Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 12:47:33

Автор Тема: Бутайте напред бе!  (Прочетена 4984 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Бутайте напред бе!
« -: Октомври 11, 2018, 10:28:35 »
Бутайте напред, бе!
04 Окт. 2018  автор Георги Гълов

Сам е, други няма.

Държавата от доста време вървеше криво-ляво, скърцаше, тресеше се и вибрираше, а моторът тежко кашляше и все повече се давеше. Накрая напълно спря своя ход,

Премиерът огледа двигателя на държавата, ритна гумите и отсече важно:

- Претоварена е. Казвам ви го като най-добрия шофьор в държавата – всички знаят, че сам си карам колата, нищо че съм началник. Държавата е натоварена догоре и моторът се задъхва. Трябва малко да облекчим положението.

Министърът на регионите услужливо докладва.

- Господин премиер, голям товар са пенсионерите и хората без осигуровки, както и държавните чиновници. Висят със страшна сила.

Премиерът не се съгласи:

- Ще разтоварим от държавата пенсионерите и неосигурените лица. Такава тежест не ни трябва. Държавните няма да се пипат. Друго?

Министърът на транспорта направи крачка напред.

- Можем да намалим скоростта на движение и така ще облекчим моторите.

- Ти – рече му министър-председателят – не се чуваш какво говориш, бе! Аз на всичките ми приятели по света – това президенти, това папи, това министри, царе и императори – на всички лично съм казал, че държавата ни бръмчи на висока скорост и няма друго. Ако трябва, ще направим генерален ремонт на цялата машинария, но скоростта няма да се пипа.

Министърът на финансите тихо рече:

- Господин премиер, ние пари за генерален ремонт на държавата нямаме. Единственото, което можем да направим сега, е да сменим чистачките. За това имаме средства.

- Става – съгласи се премиерът, – важно е да имаме добра видимост! Казвам ви го като най-добрия тенисист в държавата! Нямаш ли добра видимост, може да удряш колкото си искаш - резултатът ще е нулев. Пускай парите за смяна на чистачките. Министърът на културата?

- Господин премиер, тя, културата, колко място заема в държавата? Едно кьоше в багажника е останало за нея. И да я изхвърлим напълно, никой няма да разбере, държавата си върви и без култура.

- Върви тя! – рече премиерът. – Ако не съм аз да бутам, нищо няма да върви, запомнете го най-после! Военният!

Военният министър се изпъна колкото можеше.

- Господин министър-председателю, докладвам, че ние направихме максималното да разтоварим държавата и тя да марширува, пардон, да върви в правилната посока. Отървахме се от танковете, артилерията, кораби и едната подводница, която имахме. Премахнахме дори шинелите в армията! Бяха тежки! Господин премиер, ние дори армията премахнахме – да не тежи на никого и най-вече на вас. Но ще я модернизираме!

- Вътрешният?

- Ние, господин началник – започна бавно вътрешният министър, – заедно с криминалния контингент най-много облекчаваме държавата. Едни от тях арестуваме, други директно бягат от страната. Това също много ни облекчава.

- Когато разтоварим държавата от престъпността – рече премиерът, – всички ще въздъхнат и рязко ще дръпнем. Казвам ви го като най-добрия полицай на държавата.

После премиерът попита:

- Какво казват телевизиите по въпроса?

Министърът на икономиката рече:

- Дали са думата на опозицията и тя вика, че ще трябва да се смени цялото управление на държавата, чак тогава нещата щели да се оправят. Искат те да въртят кормилото и да управляват!

Премиерът светкавично го поряза:

- Каква опозиция, бе! Че те тежат на държавата най-много – само лапат и само искат! Кой ги бръсне тях, а! На никого няма да отстъпим кормилото на управлението!

После премиерът огледа хората от управлението и им рече:

- Всички да се хванат и да бутат, че нещата да тръгнат напред. Като един истински пожарникар ви казвам – ще управлявам държавата, докато не изгасне напълно. Запомнете го най-после! Бутайте!

Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.