Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 19:26:29

Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2040357 пъти)

0 Потребители и 7 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3720 -: Януари 19, 2022, 09:00:10 »
Дедо ви Барми помни Сократя - на когото напразно обясняваше да си пази анонимността, ама де... тукашните непрокопсаници (които се преместиха от форума на СЕГА) го разкостиха и му таковаха таковата...

"Кой, ако не той" ли? Недостатъчно го разкостихме. Тази мисъл носи повече такова таковата. Не виждам нищо лошо всичко да е общо, включително хладилникът ти. Личността ти е без значение. Името ти няма да напише нещо по-смислено, отколкото същността ти. Няма никакво значение дали си реститут или латифундист. Знаем, че се правиш на голям християнин, но не си. Знаем, че се правиш на голям патриот, но не си. Знаем, че се правиш на обективен, но не си. Какво повече ни трябва да знаем?
И ако има нещо, се едно че нема нищо.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3721 -: Януари 19, 2022, 09:06:51 »
"Не виждам нищо лошо всичко да е общо, включително хладилникът ти. "
Не казваш нищо за жена си? А? :crying_with_laughter-3302:
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3722 -: Януари 19, 2022, 09:13:05 »
Не казваш нищо за жена си? А?

Брак нямам. Затова не страдам от дребнобуржоазните ти комплекси.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3723 -: Януари 19, 2022, 09:31:07 »
"Брак нямам. Затова не страдам от дребнобуржоазните ти комплекси."
Тук ще замълча... След като с устата ти глаголят всичките правоверни болшевики - от Ленин до най-последния от Кронщад, няма какво да се добави...
Прочее - тов. Колонтай го е рекла: Чувствата към колектива, трябва да превъзхождат индивидуалните такива....
П.П. А тов. Улянов (както знаем) е подкрепял разнообразието в "любовта" - резултат на която подкрепа са декретите за отмяна на брака, и за гражданския брак, децата, и гражданското състояние... Браво... значи подкрепяш душевно Стамбулската конвенция, а само наужким се правиш, че си против нея? Достойно поведение за един правоверен болшевик...
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3724 -: Януари 19, 2022, 09:41:39 »
А тов. Улянов (както знаем)

И за тов. Улянов знаеш толкова, клкото и за любимото ти християнство. Демек нищо. Не разбирам с какви логически мъки стигна от "Кой, ако не той" и твоята личност до тов. Улянов и Истамбулската. Но, както викаше моят старшина, "всеки луд си има номер в живота и ситуация, в която да го покаже." Мъдрец беше той.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3725 -: Януари 19, 2022, 10:18:12 »
"Не разбирам с какви логически мъки стигна от "Кой, ако не той" и твоята личност до тов. Улянов и Истамбулската."
Ааа... другарю... не подхожда на един корав болшевик да се прави на умряла хлебарка? Та нали ти рече за "дребно-буржоазните комплекси"? А? Нима има друг -по-изявен борец - срещу буржоазията от тов. Улянов? Да не би!!!
А що се отнася до Стамбулската - та нали тя се бори с дребно-буржоазните комплекси - прокламирайки равенство между всички полове? А? :lol:
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3726 -: Януари 19, 2022, 10:43:41 »
   Бае Барми, ти споделѝ за брашното в Русия.
     Стават ли от него баници, както с брашното ни отпреди Девети??  Нали твоята майка жалила, че не е "баш такова" текезенското брашно.

   
« Последна редакция: Януари 19, 2022, 10:49:46 от Vançe »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23472
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3727 -: Януари 19, 2022, 11:01:47 »
 Де го търсите дедо Барми?
Той отдавна е отхвърлил суетата, нема да чуете от него:
Ти знаеш ли кой съм аз?
Преодолял е тези ниски страсти, ако е в добро настроение като видял и изял човек от позицията си нс мъдрестеник може с усмивка да подхвърли:
Знаеш ли колко ми е пълен хладилника?
И да ви постави на място.
Ако не е на кеф може да свали изрезка на Правда закачена с магнит на охладителя и тогава палажението става апоЕклектично.
П.П. ХладилникЪТ е саниран с изрезки и магнити против уроки.

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ogopogo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 529
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3728 -: Януари 19, 2022, 11:14:33 »
След като категорично отхвърли да е дърт реститут остава да е среден бузинесман от БГ-тип. Нещо като куче-касичка- някои му пускат центчета в цепката(НПО-фондацийката) и той дрънчи в си-бемол. Ако почнат други да му пускат - ще задрънчи в тяхната тоналност. Бачкатор абсурд да е/бил. С тия саркастично-превъзходящи(по негово мнение) реплики във всяка от които прозира чрезвичайното му ЕГО и чувство на превъзходство над плебейте- ясно че не е такъв. Но достатъчно му обръщахме внимание и му напомпваме Егото. Едва ли в реалността е толку важна клечка че да го коментираме страници наред или да го издирим кой е и да му посмачкаме фасона/Егото. Преди по коментарите че е от Драгалевци бях помислил че е самия Гаргамел - Църен Ваньо но едва ли.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3729 -: Януари 19, 2022, 11:14:50 »
Мисля, че сте доста строги към Барни. Не вниквате напълно в позицията му. Той е един човек с жизнен опит. Стилът му ви дразни. Аз не му намирам кусури. Споменаването на ИК малко ме притесни. Ма и той е човек.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3730 -: Януари 19, 2022, 11:24:47 »
...
P.S. Дедо ви Барми помни Сократя - на когото напразно обясняваше да си пази анонимността, ама де... тукашните непрокопсаници (които се преместиха от форума на СЕГА) го разкостиха и му таковаха таковата...

Сократя е доста гнусно копеле сребролюбец. От малък е гнус, защото беше уреден като стипендиант на завод „Арсенал“ (баща му счетоводител там) от родния му Казанлък да следва за оръжейно инженерство  в СССР (Тула). Твърде нанагорно му се видя следването и се отказа, само дето батиса бройката там. Като се повърна в родината завърши журналистика. Гнусно фалшифицира биографията си и даже в Уикипедията е записал следната скандална фалшификация
„По време на следването си работи в Българската телевизия, където заедно със свои колеги под псевдонима Иван Славков прави предаването „По хълмовете на времето“.“
Все още има живи и помнещи, та се смеят на горната фалшифка, ама ачик демократ и слуга на лъжата, така е. Като се дипломира, мота се известно време в из редакцията на списание „Криле“, където се засече с Даскала (RIP), който последния път, когато се видяхме в София кратко и ясно го описа „кофти човек“.
Сещам се, че по време на протестите срещу правителството на БСП се беше направил на палячо(какъвто в същност е) и с канибалска страст искаше „печен Станишко“!
Навремето (Сега/форума) съм коментирал познанията му по английски и как превежда използвайки руски издания за канава. Естествено бидейки изтъкнат демократ беше забелязан и отбелязан от финансираната от САЩ фондация “Елизабет Костова”.
Върхът на безпринципното му саморазхвалване беше обявеното от него намерение да напише на английски продължение на „Властелинът на пръстените“, за което беше гръмко осмян, поради елементарна копирайн игнорантност и липса на елементарна самооценка.
Толкоз за сократя.

А дедо ви Барми е кротък и плах грантаджия на парче, без особена реализация. Просто обикаля тук-там, за да отмъкне по някой чирпак леща в паничката си, като политкоректно подлайва в ролята си на виртуален палаш. По мое лично мнение доста гнусна личност, което той допълнително доказва демонстрирайки потайност.

Неактивен ogopogo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 529
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3731 -: Януари 19, 2022, 11:32:43 »
Ако на мен ми напишат горната характеристика директно си сменям името и емигрирам в Тибет/Шамбала/Валхала като манастирски котак/послушник. Нежели да се развявам като имагинерна ентелигенция из форумите. Ц-ц-ц...
Иначе помня един разказ да съм чел на Сократя в Криле - По стената - не беше лош но нищо не показваше че е имал техничарско образование или уклон. Фентъзи с наивни техногенни описания...

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3732 -: Януари 19, 2022, 11:43:44 »
Вие в София се знаете най-добре. Аз пък харесах сценария на Сократ за безкраен сериал на тема лов на жеба за детито на хана.

Неактивен ogopogo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 529
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3733 -: Януари 19, 2022, 11:59:39 »
Сократя можем го разберем що е винаги със силните на деня. Т.нар. творческа ентелигенция на свободни професии като разни поети/писатели/джурналисти/блогъри ако не захапе дащна цицка на властниците и да смуче кинти как ще жувее. Със списувателство при ограничения БГ пазар и огромния вече процент неграмотници - йок печалба. А така - напиши статия/книга с възхвала на текущия строй подмажи се на днешния цар/президент и хоп - кокалче + хвалебствия от кохортата подлизурници дето винаги вървят с тях. И става раутата.

Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3734 -: Януари 19, 2022, 12:37:31 »
В "Сега"-то доста съм се опитвал да опонирам на Сократя, но по едно време ми дойде акъла и го зарязах.
Всеки си е башкъ луд, но списването на такива хора във форуми, хейсбуци* и подобни места, кара хора с вродено чувство за справедливост да му опонират и да го захранват с енергия.
В езотериката такава личност се описва като "енергиен вампир". Всяко опониране означава, че си влязъл в синхрон с енергийната му същност, респективно го захранваш с енергия. Естествено за твоя сметка.
Затова изразът "Не хранете трола!" си има дълбоко съдържание.
Отнася се и за други, а и в този форум също.
_______________
*хейсбук - на времето, в гимназията, някой измисли да замени гласната "У" в съответната трибуквена дума с "Е", за да не ни гепят даскалята. Своеобразен шифър, така да се каже... А с горния термин аз, просто, показвам личното си отношение към това сборище.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11067
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3735 -: Януари 19, 2022, 12:39:48 »
 :crying_with_laughter-3302:
Най ми харесва насраната тишина която настъпва, когато на някой правещ се на интересен палаш му лъсне задника като тиган на месечина.
Добре, че има форумци дет се вика от началото на Новата ера, та чать-пать да озъптяват повервали си нищожества.
 :thup:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3736 -: Януари 19, 2022, 13:09:25 »
Ехааа... ама как - като един се събирате вкупом? А?
На дедо си Барми требе да му плащате - да идва да ви събира...
Апропо - аз - като един дребен несретник непрокопсаник, но с най големото его - умишлено се крия толкова години... И то не за друго, а от срааам... като гледам високите чела събрали се тук... затова не идвам на сбирки на приятелите на Русия... не си разменям с вас поздрави, честитки и жалби- на лични... нито пък идвам на другарските срещи, които тъй често ви събираха...
Но, както рекох по-горе, от срам е всичко това... щото освен, че Америката и Русията са ми през дедовът, ами съм и кривокрак, грозен, дребен и с ниско чело... мъжете не ме харесват, а пък жените не ме забелязват... та затуй братя и сестри болшевики, деца и внуци на болшевики се крия... ама, като се отъркам у вашата аура още дваесетина години, може пък да набера кураж и да ви се представя в цялата си грозота, лошотия и ... т.н.
Дет' рекъл Дантес - чакайте и се надявайте...
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3737 -: Януари 19, 2022, 13:49:18 »
Ексклузивно.

Шест големи руски десантни кораба минаха покрай Англия на път за Черно Море!

https://www.dailymail.co.uk/news/article-10417951/Six-Russian-landing-ships-sail-past-Britain-sparking-speculation-bound-Ukraine.html

 :m1329:

Тва означава, че почти всички десанти кораби на Русия в Европа ще бъдат скупчени в Черно Море!

Олимпиадата в Китай свършва на 20.02....

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3738 -: Януари 19, 2022, 13:59:00 »
Е, туй ако не е блъф, какво е? Хамерика непрекъснато разкарва железа насам-натам. Що и Русия да не си поразходи железариите? И екипажите свят да видят.
.................
Джузепе, позицията ви малко изкилиферчена, неясна/двусмислена. Кого критикувате всъщност? На моменти бавно схващам засуканите послания. Нека да са ясни нещата.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11067
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3739 -: Януари 19, 2022, 14:06:14 »
Quote (selected)
Нека да са ясни нещата.
Разберете се там с Управата, аз съм лесен.
Мога да бъда и убийствено точен и ясен.
 :bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3740 -: Януари 19, 2022, 14:09:48 »
Ексклузивно.

Шест големи руски десантни кораба минаха покрай Англия на път за Черно Море!

https://www.dailymail.co.uk/news/article-10417951/Six-Russian-landing-ships-sail-past-Britain-sparking-speculation-bound-Ukraine.html

 :m1329:

Тва означава, че почти всички десанти кораби на Русия в Европа ще бъдат скупчени в Черно Море!

Олимпиадата в Китай свършва на 20.02....

Малиии, страх!
Представяте ли си: единия акостира в Портсмут и сваля морпехите, друг прави същото в Гибралтар, трети в Малага и... Средиземно море стана руско, с все прилежащата флора и фауна :)

Потресааващо, какво ти "ексклузивно"!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3741 -: Януари 19, 2022, 14:24:47 »
Абе хора, ний свестни управници не можем си намери, вий тука претенции един другиму. Хайде холан! Аз мога да направя един голям компромис, като вече не повдигам въпрос за ченгета и намазани шопи.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23472
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3742 -: Януари 19, 2022, 14:27:39 »
Абе хора, ний свестни управници не можем си намери, вий тука претенции един другиму. Хайде холан! Аз мога да направя един голям компромис, като вече не повдигам въпрос за ченгета и намазани шопи.
А, що!
Нека се забавляваме! :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3743 -: Януари 19, 2022, 14:27:47 »
Олимпиадата в Китай свършва на 20.02....

А сакралната дата е 22.02.2022 ---- т.е. 2202*2022 и т.н.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3744 -: Януари 19, 2022, 14:31:46 »
Буратино, сал ти и още два-трима ме разбират. Да порължавам казваш.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23472
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3745 -: Януари 19, 2022, 14:34:12 »
Аз поне съм тук за забавление, шегувам се, шегуват ме, важното е да не се вземаме на сериозно. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3746 -: Януари 19, 2022, 14:39:15 »
То е ясно за по-простите като нас, ама тука има академици, те друго мислят.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3747 -: Януари 19, 2022, 15:07:05 »
За екипажите на "Северния флот" тва наистина си е кат "екскурзия".

Да се живее в Североморск близо до Полярния кръг хич не е приятно.Отделно си е скука голема. Постоянно некъф "полумрак".

Неактивен ogopogo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 529
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3748 -: Януари 19, 2022, 15:46:28 »
Quote (selected)
нито пък идвам на другарските срещи, които тъй често ви събираха...
Не са те калесали персонално и затуй не си ходил. Я да ти бяха пратили официален хабер до г-на Бармалея и щеше да доприпкаш.И щеше да се хвалиш пред долните комуняги колко си успешен.  Я как пречупваш всеки разговор през собствената си персона и хладилника - това ако не е мания и его - кое тогаз?
Но с тоя начин на изразяване на живо сигурно често ходиш с течащо в червено носле. Не биха те издържали и софийските баш-реститути тъмносини от клуба "Бодри пенции - Свидетели на Костова "
« Последна редакция: Януари 19, 2022, 16:04:15 от ogopogo »

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3749 -: Януари 19, 2022, 16:19:05 »
Абе тоя прословут хладилник да не ЗИЛ? Много приказки, много реклама около него, бре! Ако е - има защо, вероятно ми е връстник и си работи :)
Quote (selected)
чакайте и се надявайте...
Е пренадахме се вече. Чувстваме се изоставени!

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3750 -: Януари 19, 2022, 18:44:33 »
"Не са те калесали персонално и затуй не си ходил."
Ъхъ... ама как да ме поканите, когато лозунгът ви е "Съюз със СССР... и Русская армия всех силнее... а пък моя - Майната им и на руснаците, и на американците... А?  :crying_with_laughter-3302:
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3751 -: Януари 19, 2022, 18:47:09 »
« Последна редакция: Януари 19, 2022, 18:56:33 от ЗИП »

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2715
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3752 -: Януари 19, 2022, 18:51:24 »
:pissed-891: Иван Кръстев.Кратко и ясно....

https://m.dnevnik.bg/citat_na_deniia/2022/01/19/4304587_citat_na_denia_za_putin_da_izgubi_ukraina_e_kato/

тоя капут е всичко друго, но не и гениален

мръсник, нагаждач, тормозеше околните щото баща му в апарата на цк на бкп,
още като ученик се уреди секретар на районния комитет на дкмс етсетера етсетера

може да е пример само за мазньо на копанка....
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23472
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3753 -: Януари 19, 2022, 18:52:43 »
Иван Кръстев стана гений малко след като приехме за гениално
https://www.youtube.com/watch?v=nvYSMuJx7N8
Не е първопроходец викам, други преди него пробиха пъртина в тълковния речник, той е само следовник. :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Russia
« Отговор #3754 -: Януари 19, 2022, 18:56:08 »
:pissed-891: Иван Кръстев.Кратко и ясно....

https://m.dnevnik.bg/citat_na_deniia/2022/01/19/4304587_citat_na_denia_za_putin_da_izgubi_ukraina_e_kato/

Тоя твой гений кога за последно е минавал украинска граница и на какъв език са му говорили граничари и митничари?

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3755 -: Януари 19, 2022, 18:59:08 »
Ако Путя не нападне Украйна сега след 10 години мозъците на украинците ще бъдат тотално промити.

Англосаксите имат монументална мека сила....

 :smokin:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3756 -: Януари 19, 2022, 19:01:06 »
тоя капут е всичко друго, но не и гениален


Верно е Мики Мауст. Само чичо Тъпчо може да каже: "Путин кани Запада на погребението на реда, установил се след Студената война" Какъв "ред", бе, майна? Как си представяш САЩ да налагат реда на държави като Русия, Китай, Индия? Ако некой си е мислил, че това може да стане, значи е оли.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3757 -: Януари 19, 2022, 19:05:30 »
Англосаксите фактически са установили контрол върху Киев - майката на всички руски градове!

Така че Русия засега е в ПОДЧИНЕНО положение.

Тва е все едно Кремъл да има военен контрол върху Съсекс!

 :popcorn:


Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3758 -: Януари 19, 2022, 19:10:06 »
Ами ще се почне с икономическа война. Изсипване на всички долари на пазара. Мисля че китайците ще кандисат донякъде. Украйна после.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3759 -: Януари 19, 2022, 19:12:45 »
Англосаксите фактически са установили контрол върху Киев

Ще го отбраняват ли до последна капка кръв?

Неактивен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 694
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3760 -: Януари 19, 2022, 19:15:48 »
Тези дни Ана+лена беше на гости на Лавров. Беше тъжно човек да я гледа, четеше си от пищова и мрънкаше заучени фрази. Лавров както винаги беше джентълман, въпреки че сигурно му е било много досадно разни навлеци да му пречат да си върши отговорната работа.

Оказа се, че Ана+лена даже казала "Fressefreiheit" (свобода на муцуните) вместо "Pressefreiheit" (свобода на пресата), та германците си умират от смях.

https://twitter.com/hashtag/Fressefreiheit?src=hashtag_click

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3761 -: Януари 19, 2022, 19:16:30 »
Дали се използува вече психотропно оръжие? Редовно имам предвид. Ша на побъркат, ей.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3762 -: Януари 19, 2022, 19:19:40 »
Ексклузивно!

Блинкен: Никакъв писмен отговор няма да дадем на Русия!

 :smokin:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3763 -: Януари 19, 2022, 19:28:03 »
Запа'дна много американската "дипломация". И западната изобщо. То не е добре, ама ще се окаже вярна приказката: "Бий, за да те уважават!".

Неактивен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 694
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3764 -: Януари 19, 2022, 19:29:44 »
Стана дума в интервюто, че Красноярската вец и Братската (гордост на СССР) са дадени на американци.

Butch, накара ме да ходя по разни Bing и Яндекс.

Собственником Красноярской ГЭС (за исключением судоподъёмника) является АО «Красноярская ГЭС», дочернее общество АО «ЕвроСибЭнерго».

Полное юридическое наименование: АКЦИОНЕРНОЕ ОБЩЕСТВО "КРАСНОЯРСКАЯ ГЭС"
Руководитель:   ГЕНЕРАЛЬНЫЙ ДИРЕКТОР Кузнецов Сергей Владимирович
ИНН / КПП:   2446000322 / 244601001
Уставной капитал:   391.106 млн.
Численность персонала:   418
Дата регистрации:   03.10.2002
Статус:   Действующее
Адрес: КРАСНОЯРСКИЙ КРАЙ,Г ДИВНОГОРСК,А/Я 99


АО «ЕвроСибЭнерго» — российская энергетическая компания, крупнейшая[1] (по состоянию на 31.12.2018 год) по установленной мощности частная энергокомпания страны. Полное наименование — «Акционерное общество «ЕвроСибЭнерго»». Штаб-квартира — в Москве. Генеральный директор - Вячеслав Соломин


Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3765 -: Януари 19, 2022, 19:37:15 »
   Звездоброец,
Щеше да си по убедителен, ако им дадеш кои са главните акционери. Щото и на българските елекрторазпределителни предприятия шефовете са българи, но собствеността е чужда. Така наречените "български" банки си изнасят печалбите в чужбина и не им пречи че са филиали и са регистрирани в БГ.
Думата "частно" е заредена с голям смисъл. Собствеността може да не е на руснак. Нали? Има акционерни книги, има акционерни събрания.
И още веднъж: Защо да вярвам на Бинг или Яндекс. Предпочитам на човек който може и да е старчок, но е бил заместник министър председател на Русия. Сигурно ще има информация. Застава с името си.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 694
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3766 -: Януари 19, 2022, 19:38:15 »
АО «ЕвроСибЭнерго» е 100% собственост на En+ Group, която пък е собственост на Олег Дерипаска. En+ Group неотдавна беше включена в санкции на САЩ.

Тип: Публичная компания

Расположение: Россия, Москва

Ключевые фигуры :   

Владимир Кирюхин (генеральный директор),
Грегори Баркер (председатель Совета директоров)
Отрасль    управление активами, ТЭК, цветная металлургия и горная промышленность

Дочерние компании:
Россия: Русал, ЕвроСибЭнерго, Союзметаллресурс, En+ Downstream,Востсибуголь,
Австралия: Queensland Alumina Limited

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3767 -: Януари 19, 2022, 19:44:47 »
Путя засега е едно големо"пуси".

Изключителните ингилизи денонощно доставят противотанкови оръжия с полети на C-17 от Лондон.

Тъй наречения лидер обаче лапа мухите.

Ако не беше марионетка на Ротшийлд отдавна трябваше да е въвел поне морска блокада и зона забранена за полети над Украйна...

 :smokin:

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3768 -: Януари 19, 2022, 19:49:31 »
......

Ако не беше марионетка на Ротшийлд отдавна трябваше да е въвел поне морска блокада и зона забранена за полети над Украйна...

 :smokin:
Много яко!
Морска блокада на англичаните? Защо бре ЗИПе?
И на какво основание ше въвежда зона, забранена за полети над Украйна?
Пак си се изпуснал, уважаемий.

Добре прави КБЖ, тренира на негова територия и чака.
« Последна редакция: Януари 19, 2022, 20:07:48 от фелдкурат Ото Катц »
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23472
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3769 -: Януари 19, 2022, 19:51:48 »
 :nuts:
Гладен ЗИП просо сънува.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3770 -: Януари 19, 2022, 19:52:17 »
Да се стягаме за поскъпване. Па руснаците кат' се засилят с танковете, па ингилизите кат' ги бастисат и хоп Русия вдигнала бялото знаме. Западнярите са я закъсали доста май, щом са се разбързали. Скоро я самолет ще далдиса, я кораб.

Неактивен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 694
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3771 -: Януари 19, 2022, 19:56:16 »
   Звездоброец,
Щеше да си по убедителен, ако им дадеш кои са главните акционери. Щото и на българските елекрторазпределителни предприятия шефовете са българи, но собствеността е чужда. Така наречените "български" банки си изнасят печалбите в чужбина и не им пречи че са филиали и са регистрирани в БГ.
Думата "частно" е заредена с голям смисъл. Собствеността може да не е на руснак. Нали? Има акционерни книги, има акционерни събрания.
И още веднъж: Защо да вярвам на Бинг или Яндекс. Предпочитам на човек който може и да е старчок, но е бил заместник министър председател на Русия. Сигурно ще има информация. Застава с името си.

100% от акциите на АО «Красноярская ГЭС» са владение на АО «ЕвроСибЭнерго». 100% от акциите на АО «ЕвроСибЭнерго» са владение на «En+ Group». «En+ Group» е имала IPO на лондонската борса, така че е предоставила пълен списък на акционерите:

По итогам размещения уставный капитал En+ состоит из 571 млн 428 тыс. 572 обыкновенных акций. Доля структур Дерипаски снизилась до 65,2%, членов его семьи - до 11,4%, ВТБ - до 3,8%, сказано в итоговом проспекте к IPO. Новым акционером компании стала AnAn Group (структура китайской CEFC)

Значи Дерипаска има 65%, семейството му: 11%,  ВТБ: 3,8%, и разни по-дребни ационери. Може би има и американци между тях (по-дребните).

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3772 -: Януари 19, 2022, 19:57:45 »
Значи Дерипаска има 65%, семейството му: 11%,  ВТБ: 3,8%, и разни по-дребни ационери. Може би има и американци между тях (по-дребните).

Аз си знаех, че имаше нещо за Америка и Дерипаска.
Ето го:
https://business.dir.bg/comments/oleg-deripaska-prehvarli-svoi-aktsii-ot-rusal-na-detsata-si
"Компаниите на руския олигарх преминаха под опеката на Министерството на финансите на САЩ и бяха освободени от санкции"
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 694
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3773 -: Януари 19, 2022, 20:01:59 »
ЗИПе, ама те руснаците с танкове ли ще нападат Украйна? Когато имат пълно превъзходство във въздуха, високо-точни ракети, и т.н.

Англичаните, типично по английски, са продали на украинците шведски противотанкови снаряди с изтекъл (или изтичащ) срок на годност. Както на нас амриканците ни дадоха бракувана царевица (поне не ни я продадоха, доколкото знам). По-евтино е отколкото да ги утилизират. «Пусито» Путин сигурно си умира от смях.

Путя засега е едно големо"пуси".

Изключителните ингилизи денонощно доставят противотанкови оръжия с полети на C-17 от Лондон.

Тъй наречения лидер обаче лапа мухите.

Ако не беше марионетка на Ротшийлд отдавна трябваше да е въвел поне морска блокада и зона забранена за полети над Украйна...

 :smokin:

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3774 -: Януари 19, 2022, 20:02:23 »
Путя засега е едно големо"пуси".
Точно!
 :t2015:

Какво ви писах преди седмица? Нищо няма да направи!
Само приказки... "Ау колко съм страшен." "Имам ракети"
"If you have been in a poker game for a while, and you still don’t know who the patsy is, you’re the patsy."
« Последна редакция: Януари 19, 2022, 20:09:41 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен ogopogo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 529
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3775 -: Януари 19, 2022, 20:09:09 »
Quote (selected)
шведски противотанкови снаряди с изтекъл (или изтичащ) срок на годност
Ако са от тия - никак не са лоши:
https://www.youtube.com/watch?v=etbINT6zPP8
Отделно че известната фирма Бофорс вече е английска.
Иначе Дерипаска контролира Русал и алуминия и там го удариха със санкции краварите и се принуди да им прехвърли контрола та да може да изнася. Въобще една национализацийка добре ще му се отрази. Но на някой верно липсват топки в кобурите.

Неактивен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 694
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3776 -: Януари 19, 2022, 20:11:30 »
"Компаниите на руския олигарх преминаха под опеката на Министерството на финансите на САЩ и бяха освободени от санкции"

Това, което разбирам от твоята връзка, е че САЩ са назначили 8 от 12-те директора в съвета на директорите. Това не ги прави собственици.

Както и да е, мисля че отнехме много от място на този форум със спорове. Аз спирам по тази тема (за собствеността на ГЭС/МЭС).

Всичко ли е идеално в Русия? Oh god, no. Оправят ли се постепенно нещата? Мисля, че да. Путин накара много големи и малки компании да се пре-регистрират в Русия, разтрогна договорите с големите "tax shelters" (Kипър, Холандия, разни английски острови, Люксембург, и т.н.), което много намали износа на капитали, и т.н. Сравни ги с България (която много по ме интересува от Русия).

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3777 -: Януари 19, 2022, 20:15:51 »
22 години са достатъчни за някой да възмъжее и да стане човек. Кой ще го чака "пусито"? Но той е зает да уравновесява интересите на различни олигарси.
Китай за 22 години накара САЩ да се съобразяват с тях. Не беше толкова далеч времето когато изнасяха само чай, коприна и кецове. Къде са сега? Половината свят добива полезни изкопаеми за него. Китай!
Нищо не е наред с Русия. Не е никаква алтернатива.
« Последна редакция: Януари 19, 2022, 20:32:49 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3778 -: Януари 19, 2022, 20:27:55 »
А кой казва, че в тия кашони има това за което официално се съобщава.Може да е всичко.

А пък и след първоначалния залп с крилати ракети и действия на ВКС следва сухопътна инвазия за да се инсталира кума на Путин Медведчук в Радата...

Тъй, че Путя с бездействието си застрашава живота на руските войници!

Генералите  е крайно време да  му съобщят, че едно е да прави спецоперации в стил КГБ с максимум 20-30 човека а съвсем друга работа е да командва армия ....

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #3779 -: Януари 19, 2022, 21:20:40 »
Мдаа, както и предполагахме. Днес КПРФ е внесла Думата проект за реозлюция Путин да признае ДНР и ЛНР. Ледът се пука.