Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 20:27:30

Автор Тема: "Граждани срещу кражбите на деца" скочи срещу стратегията за детето  (Прочетена 75288 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23478
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Но пък кой си ти бе,  :pissed-891: :pissed-891:, за да категоризираш приятелите ми, колегите ми, другарите ми или пък дори мен, недостойния?

Пак влизаш с бутонките.
Кое от :
Quote (selected)
Предполагам и ми е жал за тях.
Не ти хареса?
Имаше една такава история.
"Първите паднаха в кърви.
Последните станаха първи."

Не ми се търси оригинала.
Само констатирах, че не си паднал.

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Тролче, деца сигурно нямаш, и по добре.
Ако все пак имаш, като новогодишно пожелание да се радваш на социални "услуги" я за дете,  я за внуче. От радост да не се отървеш.
какъв си ти ,бе Коле, че правиш тези пожелания?
нямаш страх от Бога ли, невъзпитан ли си, какъв?
какво те яде отвътре, че го изливаш върху един от най-добронамерените съфорумци, правейки се на съчувстващ на децата от другия край на света
откъде изпълзявате, ей! :image008:

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Някъде в интернет може би има офиц. и неофиц. статистики колко са били изоставените деца преди 1989 и сега.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Детето е било недоносено, трябвало е да се полагат специални грижи, но щели да и го вземат по неясни причини. Майката естествено го грабнала изчезнала.

е за тва иде реч. неясните причини. дето фирмин се скъса да храчи по всички - от нинова до бпц - които са против. сега ми е интересно на какво основание ще вземат ей-така дете от майка му.

затова исках и мнението на лилиан, щото и тя много защитаваше тези... хмм... мерки.
боя се,че си искал мнението на Лилиан, само за да има за какво да се пениш
мнението ми не е претърпяло никаква промяна
 грях събирате хора, дето експлоатирате чужда съдба, която не познавате, за елементарните ви форумни заяждания
айде, като сте толкова ербап, направете нещо сериозно, което да запомним и с което да освободите клетите , отвлечени от държавата деца
глупости, да ме прощавате, които не забелязвам, ако става дума за друго, но не и в този случай

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23478
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
грях събирате хора, дето експлоатирате чужда съдба, която не познавате, за елементарните ви форумни заяждания

Пред евроатлантическия бог?
Спомняш ли си кончината на титаните? :t0328:
За грях да те светна говорят предимно фанатиците и догматиците.
Бог е любов!
Той опрощава!
Михлюзите мерят с аршина за грехове.
« Последна редакция: Декември 30, 2019, 19:30:46 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Quote (selected)
грях събирате хора, дето експлоатирате чужда съдба, която не познавате, за елементарните ви форумни заяждания

Пред евроатлантическия бог?
Спомняш ли си кон
о, о, я моля те, в подходящо настроение съм, само да си опитал пак!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Quote (selected)
Пред евроатлантическия бог?

Не е истина каква досада. Са ше ти се кълнем и кръстим православно, че не ни е евроатлантически бога.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23478
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
оправих текста, прочети
 :in_love-1101:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Не си в положение да ми даваш оценки кък съм "работил". Защото, докато аз съм работил с тези деца, ти си си гледал кефа. И това е факт, който няма как да бъде променен. Аз съм бил в самотните им "празници" с тях, не ти. Колко Нови години си посрещнал ти, лично, с тези деца, вместо със семейството си. Не по задължение, а като доброволец. Колко?

Тази тема вече я минахме.
Тогава ти казах точно за това "не знаеш с кого говориш".
Тези неща се правят ако наистина вярваш в това и то остава между теб и този на когото си помогнал.
Такива "препрани гащи" не е нужно да се развяват по форумите и във фейса.
Не чакам да ми връчват медали и грамоти, не чакам да ми пишат закони за това, не чакам финансови стимули като за "доставчик на социални услуги".
Когато мога го правя и вероятно ще продължа докато мога.

Това са абсолютни глупости! Няма нужда и да бъдат коментирани даже. Грижата не може да бъде поставяна под условието на каприза или дори на пожизненено гарантираната благодетелност - твоя или на когото и да е другиго. Това е сложна професионална дейност, с висок социален приоритет, която изисква ясна и изчерпателна регламентация. Стихийност тук няма и не може да има. И прецизното регулиране и публичният финансов ангажимент - на държавата и общините - са неотменими условия. Всички форми на лична или корпоративна социална отговорност следва да бъдат адмирирани, но системата за социални услуги не може да се основава на тях. Те винаги са били и си остават допълващи.

Аз наистина вярвам в това, но между мен и този, който се нуждае от социалните услуги, отношението не е лично, а стои системата, която трябва да се създаде, управлява и подобрява непрекъснато. Това ми е работата. Всъщност - и това.

Колкото до "доставчиците на социални услуги", нека си представим, че тях - тези меркантилни и корумпирани негодници - ги няма. Кой ще обслужи нуждаещите се, тогава? Държавата? Общината? Е, да, де. Ама и тях законът поставя при "доставчиците". Остават "частните доставчици на социални услуги". В тях ли е проблемът? Кой го твърди? Да не са някои от тези, дето се лекуват в частните болници? Или пък - дето лекуват в частните болници, дори? Ето ти, например, си "честен частник". Предполагам, на държавата или пък, дори, на общината не би и било трудно да създаде и управлява бизнес, коткурентен на твоя? Това основание ли ще е да стигматизирам твоя, частния и да фаворизирам публичното предприятие? Или дори да обявя, о, боже!, твоя бизнес за държавен монопол?

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Някъде в интернет може би има офиц. и неофиц. статистики колко са били изоставените деца преди 1989 и сега.

Сигурно има. Но едно време нямаше нямаше либерални лигавщини по въпроса. Българите изроди ли станаха за 30 години? Според мен не. Но либералното гюбре така работи
1. Измисля се проблем, който е абсолютно ирелевантен на проблемите на работещия и експлоатиран човек, но който задължително трябва да унищожава семейството и обществото ;
2. Проблемът почва да се раздухва до неестествени размери ;
3. Намира се легион полезни, сълзливи идиоти, които задължително трябва и да са фалшиво набожни ;
4. Налагат съответните закони и започват да рушат.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Са, ο ν ζ ι едва ли проявява изблици в швабия, щото му е ясно какъв ще го отнесе и как бързо ще го върнат откъдето е, начи компенсира натрупаното във форума.
Буратино и Коле са програми.
Изобщо не разбирам а) що ги четете и б) що търсите некъв смисъл в написаното.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Ти на мен тези неща, драги, няма да ми ги обясняваш. Защота не ти, а аз съм работил с деца, върнати от осиновители. Поотраснали деца. Аз знам какво е, ти - не.

Хабер си нямаш, също така, нито за "списъка" с приемните семейства и дължината му, нито за това как го "прехвърлят" на "следващите". Но плякаш, и плякаш, и плякаш ...  :t2407:
Не знам за буратино, ама аз хабер имам. От първа ръка - и за приемните семейства, и за прехвърлянията, и за идиотския закон за отказите, и за това как докторите слагат по една акушерка/санитарка до всяка една потенциална "отказваща се", да не би да драсне преди да подпише, щото после самотни "Коледи" и "деца на България", която и от мащехата на Пепеляшка по-зла бива!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Буратино и Коле са програми.
Изобщо не разбирам а) що ги четете и б) що търсите некъв смисъл в написаното.


Стига, бе, хора! Дръжте се естествено, бе! След вас като мине човек, ще се подхлъзне и ще си счупи врато!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23478
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Това е сложна професионална дейност, с висок социален приоритет, която изисква ясна и изчерпателна регламентация.

Предполага се и добре платена като за яки "професионалисти".
Все си мислех, че не можеш толкова да изгребеш от дъното.
Направо се чудя как без "регламентация" са успявали старите Българи да помагат нанесретните, да ги отглеждат, даже пращат в странство и изучават без "регламент" независимо от турско или друго присъствие.
Вероятно защото са били БЪЛГАРИ, а не български чиновници.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Quote (selected)
ο ν ζ ι

Това си се чете onzi на евроатлантически.  :yes-1289:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
 :b0756:

До преди малко всичко беше приятно и кротко – 7 безметежни следколедни дни!!! :0007:
Но се върна отново Фирмин!!! :ive_got_it-1379:

И дали е виновен само Фирмин, за суматохата, която настъпи тук?! :t0103:
« Последна редакция: Декември 30, 2019, 19:55:57 от Джиджи »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23478
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
НЗОК е осъдена заради отказано лечение на дете

https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/nzok-e-osudena-zaradi-otkazano-lechenie-na-dete

Та толкова от "професионалните чиновници" и социално ангажирани нещастници..
Добре че поне момичето е оживяло.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Quote (selected)
ο ν ζ ι

Това си се чете onzi на евроатлантически.  :yes-1289:

Шиптърите го четем на латиница  :nuts:

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Една онца, много онци, десет малки онци... 8)

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23478
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
И дали е виновен само Фирмин, за суматохата, която настъпи тук?! :t0103:

Верно, не е виновен Фирмин.
Трябва да сме по-внимателни с гражданите със специални потребности.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Представете си картина - Firmin, тоз катил и каналия най-долен, влиза в неонаталното във Франция и пък, че е далеч, тук някъде, и като един Торбалан грабва бебе от кувьоза, увива го в одеалото и го понася нейде си в нощта.

Следва радваща въображението ви сцена - детето в ръцете на парамедици, Firmin на земята, ръцете на гърба, полицай с коляно на врата му - чете му правата, вероятно, или не точно. Найс, а!  :nuts:

И що туй всичкото екшън? Ами щото на недоносените бебета мястото им е в кувьоза, при неонатолозите, на топло, светло и чисто - това е техният "най-добър интерес".

Защо тъй немилостиво мачкат, за ваша радост, полицаите Firmin? Ами щото е подложил на риск, който не може да бъде толериран едно ... бебе, по свои си някакви причини.

А сега нека си представим, че не Firmin, този лош човек, а милата му на младенеца майчица го бе грабнала из кувьоза. С цялата си майчина любов. (Тук е мястото да сте вече просълзени) Това намалява ли риска за детето? Това в негон най-добър интерес ли е? Това застрашава ли живота му? Майчината любов може ли да е заплаха? И сега? Полицаите - и те просълзени - хлипат на рамената на парамедиците. Майката бавно се скрива с дете на ръце в пелената на нощта. Боже, колко мъка има на тоя Свят, Боже. Апотеоз на невиновното страдание - непризнаващо ни етнос, ни религия, ни нация и континент. Завеса. Епилог. Аплодисменти.

Сачо че ... Само че, слава Богу, съвременната демократична и социална държава не работи така. Животът е ценност. Трябва да бъде защитаван. И никое право, било то родителско или друго, не може да бъде поставяно над правото на живот, и правото на здраве. И ако държавата е в дълга и правото си, според конституционния си ред, да защити живота и здравето при условието на особена закрила и най-висок приоритет на интереса на детето, тя ще го направи. И ако това, пак според конституция и закон, е закрила, която тя предлага и на чужди граждани в същата степен, тя действа. И правилно. Щото в нощта едно недоносено дете е лишено от адекватна грижа и шанс за живот. Пък ако ще и неговата майка да е с него и това да е нейно решение.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23478
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Пропусна да хванеш кола и да го изтръгнеш.
Не да копаеш около него с лопатката ключодържател. :bigok:
« Последна редакция: Декември 30, 2019, 20:12:05 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Тука ми се губи норчо, да се скара, че мангалолюбците не сме се загрижили така за чистокръвните българчета, оставени в кувьози с навъртащи се наоколо социални и злодеи с бели маски.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Ти на мен тези неща, драги, няма да ми ги обясняваш. Защота не ти, а аз съм работил с деца, върнати от осиновители. Поотраснали деца. Аз знам какво е, ти - не.

Хабер си нямаш, също така, нито за "списъка" с приемните семейства и дължината му, нито за това как го "прехвърлят" на "следващите". Но плякаш, и плякаш, и плякаш ...  :t2407:
Не знам за буратино, ама аз хабер имам. От първа ръка - и за приемните семейства, и за прехвърлянията, и за идиотския закон за отказите, и за това как докторите слагат по една акушерка/санитарка до всяка една потенциална "отказваща се", да не би да драсне преди да подпише, щото после самотни "Коледи" и "деца на България", която и от мащехата на Пепеляшка по-зла бива!

Точно обратното е. Дават дежурства и има създадена организация, комплексна социална услуга за подкрепа, да не подписва, да не се отказва от детето. На това се основава подхода при проведената деинституционализация. Така се "затваря входа" към институциите. Всъщност, още при постъпването в отделението механизмът се задейства, на база оценка на риска. И бе/е ефективен. Поне по местата, където "служи офицера Firmin".  8)

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
И дали е виновен само Фирмин, за суматохата, която настъпи тук?!

Верно, не е виновен Фирмин.

Трябва да сме по-внимателни с гражданите със специални потребности.
Кои сте ВИЕ, бемамкаму?! :b0205:
Зимате се насерьозну, гаче ли на вас ше ви отнемат децата?! :b0230:
« Последна редакция: Декември 30, 2019, 20:15:01 от Джиджи »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23478
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Децата не, виж за неродените внуци се тревожим.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Личи си загрижеността, по отношението към екологията, дето била либерастка измислица.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Личи си загрижеността, по отношението към екологията, дето била либерастка измислица.
А, да, клета Грета. Как можахме да я забравим  :nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Децата не, виж за неродените внуци се тревожим.

Ф некъфси интернет форум?! :blurry_drunk-2127:

Дотам, че да се избиете помежду си ф същия този интернет форум?!
Аре, бегай оттука!!!   :b0205:

« Последна редакция: Декември 30, 2019, 20:26:43 от Джиджи »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
екологията, дето била либерастка измислица.

Не, не! Не екологията! "Еколозите" са либерастка измислица. Както и всички, които се сополивят по нея, защото не им се готви или не им се мият чинии.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23478
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Джиджи, покажи ми нещо нецензурно, обидно написано от мен в темата.
Все пак аз съм програма с всичките си политкоректни ограничения. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Това е сложна професионална дейност, с висок социален приоритет, която изисква ясна и изчерпателна регламентация.

Предполага се и добре платена като за яки "професионалисти".
Все си мислех, че не можеш толкова да изгребеш от дъното.
Направо се чудя как без "регламентация" са успявали старите Българи да помагат нанесретните, да ги отглеждат, даже пращат в странство и изучават без "регламент" независимо от турско или друго присъствие.
Вероятно защото са били БЪЛГАРИ, а не български чиновници.

На дъното си ти и копаш,  :pissed-891: . Направи си справка - какви са заплатите на колегите, социалните работници в социалните услуги. Направи си справка какви са стандартите. Нали си бизнесмен, разбираш, надявам се, поне от пари - кое за какво стига и ... не стига.

Тези приказки умилителни за старите българи си запази за някоя патриотарска сбирка на дебили. Тук не вървят. Де го Кудоглу? Де ги Георгиевите? Патреотету нашто де го днес?

И не знам с кое право ти,  :pissed-891: :t2407: , си присвояваш правото да обиждаш българските държавни служители, поставяйки всички под общ знаменател. Някой да ти е рекъл на теб, че си едно негодно и некадърно крадливо на ДДС гешефтарче, въобразило се бизнесмен? Не. Нали? Щото хич не са малко такива, списъче мога да ти представя. Хем от най-наперените - баш тез, дето уж "ни плащат заплатите". А като ги копнеш, лайната им извират на фонтан, като да си праснал кирката връз тръбата.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Джиджи, покажи ми нещо нецензурно, обидно написано от мен в темата.

Няма! 

Но отстрани, където в момента съм се поставила аз, всичко изглежда 
ТЕНДЕНЦИОЗНО, КОМПЛЕКСАРСКО и ТЪПО   :yes-1289:

 :i_miss_you-1316:

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23478
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
На дъното си ти и копаш,  :pissed-891: . Направи си справка - какви са заплатите на колегите, социалните работници в социалните услуги.

Ти още не си разбрал, че не говорим за служителите, наистина добри и отрудени хора на ниски заплати с нисък социален статус. Поплюваме "доставчиците на социални услуги" също частни структури само че с много по-големи финансови претенции. Поплюваме по болниците като "търговски дружества" и много други такива недоразумения, обаче "регламентирани", "законни" и вредни.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23478
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
ТЕНДЕНЦИОЗНО, КОМПЛЕКСАРСКО и ТЪПО

Анализирам зададените тенденции и те наистина са комплексарски и тъпи.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Помилуй, Господи! Значи девойката - циганка ражда и драсва. Отрочето няма отказ, няма право на осиновяване. Детски дом за шест месеца - на грижите на местните санитарки, кога каквото яло, когато както го повили, кога го вдигнали, кога не. След шест месеца без два дни "майката" идва и си иска правата. Цяла седмица разнася чавето някъде и после го оставя пак в същия детски дом, щото условията в къщи не са хубави, казва! Ама не пише отказ! Тя ще си го вземе, ей сега само ще се оправят условията! Още шест месеца без няколко дни, бац, пак майчински чувства, даже и бабински или дядовски, ако майката не е намерена за момента. Пак няколко дни семейна ваканция, пак обратно в дома. И така, хлапето не може да бъде осиновено, защото никой не може да го осинови, то си има майка и семейство, какво от това, че го гледа държавата! Хлапето е на шест, седем, осем, почват сривовете в училище, почва пушенето в задния двор на интерната, почва се с "мама обеща да дойде и да ме вземе"! В това време бездетните двойки подсмърчат на четири - пет- шест годишната опашка за дете и си броят лазарниците, щото пределната възраст за осиновяване е 39 за по-младия родител, 42 за по-възрастния. Ако си започнал процедурата когато си станал на трийсет, още може и да успееш, на 35 си загинал.
Не ме питай откъде го знам, щото ще взема и да ти кажа!


Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
На дъното си ти и копаш,  :pissed-891: . Направи си справка - какви са заплатите на колегите, социалните работници в социалните услуги.

Ти още не си разбрал, че не говорим за служителите, наистина добри и отрудени хора на ниски заплати с нисък социален статус. Поплюваме "доставчиците на социални услуги" също частни структури само че с много по-големи финансови претенции. Поплюваме по болниците като "търговски дружества" и много други такива недоразумения, обаче "регламентирани", "законни" и вредни.

Не, разликата е в друго. Че ти си плещиш ангро, пък за мен това са конкретни организации, конкретни хора, с които работя от повече от десетилетие. И сред тях такива няма - с "финансови претенции". Но пък има други - такива, дето покрай лична болка и трагедия са се събрали с други, с които я споделят, че е същата като тяхната, и работят, и помагат. Има и "печалбари", да. Далеч не много и съвсем не повечето. Но те се знаят кои са и границата между едните и другите, в местните общности, е ясна, отчетлива и не се преминава. Така или иначе, не те са, които определят облика. Причината е проста - страданието е реално, там лъжа няма. А тези, "печалбарите", стоят далеч от страданието, а и от нуждата. Никак не ги привлича, да ти река.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Личи си загрижеността, по отношението към екологията, дето била либерастка измислица.
А, да, клета Грета. Как можахме да я забравим  :nuts:

Такъв интелигентен диалог си заформихме с Норчо. :))

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23478
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Знам,че не ги ги привлича страданието, за съжаление съм се сблъсквал с такива.
Обаче те имат много свободно от благотворителност време и го насочват към лобизъм. Тези които наистина правят нещо нямат време и ресурси за лобизъм. Радват се че има едни други дето "подкрепят каузата" и са склонни да се самозалъгват, че ония го правят за добро. Дето се вика все нещо ще има и за децата, ама няма. Децата, болните не можеш да ги поставиш в колона J и да ги местиш, остойностяваш , болдваш или изтриваш.
« Последна редакция: Декември 30, 2019, 20:52:40 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Помилуй, Господи! Значи девойката - циганка ражда и драсва. Отрочето няма отказ, няма право на осиновяване. Детски дом за шест месеца - на грижите на местните санитарки, кога каквото яло, когато както го повили, кога го вдигнали, кога не. След шест месеца без два дни "майката" идва и си иска правата. Цяла седмица разнася чавето някъде и после го оставя пак в същия детски дом, щото условията в къщи не са хубави, казва! Ама не пише отказ! Тя ще си го вземе, ей сега само ще се оправят условията! Още шест месеца без няколко дни, бац, пак майчински чувства, даже и бабински или дядовски, ако майката не е намерена за момента. Пак няколко дни семейна ваканция, пак обратно в дома. И така, хлапето не може да бъде осиновено, защото никой не може да го осинови, то си има майка и семейство, какво от това, че го гледа държавата! Хлапето е на шест, седем, осем, почват сривовете в училище, почва пушенето в задния двор на интерната, почва се с "мама обеща да дойде и да ме вземе"! В това време бездетните двойки подсмърчат на четири - пет- шест годишната опашка за дете и си броят лазарниците, щото пределната възраст за осиновяване е 39 за по-младия родител, 42 за по-възрастния. Ако си започнал процедурата когато си станал на трийсет, още може и да успееш, на 35 си загинал.
Не ме питай откъде го знам, щото ще взема и да ти кажа!

Нямам нужда да ми казваш. И знаеш, че няма нужда. Защото знаеш къде и какво работя. И какви са функциите ни. Този процес го следим пряко, с един от най-читавите си хора. Да, и това, което описа, го има. Имаше го, по право. После читави хора, координирано, заедно, взеха мерки. И вече не е точно така. Поне не и при нас. Разбира се, случва се и да не успяват. Но задачата им е детето да остане с майката или поне в семейството си. Затова и се вбесявам от тъпни, че държавната политика е да се отнемат децата - все едно сме в САЩ, през XIX, или в Австралия, през ХХ век.

От друга страна, покрай мои близки - приятели, колеги - знам как е и от "другата страна", на тези, които искат да си осиновят дете. Хепиендът не е правило, не е гарантиран. Но го има, добър е Господ.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Знам,че не ги ги привлича страданието, за съжаление съм се сблъсквал с такива.
Обаче те имат много свободно от благотворителност време и го насочват към лобизъм. Тези които наистина правят нещо нямат време и ресурси за лобизъм. Радват се че има едни други дето "подкрепят каузата" и са склонни да се самозалъгват, че ония го правят за добро. Дето се вика все нещо ще има и за децата, ама няма. Децата, болните не можеш да ги поставиш в колона J и да ги местиш, остойностяваш , болдваш или изтриваш.

И? Взимаш прът по-дълъг и тръгваш през блатото. Не го пресушаваш. Такова е. Блато. Научил съм се да газя из него и да намирам твърдата почва, за да си свърша работата. Да, има ями бездънни. Ненаситни. Там се внимава. Че дърпат, ако сгрешиш да стъпиш. Но има и твърда земя, добър е Господ. Преминава се.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Такъв интелигентен диалог си заформихме с Норчо. :))

ми прилъжи го на страната на ЗЛОТО барем поддаде  :smokin:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Но задачата им е детето да остане с майката или поне в семейството си. Затова и се вбесявам от тъпни, че държавната политика е да се отнемат децата - все едно сме в САЩ, през XIX, или в Австралия, през ХХ век.

От друга страна, покрай мои близки - приятели, колеги - знам как е и от "другата страна", на тези, които искат да си осиновят дете. Хепиендът не е правило, не е гарантиран. Но го има, добър е Господ.
Задачата детето да остане с майката е доста разтеглива. Децата, които майките "оставят" са по принцип децата с увреждания. При сегашната система за поддръжка на децата с увреждания от страна на държавата - по-милостиво е да ги застрелят. Децата със синдром на Даун са задължени да прекарат енно количество време в психиатрична болница (където принципно нямат какво да правят, защото те не са болни), само и само да минат ТЕЛК. Все едно че за година време ще им се оправят хромозомите. Героична група родители (при това като казвам "героична", имам предвид прякото значение на думата, никакъв сарказъм даже близко не минава!) се борят с това недоразумение от страна на държавата и си гледат децата. Другата група на родители с 21 хромозомни дечица си карат лежерно, като ги връчат на държавата.
В Канада в момента върви на високо ниво обсъждането на компенсацията за децата, които са били насилствено отправяни в интернати, макар формално да са оставали със семействата си. Повечето деца не се връщат в истинския смисъл - те се формират в друга езикова среда, друга "семейна" среда, с чужди традиции и в пълно неведение за собствените си такива. Тези деца са мои връстници и по-малки от мен...

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Така се прилъгва един Норчо. На него малката Грета му се вижда такава шведка, предполагам.

https://youtu.be/uosb9gs-WLw

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Много е сложно, Ной. Тема за многочасов разговор. Детето с увреждане има нужда от специализирана грижа. И не говоря, в случая, за децата с Даун или аутисти, или с умствена изостаналост. При нашите условия е жива мъка. Ако детето трябва да бъде отглеждано в семейна среда, е необходимо да му се осигури квалифицирана грижа - медицинска сестра да речем. Майките преминават обучение, но има манипулации, които не е позволено те да извършват. На джи-питата, по правило, не може да се разчита. Общопрактикуващите просто отказват да записват такива деца (и родителите) към практиките си. Остават болниците. Но и там до безкрай не може да се разчита, защото в един момент касата надвисва над тях, а и сметките им не излизат. Всички заинтересовани страни сочат решението - институция. Но държавата е поела ангажимент за деинституционализация. И ВВС ходи по "домовете" (центровете), не по домовете (къщите) на хората.

Към посоченото, вече от теб, се добавя способността на системата да поеме децата със СОП в конвенционалните си училища, каквато е вече практиката. Това, вече, е пък много сложна тема. Защото се добавя и ефекта върху останалите деца. Проблемите са от най-високо ниво на сложност, комплексни, не дори комплицирани, и решенията не търпят отлагане. Затова и считам отлагането на закона за престъпление. Цинизмът на позицията "трябва да седнем, да помислим" е нетърпим. Къде бе, вашта мама недотрепана, бяхте досега, да мислите, бе, мислителите?! Без изключения! И опозицията, а най вече - тя. Щото алтернативата е нейна функция. Ама да не отивам към тези води.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Такъв интелигентен диалог си заформихме с Норчо. :))

ми прилъжи го на страната на ЗЛОТО барем поддаде 
:clap-3332: :sleazy-422:

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Личи си загрижеността, по отношението към екологията, дето била либерастка измислица.
А, да, клета Грета. Как можахме да я забравим  :nuts:
Такъв интелигентен диалог си заформихме с Норчо. :))
Сторило ти се е  :nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
какъв си ти ,бе Коле, че правиш тези пожелания?
Каква си ти, ма, Лиле, да се заблуждаваш, че може да ми държиш сметка?
Кое му е лошо на благопожеланието? Нали социалните услуги са хубаво нещо?
И смяната на пола на деца е хубаво нещо.
И гей осиновителите са хубаво нещо.
И отглеждането на бежанци при гладуващи пенсионери е хубаво нещо.
Така че си пооправи ценностната система преди да размахваш хилав пръст и да ми говориш за страх от Бога.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Няма да прави повече така Лили, спокойно Коле. Сега тя ще се вгледа в тези 4 безобразия, с които се сблъскваш всеки ден в твоята реалност и ще ти влезе в положението.

1. социалните услуги
2. смяната на пола на деца
3. гей осиновителите
4.отглеждането на бежанци

Така или иначе казват, че клетвите се връщат, без да е сигурно дали стигат някого. Казвали са го мъдрите хора, които са имали почти като твоите дразнители:

1. Магиите
2. Вампиризъм, върколясване, трансформации в жаби, птици и какво ли не
3. Неверници
4. разбойници по пътищата.
« Последна редакция: Декември 30, 2019, 22:27:50 от Banshee »

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
В плоската земя.  :D

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: Banshee
1. социалните услуги
2. смяната на пола на деца
3. гей осиновителите
4. отглеждането на бежанци

1. Магиите
2. Вампиризмът
3. Неверници
4. разбойници по пътищата.

2 и 4 са доста точни съответствия.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
какъв си ти ,бе Коле, че правиш тези пожелания?
Каква си ти, ма, Лиле, да се заблуждаваш, че може да ми държиш сметка?
Кое му е лошо на благопожеланието? Нали социалните услуги са хубаво нещо?
И смяната на пола на деца е хубаво нещо.
И гей осиновителите са хубаво нещо.
И отглеждането на бежанци при гладуващи пенсионери е хубаво нещо.
Така че си пооправи ценностната система преди да размахваш хилав пръст и да ми говориш за страх от Бога.
оу, изненадващ отговор, много хитро
как мислиш, дали ще ме впечатлиш с петте си приказки,дето си ги научил в интернет
адски ми е писнало от глупостите ви, от приказките ви за смяна на пола, за бежанци и за отнемане на деца, етс
писнало ми е да ми натрапвате едни и същи безумия, защото друго не знаете
писнало ми е да сте толкова уверени в правотата си,  защото не можете да различите останалите възможности
айде, върви си по пътя!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Quote (selected)
2 и 4 са доста точни съответствия.
В комбинация с 5 -  в следващия ми пост.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23478
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
писнало ми е да ми натрапвате едни и същи безумия, защото друго не знаете
писнало ми е да сте толкова уверени в правотата си,  защото не можете да различите останалите възможности

Ако погледнем 50-те алтернативни възможности всеки  избор е правилен на 2 %
Твърде малко за да се разглежда като истински на фона на 98% пропуснати шансове. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
айде, върви си по пътя!
А ти не се скитай като безплътна.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Quote (selected)
2 и 4 са доста точни съответствия.
В комбинация с 5 -  в следващия ми пост.
В следващия си пост си забравила цифрата. Която е в комбинация с други плоски неща  ???
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Буратино е много впечатлен от тези 50 джендъра, сън не го лови.  :nuts:
А Лили най-вероятно е прикрит джендър, освен това пръстите и са едновременно хилави и кебапчести. Щом не ни отговаря с правилните пароли. 

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: Lillian
адски ми е писнало от глупостите ви, от приказките ви за смяна на пола, за бежанци и за отнемане на деца, етс
писнало ми е да ми натрапвате едни и същи безумия ...
писнало ми е да сте толкова уверени в правотата си

И на нас ни е писнало от същите неща. Дето не спирате да се опитвате да пробутате.
 :peeing-2085:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Баншиии :bigok:
имам един любим филмов герой на Ейдриън Броуди в Detachment , дето крясна на една "ти необразовна, безполезна ...етс"
винаги съм искала да мога да направя същото, може би е успокояващо
но вече не съм много сигурна

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Банши, забелязвам, че през главите ви с Лилето протича обща мисла. Как си поделихте един мозък?
Медецинско чодо?!1! Немисла!1!11