Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 06:37:45

Автор Тема: "Граждани срещу кражбите на деца" скочи срещу стратегията за детето  (Прочетена 75344 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Тежките кумове са си кумовете на младоженците. А старите кумове са кумували на родителите (най-често на младоженеца). И ако старите кумове имат деца семейни и на възраст за кумуване, младата двойка трябва да иска специално разрешение от старите кумове да избере други кумове, като се мотивира.

Това кой ти го разказа? Нема такива стари и млади кумове. Кумът на родителите става кръсник на детето. Когато детето (синът) се зажени, кум става този, който избере тейко му. А кумът на тейко му си остава кръсник

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Кажи си Ваньо!
Коги роди?
:b0230:
мдааа, нямаме участничка с раждане преди 25, ясно  :smokin:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
И ако старите кумове имат деца семейни и на възраст за кумуване, младата двойка трябва да иска специално разрешение от старите кумове да избере други кумове, като се мотивира.

От мен никой не е изисквал подобно нещо (вероятно, щото е бил наясно, че не ми пука). Може  и да е имало сръдни на местна почва, но са ми били спестени - аз сама съм си избирала кумовете. Даже и не бяха женени

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Тежките кумове са си кумовете на младоженците. А старите кумове са кумували на родителите (най-често на младоженеца). И ако старите кумове имат деца семейни и на възраст за кумуване, младата двойка трябва да иска специално разрешение от старите кумове да избере други кумове, като се мотивира.

Това кой ти го разказа? Нема такива стари и млади кумове. Кумът на родителите става кръсник на детето. Когато детето (синът) се зажени, кум става този, който избере тейко му. А кумът на тейко му си остава кръсник
Не знам по вашия край, сред моите роднини е така. Синът на кумовете става кръстник на детето, а после и кум - това да, щото към датата на раждането му те са вече достатъчно възрастни. Иначе как ще бъдат "тежки" кумове - в онези времена тежестта се е определяла от положението в обществото и кесията.
Изключения има - ако се роди детето болешливо и няма надежда да избута дълго, дават го да го кръсти младо девойче, преди невестина възраст - с надеждата Богородица да го зачете за нейно дете и да го наглежда тя самата. Знае ли човек, баба ми беше кръстница на едно таквоз детенце, което към дните когато аз го помня, беше в късните си шейсет и в отлично здраве и настроение.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Ной, "маминка" няма в бургаско.
Това го чух от шуменско.

Има, има. Имам приятел, помориец, така казваше на баба си (майка на майка му). Но, в интерес на истината, беше роден и живял, като по-малък, във Варна.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
SgtTroy:
с интерес (как иначе) следя дискусията за плодвитостта и кога да забременеем сефте.
някой иска ли сепак да сподели личен пример - фсмисъл първото го родих/направих на 12 и така до 30, че след тва не бива.
или сичко си е пожелателно мислене и казармени истории  :image008:
Инф

Кажи си Ваньо!
Коги роди?

Кажи си Ваньо!
Коги роди?
:b0230:
Според мен това е апотеозът на темата!!!  :raspberry:

Браво, Буратино!  :smile-1081: Браво, Сардж!  :roll-1076: Браво, Ной!!! :bounce-946:
« Последна редакция: Януари 02, 2020, 19:45:40 от Джиджи »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Тежките кумове са си кумовете на младоженците. А старите кумове са кумували на родителите (най-често на младоженеца). И ако старите кумове имат деца семейни и на възраст за кумуване, младата двойка трябва да иска специално разрешение от старите кумове да избере други кумове, като се мотивира.

Това кой ти го разказа? Нема такива стари и млади кумове. Кумът на родителите става кръсник на детето. Когато детето (синът) се зажени, кум става този, който избере тейко му. А кумът на тейко му си остава кръсник
Не знам по вашия край, сред моите роднини е така. Синът на кумовете става кръстник на детето, а после и кум - това да, щото към датата на раждането му те са вече достатъчно възрастни. Иначе как ще бъдат "тежки" кумове - в онези времена тежестта се е определяла от положението в обществото и кесията.
Изключения има - ако се роди детето болешливо и няма надежда да избута дълго, дават го да го кръсти младо девойче, преди невестина възраст - с надеждата Богородица да го зачете за нейно дете и да го наглежда тя самата. Знае ли човек, баба ми беше кръстница на едно таквоз детенце, което към дните когато аз го помня, беше в късните си шейсет и в отлично здраве и настроение.

Да смениш кумове/кръстници се иска разрешение от тях. Носят се дарове и се моли за прошка. Традиция. И, в случая, не цитирам наш обичай, по морето, а от вътрешността. В Гърция, например, кумството се приравнява на родството. Късметлии наште политици - няма да декларират конфликт на интереси от кумство  ;D

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Има, има. Имам приятел, помориец, така казваше на баба си (майка на майка му). Но, в интерес на истината, беше роден и живял, като по-малък, във Варна.

А бе и аз това викам.
Северняшка работа.
От друга страна съм половина добружанец, ама и там няма "маминка".
Истински здрави баби, носят на работа и внуците шамарят без угризения.
Това явно е градска аристократична глезотия.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Маминка съм го чувал в старо столично семейство.
Не съм в час те откъде са.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Не знам по вашия край, сред моите роднини е така. Синът на кумовете става кръстник на детето, а после и кум -

Не знам кой е твоят край, ама това са некви нереални неща. Синът на кумувете не може да стане кръстник на детето. Самият кум е кръстник. И кумът (кръстникът) винаги трябва да е възрастен и с положение. А ако кумът няма син кво правите по вашия край? Щото нема кръстница. Кръстницата е просто жената на кръстника.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Маминка съм го чувал в старо столично семейство.

Много првилино си го чувал. "Маминка" е некъв еснафски евфемизъм за "баба". Щото баба звучи селско. Можеш да го чуеш само в София и в сливенско-ямболско.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Не знам по вашия край, сред моите роднини е така. Синът на кумовете става кръстник на детето, а после и кум -

Не знам кой е твоят край, ама това са некви нереални неща. Синът на кумувете не може да стане кръстник на детето. Самият кум е кръстник. И кумът (кръстникът) винаги трябва да е възрастен и с положение. А ако кумът няма син кво правите по вашия край? Щото нема кръстница. Кръстницата е просто жената на кръстника.

В стари времена винаги е имало няколко сина и няколко дъщери.
Сега във времената на едно дете е непостижимо.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
В стари времена винаги е имало няколко сина и няколко дъщери.

Абе, зарежи я тая! Синът на кума (кръстика) нема нищо общо с кумуване и кръщаване. Когато се жениш и ти назначат кум (а всъщност ти назначават кръстник), това означава, че когато ти се роди дете, кумът ще го кръщава. В стара България няма никакви изключения от тази традиция.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
В стара България няма никакви изключения от тази традиция.
Сега е различно. Аз съм кръстник на дете ( тогава ) по-малко от мен с 11 години.
Традициите не са това което бяха и това не е само реклама на уиски.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
радициите не са това което бяха и това не е само реклама на уиски.

Факт! А аз ги погазих още преди повече от четвърт век :nuts:

И съм кръстница на дете, което днес гони триийсетака и то без да съм кумувала на майка му и баща му..и на сватбата им не съм била :nuts:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Сега е различно.
Ние не говорим за сега. Сега всичко е изкелеферчено. До 60-те години на 20-ти век некой твой съученик да ти стане кум на сватбата е нещо невиждано и нечувано. Следвало е "отказване с Държавен вестник"

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Не знам по вашия край, сред моите роднини е така. Синът на кумовете става кръстник на детето, а после и кум -

Не знам кой е твоят край, ама това са некви нереални неща. Синът на кумувете не може да стане кръстник на детето. Самият кум е кръстник. И кумът (кръстникът) винаги трябва да е възрастен и с положение. А ако кумът няма син кво правите по вашия край? Щото нема кръстница. Кръстницата е просто жената на кръстника.
Случва се да няма син. Тогава имаш право сам да си избереш кумовете и кръстниците. Точно моя случай.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Аз имам доста смешна история, ама за разведряване ще върна малко лентата назад.

Моя близка приятелка /наборка!/ стана баба на доста „невръстна” възраст.  :D

И ме запознава с момиченцето на 1 ½  годинки – руса кукличка, половин германче …

А разговорът протече по следния начин:

Quote (selected)
Тя: Това е леля Джиджи. Кажи „леля”.

Малката
: Не. КАКА

Тя
: Каква „кака”, бе, а аз БАБА …

Малката
: Не. КАКА, КАКА

И така на няколко пъти, докато мадам се врътна и ме остави да си играя с малкото съкровище …  :giggle-3307:
« Последна редакция: Януари 02, 2020, 20:11:37 от Джиджи »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Quote (selected)
В стара България няма никакви изключения от тази традиция.
Сега е различно. Аз съм кръстник на дете ( тогава ) по-малко от мен с 11 години.
Традициите не са това което бяха и това не е само реклама на уиски.
А, и аз имам кръщелник с две години по-малък от мен. Ама това вече е в новите времена, действително.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Хора, това за което спорим са некакви мноо яки глупости. Аз съм продукт на соцсистемата, но ви уверявам, че не се е бил родил и все още не е човек, дето да ме вкарва у некакви калъпи. Кумовете си ги избрахме сами, мъжът ми караше колата на сватбата (свърши бензинът и се забави с 10 минути за началото на гражданската церемония, докато се върна да вземе забравените аксесорари за събитието на кума :D), взе ме от тях си (само за пред камерата, записът започна пет минути от съседната роднинска къща) и това са само няколко кощунствени нарушения на традицията и правилата :nuts:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Тогава имаш право сам да си избереш кумовете и кръстниците. Точно моя случай.

Нещо не можем да се разберем. Първо, кум и кръстник са били (и все още на много места са) синоними. Твоят кум (на сватбата) става кръстник на децата ти. И даже на сватбата му викаш "кръстник", а не кум.
Говоря за едно време, естествено. И тогава кръстникът ти го избират дъртите. Ти нямаш думата.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Хора, това за което спорим са некакви мноо яки глупости. Аз съм продукт на соцсистемата, но ви уверявам, че не се е бил родил и все още не е човек, дето да ме вкарва у некакви калъпи.

Ама, ние говорим за едно време. Кво е било. Никой не спори. Аз съм посочил, че от 70-тях нататък традицийта уйде у киреча. Както викаше един за Йорданов ден : "Бутнаха моста, бутнаха традицийта."

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
На Джиджи в отговор за смешните ситуации.
Имах един шофьор на бус пенсионер шегаджия.
Един ден тръгва с една нова дистрибуторка, обаче го изтървах да го "инструктирам".
Та нашия говори много, закача бабите и все се оплаква че не иска дърти баби, а баби с по едно внуче.
Връщат се вечерта и го привиквам.
- Ти каза ли и за бабата?
- Казах!
- Бе бай ... това момиче е на 35 години, станала майка на 17. Миналата година дъщеря ѝ и тя на 17 я дари с внучка.
- Мале шефе тя  дъщеря ми е на 40 какво да правя сега?

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
На Джиджи в отговор за смешните ситуации.

Не са по-смешни от това вуйчо и племенник да ходят в една детска градина и понеже племенникът е по-голям от вуйчо си с два-три месеца, да му зима играчките.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Кажи си Ваньо!
Коги роди?
:b0230:

мдааа, нямаме участничка с раждане преди 25, ясно  :smokin:

Само за участнички ли става дума?
the lamers club honourable member …

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
... Аз съм продукт на соцсистемата,...
Така де, за това говорим. Щеше да видиш ти какво значи "правила и традиции" едно поколение по-рано!
Абе какво "едно поколение по-рано" - моя съученичка кръсти първото си момченце не на свекъра, а на баща си (свекърът беше напълно съгласен, старо име с неособено приятен вкус, ама нали са му го избрали, а в онези времена нямало промени). Вай, свекървата не отиде месеци наред да види внучето, докато свекърът тайно ходеше, уж на пазар или по работа и при приятели!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Кажи си Ваньо!
Коги роди?
:b0230:

мдааа, нямаме участничка с раждане преди 25, ясно  :smokin:

Само за участнички ли става дума?

Ми,да! Щото няма начин да си участвал в раждане на никакви години...освен като кибик, да ти берат грижа и на теб докторите и съпричастните роднини :D

 
Quote (selected)
Щеше да видиш ти какво значи "правила и традиции" едно поколение по-рано!

На баща ми майка му е била бунтарка - кръстила си го е с хубаво име по нейн вкус без да се съобразява със Сулю и Пулю (така е успяла да се отърве от наложените й кумове, между другото). Тате е 41 набор :nuts:

Аз, обаче, съм кръстена на дядо  ми! Взела съм първата буква от името  :D
« Последна редакция: Януари 02, 2020, 20:36:01 от Асол »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
На Джиджи в отговор за смешните ситуации.

Не са по-смешни от това вуйчо и племенник да ходят в една детска градина и понеже племенникът е по-голям от вуйчо си с два-три месеца, да му зима играчките.

Усмихнете се идва цяла година според Джиджи ака Нострадамус преломна.
Животът е странен не намериш ли веселата страна гориш.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Не са по-смешни от това вуйчо и племенник да ходят в една детска градина и понеже племенникът е по-голям от вуйчо си с два-три месеца, да му зима играчките.
Дручко си е да водиш леля си за ръка в детската градина, а ти да си вече в пети клас, а? И играчките вече са други, и малкото не те издава кой ги изпровожда...

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Кажи си Ваньо!
Коги роди?
:b0230:

мдааа, нямаме участничка с раждане преди 25, ясно  :smokin:

Само за участнички ли става дума?

Ми,да! Щото няма начин да си участвал в раждане на никакви години...освен като кибик, да ти берат грижа и на теб докторите и съпричастните роднини :D
Според анонимни източници в Анадола за сега не са стигнали до раждане от мъж, но продължават опитите за зачеване. Поради финансови ограничения се опитват да разширят опитите и в останалият цивилизован свят. Първа плаха стъпка е Стамбулската конФекция.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
В стара България няма никакви изключения от тази традиция.
Сега е различно. Аз съм кръстник на дете ( тогава ) по-малко от мен с 11 години.
Традициите не са това което бяха и това не е само реклама на уиски.

Ти ли го носеше около купела или то само си ходеше?  :D Щото по едно време една мода тръгна и по на 30 приемаха свето кръщене.  ;D Лошо няма, де.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Кажи си Ваньо!
Коги роди?
:b0230:

мдааа, нямаме участничка с раждане преди 25, ясно  :smokin:

Само за участнички ли става дума?

Ми,да! Щото няма начин да си участвал в раждане на никакви години...освен като кибик, да ти берат грижа и на теб докторите и съпричастните роднини :D
Според анонимни източници в Анадола за сега не са стигнали до раждане от мъж, но продължават опитите за зачеване. Поради финансови ограничения се опитват да разширят опитите и в останалият цивилизован свят. Първа плаха стъпка е Стамбулската конФекция.

Мдааа ... и през Новата година със старите простотии ...  >:(

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Носих го, бях на 12, кръщенето беше нелегално.
Сега бих опитал да нося 30 годишна до ваната, ама жената не дава. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Аз съм кръстник на дете ( тогава ) по-малко от мен с 11 години.

Нормално! Това горе-доле е минималната разлика за осиновяване. Се пак кръсникът трябва да е по-голям

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Мдааа ... и през Новата година със старите простотии ...  >:(

Що бе?
Да не се отказахте?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Ти ли го носеше около купела или то само си ходеше?  :D Щото по едно време една мода тръгна и по на 30 приемаха свето кръщене.  ;D Лошо няма, де.
Моето само си ходеше, щото е почти глава по-високо от мен. И като казвах на госпожата, що нагласяше купела, да не го слага под полилея, щото ще го закача с главата си, тя не ме слушаше и така и стана! Дрънчаха стъкълца!
Като си помислиш, император Константин, дето майка му Елена оставила куп археолози без работа, станал християнин на смъртния си одър, на 63...

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Кажи си Ваньо!
Коги роди?
:b0230:

мдааа, нямаме участничка с раждане преди 25, ясно  :smokin:

Само за участнички ли става дума?

Ми,да! Щото няма начин да си участвал в раждане на никакви години...освен като кибик, да ти берат грижа и на теб докторите и съпричастните роднини :D
Според анонимни източници в Анадола за сега не са стигнали до раждане от мъж, но продължават опитите за зачеване. Поради финансови ограничения се опитват да разширят опитите и в останалият цивилизован свят. Първа плаха стъпка е Стамбулската конФекция.

хич не е плаха.
почват с 60-годишните и карат който е най-близко до турската граница  :smokin:

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
хич не е плаха.
почват с 60-годишните и карат който е най-близко до турската граница  :smokin:

Пак си изтеглил късата клечка.
Точно потръгнаха нещата и ти се изсели от бургаско в портокалия по-близко до маврите, ама не би.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
На Джиджи в отговор за смешните ситуации.

Не са по-смешни от това вуйчо и племенник да ходят в една детска градина и понеже племенникът е по-голям от вуйчо си с два-три месеца, да му зима играчките.

Отврат, с това ме подсети – имам огромна молба към Асол – точно по тая тема и за твоя коментар!  :aplause:

Асол, доста отдавна в Стария форум беше пуснала клипче с две бебета, където едното непрекъснато краде биберона на другото ... :D

Ама ми беше още рано да си записвам такива неща ...

Затова, ако се сетиш и го пуснеш тук, ще мога само да ти сваля шапка!!! :P

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Затова, ако се сетиш и го пуснеш тук, ще мога само да ти сваля шапка!!!

Не мога да пускам клипове, но мога да те запозная с племенника и вуйчото от случката.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Носих го, бях на 12, кръщенето беше нелегално.
Сега бих опитал да нося 30 годишна до ваната, ама жената не дава. :t0328:

Таман да ти се присмея "мечти-мечтиии", па се подсетих, че тази нощ носих Джуди Денч, насън, и се възгечтисах.  :image008:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Кажи си Ваньо!
Коги роди?
:b0230:

мдааа, нямаме участничка с раждане преди 25, ясно 

Само за участнички ли става дума?

Предполагам, че да ...

Щото, ако е НЕ, ше трябва поне на първо време да смениш глагола.  :D
Но за ПРЕДИ или СЛЕД ТОВА – честна дума, не знам!!! :giggle-3307:
« Последна редакция: Януари 02, 2020, 21:03:35 от Джиджи »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Носих го, бях на 12, кръщенето беше нелегално.
Сега бих опитал да нося 30 годишна до ваната, ама жената не дава. :t0328:

Таман да ти се присмея "мечти-мечтиии", па се подсетих, че тази нощ носих Джуди Денч, насън, и се възгечтисах.  :image008:
Знаех че ще се освестиш. 
Само дано у вас са приключили с точенето.  :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Носих го, бях на 12, кръщенето беше нелегално.
Сега бих опитал да нося 30 годишна до ваната, ама жената не дава. :t0328:

Таман да ти се присмея "мечти-мечтиии", па се подсетих, че тази нощ носих Джуди Денч, насън, и се възгечтисах.  :image008:
Знаех че ще се освестиш. 
Само дано у вас са приключили с точенето.  :t0328:

Нееее ... Не е толкоз лесно. Остава си въпросът защо. Възрастта на дамите не се обсъжда, но Джуди Денч е по-голяма от баща ми с 2 години.  :image008: Бързам да уточня, че не се чувствам притеснен от факта на появата и в съня ми. Истинската жена си е истинска и на 85.  :D

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Гледал си някой филм от преди 55 години.
Признай си.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
На Джиджи в отговор за смешните ситуации.

Не са по-смешни от това вуйчо и племенник да ходят в една детска градина и понеже племенникът е по-голям от вуйчо си с два-три месеца, да му зима играчките.

Усмихнете се идва цяла година – според Джиджи ака Нострадамус, преломна.
:nuts:

Quote (selected)
Животът е странен – не намериш ли веселата страна, гориш.
  :t2015: :t2017: :t2015:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Истинската жена си е истинска и на 85.  :D
Ако пък и точилката й е истинска, римув, римув, дето казва Слънчо6!  :t0328:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Истинската жена си е истинска и на 85.  :D
Ако пък и точилката й е истинска, римув, римув, дето казва Слънчо6!  :t0328:

На истинските жени всичко им е истинско. Не виждам причина точилките им да правят изключение.  :D

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Гледал си някой филм от преди 55 години.
Признай си.

Ми ... не съм.  :image008: Не ще да е това.  :sad-3295:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Асол, доста отдавна в Стария форум беше пуснала клипче с две бебета, където едното непрекъснато краде биберона на другото ... :D
Мързеливичкото ми ти, дръж!
http://gifon007.eu/gif-4/
жми сюда
https://www.youtube.com/watch?v=uXATjvr_rl4
« Последна редакция: Януари 02, 2020, 21:22:12 от Ной »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Асол, доста отдавна в Стария форум беше пуснала клипче с две бебета, където едното непрекъснато краде биберона на другото ... :D
Мързеливичкото ми ти, дръж!
http://gifon007.eu/gif-4/
жми сюда
https://www.youtube.com/watch?v=uXATjvr_rl4

Почти толкова забавно, колкото това как водачът на геладите е награбил някой шебек за врата, натиснал го е о земята, вади несдъвканата храна от устата му и ... си я хапва, сумтейки сърдито. Мнооо приматско.  :cool-1084:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Асол, доста отдавна в Стария форум беше пуснала клипче с две бебета, където едното непрекъснато краде биберона на другото ...
Мързеливичкото ми ти, дръж!

Почти толкова забавно, колкото това как водачът на геладите е награбил някой шебек за врата, натиснал го е о земята, вади несдъвканата храна от устата му и ... си я хапва, сумтейки сърдито. Мнооо приматско.

Малииий, толкоз е приматско, че от твойта уста излезе повече от ТЪПО!
И злобно!!! Щото не можа да се наложиш ТИ отново!!! :blackeye-431:

P.S. Ной, сори, ама немам вече нерви ...
Надявам се и тук да ме оправиш, както винаги ...  :b0203:

Бел. Ной: Your wish is my command! Оправено! Липсваше ти един единствен таг, нищо страшно!
« Последна редакция: Януари 02, 2020, 22:26:12 от Ной »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Асол, доста отдавна в Стария форум беше пуснала клипче с две бебета, където едното непрекъснато краде биберона на другото ... :D
Мързеливичкото ми ти, дръж!
http://gifon007.eu/gif-4/
:b0316:

И се надявам поне това да остане като завършек на тази прекрасна вечер.  :aplause:
Преди да са се появили секви канибали-човекоядци – както винаги!!!  :m0955:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Джиджи, дали на теб ти е ТЪПО или не, то не променя факта - борбата за храна е рефлекс. Оцелява този, който се храни. Няма как този биберон-залъгалка да е и на двете бебета, нали? Следователно поне едното от тях отнема. Чисто и по детски, но безпощадно.  ??? Така сме устроени. В момента, в който "храната" е придобита, дискомфортът секва, с него и агресията, ако въобще има такава. Това може да наранява нежната ти душевност, но не си малка вече и следва да си наясно от какво хомо сапиенс приматите са ръководени в действията си.

https://btvnovinite.bg/lifestyle/liubopitno/krazhbata-e-izpravila-maimunite.html

 :cool-1084:
« Последна редакция: Януари 02, 2020, 22:09:57 от Firmin »

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Quote (selected)
Просто от твоя пост лъха някакво гнило превъзходство и ми се иска да ти пратя една работническо-селска и да те попитам преди колко века станахте калайджии(даскали) и кога ви почерня д***то(самочувствието)?
А от твоето заяждане ухае на пролетарско-селяшка завист.
На мен двамата ми дядовци и двете баби са били даскали. В София и в Г. Оряховица. Имам и една прабаба и двама прадядовци, даскали в Русе, Самоков и В. Търново. Няма да ти споменавам научните степени на баща ми и майка ми, за да не те дразня.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Просто от твоя пост лъха някакво гнило превъзходство и ми се иска да ти пратя една работническо-селска и да те попитам преди колко века станахте калайджии(даскали) и кога ви почерня д***то(самочувствието)?
А от твоето заяждане ухае на пролетарско-селяшка завист.
На мен двамата ми дядовци и двете баби са били даскали. В София и в Г. Оряховица. Имам и една прабаба и двама прадядовци, даскали в Русе, Самоков и В. Търново. Няма да ти споменавам научните степени на баща ми и майка ми, за да не те дразня.

Бравос!  :D :t2015: :D

Щото едно време у нас най-важни са били ДАСКАЛЪТ, ДОКТОРЪТ и ПОПЪТ.
И жалко, че тук с ПОП още никой не се е пофалил ...  :tongue-out:
« Последна редакция: Януари 03, 2020, 11:16:28 от Джиджи »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Щото едно време у нас най-важни са били ДАСКАЛЪТ, ДОКТОРЪТ и ПОПЪТ.

Tц! Кметът и попът са най-важните персони. Кметът е можел да заплаши всекиго с "ще те изселя". Попът пък е можел да наложи Анатема. Даже трижди. Даскалите не са били уважавани, защото са се пинкали от село на село. Докторът също е бил подозрителна личност. За него има даже и стара градска песен "Режи ми, докторе, месата"

AnonimusBG

  • Гост
Quote (selected)
Просто от твоя пост лъха някакво гнило превъзходство и ми се иска да ти пратя една работническо-селска и да те попитам преди колко века станахте калайджии(даскали) и кога ви почерня д***то(самочувствието)?
А от твоето заяждане ухае на пролетарско-селяшка завист.
На мен двамата ми дядовци и двете баби са били даскали. В София и в Г. Оряховица. Имам и една прабаба и двама прадядовци, даскали в Русе, Самоков и В. Търново. Няма да ти споменавам научните степени на баща ми и майка ми, за да не те дразня.

Синя кръв с една дума.
Какво разбираме ние простаците?
Нашите дядовци и баби са копали земята и са пасли овце и кози. Ние трябваше да вършим същото, но нещо тръгна не така и се оказа че можело и ние да се изучим.
Аз ни най-малко не се срамувам от произхода си. Дори се гордея че при по-лоши стартови условия съм постигнал доста в този живот.
Научните степени на баща ти и майка ти не могат да ме дразнят. Хората сигурно са си ги заслужили.
Дразни ме твоето високомерие.
Жив и здрав.
« Последна редакция: Януари 03, 2020, 12:11:42 от AnonimusBG »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Щото едно време у нас най-важни са били ДАСКАЛЪТ, ДОКТОРЪТ и ПОПЪТ.

Tц! Кметът и попът са най-важните персони. Кметът е можел да заплаши всекиго с "ще те изселя". Попът пък е можел да наложи Анатема. Даже трижди. Даскалите не са били уважавани, защото са се пинкали от село на село. Докторът също е бил подозрителна личност. За него има даже и стара градска песен "Режи ми, докторе, месата"

Ай стига, бе! Това просто не е истина – поредна ИЗМАМА, дето съм я изрекла аз.  :D
"Измамата "ДАСКАЛЪТ, ДОКТОРЪТ и ПОПЪТ"   :t0115:

Затова от утре ше ТИ спретна спецялна темичка в "Теми на форумците" със заглавие "Измамите на Отврат", за да могат и други колеги да допълват всичко на тоя свят, КОЕТО НЕ СИ ГО ИЗРЕКЪЛ ТИ.
 :b0230:
Но подплатена И със серьозна медицинска диагноза!!!   :ive_got_it-1379:
« Последна редакция: Януари 03, 2020, 11:19:33 от Джиджи »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
поредна ИЗМАМА, дето съм изрекла аз

Не е измама. Незнание, заблуда, желание да представим въобръжаемото за истина. Или да изчеткаме гринговата даскалска рода. Виж какво пише Захари Сточнов за даскалите. В селото е имало далеч по-уважавани хора от даскала. Например бирникът. Или кръчмарят, или секретарят на общината. Доктор е нямало. Той е бил в града.