Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 14:48:20

Автор Тема: ...из пресата: награди от националния конкурс „Полицаят е мой приятел и учител"  (Прочетена 12651 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
...срамна работа...

.....награди от националния конкурс „Полицаят е мой приятел и учител"

Леа Борисова от ОУ „Професор Марин Дринов“ – Кюстендил, София Лъчезарова и Дария Боюклийска от ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“ в Дупница получиха грамоти и подаръци от Националния коледен конкурс за детска рисунка „Полицаят е мой приятел и учител“, съобщават от Пресцентъра на ОД на МВР - Кюстендил. 
Наградените  момичета са третокласнички и се състезаваха с още 81 участника от страната.  Работите им бяха оценявани от жури в главна дирекция „Национална полиция“ – МВР.Те са доброволци в проекта „Детско полицейско управление“ към двете училища, ученички в трети клас са.

Наградите на София и Дария бяха връчени днес в РУ Дупница от директора на ОДМВР ст. комисар Е.Стамболийски. Двете момичета заедно  с  ръководителя на проекта инспектор Николай Иванов, със съучениците си и учителите им бяха гости в РУ Дупница.
.....

http://www.paragraph22.bg/22-novini/read/tri-momicheta-ot-kiustendilska-oblast-s-nagradi-ot-nacionalniia-konkurs-policaiat-e-moi-priiatel-i-uchitel

Чок觧

  • Гост
Срамно ще е , ако са го направили глупаво ! В Израел децата на тази възраст изучават правилата на движението и стоят на пост сутрин и на обед на пешеходните пътеки към училищата , като спират движението на колите , докато преминат техните съученици .
 Учениците след 16 години пък преминават курс от 60 часа към полиция , пожарна и Бърза помощ и след това дават дежурства на доброволни начала в съответните управления . Моят син от 16 годишен е доброволец в Бърза помощ , та досега .
***
 И в старчески домове също дават дежурства след 60 часов курс

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Ех, Чоко, Чоко - едно е да помагаш на съучениците си да пресичат или на възрастни хора или на хора в нужда, друго е да възхваляваш полицая като твой учител и приятел.
Помниш ли ГТО? Трябва да го помниш, нищо лошо нямаше, нали?
Синът ми като ученик в 20-то ОУ получи преди 12-13 години грамота "Млад огнеборец" за участие в състезание, нищо лошо, проблемът е, че грамотите (2-ро място) им ги връчи Той.
А наскоро тук един се тюхкаше за манифестациите, червените вратовръзки и прочие работи, страхотии, носталгици.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Споко, тук няма да връчва Той.
Цецо е нашето лице за наука, я какви лекции води. :yes-1289:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Пешо

  • Гост
Ех, Чоко, Чоко - едно е да помагаш на съучениците си да пресичат или на възрастни хора или на хора в нужда, друго е да възхваляваш полицая като твой учител и приятел.
Помниш ли ГТО? Трябва да го помниш, нищо лошо нямаше, нали?
Синът ми като ученик в 20-то ОУ получи преди 12-13 години грамота "Млад огнеборец" за участие в състезание, нищо лошо, проблемът е, че грамотите (2-ро място) им ги връчи Той.
А наскоро тук един се тюхкаше за манифестациите, червените вратовръзки и прочие работи, страхотии, носталгици.
Да бе, да му се чудиш на акъла... Толкова добре си живеехме, когато наградите ги връчваха от градския комитет на ДКМС...

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
не разбирам, защо смятате това за срамно?
децата не трябва ли да бъдат учени, че държавните органи са техни приятели?
че съществуват в тяхна услуга?
а и децата, особено момчетата харесват полицаите
пак ще се повторя - ритуали трябват, на тях се крепи много голяма част от държавността

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
...срамна работа...
По–скоро – "изоглавена"!!!  :t2102:

Само се чудят какво да измислят, а реални резултати – НЪЦ!
Щото полицаят не може да ти бъде нито приятел, нито учител. :light_bulb-1377:
« Последна редакция: Март 14, 2019, 19:43:27 от Джиджи »

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
пак ще се повторя - ритуали трябват, на тях се крепи много голяма част от държавността
Нашата "държавност" се крепи на суджуци и Бахури.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
пак ще се повторя - ритуали трябват, на тях се крепи много голяма част от държавността.

Как според теб, Лилиан, „на ритуалите се крепи голяма част от държавността”, след като „държавност” означава следното:

Quote (selected)
държавност = системата от институции, осъществяващи дейността на държавата; държавно управление.

https://www.bgjargon.com/word/meaning/%D0%B4%D1%8A%D1%80%D0%B6%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82

И тъй като незнайно защо тази дефиниция, която намерих единствено на български език в нета, се появява в bgjargon, ще подкрепя въпроса си, като цитирам Българско–английския юридически речник на Благовеста Балканджиева, издаден от СОФИ–Р, 2000 г., в който преводът на английски подкрепя 100% дефиницията в bgjargon:

Quote (selected)
държавност = government, state system or organization
И как според теб, Лили, "ритуалите крепят голяма част от държавността"? 
« Последна редакция: Март 16, 2019, 01:06:36 от Mr. Blonde »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Quote (selected)
И как според теб, Лили, "ритуалите крепят голяма част от държавността"? 
Джиджи, нека си представим за малко една група, съставена от хора, с много най-различни етноси, религии, традиции, език, храна, но с еднакви юридически правила
мислиш ли ,че веднага след определянето на границите и въвеждането на правилата тя става държава, че хората възприемат това място като родината си?
нека си представим възстановяването на българската държава, след петстотин години в империя
как мислиш, дали е заработила веднага, дори при сравнително еднородно население - ами не
нужен е бил изключително сериозен труд, писане на книги, създаване на национални герои, възвеличаване на национално-освободителните движения
а държавата ни сега - дали е възможно да бъде лишена от Ботев, Левски,   зарите -проверки, националните празници, знамената, дните на национален траур, музиката за радост и музиката за скръб, фолклора,религията, църквата с нейните ритуали, даже тройката кебапчета 8)
всичко това, което създава в общността чувството за заедност и принадлежност
освен право и граници, общността се нуждае от морал и традиции
и аз не виждам нищо лошо, децата да бъдат възпитавани,че държавните органи работят в тяхна защита и услуга,
в САЩ например, когато се запознаваш с военен, е прието да се казва "благодаря за службата"
ние какво трябва да направим - да кажем на нашите деца, че това са априори пропаднали институции ли?
« Последна редакция: Март 16, 2019, 07:47:35 от Lillian »

Чок觧

  • Гост
Само се чудят какво да измислят, а реални резултати – НЪЦ!
Щото полицаят не може да ти бъде нито приятел, нито учител. :light_bulb-1377:

Когато има държавност , полицаят може да бъде и приятел и учител ! Когато полицаят спазва законите , а законите защитават интересите на хората извън власта и правят всички равни пред закона , полицаят е приятел и учител ! Един народ се крепи на традициите , една държава И на ритуалите , а Родината е една за всички -друг е въпроса , как всеки един я чувства - "майка" или "мащеха" .
Но тъй като в момента държава няма(защото няма държавност) , а само територия , управлявана от мафията и без суверинитет - ритуалите са безмислено позьорство .
« Последна редакция: Март 16, 2019, 10:10:13 от Чок觧 »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Ритуалите са жизнено важни за съществуването на всяка организация със спорни практики.
Дебата се прекратява и се прави "така".
Примери в историята много.
Един от най-изучените е нациска Германия.
Ритуали, речи, митинги,маршировка и тълпите вървят след лидера без да имат време да попитат:
"Ама това не е ли грешно."
Даже древните са го знаели, спомнете си приказката за свирача спасил града от мишата напаст.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Чок觧

  • Гост
Ритуалите са жизнено важни за съществуването на всяка организация със спорни практики.
Дебата се прекратява и се прави "така".
Примери в историята много.
Един от най-изучените е нацистка Германия.
Ритуали, речи, митинги,маршировка и тълпите вървят след лидера без да имат време да попитат:
"Ама това не е ли грешно."
Даже древните са го знаели, спомнете си приказката за свирача спасил града от мишата напаст.
Организацията се състои от хора , обединени от някаква идея/философия .
Това , че към дадена организация/партия се прилепват хора , нямащи си хал-хабер от идеята или философията не е проблем на организацията .
Отделният човек е този , който да прецени дали една идея или философия му подхожда .Ако тя му се натрапва , почти винаги може да намери начин да я избегне .
Ако в една битка войниците започнат да умуват дали дадена заповед е правилна или не - те 100% ще загубят битката ! Командирите/лидерите се избират за да печелят и побеждават , а не за да губят !

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил


Quote (selected)
Чоки
Но тъй като в момента държава няма , а само територия , управлявана от мафията и без суверинитет - ритуалите са безмислено позьорство
.

Чоки, няма нужда да мразиш държавата ни и да я наричаш територия
намирам го за лош вкус
аз не ти ли бях на игнор?
« Последна редакция: Март 16, 2019, 09:41:06 от Lillian »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Ритуалите са жизнено важни за съществуването на всяка организация със спорни практики.
Дебата се прекратява и се прави "така".
Примери в историята много.
Един от най-изучените е нациска Германия.
Ритуали, речи, митинги,маршировка и тълпите вървят след лидера без да имат време да попитат:
"Ама това не е ли грешно."
Даже древните са го знаели, спомнете си приказката за свирача спасил града от мишата напаст.
интересно мнение, но е в подкрепа на необходимостта от ритуалите
ти твърдиш, че ритуалите не са необходими при демокрация?
тоест младоженците да притичват в обедната почивка до гражданското, а покойниците да се изхвърлят в контейнери?
Левски и Ботев да се изключат от учебните програми?
да не се обявява национален траур, когато е необходимо,
фолклорът, националните носии и обреди да се оставят в забвение
наистина представяш ли си в какво ще се превърне общността тогава - ами "общност" няма да е точната дума
впрочем киното и литературата са пълни с подобни антиутопии, хич не са хубави

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Чоки, няма нужда да мразиш държавата ни и да я наричаш територия
Държава нямаме. Имаме
Quote (selected)
само територия , управлявана от мафията и без суверинитет
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Чок觧

  • Гост
Чоки, няма нужда да мразиш държавата ни и да я наричаш територия
Държава нямаме. Имаме
Quote (selected)
само територия , управлявана от мафията и без суверинитет

О , тая хубавица ме коментирала ? "да НИ мразиш държавата" ? - Тази "държава" е и МОЯ , но НЕ АЗ съм я превърнал в територия !
 И Nor1 ти го е повторил !

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
И Nor1 ти го е повторил !
И Джиджито, и Джиджито! :bravo-1290:

И сепак аз да си задам кардиналния въпрос.

Каква е пряката връзка между: държавността, т.е. държавните институции и държавното управление,  от една страна, и националния конкурс „Полицаят е мой приятел и учител" като РИТУАЛ?!
"Срамна работа", дето вика Фелдкурата:clap-3332:


« Последна редакция: Март 16, 2019, 13:07:02 от Джиджи »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
И Nor1 ти го е повторил !
И Джиджито, и Джиджито! :bravo-1290:

И сепак аз да си задам кардиналния въпрос.

Каква е пряката връзка между: държавността, т.е. държавните институции и държавното управление,  от една страна, и националния конкурс „Полицаят е мой приятел и учител" като РИТУАЛ?!
"Срамна работа", дето вика Фелдкурата:clap-3332:
пак ще повторя, имам и време, и търпение
трябва да се утвърждават държавните органи, трябва да се възпитават децата, че това са органите, които ще се погрижат за тях, когато им е необходимо
иначе ще израсте още един поколение нихилисти
и не редовият полицай, военен, или пожарникар е виновен за недостатъците в системата
не може да се насажда такова отношение, защото първата ни работа , каквото й да се случи, е да звъним на 112

и може ли само една лична вметка - няма нужда, когато говориш с мен, непременно да търсиш одобрение и подкрепа в мнението на други съфорумци
не бъди толкова неуверена, карай направо! :t1230:

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
не бъди толкова неуверена, карай направо!
Ako не сме уверени, няма да пишем. Не се опитвай да манипулираш и за някаква "неувереност", както манипулираш за всичко.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
не бъди толкова неуверена, карай направо!
Ako не сме уверени, няма да пишем. Не се опитвай да манипулираш и за някаква "НЕУВЕРЕНОСТ", както манипулираш за всичко.

Всеки изхожда от себе си
, НОР. На мен нивга не би ми хрумнало да пиша за неувереност. А съм сигурна, че и на теб!!! А вероятно Лилето е чела "Правилата на грамотния флеймър", препоръчани ни от нашия любим Администратор – Karl von und zu Gossinger.  :aplause:

няма нужда, когато говориш с мен, непременно да търсиш одобрение и подкрепа в мнението на други съфорумци
Аууу.. ! И от кой висок амвон реши да ме наставляваш? Точно пък мен?! :hypnotised-3320:

Quote (selected)
не бъди толкова неуверена, карай направо!
Ти пък реши точно кого да наречеш НЕУВЕРЕН !  :giggle-3307:

N.B. Към модераторите на форума: "напред" съм с ½  емотикон, тъй като би било логично 2 малки да се считат за един голям. А даже и три!
« Последна редакция: Март 16, 2019, 14:42:20 от Джиджи »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Lillian
интересно мнение, но е в подкрепа на необходимостта от ритуалите
ти твърдиш, че ритуалите не са необходими при демокрация?
тоест младоженците да притичват в обедната почивка до гражданското, а покойниците да се изхвърлят в контейнери?
Левски и Ботев да се изключат от учебните програми?
да не се обявява национален траур, когато е необходимо,
фолклорът, националните носии и обреди да се оставят в забвение
наистина представяш ли си в какво ще се превърне общността тогава - ами "общност" няма да е точната дума
впрочем киното и литературата са пълни с подобни антиутопии, хич не са хубави

Точно това казвам в проблемните системи, това е единственото което ги крепи.
За нашата "демокрация" са жизнено важни.
Бракът е договор, след като можеш да се го разтрогнеш в кафе паузата защо да не можеш да сключиш нов в следващата. :bigok:
За националните траури си имам собствено мнение.
При последната катастрофа край Своге, загинаха много хора, много семейства бяха почернени, обаче в същият ден са сключени много бракове ( по твоята логика ), родени са много деца, много хора са получили нещо хубаво и са се радвали. Трудно ми е да приема, че всички са забравили хубавото и веднага са почнали да носят траур.
Почитта към мъртвите били те национални герои или просто наши близки е у на самите или ги чувстваш или не.
Манифестациите, панахидите и подобните глупости са чисто лицемерие и понякога избиват във велики глупости, като "Луков марш" например.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
И Nor1 ти го е повторил !
И Джиджито, и Джиджито! :bravo-1290:

И сепак аз да си задам кардиналния въпрос.

Каква е пряката връзка между: държавността, т.е. държавните институции и държавното управление,  от една страна, и националния конкурс „Полицаят е мой приятел и учител" като РИТУАЛ?!

"Срамна работа", дето вика Фелдкурата:clap-3332:
пак ще повторя, имам и време, и търпение
трябва да се утвърждават държавните органи, трябва да се възпитават децата, че това са органите, които ще се погрижат за тях, когато им е необходимо

иначе ще израсте още един поколение нихилисти

и не редовият полицай, военен, или пожарникар е виновен за недостатъците в системата
не може да се насажда такова отношение, защото първата ни работа , каквото й да се случи, е да звъним на 112

Дрън-дрън.

Кой разгради държавността след 10 ноември, ще можеш ли да си спомниш? И кой плюеше срещу ритуалите от онова време?
the lamers club honourable member …

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
"Дрън - дрън" е напълно излишно, но както си решил

като ме питаш кой е разрушил държавността, имаш предвид редовите полицаи ли?
и не мога да разбера - защо коментираме тези неща, все едно са нещо напълно извън нас и волята ни
 дойдоха извънземни и ни окупираха и ние сега можем да казваме на децата само
"те са враговете, срещу които не можем да направим нищо"
все едно няма избори, на които да посочим други, няма училище, което да обяснява ролята на държавността, не сме родители, които да учим децата си на редното
действителността е една - партиите идват и си отиват, със своето зло и добро -държавата остава
а ти, ако живееш в БГ, към кого се обръщаш, ако нещо, не дай Боже ти се случи, ако те нападнат, ако твой близък изчезне?
децата ти не учат ли в държавни училища? не пътуваш ли по пътищата строени от държавата? нямаш ли личен лекар, при който ти, или твои близки отивате веднъж месечно за лекарства, етс
добре, не е ли ясно, че ако само повтаряме мантри,че държавността се е сринала, това не променя нищо?

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Никакви такива инициативи и нови ритуали. Полицаите трябва да се ругаят когато се издънят и да се мълчи ако случайно направят нещо читаво. Никакви внушения и измами, че полицията е държавен орган и е ако има доверие между полицаи и граждани това ще е нещо добро. Само бой по каските, искания за много работа и премахване на всякакви парични и нематериални стимули за полицаите ще оправят работите! :image008:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9367
    • Профил
Кой разгради държавността след 10 ноември, ще можеш ли да си спомниш? И кой плюеше срещу ритуалите от онова време?
Как кой? Боко
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9367
    • Профил
"Дрън - дрън" е напълно излишно, но както си решил

като ме питаш кой е разрушил държавността, имаш предвид редовите полицаи ли?
и не мога да разбера - защо коментираме тези неща, все едно са нещо напълно извън нас и волята ни
 дойдоха извънземни и ни окупираха и ние сега можем да казваме на децата само

Душко, в много много дълбока заблуда си. Нищо не зависи от нас. От една торба с тикви не можеш да извадиш пъпеш. В торбата с тикви за изборите друг редеше тиквите. Разбираш ли? Демокрация няма, има илюзия за демокрация.
Демокрацията беше планирана и извършена другаде, бяха изсипани пари за тая работа, беше установен порядък такъв, че да има признаци на демокрация, ама да не е.
Едни същества отвън, които знаеха какво ще се случи, имаха представа как ще се развият нещата, къде да подръчнат, какво да подръчнат, за да вървят в руслото, което на тях им е необходимо.
Народът беше наивен, ентелектуалците купени или неспособни, политиците продажни.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Quote (selected)
Джиджи
А съм сигурна, че и на теб!!! А вероятно Лилето е чела "Правилата на грамотния флеймър", препоръчани ни от нашия любим Администратор – Karl von und zu Gossinger.  :aplause:
Джидже, голяма си подмазвачка :bigok:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Кой разгради държавността след 10 ноември, ще можеш ли да си спомниш? И кой плюеше срещу ритуалите от онова време?
Как кой? Боко

Дрън-дрън.
the lamers club honourable member …

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
"Дрън - дрън" е напълно излишно, но както си решил
........

Душко, в много много дълбока заблуда си. Нищо не зависи от нас. От една торба с тикви не можеш да извадиш пъпеш. В торбата с тикви за изборите друг редеше тиквите. Разбираш ли? Демокрация няма, има илюзия за демокрация.
...
много съм сигурна,че всичко зависи от нас
проблемът е, че "нас" не е еднородна маса, с еднакви желания
има една голяма час от тази маса, която иска точно това,което си избира вече десетина години
а останалите загубиха съпротивителни сили,защото са малко, разпиляха се, поради новопридобита свобода
това обаче не променя факта, че държавата е тук, добра ,лоша - съществува

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Кой разгради държавността след 10 ноември, ще можеш ли да си спомниш? И кой плюеше срещу ритуалите от онова време?
Как кой? Боко

Дрън-дрън.
стига се прави на камбана, кажи какво мислиш по въпроса 8)

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
пак ще повторя, имам и време, и търпение
трябва да се утвърждават държавните органи, трябва да се възпитават децата, че това са органите, които ще се погрижат за тях, когато им е необходимо
иначе ще израсте още един поколение нихилисти
и не редовият полицай, военен, или пожарникар е виновен за недостатъците в системата
не може да се насажда такова отношение, защото първата ни работа , каквото й да се случи, е да звъним на 112
Напълно съм съгласна с Лилиан!
Редовият полицай е първият, който ще се притече на помощ, ако не дай Боже нещо се случи. С тези възможности, които има, с тази подготовка, която има, с това, което му е обяснено като задължения и това, което той чувства като задължително.
Работата на полицая е нещо, което повечето от нас не биха подхванали за каквито и да било пари, щото усмиряване на буйни наркомани, намиране на бабешки и бебешки трупове, опълчване срещу банди с брадви и сопи, едва ли е най-приятният начин да си докараш заплатата. Затова полицаите на терен следва да бъдат уважавани и поощрявани, а децата трябва да бъдат възпитавани в уважение към труда им.
И не, няма разлика дали полицаят отговаря на 911 или на 112, той върши една и съща работа, само че в нашите ширини това е зело уважавана професия. Когато едното чаве още в малките класове отиде с баба си и дядо си, вече прехвърлили седмия десятък, на екскурзия във Флорида, аз само дето не дадох фира. Но първото, което обясних на хлапето, беше че ако стане нещо, каквото и да било, то трябва да намери най-близкият полицай. Не ръководителя на групата, не съседната бабичка, а полицая. Полицаят знае какво трябва да се направи и ще го направи. Не се наложи интервенция, но урокът остана.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Никакви внушения и измами, че полицията е държавен орган и е ако има доверие между полицаи и граждани това ще е нещо добро.

Полицаите не са свещени крави, а най-обикновени държавни служители. Тяхно първо задължение е да помагат на гражданите и да се държат прилично. Гражданите имат право да са груби и невъзпитани, но полицаите - не. Тея постановки, че когато говорим с полицай ще мълчим и ще стоим мирно не важат. Но сега няма кой да ги учи. Едно време имаше цяло средно сержантско училище. Полицаите ги подготвяха не шест месеца, а цели пет години.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Полицаите не са свещени крави, а най-обикновени държавни служители. Тяхно първо задължение е да помагат на гражданите и да се държат прилично. Гражданите имат право да са груби и невъзпитани, но полицаите - не. Тея постановки, че когато говорим с полицай ще мълчим и ще стоим мирно не важат.
С това съм несъгласна!  Никой няма право да бъде груб и невъзпитан, особено пък към човек, който си изпълнява службата в интерес на обществото! Може да бъде извинен афект в рамките на стресова ситуация, но с последващо извинение. Останалото е просто лошо възпитание и грубост, които не са конституционни права на гражданина.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Никой няма право да бъде груб и невъзпитан, особено пък към човек, който си изпълнява службата в интерес на обществото!

Всеки има право да бъде груб  и невъзпиан и това няма нищо общо с "конституционните права". Затова се казва не-възпитан, т.е. не е бил възпитаван. Но държавният служител няма право да бъде груб и невъзпитан, защото му се плаща с пари, взети от обществото. Дори когато към него се държат невъзпитано, той трябва да се владее. Държавният служител няма право на емоции, защото работата му е да обслужва обществото. На някои езици държавен служител е "обществен слуга", което е по-точно определение на длъжностната му характеристика. Както келнерът не може да бъде докачлив, така и държавният служител, бил той и полицай, няма право да бъде груб и да си избива комплексите.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Всеки има право да бъде груб  и невъзпиан и това няма нищо общо с "конституционните права". Затова се казва не-възпитан, т.е. не е бил възпитаван.
С тази част продължавам да съм несъгласна. Лошото възпитание не е "право", а ако някой настоява на такова "право", мястото му е извън обществото като такова. Може да отиде в гората и да бъде невъзпитан с безсловесните твари и себеподобните си невъзпитани, да видим колко ще издаяни.

Quote (selected)
Но държавният служител няма право да бъде груб и невъзпитан, защото му се плаща с пари, взети от обществото. Дори когато към него се държат невъзпитано, той трябва да се владее. Държавният служител няма право на емоции, защото работата му е да обслужва обществото. На някои езици държавен служител е "обществен слуга", което е по-точно определение на длъжностната му характеристика. Както келнерът не може да бъде докачлив, така и държавният служител, бил той и полицай, няма право да бъде груб и да си избива комплексите.
Това е разбираемо, но емоциите са неотменима част от човека. Ако държавният служител конкретно в полицията няма чувство за дълг към обществото, мястото му не е там.
Келнерът няма нужда да бъде докачлив, ако клиентът му не се прави на ага с право на диш хакъ и първа брачна нощ. Въпрос пак на възпитание.

Mr. Blue

  • Гост
...............................................
N.B. Към модераторите на форума: "напред" съм с ½  емотикон, тъй като би било логично 2 малки да се считат за един голям. А даже и три!
Джиджи, не се чувствай задължена всеки път да се извиняваш и оправдаваш, че си поставила един или половин емотикон повече! :)
 Дразнещо за нас като модератори е, че освен като участници във форума и коментиращи едно или друго събитие, трябва още веднъж да прегледаме всички нови коментари, да редактираме там, където или картинка се е получила по-голяма, или някой не може да излезе от цитата, за да му се получи коментара ясен и пригледен, или да спрем зараждащ се конфликт между участниците, или да изтрием коментар или част от коментар, в който има ненормативна лексика. И когато коментарите са претрупани с подскачащи емотикони, очите се уморяват. Не го правим от прищевка, а от необходимост.
 Нямамe никакво лично негативно отношение към теб - позитивно-да!  :cool-1084:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
И Nor1 ти го е повторил !
И Джиджито, и Джиджито!

"Срамна работа", дето вика Фелдкурата.
пак ще повторя, имам и време, и търпение
Сакън!!!!!! Ауууууу ... ... !!!  :scared-3306:

Кой разгради държавността след 10 ноември, ще можеш ли да си спомниш? И кой плюеше срещу ритуалите от онова време?
Как кой? Боко

Дрън–дрън.
А туй "дрън–дрън" ше си го копна да си го ползУвам – с радоС, уважение и либоФ!!!  :flower-1088:



« Последна редакция: Март 16, 2019, 20:32:16 от Джиджи »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Келнерът няма нужда да бъде докачлив, ако клиентът му не се прави на ага

Там е работата, че всички клиенти в един ресторант са аги за два часа. И те си плащат да бъдат именно аги. А келнерът е официалната прислуга на тези аги. Затова клиентите могат да си позволят доста повече от келнерите, защото заплатите на келнерите, плюс 10% бакшиш, идват със сметката, която дори невъзпитаните клиенти си плащат.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Силно се надявам обаче да запазите коментарите ми по отношение на ЕМОТИКОНИТЕ и да ги предадете на Ддантгуин.

Ама, ако са ги изтрили ще трябва да му ги предадат образно. Твойте емотикони искат поне един семестър ВИТИЗ.