Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 26, 2024, 08:46:26

Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2084585 пъти)

Giuseppe, Zmeja, Звездоброец, Accipiter (+ 1 Скрит(и)) и 176 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8857
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Russia
« Отговор #2880 -: Октомври 23, 2021, 22:23:47 »


Художник: Алексей Столбов
Заглавие: "Аллегорическая композиция"
Година: 1931 г.
Материали: Платно, маслени бои.
Музей: Вятский художественный музей имени В.М. и А.М. Васнецовых.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8814
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2881 -: Октомври 24, 2021, 10:15:37 »
Разни илиян василевци обясняваха, че Русия и Путин са виновни за скъпия газ в Европа, не давали, а официално от Германия признаха, че Русия спазва договорите си и ги надвишава с 15-20%, а недостигът е от недоствки на ЛПГ от САЩ! За това се мълчи, след като ни проглушиха ушите, как Путин ще ни завладее, ако си докараме газопроводи от Русия, ще станем зависими! А сега кой ни прецаква - САЩ, където добрите демократи свалиха лошия Тръмп.

Ще мълчат, разбира се, иначе няма грантове за платената съвест!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10102
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2882 -: Октомври 24, 2021, 10:31:56 »
Разни илиян василевци обясняваха, че Русия и Путин са виновни за скъпия газ в Европа, не давали, а официално от Германия признаха, че Русия спазва договорите си и ги надвишава с 15-20%,

Лъжат, нещастниците. За ситуацията в Европа си е виновна самата Европа. Хитрата сврака, с двата крака. Нарочно бавят лицензирането на СП-2 и искат Русия да увеличи доставките през Украйна - не стана. Хранилищата им са празни, но искаха Русия да почне да ги зарежда за собствена сметка, а те отложено да плащат само консумираното - и това не стана. Европейският добив на газ е паднал с 30%. Американците ги отсвириха и шиткат жижения газ в Азия. И сега как да оправдаят пред овцете провала? Ами, с дежурното - Путин и Русия. Нека помръзнат тая зима, за да им дойде акълът.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2883 -: Октомври 24, 2021, 10:52:55 »
lucho, таз картина много интересна . Можеш ли я разтълкува подробно?

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8857
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Russia
« Отговор #2884 -: Октомври 24, 2021, 20:49:11 »
Аз не мога толкова добре, колкото вече го е направил тук този човек:
Quote (selected)
Картина изображает И.В. Сталина. Он выступает как строитель новой жизни, как победитель новых препятствий и врагов – внутренних и внешних. Смысл данного произведения раскрывается иносказательно при помощи аллегории, на что указывает само название работы.

Каждый персонаж данной работы несёт в себе глубокий смысловой подтекст. Глава государства представлен в образе Георгия Победоносца. Художник изображает на коне Сталина, попирающего копьём человека в облике животного. С другой стороны – пионер, несущий на плечах козу. Вдали клубы дымящегося индустриального города. Многофигурная композиция заключается в подобие металлической рамочки, завершающейся в центре красной звездой, её обрамляют серп и молот. Слева и справа от центра – фигуры зверей с головами людей, аллегорически показывающие различные классы эксплуататоров дореволюционной России.

Образ Сталина моделируется по иконографическому канону «Чудо св. Георгия о змие». Архетип подвергается глубокому изменению. Прежде всего, наблюдается тенденция к вытеснению его христианского содержания и актуализация фольклорно-языческой стороны. Изобразительная лексика нарядного коня, как и самого костюма Сталина, излишнее внимание к деталям, декоративность цветового решения явно тяготеют к стилистике народной картинки, к росписи лаковой миниатюры. Семантика красного цвета выражает героический дух борьбы, накал революционного романтизма. Пионер воплощает образ доброго пастыря. Рама, замыкающая многофигурную сцену, напоминает по очертанию киот иконы. В верхней части картины на чёрном фоне, семантически символизирующем силы «тёмного царства», изображение римского Папы Пия XI и президента Франции Пуанкаре, также в обличии зверей.

Между другото, като бях малък, съм виждал един от последните шофьори на камион от старото поколение, който вместо гола мадама си беше залепил в кабината на камиона снимка на Сталин. И това при положение, че за шофьорите има една приказка, че даже Сталин не успял да се справи с тях. Та въпросът ми е, знае ли някой какво конкретно се има предвид в тази приказка?

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2885 -: Октомври 24, 2021, 21:59:14 »
Обикновените хора винаги са го почитали, защото знаят, какво е направил за тях.„Измислената ентелегенция го мрази, защото не е давал ход на бездарито им, и да обслужва външни интереси.

И за това.
„О напряжённости в дни обороны Москвы в 1941 году вспоминал маршал авиации А.Е. Голованов:
“Раздался телефонный звонок. Сталин, не торопясь, подошел к аппарату и поднял трубку. При разговоре он никогда не держал трубку близко к уху, а держал её на расстоянии, так как громкость звука в аппарате была усиленная. Находящийся неподалеку человек свободно слышал разговор. Звонил корпусной комиссар Степанов — член Военного совета ВВС. Он доложил Сталину, что находится в Перхушково (здесь, немного западнее Москвы, находился штаб Западного фронта).                                                                                                                                  — Ну, как у вас там дела? — спросил Сталин.                                                                                    — Командование ставит вопрос, что штаб фронта очень близок от переднего края обороны. Нужно штаб фронта вывести на восток за Москву, а КП организовать на восточной окраине Москвы!                                                                                                                                                Воцарилось довольно длительное молчание…                                                                                    — Товарищ Степанов, спросите товарищей — лопаты у них есть? — спросил спокойно Сталин.
— Сейчас… — вновь последовала долгая пауза.
— А какие лопаты, товарищ Сталин?               
— Всё равно какие.                                                                                                                                 — Сейчас… — Довольно быстро Степанов доложил:
— Лопаты, товарищ Сталин, есть!           
— Передайте товарищам, пусть берут лопаты и копают себе могилы. Штаб фронта останется в Перхушково, а я останусь в Москве. До свидания.”„
« Последна редакция: Октомври 24, 2021, 22:44:18 от Алиса .. »

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2886 -: Октомври 24, 2021, 22:22:52 »
За руските шофьори знам само, че при празен резервоар бият един ритник на гумата, изплюват фаса и казват: " Ну, поехали!". Корави хора.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8857
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Russia
« Отговор #2887 -: Октомври 25, 2021, 11:18:43 »
При разговоре он никогда не держал трубку близко к уху, а держал её на расстоянии, так как громкость звука в аппарате была усиленная. Находящийся неподалеку человек свободно слышал разговор.
Това е все едно сега някой винаги да включва високоговорящо приемане при разговор с мобилния си телефон. Колцина държавници биха имали смелостта да го направят?

Сталин е постоянен обект на информационната война още от времето на Хрущёв, та до днес. Постоянен трън в очите на кукловодите.

Информационната война не спира и по отношение на самата Русия, особено от 2014 г. насам. Ето пример за поредния кьорфишек. В "Морето" излиза статия със сензационното заглавие "80% от ваксинираните болни в Русия били с фалшиви сертификати". В нея се казва "Властите увеличиха усилията си да забавят пандемията, докато се сблъскват с масово нежелание на обществото да се инжектира с руската ваксина "Спутник V". Подразбира се, че със западна ваксина биха го направили. Но в оригиналната публикация на ТАСС по въпроса липсва такъв текст. Т.е. имаме типичното при информационната война смесване на факти и внушения. Обикновено последните се намират в края на текста и ги поставят "политкоректните" журналя, за да не им изстине столът. Манипулации се правят и в заглавията. Оригиналното заглавие на ТАСС е "Гинцбург: около 80% якобы привившихся "Спутником V" и заболевших купили сертификат". А в "преведената" на български статия се прави обобщение за всички ваксинирани болни. Но в Русия има и други ваксини, не само "Спутник V". Ето поредната манипулация. Така че трябва винаги да сме нащрек, когато четем "новини" за Русия.

И все пак, никой досега не е успял да отговори на въпроса ми защо казват, че и Сталин не е успял да се справи с шофьорите. (Да знаех, щях да кажа, но и аз не знам, та затова и питам.)

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2888 -: Октомври 25, 2021, 11:27:37 »
Сталин е постоянен обект на информационната война още от времето на Хрущёв, та до днес. Постоянен трън в очите на кукловодите.

Сталин оддавна не е интересен дори и за самите руснаци, изключвам неизбежните неколко процента носталгици, които ежедневно намаляват.

Сталин е точно толко трън фочите на кукловодите, колкото и Мао  :bigok:

Никой вече не се занимава сериозно стях и дори почти сички крайно леви партии се въздържат однеква положителна оценка за тия двамата.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10102
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2889 -: Октомври 25, 2021, 11:28:18 »
И все пак, никой досега не е успял да отговори на въпроса ми защо казват, че и Сталин не е успял да се справи с шофьорите...

Аз ще ти кажа, понеже съм бил туба в ШЗО-то и знам защо е тоя лаф. Той е тарикатски. Тъй като в армията битува мнението, че шофьорите не вършат никва работа, само се скатават, дънят се и се надуват, че возят куфарите, на упреците към тях се отговаря така: "Нали знаеш, че и Сталин не се е оправил с шофьорите". Т.е. ние сме си ние и от никой не ни пука. Не че Сталин е искал да оправи шофьорите, а че дори и той не може да ги оправи.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2748
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2890 -: Октомври 25, 2021, 11:34:51 »
Сталин оддавна не е интересен дори и за самите руснаци, изключвам неизбежните неколко процента носталгици, които ежедневно намаляват.
...

разминаваш се със фактите

Даже в проучванията на левада центр – чуждестранен агент - одобрението за Сталин всяка година бележи ръст и доста отдавна надхвърли 50%.....

Във всички възрастови групи.

Майтап, ако и другите ти факти се окажат пак толкова псевдо.....
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8857
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Russia
« Отговор #2891 -: Октомври 25, 2021, 11:37:07 »
А, благодаря много, звучи логично! Ето значи откъде съм го научил този лаф! И аз съм бил в ШЗО, но школник. Помня шофьорите, помня и "Прагите", с които ни возеха за стрелби, помня и как се просмукваха изгорелите газове в каросерията, та едвам се дишаше!

Ето малко истории за Сталин. Приличат на вицове, но казват, че били истински...

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10102
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2892 -: Октомври 25, 2021, 11:42:16 »
И аз съм бил в ШЗО, но школник.

То и аз бях школник, "автомобилист". От ДАП-а в Трети район.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2748
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2893 -: Октомври 25, 2021, 11:46:31 »
И все пак, никой досега не е успял да отговори на въпроса ми защо казват, че и Сталин не е успял да се справи с шофьорите...

Аз ще ти кажа, понеже съм бил туба в ШЗО-то и знам защо е тоя лаф. Той е тарикатски. Тъй като в армията битува мнението, че шофьорите не вършат никва работа, само се скатават, дънят се и се надуват, че возят куфарите, на упреците към тях се отговаря така: "Нали знаеш, че и Сталин не се е оправил с шофьорите". Т.е. ние сме си ние и от никой не ни пука. Не че Сталин е искал да оправи шофьорите, а че дори и той не може да ги оправи.

В кашимерията в шзото битуваше и история, как Сталин уж бил разстрелял всички шофьори някъде си, назначили нови, и след седмица всичко било както преди с новите кадри.
и тогава идваше извода - то и той не се е оправил....
(най-често се преразказваше зимата докато мръзнехме и чакахме прагите за към венеца)

В друга вариация същата история се разказваше за артелчиците.

И за старшините на ротите, а по-запознатите намесваха и съветските прапорщчици.....

бе удобна история за всички - за помпане на позитивен негатив.

Единствено (обаче :-) историята за шофьорите изън казармата съм я чувал и сред таксиджии.....
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10102
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2894 -: Октомври 25, 2021, 11:54:34 »
В кашимерията в шзото битуваше и история, как Сталин уж бил разстрелял всички шофьори някъде си, назначили нови, и след седмица всичко било както преди с новите кадри.

Възможно е да се разправят такива небивалици, но не са верни. Сам виждаш, че лафът се ползва и от други скатавки. Изобщо, в армията има негативно отношение към тарикатските служби. Лавкаджии, бакари, артелчици, бацили, шофьори, печкари, писари и т.н.
Имаше и такъв лаф: Какво  се моткаш като ЗКПЧ по плаца? Демек безделничиш, докато другите ги гърбят.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2895 -: Октомври 25, 2021, 11:55:18 »
разминаваш се със фактите

Даже в проучванията на левада центр – чуждестранен агент - одобрението за Сталин всяка година бележи ръст и доста отдавна надхвърли 50%.....

Във всички възрастови групи.

Майтап, ако и другите ти факти се окажат пак толкова псевдо.....

каква е връзката между интерес, за който говоря аз, и одобрение, за което пишеш ти:

Сталин оддавна не е интересен дори и за самите руснаци, изключвам неизбежните неколко процента носталгици, които ежедневно намаляват.

Особено през втората половина на 80те темата за Сталин извираше отсякъде - в контекста на лениновото наследство, на '37-'38, на всв, на политическите му наследници и квото там и най-вече при презумпцията, че страната ще се управлява от кпсс во веки веков.

Постепенно тая тема се насити и пресити, а и за тия 30-35 години руското общество има вече по-различни приоритети от тва да анализира епохата на Сталин.

За изследването от 2019, което цитираш - https://www.levada.ru/2019/04/16/dinamika-otnosheniya-k-stalinu/

- възхищение - 4%
- уважение - 41%
- симпатия - 6%
- безразлично - 26%
- неприязън - 6%
- страх - 5%
- ненавист - 3%
- не знам кой е той - 1%
- не мога да отговоря - 7%

От 2001 до 2019 безразличието се е качило от 12 на 26%, възхищението си седи на 4%. Уважението се качва от 27 на 41% и това е напълно разбираемо дори и само предвид резултата от всв.

Но темата за Сталин и за сталинизма не е основна в дневния ред на руското общество.

Неактивен паралелепипед

  • Administrator
  • *****
  • Коментари: 383
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2896 -: Октомври 25, 2021, 11:56:19 »
... Изобщо, в армията има негативно отношение към тарикатските служби. Лавкаджии, бакари, артелчици, бацили, шофьори, печкари, писари и т.н....

именно.

Неактивен паралелепипед

  • Administrator
  • *****
  • Коментари: 383
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2897 -: Октомври 25, 2021, 12:00:23 »
не цитирам аз, а чичко ти гугъл ти го е подал, след като си се yсетил за окъканото.

Има и изследване от 2021. Още по майтапчийски резултати - на същата ливада.

А ти си помисли как така непрекъснато увеличаващите се според теб неинтересуващи се
са увеличили одобрението си почти двойно за петнадесетина години....

Верно писанията ти отразяват мераците ти, а не фактите.
Жалко. Изглеждаше нормален.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10102
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2898 -: Октомври 25, 2021, 12:10:17 »
Сталин е постоянен обект на информационната война още от времето на Хрущёв, та до днес. Постоянен трън в очите на кукловодите.

Не, не е трън, обратното. Любимият довод на антисъветчиците и русофобите да компрометират системата. С т. нар. "десталинизация", за да спаси себе си, Хрушчов нанесе най-смъртоносния удар по собствената си страна. Всички анализатори са единодушни, че разпадът на СССР е започнал с прословутия му доклад на 20-я конгрес. Тогава отблъсква всички европейски марксисти от социализма, заражда се компромисният, либерален еврокомунизъм и започва рушенето на съветската система.
Сега съветските историци извадиха тонове документи от архивите, но набиваните с десетилетия лъжи в главите на хората си остават такива. И всеки хоремашки политолог громи социализма и Русия само със Сталин. Да не би някой да знае, че репресиите от 30-е тогава самите руснаци са наричали "Ежовски репресии"? Че Берия е доведен от Сталин да ги прекрати?, Че стотици чекисти са съдени на публични процеси и разстреляни за скалъпени процеси? Че Хрушюов лично е подписал около 200 000 смъртни присъди? Не, репресиите си остават Сталински.
И много други работи не се знаят, но това не пречи Сталин да бъде демонизиран. Все пак той е символ на една система.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2899 -: Октомври 25, 2021, 12:11:43 »
не цитирам аз, а чичко ти гугъл ти го е подал, след като си се yсетил за окъканото.

Има и изследване от 2021. Още по майтапчийски резултати - на същата ливада.

А ти си помисли как така непрекъснато увеличаващите се според теб неинтересуващи се
са увеличили одобрението си почти двойно за петнадесетина години....

Верно писанията ти отразяват мераците ти, а не фактите.
Жалко. Изглеждаше нормален.

увеличаването на одобрението го оддавам на възстановяването на руското самочувствие, което в началото на века беше в най-долната си точка след елцин и след 90те, когато руснаците бяха обхванати от нихилизъм.

тезата ми продължава да е, че руснаците все по-малко ги интересува сталин. и тва е независимо от одобрението им към него. две различни неща са.

и аз одобрявам некои аспекти от политиката на борис 3 (ал. стамболийски, т. живков, хан крум) и в подобна анкета бих отговорил, че се отнасям към секи един од тях със симпатия, което си е твърде всеобхватно понятие, без тва да значи, че ме интересува или че бих искал некой од тях конкретно или техно копие да управлява страната.

но тва не е спор, за който да имам време или желание, особено при насрещни аргументи като "Жалко. Изглеждаше нормален."   :bigok:

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2748
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2900 -: Октомври 25, 2021, 12:38:47 »
ми да, изглеждаше нормален.
А ся ми пишеш фермани, за да обясняваш че совите не са това, което са.

Интерес. Според теб намалява. Много. Та чак станал пренебрежима стойност. Според теб.

Социология. На някой, дето не може да понася обекта. Платен чуждестранен агент.
Прави едно и също изследване всяка година, мечтаейки нещо да се намали с процент
и да направят новина от тва.
Та според него одобрението нараства до такива величини, че се чуди как да омаже резултатите, белким някой се фане.

И ти се опитваш да кажеш, че МОЖЕ да има ТОТАЛНО НАРАСТВАНЕ НА ОДОБРЕНИЕ при НЕПРЕКЪСНАТО  СПАДАНЕ НА ИНТЕРЕСА към обекта?

Айде не се прави на идиот. В изследването има ред "не знам кой е сталин" с чат-пат един процент от респондентите през различните години.
Те тия са твоите С НАРАСТНАЛОТО СПАДАНЕ НА ИНТЕРЕСА.

пъ съ. Айде, от мен да мине.
Тия със "затруднявам се да отговоря" ще ги броим към твоите нарастващонеинтересуващи се.
Колебаят се от 16 процента в миналото, до къде 3 при последното изследване от 2021ва....



« Последна редакция: Октомври 25, 2021, 12:49:19 от cekyko »
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2901 -: Октомври 25, 2021, 13:17:51 »
Сталин оддавна не е интересен дори и за самите руснаци, изключвам неизбежните неколко процента носталгици, които ежедневно намаляват.
"Отдавна" наистина не беше интересен - поне през 80-те. Още по-малко интересен - през 90-те. Сега "самите руснаци" се интересуват от Сталин и от ерата Сталин. И този интерес се засилва.
Доколко информацията, която им се сервира в насипно състояние е достоврна - отделен въпрос.
« Последна редакция: Октомври 25, 2021, 13:30:04 от Bacho Кольо »

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2902 -: Октомври 25, 2021, 13:32:28 »
SgtTroy
Сталин оддавна не е интересен дори и за самите руснаци, изключвам неизбежните неколко процента носталгици, които ежедневно намалява

Ох, сержанчо, сержанчо, и имаш претенции да пишеш по форуми.
Без разбиране на сталинският период, как можеш да разбереш какво се случва  сега.
Но ти си пиши въздухарските излияния.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2903 -: Октомври 25, 2021, 14:19:15 »
Има другарки, дето ката вечер сънуват товарища Сталина и получават инструкции/вдъхновение. Дет, се вика, туй дава смисъл на живота.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10102
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2904 -: Октомври 25, 2021, 14:32:18 »
-

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2905 -: Октомври 25, 2021, 16:37:31 »
Сталин най-голям. И бай Тодар беше най-голям, докато му скроиха капата. И други се правеха на големи покрай него, макар да бяха дребосъци. Бе тарикатлъка вирее на запада.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2906 -: Октомври 25, 2021, 17:11:52 »
Ми тоз мустак как да не го сънуваш.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2907 -: Октомври 25, 2021, 17:22:10 »
Да ви попитам безидейници!
Кого борим последните десетилетия, и каква е целта на занятието?
Кой докара светът до пропастта?
Какво очаквате от утре натам?
И какъв свят ще оставите на децата си?

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2908 -: Октомври 25, 2021, 17:47:31 »
Пазете си здравето и земята.

Неактивен ogopogo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 529
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2909 -: Октомври 25, 2021, 20:23:02 »
Не ги интересувал Сталин па гнъсните нагличани цяло пропагандно филмче направиха наскоро. С долна пропаганда разбира се. И в тубето напишеш ли Сталин за търсене услужливо ти го предлага. Ама иначе не бил интересен и не боде подопашните им места на тия гнусари. Чудя се ако спретнат едно подобно филмче за убийството на Даяна, изневерите на Чарлз с иконома му и прочее мръсни гащи на монархията как ще подскачат като препържен барабой в тиган тая островна измет.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8857
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Russia
« Отговор #2910 -: Октомври 25, 2021, 20:23:03 »
Конференция на религиозните обединения на СССР по защитата на мира в Загорск, май 1952 г. (източник):



(пак оттам) Положението на религията в СССР при късния Сталин (горната снимка), при Хрущев (лявата) и при Брежнев (дясната).

AnonimusBG

  • Гост
Re: Russia
« Отговор #2911 -: Октомври 25, 2021, 20:51:38 »
препържен барабой в тиган

Малко хора я знаят тази дума.
Чувствам нещо средногорско при теб.

Неактивен ogopogo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 529
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2912 -: Октомври 25, 2021, 21:02:20 »
Сакън срам и позор за мен - нищо общо нямам със Стара Гъзорасредна Гора и околията и.
От съвсем друг край съм
« Последна редакция: Октомври 25, 2021, 21:49:46 от ogopogo »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8857
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Russia
« Отговор #2913 -: Октомври 26, 2021, 12:56:26 »
Анкета "При кой от управлявалите Русия през последните 100 години бихте искали да живеете?"

Резултати:

При Николай II:9,6%
При Ленин:2,17%
При Сталин:12,26%
При Хрущев:1,55%
При Брежнев:29,75%
При Андропов:6,43%
При Черненко:0,25%
При Горбачев:0,57%
При Елцин:0,94%
При Путин:35,18%
При Медведев:1,31%

Всичко са гласували 64779 души.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2914 -: Октомври 26, 2021, 13:03:18 »
Анкета
Всичко са гласували 64779 души.

фанкетите на дневник и офнюз дб редовно печели изборите  :nuts:

и, без да се връщаме към фчера, идеята ми е, че светът се е променил значително за последните 30 години. ако го отнесеш към територията, спомни си само яростните дебати бесепе или седесе фпървата половина на 90те и односителната апатия сега.

идеологията е все по-малце од значение - хората искат да имат каквото там им е необходимо и да си живеят живота.
революции фнаши дни ми се струват слабо вероятни, както и радикални промени фопществения строй.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2915 -: Октомври 26, 2021, 13:07:32 »
Гледам кавказката отрепка мноо се тачи...

 :popcorn:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2916 -: Октомври 26, 2021, 13:08:12 »
Експерименти обаче ще има. И ще ядем по-малко, че да сме по-здрави.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2917 -: Октомври 26, 2021, 13:10:33 »
Бе той дали не си е мазал мустаките със свинска мас? Щото едни загладени такива.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2918 -: Октомври 26, 2021, 13:42:50 »
революции фнаши дни ми се струват слабо вероятни, както и радикални промени фопществения строй.

По първото си прав.
Групата  на перманентната революция  тотално загуби.
Троцкизмът/либерализмът стигна до задънена улица, и доведе до човечеството до ръбът на тоталният крах. Държът се сега с една биологочиска война срещу народите си, но ресурсът им е изчерпан.
Виж, по втората точка, общественият строй ще го меним.
Който иска - класически капитализъм, който иска - сталинизъм, който иска - талибанизъм.
Това са стоките на рафта.
Избирай и вземай.

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2919 -: Октомври 26, 2021, 14:11:53 »
Много хубаво обяснение за това що е Русия и защо не може да е иначе от Д. Биков:
Quote (selected)
Кстати, пришел очень замечательный вопрос, что вот сумела же как-то польская интеллигенция сопротивляться тоталитаризму, и на этом состоялась. Почему у российской интеллигенции не получилось? Ребята, польская интеллигенция в 80-е годы и в 70-е сопротивлялась чужому тоталитаризму.

Дело в том, что главная трагическая особенность Российской империи в том, что «смело входил в чужие столицы, но возвращался в страхе в свою». Россия демонстрирует феноменальные боксерские и вообще warrior’s, бойцовские качества, когда она сражается с внешней агрессией. А с внутренней никаких не демонстрирует. Это очень печально, но почему? Потому что чужому легче сопротивляться.

Ведь понимаете, когда вы сопротивляетесь своему, вы подрываете одну из фундаментальных скреп существования России. Главная российская скрепа, главный принцип российской жизни — «Мы другие». У нас устроено не так. У нас и погода другая, и природа другая, и физические законы другие. Мы отдельные. Мы отдельная цивилизация, отдельная страна. У нас другие требования даже к антропологии.

Поэтому, естественно, любые попытки бороться против своих — в частности, против своей власти — рассматриваются — в том числе и этой властью, и многими обывателями — как предательство. Да, эта власть плохая, но она наша. Мы с ней разберемся.

Это тоже пошло с Пушкина, который заложил основы нашей этики: это всё спор славян между собой. Это всё минует. Мы договоримся. Главное, вы к нам не лезьте, потому что вы вообще чудовища — вы осьминоги, вы крокодилы. А мы друг для друга — люди. Плохие, хорошие, но мы разберемся. Только не лезьте.

Вот эта особость, чувство это особости, восприятие любых иностранных норм как покушения на эту особость… Как сегодня Путин на Валдайском клубе: «Вы же не хотите, чтобы мы все американские законы перенимали, как хотят ваши друзья-либералы?». Нет, не хотим. Мы вообще никаких не хотим, если на то пошло.

Но если говорить серьезно, то никогда, нигде, ни в какой Польше, ни в какой Германии, ни в какой Латинской Америке не было такого страшного выбора — что наша страна будет либо такой, либо никакой, и ты предатель. Потому что она может существовать только в этом виде, только в силу этого уникального сочетания.

Сейчас как раз к 100-летию Лема много о нем говорят. Лем всё время подчеркивал уникальность сочетания вот этих факторов и полную деформацию человеческой природы при изменении, при отказе хотя бы от одного из них. Так и здесь. Россия — результат такого уникального сочетания факторов, что крошечное изменение, хотя бы изменение моды или отказ от цензуры, приведет к крушению всего болота. А болото — это такое уникальное пространство, где могут жить уникальные представители фауны и редчайшие образцы флоры, но если осушить это болото, они все умрут. Понимаете?

Вот это такая концепция современной России. Если хотя бы, не знаю, убить — даже не убить, а наказать реально одного реального преступника — всё, эта система погибнет тут же. То есть она для своего сохранения должна становиться все более абсурдной, всё более бесчеловечной.

Наверное, это нормально. Поэтому Польше было проще. С чужими всегда легко. А вот когда ты чувствуешь, что этот сатрап — нынешний, любой — тебе очень не нравится, но он условие существования твоего социума… Вот отсюда этот вовсе не грозный, а, я бы сказал, заячий крик: «Не будет Путина — не будет России». Это очень жалобное заявление, что Россия зависит от такого, как Путин. Но ничего не поделаешь — она сейчас зависит от него, а любой другой приведет к непоправимой деформации России.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2920 -: Октомври 26, 2021, 14:30:28 »
Днес е национален празник на Република Австрия!
До 1955 година Австрия е окупирана държава от съюзниците през ВСВ. На 19 май същата година е подписан Държавният договор за Австрия и тя става независима държава и неутрална за вечни времена. Съюзниците се задължават за 90 дни да напуснат Австрия (до 25 Октомври) и следващият ден е обявен за НАЦИОНАЛЕН ПРАЗНИК.
 
Преди време надникнах тук и видях някаква фашага, гнус ме е да му спомена името, защото ще го напсувам грозно, се опитва да пробутва своите неофашистки мантри с омаловажаване значението на Сталин и текущото му „ливадско“ одобрение. Когато починал Ленин партийното ръководство не било единно относно балсамирането му, даже против. Тогава Сталин, макар и не съвсем овладял ръководството решително настоял и постановил Ленин да бъде запазен като социалистически светец.
Понеже често тук се дискутира бъдещето развитие на РФ един ярък барометър е наличието на социалистическия светец в мавзолея на Червения Площад, нищо че е кост в гърлото на недобитата Пета Колона от чуждестранни агенти и тути кванти либерални евроатлантически анал-лизатори. Докато Ленин е там и Сталин е уважаван и почитан. Даже пияницата Елцин го достраша да предприеме нещо.

 Sleep tight ya old liberal morons!

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2921 -: Октомври 26, 2021, 14:46:58 »
 :t2407:
Доколкото си спомням така са постъпили с Лжедимитрий Първи...

 :smokin:


тролиш и се оливаш.
« Последна редакция: Октомври 26, 2021, 15:00:49 от паралелепипед »

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2922 -: Октомври 26, 2021, 14:51:18 »
:t2407:
 :popcorn:

Доколкото си спомням така са постъпили с Лжедимитрий Първи...

 :smokin:

Я бързо ходи да  :t2407: и да се завреш  :t2407:!
« Последна редакция: Октомври 26, 2021, 15:00:06 от паралелепипед »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10102
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2923 -: Октомври 26, 2021, 14:51:28 »
До 1955 година Австрия е окупирана държава от съюзниците през ВСВ.

В Техеран и Ялта изобщо не е повдиган въпросът кой ще окупира Берлин. Ясно е било, че след войната Берлин си остава изцяло под съветска окупация. Английски и американски части влизат в него само да охраняват своите представители в Потсдам. След конференцията е трябвало да си тръгнат. Не са си тръгнали наглеците. И от ден първи са започнали да ровят. Така че за стената германците трябва да питат другаде. В Техеран и Ялта всички са искали разделението на Германия на няколко държави. Самият Сталин е имал три разработени варианта. Единият за 7 (седем) държави. Но в Потсдам СССР твърдо застава зад временна окупация и единна суверенна германия. Защото става ясно, че с разделението американците целят твърдо да се укрепят в Европа на германска територия. Укрепиха се.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2924 -: Октомври 26, 2021, 14:56:11 »
Ленин е  :t2407:
 :popcorn:

« Последна редакция: Октомври 26, 2021, 14:58:59 от паралелепипед »

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2925 -: Октомври 26, 2021, 14:56:22 »
Проблемът е, че ако се изрине мавзолея, там има е други ритуални плочи. Ще се съсипе пространството в очите на москвичите. Анахронизъм е това на пъпа на града, ма то си е като църква на открито. Я видел Ленина на времето.


Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2927 -: Октомври 26, 2021, 15:04:56 »
Хич даже не се уливам.

Тъй , като съм историк любител та в ДЕБЕЛИТЕ КНИГИ точно така си пише.

Само, че са изстреляли Лжедимитрий към Полша защото май оттам беше дошъл този палячо.

Мисля, че съм го прочел в една свръхдебела тухла на историци от СУ именуваща се "Светът след Иисус".

 :smokin:


Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2748
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2928 -: Октомври 26, 2021, 15:05:30 »
проблем с мавзолея на Ленин НЯМАМЕ.

Тези, които могат да обсъждат има ли или няма смисъл нужда и тъ нъ от мавзолея на Ленин са руснаците.

Нашата грижа навремето бе мавзолея на Димитров.
седерастията така го гръмна, че поломи жълтите павета на централния български площад.
С произхода си около които павета уж мноооого се гордее и се опитва да затапи конкурентите си

Седерастията така и не надрасна ТОВА си ниво на мироглед и водене на спор.

тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2748
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2929 -: Октомври 26, 2021, 15:09:14 »

Само, че са изстреляли Лжедимитрий към Полша защото май оттам беше дошъл този палячо.
 :smokin:

ъхъм. Ако беше чел и с разбиране, щеше да запомниш, че е дошъл на власт с помощ на поляците  и според тогавашните слухове е бил поляк,  затова са си го върнали на поляците.

Ма то е трудно да се чете всичко, къде къде по лесно е да подскачаш като скакаУец и да бълваш простотии.


тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2930 -: Октомври 26, 2021, 15:17:56 »
В моето изложение аз никъде не споделям от каква народност е палячото а само споделям процеса на превръщането на клоуна в пепел...

 :popcorn:

Все пак какво ще правят руснаците с Бланк си е техна работа.

През 1613г са решили по един начин.Сега е модерно време, има модерни технологии...

 :smokin:

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8857
    • Профил
    • Личен сайт
« Последна редакция: Октомври 26, 2021, 18:08:03 от lucho »


Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8857
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Russia
« Отговор #2933 -: Октомври 26, 2021, 18:06:45 »
фанкетите на дневник и офнюз дб редовно печели изборите
Добре, ето официални резултати от допитване на чуждестранния агент "Левада":


Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8857
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Russia
« Отговор #2934 -: Октомври 26, 2021, 18:07:41 »
1960?!
О, извинявам се за печатната грешка! Ей-сега ще я поправя.


Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8857
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Russia
« Отговор #2936 -: Октомври 28, 2021, 21:18:45 »
Руското правителство замисля да възроди Госплан

Ето някои графики от проучването на общественото мнение от чуждестранния агент "Левада", което се споменава в статията:




И по отношение на политическата, и особено по отношение на икономическата система, съветската (в червено) е най-предпочитана.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Russia
« Отговор #2937 -: Октомври 29, 2021, 21:42:18 »
https://www.youtube.com/watch?v=flyADpC1Ono

Немците са го направили хубаво.
Но за тях си и тяхните си стереотипи.
Нещата са много по-многопластови и по-сложни.
Но за фейсбучното(мета) поколение става.

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2938 -: Ноември 01, 2021, 17:05:35 »
Ей сега на Мъск му се разказа играта:
Quote (selected)
Москва. 1 ноября. INTERFAX.RU - Представители космических агентств России и Зимбабве подписали меморандум о сотрудничестве в исследовании и использовании космического пространства в мирных целях, сообщили в "Роскосмосе".
https://www.interfax.ru/business/800798

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2939 -: Ноември 01, 2021, 17:12:39 »
Лавров заговори, че САЩ готвят военноморски бази в България и Румъния
https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/lavrov-zagovori-che-sasht-gotvyat-voennomorski-bazi-bulgariya-i-rumuniya

Зимбабве, Манрико, Зимбабуе!
Не щат да сключват космически договори с нас.
Зимбабуе редпочитат.
И не ми казвай сега, че ти си нещо по вече от зимбабвиец.
Отдавна не си.
Тези имат държава, сключват договори.
А ти какво имаш?
« Последна редакция: Ноември 01, 2021, 17:18:42 от Алиса .. »