Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 11:39:29

Автор Тема: "В кръчмето на Керпи" (сериал, съспенс и още нещо) - прогноза 2050  (Прочетена 293451 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Аз не бих се нарекъл вярващ, но довършвам трети път Библията. Чел съм и корана. Имам поглед и върху другите религии. Иначе харесвам Волтер, Овидий, Вергилий, Омир, Чосър даже. Отделно Микеланджело, Вазари и армията архитекти, художници и склуптори от Ренесанса. Композиторите класици се подразбират. Това не е хвалба, сигурно има много като мен. Е как се докарахме дотам, келеши да ни управляват, исках да попитам.
Ми , те келешите са такива , не признават нищо, освен своите си неща ,варвари ги наречи , вандали ги наречи...това са. Обикновено са малко , но отначало обществото ги толерира , докато не му се качат на главата , а тогава е вече късно за каквото и да е, защото те са накървили мечовете,напълнили джобовете и са видяли ,че това е хубаво.По тези причини  ядем  кашерна храна без да сме юдеи,примерно. Защо? Защото и те са били някога ...да го наречем "келеши" и малко , но те самите и нашата толерантност са им позволили да ни ходят по главите  и понеже не ни пречат директно ... обаче както казва народът:" Една булка, не я ли онодиш навреме и както трябва, ти се качва на главата!". Малко грубо е  , но е факт!
А що се отнася държавните ни  болежки ,ето какво пише поп Минчо Кънчев за ситуацията и  настроението на освободените българи :
" ЛОША МИСЪЛ.Като поживях няколко време (дена) в село , гледам хората и мисля, че са все първите хора, но малко под съмнение оставам , мерлем,като бягали нагоре в балкана от нямане , изгубили всичко: научили се да лъжат,крадат и биля убиват,които нямаха нищо, от кражби и лъжи придобили някоя парица и казват - това й пари ,сега не е Турско, сега е Руско.Русите ще ни хранят. Нека сеят чорбаджиитге на нивите си , ний ще делим нивите и посятото с тях заедно.Нека работят,те са наши слуги( то се знай , че ще стане белли...).

 И стана белли, още сърбаме таз попара...Мигар и днес след 150 години и в Парламент и из обществото не се носи миризмата на тези констатации, мигар сме ги надживяли , мигар сме ги забравили!?! Нищо ,подобно , приятелю , нищо подобно ... замени в словото на Отчето някои думички с комунисти , САЩ , ЕС,мутри , бандитска приватизация и каква картинка ще ти се покаже в съзнанието!?! Аз мисля - същата!!! Не сме се променили и на йота и няма скоро да се променим , ако и процентът на умните ,начетени и интелигентни българи да е голям. Поне в моя живот няма да стане...дано внучките ми имат късмет!!!А, дано , ама надали!!!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
"Видрица" я имам. Веднъж я четох. Наръгал попът двама турци, с Левски май се видял, ама не се впечатлил. Виж, по  кръщенета, сватби и погребения доста свински бутове изял. Туй заповних от кетапа.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Аз не спирам да я отварям. Намирам много отговори на днешни въпроси. Като Библията ми е, особено втората част!!! Горещо препоръчвам пак да я прегледаш...

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Среща ме един приятел,бивш дипломат...Не се тревожи-кай- навсякъде по света е така! Демек  и корупция има , и крадат , и мутри си имат, по- убави от нашите,полицията им бие, ама не така като нашата , ами по-здраво, депутатите се дърлят и ритат като че ли щръклица ги хапе постоянно . И там демокрацията там е култ  и като всеки култ е обрасла с толкоз ереси ,че демокрация не се види , но казват ,че още имало. Аз го немам видяно , но щом казват - значи има. Политическите кризи са нещо обикновено , навсякъде  е на принципа: " Ставай , стига си си гушил , дай сега аз да се гуша!" За единия хляб е всичкото щото гладът е по силен и от тока! И там всички са борят за справедливост , но не съм чул да са се преборили и да са я намерили, справедливостта , де!Демокрацията се е превърнала в култ и като култ така е обрасла с ереси , че нищо се не види , ама има почтени хора ,стареи ,дето казват , че още миришело на демокрация ,демек щом мирише ,значи съществува някъде.
Гледам сабаале интервю със министър Петков: Българин съм - вика - от перчема до върховете на обувките, аз канадството съм го зарязал и башка от туй съм подал лично волеизявление до канадското правителство , че няма да канадствам повече...,к`вото ша прая - в България  ще го прая.  Ай да видим , че то не остана!!! Президентът ,пък се загрижил за актуализацията на бюджета...щели сме да изтървен намк`воси... ми, като го изтървем , ще го изтървем , прости сме били , изтървали сме питомното - да ходим да гоним дивото.Тоз човек не разбра ли ,че не му е работа да се меси в работи който не са му в пълномощията, всъщност не е чудно , той все пак е българин , за разлика от един министър със съмнително гражданство от неговия кабинет, той ,аслъ ко не беше българин хич и нямаше да назначи български канадец с неясно гражданство за министър. Да им имам проблемите на тия хора! Тошкослафчофците  казаха: " Ние сме пас! Га анонсирахме ,вие ни прецакахте! Сега като сте ербап играйте четири без коз с контра в зона , да видим дали няма да влезете , щото като ви гледаме цветовете сте вътре с поне три "лоши"!!" Тоз парламент и събитията в  Афганистан не го плашат. Христо  Иванов и Мая Манолова мрънкат ,че без Слафчотошковците правителство не става! Ми що ги натирихте , пък сега плюете отгоре им ,че не ви броят за нищо, така е  ,байрамдан сонра ,къна гийотене сок! Въобще става феерично братя!!! Всеки да фане шише , пуканките са от мене!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Наздраве! Твоят философски поглед/разбор ми подобри настроението. Не разбирам само защо тез дето напират към властта не усещат колко е временно всичко на тоя свят. Толкова време губят в празни приказки. А не се имат за прости. Трябва да се вдигне възрастта за депутати и управници въобще.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Дето вика  поп Минчо , моят любим поборник философ ,работата беше с куйрук ! Демек, продължих разсъжденията за Министър Петков. Според мен той е направил всичко , което е било в неговите възможности да се освободи от канадстването. Проблемът не е негов , проблемът е на този ,който го е назначил за министър, въпреки , че е знаел за какво става дума. А ,ако не е знаел - да е знаел , нали затова е президент и има една банда съветници. Ай , тук му й тръцука(излагането) би казало Отчето!!!
« Последна редакция: Август 18, 2021, 19:12:34 от Kerpeden »

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Нищо няма да излезе от шумната дунанма. На народа взе да му втръсва пушилката. Ще дойде ред на стачки. Политиците да си изкарат тапите от ушите. И до кютек може да я докараме.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
https://glasove.com/categories/novini/news/kanadskiyat-zakon-za-sluchaya-petkov?fbclid=IwAR05kMFTH-5g8o_7GDmkFOwt7WEepCbLrq7qbqme_N0ZwxwyttI5e4ffxEw

Quote (selected)
Ето какво казва по въпроса действащият канадски закон за гражданството.. В член 9 "Отказ от гражданство" е уредена процедурата, по която става отказът и от кой момент влиза в сила освобождаването от гражданство. В неговата ал. 3 се постановява, че заявлението се потвърждава или отхвърля с акт на министъра:

 

"Ако заявлението по ал. 1 бъде одобрено от министъра, се издава сертификат за отказ и заявителят се освобождава от гражданство след изтичането на деня, в който е издаден сертификатът или на дата, посочена в самия сертификат, която е след деня на издаването."

 

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Туй ,хубавото време е по -добро от лошото,от дедо да го знаета!!! :smokin: То, не че досега беше лошо , ма вчера такъв плаж си изкарахме , просто не е истина. Морето - паркет , водата -кристал, слънцето- нажежено като забравена на огъня тенджера! Красота , обичам таквоз съчетание , и естествено на Шкорпиловци... На връщане си купихме пресни градински домати и други  тоже пресни зарзавати , след това турихме маските и шнорхелите и се гмурнахме на рибния пазар за миди. Хванахме каквото трябва и завършихме вечерта с миди по незнамкакси с незнамкакъвси сос , ма бяха един път!!!  Сутринта кафеджийската тайфа обсъди  борбата със статуквото, коя баба с к`ва блуза била дошла днес, дигнахме кръвното на един заклет фен на "Черно море", обсъдихме с докторо всички млади булки и каки , които минаха покрай нас и се разотидохме мирно и тихо по къщята да си починем от усилието... Аз силно се надявам да се повтори вчерашната процедура , ма да видим...

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Много интересен и грамотен анализ според мен.... и все пак!!! Галин Стоев е грамотен човек и интелектуалец... не мога да преценя дали във всичко е прав... и все пак.
https://www.dnevnik.bg/izbori_2021/2021/08/21/4245196_rejisyorski_belejki_vurhu_politicheskata_situaciia/?fbclid=IwAR2Wx1JWrFWwooXnQUXt6Hev8ksaSNbWJ7QN8_z784XFdsx-88BciiOrsro
Въобще шизофренията изглежда пълна . Така изглежда,може да не е шизофрения, но ти да се подфирнеш да идеш на Шипка с надеждата  Президентът да те види и да си каже , : " А , ето я Мая , що не взема аз да и дам един мандат за првителство ,че да патакса и да не е капо горканка! Те хептен за прост го имат!Христо Иванов гризе ядно юздата , бие копито в земята и цвили из целия обор: " С БСП -никога , но без ИТН не можем!" Малоумна работа! Абе, сикоолу когато можехте, що ги препсувахте на майка и ги отрязахте, а? Ония пък се броят  от първа ръка хора  и дет са плюли не сядат! Не можело така ...ми, може ,що да не може, Мая , Христо ,Татяна  и ония двамата мишоци Хаджигенов и Бабикян  не могат! Не разбраха ли , че и "сценаристите" са келеши , в добрия смисъл ,така да се каже. Можеха да ги изтърпят.. ама -не, те били шоумени  , а ние сме перфектни специалисти!!!Аз сега малце си изливам зехиря, но нито една от групировките не получи симпатиите ми. Що са дни занапред - ще видим, но който се опитва да подценява  Президента  ще сбърка , защото човекът отдавна си има план и засега нещата се движат според него . Нему нови избори са му на ръка и не му пречат .Мисля , че и две в едно да са, пак ще е същият резултат , но ще видим...Всички виждаме как цялото служебно правителство  реве за актуализация на бюджета,което ще донесе една кошница червени точки за правителството и неговия патрон! Но и партиите не са от мек бакър правени и  се опъват , еле ДПС ,БСП и ГЕРБ. Не вярвам да се намери някой да знае  какво става у нас. Остава ни само да чакаме и в нощта преди третото гласуване да спим на умните възглавници , пък каквото - такова!!!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Хубаво е това , което си написал. Всеки разумен човек съмнението постоянно го гризе. Да се надяваме, че горчивият опит ще даде сладки плодове. Пътят ще е труден. Сами се докарахме дотук. Е, ченгетата много помогнаха. Сега голяма конкуренция има за топли столчета на добра зарплата. Булдозерът трябва изрине т.н. "юристи". Някои хора се усетиха, други още не. Държавата ни не е в състояние да хрантути толкоз лешпери. Те ще сринат пенсионната система и това се очертава скоро. И ще стане страшно. Бедният няма какво да губи. Дебелогушите да му мислят.
« Последна редакция: Август 22, 2021, 20:37:53 от dabedabe »

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Няма да гледам телевизия!!! Няма , ама гледам !!! Такива идиоти няма по света , вервайте ми! Тези гладни въшки и наядени кърлежи мислят само как да се доберат до кьорсофрата и да тъпчат колкото могат. Един за свят няма вече там всички са омърсени ! Може би това е била целта! Омърсяват ги за да могат сетне да ги държат за топките, ако имат ,де! Просраха дава избора и пет мандата в желанието си да реализират властовите си и финансови интереси . Овърдаляха се в гюбрето и като се оплескаха хубай рекоха  : " Дайте сега дадем  и да се прегърнем щото  на на тия бунаци ще им дойде акъла и ще ни изритат като мръсни котета. Разбрали се били за бюджета и пенсиите!!! Ще се разберат ми ,откъде ще крадат и минали и сегашни управници. Няколко измислени професори иминистри си играят на доброто и лошото ченге и попиляват нарада , попиляват образование , здравеопазване ,туризъм , търговия!  Разни измислени вирусолози с професорски титли , за които знаеха преди не повече от десет човека се разпореждат в държавата с една от друга по тъпи наредби и анализи Да не говорим за математиците , т.н. математически анализатори дето се изказват като библейски пророци и вещаят гибел!!! къде ви е гибелта , ве тутманици!!!!!Господи , ще се пукна от яд !!! Не мога да ги дишам тия омразници!!!

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
.....
Не мога да ги дишам тия омразници!!!
И какво, според теб, трябва да се направи ? (освен да си иззключим телевизорите)
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
И какво, според теб, трябва да се направи ? (освен да си иззключим телевизорите)
Не изключвайте телевизора че ще текнат от чешмата! :beer:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
И какво, според теб, трябва да се направи ? (освен да си иззключим телевизорите)
Хубав въпрос ! И аз като няма какво да кажа много често питам какво трябва да се направи! Олум , аз ако знаех досега да съм го направил ! На стари години  вече ми стигна акъла , че тая паплач няма изтриване и ние нямаме избор ...ще караме с туй ,което ни отпуснат  демократично избраните от нас идиоти!Системата е сбъркана и Моделья ,дето казваше Естета, или най- малкото при нас не работят както трябва. Ма, ние постоянно водим война с държавата , в питомните страни хората си живеят спокойно , имат страх от Бога и се подчиняват на управниците. Отвреме навреме им омръзва  ,дигат една революция , изколват старите управници и турят  нови , които за кратко време  стават същите , но нали са нови , нали те са  си ги харесали- търпят, докато пак доде време и им бактиса- пак революция , колят  управниците и идват ,ония предишните ...светът си гони прогреса , независимо кой го управлява  между две революции! А ние ,к`во ...откак ни има като нова държава се надхитряме с управниците , първо защото обикновено са едни от нас ,та си мислим: "Тия дане ми се правят , че да не играй нагайката!" Тя естествено играй , но за малко... измислят некой закон и тутакси го бастисат и не го спазват, туй , дето законът бил "врата у поле" не са го измислили германците , а нашите шопе ,дет` са броят за най -ачикгьоз , един шоп нема , дето да е дигал въстание срещу поробителя, нейсе. Инак всички наравно крадат и тормозят околните , еле пък ако некой е бил я хайдутин , я поборник ...ми нема изкъртване . Един Стефан Стамболов ни стига , поборник и комита като Слънце , ма сетне станал хайдутин ката свръхнова  ,докара Кобурга  за да има с кого да се бори и да се чуди как да го изгони , ма Кобургът е хитър, де ще се мери алчната търновска хайта с него , ма бил велик български държавник , велик щото дотогава освен Вазова нищо велико не сме имали. Не ми е любим герой Стамболов, а вие както си искате мислете, колкото е велик онзи дърт пияница Чърчил , ма историците са му отредили друга роля , те историците бетер журналята ,вървят след победителя и пишат , каквото уж мислят , но не забравят ,че глада е по-силен и от тока!!! Та и нашите историци с малки изключения  не са нито по- добри , нито по-лоши, по същите причини свързани с електричеството.Свестните ги избиха,къде чужди ,къде свои. И какво остава , кажете ми! Една работлива ,ученолюбива , доверчива работна дружина ,която не се гнуси да пооткрадне , да понабие някой и когато се води от качествени хора е в състояниеда направи чудеса на бойното поле, постига страхотни успехи в наука изкуство ,предприемачество. Състрадателни люде с добри сърца ,готови да помогнат всекиму , само не и на себе си..Понякога си мисля ,че с желание се подлагаме на това унижение... как можем да вярваме на хора като Тодор Живков , Луканов Ф.Димитров,Иван Костов,Царот , Бойко Б. ,Станишев ,Орешарски ,пак Бойко , Цв.Цв., дребния генерал , Христо Иванов, Мая Манолова , Татяна Дончева и още десетки измислени герои на победилата демокрация!! Що,бе, що ги гледахме със зяйнали устата или с великодушно пренебрежение,що???? Ще кажете : Ми Слафчу!?! Ми Слафчу още не е нанесъл тия поражения ,които са нанесли и ще нанесат изброените,има две възможности или да изгрее като слънце , докат му изкопаят дупката ,в която  ще го бутнат или да изгори като бенгалски огън на проскубана елха по Коледа. Ние сме в ситуацията на онзи циганин ,дето заквасвал морето. Всички му викали : "Аве , мангал луд ли си ,не може да се закваси морето!! " , обаче в главите им тайно се въртяла подлата мисла : " Ами , ако се закваси!" Ей туй " Ами , ако се закваси!"  ще ни изяде главата,вервайте ми , но туй вече е генетика , а аз нея разбирам...

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Понякога си мисля ,че с желание се подлагаме на това унижение... как можем да вярваме на хора като Тодор Живков , Луканов Ф.Димитров,Иван Костов,Царот , Бойко Б. ,Станишев ,Орешарски ,пак Бойко , Цв.Цв., дребния генерал , Христо Иванов, Мая Манолова , Татяна Дончева и още десетки измислени герои на победилата демокрация!! Що,бе, що ги гледахме със зяйнали устата или с великодушно пренебрежение,що???? Ще кажете : Ми Слафчу!?! Ми Слафчу още не е нанесъл тия поражения ,които са нанесли и ще нанесат изброените,има две възможности или да изгрее като слънце , докат му изкопаят дупката ,в която  ще го бутнат или да изгори като бенгалски огън на проскубана елха по Коледа.
Еретични мисли, патроне.
Но съм съгласен с теб.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Quote (selected)
Ще кажете : Ми Слафчу!?! Ми Слафчу още не е нанесъл тия поражения ,които са нанесли и ще нанесат изброените
предлагаш да пробваме и него ли?  :smokin:
аз нямах много точно мнение за партията му, как ли да го имам, без никаква информация
но , видях ,че доста от хората му са арогантни примитиви и реших да не опитвам и това
примирявам се с посредствената управляваща върхушка, която си знаем
сигурна съм, че проблемът не е в избираните

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Quote (selected)
предлагаш да пробваме и него ли?  :smokin:
А имаме ли избор? Медии от всякакъв вид ,включително и бабите пред блока  твърдят , че ключът от бараката е у Слави. Ми що му го взехте когато можехте да си спестите всички простотии. Виждали сме далеч по арогантни и просташки поведения и от парламентаристи и от представители на правителствата. Всички се фиксираха около личността на Слави Трифонов и забравиха , че той  е само един председател  на млада партия, припомниха си всичките му грехове и простотии , а той си беше и още е много добър шоумен.Успехът му е както негов така и на момчетата около него. Забравихте ,че  нито той ,нито депутатите на ИТН нямат и една стотна от греховете на останалите бандити . Защо ги намразихте и оплюхте ( разбирате ,че въпросът не е персонално към вас , а е към анонимната електорална единица). Защо решихте , че не само са лоши и арогантни , ами са по лоши и арогантни от всички досегал Много бърже се забравиха простотиите на плеяда парламентаристи и министри. Не ме разбирайте криво , не съм му адвокат  на Слави Трифонов , но този негативизъм срещу него е несправидлив . Та те  от двата мандата нямат и три месеца  като политици . Старите мошеници ги натопиха и ревнаха ,че не искат такова управление , от такива хора! Сега като  ги натисна страха  ,че при следващите избори може да са аут, възлюбиха низвергнатите и запяха ,че ги обичат ,ма ако ни отхвърлите и не се разберем вие от ИТН пак сте виновни. ИТН дойдоха с желанието на варварите пред вратите на Рим  да го разрушат ,да разгонят разглезените патриции  и да установят нов ред , обаче пеканите пруститутки им казаха , че миришат лошо , грозни са и не се обличат модерно и тъй като гледам Рим нема да падне!Президентът уйдисва на всички  щото му е през изтребителя. Няма засега изявен кандидат , а и да има той води с много.И него не го харесвам, но имайки предвид много лошото ми мнение за политиката като професия и политиците като почтеност, някак ще го преглътна както преглътнах Чехлю. Казвате  дали да им дадем още една възможност на ИТН и останалата пасмина. Казвам, да им дадем защото за два месеца други политици не можем си намери , а тия горе- доле ги опознахме , пък и те не се криеха много. От чужбина не можем да внесем щото се видя к`ви фарсове стават с двойните граждани. С една дума ,дайте да гласуваме пък ще видим. Както казва моят любим комита  поп Минчо Кънчев : Алашик маймунка камшик естемес!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Дразня се когато някой хвали Стефан Стамболова. Съхранил се тарикат мишок. И доста други фалшиви герои имаме, да не изброявам.
....................
Че ще гласуваме е сигурно. Надявам се тук да се изнесат повече кирливи ризи (Пардон!) от информираните, белким умерим по-кадърни кандидати.
« Последна редакция: Август 24, 2021, 16:00:01 от dabedabe »

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
  Батьо Керпедене, ама много ти еклектична мисълта , ве..

Такава  мисъл идва на пълен стомах... поне при мене, де..

 Ама виквам:  Плюл съм тази орисия, като нема прокопсия.
   
 П С мъка го казвам, да не мислиш, че е лесно да гледам филян киши как се подпичква с Родината ми.. По Форуми иТелевизий

  Не исе.  Бъдещето си знае работата..Аресвам, не аресвам - идва.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Quote (selected)
Казвам, да им дадем защото за два месеца други политици не можем си намери , а тия горе- доле ги опознахме , пък и те не се криеха много.
съжалявам, не мога!
наистина много мразя простащината, ама много!
не мога да гледам още от същото, не!
стига с тези екзотики, моля!
искам некви сивичики, безлични , работливи профита!
и английска морава! :smokin:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Бъди рахат, готови сценарии има за петилетки напред. И все пак ... да ръгаме пръти.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
не, няма
ние все на това лежим, но просто няма толкова умни люде тъдява
не вярвам в никакви сценарии и конспирации, придържам се към Окам

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Не ме разбирайте криво , не съм му адвокат  на Слави Трифонов , но този негативизъм срещу него е несправидлив . Та те  от двата мандата нямат и три месеца  като политици . Старите мошеници ги натопиха и ревнаха ,че не искат такова управление , от такива хора! Сега като  ги натисна страха  ,че при следващите избори може да са аут, възлюбиха низвергнатите и запяха ,че ги обичат ,ма ако ни отхвърлите и не се разберем вие от ИТН пак сте виновни. ИТН дойдоха с желанието на варварите пред вратите на Рим  да го разрушат ,да разгонят разглезените патриции  и да установят нов ред , обаче пеканите пруститутки им казаха , че миришат лошо , грозни са и не се обличат модерно и тъй като гледам Рим нема да падне!
Добре си го наредил това !
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
искам некви сивичики, безлични , работливи профита!
и английска морава!
английска морава - след 300 години косене.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
искам да са минали вече тези 300 :eyes:

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
ИТН дойдоха с желанието на варварите пред вратите на Рим  да го разрушат ,да разгонят разглезените патриции  и да установят нов ред
ИТН дойдоха с желанието на варварите пред вратите на Рим  да го разрушат ,да разгонят разглезените патриции  и да установят нов ред

  Хади , хади..
 Да не им приписваме наште желания... Няма как да знаем какво има в голите кратуни.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
  Хади , хади..
 Да не им приписваме наште желания... Няма как да знаем какво има в голите кратуни.
Прав си. Но, както забелязвам, откакто се появиха на политическата сцена, всички - повтарям, всички - политици и коментатори - се занимават само с това - да ни обясняват какво има (няма) в главите им и кой стои зад гърбовете им.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Прав си. Но, както забелязвам, откакто се появиха на политическата сцена, всички - повтарям, всички - политици и коментатори - се занимават само с това - да ни обясняват какво има (няма) в главите им и кой стои зад гърбовете им.
Верно е, ама щом Ицето успява да ме убеди ( дето го слагам на кантар с гол охлюв) че ИНТеци са смешка значи и тошковците се представят убедително в тази си роля. Та тоя път нямам възражения, славчовците преигрраха, а се бяха заканили да преебат гербавите, еми Баце им води в резултата след няколко автогола.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
 
Quote (selected)
Хади , хади..
 Да не им приписваме наште желания... Няма как да знаем какво има в голите кратуни.
Е , то ша стане белли! Ми на кого да си приписвам желанията ,нали на такива като тях бунтари,намк`воси! Нали все припявахме : " Младите , младите  да са живи! "  Ал сана млади, обаче не били баш таквиз, к`вито сме искали, прости били , разхайтени били.Сигурно е така , ама не баш!Всички не могат да бъдат като изписани! В края  на краищата каквито яйца туриш в полога - такива пилета ще имаш. Дано няма много запъртъци , че  наистина ще гласуваме до второ пришествие. Но както виждам пак сме се вторачили в ИТН! Ми другите ,бе хора ,другите за какви ги броите ... те са си там и не са малко и мераците им не са малко.Всъщност сега в парламента има четири партии , другото са някакви коалицийки ,които я изкарат , я не , а и да изкарат влияние нямат. Нито БСП,нито ДПС , нито Герб ще се прегърнат с ИТН или , ако го направят  ще е да ги удушат.Само ,че тия младите са се договедили отдавна и се пазят. За тия  три партии , ако не е ясно ,че са от един и същи бакър правени , аз не знам за кои. Всичкото е пунт и пластика , ако нещо не  стане работата,   "онзи чалгар " да опере пешкира. Преди да избухне демокрацията някак не се отъждествявахме с държавата...някак  тя беше нещо странично, въобще тогава не ми минаваше през главата ,че харчат от моята чиния ,крадяха ,лъжеха и мажеха... да , и биеха ,ако вземеш да мрънкаш. Честно! А сега последните триесе годин всичко каквото става в държавата го мерим с джоба си. Решихме ,че всички сметки ги плащаме ние...  то е тъй ,ама... не знам ! Понякога се чувствам много объркан...абе гледаш го отдалек-бяло, наведеш се - ми не е бяло ...!!!Лошото е,че тия ,дето сме превалили баира не можем , а според мен и не  трябва да се месим в наредбата на държавата...прекалено много зависим от нея изборът ни не е много голям , пристрастни сме и консервативни, докато младите могат и да минат без държавата , могат да се спасят по други начини... е , сигурно няма да ни харесат , но сухо дупе риба не яде!

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
  Батьо, четох те дума по дума, ред по ред...

Ама пунта ти
" Младите , младите  да са живи! "  Ал сана млади, обаче не били баш таквиз, к`вито сме искали, прости били , разхайтени били.Сигурно е така , ама не баш!Всички не могат да бъдат като изписани!
не бива , бе Батьо..


 Дай да ги аресаме итинето, оти Греб, Бсп Дпс ковани от един бакър, па Славчевите - навързани от шумящ станиол ли??

Ма огорчен съм кви ги разправаш.. Не очаквавам това от тебе! Къздърма бени, Батьо!!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
  Батьо, четох те дума по дума, ред по ред...

Ама пунта ти  не бива , бе Батьо..


 Дай да ги аресаме итинето, оти Греб, Бсп Дпс ковани от един бакър, па Славчевите - навързани от шумящ станиол ли??

Ма огорчен съм кви ги разправаш.. Не очаквавам това от тебе! Къздърма бени, Батьо!!
Значи  не съм се изразил както трябва , щом си ме разбрал така. Мене  ми беше на ум да ги огледаме от всички страни и да не правим прибързани изводи , както виждам ,че е станало. Последното нещо ,което бих направил е да натискам някой да гласува за когото и да било. Опитах се само да подчертая ,че на другите сме им яли и попарата и сиренето и знаем как им дрънчат чановете. А на тия от ИТН - не знаем.  По скоро се опитах и пак опитвам  да кажа ,че хубай трябва да гледаме  дали вътрешното ни аз е всъстояние да вземе решение  без да се срамува след това.Инак аз тука виждам хубави хора и доколкото си позволявам да споделям свои мисли ,то е щото ги броя за свои от време оно.Не искам да са на моя акъл, щото той не винаги е на мястото си , а искам техния акъл да се вижда ,че го има и той се вижда добре, поне аз го виждам!!!
Налага се да изчакаме и да види що ще става. Да видим дали Господ е още българин и дали надеждите ни няма да се валят по килима на Народното събрание. Дано като се слушаме едни с други да се и чуваме!
« Последна редакция: Август 24, 2021, 19:49:54 от Kerpeden »

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
В една разкъсана от противоречия/противостояния държава еднопартийно управление е невъзможно. Т.н. политици е крайно време да се научат на коалиционна култура. Коалициите явяващи се на избори са за боклука. По-важни са коалициите след изборите. Преди изборите всички дрънкат едно и също, колко милеят за народа. Всеки вижда че политици нямаме. Влизат пройдохи разни, продажници служещи за антураж на тарторите.

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
В края  на краищата каквито яйца туриш в полога - такива пилета ще имаш. Дано няма много запъртъци , че  наистина ще гласуваме до второ пришествие.
Хммм... не се ли излюпваха пиленца от "оплодени" яйца... респективно запъртъците не са ли (по недоглеждане) "оплодени" яйца, пуснати за консумация... значи ако искаш пилета, в полога следва да туриш "оплодени" яйца (иначе казано ...  много запъртъци).
 :m1708: :smokin:

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Верно е, ама щом Ицето успява да ме убеди ( дето го слагам на кантар с гол охлюв) че ИНТеци са смешка значи и тошковците се представят убедително в тази си роля. Та тоя път нямам възражения, славчовците преигрраха, а се бяха заканили да преебат гербавите, еми Баце им води в резултата след няколко автогола.
Това, че Ицето успява да те убеди, не говори добре за теб (според мен, де ).
Баце им води в резултат (може би) след няколко десетки удари под пояса, нанесени от Ицето и на Майчето хората.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
придържам се към Окам
По-добър за нашите условия се оказва бръсначът на Ханлон - "не приписвай на зла умисъл (= конспирация) това, което може да се обясни с обикновена глупост".
Обяснява около 98 % от случващото се не само у нас.
 :smokin:

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Това, че Ицето успява да те убеди, не говори добре за теб (според мен, де ).
Баце им води в резултат (може би) след няколко десетки удари под пояса, нанесени от Ицето и на Майчето хората.
Помогнаха, спор няма, но според мен повече рани с шнорхел вместо мачете си нанесоха славчовците.
Напълно в духа на повечето дискусии тук.
Мая и Ицето са като ковид, ама пциента умре от огнестрелна рана дето сам си я стори.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Хммм... не се ли излюпваха пиленца от "оплодени" яйца... респективно запъртъците не са ли (по недоглеждане) "оплодени" яйца, пуснати за консумация... значи ако искаш пилета, в полога следва да туриш "оплодени" яйца (иначе казано ...  много запъртъци).
 :m1708: :smokin:
Има начин да се разбере , но се иска много опит... баба ми ги гледаше срещу слънцето през една тръба ,но не винаги познаваше... Нали туй думам и аз... да внимаваме и да туряме оплодени яйца , а не запъртъци , не през тръба , през микроскоп да ги гледаме...

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил

Почина барабанистът на „Ролинг Стоунс“ Чарли Уотс

Тъжно ,много тъжно когато нашите динозаври започват да се превръщат един по един  във фосили. Музиката им не е фосил , тя е вечна някъде из големия Космос!!!


Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Почина барабанистът на „Ролинг Стоунс“ Чарли Уотс
RIP
 :t23145:

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
И в контекста на разменените  днес мисли  кой , убав , кой по-малко , ето какво са отговорили ИТН на йезуитския комплимент на  ген . Атанасов за това какъв готин премиер би била настоящата  председателка на народното събрание. Старите уюнтии няма да мирясат, ще лижат , ще мажат ,а някои от вас пак искат да изкарат слафчофците кабахатлии. Друго не знам , ама фитиля им е къс и не са от тия ,дето ги плюеш , а те викат : "Дъждец ръми!" Са , ако не се изпокарат Мая, Татяна и Христо , викайте ми Мурджо... онез двамата: хайдукатина и журналиста само туй чакат... Повярвайте ми наистина ще стане феерично!
https://faktor.bg/bg/articles/nyama-promyana-v-pozitsiyata-na-ima-takav-narod-za-tretiya-mandat

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Начи искам да ме разберете правилно. Нямам нищо против това момче Кирил Петков. Твърдят ,че ставал... ми добре , не мога да се изказвам по неща , които не разбирам, но имам въпроси,тъпи едни такива , от незнание и непознаване на проблема с двойното гражданство у нас и Канада.
1. Информирах се от човек на когото нямам причина да не вярвам, сведущ в правото ,който твърди ,че в България , както и в Канада няма двойно гражданство, демек той ,няма как да има българско гражданство докато е в Канада , ако и да е роден в България, щото е вече канадски гражданин. Значи , като се е отказал както той твърди (вярвам му, не споря!) той става ничий гражданин и не трябва ли да има съответен акт ,който му дава българско гражданство или потвърждава правата му на български гражданин , загубени  при приемане на канадското гражданство?? Как така има два паспорта , което в Канада било невъзможно , както и в България?
2. Не че няма  българи с легално двойно гражданство ,аз знам за двама , няма да споменавам имена , защото са много известни , по съображения за държавна целесъобразност имат два паспорта  и респективно двойно гражданство с пълното право да си упражняват правата и задълженията.
3. Колко целесъобразна е била работата на К.П. ,че да има токива екстри?Ако има!!!
4. Знам , че придобиването на канадско гражданство , както и на американскко е лелеяна мечта на милиони емигранти. Това е празник за цялото семейство , сбъдната мечта. Моят съсед , мир на праха му почина от радост , да , от радост два дни след като се закле и получи американско гражданство. Предполагам , не , даже съм сигурен ,че и канадското има същата ценност за получаващите го.
5 .Твърди , че се е отказал като му казали , че ще го правят министър , при това не пожизнено , а за два -три месеца или най- много за три години в едно служебно правителство. Вие представяте ли се? Заради съмнителната си кариера на министър той се отказва от това гражданство! Не вярвавам!  Това не е постъпка на нормален човек. Или му е обещано нещо друго или има някаква  друга уйдурма приготвена по-рано. Не,не не е бълнуване на изкукал старец , наистина си го мисля.
Някак много бързо разбута министерството ...и то надълбоко , дали някой не му е давал преди информация да се подготви или указания с какво да започне. Пак повтарям , нищо не твърдя, но го мисля!!!
6. Абе , стига ,бе ...не съм параноик и не съм пил. А може би трябва , а?Питам ,бе . някой има ли отговор? Наистина ли е толкова глупаво?
 Понеже тази неприятна история доста се раздуха ,трябва да се дадат отговорите ,не с кухи патриотарски декларации и какво държи човека в сърцето си.Този , който забърка това порядъчно(засега) момче трябва да даде някакви отговори.
Мислих цели три минути дали  да го публикувам това... е, ми пускам го пък , какво...


P.S. Успокоих се . Не съм само аз откачен. Има поне още един.


https://vtorifront.bg/article/pismo-do-toya-lud-deto-se-otkaza-ot-kanada?fbclid=IwAR2SQSAXpnv3ndNjkVXxoTAV5ZONBLo-aoVgyFWsXiZQciHERXkarLQx6OM

 
« Последна редакция: Август 25, 2021, 23:03:24 от Kerpeden »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
1. Информирах се от човек на когото нямам причина да не вярвам, сведущ в правото ,който твърди ,че в България , както и в Канада няма двойно гражданство, демек той ,няма как да има българско гражданство докато е в Канада , ако и да е роден в България, щото е вече канадски гражданин. Значи , като се е отказал както той твърди (вярвам му, не споря!) той става ничий гражданин и не трябва ли да има съответен акт ,който му дава българско гражданство или потвърждава правата му на български гражданин , загубени  при приемане на канадското гражданство?? Как така има два паспорта , което в Канада било невъзможно , както и в България?
Керпи, твърдението на твоя сведущ човек не е вярно. В Канада имаш право на двойно гражданство. И аз, и чаветата, и 67-и имаме по два паспорта и това не е никаква тайна, при попълването на преброяването си има графа "други гражданства". Нали не мислиш, че посолството ги раздава тайно, като носителите се промъкват в дипломатическия квартал нощем, облечени в черно или в бурки денем?!
Май при съседите на юг това не е възможно, Буч да рече.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Керпи, твърдението на твоя сведущ човек не е вярно. В Канада имаш право на двойно гражданство. И аз, и чаветата, и 67-и имаме по два паспорта и това не е никаква тайна, при попълването на преброяването си има графа "други гражданства". Нали не мислиш, че посолството ги раздава тайно, като носителите се промъкват в дипломатическия квартал нощем, облечени в черно или в бурки денем?!
Май при съседите на юг това не е възможно, Буч да рече.
А, така! А той твърди ,че не му давали и трябвало да се откаже от българското. В  Монреал е. Не знам колко паспорта има- един или два.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
сведущ в правото ,който твърди ,че в България , както и в Канада няма двойно гражданство,

Това изобщо не е вярно! Не се консултирай повече при него. В България можеш да имаш и две, че и три гражданства. Самата България дава второ гражданство, защото е възприела и двата принципа - на кръвта и на земята. Дете на френски родители, родено на българска територия (посолство, самолет, кораб и т.н.), може да иска на това основание българско гражданство и да запази другото си.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
сведущ в правото ,който твърди ,че в България , както и в Канада няма двойно гражданство,

Това изобщо не е вярно! Не се консултирай повече при него. В България можеш да имаш и две, че и три гражданства. Самата България дава второ гражданство, защото е възприела и двата принципа - на кръвта и на земята. Дете на френски родители, родено на българска територия (посолство, самолет, кораб и т.н.), може да иска на това основание българско гражданство и да запази другото си.
Мдам! Благодаря! Исках да разпитам , както питам и тук за да си разсея мъглата по този въпрос ,щото  мирише на лошо ,ма може аз да съм по чувствителен. Но ми беше любопитно! Няма да ходя повън , не ми трябва двойно гражданство. Това ,което имам ми стига и артисва!!!Ще кажете  като един приятер: Чети ,бре! Чети документи! Ами не ми се чете ,говори ми се с хора...

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
не ми трябва двойно гражданство.

Що? Често помага и никога не вреди. Аз имам двойно. България едва ли, ама другата винаги ще се погрижи за мен при необходимост в чужбина. Бипатризмът е признат от ООН и от мнозинството държави в света. А на теория можеш да имаш и трето, че и четвърто гражданство. Чрез брак или натурализация.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
не ми трябва двойно гражданство.

Що? Често помага и никога не вреди. Аз имам двойно. България едва ли, ама другата винаги ще се погрижи за мен при необходимост в чужбина. Бипатризмът е признат от ООН и от мнозинството държави в света. А на теория можеш да имаш и трето, че и четвърто гражданство. Чрез брак или натурализация.
Не , не съм против, просто вече не ми трябва.

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Хайде и малко челен световен опит да припомним:
Quote (selected)
03.10.2014 Киев Коломойский признался, что имеет паспорта гражданина Украины, Израиля и Кипра. Более того он утверждает, что это вполне законно иметь тройное гражданство и быть губернатором, так как в Конституции запрещено двойное, а не тройное гражданство
:0007: :smokin:

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил

 Аз ша ти дам на тебе един ковид  с двойно гражданство!!!!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Какво да правя, пак имам повод да се похваля с нашата цигуларка! Осем международни конкурса(онлайн) осем първи награди.!!! Аз , сеа к`во да седя и си мъльча!? Да , бе точно аз!!! Но все пак гледам да не прекалявам ... не е прилично. .Да ни е живо и здраво детето! Май ще трябва да търся отсега билети за "Роял Албърт хол" ,както ми е обещала!!! :smokin:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Бива го детето, да е живо и здраво! Кажи нещо за репертоара, или тя знае всичко.

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1358
    • Профил
Ей това е новина! На фона на всичката простоия, която ни залива, това е истинска Блага вест!  :well_done-1299:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
За Боряна Желева – :th_up: :t2015:


Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Какво да правя, пак имам повод да се похваля с нашата цигуларка! Осем международни конкурса(онлайн) осем първи награди.!!! Аз , сеа к`во да седя и си мъльча!? Да , бе точно аз!!! Но все пак гледам да не прекалявам ... не е прилично. .Да ни е живо и здраво детето! Май ще трябва да търся отсега билети за "Роял Албърт хол" ,както ми е обещала!!! :smokin:
Браво на цигуларката! Това да победиш човека на домакините е голямо нещо! Честита победа и напред ком Албъртовата зала!  :t2015:

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
В първата тема за Варна в първия СЕГАшен форум г-н Керпеден беше публикувал снимка на един розов бонбон с розова шапка, клекнал до голям градински охлюв. Това цигуларката ли беше, или балерината?Боже, как лети времето.
Г-н Керпеден, няма нужда да търсите билети за световните концертни зали. Та вие сте дядото на звездата. За Вас винаги ще има покана за централната ложа, ВИП лаунджа, или каквото е там. На г-ца Желева голямо БРАВО и все така напред. :well_done-1299:

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
Какво да правя, пак имам повод да се похваля с нашата цигуларка! Осем международни конкурса(онлайн) осем първи награди.!!! Аз , сеа к`во да седя и си мъльча!? Да , бе точно аз!!! Но все пак гледам да не прекалявам ... не е прилично. .Да ни е живо и здраво детето! Май ще трябва да търся отсега билети за "Роял Албърт хол" ,както ми е обещала!!! :smokin:
...налягай си парцалите, дедо, Борянка заслужава след пандемията да я почетеш на лауреатския бенефис, с фрак, на първия ред, просълзен ... ти си знаеш, имаш и още една причина ... а помниш ли как се радвахме, барабар с НС, когато Борянка се роди, малей....застаряваме...
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Да е живо и здраво детето, много успехи - и дедо Керпи да е жив и здрав да му се радва!

Памфуций

  • Гост
Какво да правя, пак имам повод да се похваля с нашата цигуларка! Осем международни конкурса(онлайн) осем първи награди.!!! Аз , сеа к`во да седя и си мъльча!? Да , бе точно аз!!! Но все пак гледам да не прекалявам ... не е прилично. .Да ни е живо и здраво детето! Май ще трябва да търся отсега билети за "Роял Албърт хол" ,както ми е обещала!!! :smokin:


Горещи поздравления на детето, на родителите , както и на дядото

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Честито, дядо Керпеден!
Страхотно дете, да е живо и здраво! :thup:
нямаш ли някакъв клип или линк, да я чуем?