Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 05, 2024, 02:48:53

Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2115889 пъти)

0 Потребители и 88 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4620 -: Февруари 04, 2022, 11:36:36 »
Мдаа, спиртът е изиграл важна роля в историята. За фронтоваците водка се е намирала. Скоро гледах пък как на камикадзетата наливали в едни скромни чашчици сал няколко милиграма. Но то пък идеята е важна. Сега се наливаме, ама не ни помага.

Активен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1635
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4621 -: Февруари 04, 2022, 12:03:20 »
"Барма, ще гледаш ли днеска тов. тов. Путин и Си по телевизора с валидолче под езика?"
А? защо?  дедо Барми не пи валидол когато тов. Кукурузник се изака на тов. Дзен в устата... нито пък когато тов. Енлай игра пин понг с тов. Никсън, че сега ли?
Апропо - валидол да пият сибиряците... мен какво?

Сега пък аз да ти се изакам в устата.

Неактивен ogopogo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 529
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4622 -: Февруари 04, 2022, 12:03:36 »
Quote (selected)
дедо Барми не пи валидол когато тов. Кукурузник се изака на тов. Дзен в устата... нито пък когато тов. Енлай игра пин понг с тов. Никсън, че сега ли?
Дедо Барми е явно поне на 70 годинки щом помни Хрушчов и Чжоу Енлай. Вкаменел динозавър от нео-лебералната ера - горна креда-реститутия. На чукчета и сърпчета.
Ръдиард Киплинг е апологет на наглосаксикия империализъм. Той пречупва всичко и всички през гледната наглийска точка.
И е бил расист империалист и шовинист та дрънка. Но в онези времена е разбираемо.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2985
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4623 -: Февруари 04, 2022, 12:22:05 »
Великият Киплинг беше прав:

Русия не е най-източната част от Европа, тя е най-западната част от Азия!

Европа е най-големият полуостров на evrАзия.
киплинг Велики карта не е ли виждал?
*********   ✹    *********

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4624 -: Февруари 04, 2022, 12:55:16 »
Dabedabe,

Има един голям филм на Спийлбърг. "Империя на Слънцето" (1987).

Там прекрасно е показана сцената на изпращане на камикадзетата към смъртта. Наистина пият твърд твърд алкохол преди да се качат в самолетите и да загинат....

https://www.youtube.com/watch?v=1LtR-3XPOrQ

Активен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1635
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4625 -: Февруари 04, 2022, 13:06:48 »
Е, теб те знаем... цар си на акането... Само, че - ако поназнайваше историята на взаимоотношенията между СССР и Китай (не от википедията) сигурно щеше да знаеш как тов Хрушчов  се "изака" върху тов. Дзен... поради това, че тов. Дзън липсваше...
Аман от википрофесори...
---
Нищо не знаеш смотаняк нещастен. Обзалагам се, че знам поне три пъти повече относно КПСС-КПП отношения и социалистическата система от създаването й!
А ти като си такъв велик хабилитиран историчар, защо не вземеш отношение относно РСМ, ами се срамежливо се спотайваш като пръдня в гащи и само облайваш като виртуален палаш форума, БОКЛУК ТАКЪВ!
Считам, че си знаеш място и стой си там, да не се налага да те пращам ...

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4626 -: Февруари 04, 2022, 13:18:39 »
А? Защо само "боклук"? Ти можеш повече.. И на майка да псуваш... и да си позволяваш повече от другите?
Апропо - що не ме пратиш - като си толкова ербап - при дъщеря си?



барми, а да почнеш да се държиш възпитано, а? никой не ти е длъжен нищо.
последно предупреждение.
« Последна редакция: Февруари 04, 2022, 13:26:50 от паралелепипед »
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4627 -: Февруари 04, 2022, 13:31:43 »
Е , тука вече ... се осрахте. Пардон! Бива ли тъй, бе. То всички сме с нерви (аз, според шофьорския инструктор съм бил с копринени таквиз), ама дайте да не се излагаме. Уважавани хора ще ме разочароват.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2750
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4628 -: Февруари 04, 2022, 13:35:46 »
Е , тука вече ... се осрахте. Пардон! Бива ли тъй, бе. То всички сме с нерви (аз, според шофьорския инструктор съм бил с копринени таквиз), ама дайте да не се излагаме. Уважавани хора ще ме разочароват.


ами вкара барми тънката лайняна нишка.
там му е силата и толкова може.

като го оставиш да окъква продължава с все по активна дефекация, докато всички му се вържат.

дерьмократ, дет викат руснаците.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4629 -: Февруари 04, 2022, 13:42:06 »
Абе не ви знам, ама ми се чини че сте го набедили и поддържате линията. Според мен, той всъщност апелира към прагматизъм и неробуване на идеологеми. Което е много трезва позиция.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2750
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4630 -: Февруари 04, 2022, 13:48:30 »
Абе не ви знам, ама ми се чини че сте го набедили и поддържате линията. Според мен, той всъщност апелира към прагматизъм и неробуване на идеологеми. Което е много трезва позиция.

ами да се държи адекватно и да не пльоква навсякъде фекалии.

аман от “прагматизъм и неробуване на идеологеми“ дето ги подпляква тук, аман и от защитниците им.....

тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4631 -: Февруари 04, 2022, 14:08:23 »
.
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1237
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4632 -: Февруари 04, 2022, 14:16:39 »
Я едно наздраве, за успокояване на нервите

Активен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1635
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4633 -: Февруари 04, 2022, 14:20:14 »
ами да се държи адекватно и да не пльоква навсякъде фекалии.

аман от “прагматизъм и неробуване на идеологеми“ дето ги подпляква тук, аман и от защитниците им.....

Да би мирно седяло, не би чудо видяло!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4634 -: Февруари 04, 2022, 14:25:00 »
Пенко, тя таз Путинка сал една чаша, ба.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23827
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4635 -: Февруари 04, 2022, 14:31:33 »
Quote (selected)
А ти като си такъв велик хабилитиран историчар,
Начи, историята от време оно има три основни дяла:
Правилна, грешна и истинска.
Най-много историчар бърка в гърнето с "правилната" че там гозбите блажни, има и по-аскетични историчари дето се задоволяват с "грешното"  котле, току някой се спъне и събори баките.
При новото пренареждане на кухнята правилните и грешните манджи си сменят съдовете, ама кой е свикнал на бол ядене пак е на правилната маса.
Сал истинската история е недолюбвана, няма си щатни историчари, разчита на любители да пресеят остатъците от пиршеството и да кажат какво се е пирувало или гладувало.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ogopogo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 529
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4636 -: Февруари 04, 2022, 14:37:48 »
Имаше един историк Петрински в Сега - списваше нелоши очерци там. И след една озаглавена Арийците против славяните - вековния сблъсък(не-точно цитирано но беше подобно заглавието) го резнаха и баннаха завинаги от там. И то още същия ден я свалиха статията и оттогава - йок. Така че историчарите ако не внимават много лесно могат да стъпят в хлъзгавата кравешка мина и да се люснат наземи. Е го Барми се е усетил и знае как да цица от различни цицки.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4637 -: Февруари 04, 2022, 14:40:39 »
Открай време историчарите са били на почит, коткани де. Респективно добре хранени. А пък колко може им се вярва, друг въпрос. Нужни са многобройни засечки. Че много свободни съчинения има, и с нисък хоризонт.

Неактивен ogopogo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 529
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4638 -: Февруари 04, 2022, 14:47:51 »
Ми тука имаме историчари на повикване. Вземе ги питаме колко и как им плащат. То верно трябва да са си забравили вкъщи съвестта и морала сутрин като седнат да тракат бълвоч и пропаганда в нета но все пак - това са учили и с това трябва да си изкарват къшея. Па някои е така от гол интерес сме чели и знаем но друго си е да курдисаш титла д.и.н. или проф. пред заглавието си.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4639 -: Февруари 04, 2022, 14:50:39 »
Руските фуражки се готвят за удар по Воронеж!


Не е шега.В града вече патрулират военни и ПВО!

Тва не е шега....

https://mobile.twitter.com/Odessa8436/status/1489521730993410049

P.s: Украйна има ракети.Не е да няма...


Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4640 -: Февруари 04, 2022, 14:56:53 »
Германия отказалась обсуждать выход из кризиса вокруг RT DE
РИА Новости: главе МИД ФРГ Бербок предложили пути выхода из ситуации вокруг RT DE, Берлин отказался их обсуждать
https://radiosputnik.ria.ru/20220203/rt-de-1770975270.html?in=t

Ето за какво създадоха и готвиха миризливите немски зелени лайнета през последните няколко десетилетия. Следващата им жертва или по-точно на техните задокеански господари ще е СП-2.

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4641 -: Февруари 04, 2022, 15:01:41 »
Руските фуражки се готвят за удар по Воронеж!


Не е шега.В града вече патрулират военни и ПВО!

Тва не е шега....

https://mobile.twitter.com/Odessa8436/status/1489521730993410049

P.s: Украйна има ракети.Не е да няма...
Няма шега, щом  даже в туитъра са го писали и патрули са тръгнали, а и ракети имат - значи руснаците идат, ще бомбят, ще атакуват, ще ...
Много беше готина църната "говорителка" на Путин, от онзи ден!

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4642 -: Февруари 04, 2022, 15:15:26 »
На ЗИП-а му се кефя за необятното въображение. От години, час през час, пророкува военен руско-украински конфликт, а той все не става. Ако евентуално стане, едва ли ще има по-щастлив човек от него на Земята. :)

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4643 -: Февруари 04, 2022, 15:49:52 »
Е как да не стана ?

А 14 000 трупа в Украйна в региона на Донбас?

Каквото има да става ще става!




Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2985
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4644 -: Февруари 04, 2022, 15:52:29 »
Quote (selected)
In the joint statement, Russia also reaffirms its support for the one-China principle, reiterating that Taiwan is an inalienable part of China, and opposes any forms of “Taiwan independence.”

China and Russia also oppose further enlargement of NATO and call on the bloc to abandon its ideologized cold war approaches and respect the sovereignty, security and interests of other countries, according to the joint statement.
https://www.globaltimes.cn/page/202202/1251396.shtml

Може пък да се пукне от другата страна първо, пак ще ощастливи ЗИПче.

И аман от осакатени понятия - "арийци" (индоевропейци) включва славяни, германи, индийци, цигани и цял куп народи.
Пребройте до десет на санскрит и изпърдената "теза" отива у кофата:
         ека, дви, три, чатур, панч, шас, сапт, ашта, нава, даса
*********   ✹    *********

Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 723
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4645 -: Февруари 04, 2022, 18:41:43 »
И все пак стъпката на немците е тъпа до безумие. Наистина ли им е все едно дали DW ще се гледа и слуша в Русия. Или са мислили, че те ще бастисат RT, а руснаците няма да пипат  DW?!?

Че е безумие, безумие е, но в интерес на истината разни ББЦ-та, ДВ-та, и т.н. имат много малка аудитория в Русия. За съжаление това стана малко като кон за кокошка (конят е РТ, де). РТ има много по-голяма аудитория в Германия, отколкото ДВ в Русия. Но има още много германски медии в Русия, може би ги пазят за по-късно.

Най-интересни са т.н. Съюз на Германските Журналисти, които най-много врякоха срещу РТ, сега пък много засегнати. Много милостив е бил др. Сталин, денацификацията трябваше много по-дълбоко да се проведе.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4646 -: Февруари 04, 2022, 18:50:49 »
Russia and China hail "no limits" partnership to stand up to U.S.

MOSCOW, Feb 4 (Reuters) - China and Russia proclaimed a deep strategic partnership on Friday to balance what they portrayed as the malign global influence of the United States as China's President Xi Jinping hosted Russia's Vladimir Putin on the opening day of the Beijing Winter Olympics.

In a joint statement, the two countries affirmed that their new relationship was superior to any political or military alliance of the Cold War era.

"Friendship between the two States has no limits, there are no 'forbidden' areas of cooperation," they declared, announcing plans to collaborate in a host of areas including space, climate change, artificial intelligence and control of the Internet.

https://www.reuters.com/world/europe/russia-china-tell-nato-stop-expansion-moscow-backs-beijing-taiwan-2022-02-04/

Наглите вече са напълнили памперсите
 
 :smokin:

Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 723
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4647 -: Февруари 04, 2022, 18:51:36 »
-

О не, това е ужасна комбинация! В оригинала се говори за текила и коняк, ама резултатът е един и същ  :)))

https://www.youtube.com/watch?v=3Qtg8bPgEww

AnonimusBG

  • Гост
Re: Russia
« Отговор #4648 -: Февруари 04, 2022, 18:52:11 »
Значи вчера погледнах.
DW го има в моя пакет на английски и на немски.
Това в Ростелеком, т.е. държавата.
Не зная кой го гледа.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Russia
« Отговор #4649 -: Февруари 04, 2022, 18:58:28 »
О не, това е ужасна комбинация! В оригинала се говори за текила и коняк, ама резултатът е един и същ  :)))

https://www.youtube.com/watch?v=3Qtg8bPgEww

Това на отврат си е чист Ёрш от онова време.
Водка с пивом.
https://ru.wikipedia.org/wiki/Ёрш_(коктейль)

Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 723
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4650 -: Февруари 04, 2022, 19:16:28 »
Това на отврат си е чист Ёрш от онова време.

Да, и даже закалените пиячи бързо падат под масата от това нещо (лично съм го виждал). За шампанско и водка също бях чувал, но не знаех че се казва Белый медведь.

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1708
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4651 -: Февруари 04, 2022, 19:47:38 »
Това на отврат си е чист Ёрш от онова време.
Водка с пивом.
https://ru.wikipedia.org/wiki/Ёрш_(коктейль)
...нищо ново, немците традиционно пият (пиеха) Bier mit Doppelkorn, даже имат специални такъми - към халбата се закрепва една малка 25 или макс. 50 грл стъклена съдинка, пълна с корн, отпивайки ракията се излива в бирата и така...
« Последна редакция: Февруари 04, 2022, 20:10:55 от фелдкурат Ото Катц »
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 723
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4652 -: Февруари 04, 2022, 20:05:39 »
Doppelkorn

Чакай сега, германците царевица ли си слагат в бирата? Че те на Bourbon ще го докарат

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1708
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4653 -: Февруари 04, 2022, 20:07:55 »
Чакай сега, германците царевица ли си слагат в бирата? Че те на Bourbon ще го докарат
...двойно препечена пшеничена ракия, става, до 90-та се продаваше и в България наред с унгарската отвратителна "Палинка"...
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11207
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4654 -: Февруари 04, 2022, 20:44:53 »
Ххе, пак спомени!
Абе интересно, в магазина на ъгъла срещу попа, на витрината стояха бутилки водка Столичная, 700 млл. по за 1.73.
ЛеФ и семсе и три стинки. Къде 69-70 г. А се пийваше полска "зубровка", с ена зелена сламка вътре и що - не знам, сигурно щото по на ракия го дакарваше.
Бългериъна много по късно го удари на водка. Това пък щото може би не е толкова студено у нас, че да люснеш един стакан залпом и накрая на посошок да довършите бутилката с още двама - трима приятели.
Пък и имаме си мезенце, не сме свикнали с руските адети за пиене. И с германските, тва бира с водка или ракия съм го възприемал винаги като изгъзица за по бързо натряскване.
И като казах студено и мезе пък се сетих, че се жулеше и коняк или онова което тогава се викаше коняк. Екстра - само в литрови бутилки...Плиските излязоха по късно и с кой акъл сме ги пили дори и през лятно време?
Абе може би щото млади - и карат наред...Всъщност вица за трите коня дет видели кобилките на съседната ливада май обяснява сичко.
 :bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 723
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4655 -: Февруари 04, 2022, 22:26:15 »
...двойно препечена пшеничена ракия, става, до 90-та се продаваше и в България наред с унгарската отвратителна "Палинка"...

Благодаря, немския не ми е много силен. После се разтърсих и видях, че "korn" е зърнен алкохол

Активен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1635
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4656 -: Февруари 04, 2022, 22:26:58 »
Чакай сега, германците царевица ли си слагат в бирата? Че те на Bourbon ще го докарат

Германците/австрийците пият бирата и малки глътки допелкорн - халба и до нея малко щампълче 33 мл. Във Виена в пивоварната Ottakringer-Brauerei има малък локал, който може да пиеш прясна бира и към нея щампълче ракия варена от бира.
Иначе бързият начин да се напиеш е да сипеш уиски в бирата и да изпиеш този кофтейл.

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1237
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4657 -: Февруари 05, 2022, 06:51:35 »
Пенко, тя таз Путинка сал една чаша, ба.
Големи са ми чашите, затова... Единият ми дядо, голям зевзек си маше лаф: Чашата не бива да стои празна, защото ще обидиш домакина. Но не е добре и да е пълна, защото може да я бутнеш и разлееш, зян ще стане  :lol:

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1237
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4658 -: Февруари 05, 2022, 07:16:48 »
'Мириканците съшо го имат този тертип на пиене. Само дето те месят бира с текила. Ама то текилата си е мексиканска ракия от кактус. Шотчетата са им по 25 мл. Три-четири от тях смесени с халба къде литър и ефектът е налице - носят ме мамо, влачат ме. Настрана, че подобно на руснаците обичат да пият на екс.
Питал съм многократно, най-дружески - защо се наливате? Вдигат рамене. Явно е въпрос на възпитание и традиция, тук му викат "култура". За мен като отида на кръчма е да се видя и пообщувам с хора, питиетата са допълнение. За тях явно е обратно - щом влезнат в бара трябва задължително да се направят на "мотики"...Хора всякакви
« Последна редакция: Февруари 05, 2022, 07:35:57 от peniko »

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4659 -: Февруари 05, 2022, 07:34:19 »


 :popcorn:

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1237
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4660 -: Февруари 05, 2022, 07:40:01 »
За по-горе - от немски хал хабер си нямам, но от символите: Танкове и топове виждам, амат тия льоши русняци нямат ли самальоти и ракетки?

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10106
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4661 -: Февруари 05, 2022, 07:41:54 »
Пък и имаме си мезенце, не сме свикнали с руските адети за пиене.




Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4662 -: Февруари 05, 2022, 08:10:19 »
Peniko,

Смени диоптрите!

Щот аз виждам и самолети и дори парашути....

 :smokin:

P s: Тва дето е топ може да е самолет и обратно....

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23827
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4663 -: Февруари 05, 2022, 08:53:44 »
Quote (selected)
Американската агенция Bloomberg публикува заглавие в сайта за "инвазията" на Русия в Украйна, но след това нарече съобщението грешка и го изтри.

„Ние подготвяме заглавия за много сценарии и заглавието „Русия нахлува в Украйна“ беше публикувано по невнимание около 16:00 ч. ET (около 12:00 ч. в събота) на нашия уебсайт. Дълбоко съжаляваме за грешката“, цитира РИА Новости текста на съобщението на Bloomberg
.
https://pogled.info/svetoven/Bloomberg-pogreshno-obyavi-ruskata-invaziya-v-ukraina.138959
 :nuts:
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Russia
« Отговор #4664 -: Февруари 05, 2022, 09:04:09 »
Политолог рассказал о страхе США от военной дружбы РФ и КНР
Российско-китайская военная кооперация выгодна обеим странам

https://www.mk.ru/politics/2022/02/05/politolog-rasskazal-o-strakhe-ssha-ot-voennoy-druzhby-rf-i-knr.html

Интересно е.

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1708
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4665 -: Февруари 05, 2022, 09:53:00 »
Ххе, пак спомени!
Абе интересно, в магазина на ъгъла срещу попа, на витрината стояха бутилки водка Столичная, 700 млл. по за 1.73.
ЛеФ и семсе и три стинки. Къде 69-70 г. А се пийваше полска "зубровка", с ена зелена сламка вътре и що - не знам, сигурно щото по на ракия го дакарваше.
Бългериъна много по късно го удари на водка. Това пък щото може би не е толкова студено у нас, че да люснеш един стакан залпом и накрая на посошок да довършите бутилката с още двама - трима приятели.
Пък и имаме си мезенце, не сме свикнали с руските адети за пиене. И с германските, тва бира с водка или ракия съм го възприемал винаги като изгъзица за по бързо натряскване.
И като казах студено и мезе пък се сетих, че се жулеше и коняк или онова което тогава се викаше коняк. Екстра - само в литрови бутилки...Плиските излязоха по късно и с кой акъл сме ги пили дори и през лятно време?
Абе може би щото млади - и карат наред...Всъщност вица за трите коня дет видели кобилките на съседната ливада май обяснява сичко.
 :bigok:
Ех, Бепе, Бепе, връщаме се в годините, когато се окосмявахме, а? Да те поправя, водката беше 1.72 с бутилката, амбалажът можеше да бъде върнат. "Палинката" не беше популярна, купешката гроздова се появи късно, в края на 60-те, преди това по магазините продаваха супешка сливова.

Покойната ми майка (лекар) разправяше, че като млад лекар в новосъздадения ИСУЛ е предписвала на пациентите (със сърдечни или стомашно-чревни заболявания) по график по 25-50 гл (макс) алкохол - от най-качествения тогава - "Коняк Екстро", хубава картинка - в картона с ИЗ са ти предписани 25 до 50 грама алкохол, редовно, под лекарски надзор.

Какви лекари сме имали някога, не като сегашните професори - ген. Мута, депутатите КоцетоАнг, Балтов, Х. Адемов, мдаааа...
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23827
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4666 -: Февруари 05, 2022, 11:26:26 »
Quote (selected)
Затова ли Путин е така спокоен? В Русия приключват изпитанията на най-смъртоносната подводница в историята
...
Нека да разгледаме тези числа по-подробно. Дълбочината от 1000 метра е много по-дълбока от тази, където обикновените подводници и техните торпеда се движат. На тази дълбочина всъщност “Посейдон” е много труден за откриване и почти невъзможен за унищожаване. Обхват от 10000 км означава, че Посейдон може да бъде изстрелян например от нашето Баренцово море и лесно ще достигне до брега на САЩ. Що се отнася до 100 мегатона, тук силно се съмнявам. Малко вероятно е някой да използва толкова мощен заряд в “Посейдон” (това е 6000 пъти по-мощно от атомната бомба, хвърлена върху Хирошима). Дори най-мощната бомба, изпробвана някога от човечеството (съветската "цар бомба") има 2 пъти по-малко мощност. Да, технически е възможно да се създадат 100 мегатона, но такава бомба, когато се взриви под вода, ще създаде чудовищно цунами с височина до 500 метра.
https://pogled.info/svetoven/russia/zatova-li-putin-e-taka-spokoen-v-rusiya-priklyuchvat-izpitaniyata-na-nai-smartonosnata-podvodnitsa-v-istoriyata.138947
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4667 -: Февруари 05, 2022, 12:58:48 »
Има слухове, че се случва нещо вълнуващо в Донецк!

Говори се че горят жилищни блокове...

Дали е false flag или е истина скоро ще разберем...

https://mobile.twitter.com/newsbluntmedia/status/1489875414700806146

 :popcorn:

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4668 -: Февруари 05, 2022, 13:53:17 »
Ексклузивно !

Украйна : Кремъл може да започне атака през пустите райони на Чернобил ! Започваме учения в призрачния град Припят !

https://www.youtube.com/watch?v=KIsMiCeGYZE

 :popcorn:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4669 -: Февруари 05, 2022, 14:17:27 »
Затова ли Путин е така спокоен? В Русия приключват изпитанията на най-смъртоносната подводница в историята
...
Нека да разгледаме тези числа по-подробно. Дълбочината от 1000 метра е много по-дълбока от тази, където обикновените подводници и техните торпеда се движат. На тази дълбочина всъщност “Посейдон” е много труден за откриване и почти невъзможен за унищожаване. Обхват от 10000 км означава, че Посейдон може да бъде изстрелян например от нашето Баренцово море и лесно ще достигне до брега на САЩ. Що се отнася до 100 мегатона, тук силно се съмнявам. Малко вероятно е някой да използва толкова мощен заряд в “Посейдон” (това е 6000 пъти по-мощно от атомната бомба, хвърлена върху Хирошима). Дори най-мощната бомба, изпробвана някога от човечеството (съветската "цар бомба") има 2 пъти по-малко мощност. Да, технически е възможно да се създадат 100 мегатона, но такава бомба, когато се взриви под вода, ще създаде чудовищно цунами с височина до 500 метра.
Каква "хирошима". 100 мегатона е мошността за която е проектирана "Цар бомба". После е редуцирана до шейсе и нещо мегатона. Шейсетте години не са били убедени че няма да изиграе ролята на "запалка" на световния океан.
Посейдон не е подводница. Подводен дрон е. При това скоростта му е неколко пъти тая на подводниците и над два пъти тази на торпедата. Тоес е неунищожаем с всичко налично.На практика вече Япония не е "непотопяем самолетоносач". Обединеното кралство също заминава в разряда "уан бомб стейт".

Активен Accipiter

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 401
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4670 -: Февруари 05, 2022, 22:58:06 »
Напоследък по въпроса за отношенията либерали - силоваци имаше едно интервю на Михаил Хазин -
"Элиты в России ожидают катастрофу?", добре е да се прочете:
https://www.warandpeace.ru/ru/commentaries/view/162883/
Въведение към интервюто: :smokin:
Бывший председатель правительства Михаил Фрадков пожелал президенту РФ Владимиру Путину еще долгое время оставаться у власти. Пожелания были сказаны во время Церемонии вручения госнаград.
https://ura.news/news/1052530838

«Я хочу, чтобы вы как можно дольше продолжали служить на этом посту не только как гарант конституции, но и как гарант нашей безопасности», — обратился он к президенту. Трансляция церемонии доступна на YouTube.

Фрадков подчеркнул, что уверен в правильности всех решений Путина в сфере безопасности: «Я не сомневаюсь, что они будут правильными, объективными, как всегда, аргументированными, именно в точку». При этом экс-премьер уверен, что эти решения «потребуют определенного мужества», чего президенту «не занимать».

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4671 -: Февруари 06, 2022, 00:44:56 »
Дойде време да се самоцитирам:

* Кака Набиулина има едни интересни командировки на запад, които не си ги пише в резюмето. Май като на Яковлев и Калугин.

Благодаря на колегата:
Юмжагийн Целденбал
Припомни ми къде съм чел за премълчаването на някой факти в биографията на шефа на Руската Централна Банка.
https://www.warandpeace.ru/ru/exclusive/view/155998/
"Во время сбора информации по Алексею Навальному в сети, я изучал его программу обучения в США. И неожиданно наткнулся на упоминание, что данную программу обучения проходила исполняющая обязанности Председателя ЦБ РФ Эльвира Сахипзадовна Набиуллина.
Поначалу я не поверил. В сети присутствует множество ложной информации и откровенной дезинформации, поэтому я начал проверять.
Вы спросите, почему? Все просто, программа по которой проходил обучение Алексей Навальный в США очень серьезная и очень не простая.

Yale World Fellows Program — официально программа, направленная на построение сети новых мировых лидеров и расширение международного взаимопонимания.
"

От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4672 -: Февруари 06, 2022, 01:01:04 »
Имам един въпрос към всички вас:
Знам, че "гробокопачът" на СССР Горбачов е "подарил" едни 51К кв км океански шелф на щатите. Не е въпросът, защо го е направил! На 01.06.1990 г е подписал с Буш - баща някакви споразумения. Май не са ратифицирани. И за това би било добре да отговаря преживе. Никой не го е оторизирал да раздава съветска (руска)територия.
В мрежата има една карта:
https://www.untpikapps.com/wp-content/uploads/2018/08/continental-shelf-submission-to-the-mission-by-the-russian-continental-shelf-diagram.jpg
От нея не става ясно къде са тези "дарени" 51000 кв км шелф, които са богати на риба и евентуално полезни изкопаеми, нефт, газ.
Някой знае ли къде са на картата тези "дарени" кв км океански шелф?
« Последна редакция: Февруари 06, 2022, 01:07:11 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4673 -: Февруари 06, 2022, 07:30:35 »
Вълнуващата мълния !

Посланик Антонов : Ако има решение за скъсване на дипломатически отношения със САЩ то ще бъде взето от Владимир Путин !

https://ria.ru/20220205/antonov-1771275602.html

 :popcorn:

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4674 -: Февруари 06, 2022, 07:34:05 »


 :nuts:

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1237
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4675 -: Февруари 06, 2022, 08:26:09 »


За протокола: горното е постнато от Lucho на 9ти Януари т.г. в темата "Карикатури".

AnonimusBG

  • Гост
Re: Russia
« Отговор #4676 -: Февруари 06, 2022, 08:31:45 »
Имам един въпрос към всички вас:
Знам, че "гробокопачът" на СССР Горбачов е "подарил" едни 51К кв км океански шелф на щатите. Не е въпросът, защо го е направил! На 01.06.1990 г е подписал с Буш - баща някакви споразумения. Май не са ратифицирани. И за това би било добре да отговаря преживе. Никой не го е оторизирал да раздава съветска (руска)територия.
В мрежата има една карта:
https://www.untpikapps.com/wp-content/uploads/2018/08/continental-shelf-submission-to-the-mission-by-the-russian-continental-shelf-diagram.jpg
От нея не става ясно къде са тези "дарени" 51000 кв км шелф, които са богати на риба и евентуално полезни изкопаеми, нефт, газ.
Някой знае ли къде са на картата тези "дарени" кв км океански шелф?

https://ru.wikipedia.org/wiki/Соглашение_между_СССР_и_США_о_линии_разграничения_морских_пространств

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4677 -: Февруари 06, 2022, 08:50:53 »
WASHINGTON (AP) — Russia has assembled at least 70 percent of the military firepower it likely intends to have in place by mid-month to give President Vladimir Putin the option of launching a full-scale invasion of Ukraine, U.S. officials say.

https://www.msn.com/en-xl/europe/top-stories/officials-russia-at-70-percent-of-ukraine-military-buildup/ar-AATwf2X

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1237
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4678 -: Февруари 06, 2022, 09:16:36 »
WASHINGTON (AP) — Russia has assembled at least 70 percent of the military firepower it likely intends to have in place by mid-month to give President Vladimir Putin the option of launching a full-scale invasion of Ukraine, U.S. officials say.

https://www.msn.com/en-xl/europe/top-stories/officials-russia-at-70-percent-of-ukraine-military-buildup/ar-AATwf2X
Четейки подобни изявления стигам до извода, че барем половината от Руския генерален щаб работи "фултайм" за ЦРУ или за Агенцията по национална сигурност на САЩ.  :lol:

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4679 -: Февруари 06, 2022, 09:29:35 »
AnonimusBG
Благодаря!
Попитах защото чувам, че Путин е дал "подарък" на тов СИ, някакви 46кв км.* Последното трябва да се провери. Освен това На Китай беше предаден о. Дамански (след това китайците засипаха частта на р. Амур между Китай и острова и територията стана неразделна част от Китай) и западната част на о. Голям Усурийски в 2004г.
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%BE%D0%BB%D1%8C%D1%88%D0%BE%D0%B9_%D0%A3%D1%81%D1%81%D1%83%D1%80%D0%B8%D0%B9%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9
Всъщност Китай претендира за Владивосток и половината Сибир.

* Как ли ще мине през думата като с промените на конституцията се забранява да се предава руска територия под чужда юрисдикция?
От "Празната тенджера по калдъръма"