Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 23:07:16

Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 557110 пъти)

Giuseppe, Imko1 и 92 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8520 -: Юни 08, 2023, 10:42:47 »
Quote (selected)
Не. Бармалей говореше, че Русия подобно на Кочината граничи със себе си. От историческа гледна точка. Няма начин думите му да се тълкуват по друг начин
Аха!
Няма разбира се!
Quote (selected)
Дедо Барми е сложил "Киев за три дни" в кавички...
А иначе - кое от написаното не е вярно?
Това, че господин Президента на РСФР - Владимир Путин тръгна да демилитаризира и денацифицира Украйна?
Или пък това, че от тая "денацификация" украинците пламнаха от любов към Русия?
Или пък това, че НАТО трайно се настани в Украйна?
Или пък, че тая много специална "СВО" отне живота на десетки хиляди руснаци и украинци?
А може би това, че в резултат на същата тая СВО, Европа диверсифицира енергийната си зависимост от Русия?
Или пък това, че същата тази Русия е принудена (изнудвана от големия жълт дракон) да продава природните си ресурси под себестойност?
Точно за имперска Русия говори шлюхата - нали?
А това, за което троли - написах ти го точно в темата, където му е мястото - "Украйна".
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8521 -: Юни 08, 2023, 10:46:21 »
Асол, излизам... мама ме е учила да не разговарям с каруцари...
Апропо - въпроса за Грузия е е дискусионен. Ако Мечката продължи по същия път, почти е сигурно, че НАТО ще стъпи в Тбилиси???
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8522 -: Юни 08, 2023, 10:46:31 »
А бе, не можеш ли да мислиш... говориш... и пишеш човешки?
Или се надяваш да ти отвърна със същия каруцарски език, за да може Секуко - който стои и дебне зад ъгъла - да ме катаньоса?
П.П. Макар, че  това няма да промени нито резултата от "Специалната Военна Операция"... нито нивото на долара и рублата :smokin:

ми тогава недей да тролиш.

... сравняваш ябълки и портокали кои са по-кубични. па като ти се вържат - пак клоунясваш...

верно, ко стана с курса на долара-рубъля, дето го зачекна...

а и що в щатите забраняват на търговците да пречат на крадците в магазините им, туй също е мноо важно....
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8523 -: Юни 08, 2023, 10:48:08 »
Това за Киев за три дни са глупости и аз му ги отбелязах. Аз продължавам да смятам, че премилането на техника и човешки ресурс при дълбоко окопаване е печеливша стратегия. Гарнирано с т. нар. санкции, плюс добиването на боен опит от страна на руската армия може би ще ограничи времевия диапазон на третата световна война на половината на времето на предишната

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8524 -: Юни 08, 2023, 10:48:52 »
Асол, излизам... мама ме е учила да не разговарям с каруцари...
Апропо - въпроса за Грузия е е дискусионен. Ако Мечката продължи по същия път, почти е сигурно, че НАТО ще стъпи в Тбилиси???


хи хи хи...

ма грузинците нещо друго опяват сега, пуснаха да летат до тбилиси аерофлот....

барми, стига пропаганда, ае малко факти най-после, или не са те захранили с опорки и виеш в абстиненция?
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8525 -: Юни 08, 2023, 10:52:34 »
Quote (selected)
почти е сигурно, че НАТО ще стъпи в Тбилиси???

Не знам колко е сигурно. Аз за всеки случай отново си отворих географската карта :nuts:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8526 -: Юни 08, 2023, 10:54:51 »
Quote (selected)
мама ме е учила да не
А мен мама ме е учила - зъб за чене, око за две.
От друго не разбирали умнокраставите.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8527 -: Юни 08, 2023, 10:58:24 »
Нивото на долара и рублата е много интересно. Също така развитието на съдбата на долара.

И на рублата, и на рублата. Ма като има суровини, няма страшно. Бе всичко отиде на кино. А Китай си трае мъдро.
« Последна редакция: Юни 08, 2023, 11:04:29 от dabedabe »

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8528 -: Юни 08, 2023, 11:08:45 »
Нивото на долара и рублата е много интересно. Също така развитието на съдбата на долара.

И на рублата, и на рублата. Ма като има суровини, няма страшно. Бе всичко отиде на кино. А Китай си трае мъдро.

Ми няма страшно. Зад хартишката сепак трябва да стои нещо, което можеш да видиш и пипнеш  :nuts:

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8529 -: Юни 08, 2023, 11:13:57 »
Някой знае ли, като защо по жълтите павета още не излязъл/изпълзял умнокрасивитета?
Все пак, Шиши ще пише Конституция, не просто ще е ДАНСаджия %1. Протести нещо? Времето е топличко, не е горещо...

Да не би, защото Ицето понапълнил бузките в Росенец и Варна?
С баклавички, разбира се, вие да не помислихте нещо друго?
 

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8530 -: Юни 08, 2023, 11:24:57 »
Рекъл съм - не по високо от...
Що се касае за "възобновената линия на Аерофлот" Нека пием вода от извора - от устата на грузинския президент - г-жа Зурабишвили...
воаля...
П.П. Намерих ви р симулантен превод - на руски - за да не ви затруднявам...
https://youtu.be/FQ0YD13CH9k
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8531 -: Юни 08, 2023, 11:28:31 »
Quote (selected)
г-жа Зурабишвили...

Хайде да се държим сериозно. Това е сламена кукла, от която нищо не зависи. Барми, не сваляй нивото

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8532 -: Юни 08, 2023, 11:35:46 »
Френският и е на много добро ниво. Браво!

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8533 -: Юни 08, 2023, 11:37:48 »
Quote (selected)
г-жа Зурабишвили...

Хайде да се държим сериозно. Това е сламена кукла, от която нищо не зависи. Барми, не сваляй нивото
Е... президент... главнокомандващ... почти като наш Румен...
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8534 -: Юни 08, 2023, 11:37:58 »
Грузинсия президент, беше заявила че никога няма да се качи в авиокомпанията, на което и беше отговорено от авиокомпанията, че никога няма да се вози по техните рейсове...

Не че е някакъв прецедент в "демократичните" страни!

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8535 -: Юни 08, 2023, 11:44:57 »
Аз викам - да минем в наш'те си коловози:
 :t2407: оттеглиха обвинението си срещу Гешев  :i_laughing:

кунките надалеч от антифашистите. 
« Последна редакция: Юни 08, 2023, 11:53:41 от паралелепипед »
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8536 -: Юни 08, 2023, 11:45:32 »
Quote (selected)
г-жа Зурабишвили...

Хайде да се държим сериозно. Това е сламена кукла, от която нищо не зависи. Барми, не сваляй нивото
Е... президент... главнокомандващ... почти като наш Румен...

Даже е точно същото. Но нашият плъх има по-добър инстинкт за самосъхранение..Не казвам, че ще му помогне  :smokin:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8537 -: Юни 08, 2023, 11:47:27 »
Аз викам - да минем в наш'те си коловози:
 :t2407: оттеглиха обвинението си срещу Гешев  :i_laughing:

Аз вече отбелезАх, че залезът на промената беше инспириран от агите. Ердо взе, че спечели и е редно да ограничат щетите. Идат нови избори :nuts:
« Последна редакция: Юни 08, 2023, 11:53:57 от паралелепипед »

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8538 -: Юни 08, 2023, 11:50:58 »
Рекъл съм - не по високо от...
Що се касае за "възобновената линия на Аерофлот" Нека пием вода от извора - от устата на грузинския президент - г-жа Зурабишвили...
воаля...
П.П. Намерих ви р симулантен превод - на руски - за да не ви затруднявам...
https://youtu.be/FQ0YD13CH9k

викаш, грузинеца забранява полетите на аерофлот, ма ний не успяваме да го разберем?

барми, барми, не по-високо от фесовете... и от курса на долареса-рубъля...

тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен паралелепипед

  • Administrator
  • *****
  • Коментари: 383
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8539 -: Юни 08, 2023, 11:55:01 »
барми, седерастки номерца и лексики пробутвай около себе си.


Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8540 -: Юни 08, 2023, 11:57:13 »
барми, седерастки номерца и лексики пробутвай около себе си.

Аз нямам проблеми. Това са великолепни топчета за отиграване :nuts:

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8541 -: Юни 08, 2023, 12:01:43 »
барми, седерастки номерца и лексики пробутвай около себе си.

Аз нямам проблеми. Това са великолепни топчета за отиграване :nuts:

гади ми се от смелостта, с която днешните антикомунисти вадят нож
на избитите навремето от тогавашните фашисти....

тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Активен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8542 -: Юни 08, 2023, 12:03:37 »
Рекъл съм - не по високо от...
Що се касае за "възобновената линия на Аерофлот" Нека пием вода от извора - от устата на грузинския президент - г-жа Зурабишвили...
воаля...
П.П. Намерих ви р симулантен превод - на руски - за да не ви затруднявам...
https://youtu.be/FQ0YD13CH9k

Хи,хи. Тая мадам я обявиха за персона нон грата за компанията летяща до Москва, официално от компанията.( Avatara na Giuseppe )

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8543 -: Юни 08, 2023, 12:08:49 »
викаш, грузинеца забранява полетите на аерофлот, ма ний не успяваме да го разберем?
Ние май го разбираме, ама Барми нещо не успява - няма "аерофлот", а две компании - руската "Азимут" и грузинската "Аирзене", като втората, грузинската, няма да вози Президентката!


Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8544 -: Юни 08, 2023, 12:09:47 »
Quote (selected)
гади ми се от смелостта, с която днешните антикомунисти вадят нож

Това не е смелост, а глупост. Гледането на тъпи филми затъпява инстинктите. А истината е, че в Кочината продължава да има отблясъци от стари родове. Родове, дето не им е чуждо да заиграе пушката. Щото едно е да си пред таблета, а съвсем друго е да можеш не само да я държиш, а и да си служиш с нея. Някои неща никога не се променят

п. п. Цветомир, баретата от Плевен съвсем не е единствен пример. А той е по-голям от мен
« Последна редакция: Юни 08, 2023, 12:18:15 от Aсол »

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8545 -: Юни 08, 2023, 12:34:58 »
Това не е смелост, а глупост. Гледането на тъпи филми затъпява инстинктите.
Тия и филми не гледат. Нямат време! Чуват по нещо на партийните сбирки и митингите - клишета и опорки.

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #8546 -: Юни 08, 2023, 12:47:13 »
Рекъл съм - не по високо от...
Що се касае за "възобновената линия на Аерофлот" Нека пием вода от извора - от устата на грузинския президент - г-жа Зурабишвили...
воаля...
П.П. Намерих ви р симулантен превод - на руски - за да не ви затруднявам...
https://youtu.be/FQ0YD13CH9k

Бармалей чети бе човек.

Авиакомпания Georgian Airways не пустит президента Грузии в свои самолеты
https://sputnik-georgia.ru/20230521/aviakompaniya-georgian-airways-ne-pustit-prezidenta-gruzii-v-svoi-samolety-277890736.html

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #8547 -: Юни 08, 2023, 13:06:37 »
Въпрос на водещият на "Тази сутрин" и отговорът на Даниел Лорер:
 "- Как ви звучат сега прощалните думи на Кирил Петков от последния ден, когато беше гласуван вота на недоверие на редовното правителство "Чест беше за мен да водя правителство, което беше свалено от Делян Пеевски, Бойко Борисов, Слави Трифонов и Елеонора Митрофанова!" ? С единия вече сте в партньорство, имате общо правителство, а с другия се договаряте за конституционни промени.
 - Мисля, че ако Продължаваме промяната, и конкретно господин Петков доказаха нещо- това е колко сме смели!"

https://www.lentata.com/dokazahte-kolko-tragichno-bezprincipni-ste

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #8548 -: Юни 08, 2023, 16:37:33 »
„Левицата!“ излиза на нов протест срещу политическия цинизъм
Quote (selected)
За трети пореден път „ЛЕВИЦАТА!“ излиза на протест срещу безпрецедентния политически цинизъм.

„ЛЕВИЦАТА!“ е последователна в настояването незабавна оставка на престъпното правителство, оглавено от Николай Денков, и назначаване на нови парламентарни избори. „ЛЕВИЦАТА!“ е последователна в настояването си за връщане на държавността ликвидиране на престъпните елементи от управлението на България.

Протестът е насрочен за 10 юни (събота) от 12:00 ч., пред Народното събрание на Р България.
Точно както протестът на "Левицата" на 6.VI.2023 г. се проведе съвместно с протеста на "Възраждане", така ще бъде и в събота. Часът и мястото на протеста съвпадат:

Да се надяваме, че и други партии и организации ще се присъединят към протеста, както и че ще има по-масово участие на гражданите!

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8549 -: Юни 08, 2023, 16:51:47 »
Quote (selected)
Това, което ни безпокои е, че ГЕРБ-СДС не искат и няма да носят отговорност за ротационното правителство...
Изисква се огромна политическа смелост да направиш правителство с подкрепата на ГЕРБ и конституционна реформа, подкрепена от ДПС, аргументира се Лорер.
https://epicenter.bg/article/Lorer--Pritesnyava-ni--che-GERB-SDS-ne-iskat-i-nyama-da-nosyat-otgovornost-za-pravitelstvoto/317654/2/0

Пашата обича смелите, но не и безразсъдните.
Приятна ротация на чевермето и специален успех в увеличаването на събираемостта на зъбите от асфалта  :t0140:
*********   ✹    *********

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #8550 -: Юни 08, 2023, 17:08:41 »
За тук е.
Ако случайно някой от тези които се мислят за елит чете.
Въпреки че се съмнявам даже и да бъде прочетено от някой от тях че ще им стане ясно за каво става дума.
Как така, ами посолствата, ами банковите сметки.
Ибрикчии.

В Венгрии больше не ощущают напора от стран Запада после отказа поставлять оружие украинской армии. Такое заявление сделала президент Венгрии Каталин Новак в интервью швейцарской газете Neue Zürcher Zeitung .
"Уже нет. Думаю, уже все поняли нашу позицию", - ответила Новак на вопрос о том, чувствует ли Будапешт давление в связи со своим нежеланием поставлять оружие Украине.

https://www.mk.ru/politics/2023/06/08/zapad-perestal-davit-na-vengriyu-izza-otkaza-pomoch-oruzhiem-ukraine.html

https://www.nzz.ch/international/ungarns-praesidentin-novak-militaerhilfe-koennte-krieg-anheizen-ld.1741084?reduced=true

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8551 -: Юни 08, 2023, 19:47:30 »
Quote (selected)
47% от българите смятат, че трябва да си сътрудничим стратегически с Русия
Русия е необходим партньор, с който трябва да си сътрудничим стратегически, смятат 47% от българите. Това показва проучване на Европейския съвет за външни отношения. 18% от запитаните пък смятат, че Русия е съюзник, който споделя нашите интереси и ценности. 17% казват, че Москва е противник, с който сме в конфликт.
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/47-bulgarite-smyatat-che-tryabva-da-si-sutrudnichim-strategicheski-rusiya
От мойта гледна точка (докато съм се полуизлегнал на дивана с чаша бира) ми мяза като 83% да не смятат Русия за противник, враг, сатана....
И нямат причина се конфронтират с РФ.

ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8552 -: Юни 08, 2023, 20:08:11 »
47% от българите смятат, че трябва да си сътрудничим стратегически с Русия
Русия е необходим партньор, с който трябва да си сътрудничим стратегически, смятат 47% от българите
Подобно на романа си "1984" Оруел би казал 74%.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8553 -: Юни 08, 2023, 20:17:26 »
не виждам некви страдания от чумнокрасивитета по повод коалициятя ГЕРБ+СДС+ПП+ДБ+ДПС,  дето ни управлява...

поплювателства по БСП и Възраждане - гледам бол, ма по основната тема - мъртва тишина...

даже срамежливо подкудкудякване откъм деебариата и прочия седесариат, и опити да се оплюе възраждане и бсп...

иначе

ТИШИНА.

що така бе, готините?
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #8554 -: Юни 08, 2023, 20:36:54 »
Тържествен прием в навечерието на Деня на Русия се състоя днес в руското посолство в София, предаде ТАСС, като се позова на свой кореспондент на място.
На събитието присъстваха лидери на политическа партия "Възраждане", както и български социалисти, ветерани, представители на много български обществени организации, на Българската православна църква, учени и културни дейци.

https://epicenter.bg/article/Sotsialisti-i-lideri-na--quot-Vazrazhdane-quot--bili-na-priem-v-ruskoto-posolstvo-v-Sofiya/317732/2/0


Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #8555 -: Юни 08, 2023, 21:09:05 »
не виждам некви страдания от чумнокрасивитета по повод коалициятя ГЕРБ+СДС+ПП+ДБ+ДПС,  дето ни управлява...
поплювателства по БСП и Възраждане - гледам бол, ма по основната тема - мъртва тишина...
даже срамежливо подкудкудякване откъм деебариата и прочия седесариат, и опити да се оплюе възраждане и бсп...
иначе
ТИШИНА.
що така бе, готините?
Пак ще цитирам Росен Георгиев:
Quote (selected)
Не знам защо от известно време разни анализатори и политолози ни внушават, че с ПП/ДБ било свършено, понеже, видите ли, били излъгали електората си и той нямало да им прости… Нищо подобно! Някои хора май наистина не познават манталитета на въпросния електорат… За този електорат, единственото нещо, което има значение, е „Да го начукаме на комунистите! Рашките да си идат в Сибир! Възраждане да бъдат забранени! Да влезем в Шенген! Да подкрепим братска Украйна“… Докато ПП/ДБ гъделичкат тези g-точки, електората им ще си ги подкрепя, ако ще не с Боко, ами и с Дон Корлеоне да влязат в коалиция… Няма излъгани, няма отвратени, няма огорчени и разочаровани. Не е свършено нито с ПП, нито с ДБ… Вие наистина нямате идея за какъв малоумен, истеричен и злобен електорат става дума тука.

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #8556 -: Юни 08, 2023, 21:17:09 »
ПРОФ.ИВО ХРИСТОВ ПРИ ВАСИЛ ВАСИЛЕВ: ЦЕЛТА НА АНАЛИЗА НЕ Е ДА ВИ СТАНЕ ХУБАВО, А ДА ВИ СТАНЕ ЯСНО! „ПАРТНЬОРИТЕ“ СРИНАХА БЪЛГАРИЯ, ОТГЛЕДАХА СИ МАРИОНЕТКИ, ВКАРВАТ НИ ВЪВ ВОЙНА!
https://nesestrahuvai.com/мръсните-чаршафи-на-българския-полит/
https://www.youtube.com/watch?v=o94sTJsUet4&t=232s

Струва си.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #8557 -: Юни 08, 2023, 21:50:31 »
🇧🇬🇺🇸🇺🇦 6 июня в парламенте Болгарии утвердили новое проамериканское правительство:
Quote (selected)
Ранее две противоборствующие партии — «ГЕРБ» и «Продолжаем перемены – Демократическая Болгария» — условились создать беспрецедентный в истории государства кабинет, в котором пост премьер-министра станет переходящим.

На должность премьера парламентарии одобрили кандидатуру лидера партии «Продолжаем перемены» Николая Денкова, а его замом станет Мария Габриэль из состава «ГЕРБ». Она должна сменить Денкова через девять месяцев.

🔻 По завершении голосования начались массовые протесты. Демонстранты подозревают, что результаты выборов были подтасованы в пользу политиков, которые будут лоббировать вступление Болгарии в еврозону и участие в других прозападных инициативах. По информации от болгарских журналистов @efir_info, протесты продолжатся в субботу.

❗️Среди протестующих — представители партии «Возрождение». Они отмечают, что 14 из 20 министров нового кабинета связаны с США, в том числе пятеро из них получали гранты фонда «Америка для Болгарии».

Демонстранты подчеркивают связь Марии Габриэль с фондом Сороса, а также выражают опасения насчет готовности избранного министра обороны Тодора Тагарева передать различные типы вооружения на Украину.

В марте командование ВВС Болгарии даже обвинило Тагарева в служении иностранным интересам.

🔻 До сих пор правительство Болгарии не выражало поддержку Украине и, вероятно, это станет одним из первых шагов новой администрации.

Дело в том, что с 2017 года у власти находится президент Румен Радев, и хотя его полномочия довольно ограничены, в условиях политической нестабильности в Болгарии в течение последних двух лет его влияние стало довольно значительным.

И раз уж болгарские политики во главе с Радевом провалили миссию по продвижению идеологически правильных тезисов и допустили усиление пророссийских настроений в государстве, им на помощь пришли западные коллеги и привели к власти более сообразительных людей.

#Болгария #Украина #США
@rybar совместно с @efir_info

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #8558 -: Юни 08, 2023, 21:57:41 »
Заглавната част на страницата на "българския" министър на войната Тодор Тагарев в сураттефтеря:



Между другото, нещо много характерно от биографията му:
Quote (selected)
През 1989 г. защитава дисертация във Военновъздушната инженерна академия „Н. Е. Жуковски“ в СССР
« Последна редакция: Юни 08, 2023, 22:05:09 от lucho »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8559 -: Юни 08, 2023, 22:03:57 »
Заглавната част на страницата на "българския" министър на войната Тодор Тагарев в сураттефтеря:



За психиатър! Какво му се е случило на тоя човек в детството, та е станал българомразец? Или е роден психопат? И са все възпитаници на СССР!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8560 -: Юни 08, 2023, 22:05:38 »
E, какво стана?
Радостин Василев е "правилният" човек?
https://www.youtube.com/watch?v=i39v5adQtDQ

Какво се сещам за тази дума?
Във "Волоколамското шосе" има един епизод в есента на 1941, когато 200 немски автоматчици нападат още необстреляния батальон на Баурджан Момиш Ули, един червеноармеец с картечница се опитва да ги спре. Смазват го. Зад него застава друг с картечница и прави опит да ги спре. Количеството си казва думата и вторият картечар загива. Дава възможност на баталиона да се вземе в ръце и да даде отпор. Та за вторият картечар, който е бил мълчаливец, авторът Александър Бек казва, че бил винаги "Правилният" човек.
https://chitanka.info/text/29529-volokolamskoto-shose
Защо го написах горното? Защото трябва да се защити родината. Разбирайте: Трябва да се защитим себе си и семействата си.
Дошло е подло време. Няма да отмине от само себе си.

Е, не сравнявам Р. Василев с червеноармееца, само ви пиша как действа мисълта ми.

Бъдете здрави!

« Последна редакция: Юни 08, 2023, 22:43:32 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8561 -: Юни 08, 2023, 22:13:42 »
Това официалния профил на военния министър ли е, или на някой си Тошко Тагарев?  Ако е първото, фонът незабавно трябва да бъде сменен. Ако е на някой си Тошко, негова си работа, на каква черга ще си цопне снимката.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #8562 -: Юни 08, 2023, 22:30:53 »
Разбира се, официалният профил на министъра! Виж по-надолу там какво е завършил и какви длъжности е заемал и сравни със статията в Уикипедия за него. Няма съмнение!

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #8563 -: Юни 08, 2023, 22:32:21 »
Това официалния профил на военния министър ли е, или на някой си Тошко Тагарев?  Ако е първото, фонът незабавно трябва да бъде сменен. Ако е на някой си Тошко, негова си работа, на каква черга ще си цопне снимката.

Той вече е министър в БГ и няма право на лични профили според мен.
Като стане пак съветник в Украйна да си ги слага.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8564 -: Юни 08, 2023, 22:37:59 »
''Той вече е министър в БГ и няма право на лични профили според мен.Като стане пак съветник в Украйна да си ги слага.''
Хм, ти знаеш ли, че ще се съглася с теб. В този случай правият си ти.  :)))
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #8565 -: Юни 08, 2023, 22:49:34 »
''Той вече е министър в БГ и няма право на лични профили според мен.Като стане пак съветник в Украйна да си ги слага.''
Хм, ти знаеш ли, че ще се съглася с теб. В този случай правият си ти.  :)))

Надявам се че няма да е нагло.
Потърсих емотикон типа целувка, но не го намерих.
Извинявай ако ти е неприятно.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8566 -: Юни 08, 2023, 23:08:37 »
Не ми е неприятно, приемам го като комплимент.  :)))
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8567 -: Юни 08, 2023, 23:17:30 »
Велизар Енчев за Възраждане:
https://www.youtube.com/watch?v=D-F5eBaB2Og
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8568 -: Юни 08, 2023, 23:23:29 »
Пак ще цитирам Росен Георгиев:

- Дивотии на този росен, росен...! За какъв електролиат се бърбори, след като повече от 60% на избирателите не гласуват. Сметнете нейде по кръгло 20-те % на "фаворитите". Общо 40%, от гласувалите 40% и тогава: - КОЛКО % от всички е това гласували ЗА ТЯХ? Защото ако 40% са всичките гласували, тогава 10% от 40% гласували ще са 4% х 4 = 16% общо от целокупният плебс.

Тези 16% са "приели" Герб и ПП, плюс консортите им, да ги управляват от името на ТО-тата и ТЕ-тата:smokin:

заб.: - Сметката е закръглена и след спокойствието на вечерята изглежда реална.


AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #8569 -: Юни 08, 2023, 23:36:15 »
Не ми е неприятно, приемам го като комплимент.  :)))

Абе и аз така исках да го направя.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8570 -: Юни 09, 2023, 07:51:17 »
"Бармалей, чети бе"
Чете дедо ви Барми... чете... четете и вие  - https://www.rferl.org/a/georgia-airways-russia-transit-flights/32427876.html
Апропо - Спутник.ру ли е правилната и точна медия?  :smokin:
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8571 -: Юни 09, 2023, 08:06:40 »
https://epicenter.bg/article/Shkvarek/317741/11/0
Quote (selected)
Човек би си казал, че звездите се нареждат за повторение. Че будните, активни, независими, образовани, умни и красиви граждани на София ще напълнят жълтите павета, както направиха преди 10 години. Или, айде, да кажем, че шеф на ДАНС е доста по-голяма работа от член на някаква комисия, не е същото. Тогава, пропорционално, жълтите павета няма да бъдат чак напълнени, ама поне едно 10% ще се появят. Поне ядрото на протестарията ще излезе. Няма как - прекалено много фактори са налице, нали?
Е, не сте познали. Нито един протестър няма да излезе. Нито един. Не 100, не 50, не 10. Един няма.
Този Шкварек не го харесвам, ама никак!
Но не мога пък да му откажа, че има и попадения, които не се смущава да ги изложи.
п.п. пък защо не го харесвам - ето следващото му изречение-
Quote (selected)
Ами, няма. Защото бъркате, ние всички бъркаме, в изначалната си представа за това, което наричаме „демократична общност“.
Не драги ми Шве...Шкварек, не ние всички - вие, вие бъркате в изначалната си представа, вие не само бъркате, но и досаждате да ви я приемем за истина тази ваша "изначална представа".
Ама някои - не щем!
 :bigok:
« Последна редакция: Юни 09, 2023, 08:12:40 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8572 -: Юни 09, 2023, 10:17:45 »
Кога точно тази вечер се очаква изявлението на Гешев по БНТ? Дали няма да му попречат да говори? Дали няма да го оставят да говори, но само да го записват, без излъчване "на живо"?
"Въпроси, въпроси, вий като черни гарвани..." От къде ли беше пък това и изобщо дали беше за въпроси или за спомени?

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8573 -: Юни 09, 2023, 10:37:56 »
Ще говори, но не вярвам да каже нещо, той се бори за оцеляването си, не за друго.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8574 -: Юни 09, 2023, 10:50:30 »
Гешев няма право да говори по действащи дела и в неговото положение сигурно е, че ще се съобрази с това изискване. Но за това, че на определени прокурори, работещи по определени дела е оказван политически или какъвто и да е друг натиск, за какъвто те са споделяли с главния прокурор, няма никакъв проблем Гешев да каже.

Активен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8575 -: Юни 09, 2023, 11:29:01 »
Гешев няма право да говори по действащи дела и в неговото положение сигурно е, че ще се съобрази с това изискване. Но за това, че на определени прокурори, работещи по определени дела е оказван политически или какъвто и да е друг натиск, за какъвто те са споделяли с главния прокурор, няма никакъв проблем Гешев да каже.

Аре са. защо само за прокурори. Съдиите от всички видове , по ниско качество ли са ?  :cool-1084:

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8576 -: Юни 09, 2023, 11:34:55 »
Аре са. защо само за прокурори. Съдиите от всички видове , по ниско качество ли са ? 
Съдиите са друга бира, но пропусна следователите. :spiny:

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #8577 -: Юни 09, 2023, 12:09:51 »
Днес се навършва точно 1 век от кървавия Деветоюнски преврат.

ПЪРВОСТЕПЕННИ СВИДЕТЕЛСТВА ЗА УБИЙСТВОТО НА АЛЕКСАНДЪР СТАМБОЛИЙСКИ (статията е дълга и не с за слабонервни и деца!)

Безсмъртната карикатура на Илия Бешков:


Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #8578 -: Юни 09, 2023, 12:13:53 »
https://epicenter.bg/article/Shkvarek/317741/11/0
Quote (selected)
Ами, няма. Защото бъркате, ние всички бъркаме, в изначалната си представа за това, което наричаме „демократична общност“.
Не си цитирал следващите изречения, които са много интересни според мен:
Quote (selected)
Не, това не е органична общност. Тя не произвежда протести органично. Това е контролирана - макар и не икономически като в смесените райони, а умствено, културно, медийно и интелектуално общност.

Пряко контролирана от една стегната мрежа от „правилни“ медии (Капитал, Дневник, КлубЗ, Медиапул...), „правилни“ журналисти, „правилни“ анализатори/инфлуенсъри и, разбира се, „правилни“ политици. Тази малка, но стегната мрежа, зад която стоят хора като Иво Прокопиев, не вдига протести за щяло и нещяло, камо ли за някакви „принципи“, а само тогава, когато това е в изгода на текущия им политически проект.

Ако тази стегната мрежа не каже „протести!“, такива няма да има. Ама не 100, не 50, и 10 човека няма да излязат самостоятелно, ако мрежата не каже.

Утре Пеевски може направо да бъде избран пак за шеф на ДАНС - ако „мрежата на добрите сили“ не каже да се излиза на протест, жълтите павета ще си останат празни.

И обратното - ако мрежата каже, то и за най-голямата глупост, и за най-смешното нещо паветата са пълни до 5 часа. Както ги напълниха миналото лято, докато ни управляваше техен кабинет, да протестират срещу... опозицията.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8579 -: Юни 09, 2023, 12:52:16 »
https://www.facebook.com/sarnela/videos/1274430990177646/?extid=NS-UNK-UNK-UNK-AN_GK0T-GK1C&mibextid=2Rb1fB&ref=sharing
Скроиха този немислим доскоро комплот и го нарекоха „правителство“ за да прати децата ни да увеличат камарата трупове