Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 28, 2024, 00:02:18

Автор Тема: Панегирик за св. Корнелия Трансформаторка  (Прочетена 19934 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Панегирик за св. Корнелия Трансформаторка
« Отговор #60 -: Януари 17, 2019, 11:20:05 »
Quote (selected)
БСП, като класическа социалдемокрация, винаги ще защитава интересите на работещите и бедни хора. Независимо колко милионери има в ръководството си.

Това просто не е верно, otvrat. Това е твое и мое пожелание, но не и практика. Погледни участието на БСП в социалния живот на местно ниво. Къде е връзката и с работещите и бедните? Къде е връзката и със синдикатите? Къде са и активните женски и младежки организации? Къде са и дискусионните форуми и клубове? Къде е мястото и спроти труда и капитала? Къде е позицията и по отношение на нарушените трудови права, на експлоатацията, въобще на човешките права? Къде са и инициативите? Къде са поставените от социалистически, от леви, позиции регионални и местни социални и икономически проблеми? Моят живот не минава в София и на Позитано, аз не прелитам от избори на избори през провинцията, аз живея тук, аз работя тук. И това, мисля, не е най-залюханото място на страната. Ще съм щастлив да ме опровергаеш с примери. Направи си експеримент, ако разполагаш с време. Отвори меню "Региони" на сайта на БСП, да видим на колко места ще откриеш информация за местни инициативи. Само срещи на депутати и на партийно ръководство по места, с бележки за изказани на тях мнения на членове и симпатизанти на партията. Дописки за говорилни, да прощаваш.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Панегирик за св. Корнелия Трансформаторка
« Отговор #61 -: Януари 17, 2019, 11:27:21 »
Горното (от Фирмин) е вярно, но...има едно но...за регионите ми е думата. Първо - феодализмът е в разцвет на територията, държи парата  и преследва жестоко опонентите, включително и чрез лишаване на хората от поминък. ОПГ-то и дпс-то държат регионите чрез изнудване. Второ - българинът не е революционер, склонен към саможертва любител на свободата и държащ на достойнството си като цяло. Трето в резултат от първото и второто - мечтите на Фирмин за работа сред народа могат да се осъществят единствено и само чрез минаване през центъра, а именно - шебеците да бъдат пометени на национални избори. Устройството на държавата ни е такова, че всичко е централизирано и от там нататък разчистването по места може да стане в рамките на година. Тук сте големи и интелигентни хора и лесно ще си представите как може да стане това. Е, тогаз ще се спихне и легендата за организационния талант на вършечкия гуру

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Панегирик за св. Корнелия Трансформаторка
« Отговор #62 -: Януари 17, 2019, 11:40:55 »
Ако, вместо да се киприш с невежеството си, беше направил това, което ти казах, то щеше да установиш, че Асол твърди наличие на намерение за подредба на листата с гласуване с електронните карти в цялата партия, докато уставът поставя това в правомощие на НС. НС може да определи критерии и процедури за издигане на кандидатите, но не и за подреждане и утвърждаване на листата. Това прави конгресът на партията - чрез устава.
фирмин, това е формена глупост. очевидно снощи не ти е било достатъчно, та искаш още. ето ти един сценарий:
1. нс определя процедура по издигане на кандидати:
1.1. всеки може да бъде вписан в кандидатската листа при наличието на 100 подписа
1.2. вписаните кандидати се публикуват
1.3. всеки кандидатства с електронната си карта за някой от кандидатите в /примерно/ седемдневен срок
1.4. публикува се класация на базата на гласуването

2. за подреждане и утвърждаване на листата нс използва класацията от 1.4, като я официализира.

възражения?

както виждаш, необходима е основно воля от страна на националния съвет. а ти бъркаш възможност със задължение.

и пак виж там т.18 - кой точно подрежда и утвърждава листата.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Панегирик за св. Корнелия Трансформаторка
« Отговор #63 -: Януари 17, 2019, 11:48:09 »
Асол, можеш ли да се обзаложиш, че партията и партийните ни структури по места са имунизирани от т.нар. от теб "феодализъм"? Ето ти по-долу един текст, писан преди три години, предконгресно пак ...
Quote (selected)
   Погрешна е и трактовката относно нереализираната социална държава, особено тезата, че “правехме компромиси, защото нямахме подкрепа и сила да реализираме по-отчетливи решения, свързани със създаването на социална държава в България”. Всъщност, вярното е точно обратното – ние загубихме системно и дори катастрофално подкрепа на членове, симпатизанти и съратници, а с това и силата си, тъкмо заради направените безкрайни и неясни по целите си компромиси. Ако е ваша теза и е вярно, че слабата държава е лесен обект на влияние за интересите на едрия бизнес и индивидуални играчи, то запитайте се, тогава, дали слабата партия БСП също не е техен лесен обект, включително и особено - чрез партийната им принадлежност. Компромисите на БСП в националната политика са ефект на компромисите на БСП във вътрешнопартийната и политика. Но те преминаха границите на търпимото. И резултатът от това е налице.
   Въпросът с новите политически проекти е неразривно свързан с въпроса за новото ляво. Честно е да признаем, че именно дефицитът на лявото е основна характеристика на българския политически спектър. Но не на лявото, което си мислим ние, а на лявото, от което имат неотложна потребност стотици хиляди български граждани. БСП не задоволява тази потребност – настояща и бъдеща – от ляво. По това има обществен консенсус, уви. В резултат на този консенсус, тя претърпя разгромяващи изборни поражения. Това е факт.
   Твърде уязвима е лекотата, с която даваме оценки за безпринципност на другите, за да аргументираме “изключителността” на БСП в лявата част на политическия спектър. Безкритичен е, например, начинът, по който атакуваме в тази насока АБВ. И не заради отсъствието на основания (те са силни) за това. А заради факта, че левият избирател не е получил отговор на въпроса относно коалирането на ПЕС с ЕНП в Европейския парламент. Другарят Станишев – Председател на ПЕС – ни дължи обяснение. Не многото леви, гласували за ПЕС на последните евро избори в България е добре да знаят кое прави ЕНП и г-н Юнкер по-близки нам, левите от БСП, от Европейската лява партия и Костадинка Кунева, да речем. Аз лично нямам спомен да съм гласувал за фактически парламентарен съюз с ЕНП в Европарламента. Не ми е искан и не съм дал такъв мандат с вота си. Не знам и за партийно решение на БСП в тази посока. Което ме прави силно скептичен за последващия ми вот. Речено е, който е без грях, нека пръв хвърли камъка.
   От сериозен анализ се нуждае и неудържимият разпад на представителството на БСП в местното самоуправление. Не е възможно да се ограничим единствено до констатацията, че наши общински съветници предпочитат личния си комфорт пред политическото представителство на БСП и левицата. Вероятно връзките им с патрон-клиентелистките местни затрапезни коалиции са по-силни от връзката им с партията. А може би те така разбират точно нея? Нужна е безкомпромисна политическа оценка и действие срещу това.
   Правилна е тезата за обективната основа в обществените нагласи срещу корпоративната демокрация в Европа и ефектите и за лявото. Но защо този анализ се ограничава до … Европа? Нима България не е част от Европа, от ЕС, от Света? Та ние наблюдаваме мощно антикорпоративно движение дори в САЩ, способно да разбърка картите в предстоящите там президентски избори? Да не стане така, че с учудване да установим, че Бърни Сандърс в САЩ е по-ляв в тезите си от лявата БСП в България? Кое ни спира да се ангажираме в този сблъсък? Корпоративни фактори, навярно.
   Неравенство, бедност, социално изключване. Те са предмет дори на национална стратегия. Но къде са те в документите и заявените политики на БСП? Къде е нашата стратегия? Поставена е в основата на националния стратегически документ тезата, че неравенството и регионалните различия създават бедността и социалното изключване. Каква е позицията на БСП по отношение на неравенството? Целенасочено този въпрос е заобикалян. Целенасочено. Защо? Не е ли това пак ефект на социалния състав на ръководните органи на партията? Не са ли попреминали критичната маса там представителите на едрия капитал, на олигархията, на едрия корпоративен интерес? Те формират отношение и политика. Това отношение и тази политика няма как да са леви. Не и по отношение на неравенството. Оценката на избирателя на последните местни избори го показа еднозначно. Трудът няма да гласува за капитала. Вече не. Дотук беше. Поне не и осъзнатият идейно ляв труд. Ако вие признавате за обективна основата на обществените нагласи срещу корпоративната демокрация, как очаквате тя да е друга по отношение на корпоративната вътрешнопартийна демокрация в БСП? Или навън тя е обективна, а в партията субективна? Това е несериозно.

Три години. Колко от това по-горе, поставено като проблем, е решено към днешна дата? А то бе и е само част.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Панегирик за св. Корнелия Трансформаторка
« Отговор #64 -: Януари 17, 2019, 11:52:15 »
Quote (selected)
фирмин, това е формена глупост.

Формена глупост е, което си написал. Намери някой, на когото имаш доверие, с достатъчно партиен опит, да ти разтълкува устава. Ако е юрист, толкова по-добре за тебе. Аз, мисля, ти отделих достатъчно време и внимание.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Панегирик за св. Корнелия Трансформаторка
« Отговор #65 -: Януари 17, 2019, 11:53:07 »
Не мога да се обзалагам и да ти кажа - за това е "виновна" демокрацията в БСП. Виж цецото как няма проблеми - държи здраво юздите. Но, все пак си мисля, че дори и на най-конформистки и тарикатски настроените членове на БСП би трябвало да са им уврели кратуните след десетилетието на мутренското включване. Друга възможност е просто да напуснат партията и да се отдадат на бизнеса си, без да лежат на гърбовете на левите хора. Убедена съм, че ръководството на БСП е наясно с делата на местните си велможи.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Панегирик за св. Корнелия Трансформаторка
« Отговор #66 -: Януари 17, 2019, 12:07:42 »
Фирмин, спориш излишно. Твърде много идеология вкарваш в нещо, което няма идеология. Или поне идеологията му се разминава с твоята. Продължаваш да копаш около внушението си, че БСП е комунистическа партия. Ами, не е. Ако искаш да бъде каквато искаш да бъде, трябва да поеме курс на въоръжена борба за сваляне на буржоазния строй в България. Или поне официално да обяви марксистката си идеология. И докато не го направи, ще функционира като нормална, европейска социалдемокрация. Толкова е просто!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Панегирик за св. Корнелия Трансформаторка
« Отговор #67 -: Януари 17, 2019, 12:12:16 »
аха, пак липса на аргументи. стана ти навик. сега обаче не се мъчиш да ме пращаш към закона за партиите или конституцията. ето ти го устава:
Quote (selected)
ПРАВОМОЩИЯ НА НС НА БСП
Чл. 33. Националният съвет на БСП:

12. определя критериите и процедурите за издигане на кандидатите за общински съветници и кметове; за народни представители и представители в ЕП; за президент и вицепрезидент;

18. подрежда и утвърждава листата за членове на Европейския парламент;
та кой има право да определя процедурата за издигане на кандидати, да подрежда и да утвърждава листата? кой?

и какво лошо виждаш в прекия избор, след като председателят на партията се избира именно така - пряко?!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Панегирик за св. Корнелия Трансформаторка
« Отговор #68 -: Януари 17, 2019, 12:17:54 »
Quote (selected)
Или поне официално да обяви марксистката си идеология. И докато не го направи, ще функционира като нормална, европейска социалдемокрация. Толкова е просто!

Честно казано, мисля, че Нинова прескочи с овчарски скок европейската социалдемокрация и се приземи право посред национал-популизма, който, определено, откъдето съм, ми се види доста по-десен от нея.

Левите демократи на Сандърс, например, ми се струват удовлетворяващо леви по ред въпроси на обществото, които считам за съществени. Затова и предпочитам да се доближим до тях, преди да зова за въоръжена борба и революционна война.

В марксистката идеология не виждам нищо укоримо. А и, както изглежда, на път е да преживее ренесанс.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Панегирик за св. Корнелия Трансформаторка
« Отговор #69 -: Януари 17, 2019, 12:21:47 »
Quote (selected)
В марксистката идеология не виждам нищо укоримо. А и, както изглежда, на път е да преживее ренесанс.
Още повече, че събитията към момента в международен мащаб илюстрират правотата й перфектно!

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: Панегирик за св. Корнелия Трансформаторка
« Отговор #70 -: Януари 17, 2019, 12:26:19 »
Вчера РобПрес ни продъни ушите с нескрито ехидство как Васил Божков и Валентин Златев и други поздравили Корнелия Нинова по повод 50-тата ѝ годишнина...
Т.е. извежда се Закон: това е долно, гадно, подло, гнусно, просташко, животинско и пр.

Какъв Извод изтегляме от тези ехидни съобщения!?

Изводът е един! Че Сашо Дончев и Иво Прокопиев не поздравяват Христо Иванов за рождения му ден, защото това е долно, гадно, подло, гнусно, просташко, животинско и пр.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Панегирик за св. Корнелия Трансформаторка
« Отговор #71 -: Януари 17, 2019, 12:30:04 »
Честно казано, мисля, че Нинова прескочи с овчарски скок европейската социалдемокрация и се приземи право посред национал-популизма, който, определено, откъдето съм, ми се види доста по-десен от нея.

Не съм съгласен! Първо, класическата европейска социалдемокрация е националистическа. Това е първият разлом между нея и болшевиките. Напълно обичайно е социалистически партии да застават на националистически позиции. Да си припомним Първата световна война и яростните ѝ социалистически привържеици. Второ, радвай се, че Нинова държи още фронта срещу либералния ПЕС, защото ако го изпусне и ептен се либерализира, напълно ще се затрие.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Панегирик за св. Корнелия Трансформаторка
« Отговор #72 -: Януари 17, 2019, 12:31:47 »
Quote (selected)
та кой има право да определя процедурата за издигане на кандидати, да подрежда и да утвърждава листата? кой?

Е кой, де, кой? Националният съвет. Ето кой. Правомощие по устав. Определено от конгреса с приемането на устава.

Асол за издигане на кандитати ли писа в първия си пост?. А върни се назад, да прочетеш. С разбиране. Ако не правиш разлика между издигане на кандидати и подреждане и утвърждаване на листа, проблемът си е твой.

Quote (selected)
и какво лошо виждаш в прекия избор, след като председателят на партията се избира именно така - пряко?!

Изборът е на избори, в случая. Не избираш, както е в случая на вътрешнопартийния избор на председател, а подреждаш и утвърждаваш, а чак после регистрираш, листа - за участие в национален избор.

Без промяна в устава, всякакви "гимнастики" с електронен вот имат характер на допитване. То не че и иначе не е така. Нима Радев бе фаворит на процедурата за издигане на кандидат? Последва решение на НС. А накрая Радев се кандидатира за президент с ИК.

Издигане с електронни карти извежда органите на партията извън процедурата. Защо си мислиш, че решения на събрания на ОПО, после на общинските партийни организации за издигане са по-малко демократични? Партията е организъм, не съвкупност от "клетки" с електронни карти. Тя има органи.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Панегирик за св. Корнелия Трансформаторка
« Отговор #73 -: Януари 17, 2019, 12:34:38 »
Quote (selected)
Какъв Извод изтегляме от тези ехидни съобщения!?

Правилният, естествено. Че споменатите дават ишмар на Боце да внимава в картинката, че да не метнат палачинката.  :m1708:

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: Панегирик за св. Корнелия Трансформаторка
« Отговор #74 -: Януари 17, 2019, 12:44:56 »
Quote (selected)
Какъв Извод изтегляме от тези ехидни съобщения!?

Правилният, естествено. Че споменатите дават ишмар на Боце да внимава в картинката, че да не метнат палачинката.  :m1708:
Изтеглям наистина Правилния Извод: ако БСП бе на власт и КН - мин.председател - нямаше да я поздравят!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Панегирик за св. Корнелия Трансформаторка
« Отговор #75 -: Януари 17, 2019, 12:47:39 »
Щяха. Но в гмежта на всенародните чествания можеха да останат незабелязани.  :D

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Панегирик за св. Корнелия Трансформаторка
« Отговор #76 -: Януари 17, 2019, 14:55:52 »
Фалшивите социалисти в Европа подмениха крайно нагло защитата на интересите на хората, които искат социална и справедлива д-ва, със слугуване на глобалистката върхушка. Наводнение на Европа с всевъзможни мангали (почти само мюсюлмани) и тотално оджендъряване (в смисъл законово толериране на педерасти, лесбийки и пр. сбъркани същества).
Точно такъв фалшив социалист е и Фирмин - отявлен педалолюб и мангалолюб, и омразата му към Нинова е точно заради нейния отказ от хомоциганския курс на ПЕС.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Панегирик за св. Корнелия Трансформаторка
« Отговор #77 -: Януари 17, 2019, 15:08:17 »
Quote (selected)
Точно такъв фалшив социалист е и Фирмин - отявлен педалолюб и мангалолюб, и омразата му към Нинова е точно заради нейния отказ от хомоциганския курс на ПЕС.

Туй ще си го сложа в рамка!  :way_to_go-1308:

Косвено съм отговорил наблизо, та няма да се повтарям.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Панегирик за св. Корнелия Трансформаторка
« Отговор #78 -: Януари 17, 2019, 15:34:36 »
Накупи си повечко рамки и си задели една по-големичка стена  :way_to_go-1308:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: Панегирик за св. Корнелия Трансформаторка
« Отговор #79 -: Януари 17, 2019, 15:45:37 »
 :t1233: :t3726:
the lamers club honourable member …

Пешо

  • Гост
Re: Панегирик за св. Корнелия Трансформаторка
« Отговор #80 -: Януари 17, 2019, 18:10:42 »
Quote (selected)
За мен доктрината Нинова разчита на социалния атавизъм в БСП - на консерватизма, на национализма, на битовия патриархален (ортодоксален) фундаментализъм, на латентната хомофобия на членската маса. Социалистическите идеи са само варак върху тези темели. Те изтляват и избеляват. Те са видимости, а не същности за "новия курс" на Позитано 20. Нищо автентично ляво няма в него, освен фразеологията, която адресира единствено носталгията по "изгубения рай" като мотивация за подкрепа. Партията на Нинова е в много по-голяма степен национал-популистка, отколкото социалистическа. Тя е враждебна към модерността, а това я прави неспособна да проведе ефективни реформи. Към това се добавя и волунтаристичния стил, който до хипертрофия величае ролята на лидера, а всъщност - на заменилото липсващото лидерство негово хиперего.

С такъв профил партията може да извлече максимума от традиционните си източници на електорална подкрепа. Но нищо повече от това. А то не е достатъчно. Вече не. Заради демографската и обусловената от нея социална и икономическа динамика в страната. Това не е профил на разширяваща подкрепата си лява социалистическа партия. Това е профил на възползваща се от политическата конюнктура за оцеляването си национал-популистка партия. Със социалистическа оцветка.
Социалният атавизъм не е нещо специфично само за БСП. Той е присъщ на целокупния български демос, така че противно на твърдението ти, тъкмо с този профил партията има шансове да привлече по-широка електорална подкрепа.

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: Панегирик за св. Корнелия Трансформаторка
« Отговор #81 -: Януари 17, 2019, 18:30:27 »
Quote (selected)
За мен доктрината Нинова разчита на социалния атавизъм в БСП - на консерватизма, на национализма, на битовия патриархален (ортодоксален) фундаментализъм, на латентната хомофобия на членската маса. Социалистическите идеи са само варак върху тези темели. Те изтляват и избеляват. Те са видимости, а не същности за "новия курс" на Позитано 20. Нищо автентично ляво няма в него, освен фразеологията, която адресира единствено носталгията по "изгубения рай" като мотивация за подкрепа. Партията на Нинова е в много по-голяма степен национал-популистка, отколкото социалистическа. Тя е враждебна към модерността, а това я прави неспособна да проведе ефективни реформи. Към това се добавя и волунтаристичния стил, който до хипертрофия величае ролята на лидера, а всъщност - на заменилото липсващото лидерство негово хиперего.

С такъв профил партията може да извлече максимума от традиционните си източници на електорална подкрепа. Но нищо повече от това. А то не е достатъчно. Вече не. Заради демографската и обусловената от нея социална и икономическа динамика в страната. Това не е профил на разширяваща подкрепата си лява социалистическа партия. Това е профил на възползваща се от политическата конюнктура за оцеляването си национал-популистка партия. Със социалистическа оцветка.
Социалният атавизъм не е нещо специфично само за БСП. Той е присъщ на целокупния български демос, така че противно на твърдението ти, тъкмо с този профил партията има шансове да привлече по-широка електорална подкрепа.
Няма такова нещо!
Няма и никога не е имало!

Наскоро пусках тукана как в целия цивилизован свят, без изключение, хората считат, че Едно Време* било по-готино!

Отново опираме до феномена - само в България се изневерява (убива, изнасилва, краде, мами и пр.)

-------
заб.* - особено умилително е как (примерно!) в САЩ си припомнят как Едно Време не си заключвали къщите или в най-лошия случай (т.е. на остра параноя!) ключът бил под черджето на входната врата!

Миналата година в някаква книга срещнах - за Норвегия ставаше дума - някакъв американски автор беше, но с корени из Фиордите... И там си спомнят как в Доброто Старо Време не си заключвали къщите...
« Последна редакция: Януари 17, 2019, 18:40:20 от Ганий »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Панегирик за св. Корнелия Трансформаторка
« Отговор #82 -: Януари 17, 2019, 18:37:30 »
Колко жлъч по действащият председател.
В другата тема умилителни разкази за предалите Виденов.
Извинявам се, че се намесвам, щото най–малко тук ми е мястото.  :cool-1084:

Но там има не само разкази, ами и СТИХОВЕ. И то не за „предалите Виденов”, а за един от малцината български читави политици, който твърдеше „Нацията ни може да се развива само с разум и в съгласие.” Мир на праха му и … ENJOY!

                               Това стихотворение се публикува за втори път ! Нищо против Михаил Белчев
                                                                                     Темата е за Нинова                               


Чететем, четем па като се уморим на втория ред се изокаме.

Сега прочети третия само и вземи отношение.

Quote (selected)
Колко жлъч по действащият председател.
В другата тема умилителни разкази за предалите Виденов.
Интересно си живеете в БСП, не ви трябват външни врагове.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Панегирик за св. Корнелия Трансформаторка
« Отговор #83 -: Януари 18, 2019, 13:19:06 »
Quote (selected)
„В последните дни имаше случаи на криминални прояви, които отново поставиха на древен ред въпроса за интеграция на ромите. Очевидно е, че правителството на ГЕРБ и ОП претърпя провал с Националната стратегия за интеграция на ромите“.

Това заяви лидерът на БСП Корнелия Нинова пред медиите в парламента. Тя обясни, че много документи са били приети, много пари са се налели в тази система, но очевидно резултат няма. Това съобщиха от пресцентъра на БСП.

„Време е за конкретни решения и ние прилагаме такива“, заяви председателят на БСП.

На първо място тя посочи, че законът в България е еднакво задължителен за всички български граждани, независимо от пол, раса, убеждения и той трябва да се прилага в пълна сила еднакво за всички.

Тя смята, че ако искаме дългосрочно да решим този проблем, има няколко действия, които трябва да предприемем, като особено важно е образоването на ромските деца и на ромите. „Начинът, по който подхожда ГЕРБ- децата да се водят принудително на училище, очевидно не работи – те отиват и след 2 седмици напускат отново. Това е борба с последствията. Ние искаме да се занимаваме с причината за това състояние на образователната система“, заяви тя и допълни, че БСП предлага да отпадне принципът- парите следват ученика и да се преразгледа политиката на делегираните бюджети.

Според нея заради тази политика директорите на училища са принудени да водят по списък, на училище, деца, които не ходят, за да могат да си спасят училищата.

Корнелия Нинова обясни, че сегашната политика на социални и семейни помощи за деца стимулира всички тези процеси - със сега действащия закон се спират детските помощи, ако дете не ходи на училище.

„Предлагаме да се разшири тази мярка и да се спират всички социални помощи на семейства, чиито деца не ходят на училище до 16 годишна възраст“, заяви Нинова.

Тя обясни, че тези социални помощи са няколко вида – месечни, еднократни, енергийни, за безплатен транспорт, помощи за наеми. Лидерът на БСП обясни, че левицата иска поправка в Закона за социално подпомагане и тези помощи да бъдат спирани.

Като трета мярка Корнелия Нинова посочи- в Наказателния кодекс да се засилят наказанията за лица, които живеят на съпружески начала с малолетни, непълнолетни - практиката деца да раждат деца трябва да спре.
„В чл. 151 от НК, в някои от тези случаи се допуска обществено порицание, глоба. Това не е достатъчно наказание, както за лица, които живеят на съпружески начала с непълнолетни и малолетни, така и за родителите на тези деца, които го позволяват“, категорична бе тя.
Нинова смята, че е време за решение и конкретни действия - без излишни емоции, без натягане на напрежение, което може да прерасне в етнически конфликт и е опасно за националната сигурност. „С много разум и конкретни решения на проблемите, призоваваме и другите парламентарни групи, ние като законодатели да си свършим работата, а изпълнителната власт да пристъпи към прилагането на закона в цялата му сила“, заключи Корнелия Нинова.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Панегирик за св. Корнелия Трансформаторка
« Отговор #84 -: Януари 18, 2019, 14:41:47 »
Общо взето, подкрепям. С изключение на премахването на делегираните бюджети. Това е грешка. Крачка назад и в грешна посока.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Панегирик за св. Корнелия Трансформаторка
« Отговор #85 -: Януари 18, 2019, 15:50:51 »
...
« Последна редакция: Януари 18, 2019, 16:19:22 от Lillian »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Панегирик за св. Корнелия Трансформаторка
« Отговор #86 -: Януари 18, 2019, 16:04:57 »
Не знам на теб как ти изглежда отстрани, Лили, но тонът и под двете теми, под които се натрупват от няколко дни мнения, се урегулира. Горната ти намеса, обаче, със сигурност има потенциал да засили разговора къмто персонални разправии

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Панегирик за св. Корнелия Трансформаторка
« Отговор #87 -: Януари 18, 2019, 16:17:52 »
не ми изглежда никак добре, но ОК ще изтрия поста си
« Последна редакция: Януари 18, 2019, 16:20:21 от Lillian »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Панегирик за св. Корнелия Трансформаторка
« Отговор #88 -: Януари 18, 2019, 16:24:16 »
Момичета, поласкан съм, но все пак предпочитам да не се карате за нещо, свързано с мен и форумното ми битие.  :b0303:

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Панегирик за св. Корнелия Трансформаторка
« Отговор #89 -: Януари 18, 2019, 16:30:52 »
исках само да те защитя с гърдите си :sad-3295:
обаче Асол ме секна!!!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Панегирик за св. Корнелия Трансформаторка
« Отговор #90 -: Януари 18, 2019, 16:39:37 »
Не знам на теб как ти изглежда отстрани, Лили, но тонът и под двете теми, под които се натрупват от няколко дни мнения, се урегулира. Горната ти намеса, обаче, със сигурност има потенциал да засили разговора къмто персонални разправии
Рядко ми се случва, но  :yes-1292:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Панегирик за св. Корнелия Трансформаторка
« Отговор #91 -: Януари 18, 2019, 16:45:14 »
исках само да те защитя с гърдите си :sad-3295:
Това не е ли превземка?  :m1235:
Ама честно! :thinking-1376:

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Панегирик за св. Корнелия Трансформаторка
« Отговор #92 -: Януари 18, 2019, 16:57:22 »
пошегувах се, Джиджи, наистина ли не разбра?

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: Панегирик за св. Корнелия Трансформаторка
« Отговор #93 -: Януари 18, 2019, 16:58:35 »
исках само да те защитя с гърдите си :sad-3295:
Това не е ли превземка?  :m1235:
Ама честно! :thinking-1376:

Ами по-скоро не, просто солидарност на местна почва (може би), която не е непременно нещо лошо 8)
the lamers club honourable member …

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Панегирик за св. Корнелия Трансформаторка
« Отговор #94 -: Януари 18, 2019, 17:01:03 »
предлагам да спрем с това, че затлачихме темата

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Панегирик за св. Корнелия Трансформаторка
« Отговор #95 -: Януари 18, 2019, 17:17:05 »
Неразпознаването на иронията е диагноза. А може би не ... А може би, все пак, да ...  :m1731:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Панегирик за св. Корнелия Трансформаторка
« Отговор #96 -: Януари 18, 2019, 17:36:55 »
Ами по-скоро не, просто солидарност на местна почва (може би), която не е непременно нещо лошо 8)
Не съм казала, че е лошо.  :t2629:

Но по принцип солидарността не се изразява високопарно.
И само до това се свежда тоз разговор, г-н Генерален модератор.  :light_bulb-1377:
« Последна редакция: Януари 18, 2019, 17:51:29 от Джиджи »

Пешо

  • Гост
Re: Панегирик за св. Корнелия Трансформаторка
« Отговор #97 -: Януари 18, 2019, 17:42:35 »
Подкрепям становището на БСП по въпроса с циганската интеграция. Особено по отношение на образованието - отмяна на принципа 'плащане на глава ученик' и обвързването на разните социални плащания с редовното ходене на училище.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Панегирик за св. Корнелия Трансформаторка
« Отговор #98 -: Януари 18, 2019, 17:47:21 »
Неразпознаването на иронията е диагноза. А може би не ... А може би, все пак, да ...  :m1731:

Фирмин, поне тоз форум бъка от емотикони, с които да изразим отношение, за да няма после „разпознаване” или „НЕразпознаване” на каквото и да е.

Функцията им е точно тази, а броят им е над 250!!!  :bigok:

И не може пусната от някого "шегичка" да бъде разпозната едновременно от двама форумци /или две форумки!/ като "НЕШЕГИЧКА".  :ive_got_it-1379:
« Последна редакция: Януари 18, 2019, 19:28:56 от Джиджи »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Панегирик за св. Корнелия Трансформаторка
« Отговор #99 -: Януари 18, 2019, 17:56:14 »
Quote (selected)
Фирмин, поне тоз форум бъка от емотикони, с които да изразим отношение, за да няма после „разпознаване” или „НЕразпознаване” на каквото и да е.

Посочи ми емотикон, който да те предпази от буквалистично възприемане на гърдите на Lillian, които ме защитават.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Панегирик за св. Корнелия Трансформаторка
« Отговор #100 -: Януари 18, 2019, 18:28:29 »
Но по принцип солидарността не се изразява високопарно.
Този принцип ще да е наскоро формулиран, щото не ми е попадал.
А това две форумки/два форумеца/форумец и форумка/форумка и форумец едновременно да проспят майтап се е случвало преди, случва се и ще се случва, щото всички сме хора.  :t0328:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Панегирик за св. Корнелия Трансформаторка
« Отговор #101 -: Януари 18, 2019, 18:43:37 »
Джиджи, търси емотикони на древнокитайска тематика.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Панегирик за св. Корнелия Трансформаторка
« Отговор #102 -: Януари 18, 2019, 18:47:06 »
Джиджи, търси емотикони на древнокитайска тематика.
🐉

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Панегирик за св. Корнелия Трансформаторка
« Отговор #103 -: Януари 18, 2019, 18:52:07 »
Джиджи, търси емотикони на древнокитайска тематика.

И древноиндийски, нещо от Кама Сутра. :b0301:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Панегирик за св. Корнелия Трансформаторка
« Отговор #104 -: Януари 18, 2019, 19:02:47 »
Посочи ми емотикон, който да те предпази от буквалистично възприемане на гърдите на Lillian, които ме защитават.

Ами посочвам ти емотикона, който реално е използвала Lillian, и който изключва каквото и да е НЕбуквалистично възприемане на нейните гърди в твоя защита:

исках само да те защитя с гърдите си :sad-3295:

:t1811: Въпреки че не е смешно!!!
« Последна редакция: Януари 18, 2019, 19:05:52 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Панегирик за св. Корнелия Трансформаторка
« Отговор #105 -: Януари 18, 2019, 19:15:55 »
Джиджи, търси емотикони на древнокитайска тематика.
На вас пък човек да не ви покаже пръст! :t1817:

И един въпрос: Скоро /дай Боже!/ започваме да събираме емотикони за допълване на настоящата колекция. Май е най–добре да отворя тема.

Но КЪДЕ ТОЧНО да я отворя, за да бъде видима и удобна за всички?

Онзи ден ти, Нор, ми даде идеята за Виденов и Кольо Добрев и виж кво станА ... 
:0004: C:-) :0004:
« Последна редакция: Януари 18, 2019, 19:23:09 от Джиджи »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Панегирик за св. Корнелия Трансформаторка
« Отговор #106 -: Януари 18, 2019, 19:28:53 »
Онзи ден ти, Нор, ми даде идеята за Виденов и Кольо Добрев и виж кво станА!  :0004: C:-) :0004:
Името си е точно на място.
За емотките - отделна тема в "Технически".
А дали и тема за емотикони няма да се превърне в мятане по Корнела на миши екскременти - това не зависи от нас  :nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Панегирик за св. Корнелия Трансформаторка
« Отговор #107 -: Януари 18, 2019, 19:30:02 »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Панегирик за св. Корнелия Трансформаторка
« Отговор #108 -: Януари 18, 2019, 20:01:56 »
За емотките - отделна тема в "Технически".

:t3721: Така мислех и аз, но сепак да попитам ...

П.П. А за темата за Виденов и Кольо Добрев не си ме разбрал. Само аплодисменти!!! :t2017:
« Последна редакция: Януари 18, 2019, 20:06:52 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Панегирик за св. Корнелия Трансформаторка
« Отговор #109 -: Януари 18, 2019, 20:11:44 »

Асол, това е гениално!!! От невръстна бебешка възраст ... :yes-1289:

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Панегирик за св. Корнелия Трансформаторка
« Отговор #110 -: Януари 18, 2019, 20:37:26 »
Джиджи, търси емотикони на древнокитайска тематика.
На вас пък човек да не ви покаже пръст! :t1817:

И един въпрос: Скоро /дай Боже!/ започваме да събираме емотикони за допълване на настоящата колекция. Май е най–добре да отворя тема.

Но КЪДЕ ТОЧНО да я отворя, за да бъде видима и удобна за всички?

Онзи ден ти, Нор, ми даде идеята за Виденов и Кольо Добрев и виж кво станА ... 
:0004: C:-) :0004:
Казвам ти, че можеш да списваш рубрика за емотиконите, ти се дърпаш! Нека да е в техническите, пък там може да се представя "емотикон на деня/седмицата" и да има хър-мър по него, ако народът се хване!
Имам някъде из архивите белия кон за Кеблото, какащият бял кон и още няколко коне, ще се опитам да ги изнамеря, като спомен от оня форум, предишния.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: Панегирик за св. Корнелия Трансформаторка
« Отговор #111 -: Януари 18, 2019, 21:10:31 »

Казвам ти, че можеш да списваш рубрика за емотиконите, ти се дърпаш! Нека да е в техническите, пък там може да се представя "емотикон на деня/седмицата" и да има хър-мър по него, ако народът се хване!

Имам някъде из архивите белия кон за Кеблото, какащият бял кон и още няколко коне, ще се опитам да ги изнамеря, като спомен от оня форум, предишния.

В техническите не е добра идея. Там е само за сериозни неща  :m1728:
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Панегирик за св. Корнелия Трансформаторка
« Отговор #112 -: Януари 18, 2019, 21:17:17 »
Казвам ти, че можеш да списваш рубрика за емотиконите, ти се дърпаш! Нека да е в техническите, пък там може да се представя "емотикон на деня/седмицата" и да има хър-мър по него, ако народът се хване!

Не, мила, не точно там, за да не се смесват нещата. Евентуално – нека да приключа с това, което правя в момента – можем да си отворим и такава смешна тема, но някъде другаде. 

А ти издири конете и за каквито други готини емотикони се сетиш, та към края на месеца – дай Боже! – да можем да почнем да допълваме всички заедно новата стара колекция.
Ха! Принца мЪ е изпреварил. Радвам се, че ТОЗИ ПЪТ мислим еднакво!!! :yes-1289:
« Последна редакция: Януари 19, 2019, 00:09:56 от Джиджи »