Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 19:38:14

Автор Тема: Дъска за съобщения, жалейки, доноси, предложения за брак и прочие...  (Прочетена 348955 пъти)

0 Потребители и 9 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Предупреждение за някои да не рипат

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
''На 92 години в Шотландия почина Иван Станчов. Той е дипломат и бивш министър на външните работи. Отишъл си е от този свят тази сутрин в 9,30 часа в дома си в на Острова. За смъртта му е съобщила в българското посолство в Лондон съпругата му Александра. Семейството има 4 деца, пише "24 часа".''
В дарената от него вила в Морската градина на Варна се помещава дневният център за деца със специални нужди ''Карин дом''. Той е и основател на фондацията.
https://karindom.org/nashata-misia/
****
Бог да го прости.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Бог да го прости.
И от мен – R.I.P.

Познавах го лично – изключително умен, начетен, интелигентен и изискан, но най-вече ОБАЯТЕЛЕН човек ...

И с невероятно ЧУВСТВО ЗА ХУМОР ...
:notworthy:


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
И още 2-3 бегли щриха за оставеното от г-н Иван Станчов наследство, заедно с любовта и благодарностите към него:

Quote (selected)
Ivan Stancioff left us today!



Dear friends,
our team will organize a mass for Ivan Stancioff in Varna on November 29 at 10:00 am in the Catholic Church. Father Jacek will serve the Holy Liturgy and we all will pray for the soul of Ivan Stancioff. All friends, partners, supporters are invited.


A great Bulgarian has left us, a man with a big heart and strong faith in the good! Ivan Stancioff (Johnny) – a philanthropist, a traveler, a dreamer and an eternal optimist, for whom there were no impossible things.

In 1991, Ivan Stancioff was appointed Ambassador to the Court of St. James and the first Bulgarian Ambassador to the Irish Republic. In 1996 Ivan Stancioff founded Karin Dom. Today, this organization has a leading role in the provision of professional services to the children with special needs and their families.

Goodbye, Mr. Stancioff!
https://karindom.org/en/ivan_stancioff_24_11_2021/

и

Quote (selected)
Отиде си Иван Станчов - именит български дипломат с благородна душа

На 92 г. във Великобритания почина бележитият български дипломат и министър на външните работи на България (1994-1995 г.) Иван Станчов.

По примера на своя дядо – Димитър Станчов, посланик във Великобритания (1908, 1922-1924), външен министър (1906) и министър-председател на България (1907), той също оставя светла диря в историята на страната ни като отдаден родолюбец и общественик. През 1943 г. семейството му емигрира по политически причини, но след демократичните промени Станчов се завръща в България през 1990 г. Малко по-късно е назначен за посланик във Великобритания, първи български посланик в Ирландия, а след това и външен министър, почетен председател на Националния консултативен съвет на българския Дипломатическия институт, създаден по идея на самия Иван Станчов.

Поклон пред паметта му!
https://bnr.bg/radiobulgaria/post/101562842/napusna-ni-ivan-stanchov

И накрая – мотото му “Old but Sexy!, закачено на специална значка на ревера му,  която показаха в едно тазсутрешно ТВ предаване /но за жалост самата значка аз не можах да намеря!/ …  :0005: :notworthy:

« Последна редакция: Ноември 27, 2021, 20:51:40 от Джиджи »

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
James Marshall „Jimi“ Hendrix
(27.11-1942 - 18.09.1970)


https://www.youtube.com/watch?v=cXgHEm3ReDk
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2716
    • Профил

Александр Градский +28 ноября 2021

не е най-доброто изпълнение, но все пак....
https://www.youtube.com/watch?v=Lj0JzDz0vVY
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Е на това му се вика късмет - сняг заварил 61 човека в местната кръчма, три дни не могли да си тръгнат!

Snowstorm leaves dozens stranded inside remote U.K. pub for three days
 :ok:
На когото му върви, върви му!

AnonimusBG

  • Гост
Е на това му се вика късмет - сняг заварил 61 човека в местната кръчма, три дни не могли да си тръгнат!

Snowstorm leaves dozens stranded inside remote U.K. pub for three days
 :ok:
На когото му върви, върви му!

Завиждам им.
Няма ти къде си. Кога ще дойдеш.
Ела ме откопай ако можеш.

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
Колчо, честит имен ден - бъди здрав!
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Наздраве на всички!  :t0328:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
наздраве на всички кольовци, рибари като параграфа и прочие банкери като лилето, дето и те шарани ловят :t0301:

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
благодаря!
честит празник и от мен на именниците, бургазлиите и всички, които празнуват днес!

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
С много закъснение и молба за извинение, и от мен честито на именици по кръщелно и ник, на Бургас, на хората с морски професии ( щях да напиша ''мъжете'', мъ при толкоз моми и булки в Морското, се усетих овреме  ;) ), на банкерите и на всички, които тачат празника на Свети Николай Мириклийски Чудотворец. Бъдете здрави и наздраве. :)))

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
наздраве на всички кольовци, рибари като параграфа и прочие банкери като лилето, дето и те шарани ловят :t0301:
свети Никола, освен патрон на моряците и банкерите, е патрон и на разбойниците - това не бива да се забравя.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
С много закъснение и молба за извинение, и от мен честито на именици по кръщелно и ник, на Бургас, на хората с морски професии ( щях да напиша ''мъжете'', мъ при толкоз моми и булки в Морското, се усетих овреме  ;) ), на банкерите и на всички, които тачат празника на Свети Николай Мириклийски Чудотворец. Бъдете здрави и наздраве. :)))
Здравченце, дължиш на светията една риза за кръщението, но мисля, че на него би му харесало. Нерде Мирликийски, нерде Мириклийски! Второто намеква за някакъв мерак, така завоалирано!
Наздраве на всички, носещи името, на банкерите и на разбойниците, т.е. на всички, защото се надявам във всеки от нас да е останало по малко разбойник! В крайна сметка, из всичките андерсенови приказки, аз май най харесвам Малката Разбойничка, действително положителен човек!  :t0328:

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Упс, който не прочита преди да пусне по жицата, така е. Надявам се светецът да ми прости кашотината. Пак като не съм написала директно ''Мераклийски'', добре.
----
Не мога да намеря засраменото емо, сори.

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1215
    • Профил
Починал е Янош Кобор - вокалистът на Омега. Бог да го прости!
Всеки път като си пусна това парче се подмладявам с 50 г .....
https://www.youtube.com/watch?v=bz3Yw3XbsVQ

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Честит Никулден на ПАТЕРИЦА и от мен!




Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
свети Никола, освен патрон на моряците и банкерите, е патрон и на разбойниците - това не бива да се забравя.
разбойниците, в смисъл ... банкерите.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Цитат на: фелдкурат Ото Катц в Декември 06, 2021, 16:41:34

    свети Никола, освен патрон на моряците и банкерите, е патрон и на разбойниците - това не бива да се забравя.

разбойниците, в смисъл ... банкерите.

Аааа, не само, не само!!!  :t0113:
Щото съм силно изкушена да започна да изброявам и конкретни български имена ... :t2824:


Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Зависи от кой зрителен ъгъл гледаш към разбойниците.  Робин Худ, хайдут Сидер, оная малка разбойничка пуснала Герда да избяга, при това давайки и любимия си елен...
Тези Джиджи, за които ти пишеш са си най-банални крадци, някои джебчии, някои едри обирджии, се тая.  Категориите крадец и разбойник, са различни, разбийш ли  ;).

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
Починал е Янош Кобор - вокалистът на Омега. Бог да го прости!
Всеки път като си пусна това парче се подмладявам с 50 г .....
https://www.youtube.com/watch?v=bz3Yw3XbsVQ
...мдааа, остаряваме, мир на праха му....
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Тези Джиджи, за които ти пишеш са си най-банални крадци, някои джебчии, някои едри обирджии, се тая. 
Категориите крадец и разбойник, са различни, разбийш ли

Ми, пак зависи от гледната точка ...

Щото си забра'ила един с ЖИПКИ, дето си ги сменяше като носни кърпички ... :cool-1084: :0005:


Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Поздрав на всички студенти по душа! Gaudeamus igitur, Juvenes dum sumus - "Да се веселим, доде младеем!" С едно изискано изпълнение от нашия вечен дом Хайделберг:
https://www.youtube.com/watch?v=p6zTCpXFfTM

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
John Winston Ono Lennon - 09.10.1940  - 08.12.1980.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.


Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
https://www.youtube.com/watch?v=fi2-Mvwz-ZE
Честит Имен ден на всичките Ани
« Последна редакция: Декември 09, 2021, 21:20:00 от Алиса .. »

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
Иван Башев (24.02.1916 - 13.12.1971)
политик, дипломат и държавник - 50 години от нелепата му смърт
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
Невена Коканова
(12.12.1938 - 03.06.2000),
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
15.12.> родена световната оперна дива Райна Кабаиванска - първият чужденец, взел италианската награда "Мария Калас", кавалер на орден „Велик офицер за заслуги към Италианската Република“, пет пъти най-популярна личност на Италия, Командор на Ордена за литература и изкуство на Френската Република , „Оскар“ за кариера – Международна награда за опера;

...няколко нейни мисли за нещата от живота:

*Моята кариера е много лична. Винаги съм избирала. Не съм правила  компромис даже когато не можех да си позволя това. Защото в началото ти  си избиран и не можеш да избираш. Избирала съм винаги силни героини.

*Изкуството е това, което според мен няма да спаси света, това са  глупости, но поне ни дава по-хубав живот. Той е по-красив с музиката,  изкуството, живописта, книгите.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Календар на форума
Winter Solstice, Christmas


Quote (selected)
Най-късият ден през годината - денят на зимното слънцестоене



По време на зимното слънцестоене обаче, на ширините зад 66,5 паралел Слънцето остава невидимо – само избледняването на сумрака показва, че то се намира някъде под хоризонта. На самия Северен полюс даже липсва и сумрака, като в регионите зад полярния кръг настъпва тъмнината на арктическата зима.
http://historynakratko.blogspot.com/2015/12/blog-post_297.html

А този ден е неизменно следван от „Мръсните дни”:

Quote (selected)
Мръсни дни, Поганни дни или Некрестени дни в българския народен календар се нарича няколкодневен (най-често 12-дневен) период, възприеман като опасно време, в което злите духове действат на земята с повишена активност. Най-често този период е в дните ОТ Рождество Христово ДО Йордановден.

През Мръсните дни се изпълняват и новогодишните обичаи на момците – коледуване, сурвакане, русалии, риначи ...

В края на този период на някои места (Петково, Балван, Леденик и др.) се изпълнява обичаят Сивуйница за пропъждане на Мръсните дни, а пък в някои страни, като напр. Украйна, Беларус, Полша, Чехия, Словакия и Русия, както и у нас, се правят гадания:


Twelve Days of Christmas, Slavic folk Christianity
https://bg.wikipedia.org/wiki/Мръсни_дни  :tongue_:

« Последна редакция: Декември 21, 2021, 10:00:13 от Джиджи »

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
На 20 декември почина Лъчезар Филипов
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Настъпила била астрономическата зима. Ами честита да ни е Баба Зима! Само едно не мога да разбера: защо астрономите го водят начало на зимата? За населението разбирам - студовете тепърва почват и ще са максимални към края на януари - февруари. Но температурата не може да бъде астрономически показател. За тях единствен показател трябва да е въртенето на Земята около Слънцето. А в такъв случай зимното слънцестоене, сиреч най-дългата нощ, т. е. 21 декември трябва да е средата на зимата. Както и 22 юни трябва да е средата на лятото, нищо че в края на юли е най-горещо. Колко права беше баба ми - един безкраен оптимист. За нея на 22 декември зимата свършваше, защото денят започваше да расте. Умно!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
@Еле па я!

Виж ся, уважаеми коУега, а си ми „коуега”, щото тук ТАКА E ПРИЕТО ДА СЕ КАЗВА – от самото начало!

В следващите няколко реда ще срещнеш неведнъж израза „така е прието”, защото след като нещо „е прието” веднъж, това изключва всякакви по-нататъшни разсъждения и ги прави НЕЛЕПИ /сори!/. На това съм учила преди време студентите си по английска филология в СУ, където в началото някои от тях започваха с въпроси „ама защо така?”, но след като чуеха няколко пъти категоричното „Така се казва!”, „Така се пише!!” и „Така е прието!!!”, просто преставаха …  :tongue_:

Защото бяха там, за да учат нови неща, а не да се чудят ЗАЩО в живота това или онова било така или онака …

А сега минавам към коментара ти по почина на МОЯТА БАБА – „едно по едно”, като ще стигна и до ТВОЯТА БАБА, тъй като всички баби по света трябва да се уважават …  :notworthy:

Настъпила била астрономическата зима. Ами честита да ни е Баба Зима! Само едно не мога да разбера: защо астрономите го водят начало на зимата? За населението разбирам - студовете тепърва почват и ще са максимални към края на януари - февруари. Но температурата не може да бъде астрономически показател. За тях единствен показател трябва да е въртенето на Земята около Слънцето.

Никой никъде НЕ Е казал, че температурите са астрономически показател! В първия ми цитат по-горе пише единствено за „настъпване на тъмнината на арктическата зима зад полярния кръг”. А СЛЪНЦЕСТОЕНЕТО се ползва от астрономите/астролозите /балигиточнокои?!/ като белег, по който да определят началото и края на сезоните в умерения пояс на Земята:

Quote (selected)
Зимата е един от четирите сезона в умерения пояс, заедно с пролетта, лятото и есента. Астрономично тя започва със зимното слънцестоене (около 21 декември в северното полукълбо и 21 юни в южното полукълбо) и завършва с пролетното равноденствие (около 21 март в северното полукълбо и 23 септември в южното полукълбо.
https://bg.wikipedia.org/wiki/Зима

Quote (selected)
А в такъв случай зимното слънцестоене, сиреч най-дългата нощ, т. е. 21 декември трябва да е средата на зимата. Както и 22 юни трябва да е средата на лятото, нищо че в края на юли е най-горещо.

Няма „трябва” или „не трябва”, защото така е прието! В случая – от УЧЕНИТЕ …

Quote (selected)
Колко права беше баба ми - един безкраен оптимист. За нея на 22 декември зимата свършваше, защото денят започваше да расте. Умно!
А на баба ти , тъй като и аз чакам всяка година 21 декември, за да започне най-сетне денят (ми) да расте отново!!! :)))


Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
израза „така е прието”, защото след като нещо „е прието” веднъж, това изключва всякакви по-нататъшни разсъждения и ги прави НЕЛЕПИ /сори!/

"Така е прието"не е довод и не може да бъде довод. Кога е прието От кого е прието Как е прието? Дори нещо да е прието, изобщо не означава, че е вярно или правилно. В пазарджишко например е прието да си пълнят бахура през гъзо на свинята. Но не е правилно.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
П.П. И не съм постнала по-горе коментара си за „Календара на форума”, за да пиша тук всеизвестни неща,
а най-вече заради „Мръсните дни”, които са ми били интересни откакто се помня!! :ive_got_it-1379:


Неактивен Moesia

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 109
  • ave atque vale
    • Профил
Започва сезонът на карнавалите, мило Джиджи, "мръсните дни", и така чак до Заговезни.
При нас са Брадяи по дунавско, Кукери по другаде, Трифон Зарезан навсякъде, и все така весели празници.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Започва сезонът на карнавалите, мило Джиджи, "мръсните дни", и така чак до Заговезни.
При нас са Брадяи по дунавско, Кукери по другаде, Трифон Зарезан навсякъде, и все така весели празници.

Много ми се иска да видя "Брадяи" по дунавско, ама по това време на годината не виждам как може да ми се уреди въпросА ...  ;)

А на теб, Мици – ВЕСЕЛА КОЛЕДА! – защото за новогодишни пожелания е май още малце рано ...  :t0328:


Неактивен Moesia

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 109
  • ave atque vale
    • Профил
За мен всеки божи ден е празник, Жиже. Не се обвързвам с нищо конкретно, уважавам ги всичките.

Брадяи/Бразяи имаше при баба ми, не Латината, а другата, (х)арцойката. Предимно мъже в обърнати навън с козината кожуси, капи, геги, звънци. Ходеха по къщите да пеят за здраве и берекет. Имаше и други, караконжули, намацани със сажди, които играеха страховити дяволи, носеха факли и гонеха злите духове.
Но това съм виждала мнооого отдавна, преди да тръгна на училище, когато оставах при баба ми и през зимата.

През лятото се играеха хора на селския мегдан. Дунавски, бързи, с част където се играе и друга, където се ходи и се почива.
« Последна редакция: Декември 22, 2021, 13:13:46 от Moesia »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
За Брадяи/Бразяи – :t3721:

И сепак, СВЕТЛИ ПРАЗНИЦИ!!! Нали "така се казва", Мици?!?  :cool-1084:

Неактивен Moesia

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 109
  • ave atque vale
    • Профил
Season's Greetings!
И понеже не си знаем имената и рождените дати:
Many happy returns!

Quote (selected)
СВЕТЛИ ПРАЗНИЦИ!!! Нали "така се казва"
Както си го пожелаеш: светли, благословени, коледни etc.
« Последна редакция: Декември 22, 2021, 12:58:38 от Moesia »

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Мизийке, сред дълбоките ти и разклонени етнически корени съзирам и един японски. Защото вашенският обичай "бразяи" очевидно се родее с японското пожелание банзаи (万歳), което ще рече "10 000 години!". Нека тази ми бележка се счете за скромен принос към трако-синоисткия произход на европейската цивилизация.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Season's Greetings!

Many happy returns
!

И от мен – на всички! А на теб –


Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Many happy returns!

Tax returns е особено хепи

Неактивен Moesia

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 109
  • ave atque vale
    • Профил
Quote (selected)
с японското пожелание банзаи
...къде ме търсиш при японските имперски оглушителни бойни викове ?!?

Аз съм кротък човек, обичам мира и спокойствието.
Поздрави с "Банзаи" военнолюбците.

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Да бе, да! Мирни били... Затова си обръщате козусите и крещите срещу злите духове. Ами те и японците срещу същите крещят.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
...къде ме търсиш при японските имперски оглушителни бойни викове ?!?

Аз съм кротък човек, обичам мира и спокойствието.
Поздрави с "Банзаи" военнолюбците.

Идея си нямаш ...

https://www.youtube.com/watch?v=7cufG2Dlxvk

Тези тук, след като са избили всичко живо в Нанкин, честват победата и бойния си дух.  :t2618:

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
В миналото китайците считали Япония за млада империя, управлявана и доминирана от не дотам цивилизовани военни парвенюта.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Те и сега така ги смятат,
затова в скоро време свсе стомилиона японци ще се пишат жители на Хокайдо, и при връщането му на Русия, ще станат руски граждани.

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Уважаема коУлежке Джиджи, щото така било прието да се казва! Щеше да ми е приятно да си хортуваме, ако не ми беше толкова мъчително. Ти така и не разбираш, че цялата мешавина от шрифтове, кегели, цветове, емотикони  и прочие "специи" убива вкуса на манджата и превръща най-добрите продукти в буламач. Ненапразно в правилата на всички форуми този тип общуване се нарича "крещене" и е забранен. Към всичко това се добавя изкелиферченият "правопис". Лично мен този стил ме уморява и да, дразни ме. Това е единствената причина да се дистанцирам, но ти упорстваш с нещо, което май само на теб ти харесва. Тука пишат американци и те ще ти кажат, че никой "там" няма да те търпи да му викаш на разстояние, по-малко от метър. А ако на полицая му бучиш пръсти в лицето, все едно си в Италия, направо ще те застреля! Не го прави и тук. Само това мога да ти нажа най-приятелски и коУегиално.

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
Нека да си спомним за певеца Емил Димитров, роден на днешния ден преди 81 години
(23.12.1940 — 30.03.2005)
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Уважаема коУлежке Джиджи, щото така било прието да се казва!

Я го гледай па тоя!!!
Още дошъл-недошъл и започва да „изисква” нахално – както било по света!?!  :no!:

Тук обаче е така:


Quote (selected)
Правило № 8: Мненията следва да са изразени:

• в рамките на един шрифт на мнение;

• в не повече от два размера и/или цвята на шрифта;

количеството разрешени емотикони е 2 на мнение.
https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=1522.0
И индивидуални претенциЙ НЕ СЕ задоволяват. ТчК.!!! :t9409:


Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Горното беше цитат от твое изявление.

А ти си продължавай с пъстротиите. Да, не е забранено да носиш широкопола лятна шапка с изкуствени цветя и да си обута в апрески. Така подчертаваш много елементи от вкуса си, които иначе хората трудно ще забележат. А, не пропускай да се кривотиш на улицата, като преди да излезеш обилно да се намажеш с помада и кулонска вода! Но не се чуди, че малко народ влиза в диалог с теб, което май не ти е и целта. Искрено и лично - дотук!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Така подчертаваш много елементи от вкуса си, които иначе хората трудно ще забележат.

Ако ти си един от тея "хора" – а явно си! – най-добре 'Оди се пЕри!!!
:wacky-3318:
И не се занимавай повече с мен!!!!!!



« Последна редакция: Декември 24, 2021, 08:06:58 от Джиджи »

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Всеки ден ли ще ми пише тая луда жèна?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил

Честито Рождество Христово!


Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил

Честито Рождество и от мен.  :)))

Неактивен Imko1

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 180
    • Профил
Честита Коледа! Живот и здраве да е!
Какво Ви се падна от питката? :)

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
питка ми се падна. вкусна.