Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 23:37:05

Автор Тема: Дъска за съобщения, жалейки, доноси, предложения за брак и прочие...  (Прочетена 367877 пъти)

Accipiter и 18 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1229
    • Профил
Днес се навършват 80 години от подвига на поручик Димитър Списаревски
Понеже съм далеч и не си идвам често, а пък тези дни са "горещи' на тема паметници: Има ли изобщо паметник на този герой?...Да знам, че има паметник на онези, които той е "свалил" с таран. :pissed-891:

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Днес се навършват 80 години от подвига на поручик Димитър Списаревски
Понеже съм далеч и не си идвам често, а пък тези дни са "горещи' на тема паметници: Има ли изобщо паметник на този герой?
Има.

Quote (selected)
Да знам, че има паметник на онези, които той е "свалил" с таран. :pissed-891:
Уви! Доколкото знам, той е на територията на американското посолство и затова, поне засега, е недосегаем.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Уви! Доколкото знам, той е на територията на американското посолство и затова, поне засега, е недосегаем.
Където и в България да е поставен въпросния паметник, все ще е на територията на американското посолство.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Честита баба Зима :)

От днес денят трябва да започва да расте :)))
the lamers club honourable member …

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Уви! Доколкото знам, той е на територията на американското посолство и затова, поне засега, е недосегаем.
Където и в България да е поставен въпросния паметник, все ще е на територията на американското посолство.

Има още един, в градската градина при входа откъм банката ( сладкарница Роза) , вдясно в тревната площ. Нещо като два глутеуса с крила .

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Днес се навършват 80 години от подвига на поручик Димитър Списаревски
Понеже съм далеч и не си идвам често, а пък тези дни са "горещи' на тема паметници: Има ли изобщо паметник на този герой?
Има.

Quote (selected)
Да знам, че има паметник на онези, които той е "свалил" с таран. :pissed-891:
Уви! Доколкото знам, той е на територията на американското посолство и затова, поне засега, е недосегаем.
Отново грешно знаеш - първо не е на емирканските летци (за подробности питай Летеца 55 и особено Госинджър), не е на територията на американското посолство, на общинска земя е - моето куче вече 10-на години го препикава, всеки ден, упорито...
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил
Днес се навършват 80 години от подвига на поручик Димитър Списаревски
Понеже съм далеч и не си идвам често, а пък тези дни са "горещи' на тема паметници: Има ли изобщо паметник на този герой?
Има.

Quote (selected)
Да знам, че има паметник на онези, които той е "свалил" с таран. :pissed-891:
Уви! Доколкото знам, той е на територията на американското посолство и затова, поне засега, е недосегаем.
Отново грешно знаеш - първо не е на емирканските летци (за подробности питай Летеца 55 и особено Госинджър), не е на територията на американското посолство, на общинска земя е - моето куче вече 10-на години го препикава, всеки ден, упорито...
Жалко, че кучето ти не пикае нещо, което да разтваря или разгражда материала от който е направен паметника.
Чудя се дали няма да посегнат и на паметника на майор Томпсън в Батулия. Зер и той се е сражавал с "демократичната" власт предк 9.IX.1944 г.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Отново
Защо отново, кога е бил предишният път?
Quote (selected)
грешно знаеш - първо не е на емирканските летци (за подробности питай Летеца 55 и особено Госинджър), не е на територията на американското посолство, на общинска земя е - моето куче вече 10-на години го препикава, всеки ден, упорито...
Радвам се, че не се оказах прав, но тогава няма извинение за липсата на реакция към него.
На кого е, щом не е на американските летци? (Изобщо не познавам София, затова питам.)

И, разбира се, се извинявам за незнанието си. Родил съм се незнаещ и такъв ще си умра.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Честита баба Зима :)
От днес денят трябва да започва да расте :)))
Благодаря, но тук пише, че слънцестоенето е утре в 5 часа и 27 минути сутринта.

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Peniko написа: Има ли изобщо паметник на този герой?
Да. Ще се опитам да кача малко снимки. Когато идваш в България, може да мръднеш за малко с кола по пътя за Самоков. Може и с автобус, но не знам за редовността на автобусите. Та вляво, при Пасарел относително бързо можеш да стигнеш до паметника и ~лобното място. Има мноого снимки там - на герои-летци. Офф. Не мога да кача снимките. :( Съобщението: „Грешка!
Този файл не може да бъде запаметен. Вероятна причина: файла е по-голям от допустимия размер.
Моля, обърни се към администратора за повече информация.“


Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил

Неактивен паралелепипед

  • Administrator
  • *****
  • Коментари: 383
    • Профил
Офф. Не мога да кача снимките. :( Съобщението: „Грешка!
Този файл не може да бъде запаметен. Вероятна причина: файла е по-голям от допустимия размер.
Моля, обърни се към администратора за повече информация.“

мисля че 2000 кб беше тук ограничението за снимка (наистина не съм сигурен), имаш три неуспешни опита.

...а, ето и успешни опити, макар и по другата технология :)....
« Последна редакция: Декември 21, 2023, 17:54:07 от паралелепипед »

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Группа ДДТ в Софии
 
Афиша концерта: Группа ДДТ в Софии / 07.01.2024 19:00
07.01.2024
Национальный дворец культуры
Зал 1
Начало в 19:00
====
Долгожданный концерт ДДТ!

Легендарный Юрий Шевчук исполнит самые любимые песни за все годы существования коллектива, а также композиции с нового альбома «Волки в тире». Это будет грандиозное шоу, настоящий праздник звука и света!

Группа ДДТ в Софии ждёт вас на своем выступлении, которое состоится 7 января 2024, начало концерта в 19:00.

https://afishamira.com/event/gruppa-ddt-v-sofii/
========

Информация за концерта липсва на страницата на НДК

https://www.tickets.ndk.bg

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Группа ДДТ в Софии
 
Афиша концерта: Группа ДДТ в Софии / 07.01.2024 19:00
07.01.2024
Национальный дворец культуры
Зал 1
Начало в 19:00
====
Долгожданный концерт ДДТ!

Легендарный Юрий Шевчук исполнит самые любимые песни за все годы существования коллектива, а также композиции с нового альбома «Волки в тире». Это будет грандиозное шоу, настоящий праздник звука и света!

Группа ДДТ в Софии ждёт вас на своем выступлении, которое состоится 7 января 2024, начало концерта в 19:00.

https://afishamira.com/event/gruppa-ddt-v-sofii/
========

Информация за концерта липсва на страницата на НДК

https://www.tickets.ndk.bg

щото не знаят кое е по-правилно.

руснак, ама предател, плюе путин и сво.
предател, ама руснак.

шизофренията на беснодесните ги вкарва в криза (за малко да кажа ментална) и се снишават.

туй го можат.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
руснак, ама предател, плюе путин и сво.
Без да съм там ( в РФ ) съм сигурен че малцина от местните са в еуфория от СВО.
Никой не иска война и смърт, на нормалните хуманоиди това не им харесва.
Путин не е Бог, има много трески за дялане.
Има и много добри дела.
Човек!
Прави това което може с това което е налично.
А наличното след Елцин беше нищо.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
шизофренията на беснодесните ги вкарва в криза (за малко да кажа ментална) и се снишават.

Не мога да повярвам че повтаряме историята отпреди 100 години. Не къса историческа памет, а историческа олигофрения.
И както върви, и бой ще ядем като преди 100 години

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Quote (selected)
руснак, ама предател, плюе путин и сво.
Без да съм там ( в РФ ) съм сигурен че малцина от местните са в еуфория от СВО.
Никой не иска война и смърт, на нормалните хуманоиди това не им харесва.
Путин не е Бог, има много трески за дялане.
Има и много добри дела.
Човек!
Прави това което може с това което е налично.
А наличното след Елцин беше нищо.

само дето нямаше алтернатива мир или война.

войната почна още с първите бомбардировки и разстреляни и сгазени с бмп-та през 2014.

така че общотеоретичните разсъждения срещу фашизма помагат точно колкото за опазването па паметника на съветската армия помагаше оплюването, на което бе подложена нинова....
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
И както върви, и бой ще ядем като преди 100 години
Боят е отменен като недемократична институция.
С няколко Биг Мака и лубрикант се постигат по-"задоволителни" резултати. :t0328:
« Последна редакция: Декември 21, 2023, 18:52:12 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
:thup: :thup:
Там си знаят кой кой е, отборите са ясни и на либерсткото помийно цунами се противодейства.
Само на нашите гъзоподавци свят им се зави от пируети да се подлагат.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
шизофренията на беснодесните ги вкарва в криза (за малко да кажа ментална) и се снишават.

Не мога да повярвам че повтаряме историята отпреди 100 години. Не къса историческа памет, а историческа олигофрения.
И както върви, и бой ще ядем като преди 100 години

лично на мен ми се струва че няма да ядем бой, а че ще осъмнем като 3-4 нови (стари) турски вилаети, и не виждам как руснаците ще помръднат и пръст за да помогнат на транжорите на паметника на съветската армия....
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Излиза, че изобщо боят ще е най-благоприятният изход...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
само дето нямаше алтернатива мир или война.
Алтернатива винаги има.
Аз като малко човече се радвам че Путин не избра "алтернативата".
Почти съм сигурен че няма да видя на живо резултата от решението.
Надявам се тия след мен да го видят и да живеят в по-читав свят.
С напредването на годините би трябвало да съм все по-уверен и разбиращ.
Не е така, чувствам се все по не на мястото си, удивлението от случващото се около мен расте вместо да намалява.
Може пък това да е нормално.
Разправят че Вселената се стреми към повишаване на ентропията.
Щом за макрокосмоса е нормално защо в моя микромикрокосмос да е различно?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Не е така, чувствам се все по не на мястото си, удивлението от случващото се около мен расте вместо да намалява.
Подкрепям. Покрай унищожаването на паметника си говорихме с един приятел за ифиотщината наоколо нормализирането на абсурда. Казах, че според мен реално се намираме в някакъв кафкиански строй. Той ме контрира, че в строя има ред, а това нашето е хаос.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
така че общотеоретичните разсъждения срещу фашизма помагат точно колкото за опазването па паметника на съветската армия помагаше оплюването, на което бе подложена нинова....
Това съм го пропуснал.
Радвам се че сте си намерили идол - Нинова и му се кланяте.
Чудя се това матросовщина ли е или морозовщина.
Ще ми се да клоня към първото, все пак Матросов се е жертвал за тези които са му били близки ( като Нинова дето съсипа вековна партия за бъдещето на отрочето си ) . А второто е точно обратното, нарязал е с флекс (метафорично) близките си.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Quote (selected)
така че общотеоретичните разсъждения срещу фашизма помагат точно колкото за опазването па паметника на съветската армия помагаше оплюването, на което бе подложена нинова....
Това съм го пропуснал.
Радвам се че сте си намерили идол - Нинова и му се кланяте.
Чудя се това матросовщина ли е или морозовщина.
Ще ми се да клоня към първото, все пак Матросов се е жертвал за тези които са му били близки ( като Нинова дето съсипа вековна партия за бъдещето на отрочето си ) . А второто е точно обратното, нарязал е с флекс (метафорично) близките си.

нцъ, нямам нито особено уважение нито някаква идолизация на нинова.

просто констатирах, че за доста народ беше по-важно да плювнат по нея, отколкото да си дигнат пръста да направят нещо за ПСА.

тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
"Доста народ" не са лидери на партия.
Бивша с комунистическа/антифашистка идеология.
Сега един Кенет Мертен знае какво изповядват.
Пак ли ще хвърлим вината на чистачките с метлите около паметника че не са го опазили?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Уви! Доколкото знам, той е на територията на американското посолство и затова, поне засега, е недосегаем.
Където и в България да е поставен въпросния паметник, все ще е на територията на американското посолство.

Има още един, в градската градина при входа откъм банката ( сладкарница Роза) , вдясно в тревната площ. Нещо като два глутеуса с крила .



the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
На кого е, щом не е на американските летци? (Изобщо не познавам София, затова питам.)




the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
шизофренията на беснодесните ги вкарва в криза (за малко да кажа ментална) и се снишават.

Не мога да повярвам че повтаряме историята отпреди 100 години. Не къса историческа памет, а историческа олигофрения.
И както върви, и бой ще ядем като преди 100 години

лично на мен ми се струва че няма да ядем бой, а че ще осъмнем като 3-4 нови (стари) турски вилаети, и не виждам как руснаците ще помръднат и пръст за да помогнат на транжорите на паметника на съветската армия....

Турците не са глупави - за какво им е таралеж в гащите?!
the lamers club honourable member …

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Има много паметници на американските летци. Ето един от тях:

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
шизофренията на беснодесните ги вкарва в криза (за малко да кажа ментална) и се снишават.

Не мога да повярвам че повтаряме историята отпреди 100 години. Не къса историческа памет, а историческа олигофрения.
И както върви, и бой ще ядем като преди 100 години

лично на мен ми се струва че няма да ядем бой, а че ще осъмнем като 3-4 нови (стари) турски вилаети, и не виждам как руснаците ще помръднат и пръст за да помогнат на транжорите на паметника на съветската армия....

Турците не са глупави - за какво им е таралеж в гащите?!
Така е. Таралежът не им трябва, но полянката му си я припознават. Пък и имат опит в борбата с кюрдския таралеж.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
На кого е, щом не е на американските летци? (Изобщо не познавам София, затова питам.)


Благодаря! Значи е на "всички американци, служили в България по време на ВСВ", а не на летци и е поставен от някаква артилерийска батарея. Не знаех, че в съюзническа на Хитлер държава са служили американци, т.е. военни от противниковия лагер!

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Има много паметници на американските летци. Ето един от тях:
Змей, баба ми, светла й памет, е била младо момиче по време на бомбардировките. Най-малкото й братче се ражда в походни условия по време на евакуацията. От уплаха прабаба ми го ражда някъде в шестия месец. Да не разказвам нататък. През цялото време баба ми е била неотлъчно до майка си. Беше станала на толкова години и при всяко споменаване на "англоамериканците" тази мила и интелигентна жена започваше да съска. Не мога да предам огорчението й като разбра, че са открили паметник на американските убийци.
« Последна редакция: Декември 21, 2023, 22:10:10 от Kole »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Днес преди 145 години е роден Йосиф Висарионович Сталин, най-важната историческа фигура на XX век според проф. дтн инж. Евгений Гиндев, който написа многотомния си труд "Векът на Сталин". (Чел съм само някои томове, защото са дефицитни. Много са интересни!)

Откъс от книгата на Кирил Костов "В столицата на великия британски остров", част I:

« Последна редакция: Декември 21, 2023, 21:10:36 от lucho »

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил


[/center]

Този е още от "тошово" време, когато посолството беше срещу банката.


Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Този е още от "тошово" време

На червея му пораснали крила, колко пророческо!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
двукрил х.й
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Фронтално на мен ми прилича точно на гз с крилца.
Толкова е уродливо, че може да е всичко изброено и то едновременно.
Криво, но за сметка на това грозно.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил



Какво пише на туй нящо?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 718
    • Профил
Какво пише на туй нящо?

Последната дума е "freedom" и отдолу пише Ronald Reagan (сигурно е цитат от него)

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Какво пише на туй нящо?

Последната дума е "freedom" и отдолу пише Ronald Reagan (сигурно е цитат от него)

Това нещо стои там от доста време и пълнежът на надписа е изветрял, т.ч. не може да се чете от снимката, трябва на място.. Доколкото си спомням, става дума за летците.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
И е от бай Тошово време? Не ми се вярва.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Какво пише на туй нящо?
Quote (selected)
Никоя битка не е последна
Всяко поколение следва само
да извоюва свободата си
този свещен и безценен дар

Роналд Рейгън/1988

За съжаление, английският текст не се чете много ясно, първите думи са „there are really no last no final …“ и по-нататък трябва да се гадае.

Винаги съм възприемал тази статуя като богинята на победата Нике и никога не съм обръщал внимание на надписа на нея.

the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
И е от бай Тошово време? Не ми се вярва.

Не, по-скоро е от ранните години на демокрацията, както Фют каза - от времето, когато отсреща все още се намираше американското посолство.
the lamers club honourable member …

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Ама пък нашият седмокрил петокур беше еххеей, къде къде по голям!
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Какво пише на туй нящо?
Quote (selected)
Никоя битка не е последна
Всяко поколение следва само
да извоюва свободата си
този свещен и безценен дар

Роналд Рейгън/1988
За съжаление, английският текст не се чете много ясно, първите думи са „there are really no last no final …“ и по-нататък трябва да се гадае.
Пълният текст на изречението му в съответния контекст на речта, от която то е част, може да се прочете тук.


Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Да използвам момента преди " лягане".
Весела Коледа на всички, живи здрави и до скоро.
За любителите на снега и коледуването - 


https://my.mail.ru/mail/avg.show/video/remastering/105.html?related_deep=1
 :ok:  :t0328:

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Кайле, моме - честит рожден ден!
Не унивай - животът и продължава да е хубав!
И да се пазиш...
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Честито и от мен! Желая здраве, спокойствие и да ти върви във всичко, с което се захванеш! :)))

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
честито, кайле!  :m1241:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Честит рожден ден Кайли!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Честит Рожден Ден Кайли!

Щастливи Коледа и НГ-празници на всички форумци!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Благодаря на всички!
Весело да ви е!
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Честит ден-ден и от мен.

Жива и здрава да си :t0328:
the lamers club honourable member …

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1229
    • Профил
И от мен честито!!! С най-добри пожелания.
Още веднъж: хубави празници на всички. 🥂