Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Ноември 28, 2021, 19:59:41

Автор Тема: "В кръчмето на Керпи" (сериал, съспенс и още нещо) - прогноза 2050  (Прочетена 140900 пъти)

0 Потребители и 9 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Kerpeden

• Just Member
  • Коментари: 722
    • Профил

С удоволствие.

https://www.youtube.com/watch?v=vMpd5-MbJIk

Благодаря на всички за споделената радост. Тя заслужава , защото вече отдавна не е внучката на Керпеденя , а Керпеденя е дядото на Боряна Желева. Като капак на всичкото изкара тежко ковид и след него прави запис още за един конкурс. мисля , че е това ,което съм пуснал...Златни са ми и трите,златни , но това много рано заблестя.
Quote (selected)
а помниш ли как се радвахме, барабар с НС, когато Борянка се роди, малей....застаряваме...
Помня!.Знаеш ли как щеше да се радва Митака. Неговата Мая е с много малко връстница на Боряна. Може пък да вижда оттам горе , ако не е на лов или при помачките...

Неактивен Lillian

• Just Member
  • Коментари: 2006
    • Профил
О,прекрасна!
и е станала голямо, красиво , одухотворено момиче!

Неактивен пешo

• Just Member
  • Коментари: 2692
    • Профил
Браво на детето и честито на дедо му !
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен buratinob

• Just Member
  • Коментари: 14473
    • Профил
Багословено е детето с читав дедо или дедо с прекрасно внуче, абе нещо от двете.
Да сте живи и здрави всички поколения ( и средното да не забравяме) и повече такива радости! :th_up:

Активен Maximus II

• Just Member
  • Коментари: 4317
  • Fuck the EU
    • Профил
что это вполне законно иметь тройное гражданство и быть губернатором, так как в Конституции запрещено двойное, а не тройное гражданство
Нарича се хуцпа! :lol:
Подбуждани от користолюбие, ще ви мамят с лъстиви думи. Второ съборно послание св. ап. Петър 2:3

Активен фелдкурат Ото Катц

• Just Member
  • Коментари: 559
    • Профил

С удоволствие
......
......Помня!.Знаеш ли как щеше да се радва Митака. Неговата Мая е с много малко връстница на Боряна. Може пък да вижда оттам горе , ако не е на лов или при помачките...
...а ние със сестра 67 имаме малък дълг към Мая, май закъсняхме.

Неактивен Kerpeden

• Just Member
    • Профил
Quote (selected)
...а ние със сестра 67 имаме малък дълг към Мая, май закъсняхме.

Долг платежом красен! Закъснението не е страшно! И детето , дето дедо му го къпеше в кофата да е живо и здраво ! кой знае каква красива госпожица е станала

Активен Ловkия

• Just Member
  • Коментари: 881
    • Профил
Браво на детето, браво и на дедо му!
Керпи, не е преувеличение, сигурен съм, че и ти имаш принос тя да стане това, което е днес, че и да расте!
Да ти е жива и здрава, да са ти живи и здрави и трите, и децата, а и ти да живейш! :0005:

Активен Manrico

• Just Member
  • Коментари: 547
    • Профил
Дедо, бе, на какъв инструмент свири детето? Щото освен, че много хубаво свири, и цигулката е с хубав звук (доколкото може да се разбере от запис от тубата) - топъл и звучен.

Неактивен Kerpeden

• Just Member
    • Профил
Дедо, бе, на какъв инструмент свири детето? Щото освен, че много хубаво свири, и цигулката е с хубав звук (доколкото може да се разбере от запис от тубата) - топъл и звучен.
Не знам . Мисля , че правена навън.Отначало мислех , че е правен от български лютиер...наистина не знам. Може да са се консултирали с него. А записът професионален,студиен! Не е с телефон. Когато беше по- малка спечели правото да свири с цигулка дадена и от Минчо Минчев. Беше на около триста и петдесет години ,страхотен звук , но стана малка...

Неактивен Kerpeden

• Just Member
    • Профил
Снощи отново разпитах за цигулката. Българска е , нова изработка , а не ремонтирана стара. Майсторът се казва Владо Тилев от  София ,  челист  по съвместителство. Историята му е малко като в "Балада за Георг Хених" ,поне така ми я разказаха набързо , но бил много качествен майстор и реставратор!
https://www.24plovdiv.bg/novini/article/6864077
В края на статията по линка има кратка бележка за майстора лютиер Владо Тилев.

Неактивен Здравка

• Just Member
  • Коментари: 1336
    • Профил

Неактивен Kerpeden

• Just Member
    • Профил
Не искам да правя никакви внушения . Това се знаеше отдавна , той не е единствен,но все пак ... ако на някой му се размишлява по този въпрос,аз пропуснах този момент защото днес ме мързи и денят е прекрасен!
https://kontinentusa.com/pervyiy-glava-ebrr-glavnoe-nayti-sposob-sokratit-naselenie-planetyi/?fbclid=IwAR3KVxhQha879zeofXpDXu-ScEjAnfxwVb-uBYtdCbTofqe2InZsF-vl9M8

Неактивен Kerpeden

• Just Member
    • Профил

Quote (selected)
Преди 8 години
Вижте спомените си

Jelev Jivko
6 септември 2013 г.  ·
Споделено с: Вашите приятели
Според мен , това дето съединението прави силата не е много вярно. Ето вече сто и кусур години се съединяваме и не сме силни. Може би е трябвало да сме силни за да се съединяваме . Двама слаби като се съединят какво са, м? Ами пак двама слаби ама съединени... виж двама силни , ако съединят е друга работа- те са двама силни . Или да речем , че имаме две дамаджани с пърцуца и , ако ги съединим дали ще получим пеесе градусова ракийка, а? Ша получим нанай, щото пърцуцата си е пърцуца ако ще и една цистерна да е, ама я да имаме една цистерна ямболска гроздова , а... по инак е работата товаришчи.
Ей ги и пролетариите от цял свят ... колко години се съединяват вече? Да не би да са силни?
Уж много били , уж намк`воси ...дрън-дрън ярина.
Може би защото се смесваме , а не се съединяваме... знам ли... да вземем парламента... ми 240 идиота колкото и да ги смесваш и съединяваш в к`вито си искаш пропорции са си 240 идиота .... гладни при това и крадливи като 240 000 цигани. И колкото и парадоксално да е те , точно те са силни сега и ни правят на маймуни , а уж са идиоти... ей туй е парадоксът на българите. Май само депутатите вярват , че съединението прави силата щото при тях работи, а при народа не работи-и-и-и.
Е , ама не може да имаме близо осем милиона депутати , което ще рече осем милиона идиоти, че като се съединим... ох, бабачкооооо!!!!. А, дано , ама надали!   
Хай честит ви Празник на Съединението на Княжество България с Източна Румелия!
Създадено: 06.9.2013 г. 17:30:00

Преди осем години нещата стояха горе-доле така.Сега си имаме ковид,избори през седмица, дет` са вика, ИТН,ДБ, ИБГНИ, останалата тайфа  демократи ,дето се въртят из парламента вече трийсе години  и се чудят към коя партия да се лепнат. Съединението било правело силата ...да,бе,веднага повярвахме , еле  пък последните два парламента,дето едно правителство не можаха да излъчат , може би щото се съединяват... Талибаните са по умни от нашите,поне да бяха талибани ,че да речем  прости и диви. Ма не са ! Кой от Харвард,кой от Перник или Кюстендил,демократ до демократа , мила моя майнольо и главите им на шиник станали да мислят за  народното добро. Избягаха от сградата с надписа "Съединението прави силата". Да не мислите , че ги е досрамяло!?! Ами!!!! На тях преди да станат депутати  им режат туй нещо дет`ги кара да се срамуват! Хубаво ,че пак се върнаха в  Храма на Съединението. Там е мястото да  работят и за съединение и за благото народно!Може пък да видим хаир най- сетне! А ,дано , ама надали!! Поне няма да е скоро!  Инак България е имало ,има и ще има!
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК ,БЪЛГАРИ!!!

Активен buratinob

• Just Member
    • Профил
Проблем за депутатите е че "съединението" го приемат твърде библейски в смисъл съешаване, а както сме чували едното еб@не не е повод за дългосрочна връзка.

Активен dabedabe

• Just Member
  • Коментари: 3071
    • Профил
Наздраве, Керпеден! Дръж се, ситуацията изисква голяма доза оптимизъм. Но няма въобще за кого да се гласува вече. Не съм пропускал избори, ама хептен без избор не сме изпадали.

Активен дедо Барми

• Just Member
  • Коментари: 1013
    • Профил
Честит празник, Кандидат Президент...
П.П. Мисля си, че ако сменим "съединение" със "съвкупление" нещата ще потръгнат? А?
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Kerpeden

• Just Member
    • Профил
Quote (selected)
Проблем за депутатите е че "съединението" го приемат твърде библейски в смисъл съешаване, а както сме чували едното еб@не не е повод за дългосрочна връзка.
Проблемът на депутатите е , че докато са депутати нямат проблеми! Инак ще се натиска ли куцо и сакато да става депутатин!
Quote (selected)
Честит празник, Кандидат Президент...
П.П. Мисля си, че ако сменим "съединение" със "съвкупление" нещата ще потръгнат? А?
Благодаря ,Бърми!*Да живейш!  Обаче твоята няма да стане. Съвокуплението е почтено и добро занимание ,ако следва естествения , Божи закон. При депутатствата нема тънга-мънга.Участва целокупният електорат от една страна без значение на раса,пол,занятие и целокупното депутатство без да броим партии и политики. Схемата е проста до безобразие: Първо електоратът отпреде им , а сетне депутатството отзаде му! Просто и ясно!!! И търпят нихната мама , и си траят , но здраво дебнат некой от електората да не бъде пропуснат!!!

Quote (selected)
Наздраве, Керпеден! Дръж се, ситуацията изисква голяма доза оптимизъм. Но няма въобще за кого да се гласува вече. Не съм пропускал избори, ама хептен без избор не сме изпадали.
Мене ми е през самолетоносача , дет викаше Батето ( Мир на душата му и елей на праха му!“)! Тия карагьозчии нали ще дигнат пенцияте, бабите веке не ме блазнят!!!Да си плетат дантелите и си ближат...бялото сладко!!!

Активен dabedabe

• Just Member
    • Профил
Дръж се бе, човек!. Какво си се кефнал. Да не от ракията? Ша ти мине. Карай на троянска и розе. Жив и здрав, и горе тиквата, главата де. То и аз май ... .

Неактивен Ной

• Moderateurs
  • Коментари: 4690
    • Профил
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК! И Наздраве!
Дедо Керпи, зарежи депутатите, те са преходни! Докато цигуларката е на световно ниво, докато балеринката гъне палци, докато третата сладурана още не е рекла в какво е най-прекрасна, и след това - България ще я има, че и ще остане! Те са това, което прави България, стъпили на раменете на талантливите си родители и прародители, за ваша радост!
Останалото е от лукавого, а и е преходно!
Затова още веднъж НАЗДРАВЕ, съвсем малко остана да дочакаш сватбите им, а после да хвалих следващото поколение!

Неактивен Kerpeden

• Just Member
    • Профил
А , НАЗДРАВЕ  форевър!!! Туй го обичаме!!! След малко подфудулен и сресан отивам на банкет ... и за Съединението! Зе утре не можем се събра толкоз народ поради вещите разпоредби на министър Кацарски!!!

Активен dabedabe

• Just Member
    • Профил
Наздраве! И стъпвай бодро, сербез де, и право, ако и пътят да криви насам-натам. Здрав да си и всички край теб!

Неактивен Kerpeden

• Just Member
    • Профил

https://www.thelabelmaker.eu/portfolio/artisan-wines-grandeur-wellington/?fbclid=IwAR2OUTxRzewfwbzHdM-I03HFE2KcLdkVIp7P0VwZEIlGYQR-owveAgX_s_c

Quote (selected)
The Labelmaker
1 октомври в 10:00 ч.  ·
Щастлива съм да споделя, че вчера дизайна ми за Догма Черноморско отлежало вино спечели 2021 PENTAWARDS Бронз!
Чувствам се още по-щастлив за такова сериозно постижение и признание за България и българското вино на Световна сцена.
Поздравления и огромни благодарности на колегите от Zaara Estate за смелото решение да съживят толкова сложен и предизвикателен винен проект.

https://www.thelabelmaker.eu/portfolio/dogma-black-sea-aged-wines/?fbclid=IwAR1meHJiN40pEBFJXbOMLqMMyAJOzJjgvboNBf1Sx71x0Xs3FrLGErqgQRE

Активен buratinob

• Just Member
    • Профил

Неактивен Kerpeden

• Just Member
    • Профил
Нищо конкретно. Просто повод за всякакви мисли
Путин пред Валдай...това ми се видя интересно... както и тонът на цялата реч.
Quote (selected)
Важно отметить и другое. Пандемия коронавируса, которая теоретически должна была сплотить людей в борьбе с такой масштабной общей угрозой, стала не объединяющим, а разъединяющим фактором. Причин тому много, но одна из главных в том, что решения проблем начали искать в привычных схемах – разных, но привычных, а они-то как раз и не работают. Точнее, работают, но часто, наоборот, как ни странно, на ухудшение положения.

Кстати говоря, Россия многократно призывала, и сейчас ещё раз повторю этот призыв, отбросить неуместные амбиции и работать вместе, сообща. Поговорим, наверное, ещё об этом, но что я имею в виду – всё понятно. Говорим о необходимости совместной борьбы с коронавирусной инфекцией. Но даже по гуманитарным соображениям – я имею в виду сейчас не Россию, бог с ними, с санкциями в отношении России, но санкции сохраняются по тем государствам, которые крайне нуждаются в международной помощи, – нет, ничего такого не происходит, всё сохраняется по-прежнему. А где же гуманистические начала западной политической мысли? На деле, оказывается, ничего нет, болтовня одна, понимаете? Вот что на поверхности оказывается.

Quote (selected)
К тому же признаем: институты мирового управления далеко не всегда работают эффективно, их возможности не всегда соответствуют динамике глобальных процессов. В этом смысле пандемия могла бы помочь – она наглядно проявила, у каких институтов есть потенциал, а какие нуждаются в донастройке.

Изменившаяся расстановка сил предполагает перераспределение долей в пользу тех растущих и развивающихся стран, которые до сих пор чувствовали себя обделёнными. Говоря прямо, доминирование Запада в мировых делах, начавшееся несколько столетий назад и ставшее едва ли не абсолютным на короткий период в конце XX века, уступает место намного более многообразной системе.

Процесс этой трансформации, естественно, не механический и по-своему даже, можно сказать, уникальный. Политическая история, пожалуй, ещё не знает примеров того, как стабильное мировое устройство устанавливалось бы без большой войны и не на основе её итогов, как это было после Второй мировой. Так что у нас есть возможность создать чрезвычайно благоприятный прецедент. Попытка сделать это после окончания холодной войны на основании господства Запада успехом, как мы видим, не увенчалась. Нынешнее состояние мира – продукт как раз той самой неудачи, мы должны извлечь из этого уроки.
Не може на части... цялата трябва да се чете ,който го интересува!!!http://kremlin.ru/events/president/news/66975#sel=35:1:0WW,35:90:UeW
« Последна редакция: Октомври 25, 2021, 16:07:13 от Kerpeden »

Неактивен Kerpeden

• Just Member
    • Профил
Привет на всички членове на това миролюбиво и почтено Societe! Верно ,че малко почтеността девалвира в последно време , но пък ни изпълва с надежди и очаквания. Попаднах на един сайт ,който ми се видя твърде интересе и както винаги реших да го сподела , още повече ,че публикацията ,която ме хвана беше от стар форумен приятел . Ето тука ,ако сте любопитни можета да видите това ,което ме привлече...
https://voinaimir.info/2021/11/social-mobility-genes/
Надявам се искрено ,че всички са в добро здраве и кондиция!!!

Активен otvrat

• Just Member
  • Коментари: 7385
    • Профил
Ето тука ,ако сте любопитни можета да видите това ,което ме привлече...

Aз бях любопитен и го прочетох, но открих една съществена грешка. Авторът пише, че Англия се управлява от едни и същи родове в продължение на 1000 години, което не е вярно. През 16 век, след Войната на розите, почти целият елит се самоизбива и се налага да създават нов от низшите слоеве. Към тях се прибавят и венецианците, така че от 500 години управлява един и същ елит е по-правилната оценка.

Неактивен ddantgwyn

• Just Member
  • Коментари: 4854
    • Профил
Ето тука ,ако сте любопитни можета да видите това ,което ме привлече...

Aз бях любопитен и го прочетох, но открих една съществена грешка. Авторът пише, че Англия се управлява от едни и същи родове в продължение на 1000 години, което не е вярно. През 16 век, след Войната на розите, почти целият елит се самоизбива и се налага да създават нов от низшите слоеве. Към тях се прибавят и венецианците, така че от 500 години управлява един и същ елит е по-правилната оценка.

но пък останалото също е интересно.

лесно дошло, лесно отишло -- не съм очаквал да намеря подобно потвърждение на тази поговорка.
There is no dark side of the moon really …

Неактивен SgtTroy

• Just Member
  • Коментари: 5454
    • Профил

лесно дошло, лесно отишло -- не съм очаквал да намеря подобно потвърждение на тази поговорка.

малце е на границата целия матрял, но пък наистина е интересен, дори и като алтернативна гледна точка.

тва, което не одчита, са технологиите, особено последните 20-30 години, и евентуалното им влияние и въздействие върху целия процес.

Активен otvrat

• Just Member
  • Коментари: 7385
    • Профил

Английският социотип отдавна е описан добре от историците. Той не е възникнал от нищото. Именно коренната промяна на управляващия елит е направила англичаните такива, каквито са. А меркантилните венецианци само са сложили декорациите. По тубата един обясняваше, че Англия дължи всичко на Войната на розите. Грубо казано. Пословичният английски "дух" на авантюризъм, откривателство, инат и т.н. не е дух на аристокрацията, а на простолюдието, което по стечение на обстоятелствата се е превърнало в аристокрация. 

Неактивен Kerpeden

• Just Member
    • Профил
 Интересът към публикацията  ме накара да я прегледам още веднъж  по -подробно и разбрах ,че някои неща са ми убягнали , което не е чудно ,просто това е нова тема за мен. Останах изненадан  от коментара на други автори  за работата на проф. Грегъри Кларк и то по отношение на Китай , да сегашен постмаоистки Китай , а именно ето това : https://qz.com/314720/heres-the-surprising-social-trait-that-the-english-and-chinese-have-in-common/ и благодаря на гугълския превод та се справих. По-прилежните и по-внимателните от мен вероятно са намерили и това  http://people.uncw.edu/kozloffm/glubb.pdf.  Тази вечер ще му стопя лагерите на гугълтранслейтъра... Нахъсан съм. Приятно ми е когато открия нови знания в области ,които не съм и помирисвал...
« Последна редакция: Ноември 26, 2021, 21:08:16 от Kerpeden »