Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 15:46:10

Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2088150 пъти)

0 Потребители и 135 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17640 -: Май 18, 2022, 17:57:16 »
Quote (selected)
Може и да се е случило на замаяна глава да нарека веднъж държавата ни кочина, но ти го правиш редовно от доста време.

Нямам навика да се самозаблуждавам и истината обикновено е неприятна.  :smokin:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23767
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17641 -: Май 18, 2022, 17:57:47 »
Quote (selected)
Друг лазерен комплекс "Пересвет" също се доставя серийно на руските войски. Според руският вицепремиер тази система може да "заслепи всички сателитни разузнавателни системи на предполагаемия враг" в орбити до 1,5 хиляди километра, като ги изведе от строя чрез лазерно излъчване.
https://manager.bg/%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%B5%D1%89%D0%B8-%D1%82%D0%BE%D1%87%D0%BA%D0%B8/ruskata-armia-izpolzva-lazerni-orazia-v-ukraina
Туй да не го е превеждала Джиджана?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17642 -: Май 18, 2022, 18:00:39 »
И защо един "народен" съд от неграмотници да е перфектен? Какво поправи съдът? Издълба една пропаст. За безчинствата извън съда какво да кажем?
1. Не са били "неграмотници", а хора от народа. Народният съд е без кавички.
2. Пропастта са я издълбали управниците през 1918 г. и доиздълбали през 1923 г.
3. Една от причините за създаването на Народния съд е да спре саморазправата.
4. Пак ще има Народен съд. Фашизмът е обречен. Смърт на фашизма, свобода на народа!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17643 -: Май 18, 2022, 18:02:59 »
Аха. Сега вече стана ясно кого адресираш. Макар че нищо не си разбрал. Е, не бива да имаме претенции към всеки. Ти кажи гладни, боси, голи ще се бием ли са България ако се наложи, или си сготвил бялото знаме?  Това конкретно в отговор на Джузепе, макар да звучи генерално.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17644 -: Май 18, 2022, 18:05:28 »
Quote (selected)
Друг лазерен комплекс "Пересвет" също се доставя серийно на руските войски. Според руският вицепремиер тази система може да "заслепи всички сателитни разузнавателни системи на предполагаемия враг" в орбити до 1,5 хиляди километра, като ги изведе от строя чрез лазерно излъчване.
Туй да не го е превеждала Джиджана?
Не, наистина е така:

https://tass.ru/armiya-i-opk/14655039

Голямо чудовище е, защото гълта ужасно много енергия. Работи само в хубаво време:

« Последна редакция: Май 18, 2022, 18:16:30 от lucho »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17645 -: Май 18, 2022, 18:09:01 »
Друг лазерен комплекс "Пересвет" също се доставя серийно на руските войски.

Той може да се доставя, но явно не се използва. НАТО не е спряло да снабдява укрите с данни от разведспътници. Това открито го заявяват официални руски източници. Да не говорим, че командната комуникация в укроармията си върви нормално.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17646 -: Май 18, 2022, 18:10:12 »
Quote (selected)
Ти кажи гладни, боси, голи ще се бием ли са България ако се наложи, или си сготвил бялото знаме?

Това е много общ въпрос. Ще трябва да се уточниш срещу кого точно трябва да се бия за България :smokin:
Quote (selected)
Да не говорим, че командната комуникация в укроармията си върви нормално.

Определено върви повече от нормално. Толкова нормално, че плъховете се предават, а т. нар. укрокомандване съчинява сценки в движение
Апропо, кво стана с твоето снощно "ще" че се предавали фашагите. Още колко ще ти трябва да почакаш? :nuts:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17647 -: Май 18, 2022, 18:12:46 »
ВОЗОБНОВЛЕНИЕ производства ЗИЛ-130 в 2022 году, правда или миф?

https://www.youtube.com/watch?v=vPVwy0ReEqI

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17648 -: Май 18, 2022, 18:16:03 »
Джиджи, лазиш ми по нервите, триисет години бях толерантен към психо десните американски болшевици, сега сме във война, трета световна, България е прифронтова територия, зорлем ни набутват в чужда война, ситуацията е като през  март 1941 г., безотговорни български политици ни набутват в губеща коалиция, които си получиха куршума после съвсем заслужено, още помня един психясал седераст как се пенявеше, че българската армия трябвало да воюва с Трети украински фронт, че да сме победили СССР. Сегашните престъпни идиоти ще си го получат един ден, и то при условие, че светът не загине от атомни и водородни бомби.

Във военно време, спри да цитираш психично болни американски подлоги, защото вършиш престъпление, морално, за сега!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17649 -: Май 18, 2022, 18:16:16 »
Отврат, ако положиш некакъв елементарен труд да си подбираш източниците със сигурност няма да изпадаш в смешно положение, както ти се случва от месеци насам. Знайш ли колко е просто!? Достатъчно е да запомниш, че тубата е гьобелсова контролирана територия. Но, ти всичко си знаеш....

п. п. Даже гащниците от СЕГА почнаха да гледат телеграмата, ако и да се пробват да импровизират

п. п. п. Ся чак видях, че съм пускала инфо от закрит частен канал. Гледам, че админът е намерил препостваното. Извинявам се, колеги, аз съм им подписник/чаках 4 часа за одобрение/ и изобщо не зацепих, че няма възможност всички да виждат
« Последна редакция: Май 18, 2022, 18:24:40 от Aсол »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17650 -: Май 18, 2022, 18:17:49 »
Quote (selected)
Друг лазерен комплекс "Пересвет" също се доставя серийно на руските войски.
Той може да се доставя, но явно не се използва. НАТО не е спряло да снабдява укрите с данни от разведспътници.
Пишат, че вече се използва, но явно не още за спътници, а за безпилотници. И не "Пересвет", а "Задира", която не просто ги ослепява, но направо ги прогаря:

https://www.rbc.ru/politics/18/05/2022/6284f2689a7947768f3e2f00

Не трябва да се забравя, че лазерът е открит от съветски физици (Басов и Прохоров). Да не говорим за "Гиперболоид инженера Гарина" от Алексей Толстой.
« Последна редакция: Май 18, 2022, 18:26:33 от lucho »

Активен Imko1

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 180
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17651 -: Май 18, 2022, 18:21:34 »
800 италианци, 60 албанци и военни от други страни
Това извън US солджърите
Българи 145 - Отговорностите на страната ни ще бъдат свързани с предоставянето на поддръжка като страна-домакин. Демек ще ги храним, поим, издържаме...

Земята на Ботев и Левски отново е робска земя...

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17652 -: Май 18, 2022, 18:21:59 »
Дан' почнат да валят сателити. Между другото, може и да съм споменавал и май бях, че в лозето ми се струва че намерих камен из космоса. Топъл. Вярно че беше лято, но беше плосък, кварцов бих казал, нетипичен за района, а и цъфнал отгоре, на повърхността де. Още го пазя. Дали не съм милионер? Като за наши хора ще обявя вътрешен търг. Тежи към половин кило и мяза на извънземен, С кристалчета тук-там. Наподобява гранит, какъвто наоколо няма как да има.
« Последна редакция: Май 18, 2022, 18:40:17 от dabedabe »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17653 -: Май 18, 2022, 18:31:50 »
 но явно не още за спътници, а за безпилотници

Безпилотниците не би трябвало да са проблем. Макар че укрите масово ги използват. А и доста им унищожиха във въздуха и на земята. Проблем са НАТО-вските спътници и разузнавателни самолети, които летят покрай границите. Преди войната тубата беше пълна с рекламни клипове на всевъзможни нови руски системи за РЕБ, за които твърдяха, че могат да ослепят и оглушат всичко. Но е факт, че не се използват ефективно.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17654 -: Май 18, 2022, 18:31:56 »
‼️🇷🇺🇺🇦Вице-премьер РФ Марат Хуснуллин сделал ряд заявлений:

▪️Россия готова в дальнейшем продавать электроэнергию с Запорожской АЭС Украине;

▪️ Перспектива Запорожской области — работать в нашей дружной российской семье;

▪️ Россия будет восстанавливать все освобожденные территории Украины, финансировать это, решения приняты;

▪️ На всех освобожденных территориях Украины планируется запустить максимальный оборот рубля;

▪️ Жители уже в этом месяце получат пенсии и зарплаты в рублях в Запорожской области, так что постепенно рубль заменит гривну;

▪️ Все дороги, которые связывают освобожденные территории Украины с Россией, мы приведем в порядок;

▪️ И с Крымом, и со всей территорией РФ будем организовывать полноценное сотрудничество.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17655 -: Май 18, 2022, 18:31:59 »
Всъщност може би "Задира"-та не е точно лазер или поне обикновен лазер. Основан е на нов физичен принцип. Какъв, не се съобщава. Но е показателно, че го разработва ФГУП "Российский федеральный ядерный центр":

https://tass.ru/armiya-i-opk/4504559

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23767
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17656 -: Май 18, 2022, 18:36:35 »
Quote (selected)
Преди войната тубата беше пълна с рекламни клипове на всевъзможни нови руски системи за РЕБ, за които твърдяха, че могат да ослепят и оглушат всичко. Но е факт, че не се използват ефективно.
Това значи да се милитаризира космоса.
Няма още сваляне или заглушаване на чужд спътник.
Свои са сваляли всички, но чужд е вече обявяване на война.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17657 -: Май 18, 2022, 18:39:37 »
Джиджи, лазиш ми по нервите

А на мен, що трябва да ми дреме за твоите нерви – твоички са си, пазѝ си ги – както намериш за добре ... :lol:

Quote (selected)
Във военно време, спри да цитираш ...

И във военно, и в мирно време, ше цитирам и пиша, каквото реша АЗ!!!

А ти си направи БЛОГ, за да ти е мирна главътъ ...   :m1273:

« Последна редакция: Май 18, 2022, 18:49:24 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17658 -: Май 18, 2022, 18:46:57 »
ВОЗОБНОВЛЕНИЕ производства ЗИЛ-130 в 2022 году, правда или миф?

Даже и това го разбраф на русский язык / :lol:/ – предполагам, защото слушах радио с новините в колата ...

Дали е "ЗИЛ-130" или не
– не обърнах внимание, но със сигурност колата ще се казва "Москвич" ...   :cool-1084:


Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17659 -: Май 18, 2022, 18:51:54 »
Дали е "ЗИЛ-130" или не – не обърнах внимание, но със сигурност колата ще се казва "Москвич"

И да си обърнала внимание, пак нищо немаше да разбереш. Зил е камион, а "Москвич" е лек автомобил. Москвичът възнамеряват да го произвеждат в московските заводи на Рено, а ЗИЛ-а вече го произвеждат в Мехико. Чат ли си?

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17660 -: Май 18, 2022, 18:53:18 »
ВОЗОБНОВЛЕНИЕ производства ЗИЛ-130 в 2022 году, правда или миф?

Даже и това го разбраф на русский язык / :lol:/ – предполагам, защото слушах радио с новините в колата ...

Дали е "ЗИЛ-130" или не
– не обърнах внимание, но със сигурност колата ще се казва "Москвич" ...   :cool-1084:

Ти си завършено тъпа човекоединица..Нямам какво да добавя..Природата ти е дала възможност за съществуване..тя си знае размислите  :smokin:

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17661 -: Май 18, 2022, 18:55:02 »
Оттук:
Quote (selected)
Друзья из АП сообщают, что произошел кардинальный перелом в настроениях федеральной, московской элиты. Пессимизм падает и растет уверенность, что стратегия Президента Путина в отношении событий на Украине верная. Это вызывает демонстрацию их поддержки СВО, отчеты текут рекой, что сделано и что будет сделано, в переписке и публичных выступлениях люди начинают копировать стиль Медведева и Лаврова (резкие фразы, без полутонов, на грани дипломатического языка).
...
Но, как говорят, "начальник" был неприятно удивлен поведением некоторых своих соратников, а конкретнее трех, и зафиксировал это.
Дали единият от тези трима е Дмитрий Песков?

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17662 -: Май 18, 2022, 18:59:15 »
Москвичът възнамеряват да го произвеждат в московските заводи на Рено, а ЗИЛ-а вече го произвеждат в Мехико.
Ами може да са казали по талавизията, че Русия е атакувала Мексико и сега ще прави референдум. Ама свободния свят няма да го признае!

Малко повече търпение към хората със специални потребности, моля!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17663 -: Май 18, 2022, 19:01:10 »
Дали единият от тези трима е Дмитрий Песков?

Може и да е Соловьов, яростният борец срещу Запада и либерализма, руският ястреб с три къщи в Италия и Италианско гражданство. Току-що лишен от имоти и паспорти. Много е съкрушен. Не вярвам вече да обича тов. Путин.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17664 -: Май 18, 2022, 19:04:48 »
Както се казва, "открийте десетте разлики":


Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17665 -: Май 18, 2022, 19:08:32 »
Дали единият от тези трима е Дмитрий Песков?

Може и да е Соловьов, яростният борец срещу Запада и либерализма, руският ястреб с три къщи в Италия и Италианско гражданство. Току-що лишен от имоти и паспорти. Много е съкрушен. Не вярвам вече да обича тов. Путин.

Всъщност Соловев е голем фен на Путин и става още по-голем. Той също е от породата на Жирик. Не знам колко пъти е необходимо да ти кажа, че тубата е вредна за твоята обективност
п. п. На канала на Соловев можеш да видиш и чуеш  най-лошото възможно  за Кочината. Напоследък нещата, обаче, се нормализират :nuts:

п. п. Песков е доста по-добро предположение от Соловев. Нооо, да не забравяме, че Отврат всичко знае....от тубата!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17666 -: Май 18, 2022, 19:10:24 »
Ма като погледнеш каква държава е Русия, щом вездесъщите и служби на хващат за гушата мошениците и по тоз начин пречат на световния прогрес? Голямата територия е проблем донякъде, ама какво пречи да се въди народ?

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17667 -: Май 18, 2022, 19:14:35 »
Ма като погледнеш каква държава е Русия, щом вездесъщите и служби на хващат за гушата мошениците и по тоз начин пречат на световния прогрес? Голямата територия е проблем донякъде, ама какво пречи да се въди народ?

Това, че по телевизора ти не разказват, какво точно върши в момента ГРУ, съвсем не означава, че хората не работят. Верно е, че не го казват по телевизорите ти, но други телевизори работят

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17668 -: Май 18, 2022, 19:16:54 »
Ти си завършено тъпа човекоединица..

А ти си мерѝ думите, защото на мен вече започва да ми писва!

До момента – от възпитание НЕ съм ти лепнала още нито един епитет!!!

Но ти е бедна фантазията, ако започна: и то не заради теб, а ЗА РАДОСТ НА ОСТАНАЛИТЕ ... :lol:


Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17669 -: Май 18, 2022, 19:23:48 »
Аз съм добронамерен към Русия и неведнъж съм го подчертавал. С руския се справям, бил съм в Москва, Ленинград, Киев, Одеса, имам усет мога да кажа. И те като нас са едни объркани хора. Не са нещо повече, както и всички други, че да ги величаем. Ний все се приземяваме. Е кога ще се изявим? Трябва да вземем за пример някои от малките държави, които се справят добре, а има такива доста.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17670 -: Май 18, 2022, 19:24:38 »
Дали е "ЗИЛ-130" или не – не обърнах внимание, но със сигурност колата ще се казва "Москвич"

И да си обърнала внимание, пак нищо немаше да разбереш. Зил е камион, а "Москвич" е лек автомобил. Москвичът възнамеряват да го произвеждат в московските заводи на Рено, а ЗИЛ-а вече го произвеждат в Мехико. Чат ли си?

Голем праС!!!  :tongue_:

Защото в момента имам на главата си толкоз работа, че всяка вечер сънувам само ЗИЛ-ове и Москвичи!!!  :lol:


Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17671 -: Май 18, 2022, 19:26:18 »
Ти си завършено тъпа човекоединица..

А ти си мерѝ думите, защото на мен вече започва да ми писва!

До момента – от възпитание НЕ съм ти лепнала още нито един епитет!!!

Но ти е бедна фантазията, ако започна: и то не заради теб, а ЗА РАДОСТ НА ОСТАНАЛИТЕ ... :lol:

Аз изключително добре си подбирам думите. Нищо не пиша напразно и не ме заплашвай, ако обичаш.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17672 -: Май 18, 2022, 19:28:35 »
Евентоалнодо утре!!!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17673 -: Май 18, 2022, 19:28:56 »
Аз съм добронамерен към Русия и неведнъж съм го подчертавал. С руския се справям, бил съм в Москва, Ленинград, Киев, Одеса, имам усет мога да кажа. И те като нас са едни объркани хора. Не са нещо повече, както и всички други, че да ги величаем. Ний все се приземяваме. Е кога ще се изявим?

А аз никога не съм била в Русия. За сметка на това съм изръшнала целия колективен Запад...почти из основи. Съпругът ми беше много пъти в Русия и съм посрещала купища приятели от там. Два дни за Москва не се броят...нищо не можеш да видиш и разбереш. Това си беше посрещане на некаква "мноо важна особа4...за толкова време, толкова, но не е истината
« Последна редакция: Май 18, 2022, 19:43:53 от Aсол »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17674 -: Май 18, 2022, 19:29:23 »
че всяка вечер сънувам само ЗИЛ-ове и Москвичи!!!

Сънищата ѝ бяха страшни: микроби, агенти на криминалната милиция, кадифени дълги рубашки и майсторът на ковчези Безенчук в смокинг, но небръснат. И в ЗИЛ-Москвич 130

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17675 -: Май 18, 2022, 19:34:51 »
Бе снощи насън едно куче се опитваше да ме ухапе. Че и черно. Сънищата нещо говорели.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17676 -: Май 18, 2022, 19:40:50 »
Бе снощи насън едно куче се опитваше да ме ухапе. Че и черно. Сънищата нещо говорели.

Според преданията ухапване на куче означава предателство от приятел :D

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17677 -: Май 18, 2022, 19:43:38 »
Сънищата нещо говорели.

Нищо не говорят. Извънземните и вътрешните гласове говорят. Всеки детайл в сънищата е регистриран някъде и някога от сетивата. Просто редакторът е на три ракии и обърква лентите.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17678 -: Май 18, 2022, 19:55:48 »
Малко приятели останаха. А скоро видях много едро хъски. Само в главата имаше малко бяло. В съня се справих добре. Борих се, надвих, не усетих болка. Човек вече за всичко се замисля. А имам още толкова много да препрочета. Дано и децата да оценят вкуса ми. Има време за всичко. И съм си мислил, къде отиват после знанията?
« Последна редакция: Май 18, 2022, 20:01:59 от dabedabe »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17679 -: Май 18, 2022, 20:02:39 »
Бъдещето на Запорожие с Русия
Quote (selected)
Вице-премьер Хуснуллин (который курирует Севастополь и Крым) после поездки в Херсон и Мелитополь заявил, что:

1. Уже в мае оборот рубля в Херсонской и Запорожской областях резко вырастет. Зарплаты и пенсии за этот месяц выплатят в рублях.
2. Будут налаживать экономические связи региона с Россией, так как будущее региона с Россией.
3. Запорожская АЭС будет работать на Россию. В дальнейшем, Россия может продавать электроэнергию с ЗАЭС Украине.

В общем, весьма оптимистичные заявления, особенно после того, как был пробит сухопутный коридор в Крым, а Азовское море вновь стало внутренним морем России.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17680 -: Май 18, 2022, 20:06:48 »
Малко приятели останаха
"Годините растат и те затварят,
И те зазиждат в свойта самота.
Врази ти стават старите другари
И опустява медленно света"

Така е с човешкото време. Има си и добри страни. Ще ги оцениш.
Простете за офтопика.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17681 -: Май 18, 2022, 20:12:11 »
Спомням си преди 13 години, когато Сергей ни дойде на гости у дома. Госпожицата му изпя  Катюша в съпровод с мама. Колеги, в Кочината има различни хора. Тези различните, обикновено знаят и могат повече от евроамеричките пуцове. Детето, което на 4 години изпя Катюша знае перфектно освен английски и още три езика. Винаги съм знаела, че трябва да тричаме гнидите чрез поколенията си, като ги възпитаваме правилно

п. п. Детето е изключително инженерно ориентирано. Това му е семейно наследство. Него не го вълнуват финансовите мошеничества и "международни печатници" на хартии

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17682 -: Май 18, 2022, 20:15:06 »
Бе крайна си ти. Вероятно има причини.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17683 -: Май 18, 2022, 20:16:19 »
Добре че некой в руския генщаб се сети, че имат нещо, наречено "Терминатор". Дет се вика, по-добре след 60 дни, отколкото никога

Русская Армия с сегодняшнего дня начнет применять Терминаторы!.

https://www.youtube.com/watch?v=mT7_pvlY_AU
« Последна редакция: Май 18, 2022, 20:22:43 от otvrat »

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17684 -: Май 18, 2022, 20:18:58 »
Бе крайна си ти. Вероятно има причини.

Има! Мразя плужеци и гниди....тъпи, прости, необразовани, но непростимо нахални

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17685 -: Май 18, 2022, 20:22:37 »
Това е следствие. Сигурно имаш проблеми в общуването. Имаш прекалено, добре, завишено  самомнение. Но времето лекува.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17686 -: Май 18, 2022, 20:27:05 »

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17687 -: Май 18, 2022, 20:27:13 »
Сигурно имаш проблеми в общуването. Имаш прекалено, добре, завишено  самомнение. Но времето лекува.

Нямам подобни проблеми и не се старая да се харесам непременно. Вероятно, защото общувам повече с хора, които би могло да ми бъдат деца...Аз ги назидавам, те се хилят...ноооо...поемат

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17688 -: Май 18, 2022, 20:27:23 »
Сигурно имаш проблеми в общуването...Но времето лекува.

Внушението за forum queen е неизлечимо.
« Последна редакция: Май 18, 2022, 20:33:22 от otvrat »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17689 -: Май 18, 2022, 20:33:23 »
А аз, тъкмо си тръгвах оттук, но в газатата-майка, която продължавам да уважавам и да „влизам и излизам от нея” и на „пристигане”, и на „тръгване”, забелязах следната …

МЪЛНИЯ!!!


Quote (selected)
Русия използва лазерно оръжие в Украйна

18 Май 2022



Русия използва лазерно оръжие при военните си действия в Украйна, заяви руският вицепремиер – Юрий Борисов, цитиран от руски медии. Той уточни, че става въпрос за лазерния комплекс "Задира", който може да поразява цели на разстояние до пет километра.

"Тези комплекси вече започват да влизат във въоръжение. Първите от тях вече се използват." Борисов поясни, че най-новият лазерен комплекс "Задира" е по-мощен от предшественика си "Пересвет", който може да заслепи разузнавателни спътници на разстояние до 1,500 километра.
https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/rusiya-izpolzva-lazerno-oruzhie-ukrayna

А некои туканка продължават да си играйкат на ЗИЛ-ове и Москвичи ...


« Последна редакция: Май 18, 2022, 20:41:36 от Джиджи »

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17690 -: Май 18, 2022, 20:36:44 »
То и аз се имам за по-умен от много хора, ама отдавна не раздавам акъл. Удоволствието от диалога/общуването е усещането че разговаряш с равен. То малко късно/трудно се усеща/разбира. А от всеки можеш да научиш нещо полезно. Егото много ни пречи.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17691 -: Май 18, 2022, 20:39:22 »
Накапливаются на территории, которую мы пока оставляем под их контролем, готовятся к выходу, и как я говорил - на наших глазах разбивают свои телефоны, планшеты и ноутбуки. Предусмотрительные.
https://t.me/aleksandr_skif/2187

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17692 -: Май 18, 2022, 20:40:37 »
Егото много ни пречи.

А туй, по повод на ползването от Русия на ЛАЗЕРНО ОРЪЖИЕ в Украйна ли е?! :lol:

« Последна редакция: Май 18, 2022, 20:47:57 от Джиджи »

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17693 -: Май 18, 2022, 20:40:46 »
А аз, тъкмо си тръгвах оттук, но в газатата-майка, която продължавам да уважавам и да „влизам и излизам от нея” и на „пристигане”, и на „тръгване”, забелязах следната …

МЪЛНИЯ!!!


Quote (selected)
Русия използва лазерно оръжие в Украйна

18 Май 2022



Русия използва лазерно оръжие при военните си действия в Украйна, заяви руският вицепремиер – Юрий Борисов, цитиран от руски медии. Той уточни, че става въпрос за лазерния комплекс "Задира", който може да поразява цели на разстояние до пет километра.

"Тези комплекси вече започват да влизат във въоръжение. Първите от тях вече се използват." Борисов поясни, че най-новият лазерен комплекс "Задира" е по-мощен от предшественика си "Пересвет", който може да заслепи разузнавателни спътници на разстояние до 1,500 километра.
https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/rusiya-izpolzva-lazerno-oruzhie-ukrayna

А некои туканка продължават да си играйкат на ЗИЛ-ове и Москвичи ...

Кво нещо е слугинската глупост! Това изобщо не е нова информация. Ама истински гниди се пънат да я "снасят" :smokin:

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17694 -: Май 18, 2022, 20:41:15 »
Добре че некой в руския генщаб се сети, че имат нещо, наречено "Терминатор". Дет се вика, по-добре след 60 дни, отколкото никога

Русская Армия с сегодняшнего дня начнет применять Терминаторы!.

https://www.youtube.com/watch?v=mT7_pvlY_AU
...ако по същество си прочел съобщението, причините и военно-тактическата обстановка, можеше да разбереш защо не са го изолзвали, както и някои друти системи, които се влизат в употреба, нейсе...интересно е...
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17695 -: Май 18, 2022, 20:43:21 »
Еех!!!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17696 -: Май 18, 2022, 20:45:57 »
Кво нещо е слугинската глупост! Това изобщо не е нова информация. Ама истински гниди се пънат да я "снасят"

Пак ли, МА ...





Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17697 -: Май 18, 2022, 20:48:53 »
Я пак да отбележа. Парцалът СЕГА напоследък се е сетил да ползва телеграмата, като "творчески" я преписва. Боже, какво падение! А там са претенции...пълни нищожества :smokin:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23767
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17698 -: Май 18, 2022, 20:50:42 »
Терминатора е машинка за градски бой, това говори за промяна в плановете.
Населените места няма да се заобикаят, а ще се щурмуват.
Това не е лоша тактика, след първите няколко разрушени следващите ще се предават без бой.
Лошото е че ще го отнесат проруските градове на изток, а Лвовци ще постелят червен килим.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17699 -: Май 18, 2022, 20:50:59 »
Кво нещо е слугинската глупост! Това изобщо не е нова информация. Ама истински гниди се пънат да я "снасят"

Пак ли, МА ...



Аре друм! И се научи да общуваш възпитано! Без да издаваш автентичната си селяния...