Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 19:43:43

Автор Тема: Пригожин vs Путин?  (Прочетена 10655 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Пригожин vs Путин?
« Отговор #120 -: Юни 24, 2023, 15:04:18 »
Иииии …  :t1813:

Един от коментарите в: https://www.youtube.com/watch?v=iRXUE2miXK0

Quote (selected)
« Киев за три дня » превратился в « Кремль до понедельника »

Явно коментира руснак на чист руски език, така че НЕ мога това да го формулирам аз … ;)


Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Пригожин vs Путин?
« Отговор #121 -: Юни 24, 2023, 15:04:57 »
Вероятно се цели затягане срещу диверсии организирани от чужди разузнавания, маскирани като вътрешна борба някаква, едва ли не вътрешен фронт. Щото без съмнение американците ще си изгърмят всичките патрони.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Пригожин vs Путин?
« Отговор #122 -: Юни 24, 2023, 15:08:51 »
Иииии …  :t1813:

Един от коментарите в: https://www.youtube.com/watch?v=iRXUE2miXK0

Quote (selected)
« Киев за три дня » превратился в « Кремль до понедельника »

Явно коментира руснак на чист руски език, така че НЕ мога това да го формулирам аз … ;)

Естествено, че ще го коментира на чист руски - този укробот друг език не знае. От снощи го тропосва въпросния коментар  къде свари и на тубето му дошло редът. Глупачка :smokin:

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Пригожин vs Путин?
« Отговор #123 -: Юни 24, 2023, 15:15:40 »
Ндааа...
На груди Пригожина размещены высшие награды трех государств: медали Золотой звезды героя России, героя ДНР и героя ЛНР....
https://icdn.lenta.ru/images/2022/09/25/03/20220925030654241/wide_4_3_99be0c1c2c175302f7133e348292846d.jpg
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Пригожин vs Путин?
« Отговор #124 -: Юни 24, 2023, 15:20:23 »
На груди Пригожина размещены высшие награды трех государств: медали Золотой звезды героя России, героя ДНР и героя ЛНР....
Учи руска/съветска история!
Ако се стигне до висшата мярка, ще го "strip"- ват от всички награди. Не е като да не е било.
Извинете "my french"! ;)
« Последна редакция: Юни 24, 2023, 15:26:09 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Пригожин vs Путин?
« Отговор #125 -: Юни 24, 2023, 15:27:34 »
Учи руска история!
Кой да я учи? Аз?
Да я учат тия  дет' до вчера хвалеха и въздишаха по победите  :t2407:...
А пък днес викат: Ъ... то една гарааа...

ади де.... не полепяй по опонентите си собственото си поведение....
 с троленето - дотук.
п.
« Последна редакция: Юни 24, 2023, 15:30:23 от паралелепипед »
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Пригожин vs Путин?
« Отговор #126 -: Юни 24, 2023, 15:34:00 »
Учи руска история!
Кой да я учи? Аз?
Да я учат тия  дет' до вчера хвалеха и въздишаха по победите  :t2407:...
А пък днес викат: Ъ... то една гарааа...

ади де.... не полепяй по опонентите си собственото си поведение....
 с троленето - дотук.
п.


Ми аз я знам руската история бе, Барма. И горе доле е ясно какъв ще е резултатът. Ама не ми се вярва ти да останеш доволен, въпреки че във вътрешен план са налице некой особени разлики с минало време :smokin:

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Пригожин vs Путин?
« Отговор #127 -: Юни 24, 2023, 15:39:47 »
Quote (selected)
Разбира се, численото и техническото превъзходство е на страната на руското Министерство на отбраната. Възможно е да се намерят боеспособни части за потушаване на въстанието, без дори да се налага да се изтеглят войски от фронта. Но да се води борба с опитни и обучени въстаници, които знаят как да се бият в град, едва ли ще бъде възможно без жертви и разрушения, дори и при положение, че те не разполагат с голям брой бронирани машини и личен състав. При това предимството на руската армия в артилерията и авиацията, ако тя реши да ги използва, само ще влоши ситуацията. Изглежда, че руската армия не е много добра в щурмуването на градове, без да оставя след себе си „лунен пейзаж“. Така че, ако ЧВК не сложат оръжие доброволно, за руското ръководство засега няма добри изходи от тази ситуация.
https://www.actualno.com/analysis/vvs-moje-li-da-byde-neutralizirana-ruskata-chvk-vagner-news_1999166.html
Ako ЧВК не сложат оръжие доброволно Ростов ще стане втори Бахмут, ако Путин е достатъчно малоумен да влезе със сила.
На Путин ще му излезе много по-евтино да се раздели с двойката тунеядци.
Като имаме предвид какъв опит има ЧВК да се бие в градски условия придобит в Бахмут, ще бъде много феерично, както би се изразил, сещате се кой.
 :cool-1084:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Пригожин vs Путин?
« Отговор #128 -: Юни 24, 2023, 15:43:09 »
Quote (selected)
ko ЧВК не сложат оръжие доброволно Ростов ще стане втори Бахмут,

Смяташ ли, че Пригожин може да си позволи да превърне Ростов в Бахмут!? Защо избегвате да мислите? :smokin:

Освен това Пригожин току що обясни, че парите намерени в офисите му в Ленинград били за заплати на хората му

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9563
    • Профил
Re: Пригожин vs Путин?
« Отговор #129 -: Юни 24, 2023, 15:46:39 »
Току-що погледнах в "Гласове" и... нашите политици, с извинение, и медии живеят в друга реалност:
що па в други реалности... ако Пригожин гръмне нещо ядрено, това няма да е Русия; ако в калабалъка некой гръмне нещо ядрено, пак няма да е Русия...
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Пригожин vs Путин?
« Отговор #130 -: Юни 24, 2023, 15:52:36 »
Quote (selected)
Пригожин - олигарх, Шойгу и Герасимов (паркетни генерали, назначенци) са сменяеми.
Мисля че руснаците по-лесно ще приемат да сложат на дръвника главата на един олигарх, ако и да е "герой".
Слагам го в кавички защото герой не е , герои са неговите хора.
Говорим за 25 000 на терен, преди дни стана ясно че 50-60 000 бивши затворници вече са се прибрали по домовете след 6 месечния договор. Вече са из цялата страна, това оправдава и полувоенното положение в цялата РФ.

Пригожин изгради световен бранд, ако го листва на борсата може да е от първите 100 в света. Не знам защо не се възползва и да стане некоронован крал на Африка че и на Южна Америка. Дребните камъчета/вражди са обръщали много каруци.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: Пригожин vs Путин?
« Отговор #131 -: Юни 24, 2023, 15:52:50 »
ако Пригожин гръмне нещо ядрено
Откъде ще го вземе това "нещо "ядрено", срещу кого ще го гърми и с ква цел.
Това са плашилки за западналото население. Не ми се мисли какво ще ни стоварят под предлог "заплахата от метежа в Русия".

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Пригожин vs Путин?
« Отговор #132 -: Юни 24, 2023, 15:55:47 »
Прибраха парите за заплати, възможно е балаганът да се разтури до края на вечерта. Има явни признаци за последното

п. п. Важното е да се подчертае, че Пригожин разчита на не повече от 1700 човека. Инфото е от първата му сводка. После незнайно как се разраснаха до 4000. А къде са другите до 25 000?

Цялата тупурдия явно е заради указа за вкарване на частните армии под командването на МО

Последно инфо - военно положение!
« Последна редакция: Юни 24, 2023, 16:02:38 от Aсол »

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: Пригожин vs Путин?
« Отговор #133 -: Юни 24, 2023, 16:03:25 »
Прибраха парите за заплати, възможно е балаганът да се разтури до края на вечерта. Има явни признаци за последното
Или обратното - ''прибирането'' на парите да втвърди намеренията на Пригожин и хората му. Каква е сумата в евро, или долари, прибрана от касата в офиса на ЧВК?  За колко заплати е била предвидена? А дали наистина парите са  за заплати?

Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9563
    • Профил
Re: Пригожин vs Путин?
« Отговор #134 -: Юни 24, 2023, 16:03:57 »
ако Пригожин гръмне нещо ядрено
Откъде ще го вземе това "нещо "ядрено", срещу кого ще го гърми и с ква цел.
Това са плашилки за западналото население. Не ми се мисли какво ще ни стоварят под предлог "заплахата от метежа в Русия".
Ми без да иска в киев, сега се бори и с Путин, и с укрите, много му дошло, объркал се човека и стрелял в друга посока...
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: Пригожин vs Путин?
« Отговор #135 -: Юни 24, 2023, 16:07:22 »
И какви са реалните настроения в самата Русия? Колкото и да обичат там ''силната ръка'', загинаха много млади мъже и това не може да не тревожи обикновените хора. За какво РФ нахлу в Украйна, все пак?! Пригожин твърди, че предлогът за т.нар. СВО е лъжа. Кой е прав в тоя бардак?
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Пригожин vs Путин?
« Отговор #136 -: Юни 24, 2023, 16:07:33 »

Милиарди са парете. За заплати са според Пригожин. И в Русия се въвежда военно положение

Аз за разлика от теб, Здравке, знам открай време какво точно твърди Пригожин и той със сигурност не е бил срещу СВО. Дори към този час от летището на Ростов хвърчат бомби към древна укрия

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: Пригожин vs Путин?
« Отговор #137 -: Юни 24, 2023, 16:09:25 »
Милиарди в рубли, ох, ще ме караш да вадя калкулатора.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: Пригожин vs Путин?
« Отговор #138 -: Юни 24, 2023, 16:11:09 »
И в Русия се въвежда военно положение
За чий? Нали Пригожин нямал ни сили, ни акъл да превърне Ростов на Дон във втори Бахмут, за марш на скок към Москва пък съвсем. :think:
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Пригожин vs Путин?
« Отговор #139 -: Юни 24, 2023, 16:11:59 »
Циркът е страшен. В Ростов се сбили поддръжници на Вагнер и неподдръжници. Разтървават ги ....вагнеровци. Гледах видеото

Quote (selected)
За чий?

Аха. Трябва да ти се обяснява вица

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: Пригожин vs Путин?
« Отговор #140 -: Юни 24, 2023, 16:12:26 »
1.00000 RUB = 0.01195 USD  ;)
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Пригожин vs Путин?
« Отговор #141 -: Юни 24, 2023, 16:22:46 »
...във всяка ситуация касаеща русия след като се окъкат троловете от всички полове се обръщат към курса на рубъля.... верно, не е като кюлчетата злата в нощното шкафче....

направо пренебржима сума, няма 4 и кусур млрд рубли, джобни явно за некои съфорумци....
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: Пригожин vs Путин?
« Отговор #142 -: Юни 24, 2023, 16:27:04 »
https://www.dnes.bg/zvezdi/2023/06/23/prigojin-s-ataka-kym-kremyl-nahluvaneto-v-ukraina-e-osnovano-na-lyji.574161  ''Правоверните'' в този форум, можете да проверите в профилите на г-н Пригожин кое, как.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Пригожин vs Путин?
« Отговор #143 -: Юни 24, 2023, 16:28:48 »
https://www.dnes.bg/zvezdi/2023/06/23/prigojin-s-ataka-kym-kremyl-nahluvaneto-v-ukraina-e-osnovano-na-lyji.574161  ''Правоверните'' в този форум, можете да проверите в профилите на г-н Пригожин кое, как.

Няма какво да проверявам, щото от повече от половин година съм на "профилите". Колко профили са според теб?

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8877
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Пригожин vs Путин?
« Отговор #144 -: Юни 24, 2023, 16:29:30 »
Оттук:
Quote (selected)
Некоторое недоумение вызывает очень странная особенность движения колонн Вагнеров по Руси-матушке:

1) они мчатся на максимальной скорости;
2) по федеральной магистрали;
3) танки и БМП везут на автоприцепах.

Вы ничего не находите странного? Почему на всём пути следования автоколонны нет даже намёка на какие-то шипы, колючку для повреждения автопокрышек, нет барьеров и тяжёлой дорожной спецтехники? А тогда почему эти колонны не останавливают? (Я уж молчу о технических средствах ГАИ.) Значит, их не останавливают. Тогда что происходит на самом деле?

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Пригожин vs Путин?
« Отговор #145 -: Юни 24, 2023, 16:36:08 »
Ново пет. Вагнер напускат Ростов и тръгват към Москва. Последното преди минути и специално за Здравка от "профилите" на Пригожин

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: Пригожин vs Путин?
« Отговор #146 -: Юни 24, 2023, 16:39:24 »
Ново пет. Вагнер напускат Ростов и тръгват към Москва. Последното преди минути и специално за Здравка от "профилите" на Пригожин
Аз пак ще те питам многознайке, като Пригожин можел да разчита само на 1700 души, за чий г-син Путин обяви военно положение, раз и защо никой, никъде не спря хората му по пътя им към Ростов на Дон?!
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Пригожин vs Путин?
« Отговор #147 -: Юни 24, 2023, 16:45:00 »
Аз ще реша дали да ти отговарям. Когато искам да си съставя мнение за нечия позиция обикновено чета, какво точно пише човекът, а не търча малоумно по петите му да  ми прави разбор, какво е искал да каже. Аре без тези сороски мурафети

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8877
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Пригожин vs Путин?
« Отговор #148 -: Юни 24, 2023, 16:47:31 »
Многие бойцы "Вагнера" осознали ошибку и обратились за помощью
Quote (selected)
Минобороны России обратилось к бойцам штурмовых отрядов ЧВК "Вагнер", заявив, что многие их товарищи уже осознали ошибку.

"Многие ваши товарищи из нескольких отрядов уже осознали свою ошибку, обратившись за помощью в обеспечении возможности безопасно вернуться в пункты постоянной дислокации. Такая помощь с нашей стороны всем обратившимся бойцам и командирам уже оказана", — сказали в военном ведомстве.

Бойцов "Вагнера" призвали проявить благоразумие и скорее выйти на связь с представителями Минобороны или правоохранительных органов.

"Пока не поздно, и нужно, и необходимо сделать – это подчиниться воле и приказу всенародно избранного президента Российской Федерации, остановить колоны, вернуть их в пункты постоянной дислокации и районы сосредоточения, решить все проблемы только мирным путём под руководством Верховного Главнокомандующего Вооружёнными силами Российской Федерации", - говорится в обращении Минобороны.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8877
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Пригожин vs Путин?
« Отговор #150 -: Юни 24, 2023, 16:52:46 »

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: Пригожин vs Путин?
« Отговор #151 -: Юни 24, 2023, 16:53:10 »
Аз ще реша дали да ти отговарям. Когато искам да си съставя мнение за нечия позиция обикновено чета, какво точно пише човекът, а не търча малоумно по петите му да  ми прави разбор, какво е искал да каже. Аре без тези сороски мурафети
  :m1273: Питах те за мнението ти, аз свое имам. Реакцията ти ме удовлетворява.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Пригожин vs Путин?
« Отговор #152 -: Юни 24, 2023, 16:55:42 »
Адски нелогично е всичко.

Ами ако ситуацията е театър, използвана за разчистване на Русия от петоколонниците, предателите и чуждата агентура?
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Пригожин vs Путин?
« Отговор #153 -: Юни 24, 2023, 16:57:24 »
Ако всичко е така, както ни го показват и както изглежада, този преврат ми прилича на Априлското въстание. Не по друго, а по шансовете му да успее.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Пригожин vs Путин?
« Отговор #154 -: Юни 24, 2023, 16:58:39 »
Многие бойцы "Вагнера" осознали ошибку и обратились за помощью
О, напълно достоверно! Чудя се какво ли друго би казала властта в случая. А тя никога не би излъгала.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Пригожин vs Путин?
« Отговор #155 -: Юни 24, 2023, 17:09:31 »
На Путин ще му излезе много по-евтино да се раздели с двойката тунеядци.
Като имаме предвид какъв опит има ЧВК да се бие в градски условия придобит в Бахмут, ще бъде много феерично, както би се изразил, сещате се кой.

Ти днес добре  ли си?
Под натиска на повярвалия си да се уволни военния министър и нач на генщаба?
С ""тунеядците" винаги може да се раздели, но никога прш шантаж!
Абе как ги сглобявате тия работи ?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Пригожин vs Путин?
« Отговор #156 -: Юни 24, 2023, 17:10:58 »
Ами ако ситуацията е театър, използвана за разчистване на Русия от петоколонниците, предателите и чуждата агентура?

Да бе, театър. Щото Русия от две години е във война и няма никакъв повод да разчисти петоколонниците, предателите и чуждата агентура. И защо изобщо ѝ трябва повод да разчиства чуждата агентура? Омаловажаването на това събитие е нефелен опит да се замаже ситуацията в Русия. Нищо не отменя факта, че 25 000 въоръжени, които изнесоха войната в Украйна са се разбунтували срещу властта. И защо никой не говори за предисторията? За причините, довели до това? Просто ей така ли се случи?

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Пригожин vs Путин?
« Отговор #157 -: Юни 24, 2023, 17:21:57 »
Задавам един простичък въпрос. Някой има ли представа защо натуту се е изпонасрало и мълчи като биен гъз? И от къф зор са спешните поединични свиквания на националните щабове на членките му

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: Пригожин vs Путин?
« Отговор #159 -: Юни 24, 2023, 17:33:28 »
Задавам един простичък въпрос. Някой има ли представа защо натуту се е изпонасрало и мълчи като биен гъз? И от къф зор са спешните поединични свиквания на националните щабове на членките му
Когато искам да си съставя мнение за нечия позиция обикновено чета, какво точно пише човекът, а не търча малоумно по петите му да  ми прави разбор, какво е искал да каже.
Твои думи, нали Асольче? Да беше попрочела нещо, преди да питаш.
-----
НАТО не е страна в конфликта, според официалната позиция на ръководството му, още от началото на т.нар. СВО.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен паралелепипед

  • Administrator
  • *****
  • Коментари: 383
    • Профил
Re: Пригожин vs Путин?
« Отговор #160 -: Юни 24, 2023, 17:44:31 »
барми, знаеш че си с два жълти картона.
що тролиш, като не можеш да летиш?

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Пригожин vs Путин?
« Отговор #161 -: Юни 24, 2023, 17:45:05 »
Асол,
Не, че нещо от особена важност, но Гиркин/Стрелков е с Путин (Със законната власт иначе казано).
Не знам що го спомена преди.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Пригожин vs Путин?
« Отговор #162 -: Юни 24, 2023, 17:51:54 »
Асол,
Не, че нещо от особена важност, но Гиркин/Стрелков е с Путин (С законната власт иначе казано).
Не знам що го спомена преди.

Защото е любимец на анегогонема, ама явно днес е загубил свежест в неговите очи. И не ще да го цитира.  :nuts:
Моето мнение, отново ще го спомена, че целият този цирк е за въвеждане на военно положение в Русия. Законово вече е направено. В суматохата никой не обръща внимание какви укази скорострелно се издават. Остава само въвеждането на комендантски час в Москва и тогава всичко ще стане ясно. Вероятно това е една от причините на т. нар. запад да му се стегне л...ото, щото противно на барлмалеевия ентусиазъм страхът е осезателен и личи от километри.
Между другото разни местни жълтопаватени умници не е редно да се радват, ама никак. Би трябвало да ходят да палят свещи за Путин, а не да постват тъпи вицове

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: Пригожин vs Путин?
« Отговор #163 -: Юни 24, 2023, 18:05:52 »
Задавам един простичък въпрос. Някой има ли представа защо натуту се е изпонасрало и мълчи като биен гъз? И от къф зор са спешните поединични свиквания на националните щабове на членките му
Aсол, прочетох въпроса ти и чух как една стрела се откъсва от тетивата, разпорва въздуха и отчетливо се забива в центъра на мишената.
Аз нямам представа какъв е отговорът, но той живо ме интересува, щото хич, ама хич нямам желание да ме/ни включват където и да е.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9563
    • Профил
Re: Пригожин vs Путин?
« Отговор #164 -: Юни 24, 2023, 18:14:28 »
Не мълчи, бе. Е току що прочетох, че Полша рекла, че това са си нейни път вътрешни работи на Русия и на Полша кво ѝ е.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Пригожин vs Путин?
« Отговор #165 -: Юни 24, 2023, 18:25:43 »
Мдаа. Понеделник не е работен ден, извънредна ситуация в Москва, ограничено движение в кварталите

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Пригожин vs Путин?
« Отговор #166 -: Юни 24, 2023, 18:27:20 »
какво да прави натото? Да се вайка? Да вдига шум? Да пита нещо?

Всъщност "Западът" е притеснен. Днес гледах разни медии и наблюдателите там са притеснени, което е разбираемо. Бунт на професионални откачалки с тежка военна техника в ядрена държава е сериозна работа. Има и друг валс. Русия отново отваря широко врати за всякакви провокации. Като нищо може да стане такава и с "мирния атом". Путин не бързал, викат някои. Нема лошо.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Пригожин vs Путин?
« Отговор #167 -: Юни 24, 2023, 18:37:36 »
"Высшее руководство России остается в столичном регионе, на своих рабочих местах.

Ранее в соцсетях утверждалось, что президент РФ Владимир Путин, премьер-министр РФ Михаил Мишустин и зампредседателя Совета безопасности Дмитрий Медведев якобы покинули Москву. Однако их представители эту информацию опровергли."
https://tass.ru/politika/18108431
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Пригожин vs Путин?
« Отговор #168 -: Юни 24, 2023, 18:50:45 »
Ранее в соцсетях утверждалось, что президент РФ Владимир Путин, премьер-министр РФ Михаил Мишустин и зампредседателя Совета безопасности Дмитрий Медведев якобы покинули Москву.
Однако их представители эту информацию опровергли.

Ами сега?
Владимир Путин, Михаил Мишустин и Дмитрий Медведев още в Масква ли са или НЕ?!? :t1816:


Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Пригожин vs Путин?
« Отговор #169 -: Юни 24, 2023, 18:56:21 »
Начи, Пригожин изцяло подкрепя президента на Русия и всички държавни институции. Имало проблеми само с ръководството на МО, което днес го няма никакво. На фронта всичко е наред :smokin:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Пригожин vs Путин?
« Отговор #170 -: Юни 24, 2023, 19:01:04 »
"Възможно е Путин и Пригожин да организират изваждането на светло на противниците на специалната военна операция"
(17-минутно радиоинтервю на Петър Волгин с доц. Валентин Вацев)

Колкото и да уважавам обичания от мен доц. Вальо Вацев, и колкото и да НЕ разбирам от военни операциЙ ...
Подобно предположение излиза далеч извън границите на РЕАЛНО ДОПУСТИМОТО ... (imho)  :t2626:

« Последна редакция: Юни 24, 2023, 19:37:20 от Джиджи »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Пригожин vs Путин?
« Отговор #171 -: Юни 24, 2023, 19:25:57 »
Quote (selected)
За какво РФ нахлу в Украйна, все пак?!
Понеже стотина пъти сме го джуркали този въпрос, единственият извод е, че никога няма да ти стане ясно.
Пардон - искаш никога да не ти стане ясно.
Още един пардон - иска ти се, никога да не стане ясно, на никой.
Кауза пердута!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Пригожин vs Путин?
« Отговор #172 -: Юни 24, 2023, 19:36:42 »
Начи, Пригожин изцяло подкрепя президента на Русия и всички държавни институции
Начи,  :t2407: обаче обяви Пригожин за предател. Какво излиза – Пригожин подкрепя  :t2407: да го обявява за предател?

2.
« Последна редакция: Юни 24, 2023, 19:47:36 от паралелепипед »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Пригожин vs Путин?
« Отговор #173 -: Юни 24, 2023, 19:43:56 »
Начи, Пригожин изцяло подкрепя президента на Русия и всички държавни институции
Начи,  :t2407: обаче обяви Пригожин за предател. Какво излиза – Пригожин подкрепя  :t2407: да го обявява за предател?
Не, пак не си разбрал, но това вече ти е нормално състояние.
Пригожин рече, че Путин е взел грешно решение.
Засега - толкоз.
« Последна редакция: Юни 24, 2023, 19:47:00 от паралелепипед »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Пригожин vs Путин?
« Отговор #174 -: Юни 24, 2023, 19:51:02 »
А у нас:

Денков свика съвещание със службите за ситуацията в Русия
Днес, 17:22

https://www.segabg.com/category-bulgaria/denkov-svika-suveshtanie-sluzhbite-za-situaciyata-rusiya

Quote (selected)
Министър-председателят акад. Николай Денков свиква съвещание във връзка с изострената ситуация в Руската федерация. В него ще участват вицепремиерът и министър на външните работи Мария Габриел, министрите на отбраната и на вътрешните работи, началникът на отбраната, ръководителите на Държавна агенция „Национална сигурност“, Държавна агенция „Разузнаване“ и служба „Военно разузнаване“.
:m1201:


Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Пригожин vs Путин?
« Отговор #175 -: Юни 24, 2023, 19:54:49 »
А това пък е ежедневието извън Пригожин.
Quote (selected)
В целом, на Запорожском направлении слишком много проблем, поэтому на мятежные марши в тылу бойцы, мягко говоря, не особо обращают внимание.
https://podolyaka.ru/kontrnastuplenie-vsu-orehovskiy-uchastok-obstanovka-po-sostoyaniyu-na-17-00-24-iyunya-2023-goda/
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Пригожин vs Путин?
« Отговор #176 -: Юни 24, 2023, 19:59:44 »
Не, пак не си разбрал, но това вече ти е нормално състояние.
Пригожин рече, че Путин е взел грешно решение.
Опасявам се, че „пак не си разбрал, но това си ти е нормално състояние“.
Става дума не за какво „Пригожин рече“, а че е обявен за предател. И нещо не ми се вярва тази вечер това да се промени.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: Пригожин vs Путин?
« Отговор #177 -: Юни 24, 2023, 20:10:44 »
Министър-председателят акад. Николай Денков свиква съвещание във връзка с изострената ситуация в Руската федерация.
Много ми е интересно какво толкова ще си говорят на това съвещание и особено какви съдбоносни решения за страната и българския народ биха взели, по-различни по значение от днешните наши форумни махленски приказки.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Пригожин vs Путин?
« Отговор #178 -: Юни 24, 2023, 20:11:20 »
Аре свиваме цирка. Батка/Лукашенко/ реши кризата :smokin:

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Пригожин vs Путин?
« Отговор #179 -: Юни 24, 2023, 20:14:19 »
Батка/Лукашенко/ реши кризата
Какво е станало?
От "Празната тенджера по калдъръма"