Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 22, 2024, 21:01:44

Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2171441 пъти)

0 Потребители и 153 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2751
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5520 -: Февруари 18, 2022, 18:22:03 »
укрите. теракт.

Взрыв прогремел возле Дома правительства в Донецке

Около 19:00 взорвана машина на парковке возле здания Дома Правительства. Взрывную волну слышал весь город. МЧС выехало на место взрыва. Просим сохранять спокойствие, быть бдительными, а также исключить по максимуму передвижение по городу.

wargonzo оттам
https://t.me/wargonzo/5834
https://t.me/wargonzo/5835
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5521 -: Февруари 18, 2022, 18:22:07 »
По принцип населението се евакуира или при "сдаване" на територия или при атака.

Сюреалистично ми се види Путин да сдаде Донбас.

Може би все пак военните са му набили обръчите и сега се прави "false flag".

Има голям взрив в Донецк.

Няколко режисирани видеа със загинали дечица и воаля - нападението над Украйна може да започне!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5522 -: Февруари 18, 2022, 18:22:38 »
Quote (selected)
Най-вероятно  ще има безполетна Украйна.

Ми приятелите им се погрижиха вече за това.

Препоръчвам

https://www.youtube.com/watch?v=XjRBnOou9sc

AnonimusBG

  • Гост
Re: Russia
« Отговор #5523 -: Февруари 18, 2022, 18:23:08 »
Питам се дали обявяването на ДНП и ЛНР не беше грешка. Нещата не отиват на добре.

А обстрелването на Донецк не е грешка?
Така си е планирано?

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5524 -: Февруари 18, 2022, 18:24:01 »
Питам се дали обявяването на ДНП и ЛНР не беше грешка. Нещата не отиват на добре. Опразването на района устройва украинците.
Това беше предупреждение което трябваше да спре украйнските власти и да предотврати нападение от тяхна страна на републикте. Идеята е след признаването, те да помолят Русия за помощ, след което тя съвсем "законно" можеше да прати войски. При положение, че те не са признати, а в същото време се въведе армията, по международните закони това си е агресия срещу чужда държава. Не, че такава наример само за последните 30тина години не бе извършвана неколкократно от САЩ.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5525 -: Февруари 18, 2022, 18:25:58 »
Около 19:00 взорвана машина на парковке возле здания Дома Правительства. Взрывную волну слышал весь город. МЧС выехало на место взрыва. Просим сохранять спокойствие, быть бдительными, а также исключить по максимуму передвижение по городу.
Подобни диверсии се очакваха, предполагам тази няма да е последната, а ще сме свидетели на поне още няколко такива.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2751
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5526 -: Февруари 18, 2022, 18:27:02 »
Тем временем главком ВСУ Залужный заверяет, что "сценарий наступательной операции на Донбасс со стороны ВСУ даже не рассматривается".

Прям как Саакашвили за несколько часов до атаки на спящий Цхинвал.

https://t.me/sashakots/28817

има видео, как му шарят очичките на тоя...
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5527 -: Февруари 18, 2022, 18:27:19 »
Quote (selected)
По първите мерки излгежда като да са решили да отстъпят териториите на републиките, като си приберат населението.

Никак не мисля, че е грешка да извеждаш цивилно население от район на евентуални бойни действия. Това е нормално да се направи, иначе ги правиш заложници

Активен Accipiter

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 406
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5528 -: Февруари 18, 2022, 18:28:24 »
Quote (selected)
Путин срочно направил министра ЧС в Ростовскую область для организации лагерей беженцев.
Правительство по поручению Путина выплатит беженцам из ДНР и ЛНР по десять тысяч рублей

По първите мерки излгежда като да са решили да отстъпят териториите на републиките, като си приберат населението.
Нe,иначе следващият ще е Крим.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5529 -: Февруари 18, 2022, 18:28:36 »
Кто первым нарушит Минские соглашения?
https://www.youtube.com/watch?v=zEHFQKv7MKQ
Само на моя дисплей лицето му изглежда червено. Не е здрав този човек.
« Последна редакция: Февруари 18, 2022, 18:34:38 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5530 -: Февруари 18, 2022, 18:28:52 »
First Squawk
@FirstSquawk

UKRAINE FOREIGN MINISTRY SAYS CALLS FOR RESPONSE FROM INTERNATIONAL COMMUNITY, SAYS LACK OF PROPER REACTION OR NEUTRAL POSITION WILL ONLY FUEL RUSSIA ESCALATING SITUATION

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5531 -: Февруари 18, 2022, 18:29:34 »
Видео с места взрыва в центре Донецка.

https://twitter.com/zidan_alex/status/1494710074782236680

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2751
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5532 -: Февруари 18, 2022, 18:31:05 »
Была взорвана машина Синенкова - начальника НМ ДНР

По предварительной информации, машина взорванная в центре Донецка, принадлежала начальнику НМ ДНР полковнику Синенкову. Он не пострадал
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5533 -: Февруари 18, 2022, 18:31:23 »
ЗИПе преял си до козирката с реднешка пропаганда. В момента вървят операции за въвличане на Русия във война с Украйна. Засега още са дребни, но имат огоромен ефект - населението е наплашено и тръгва да бяха. Нормалният живот в републиките е вече минало. От вчера текат провокации с обстрели и диверсии почти по целия фронт. Предполагам Русия ще реагира след първия масивен удар, въпроса е да не се окаже прекалено късно, не, че ако веднъж решили да вкарат войски, те няма да пометат укрозомбите. За целта обаче трябва да се сформира ударено съедиение, което ще рече спешно да се прехвърлят поне още 200хил души заедно с необходимата техника към фронта, което изисква в най-добрия случай поне няколко дни.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11317
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5534 -: Февруари 18, 2022, 18:33:16 »
Доколкото си спомням - признаването е на бюрото на Путин.
Подписа се прави за 1 мин. , вписване ли - какво правят там за да влезе в сила ще отнеме около 5, и предполагам искането на помощ от двете републики - още толкова.
А останалото е в Божи ръце.
Даже знам и името на божите ръце и че са тувински - тоже.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5535 -: Февруари 18, 2022, 18:34:22 »
Най-простото решение в случая е спешно да започне прехвърляне на войски към границата с Украйна. Най-малкото като знак за бандеровците каква съдба им е предвидена, ако продължат да си играят с огъня.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11317
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5536 -: Февруари 18, 2022, 18:36:37 »
Четох, че от Крим нещо изтеглиха една влакова композиция, от Беларус - също.
Не съм чел да са изтеглили нещо от границата с двете области.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11317
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5537 -: Февруари 18, 2022, 18:38:01 »
И ако нещо все пак стане, трябва да попрегледат стратегията на Жуков - чували.
Че да не излезе нищо от тях.
Без да съм "стратек" - тъй ми идва отвътре.
 :smokin:
« Последна редакция: Февруари 18, 2022, 18:47:32 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5538 -: Февруари 18, 2022, 18:38:30 »
В Крим руснаците имат достатъчно войска, проблемното място е Донбас където укрофашистите са струпали 120-150хил души армия с която се канят да щурмуват републиките.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23983
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5539 -: Февруари 18, 2022, 18:38:35 »
"Изпепелената земя" е стара военна игра за руснаците, играят я от времето на Наполеон.
Изтеглят население, партизанска война...
После до Ламанша, ако наглосаксите не дебаркират пак и прегазят францата и половината немско.
Сега гледам са дебаркирали авансово, ама СП има реални шансове да стане част от вътрешната газопреносна мрежа на РФ.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5540 -: Февруари 18, 2022, 18:38:48 »
Quote (selected)
За целта обаче трябва да се сформира ударено съедиение, което ще рече спешно да се прехвърлят поне още 200хил души към фронта барабар с необходимата техника към фронта, което изисква в най-добрия случай няколко дни.

Ся, аз не съм била в казарма, но от къф зор трябват толкова хора, пък даже и много танкове, като артилерията ти не е мръднала от позициите си /най-многобройната и многовариантна в света/ и ракетните ти войски тези дни имат учения...даже съвсем наблизо

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3629
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5541 -: Февруари 18, 2022, 18:40:17 »
Някой ще си даде ли труда да обясни каква точно полза и за кого има от това да бъдат признати републиките чак днес?
Всъщност не се сещам за никакво продължение на ситуацията, с или без признаване, което да не устройва напълно САЩ и което би довело до нещо добро.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5542 -: Февруари 18, 2022, 18:40:51 »
 Абе кфи бандеровци кфи пет лева.

Тов.ЗИП за разлика от вас не е "съветофил" и умът му е бистър.

Тов.ЗИП знае, че Кремъл има военна сила да върне Украйна в каменната ера само с конвенционални оръжия за около седмица.

Но тов.ЗИП знае също че чичко Ротшийлд държи Путин за топките.

Та сега въпросът е дали Шойгу, Герасимов и компания са хванали на тясно Лидера или не....

 :popcorn:

AnonimusBG

  • Гост
Re: Russia
« Отговор #5543 -: Февруари 18, 2022, 18:41:14 »
Quote (selected)
За целта обаче трябва да се сформира ударено съедиение, което ще рече спешно да се прехвърлят поне още 200хил души към фронта барабар с необходимата техника към фронта, което изисква в най-добрия случай няколко дни.

Ся, аз не съм била в казарма, но от къф зор трябват толкова хора, пък даже и много танкове, като артилерията ти не е мръднала от позициите си /най-многобройната и многовариантна в света/ и ракетните ти войски тези дни имат учения...даже съвсем наблизо

Аз пък си мисля че ако се наложи калибрирането ще е в дълбочина.
За да почувстват посолствата.
И бандеровщината.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11317
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5544 -: Февруари 18, 2022, 18:41:33 »
Quote (selected)
В Крим руснаците имат достатъчно войска, проблемното място е Донбас където укрофашистите са струпали 120-150хил души армия с която се канят да щурмуват републиките.
Таман!
Споменах ли нещо за Жуков?
А опълченците ще задържат фронта, докато мандалото лопне.
Абе в укроармията имат ли фелдмаршал?
Може пък да заимат.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11317
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5545 -: Февруари 18, 2022, 18:45:27 »
Quote (selected)
Но тов.ЗИП знае също че чичко Ротшийлд държи Путин за топките.
Зипчо, ти на кое точно място около топките на Путин се подвизаваш, че си толкова наясно с връвчиците или квото е там. Някъде на по задна позиция си вероятно, но къде ли се криеш га се къпе ми става се по интересно!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5546 -: Февруари 18, 2022, 18:46:49 »
Ся, аз не съм била в казарма, но от къф зор трябват толкова хора, пък даже и много танкове, като артилерията ти не е мръднала от позициите си /най-многобройната и многовариантна в света/ и ракетните ти войски тези дни имат учения...даже съвсем наблизо
За да е успешно настъплението, нападащият трябва да има 3-5 пъти числено приемущество в жива сила и техника, иначе ще понесе големи и излишни загуби.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5547 -: Февруари 18, 2022, 18:47:50 »
Quote (selected)
И ако нещо все пак стане - трябва да попрегледат стратегията на Жуков - чували.
Не бих казала, че е на Жуков.  Корсун- Шевченковският котел е жестока, ама наистина жестока ....класика! Накрая там влизат да довършват ....казаците. Дали са им възможност за реванш...досещаш се какъв

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5548 -: Февруари 18, 2022, 18:48:44 »
Тва, че глуповатите хохли са струпали толкова много хора на толкова малко място си е техен проблем.

Историята напомня, че един друг  хохол уж маршал Тимошенко беше направил същото в същия район през 1942г.

Барвенковская западня.



Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5549 -: Февруари 18, 2022, 18:52:51 »
Quote (selected)
Тва, че глуповатите хохли са струпали толкова много хора на толкова малко място си е техен проблем.

Съгласявам се и то без грам ирония!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23983
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5550 -: Февруари 18, 2022, 18:53:27 »
Ся, аз не съм била в казарма, но от къф зор трябват толкова хора, пък даже и много танкове, като артилерията ти не е мръднала от позициите си /най-многобройната и многовариантна в света/ и ракетните ти войски тези дни имат учения...даже съвсем наблизо
За да е успешно настъплението, нападащият трябва да има 3-5 пъти числено приемущество в жива сила и техника, иначе ще понесе големи и излишни загуби.
Всъщност 1/3 та и 1/2 при неокопна война.
Говори се за 25 000 украински ултраси - те са пръснати равномерно в цялата армия, ако ги отделиш, в гръб може да ги нападната 125 000 редовна армия.
Случвало се е.

ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11317
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5551 -: Февруари 18, 2022, 18:56:10 »
Quote (selected)
Не бих казала, че е на Жуков.
През ВСВ, Сталин в началото е бил за фронтални настъпления и не са му противоречали, щото ги е било шубе.
Едва Жуков се е осмелил да го разубеди и предложи друга тактика - тази.
Quote (selected)
Съветските планове се оформят през септември на съвещания в Москва между главнокомандващия Сталин, заместника му Георгий Жуков
Иде реч за Сталинград.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2751
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5552 -: Февруари 18, 2022, 18:58:23 »
Сообщают, что ВСУ вывели технику в районе Старобельска – в основном танки. Движения нет. Стоят на высотах.

https://t.me/infantmilitario/68433

Старобельск е в 404, както самите те казват - на окупираната от украйна територия
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5553 -: Февруари 18, 2022, 19:00:31 »
Аз пък си мисля че ако се наложи калибрирането ще е в дълбочина.
За да почувстват посолствата.
И бандеровщината.

И аз мисля, че възможно да стане накаква "грешка" като с китайското посолство у нас. Не мисля, че Путин е човек без въображение.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5554 -: Февруари 18, 2022, 19:01:58 »
58 армия и 41 армия ще направят номера на фелдмаршал Клайст.

Но преди тва ще има обработване неколко дни с авиация и крилати ракети.

Авиацията е нещо дяволско.

Както казваше генерал Руцкой "нищо не може да се сравнява, като ужас с една килимна бомбардировка".

Англосаксите отдавна са разбрали сий факт....

 :nuts:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8143
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5555 -: Февруари 18, 2022, 19:05:06 »
Големият въпрос който вълнува насeлението в Донбас е - ще има ли той смелостта и мъжеството да вкара войски на помощ.
Де факто няма да има особен избор.
Допускане геноцид над руснаци при налична и готова група войск, значи да ти търси дестинация за убежище.
 
Аз пък си мисля че ако се наложи калибрирането ще е в дълбочина.
За да почувстват посолствата.
И бандеровщината.
Аз продържавам да мисля, че "в дълбочина" ще е настъплението.
Това което ще се случва около Донецк и Луганскс е встречны бой и недопускане на пробив и навлизане в традовете. Една защитна по същество операция.
Там особено полезни са не калибрите а реактивна артилерия и авиация, вкл. стратегическа. Затва питах какво става с въведените в южния военен окръг ТОС-1А.
Термобаричните бойни глави оставят пустиня. С нищо живо в нея.Като добавим и туполев, варианти 22, 95 ..... и килимите бомби .....
А настъплението ще е според мен от северно и южно направление.
Както направиха оценка в американските щабове става дума за два-три дни до падането на Киев. Това е бая по кратко повторение на превземането на Париж от немците.
Аслед това при новото правителство в Киев всички бифши украинскиш военни вкл. бандеровци, ще се сдобият със статут на военнопрестъпници и терористи. Това са каноните на межд. право и капитулацията.
А "партнерине" мое си го получат и по друг начин. Представиси монументалното платно, евромарионетки на колене сдават капитулация пред Батька (и Путин) :smokin:
 
ПС: А глупостта, която може 0а направи Путин е повторение на грузинския сценарий. Тоест да обкръжат Киев и после под писъците на "демократичната опщност" да се съгласят на некви щуротии. Нова украинска конституция по мински споразумения, некви неизпълними обещания от американците и подобни. В този аспект аз повече разчитем на Батька. :smokin:
« Последна редакция: Февруари 18, 2022, 19:42:00 от 66 »

AnonimusBG

  • Гост
Re: Russia
« Отговор #5556 -: Февруари 18, 2022, 19:07:32 »
Аз пък си мисля че ако се наложи калибрирането ще е в дълбочина.
За да почувстват посолствата.
И бандеровщината.

И аз мисля, че възможно да стане накаква "грешка" като с китайското посолство у нас. Не мисля, че Путин е човек без въображение.

Китайското посолство беше в Белград.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5557 -: Февруари 18, 2022, 19:07:37 »
Не мисля, че за Окраината ще е нужна авиация. Стигат артилерия и тук таме ракетни. После ще следва ....бяг...

Историята има отвратителния навик да се повтаря....

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5558 -: Февруари 18, 2022, 19:10:02 »

AnonimusBG

  • Гост
Re: Russia
« Отговор #5559 -: Февруари 18, 2022, 19:10:47 »
58 армия и 41 армия ще направят номера на фелдмаршал Клайст.

Но преди тва ще има обработване неколко дни с авиация и крилати ракети.

Авиацията е нещо дяволско.

Както казваше генерал Руцкой "нищо не може да се сравнява, като ужас с една килимна бомбардировка".

Англосаксите отдавна са разбрали сий факт....

 :nuts:

58 армия беше при 08.08.08
Не ги бъркай двата щата.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5560 -: Февруари 18, 2022, 19:11:30 »
Вярно че китайското посолство в Белград. Груба грешна. Ама нали и у нас някаква заблудена падна.
............
Щях да си поправям грешката, но се отказах. Казана дума, хвърлен камък. Нека се вижда.
« Последна редакция: Февруари 18, 2022, 19:16:32 от dabedabe »

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5561 -: Февруари 18, 2022, 19:14:22 »
Големи формирования от 58ма бяха прехвърлени в Крим.

Показаха, че връщат нещо по моста, но тва е капка в морето...

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11317
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5562 -: Февруари 18, 2022, 19:16:13 »
Quote (selected)
Ама нали и у нас някаква заблудена падна.
Горна Баня
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11317
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5563 -: Февруари 18, 2022, 19:18:15 »
Quote (selected)
Не мисля, че за Окраината ще е нужна авиация.
Ще е! С400 не покрива цялата територия на 404 от руската граница, че да остави небето над 404 празно.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5564 -: Февруари 18, 2022, 19:19:21 »
Засега непотвърдено, но източници съобщават:

Започна навлизане на руски части в Донбас....


Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2751
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5565 -: Февруари 18, 2022, 19:22:46 »
Quote (selected)
Не мисля, че за Окраината ще е нужна авиация.
Ще е! С400 не покрива цялата територия на 404 от руската граница, че да остави небето над 404 празно.

но с400 в Белорусия покрива липсата

затова е истерията срещу ученията и кога ще се евентуално приберат оттам....
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5566 -: Февруари 18, 2022, 19:23:45 »
В Грузия 58-а, действа заедно със спецназ "Изток" и "Запад" :nuts:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5567 -: Февруари 18, 2022, 19:24:17 »
Без авиация, определено. Ако ще става нещо де. Мисля, че цялата дандания е, за да се посъживи натото. Украйна не е член. Това може да наклони везните.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5568 -: Февруари 18, 2022, 19:25:09 »
Quote (selected)
Не мисля, че за Окраината ще е нужна авиация.
Ще е! С400 не покрива цялата територия на 404 от руската граница, че да остави небето над 404 празно.

В момента С 400 са на южната граница на Батка и Окраината и отдоле в Крим Официално е :nuts:

Упс! Секуко ме е изпреварил

п. п. А Батка днес заяви, че някои неща ще си останат в Белорусия, щото е длъжен да си пази границите от колективния запад и марионетките им

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2751
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5569 -: Февруари 18, 2022, 19:25:09 »
Засега непотвърдено, но източници съобщават:

Започна навлизане на руски части в Донбас....

сорс кой, щаба на вс на 404 ли?
или както винаги ЕЖКЗ.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2751
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5570 -: Февруари 18, 2022, 19:27:26 »
Украина явно начинает подготовку к наступлению с зачистки интернет-пространства, так было всякий раз при обострениях боевых действий на Донбассе

Русская Весна (rusvesna.su) подверглась DDOS-атаке. Похоже, что перед наступлением Киев начал реализовывать стандартные спецмероприятия по зачистке информпространства, так же было и в 2014 году. Ранее сегодня целый ряд сайтов госорганов ЛДНР подвергся DDOs-атакам со стороны украинских спецслужб.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23983
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5571 -: Февруари 18, 2022, 19:28:56 »
Quote (selected)
или както винаги ЕЖКЗ.
Кога се спомина Бай Дън, че чакаме на камилата да ни го премества?
Дано изкара мандата, че с тая кучка ще изгреят хиляди слънца.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3017
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5572 -: Февруари 18, 2022, 19:42:27 »
Quote (selected)
Донецкие и российские СМИ сообщили, что Путин поручил выдать по 10,000 рублей каждому «беженцу» из ДНР и ЛНР, прибывшему в Ростовскую область. Для нищего населения это солидная сумма, сопоставимая с месячной зарплатой, — за такие деньги, видимо, возможно получить желанный «поток беженцев».
https://news.israelinfo.co.il/world/100960

Богоизбраните вече са готови с трактовката.
*********   ✹    *********

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1642
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5573 -: Февруари 18, 2022, 19:45:01 »
Някой ще си даде ли труда да обясни каква точно полза и за кого има от това да бъдат признати републиките чак днес?
Всъщност не се сещам за никакво продължение на ситуацията, с или без признаване, което да не устройва напълно САЩ и което би довело до нещо добро.

Признаването на републиките на практика означава нарушение на минските договорености. До сега РФ настоява за спазването им.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5574 -: Февруари 18, 2022, 19:46:25 »
Quote (selected)
Донецкие и российские СМИ сообщили, что Путин поручил выдать по 10,000 рублей каждому «беженцу» из ДНР и ЛНР, прибывшему в Ростовскую область. Для нищего населения это солидная сумма, сопоставимая с месячной зарплатой, — за такие деньги, видимо, возможно получить желанный «поток беженцев».
https://news.israelinfo.co.il/world/100960

Богоизбраните вече са готови с трактовката.

Тъй като аз вече попрочетох туй онуй, останах с впечатлението, че на руска територия отдавна са се подготвяли за подобна евакуация. В готовност са санаториуми, почивни станции и т. н., и т. н. Допускам, че има цялостна и предварително проиграна стратегия. И не е само Ростов, а и Белгород

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1642
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5575 -: Февруари 18, 2022, 19:47:15 »

Тов.ЗИП за разлика от вас не е "съветофил" и умът му е бистър.


Умът на тов.ЗИП за разлика от нас е бистра сурватка!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7425
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5576 -: Февруари 18, 2022, 19:48:24 »

Тов.ЗИП за разлика от вас не е "съветофил" и умът му е бистър.


Умът на тов.ЗИП за разлика от нас е бистра сурватка!

сурватка :m1728:
the lamers club honourable member …

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5577 -: Февруари 18, 2022, 19:50:15 »
Anna Sauerbrey
@annakatrein
·
23m

#Baerbock on #JCPOA negotiations: "Time is running out. We are engaging intensively. To be frank: We don’t know where we will be standing in a few days. This is the last offer." #MSC2022

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1642
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5578 -: Февруари 18, 2022, 19:51:08 »
Ся, аз не съм била в казарма, но от къф зор трябват толкова хора, пък даже и много танкове, като артилерията ти не е мръднала от позициите си /най-многобройната и многовариантна в света/ и ракетните ти войски тези дни имат учения...даже съвсем наблизо
За да е успешно настъплението, нападащият трябва да има 3-5 пъти числено приемущество в жива сила и техника, иначе ще понесе големи и излишни загуби.

Някой спомена някъде гениалния Жуков, та съгласно него не се атакува фронтално, а флангово с два танкови клина и марш на скок и затваряне на противника в чувал.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5579 -: Февруари 18, 2022, 19:52:23 »
Springprincess #FreeAssange
@TamrikoT
·


#DPR announced the prevention of two acts of sabotage at hazardous chemical facilities in #Gorlovka #Donbass

The statement says: “the intercepted conversations of the saboteurs were in #Polish."

TASS