Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 21, 2024, 14:24:19

Автор Тема: Коронавирус в България  (Прочетена 1072523 пъти)

0 Потребители и 45 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Mae Ashi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1269
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4380 -: Март 10, 2021, 15:42:35 »
Quote (selected)
Въпросът е дали този геном, за който се твърди, че е на вируса на испанския грип, е наистина негов. Малко ме съмнява нуклеиновите киселини да оцелеят достатъчно непокътнати цял век, както и да е консервирана пробата от болни/умрели от испански грип.

Това вече го дъвкахме преди по-малко от месец. Пак пускам двете статии на Ann Raid, в които за секвенирането на генома са използвани материали, съхранени от аутопсии на болни от 1918 г.:
Quote (selected)
Case Selection.
Autopsy cases of 78 victims of the lethal fall wave of the 1918 pandemic were examined for this study
И втората статия от 2000 г.


При цялото ми старание, все още не съм попадала на убедителни научни доказателства, че sars-cov-2 е рязан, снаждан, лепен и съшит. А иначе, всеки е свободен да си вярва в каквото иска, във всякакви експерименти по генетични "шев и кройка". В крайна сметка психичното здраве е съществено за поддържане на добър имуните  :smokin:


Неактивен Mae Ashi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1269
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4381 -: Март 10, 2021, 15:48:32 »
A, малко офтопик, ама като стана дума за древна ДНК, тя се изолира съвсем успешно и от фосилни останки. Между другото, има и статии на български екипи, които го правят доста успешно. Например, последната на този колектив - за еволюцията на зубрите (линк). В статията е описана методиката как се изолира ДНК от фосилите.


Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9764
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4382 -: Март 10, 2021, 15:54:17 »

При цялото ми старание, все още не съм попадала на убедителни научни доказателства, че sars-cov-2 е рязан, снаждан, лепен и съшит.


SEATTLE Jan. 29, 2021 A paper was published today by Dr. Steven Quay, M.D., PhD., CEO of Atossa Therapeutics, Inc. (NASDAQ: entitled, "A Bayesian analysis concludes beyond a reasonable doubt that SARS-CoV-2 is not a natural zoonosis but instead is laboratory derived.
The purpose of the analysis was to determine the origin of SARS-CoV-2, the virus that causes COVID-19. Beginning with a likelihood of 98.2% that it was a zoonotic jump from nature with only a 1.2% probability it was a laboratory escape, twenty-six different, independent facts and evidence were examined systematically. The final conclusion is that it is a 99.8% probability SARS-CoV-2 came from a laboratory and only a 0.2% likelihood it came from nature.
https://www.prnewswire.com/news-releases/new-study-by-dr-steven-quay-concludes-that-sars-cov-2-came-from-a-laboratory-301217952.html?fbclid=IwAR0b_YQLT2wsiNu28pq1cv6dDCcd9Q45aHs4x8irsztdlPiyCQTcUnKl-fQ
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23966
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Жалбата е подадена от сдружение "Анаша Емет", което заяви, че спрямо гражданите се упражнява много силен натиск. В същото време ваксината на „Файзер“ е получила разрешение само за спешна употреба, а нейният дългосрочен ефект и безопасност са неизвестни (дори американските власти признават това). Отбелязва се, че досега никога преди не е била използвана масовата имунизация с въвеждането на синтетична матрична РНК в тялото. Предишните ваксини се основават на въвеждането на отслабен патоген. Тоест върху хората се изпитват нови технологии, без да ги информират за това. Те си мислят, че това е обичайна ваксина. Това нарушава един от принципите на Нюрнбергския кодекс - съгласие за участие в медицински експеримент. Друго грубо нарушение е споразумението между „Файзер“ и израелското правителство, че информацията за действителните резултати от ваксинациите ще бъде класифицирана, а в замяна корпорацията ще доставя приоритетно ваксини на Израел. Всъщност жителите на страната са се превърнали в „опитни зайчета“, според делото. Третото нарушение е, че не са предложени алтернативни лечения, така че човек да може да избере дали да инжектира ваксината или да използва друго средство.
Властите крият това, умишлено създавайки атмосфера на страх и принуда. Също така властите не публикуват доклади за броя на починали или пострадали на ваксината. Освен това Министерството на здравеопазването на страната открито признава, че 41% от ваксинираните полицаи, военни, образователни и медицински работници страдат от сериозни странични ефекти.
https://pogled.info/svetoven/sreshtu-izrael-e-podaden-isk-v-mezhdunarodniya-nakazatelen-sad-za-prinuditelni-vaksinatsii.127016
Кофти, младите умни и красиви са забравили историята, нямат идея какво е Нюрнберг ще трябва пак да преиграват мача вече на собствен терен.
« Последна редакция: Март 10, 2021, 16:27:34 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23966
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4384 -: Март 10, 2021, 16:41:30 »
Quote (selected)
- Докторе, вярно ли е, че здравето не се купува с пари?
- Ама кой ви пълни главите с тия глупости?
Те тъй!
Безплатен имунитет няма и не се предвижда да има.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Mae Ashi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1269
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4385 -: Март 10, 2021, 16:48:38 »

При цялото ми старание, все още не съм попадала на убедителни научни доказателства, че sars-cov-2 е рязан, снаждан, лепен и съшит.


SEATTLE Jan. 29, 2021 A paper was published today by Dr. Steven Quay, M.D., PhD., CEO of Atossa Therapeutics, Inc. (NASDAQ: entitled, "A Bayesian analysis concludes beyond a reasonable doubt that SARS-CoV-2 is not a natural zoonosis but instead is laboratory derived.
The purpose of the analysis was to determine the origin of SARS-CoV-2, the virus that causes COVID-19. Beginning with a likelihood of 98.2% that it was a zoonotic jump from nature with only a 1.2% probability it was a laboratory escape, twenty-six different, independent facts and evidence were examined systematically. The final conclusion is that it is a 99.8% probability SARS-CoV-2 came from a laboratory and only a 0.2% likelihood it came from nature.
https://www.prnewswire.com/news-releases/new-study-by-dr-steven-quay-concludes-that-sars-cov-2-came-from-a-laboratory-301217952.html?fbclid=IwAR0b_YQLT2wsiNu28pq1cv6dDCcd9Q45aHs4x8irsztdlPiyCQTcUnKl-fQ

Все пак казах "убедителни научни доказателства". Нека премине през рецензиране и се публикува в научно списание, пък тогава ще видим. Засега....
Quote (selected)
Caution: Unverified Contents
Papers are not peer-reviewed by Zenodo, and must be regarded as preliminary until peer-reviewed by multiple experts in the field. Thus it should not be regarded as conclusive, or be reported in news media as established information, as the main claims may not stand the test of scientific scrutiny

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7568
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4386 -: Март 10, 2021, 16:52:53 »
Цитат на: Mae Ashi
Това вече го дъвкахме преди по-малко от месец. ... двете статии на Ann Raid, в които за секвенирането на генома са използвани материали, съхранени от аутопсии на болни от 1918 г.

психичното здраве е съществено за поддържане на добър имуните  :smokin:

Тъй де, материали, съхранени от 1918 ... Те вирусите щото са като пирамидите - по 100 г. си седят, без да се разпаднат, нали ?
Та защо трябва да им вярвам на тия, които твърдят такова нещо ?

И да, псих. здраве наистина е важно. Ако на човек му кажат, че срещу цялото човечество вече се води отвратителна биологическа и психологическа война, може да изперка. Затова ще му е по-лесно да приеме офиц. версии, че такова нещо няма, и това е измишльотина на смахнати.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7568
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4387 -: Март 10, 2021, 16:54:35 »
Цитат на: Mae Ashi
като стана дума за древна ДНК

Tц, става въпрос за РНК, не за ДНК.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7568
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4388 -: Март 10, 2021, 17:00:10 »
Цитат на: Mae Ashi
Все пак казах "убедителни научни доказателства". Нека премине през рецензиране и се публикува в научно списание, пък тогава ще видим.

Тъй де, "убедителни научни доказателства", "рецензиране", признато "научно списание" и т.н..
Ами няма да видим скоро такова нещо. Нужно ли е да казвам защо ? Особено след емблематичните избори в САЩ, където се видя къде са ножът, хлябът и сиренето. И тоягата.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Mae Ashi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1269
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4389 -: Март 10, 2021, 17:06:04 »
Цитат на: Mae Ashi
като стана дума за древна ДНК

Tц, става въпрос за РНК, не за ДНК.

Понеже беше написал преди това "Малко ме съмнява нуклеиновите киселини да оцелеят достатъчно непокътнати цял век...", та затова се пресетих за фосилната ДНК. А иначе, в онези статии си е описано как е изолирана РНК от замразени тъканни проби.

Неактивен Mae Ashi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1269
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4390 -: Март 10, 2021, 17:15:59 »
Цитат на: Mae Ashi
Това вече го дъвкахме преди по-малко от месец. ... двете статии на Ann Raid, в които за секвенирането на генома са използвани материали, съхранени от аутопсии на болни от 1918 г.

психичното здраве е съществено за поддържане на добър имуните  :smokin:

Тъй де, материали, съхранени от 1918 ... Те вирусите щото са като пирамидите - по 100 г. си седят, без да се разпаднат, нали ?
Та защо трябва да им вярвам на тия, които твърдят такова нещо ?

И да, псих. здраве наистина е важно. Ако на човек му кажат, че срещу цялото човечество вече се води отвратителна биологическа и психологическа война, може да изперка. Затова ще му е по-лесно да приеме офиц. версии, че такова нещо няма, и това е измишльотина на смахнати.

Мисля, че вече споменах в един коментар какво ми е мнението за инфодемията, наречена пандемия. Така, че съм много далеч от това да приема официалните версии. Добре си подхранвам съмненията и се старая да разчопля и науча повече, за да ги потвърдя или отхвърля. И не, не е лесно. Колкото повече научаваш, толкова повече нови въпроси се раждат, ама това си го знаете :)

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3621
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4391 -: Март 10, 2021, 17:22:01 »
Quote (selected)
Нека премине през рецензиране и се публикува в научно списание
Формално е така. Но едно птиченце ми казва, че точно в този случай процесът ще отнеме безобразно дълго време, а може и да не приключи успешно за авторите, при това не по научни съображения.
А успоредно на това се сещам, че СЗО обяви „пандемията“ единствено въз основа на „изследванията“ на един мошеник от Импириъл колидж, Лъндън. Те, разбира се, не бяха публикувани по надлежния начин и не само им липсваше секъф сайънтифик ригър, но скоро се оказаха пълна фалшификация. Обаче стартът беше даден и връщане няма. От което следва, че този виден учѐн, Нийл Фъргюсън, е обикновено платено леке, каквито винаги се намират.
И изобщо, да се разчита на научна почтеност, особено в области, където резултатите се проверяват трудно, а заинтересованите от тях разполагат с огромни средства и могат да изкарат от тези резултати още по-огромни средства – в тези научни области да се разчита на почтеност днес е крайно наивно. Да се пробутва псевдонаука и да се потиска публикуването на истинска е крайно лесно и милиардократно оправдава направените за това разходи. Истината, и да излезе наяве, минава време и вече никой не ѝ обръща внимание.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7568
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4392 -: Март 10, 2021, 17:30:01 »
Aз много отдавна и завинаги престанах да вярвам на офиц. източници. В резултат на личния си опит. Както в комп. науки, така и в науката, която учих преди компютрите. Установих 3 неща:
1. Резултатите, които получавам след четене на неофиц. източници, са по-добри от тези, които получавам от следване на официалните.
2. Преподавателите са способни на всякакви пируети, за да не си признаят, че предишната теория и методи са били погрешни. И със същата вяра проповядват новите.
3. Офиц. лица не смеят да противоречат на началниците си, камо ли да ги критикуват. "Шефът винаги е прав". С което освен доверието ми губят и уважението ми.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Mae Ashi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1269
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4393 -: Март 10, 2021, 17:43:03 »
Разбира се, плява има навсякъде. И е болезнено и вбесяващо да виждаш, че има куп добри учени, които си извъртат мнението и могат да бъдат купени. Особено в тая ситуация, с милиари средства изсипани в една посока (и в един определен чувал). Но затова си имаме глави, да си развиваме критичното мислене. Истината според мен не е нито в едната крайност, нито в другата.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23966
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4394 -: Март 10, 2021, 18:33:22 »
Quote (selected)
Записаните в е-регистъра ще се ваксинират само с Астра Зенека
ТЧК
Quote (selected)
Училища и молове затварят, но ресторантите остават отворени
Все някой трябва да прави кебапчетата за изборния ден.
Както винаги всички криво, ние на терсене.
У нас кризата съвпадна с парламентарните избори и чрез "умело управление" ще реши изборните проблеми.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9764
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4395 -: Март 10, 2021, 19:24:53 »

Все пак казах "убедителни научни доказателства". Нека премине през рецензиране и се публикува в научно списание, пък тогава ще видим. Засега....

Добре, като знаеш колко време ѝ трябва на всяка една „творба“ да премине тоя процес, понякога години, как очакваш да имаш убедителни научни доказателства за няколко месеца?
Изобщо, това с тия рецензии и научни списания ми прилича на ситуацията мишки да щъкат из цялата къща, ти да ги виждаш и чуваш, обаче да държиш една да се хване в капана без сиренце вътре, за да имаш доказателства.

Ще ти дам и друг пример. Миналата година лятото установиха, че в отпадните води на Барселона още през пролетта на 2019 е имало останки от ковидния вирус. Това е препубликувано и още чака рецензии. Ти кажи защо. Ако е вярно, това сменя цялата кондика на произхода на вируса. Заедно с това чета отдолу, че са откривани и на други места преди т.н. епидемия. Всичко чака рецензии. А ваксините си вървят.

Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9764
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4396 -: Март 10, 2021, 19:44:49 »
https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2020.06.13.20129627v1
Posted June 13, 2020
SARS-CoV-2 was detected in Barcelona sewage long before the declaration of the first COVID-19 case
Препринт, чакаме мишката да влезе в капана, като си отвори сама вратичката и после я затвори отвътре.

Отдолу в коментарите:
Unexpected detection of SARS-CoV-2 antibodies in the prepandemic period in Italy - 2020 Nov 11
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33176598/

SARS-CoV-2 in human sewage in Santa Catalina, Brazil, November 2019
https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2020.06.26.20140731v1

Честно, аз не съм учен, но не разбирам каква рецензия и какво изобщо се иска на едно обикновено лабораторно изследвани, за да види бял свят? Нека запознатите да ми кажат.
Ако има изследвания, доказващи ковид преди Ухан, защо се мълчи за тях и какво точно го дирят ка.утите от сзо там?
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен Mae Ashi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1269
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4397 -: Март 10, 2021, 21:00:13 »
Отзад-напред, че ми хареса думичката - СЗО са си ка.ути, отвсякъде.
Тези неща, които сега цитираш, вече са по-различна бира. Адски ми харесва, Кайли, че и ти си неспокойна душа, която иска да изрови истината, където и да се крие  :well_done-1299:

Аз също имам усещането, че  вирусът е циркулирал и преди да бъде изваден на сцената в Ухан. Между другото, италианците са публикувани, още през ноември 2020 г. и мисля, че може би има и още статии по темата. Като например тази за Франция:
"SARS-CoV-2 was already spreading in France in late December 2019" (тук ще си требе sci-hub, за целия текст).

Статията за отпадните води в Барселона (и тази за Бразилия) са в medRxiv е са препринти. Това не означава, че е "препубликувано и още чака рецензии", а че просто още не е предложено за публикуване в научно списание, че да мине през рецензенти. Авторите пускат в тези архивни бази-данни драфтове, в които искат да тестват хипотези и резултати. Препринтите също така могат и да се цитират (в Google Scholar и двата препринта са с по над 20 цитирания, свързани с отпадни води). Авторите един вид си сверяват часовника, получават куп коментари от специалисти с въпроси, които биха се съдържали и в рецензиите. Това са главно въпроси, свързани с методиката и с това как се интерпретират резултатите. Не е ясно дали в един момент, авторите няма да направят някои поправки или допълнения и да я пуснат като статия. Но това зависи от тях и естествено, някъде може да са я подали и да е отхвърлена след рецензиране.
В някои области и с някои статии е по-лесно с рецензиите. Има случаи от субмитване до излизане online да мине и само месец или два. А други списания се точат с месеци. Универсална рецепта няма.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7568
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4398 -: Март 10, 2021, 21:19:13 »
Toва, което е удобно на Началниците, получава одобрение за дни. Колкото и да е лъжливо и/или некадърно направено. Това, което им е неудобно, никога не получава одобрение, а пусналите го биват посъветвани да си го оттеглят. Ако са непослушни, се вземат съответните мерки според степента на непослушанието им.

Впрочем сигурен съм, че изкарах ковида през лятото на 2019. Без самовнушения, с чиста ретроспекция на дългосрочните симптоми.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9764
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4399 -: Март 10, 2021, 22:16:32 »
Е добре де, авторите са намерили остатъци от вируса тук и там, пуснали са го някъде, защо може да се окаже, че всъщност нищо не са намерили? На фона на факта, че куцо и сакато ти бърка в носа и вади ковиди от него и никой не подлага това на съмнение, нито пък някой пише научни статии или препринти за него.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3621
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4400 -: Март 10, 2021, 22:40:53 »
Quote (selected)
защо може да се окаже ...
Изключително наивен въпрос. Защо начело на България е каквото е? Нима е възможно? Очевидно да.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4401 -: Март 10, 2021, 23:48:30 »
Става все по-сюрреалистично! В битката с/за ваксините се включи следната бойна сила:
"Канадската конференция на католическите епископи (CCCB) съветва своите вярващи да предпочитат, ако е възможно, ваксината Pfizer и Moderna пред тази на AstraZeneca и Johnson & Johnson, като последната е проектирана от клетъчни линии, получени от аборт."
Католицизмът може да не е толкова силен, колкото през шейсетте, но да се отхвърля влиянието му е леко преждевременно.  :ouch-2147:
За франкофоните цялата статия тук

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23966
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Австрийският национален здравен орган преустанови употребата на партидата, след като жена на 49 години беше диагностицирана с множествена тромбоза и почина 10 дни след ваксинацията. Друга пък беше хоспитализирана с белодробна емболия - бе оперирана и се възстановява. И в двата случая иде реч за проблеми със съсирването на кръвта. "Към момента няма данни за причинноследствена връзка с ваксинацията", заявиха малко след инцидентите от федералната служба по безопасност на здравеопазването в Австрия. И двете жени според местните медии са медицински сестри в клиниката на град Цветл.
Междувременно са получени сигнали за още две тромбози след ваксиниране от партидата
https://www.segabg.com/hot/bulgariya-e-sred-poluchatelite-na-spryanata-partida-vaksini
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3621
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4403 -: Март 11, 2021, 11:31:41 »
Quote (selected)
Става все по-сюрреалистично
Това си е реалистично. „Сюр“ щеше да е, ако Ватиканът вземе да бяга от келепира. Ама те не са такива хора.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9764
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4404 -: Март 11, 2021, 16:53:10 »
Към момента няма данни за причинноследствена връзка с ваксинацията...

Е да, нали трябва да се публикува в научно списание с рецензенти и не помня още какво, дотогава д си се боцкат. После след дъжд качулка.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9764
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4405 -: Март 11, 2021, 17:14:14 »
38% последних жертв коронавируса в Израиле умерли после полной вакцинации
На сегодняшний день из 3,387,340 израильтян, получивших право на «зеленые паспорта» спустя неделю после второй дозы вакцины, 4,711 заразились коронавирусом, у 3,804 из них инфекция была бессимптомной. Заболели с симптомами 907 вакцинированных. 429 из них попали в больницы, у 271 развилась тяжелая форма инфекции, 99 больных умерли.
https://news.israelinfo.co.il/health/93372
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4406 -: Март 11, 2021, 17:45:45 »
COVID-19 causes widespread organ damage, Russian scientists say

Quote (selected)
The virus affects the vascular endothelium in all organs, but this process is easiest to recognize through the lungs, Natalia Kostina, the chief freelance pulmonologist of the Voronezh region, told RIA Voronezh.

    "These lesions, which we see in the lung tissue, are usually found everywhere - in kidneys, in the liver, in the skin. Therefore, what we see in the lung tissue is not pneumonia. These are rather signs of epitheliitis - vascular lesions, lesions of the vascular wall," she said.

According to her, the course of the coronavirus infection does not end after the patient is discharged. Some people can remain sick for up to six or eight months. In this case, the acute phase lasts on average up to four weeks after discharge, when severe complications may develop. The subacute phase then lasts from four to twelve weeks. During these two stages, symptoms can both progress and regress.

Three months after the first signs of COVID-19 appear, the "pure" post-COVID period begins. This period turned out to be similar to widespread vasculitis in all its manifestations. It can be accompanied by very different symptoms, including neurological and gastrointestinal ones. Patients who have gone through intensive care simultaneously experience postresuscitation syndrome during this period.

Читайте больше на https://english.pravda.ru/news/science/147379-covid/

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11313
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4407 -: Март 11, 2021, 20:22:46 »
Хммм, не мина толкова лесно, наложи се чак до болница да опра, но все още има хора дето си знаят занаята и пцуят падишаха.
Вече съм ОК, надявам се необратимо, ше пиша повече.
Отвътре изглежда интересно.
« Последна редакция: Март 11, 2021, 20:29:23 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23966
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4408 -: Март 11, 2021, 20:24:09 »
Притеснихме се!
Бързо възстановяване!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Mae Ashi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1269
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4409 -: Март 11, 2021, 20:27:44 »
Браво, Джузепе!
Бързо и пълно възстановяване!  :t0328:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4410 -: Март 11, 2021, 20:30:03 »
Хммм, не мина толкова лесно, наложи се чак до болница да опра, но все още има хора дето си знаят занаята и пцуят падишаха.
Вече съм ОК, надявам се необратимо, ше пиша повече.
Отвътре изглежда интересно.
Слава Богу, вече мислехме как да пратим депутация да те търси!!! Успешно възстановяване!  :0005:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11313
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4411 -: Март 11, 2021, 20:33:40 »
Quote (selected)
Слава Богу, вече мислехме как да пратим депутация да те търси!!! Успешно възстановяване!  :0005:
Тя днес ме намери депутацията, затова се обаждам.
Блгдр.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4412 -: Март 11, 2021, 20:34:53 »
Слава Богу.
Липсваше ни..

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7568
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4413 -: Март 11, 2021, 21:28:17 »
Джузепе  :t0328:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9764
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4414 -: Март 11, 2021, 22:12:32 »
Бързо оправяне!
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9764
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4415 -: Март 11, 2021, 22:28:08 »
НОРВЕГИЯ, ДАНИЯ И ИТАЛИЯ СПИРАТ ВРЕМЕННО УПОТРЕБАТА НА ВАКСИНАТА НА ASTRAZENECA
Дания обяви по-рано в четвъртък 14-дневно спиране на употребата на ваксината срещу COVID-19 на AstraZeneca след съобщения за нарушения в кръвосъсирването сред ваксинирани лица, включително на нейна територия, съобщава "Ройтерс".
https://vtorifront.bg/article/norvegiya-daniya-i-italiya-spirat-vremenno-upotrebata-na-vaksinata-na-astrazeneca?fbclid=IwAR3AVbbtNdVUHTn6KM4xNtdvBjuiNTGDgKh-AELSeM2U71cE_W16XlwEbnw
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4416 -: Март 11, 2021, 23:35:55 »
Векторните ваксини като Зенеката и Спутника нямат бъдеще.
Дори само заради това, че подходящите за вектори вируси не са много.
А предвид новите мутации на коронавируса ще се наложи пускането на още доста ваксини.
Но не е само това, още преди 10 години в РАН, Института по теоретична и експериментална биофизика предвидиха, че бъдещето е на липидните наноконтейнери:
Quote (selected)
Хотя  большинство  исследований  в  этой  области  посвящено  использованию  вирусов  для доставки  генетического  материала  к  клеткам  различных  органов,  использование  липосом  рассматривается  как  привлекательная  альтернатива  вирусной  трансфекции  поскольку  существенно  снижает  риск  развития  нежелательных  иммунных  реакций  и  возникновения  мутаций.  Так,  было  обнаружено,  что  вирусные  векторы  могут  инициировать  мутагенез  и вызывать  канцерогенную  трансформацию  клеток,  что  привело  к трагическим  событиям  в  процессе  клинических  испытаний и  стало причиной  резкого  сокращения  клинических  исследований  в  данной  области в последние несколько лет.
Более 20-ти  лет  назад  было  предложено  использовать  катионные  липиды  для  доставки  генетического  материала  в  клетки,  в  связи  с  чем  был предложен  термин«липофекция».  С  тех  пор  применение  липосомальных  векторов  постоянно  возрастает  и,  несмотря  на  то,  что  вирусные  векторы  продолжают  сохранять  несомненное  лидерство  в  биомедицине, в 2009 году  проводилось 93 клинических  испытания  с  использованием  липоплексов,  что  составляет 5,7%  от  общего  числа испытаний  в  этой  области.
"Интеллектуальные липидные наноконтейнеры" - 2011
РАН, Институт по теоретична и експериментална биофизика
Така че ако ще се ваксинирате, добре си направете сметката.
 :cool-1084:
« Последна редакция: Март 11, 2021, 23:41:11 от Engels »
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Quote (selected)
Европейската агенция по лекарствата (ЕМА) препоръчва да се издаде условно разрешение за пускане на пазара на ваксината срещу COVID-19 на Johnson & Johnson (J&J), която се прилага в една единична доза, вижда се от съобщение на ЕМА, публикувано на сайта на институцията.
Това проправя пътя Европейската комисия (ЕК) да предостави на американската ваксина условно разрешение за пускане на пазара още днес. Това ще бъде четвъртата ваксина, одобрена в ЕС, след тези на BioNTech/Pfizer, Moderna и Oxford/AstraZeneca.
Данните показват 67% намаление на броя на симптоматичните случаи на COVID-19 след 2 седмици при хора, получили ваксината (116 случая от 19 630 души) в сравнение с хората, получаващи плацебо (348 от 19 691 души). Това означава, че ваксината е имала 67% ефективност.
Комисията си е договорила 200 млн. дози от тази ваксина с опция да купи още 200 млн.
Онлайн изданието Politico предупреждава обаче, че компанията няма да достави първите си дози за страните от ЕС преди 1 април - и дори това не изглежда вероятно.
   
Още една ваксина с аденовирусен вектор, но поне е само с една доза.
 :cool-1084:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
AstraZeneшки неволи
« Отговор #4418 -: Март 12, 2021, 00:28:43 »
Quote (selected)
По-рано миналия месец AstraZeneca предупреди за очакван недостиг на дози, след като се появиха трудности с произведените количества в европейските ѝ обекти. Компанията обаче заяви, че ще компенсира блока с доставки от чужбина, включително от обектите си в САЩ.
„Открихме 75 млн. дози за второто тримесечие, които трябваше да дойдат от Великобритания, САЩ и до известна степен от Индия“, заяви шведският координатор за ваксините Рихард Бергстром в интервю за телевизионният канал TV4. „Сега ни бе казано, че компанията няма да може да достави тези дози, тъй като има забрани за износ от САЩ и Индия, както и договорни пречки за изпращане на дози от Великобритания“, допълни той.
Проблемите за AstraZeneca продължиха и по-рано в четвъртък, когато стана ясно, че Дания, Италия и Норвегия са поредните държави, които забраниха използването на всички или част от наличните си ваксини на компанията заради притеснения, че могат да причинят съсирвания на кръвта.
   
 :ouch-2147:
Дания, Италия и Норвегия и останалите забранили Зенеката, да пратят ваксините на Бат Бойко, той ще ги пусне по зелените коридори.
 :bigok:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
На пазар за ваксини
« Отговор #4419 -: Март 12, 2021, 02:13:12 »
иРНК ваксини

Производител: Pfizer/BioNTech

Име на препарата: Comirnaty
Технология: иРНК ваксина
Дози: Две, през три седмици
Възраст: Над 16 години В ЕС
Ефективност*: 95% при клинични проучвания
Съхранение: Транспортира се и се съхранява при температура от -90°C до -60°C; след размразяване може да се съхранява в хладилник при температура между 2°C и 8°C до 5 дни
Разрешение за употреба в ЕС: Да
Разрешена в други държави: Обединеното кралство, САЩ, Канада, Австралия, Исландия, Швейцария, Израел и др.
Европейският съюз е поръчал: 600 000 000 дози
България е поръчала: 3 900 000 дози

Производител: Moderna

Име: COVID-19 Vaccine Moderna
Технология: иРНК ваксина
Дози: Две, през четири седмици
Възраст: Над 18 години в ЕС
Ефективност: 94,1%
Съхранение: Транспортира се и се съхранява при температура -20°C; след размразяване може да се съхранява в хладилник при температура между 2°C и 8°C 30 дни
Разрешение за употреба в ЕС: Да
Разрешена в други държави: САЩ, Канада, Обединеното кралство, Исландия, Швейцария, Израел и др.
Европейският съюз е поръчал: 460 000 000 дози
България е поръчала: 960 000 дози

Производител: CureVac

Име: CVnCoV
Технология: иРНК ваксина
Дози: Две, през четири седмици
Възраст: още няма данни
Ефективност: още няма данни
Съхранение: Издържа три месеца в хладилник при температура между 2°C и 8°C.
Разрешение за употреба в ЕС: Все още няма; ЕМА започна текущ преглед (първа стъпка към получаване на разрешение) на 12 февруари 2021 г.
Разрешена в други държави: все още не
Европейският съюз е поръчал: 405 000 000 дози
България е поръчала: 1 000 000 дози

Ваксини с вирусен вектор

Производител: AstraZeneca/Oxford University

Име: COVID-19 Vaccine AstraZeneca
Технология: Векторна ваксина
Дози: Две, през най-малко 4 и най-много 12 седмици
Възраст: Над 18 години в ЕС;
Ефективност: Европейската агенция по лекарствата приема, че ефективността на ваксината е 60%; клиничните проучвания сочат, че ефективността е до 82% при интервал между двете дози от поне 12 седмици
Съхранение: Издържа шест месеца в хладилник при температура между 2 и 8°C
Разрешение за употреба в ЕС: Да
Разрешена в други държави: Обединеното кралство, Канада, Исландия, Австралия и др.
Европейският съюз е поръчал: 400 000 000 дози
България е поръчала: 4 500 000 дози

Производител: Janssen (поделение на Johnson&Johnson)

Име: Janssen COVID-19 Vaccine
Технология: Векторна ваксина
Дози: Една
Възраст: Над 18 години в САЩ
Ефективност: 72% според клинични тестове в САЩ, 64% според тестове в Южна Африка, 61% според тестове в Южна Америка
Съхранение: Две години при температура -20°C; до три месеца при температура между 2°C и 8°C
Разрешение за употреба в ЕС: Все още няма; производителите поискаха разрешение за допускане до пазара на ЕС на 16 февруари 2021 г.; решението на Европейската агенция по лекарствата се очаква на 11 март 2021 г.
Разрешена в други държави: САЩ, Канада, Бахрейн
Европейският съюз е поръчал: 400 000 000 дози
България е поръчала: 2 000 000 дози

Производител: Институт Гамалея към Министерство на здравеопазването на Русия

Име: „Спутник V“
Технология: Векторна ваксина
Дози: Две, през 3 седмици
Възраст: няма още данни
Ефективност: 91,6% при клинични проучвания
Съхранение: Транспортира се и се съхранява при температура -20°C; производителите работят по пригодяването на ваксината за съхранение в обикновен хладилник
Разрешение за употреба в ЕС: Все още няма; ЕМА започна текущ преглед (първа стъпка към получаване на разрешение) на 4 март 2021 г.
Разрешена в други държави: Русия, Словакия, Унгария, Сърбия, Казахстан, Монголия и др.
Европейският съюз е поръчал: ЕС няма сключен договор за поръчка на ваксината „Спутник V“; някои държави в ЕС поръчаха дози от нея самостоятелно (Унгария, Словакия)
България е поръчала: България не е поръчала дози от ваксината „Спутник V“

Протеин-базирани ваксини

Производител: Novavax

Име: NVX-CoV2373
Технология: Протеин-базирана ваксина
Дози: Две, през 3 седмици
Възраст: още няма данни
Ефективност: 89,3% при клинични проучвания
Съхранение: В хладилник при температура между 2°C и 8°C
Разрешение за употреба в ЕС: Все още няма; Европейската агенция по лекарствата започна текущ преглед (първа стъпка към получаване на разрешение) на 3 февруари 2021 г.
Разрешена в други държави: все още не
Европейският съюз е поръчал: ЕС няма сключен договор за поръчка на ваксината на Novavax; Европейската комисия е приключила предварителни разговори с компанията за поръчка на 200 000 000 дози
България е поръчала: Българските здравни власти не са поръчали от ваксината на Novavax; ако компанията сключи договор с ЕС, здравните власти планират да поръчат 1 550 000 дози

Производител: Sanofi-GSK

Име: все още не е обявено
Технология: Протеин-базирана ваксина
Дози: още няма данни
Възраст: още няма данни
Ефективност: още няма данни
Съхранение: още няма данни
Разрешение за употреба в ЕС: не е кандидатствала
Разрешена в други държави: все още не
Европейският съюз е поръчал: 300 000 000 дози
България е поръчала: Българските здравни власти не са завършили поръчката на ваксината; след като станат известни резултатите от последната фаза на клиничните изпитания, здравните власти планират да поръчат 4 650 000 дози

Ваксини с деактивиран вирус

Производител: Sinopharm/ Пекински институт за биологични продукти

Име: BBIBP-CorV
Технология: Ваксина с деактивиран вирус
Дози: Две, през 3 седмици
Възраст: още няма данни
Ефективност: Все още не са публикувани подробни резултати от последната трета фаза на клиничните тестове; според производителите ефективността на ваксината е 79,3%
Съхранение: още няма данни
Разрешение за употреба в ЕС: не е кандидатствала
Разрешена в други държави: Китай, Унгария, Ирак, Аржентина, Перу, Египет, Сърбия и др.
Европейският съюз е поръчал: ЕС не е поръчал от ваксината на Sinopharm
България е поръчала: България не е поръчала от ваксината на Sinopharm

Производител: Valneva/Dynavax

Име: не е обявено
Технология: Ваксина с деактивиран вирус
Дози: още няма данни
Възраст: още няма данни
Ефективност: още няма данни
Съхранение: още няма данни
Разрешение за употреба в ЕС: не е кандидатствала
Разрешена в други държави: все още не
Европейският съюз е поръчал: ЕС няма сключен договор за поръчка на ваксината на Valneva/Dynavax; Европейската комисия е приключила предварителни разговори с компанията за поръчка на 60 000 000 дози
България е поръчала: Българските здравни власти не са поръчали от ваксината на Valneva/Dynavax; ако компанията сключи договор с ЕС, държавата ще има право според квотата си на 930 000 дози.

"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Желязото се кове докато е горещо
« Отговор #4420 -: Март 12, 2021, 02:47:52 »
Quote (selected)
Някои от най-големите фармацевтични компании обединиха усилията си с отдавнашни конкуренти, за да бутат напред производството на ваксини срещу Covid-19. Създават се необичайни съюзи, които чертаят перспектива за значително увеличаване на добива и доставките до лятото и до края на годината.
Томас Трумпф, изпълнителен вицепрезидент на "Санофи", каза, че компанията има 6 месеца преди да даде приоритет на собствената си ваксина срещу COVID-19.
През това време френският производител на лекарства ще включи свои заводи в усилията за добиването на ваксината срещу Covid-19 на "Пфайзер" (Pfizer) и неговия партньор "Бионтех" (BioNTech). "Санофи" се ангажира да подпомогне "Пфайзер-Бионтех" в пълненето на флакони със 125 млн. дози от ваксината им.
"Санофи" обяви, че ще помогне и на друг производител на ваксина - "Джонсън и Джонсън" (Johnson & Johnson).
Швейцарският гигант "Новартис" (Novartis) също се притече на помощ на "Пфайзер-Бионтех", като ще включи свой завод във финалния етап от производството на ваксината. Още през юли се очакват ваксини на "Пфайзер-Бионтех" от завода на "Новартис".
"Новартис" ще помогне и на германската биотехнологична компания "Кюрвак" (CureVac) за производството на експерименталната й ваксина срещу COVID-19.
Ройтерс съобщи наскоро, че до края на 2021 година "Новартис" планира да произведе иРНК молекулите, на които е базирана ваксината с две дози, както и "насипни лекарствени продукти" за до 50 милиона дози, а също и до 200 милиона допълнителни дози през 2022 година, обявиха днес двете компании.
Фармацевтичните компании "Бакстер" (Baxter International) и "Ендо" (Endo International) също се включиха в играта, като се договориха да помогнат на специализираната в производството на ваксини компания "Новавакс" (Novavax) да произведе своя продукт срещу Covid-19. Според директора на Агенцията по лекарствата Богдан Кирилов ваксината на "Новавакс" (първата антигенна ваксина) може да бъде одобрена преди средата на годината.
В първите дни на март стана известно, че "Мерк" (Merck & Co.) ще помогне за производството на току-що одобрената (в САЩ - в ЕС вероятно на 11 март) ваксина срещу коронавирус на "Джонсън и Джонсън" в опит да разшири предлагането по-бързо.
   
Споко, ваксини ще има за всички.
 :m1273:
 :bigok:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7568
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4421 -: Март 12, 2021, 09:08:43 »
Цитат на: Engels
Векторните ваксини като Зенеката и Спутника нямат бъдеще.
Дори само заради това, че подходящите за вектори вируси не са много.

Да, бе. Затова всеки всяка година се разболява неколкократно от разни настинки.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3621
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4422 -: Март 12, 2021, 09:30:49 »
Според изнакопирваното от Енгелса „България“ вече е поръчала 12,36 млн броя ваксини и планира да поръча още 6,2 млн. От чий джоб и за чий х.й, да попитам?

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11313
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4423 -: Март 12, 2021, 09:55:41 »
Сега две думи в повече, гледам, че вие сте тук във висините на науката, аз да добавя квот мога от на собствен задник.
Прави излязоха онези, които твърдяха че развитието на това заболяване си има два етапа - първи 5-6-7 дни короната разрушава квот може в организма и втори - последствията работят още 8-10 дни сами за себе си.
При първия нищо не може да се направи и/или ограничи - контролира се температурата с квот може и тва е.
Гълтането на антибиотици се оказа само профилактично. На каквито и да са антибиотици!
Втория етап е много важно да се диагностицира навреме - кога точно започва /аз изпуснах само 2-3 дни и изядох хурката/ и какво точно ще се лекува - пневмония, поражения по сърце, черен дроб и т.н. Докато първия етап всички го карат приблизително еднакво /само в температура има разлика/  втория е страшно разнообразен. Аз където лежах се споделиха поне 40-50 мнения на патили - един с един нямат общо. Един имаше десетина дни е бил с маските, сатурация 50-52 и не е знаел на кой свят е, друг - само с малко температура и едва започваща пневмония /лекар все пак, веднага хваната/, а за отраженията - засегнати от вътрешни органи, до нервна система, човек, прекарал и приключил в клиниката нормално бе дошъл след  месец на контролен преглед с неимоверно уголемено сърце!!! и т.н. Абе неккъв Чернобил се получава. Това разбира се са крайностите, мнозинството все пак си го караха по учебник, но пак имаше разлики.
Личен съвет - след 6-7 дни от началото на заболяването не жалете онези 150 лева за скенер в добра лаборатория и при първи признаци на пневмония или други поражение, веднага - болница! Колкото по рано - толкова по добре. Лекарят, дето споменах по горе, го бяха хванали още на 5% засягане на белите дробове и го изписаха заедно с мен на петия ден, аз - откарах 10.
Лекарите!
Споменах и в първия си пост, че слава Богу все още има хора разбиращи си от занаята.
Където бях, се въртяха смени от екипи, доброволци от всякакви клиники.
Лечението - по протокол, като в зависимост от индивидуалното състояние се добавяха екстри към общото.
Персонала- до един - без ваксинации! Изкарали на крак. Една единствена сестра видях да носи маска.
Обобщеното им мнение - майната им на PCR тестове, рентгени, сатурации, температури, как си стигнал до тук... търсят и намират начин освен общата терапия, да ти намерят индивидуалното и да добавят нещо така, че да ти помогне точно на теб. Бях изгубил надежда, че има вси още такива хора, повтарям го непрекъснато.
Вярвайте им, по големите болници на София може да се разчита. Поне тук.
Общо за мнението им за вируса - пазят се, не изказват ясни мнения, но между редовете при нито един не "прочетох", че тази история има естествен произход.
Мнението им за управление на кризата - 18+
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4424 -: Март 12, 2021, 11:57:13 »
За дискусията тук – от женския празник сабале насам, когато ме хвана липсата по съвсем основателни причини, до този момент – вдигам палче единствено на SvSophia и на Simplified Solutions (независимо от отношението ѝ към мен!)

Както и на Дозирис – за ясното разграничение между вируса и болестта, но най-вече за кратката и ясна дефиниция на самото заболяване от Coronavirus disease (COVID-19). 

SARS-CoV-2 е вирусът, Ковид-19 е болестта.

Добав:

Coronavirus disease (COVID-19) is an infectious disease caused by a newly discovered coronavirus.

https://www.who.int/health-topics/coronavirus#tab=tab_1




« Последна редакция: Март 12, 2021, 12:11:11 от Джиджи »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23966
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Ето откъде СЗО смята, че е тръгнал коронавирусът
« Отговор #4425 -: Март 12, 2021, 13:46:42 »
Quote (selected)
Разпространението на вируса от хранителния пазар в Ухан е най-вероятната версия за възникването на пандемията от COVID-19, пише „Лъндън Ивнинг Стандарт”, като цитира думите на представителите на делегацията на Световната здравна организация (СЗО).
На брифинг в мозъчния тръст „Чатъм хаус” четирима учени, които се присъединиха към екип от експерти по-рано тази година, заявиха, че не са намерили доказателства за теориите за лабораторния произход на вируса. Експертите твърдят също, че няма причина да се обвинява Китай в умишлено разпространение на вируса.

https://www.vesti.bg/sviat/eto-otkyde-szo-smiata-che-e-trygnal-koronavirusyt-6122624

Не е изкуствен, Китай няма вина!
Мир и любов и да не се ровите много в произхода че ще се размирише! :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4426 -: Март 12, 2021, 15:03:50 »
Quote (selected)
If it looks like a duck, swims like a duck, and quacks like a duck, then it probably is a duck.

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2597
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4427 -: Март 12, 2021, 15:13:29 »
Giuseppe, радвам се, че ТСВ-биологична първа, не те взе жертва. :t0328:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9764
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4428 -: Март 12, 2021, 16:24:23 »
Vaccine rollout will trigger new Covid variants, Oxford scientist warns, adding ‘new layer of complexity’ to pandemic fight
17 Feb, 2021 13:57 / Updated 22 days ago
https://www.rt.com/uk/515824-covid19-vaccines-variants-oxford/?fbclid=IwAR2FVsAIpog9_zPs5fGCkM2PD-pGo6IpCRs8xyJA-CtGtJS_bHSnnU88Yl0
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4429 -: Март 12, 2021, 16:42:59 »
И сега какво с  ваксината на Астра-Зенека? В мивката ли ще я изливат?! :m1708: Или ще продължават да лъжат, че е безопасна?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23966
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4430 -: Март 12, 2021, 16:47:04 »
90% са усвоени, докато стигне заповедта до бодящите смятай че са я приключили.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Mae Ashi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1269
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4431 -: Март 12, 2021, 16:52:35 »
Това е такъв изродски цирк в момента, че нямам думи просто  :t2407:
Вчера се чудиха как да затискат със задници амбразурата (Не, та не! Няма да я спираме!). Днес, даже успяха и смъртен случай да намерят, че да оправдаят решението на Спасителя на нацията.

А между другото, има сред коментарите и намеци, че в европейски мащаб може всичко това да е организирана кампания на конкурентите с РНК ваксините...

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9764
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4432 -: Март 12, 2021, 16:56:42 »
Даже фейсбук си промени предупредителния надпис, до вчера пишеше, че ваксините са сигурни и ефективни и неща от тоя сорт, днес пише, че ваксините минават през много тестове и т.н., преди да бъдат одобрени. Ама все още не пише, че не са одобрени, а те не са.
В Австралия в неделя здравният им министър показно се ваксинирал и във вторник изведнъж влязъл в болницата, щото случайно паднал по стълбите.
Ваксинирани моряци масово със силни странични ефекти, влизат в болница чяст от тях, публикува го Дейли мейл и разни други вестници, на следващия ден няма помен от публикациите.
https://principia-scientific.com/breaking-aussie-navy-in-covid-jab-cover-up-after-mass-adverse-reactions/?fbclid=IwAR0LZT6zfNcxTApN_9cFQMs9Ah8iKSbZ1DbhgLaAfx1a6OPPkDb1L3LT21k
За да не се изгуби и тук, копирам част от текста:

Australian Health Minister, Gregg Hunt, who was taken seriously ill  in a “critical condition” after he received his dose of the untested, experimental vaccine. In a statement on Tuesday evening his office stated that Minister Hunt had:
“been admitted to hospital with a suspected infection, he is being kept overnight for observation and is being administered antibiotics and fluid
... Navy sailors hospitalised after being given Covid vaccinations
https://www.dailymail.co.uk/news/article-9349695/Navy-sailors-hospitalised-given-Covid-vaccinations-HMAS-Sydney.html which reported:
A number of navy sailors have been hospitalised after being given Covid-19 vaccinations on the HMAS Sydney. Defence sources confirmed some HMAS Sydney crew members were admitted to St Vincent’s …”
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4433 -: Март 12, 2021, 17:25:50 »
Имаме близка на 90+ години в Германия, слава Богу в сносно за възрастта и здраве. От известно време личната и лекарка и лекуващият специалист с любезен натиск я  уговарят да се ваксинира. Коренячка източноберлинчанка, преживяла цялата ГДР от самото и създаване, тя не им се дава. Друго близко семейство - и двамата съпрузи са на 65+ ще се ваксинира за да може да дойде на почивка в България. Предполагат, че или ваксинационните паспорти ще станат задължителни за желаещите да почиват извън Германия, или ще ги задължат да се карантинират при завръщане.

Неактивен Mae Ashi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1269
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4434 -: Март 12, 2021, 17:26:21 »
Светлина в тунела на всеобщата мъгла, или как една хипотеза се яви, после уж я отрекоха и сега пак се намират доказателства в подкрепа. Или отново за BCG ваксината и развитието на ковид.
Quote (selected)
Our analysis suggests that BCG is associated with reduced COVID-19 infections if the BCG vaccine coverage is over 70%
(https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2213398420301949)

И още едно, свързано със серологични изследвания:
Quote (selected)
BCG vaccination history associates with decreased SARS-CoV-2 seroprevalence across a diverse cohort of health care workers
(https://www.jci.org/articles/view/145157)

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4435 -: Март 12, 2021, 17:31:07 »
''А между другото, има сред коментарите и намеци, че в европейски мащаб може всичко това да е организирана кампания на конкурентите с РНК ваксините...''
Търговските войни също не могат да бъдат изключени. Куцо и сакато ще се юрне да прави ваксини, имитации на такива и каквото се сетите. Дали да не очакваме телевизионна реклама и платени PR съобщения?
« Последна редакция: Март 12, 2021, 17:35:04 от Здравка »


AnonimusBG

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4437 -: Март 12, 2021, 18:02:32 »
Чета ви цяла седмица и реших да драсна някой ред.
За 2 месеца си заминаха близки и познати в Русия, България и Европа.
Последно ми се обадиха в сряда за мой съученик.
Хора, които имаха поне 15-20 г. живот напред и не боледуваха.
Не ми се е случвало нищо такова никога.
От съвсем личното. Анонимката го изкара в началото на януари. Обонянието и и досега не се е възстановило напълно. Тя го оценява на около 50%.
Не зная защо аз минах гратис.
Съгласен съм, че има преекспониране на проблема.
Отделно че всеки т. н. експерт се стреми да попадне в телевизора(социалните мрежи) и да монетизира след това нещо. Майната им.
За ваксините.
Сложно ми е.
Винаги съм бил за ваксините, но нещата в нашия изкривен (меко казано) свят ги политизираха и вече не може да се вярва и на учените.
И тях ги забъркаха в това безумие и никой не може да разбере кой за какво и срещу какво(кого) се бори и защо.
Малко объркано, но това ми е в главата.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9764
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4438 -: Март 12, 2021, 18:11:34 »
Единственото сигурно и необъркано нещо е, че ваксините не са одобрени. Останалото е хаос.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4439 -: Март 12, 2021, 18:15:25 »
"За ваксините.
Сложно ми е.
Винаги съм бил за ваксините, но нещата в нашия изкривен (меко казано) свят ги политизираха и вече не може да се вярва и на учените."
Ами не е сложно. Това ОЩЕ не е ваксина, нищо лично. Не може лекарството да е по-страшно от болеста и това е. След като свекърва ми, човек изключително уравновесен и с ясен поглед към медицината, се опъва на всеобщата ваксинация независимо от натиска от вси страни, включително част от фамилията - значи може да се вадят прости заключения. Засега снишаване, после ще видим. Но всеки преценява според собственото си положение - количество контакти, количество зарази наоколо, количество домашни с проблеми, много са факторите и за всеки ще бъде различен отговор.