Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 25, 2024, 07:33:13

Автор Тема: Русия планира да се изключи пробно от интернет  (Прочетена 1826 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8813
  • Fuck the EU
    • Профил
Очаква се тестовото спиране да се случи преди 1 април, но точна дата още не е насрочена.Русия изгражда своя собствена адресна система, позната като DNS, така че да може да работи, дори и ако международно разположените сървъри бъдат прекъснати.

Мислил съм си го, защото тия сървъри са изцяло под контрола на службите на САЩ, независимо от декларациите че ключовете се съхраняват от честни и неутрални физически лица.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Русия планира да се изключи пробно от интернет
« Отговор #1 -: Февруари 11, 2019, 22:57:10 »
днс е domain name services, това са машините, които обръщат имената в ип адреси и обратно. преди малко пуснах линк към една статия на рбк по темата, ето го пак - цък

Пешо

  • Гост
Re: Русия планира да се изключи пробно от интернет
« Отговор #2 -: Февруари 12, 2019, 09:33:52 »
След толкова обвинения руснаците съвсем логично се застраховат срещу саботаж на интернета им.
Не знам как стои въпорса с банките, но се надявам да са си взели поука и да не държат сериозни средства в контролирани от САЩ банки.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11157
    • Профил
Re: Русия планира да се изключи пробно от интернет
« Отговор #3 -: Февруари 12, 2019, 10:19:56 »
Quote (selected)
Мислил съм си го, защото тия сървъри са изцяло под контрола на службите на САЩ, независимо от декларациите че ключовете се съхраняват от честни и неутрални физически лица.
Наскоро прехвърлих книгата за Сноудън от Глен Грийнуолд.
Заслужава си да се видят доста данни от първа ръка.
Амазон, Скайп, Гугъл, Сураттефтеря, DELL и т.н. ги правят на бъз и коприва.
Интересно място имаше там - май България никой не я бръсне за слива, или пък са толкова уверени, че нашите служби са се надупили всеотдайно и още от тук следят всичко, та не се натягат да следят толкова стриктно нашия трафик.
За метаданните са постигнали почти пълно следене, за съдържанието уж разправят, че не е тъй, ама знае ли човек.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11157
    • Профил
Re: Русия планира да се изключи пробно от интернет
« Отговор #4 -: Февруари 12, 2019, 10:24:54 »
Quote (selected)
Не знам как стои въпорса с банките, но се надявам да са си взели поука и да не държат сериозни средства в контролирани от САЩ банки.
Е за банките е малко по друга системата, но що се отнася до междубанковите трансфери. Но докато се стигне до банката, може би половината минават през интернет. Т.е. пак са проследими.Особено пък за големи трансфери. Едва ли някой ходи до банка да пише платежни на ръка.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.