Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 19, 2024, 13:34:52

Автор Тема: Прес–конференция: Отчет на президента Радев за 2–годишния му мандат  (Прочетена 40441 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
https://www.president.bg/news4784/otchetna-preskon...
Май са хакнали страницата на президентството ... Ето какво ми излиза на горния адрес:

Quote (selected)
https://www.president.bg/404/
За съжаление, страницата, която търсите не беше намерена
  8)
« Последна редакция: Януари 28, 2019, 19:40:34 от Джиджи »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
А търговският регистър работи ли?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
А търговският регистър работи ли?

Ай стига пак глупотевини ... това е сериозно!

Ти чу ли поне две думи от отчета на президента? Много бързо са се задействали!!!  :t1815:
« Последна редакция: Януари 28, 2019, 19:42:56 от Джиджи »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Четох това което беше качено тук.
Не знам дали е цялото, но се чудя Радев още жив ли е или са го затрили?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Четох това което беше качено тук.

Къде точно тук? Щото ако е качено вече някъде, ще изтрия темата.

Не мога да намеря цялата реч. Затова чуйте поне това, заслужава си:

https://www.youtube.com/watch?v=B2jHPaq9gnY
« Последна редакция: Януари 28, 2019, 19:59:32 от Джиджи »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
от новини са го преместили в речи, ето актуалният адрес на президенсткия отчет: цък

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11135
    • Профил
На онуй място лайнометите задействани ли са, че не ми се цапа мундира за проверки?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Що питаш?
Има вече 156 писания, ама не ми се чете вчерашен вестник, повечето"аргументи" вече съм ги чувал.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Естествено, че са се задействали. Цялата тролска армия на СЕГА, начело с виенския бръснар, бармалей и пъстрия

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
от новини са го преместили в речи, ето актуалният адрес на президенсткия отчет: цък

Quote (selected)
Отчетна пресконференция на президента Румен Радев и на вицепрезидента Илияна Йотова

https://www.president.bg/speeches-and-statements4785/otchetna-preskonferentsiya-na-prezidenta-rumen-radev-i-na-vitseprezidenta-iliyana-yotova.html
Благодаря! Поне за себе си. Да си го имам тук. :t1811:

Щото при мен най–лошото е, че ТУК не’ам нерви да ровя упорито до край.

Най–вероятно професионална деформация. Тъй като ТАМ няма как да не ровя до край ...  :cool-1084:


« Последна редакция: Януари 28, 2019, 21:16:55 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Естествено, че са се задействали. Цялата тролска армия на СЕГА, начело с виенския бръснар, бармалей и пъстрия

Йес! И вентилаторът върти на пълни обороти ...   :bigok:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Взе да става интересно и ... неприятно.

Quote (selected)
Главният секретар на президента Радев остро реагира във Фейсбук на изнесените от проф. Миихаил Мирчев данни, че важен фактор в президенската партия на Румен Радев ще бъде Соломон Паси.
"Тя няма да бъде лява, няма да бъде социалистическа, ще бъде центристка. Ако гледаме лицата, които са близко до него, тази партия ще бъде препълнена с хора от бившето НДСВ. Ключова фигура ще бъде Соломон Паси. Много хора се заблуждават, че президентът Радев е проруски, про-Путински настроен, напротив – всички тези хора са проамерикански настроени”, разкри в ефира на БТВ проф. Мирчев.
Друг човек, който според него, ще стане част от потенциалния нов политически проект, ще бъде бившият служебен премиер проф. Огнян Герджиков.

Ето отговорът на Димитър Стоянов:

Обърканите мисли на един професор! Това и трябва на левицата - разцепление и противопоставянето и на президента Радев! Изключително "умен" подход за да се загубят избори!

Quote (selected)
Залитане в посока партийно строителство е риск. Не си спомням президент, който е залитнал в тази роля и не е загубил. В следващите три години трябва да мисли и за своя втори мандат. Създаването на нов център на алтернатива би било съкрушителен удар върху БСП, отваря и рискове пред него да създаде разлом със социалистите, посочи Димитър Ганев.

И като така?



Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Колко да е неприятно.
Две години лайнометите само такива ги произвеждат.
Решетников, Козяк, сега Паси.
Щом го лаят значи не е клекнал на гербавите.
Даже е приятно.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Дали?

Quote (selected)
http://epicenter.bg/article/Prof-Mihail-Mirchev-razkri--Klyuchova-figura-v-partiyata-na-Radev-shte-bade-Solomon-Pasi-/173960/2/0

Проф. Мирчев не е ГЕРБ.

Ген. Марин:

Quote (selected)
Ангел Марин отбеляза, че "няма друг изход, освен да кажеш истината, колкото и да изглеждаш обречен. В някакъв момент ще назреят по-добри условия, които ще доведат до поправяне на нещата. Трябва да се бориш за това, в което си убеден. Радев прави точно това. Търпението ще прелее и няма начин да не се упражни натиск от обществото за промяна."

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Проф. Мирчев се обръща към членовете и симпатизантите на БСП като към малки деца:

"Пу! Пу! Акано! Акано!"

Не забравяйте, че Мирчев е социолог.  8)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Плитки детски закачки.
Да вменяваш на надпартиен партия.
Мерят си с техния аршин.
Поне да бяха казали,че ще вземе 60%,че да го надъхат. :beer-405:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Пешо

  • Гост

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Румен Радев ще сформира към президентската институция Съвет за стратегическо развитие на България, който да разработи "алтернативи на застоя".
в. "Дума"

 8)

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4339
    • Профил
Клекнал - неклекнал, няма значение. Ако Р. Радев подкрепи политически партия
/политически проект !?!, какво е това, ако не партия/ това рязко ще намали одобрението към него.
Не е работа на президента да се занимава с политически проекти.

Това със С. Паси ми се струва майтап на човек , опериран от чувство за хумор.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Проблем ли е Президентът да организира съвет и да се допитва до него?
Не всички могат да са вездесъщи като Баце.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Прочетох го. Според мен Мирчев е много далеч от истината.

Да питам ли, сущий Понтий Пилат, "Що е истина?"

Ти знаеш ли каква е истината? Аз - не. Но имам ясен факт - Мирчев рече, Стоянов отрече. Всеки със словото си. А ген. Марин го цитирам, да ви се оясни контекстът, че ви се губи.  8)

п.п. SgtTroy,  8)

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4339
    • Профил
Проблем ли е Президентът да организира съвет и да се допитва до него?
Ако е залегнала такава възможност в конституцията - не е.
Иначе ще е самодейност, която ще се обърне срещу Радев.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Не забравяйте, че Мирчев е социолог.  8)
Не знам дали е социолог, но е плитък манипулатор! Наистина плитък! Елена Йончева начело на евролистата ефективно елиминира Елена Йончева от вътрешната политика, където тя още не е показала всичко, което може. Според мен г-н Мирчев го е страх от Елена Йончева, както страшно много народ.
Останалото са приказки в стил "Павел Глоба и глобалното затопляне".

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Проблем ли е Президентът да организира съвет и да се допитва до него?

Не. Но тия дни премина един конгрес на една партия, която се обяви за алтернатива и прие Визия за това. А президентът Радев сбира цялото президентско войнство да търси ... алтернатива на застоя.  ???

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Проблем ли е Президентът да организира съвет и да се допитва до него?

Не. Но тия дни премина един конгрес на една партия, която се обяви за алтернатива и прие Визия за това. А президентът Радев сбира цялото президентско войнство да търси ... алтернатива на застоя.  ???

Като ГЕРБ така и БСП не са последна инстанция.
На съвета ще се търси решение за бъдещето на България.
На конгреса за бъдещето на БСП.
Ако приемем,че ЧЛ 1 наистина е отпаднал съветът е с по-висок приоритет ( за мен ).
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Имайте предвид, както съм посочвал и преди, че полк. Стоянов не прави нищо без пряка заповед или одобрение на Президента. Следователно, считайте, че Радев говори чрез него 1:1.

За мен има директно предупреждение от страна на Радев към някои среди в ръководството на БСП:

Противопоставянето на Президента ще доведе до разцепление на БСП! (Без резки маневри, моля, щото вашето самолет не може да издържи тия "же"!)

Уви. Моите разчети сочат, че е неминуемо.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Уви. Моите разчети сочат, че е неминуемо.
Неминуемостта на разцеплението на БСП е нещо, с което съм напълно съгласна. Радев може да се окаже катализатор, а може и да не е. Просто вътрешното напрежение в БСП е на път да изясни на някои от членовете й, че тя - като совите - не е това, което е била.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8078
    • Профил
Хм. Некой не правят разлика между Президента подкрепя партия и партия подкрепя Президента.
 
А по повод "писанието" да питам и тук, що само пасито. Що не и михайлова, даже и двете.
Като че се сбират провалени проекти барем да е шарено.
 
Имайте предвид, както съм посочвал и преди, че полк. Стоянов не прави нищо без пряка заповед или одобрение на Президента. Следователно, считайте, че Радев говори чрез него 1:1.

За мен има директно предупреждение от страна на Радев към някои среди в ръководството на БСП:

Тва отде го измисли?
Напротив много добро съвпадение и на теми и на тайминг .....
Става дума за БСП, "петициантите" не ги знам.
« Последна редакция: Януари 28, 2019, 22:38:05 от 66 »

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
А по повод "писанието" да питам и тук, що само пасито. Що не и михайлова, даже и двете.
Като че се сбират провалени проекти барем да е шарено.
Пловдив може да даде Спас Гърневски, много моля, вземете го някъде!  :bluegrab:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Радев е мощен гравитационен център. Мине ли близо до БСП, друго да не, ще надигне приливна вълна. Но моята прогноза е за тектонични събития. Трусове. Разломи.

Да хвърлим картите. Дори ГЕРБ да е в регрес, а БСП - в прогрес, ще има една точка, в която ГЕРБ вече не е, а БСП още не е, достатъчно силна, за да реши въпроса с властта. Това е един кратък, но звезден, миг за избухване на свръхнова. Моето уважение към проф. Мирчев, но оценката му, че на Радев му трябват две или три години, за да разполага с партия, която да е способна да решава въпроса с властта и управлението на страната е погрешна. Той подценява бързия, катастрофичен ход на процесите при криза и скоростта на "самоорганизиращата се критичност" (невежите да не твърдят наукообразност на термина, моля!). Нито на Царя, нито, по-късно, на Борисов, им трябваше толкова време.

А материал да искаш! Отломки от БСП, но и от ГЕРБ, заедно със сонм непредставени.

Оттук и политическата характеристика на евентуалната партия "на Радев". Нещо "от боята" на левите демократи в САЩ, ама и не много левите от тях. Там някъде. Даже не изключвам в това проф. Мирчев да е прав - и те да помагат. По стара дружба-служба.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Фирмин, мисля,че времето на партиите в България мина, не на сегашните а изобщо на партиите.
Ако Президентът направи нова ще е една от всичките.
Сега го харесват защото отстрани или над всички.
Стане ли един от всички губи, ние също.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Пловдив може да даде Спас Гърневски, много моля, вземете го някъде!  :bluegrab:
Взет е вече. Жан се грижи за него.  ;D

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Фирмин, мисля,че времето на партиите в България мина, не на сегашните а изобщо на партиите.

Мисля да отделиш малко време да си препрочетеш Конституцията.

Прочее, някое друго такова място - без партии - да ми дадеш за светъл пример? Или пак ние сме най-умните, по традиция?

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Quote (selected)
Пловдив може да даде Спас Гърневски, много моля, вземете го някъде!  :bluegrab:
Взет е вече. Жан се грижи за него.  ;D
Господ да го поживи! Все пак някой трябва да се грижи за обидените от съдбата!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Фирмин, мисля,че времето на партиите в България мина, не на сегашните а изобщо на партиите.

Мисля да отделиш малко време да си препрочетеш Конституцията.

Прочее, някое друго такова място - без партии - да ми дадеш за светъл пример? Или пак ние сме най-умните, по традиция?

Таз същата конституция дето я променяхме преди 30 години ли?
Или тази дето трябва да се налага цял отбор съдии да я тълкува.

Основният закон е просто най-големият закон.
Законите се променят с добро или лошо за добро или лошо.
Може да не сме "най-умните" което не значи че не може да направим нещо различно.
Или пак да чакаме началниците да ни разрешат, да ни кажат кое може и кое не?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Таз същата конституция дето я променяхме преди 30 години ли?
Или тази дето трябва да се налага цял отбор съдии да я тълкува.

Същата. А се налага цял отбор съдии да я тълкуват, щото таскафалиите в Събранието творят закони без да слушат какво им казват правниците - според невежеството и лакомията си.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Щом съдиите не могат да накажат таскафалиите заради вредите които нанасят има нещо за доизпипване.
Не мислиш ли?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Фирмин, моите уважения!

Но не смяташ ли че внисаш тук НЕздрава политическа окраска в един отчет на НАШИЯ ПРЕЗИДЕНТ, в който няма и следа от политиканстване?

Ай запази си моля те, тез си разсъждения за Нинова. Благодаря!!!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Фирмин, моите уважения!

Но не смяташ ли че внисаш тук НЕздрава политическа окраска в един отчет на НАШИЯ ПРЕЗИДЕНТ, в който няма и следа от политиканстване?

Ай запази си моля те, тез си разсъждения за Нинова. Благодаря!!!

Джиджи, миличко, разкъсването на връзката с реалността застрашава здравия разум, както обсъдихме наблизо. Искаш от мен прекалено много - да спра да разсъждавам. Напротив, откак президентът Радев излетя, внимателно следя полета му. Рефлекс - ПВО на КСВ, ЗРВ.

Колкото до нездравата политическа окраска, я виж тук едни птици с твоята окраска как са се превъзбудили:

Quote (selected)
http://epicenter.bg/article/Krititsite-na-Radev-sled-rechta--Kani-se-da-stava-Putin--Sazdava-paralelna-vlast--Gotov-za-impiychmant/173981/11/0

Както си тананикаше баба ми, светла и памет, докато готвеше манджичка на любимия си внук, "аллах да викат кучетата - това е музиката, дето радва душата ми" (стара гръцка песен).

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил

Пешо

  • Гост
Quote (selected)
Неминуемостта на разцеплението на БСП е нещо, с което съм напълно съгласна. Радев може да се окаже катализатор, а може и да не е. Просто вътрешното напрежение в БСП е на път да изясни на някои от членовете й, че тя - като совите - не е това, което е била.
Дали ще бъде разцепление или само поредното отлюспване ?

ПП.
Quote (selected)
Моето уважение към проф. Мирчев, но оценката му, че на Радев му трябват две или три години, за да разполага с партия, която да е способна да решава въпроса с властта и управлението на страната е погрешна.
Ми аз какво писах снощи ? И тази, и други оценки.
« Последна редакция: Януари 29, 2019, 10:27:44 от Minderbinder »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4339
    • Профил
Може и да съм с притъпени сетива, ама не ми се чини  БСП да  е тръгнала да  се цепи.
Поне не преди европейските, местните и парламентарните избори.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11135
    • Профил
Прилича ми на стадиона, дето вместо да чоплят семки и чать-пать да напцует някой некадърник, кибиците се вживяват толкова, че...въоПще забравят да правят това в което са относително добри - до чоплят семки.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
кибиците се вживяват толкова, че...въоПще забравят да правят това в което са относително добри - до чоплят семки

Невям забравяш, скъпи, че тези, долу на терена, си трошат пищялките точно заради тези, дето люпят семките? Щото на спонсорите и рекламодателите с пачките те са им интересни, а не потрошените на терена. Те са заменими, а тези, със семките - не. Можеш да си купиш нов отбор, но не и стадион кибици.

Освен това сред кибиците има една особена порода кибици - тези, де си чинат сеир и с тези на терена, и с кибиците на трибуните. Ти за тях внимавай. Че сред тях има някои с титанови крака.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Може и да съм с притъпени сетива, ама не ми се чини  БСП да  е тръгнала да  се цепи.
Поне не преди европейските, местните и парламентарните избори.

По всяко време между тях. Според зависи. БСП, с натяжка, е някъде къде 100 000 партийни членове. Около тях още около 400 000 "твърди" симпатизанти - основно семействата на споменатите. Общо около 500 000. Всеки резултат над това, на избори, е резултат от политическа конюнктура и контекст. Сменяш контекста и ... могъщото торнадо, дето вдига хамбари и трактори, изчезва във въздуха като едното пуф!

п.п. Да уточня, ако не е ясно - хич не е задължително БСП да се разцепи, за да загуби съществена част от подкрепата си, която я превръща в първостепенен политически фактор, и тя да прелее към несравнимо по-малочислената "свръхнова" партия "на Радев".
В този смисъл е и предупреждението на Радев БСП да се въздържа от породена от нервност и нетърпение конфронтация с него или с "проекта му". Понеже отливът от симпатизанти на БСП към партия "на Радев" ще е по-интензивен от този на симпатизанти на ГЕРБ, то БСП ще загуби преимуществото си, макар и за кратко, пред ГЕРБ. За кратко, казвам, щото не след дълго подредбата ще е партия "на Радев" - ГЕРБ - БСП - ДПС - вся остальная. С което моя прогноза за превръщане на БСП от първостепенна в третостепенна политическа сила ще се сбъдне, уви.
« Последна редакция: Януари 29, 2019, 12:15:36 от Firmin »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11135
    • Профил
Quote (selected)
в третостепенна политическа сила ще се сбъдне, уви.
Ами да попитам тогава, знаещите с титановите пищялки.
Ако ГЕРП стане втора политическа сила и извън управлението, колко дни след това даваш за просъществуването на ГЕРП преди да стане ГРОП?
И кой ще е тогава трета политическа сила?
Питам само.
За фтора или първа не питам.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Чок觧

  • Гост
Викаш , "Президентската" партия(1) +БСП(3) ще надвие на коалиция ГЕРБ(2)+ДПС(4)+Демократични партии(5) + още няколко боклука ?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Ако ГЕРП стане втора политическа сила и извън управлението, колко дни след това даваш за просъществуването на ГЕРП преди да стане ГРОП?
Боя се, че ГЕРБ няма да рухне, а ще изтлява, непогребан. Скелетът, който Цветанов създаде, ще държи до последно разкапващата се плът (да ми се прости грозната картина). Ако сравним с "торнадото" НДСВ, то съществената разлика е, че ГЕРБ има база в местната власт, която ще и позволи да "зимува" до по-добре времена. Това, впрочем, е учебникът на Доган за партийното строителство, дето го чете малко преди оня лунгурин да го пушне в ухото. А той откъде е черпил вдъхновение, е ясно за всички.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
коалиция ГЕРБ(2)+ДПС(4)+Демократични партии(5) + още няколко боклука ?
... е стратегическа цел на Доган. Но ГЕРБ не го кльопат за явна коалиция. За сега. После - според зора. Критичното решение за властта в страната ще е кой ще се престраши да заплува срещу национал-популисткия ксенофобски и антималцинствен стрийм на Европа и ще направи коалиция с Доган и ДПС. Факт.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Боя се, че ГЕРБ няма да рухне, а ще изтлява, непогребан. Скелетът, който Цветанов създаде, ще държи до последно разкапващата се плът (да ми се прости грозната картина). Ако сравним с "торнадото" НДСВ, то съществената разлика е, че ГЕРБ има база в местната власт, която ще и позволи да "зимува" до по-добре времена.

О, да, ще "зимува"! Герп не е партия, а съсловно чиновническо сборище, плюс тълпи опортюнисти, лапачи и нереализирани провинциални далавераджии. Една година извън властта и държавната софра - и са отекли в канала. Ще се пръснат като младежка пъпка, за да се влеят в поредния "политически проект".

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Джиджи, миличко, разкъсването на връзката с реалността застрашава здравия разум, както обсъдихме наблизо. Искаш от мен прекалено много - да спра да разсъждавам. Напротив, откак президентът Радев излетя, внимателно следя полета му. Рефлекс - ПВО на КСВ, ЗРВ.

Колкото до нездравата политическа окраска, я виж тук едни птици с твоята окраска как са се превъзбудили:

Quote (selected)
http://epicenter.bg/article/Krititsite-na-Radev-sled-rechta--Kani-se-da-stava-Putin--Sazdava-paralelna-vlast--Gotov-za-impiychmant/173981/11/0
Хи–хи–хи, смях в залата!  :cool-1084:

Бъркаш, Фирмин, ноо бъркаш относно моята окраска. Естествено не си длъжен да следиш развитието на моите политически пристрастия, но откакто за пръв път чух Румен Радев „да върже две думи на кръст” по време на предизборната си кампания, съм му върл фен.

И естествено гласувах за него! И точно по тази причина ТИ не можеш да твърдиш, че Радев е представител на лявото и да го свързваш единствено с БСП. Защото изборният му резултат показва повече от ясно, че по това време е имало и други „тъмно сини” като мен, които са гласували за него, тъй като иначе нямаше да спечели изборите. И това не се дължи единствено на факта, че е НАТОвски генерал, което пък се оказва, че на „праволинейни” личности като теб е доста удобно за забравят.

А същността на Румен Радев като истински държавникпрезидент и държавен глава – се доказва и от друг цитиран от теб материал със заглавие: „Радев се лансира като алтернатива и на ГЕРБ, и на БСП” /http://baricada.org/2019/01/28/rumen-radev-otchet/.

Кой тогаз се е откъснал от реалността – ти или аз? И каква БСП, какви 5 лева!?  :b0315:
« Последна редакция: Януари 29, 2019, 13:47:50 от Джиджи »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
И естествено гласувах за него! И точно по тази причина ТИ не можеш да твърдиш, че Радев е представител на лявото и да го свързваш единствено с БСП. Защото изборният му резултат показва повече от ясно, че по това време е имало и други „тъмно сини” като мен, които са гласували за него, тъй като иначе нямаше да спечели изборите. И това не се дължи единствено на факта, че е НАТОвски генерал, което пък се оказва, че на „праволинейни” личности като теб е доста удобно за забравят.

Джиджи, мило, аз съм последният, който ще твърди това. Напротив. И аз нищо не забравям и много внимавам, можеш да се обзаложиш за това. "Твоето" поведение съм го изчислил математически къде му е мястото, а математиката не лъже. Но това е друга "опера"*, както се казва.  8)

----------------
*SgtTroy, ето ти илюстрация на изводите и препоръката :D

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Герп не е партия, а съсловно чиновническо сборище, плюс тълпи опортюнисти, лапачи и нереализирани провинциални далавераджии. Една година извън властта и държавната софра - и са отекли в канала.

Приказки, приказки ... Скъпи, правиш ли разлика между държавната и общинската софра? Ще биеш ли наесен ГЕРБ в София, Пловдив, Варна, Бургас, Стара Загора ... и ред още места, основно областни-общински центрове. С общинските съвети, администрациите, общинските предприятия, концесиите, обществените поръчки, детските градини, общинските училища и пр. и  пр. и пр. Напиши си домашното и тогава давай оценки. Освен всичко друго, подценяваш мрежите на социален капитал, предимно патрон-клиентелистки, но и не само, в които посочените от теб, тъй надменно при това, са инкорпорирани.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
тези се хранят от обществените поръчки, съчетани с липса на контрол. една промяна на централно ниво и са в киреча. как ги виждаш да процъфтяват при наличие на воля за спазване на закона?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
една промяна на централно ниво и са в киреча. как ги виждаш да процъфтяват при наличие на воля за спазване на закона?

На мен ли ги обясняваш тези? Недей.

Не толкова лесна тази, дето си я мислиш. Първо, тези доставки са в обхвата на местното самоуправление, а там действа Европейската харта за местно самоуправление. Второ, контролът върху обществените поръчки не е тривиална задача, иска сериозен капацитет. Трето, спирането, отменянето или дори забавянето на обществените поръчки води до забавяне на доставките, което не винаги можеш да си позволиш. Например, не може да спреш да храниш децата в детската градина или да ги оставиш на студено. Или пък, ще закъснееш с графика по европейски проект и ще загубиш финансирането.

Не е толкова просто, колкото изглежда отстрани. Но не е невъзможно, далеч съм от такава мисъл. Даже, не толкова отдавна, обучавах хора как се прави. По други места, по света и ... у нас.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
тва много хубаво, ама аз имах предвид контрол от рода на този, дето съдиха един от депесето за няколко километра път, който го има само по документи; пак за пътищата - проверката, дето я искат в момента на магистралите; проверка на санирането... това са все неща, които са вече свършени, и по преобладаващото мнение - като кучето на нивата.

контрол не означава спиране или забавяне.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Контролът може да е предварителен, текущ и последващ. Всеки си има целите и ефектите.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Пак сЪ забихте в детайлите, както обикновено.  :t1233:, плийз!

А за целта извадих някои от акцентите в отчета на Президента във вътрешен план, като се надявам да не бъда санкционирана за удебелените пасажи. Защото така се прави.  :ive_got_it-1379:

Quote (selected)
2018 бе година на илюзорна стабилност, нарастващо беззаконие и ерозия на демократичните завоевания. Година, в която президентската институция често беше последната бариера пред лобисткото законодателство и безотговорни политически действия.

България се намира в критичен момент от своето развитие … българската демокрация ускорено губи позиции. Свободата на словото е обект на преследване. Последните критични гласове в българския ефир и изтъкнати професионалисти  се притискат с инструментите на властта.

Доверието в парламента достигна критично ниско ниво. Все повече закони се променят кардинално с преходни и заключителни разпоредби и се избягва общественото обсъждане и оценката за въздействие. Законодателният процес става непредвидим и елиминира гражданското участие. Лобисткото законодателство измества безцеремонно обществения интерес.

Сривът на доверието и противоречията в коалицията блокират възможностите за конструктивни реформи.
Липсата на прозрачност, отчетност и отговорност в управленските решения се разшири и като обхват, и като размер на разпределяните публични средства. Това ставаше с „опипване“ на прага на търпимост на обществото и постепенно увеличение на размера на средствата.

Декларациите на някои политици, че олицетворяват евроатлантическите ценности, са най-сигурният начин да отчуждят българите от тези ценности.

Мантрата за стабилност и икономически растеж – който, между другото, е сред най-ниските в Централна и Източна Европа и ни закотвя стабилно на европейското дъно.

Каквито и съвременни икономически, данъчни и социални модели да прилагаме обаче тази цел е обречена, ако не се извърши най-важното -  радикална промяна на политическата среда и на стила на управление.

Историята е показала, че закърняването на представителната демокрация води до концентрация на политическата власт в тесен елит, който трансформира тази власт в икономически облаги и ги влага в още повече власт. Така този елит бетонира властта си и порочният кръг се затваря.

Крайно време е да се разграничат корумпирани от ограбвани; сенчест и олигархичен бизнес от почтено предприемачество.

За да върви обществото ни напред, трябва да се възстанови доверието на гражданите в държавността, а това минава неизбежно през възмездието – безкомпромисно наказателно преследване на корумпираните и грабителите. Апелирам КПКОНПИ, прокуратурата, МВР и службите да навлязат и в старателно отбягвания периметър на властта, в потенциални зависимости между политици, собственици на фирми, които печелят крупни обществени поръчки, и потенциални подставени лица.

Който иска да управлява, трябва да предложи високообразовани, компетентни и почтени хора, мотивирани да работят в полза на обществото.

Ако партиите искат да се видят на бъдещия политически хоризонт, трябва да се чистят от корумпирани и некомпетентни кадри с управленски амбиции.

В заключение - формирам Съвет за стратегическо развитие на България, с участието на интелектуалци и висококвалифицирани специалисти. Той ще трябва да разработи и предложи алтернативи на институционалния блокаж, на икономическия и идеен застой, в който се намира страната.

https://www.president.bg/speeches-and-statements4785/otchetna-preskonferentsiya-na-prezidenta-rumen-radev-i-na-vitseprezidenta-iliyana-yotova.html
:bigok:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Нинова, днес:

http://epicenter.bg/article/Korneliya-Ninova-/174021/2/0

Браво. Прояви здрав разум и спомена интригата, без да става част от нея. Явно е разбрала добре полк. Стоянов. Ще вземе пък да ме изненада и да се научи накрая какво и как. Само дето закъсня с "поуката".  ???

Quote (selected)
Пак сЪ забихте в детайлите, както обикновено.
Mea culpa  :apology-1312:
« Последна редакция: Януари 29, 2019, 15:03:43 от Firmin »