Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 13:46:27

Автор Тема: Комикът Зеленски уверено води на изборите в Украйна.  (Прочетена 8411 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Състезават се "нашият", "нашият" и "нашият".

Води за сега "нашият".


Вие си ги избрахте!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Вие си ги избрахте!

Неактивен Казуса

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 31
    • Профил
Зеленски е протестен вот на украинците. Единственият публично популярен човек, който успя да се вкара в президентската кампания. Определено зад него стои Коломойски.
Но Зеленски е отхвърляне на мантрата за европейските и трансатлантически ценности, за цивилизационния избор и прочее булшити.
Украиците са  мъдър народ; те виждат, че Украйна е лишена от суверенност и със своя глас протестират против това.

Заб. а.: Гледал съм Зеленски с голямо удоволствие в скечовете от "Квартал 95". Много добър актьор.
Това ми е едно от любимите: https://www.youtube.com/watch?v=Whsud233bJU

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Учудващото е, че е още жив. Да видим, все пак примерът на братята Кенеди е научил някои кандидати на някои неща...

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Кога им е балотажа?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
На 21-ви, следващата неделя.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
На 21-ви, следващата неделя.
Дано не изяде някоя писанка! Я салмонелозна, я дървена, я от друг материал...

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Не знам защо толкова се вълнувате. Зеленски не може и не смята да промени нещо съществено в Украйна. Особено във външната политика.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
На 21-ви, следващата неделя.
Дано не изяде някоя писанка! Я салмонелозна, я дървена, я от друг материал...
Нищо няма да изяде, на всичкото отдолу е възможно да спечели Потрошенко.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Казуса

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 31
    • Профил
Quote (selected)
Не знам защо толкова се вълнувате.

На мен Украйна ми е любима страна. Затова винаги ме вълнува.
И не е вярно, че между Зеленски и Порошенко няма разлика. Вярно, че Украйна няма голямо право на избор в политиката, но никога не е едно и също. Колкото и да са се опитвали хората да направят нещата да се случват по волята на колективния разум, личността винаги-винаги има значение.
Без Сталин СССР нямаше да бъде икономическото чудо на XX век, без Александър нямаше да има Македонската империя и ако щете, без Хелмут Кол Германия нямаше да бъде точно това, което е днес. Историята помни личностите.
Та за какво идеше реч... а, да... Зеленски означава по-малко томос, повече умереност и повече зачитане на рускоезичните украинци. За по-малко корупция и икономически просперитет не съм много сигурен.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Разликата между Порошенко, Зеленский и Тимошенко - няма разлика, има конкуренция, кой по-добре да обслужва интересите на Господаря отвъд Атлантика. А Господарят е колективният финансов капитал, Главната му квартира е на Уолстрийт.

И у нас е така!
Вие си ги избрахте!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
И аз мисля като Казуса. Дори да е контролиран отвън процесът, радващо е, че посоката е сваляне на градуса на истерия, хумор, нормализиране и денацификация. Защото са наясно, че както е казал Александър Македонски - може да завладееш лесно чужда земя, трудно е да я задържиш. Рано или късно Украйна ще се върне към Русия
« Последна редакция: Април 09, 2019, 10:41:53 от Banshee »

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил

Quote (selected)
На 21-ви, следващата неделя.
А, че то имало доста време! Ако не чак нещастни случаи, то доста добро връзване на макарите може да се направи и канапа да се предаде в правилните ръце.
За по късен мениджмънт.
При нужда.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
"радващо е, че посоката е сваляне на градуса на истерия, хумор, нормализиране и денацификация."

Това е несериозно, от политическа гледна точка, профаниране, като "Слави Трифонов - премиер", като Бепо Грило в Италия, и той комик, а политическото профаниране е сигурна следа на кукловодите - социално - политически инженери.
Вие си ги избрахте!

Пешо

  • Гост
Не знам защо толкова се вълнувате. Зеленски не може и не смята да промени нещо съществено в Украйна. Особено във външната политика.
Ми - щото е забавно. Цирк.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
« Последна редакция: Април 18, 2019, 11:43:06 от фелдкурат Ото Катц »

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Quote (selected)
Това е несериозно, от политическа гледна точка, профаниране, като "Слави Трифонов - премиер", като Бепо Грило в Италия, и той комик, а политическото профаниране е сигурна следа на кукловодите - социално - политически инженери.

Ако са кукловодите - пак е по-добрият вариант от въоръжена до зъби марионетка на сцената.

Пешо

  • Гост
Евентуалната победа на Зеленский много трудно може да се окачестви като загуба на десния сектор.
Непремерени действия на Русия? Едва ли.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
« Последна редакция: Април 18, 2019, 11:43:23 от фелдкурат Ото Катц »

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Оня ден Шахназаров каза нещо твърде изненадващо. Ще предам смисъла му

А не е ли по-добре да удостоим ставащото в Украйна с мълчание. Да не правим нищо, с което да приближаваме Украйна и украинците към Русия. Защото руският човек е огорчен от това каето стана там през последните почти 30 години. И вече не чувства Украйна и украинците  като част от себе си. И в такъв случай , най-добре е украинците да променят отношението си към Русия . И те да направят насрещните стъпки. Поне да се опитатат... Ако желаят , разбира се... И ако могат...
 Ако ли не, всеки по пътя си...

Сигурно мнозина не ще са съгласни с думите на Карен Георгиевич. Малко им липсва прагматизъм.
... но пък има мъдрост.

Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Не му се радвайте много на Зеленски.
Котка в чувал е той.
Има един куп взаимно изключващи се и противоречиви послания в обръщенията си към електората в последните няколко дена.
Докато не се намери в Украйна лице, което да премахне олигархата там, нищо съществено в тази държава не може да се случи различно от това, което става в момента и в последните 5 години.
Зад Зеленски, всички знаят кой стои - Беня Коломойски - обикновен украински олигарх.
Порошенко и сам е олигарх, успял да увеличи печалбите си за последната само година 95 пъти!!!
Деветдесет и пет пъти!!!
А Карен Георгиевич е много умен човек и има и други още по-брилянтни изказвания!

AnonimusBG

  • Гост
Мисля си че руснаците ще последват съвета на Шахназаров.
Едва ли ще има поздравления за победителя от Кремъл. Дори ако е Зеленски. Ще вземат тайм аут до парламентарните избори есента.
Другото е че могат да обявят че не признават изборите. Украинците им поднесоха няколко повода - не допуснаха руски наблюдатели, в Донецк и Луганск  нямаше избори, не разрешиха на украинците в Русия да гласуват (2-3 000 000 избиратели).
Като нищо могат да тръгнат да раздават руски паспорти в ДНР и ЛНР както го направиха навремето в Абхазия.
Зеленски също не е цвете за мирисане. Не е самостоятелен и няма отбор зад себе си. И явно не е от класата на Путин, който много бързо се измъкна от опеката на Березовски и останалите които бабуваха на президентстото му и си мислеха че ще определят политиката като при Елцин.

Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Именно.

Пешо

  • Гост
Евентуалната победа на Зеленский много трудно може да се окачестви като загуба на десния сектор.
Непремерени действия на Русия? Едва ли.
Може ли малко по-подробно по първото твърдение? Благодаря! Наистина ми е любопитно, в последно време не следя събитията в детайли, не знам доколко комикът е свързан с десните.

Е, и аз не мога да се похваля с детайлно следене на украинските събития, но е видно, че Зеленский досега не се е ангажирал с някаква определена партия/политика, а просто обещава на електората онова, което електоратът харесва.
А какво ще стане когато/ако спечели изборите е непредсказуемо.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
И Зеленский, и Бепо Грило, и Слави Трифонов ... а помните ли Жорж Ганчев... са само мюрета, по които да лаем и да се разделяме, е, позволено им е да си пълнят търбусите, но да не се отклоняват от "правата линия" на кукловода си, едни живи аватари.

Кукловодите са господарите на парите, е, и те се карат понякога, и времената стават интересни, както сега.

В този смисъл, всякакви социологии и политологии са само плява, не ги гледам и слушам, не ги чета, те също са част от политическия миманс и служат на който им плаща!
« Последна редакция: Април 11, 2019, 17:15:35 от Maximus II »
Вие си ги избрахте!

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
« Последна редакция: Април 18, 2019, 11:43:54 от фелдкурат Ото Катц »

Неактивен Паскалин

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 20
    • Профил
Основната интрига сега е дали ще има и в каква форма ще бъде дебата  на 19-ти  на стадиона. Водят се усилено преговори между щабовете на двамата кандидати.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Даже немскоговорящите медии не глаголят нищо. Това затишие дали е признак на примирение с протестния вод или пред буря?
Защо фактът, че немскоговорящите медии "не глаголят", би трябвало да е признак за нещо си в Украйна?!?
Ако немскоговорящите "не глаголят" нищо за Украйна, то рускоговорящите  "не глаголят" нищо друго, освен за Украйна. Това пък какво би трябвало да означава?!?

AnonimusBG

  • Гост
Как стало известно “Ъ”, российские власти намерены разрешить жителям непризнанных Донецкой и Луганской народных республик (ДНР и ЛНР) в упрощенном порядке получать гражданство РФ. По словам источников “Ъ”, вопрос уже полностью проработан и для его окончательного решения нужен лишь соответствующий указ президента России. Он может появиться сразу после президентских выборов на Украине.
https://www.kommersant.ru/doc/3945507

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Володимир Зеленски е новият президент на Украйна

41-годишният комик Володимир Зеленски победи на президентските избори в Украйна, като спечели днес 73% от гласовете. Действащият президент Петро Порошенко събра на втория тур едва 25%, предаде ТАСС. Това са първи прогнозни данни, но разликата е толкова голяма, че няма съмнение кой е следващият президент.

Володимир Зеленски благодари на избирателите, а Порошенко не оспори изборите. Председателят на Комисията по външната политика на Съвета на федерацията на Русия Константин Косачов опредили поражението на Порошенко като позорно.

https://www.segabg.com/forum-topic/volodimir-zelenski-e-noviyat-prezident-na-ukrayna