Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 28, 2024, 02:32:08

Автор Тема: Украйна  (Прочетена 229062 пъти)

0 Потребители и 12 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #2160 -: Юни 10, 2023, 12:46:56 »
Забележката е правилна! Но това не променя същността.
РОБЪРТ Кенеди Младши е кандидат за президент, а неговия син Конър се сражава на страната на Украйна
П.П. Благодаря за забележката. По инерцията "Джи Еф Кей" съм написал за Конър като негов внук :t0174:
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #2161 -: Юни 10, 2023, 13:37:59 »
барми е тук да троли, много искаш от него - да мисли кви ги е копипейстнал, той и така успява да сбърка...
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #2162 -: Юни 10, 2023, 14:57:03 »
Не стана ясно само кои се ловяха на гол бастун.
 :think:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #2163 -: Юни 10, 2023, 15:09:51 »
Кое е "тролене"?
За грешката се извиних... а на гол бастун се ловят тия, които се радват на бащата - че бил против Украйна, а срамежливо мълчат, че синът на същия тоя баща се сражава в Украйна на страната на украинците...
P.S. И ако е "копи пейст" - като твърди дълбоко уважавания от мен  модератор - как така съм копнал грешно името?
А иначе ми е интересно - да наблюдавам
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #2164 -: Юни 10, 2023, 15:16:44 »
Кое е "тролене"?
За грешката се извиних... а на гол бастун се ловят тия, които се радват на бащата - че бил против Украйна, а срамежливо мълчат, че синът на същия тоя баща се сражава в Украйна на страната на украинците...
P.S. И ако е "копи пейст" - като твърди дълбоко уважавания от мен  модератор - как така съм копнал грешно името?
А иначе ми е интересно - да наблюдавам

Quote (selected)
What to Know About Conor Kennedy, Robert F. Kennedy's Grandson Who Says He Fought in Ukraine

"Elsewhere in his post, Kennedy said that his time in Ukraine "wasn't long," but that he "saw a lot and I felt a lot."

"I liked being a soldier, more than I had expected. It is scary. But life is simple, and the rewards for finding courage and doing good are substantial," he added, without detailing when exactly he left the International Legion.

Между другото, думите на Робърт Кенеди-младши трудно могат да се тълкуват като позиция срещу Украйна. Но в тях има други интересни неща, отнасящи се за САЩ.
the lamers club honourable member …

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #2165 -: Юни 10, 2023, 15:42:08 »
не знам вярно ли е ?

Судя по всему, украинцы воюют вообще без разведки, без нормальной связи, а ракетные удары поражают не цели, а своей неточностью. Это прямо говорит о том, что американцы временно перестали выдавать координаты, анализировать и предоставлять разведывательную информацию, в том числе со спутников, а в «Старлинк» Украина была переведена с пакета «премиум», на «эконом».
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #2166 -: Юни 10, 2023, 15:45:46 »
не знам вярно ли е ?

 а в «Старлинк» Украина была переведена с пакета «премиум», на «эконом».
You made my day! :ok:
« Последна редакция: Юни 10, 2023, 16:13:13 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #2167 -: Юни 10, 2023, 16:00:27 »
https://www.youtube.com/watch?v=fy6WtfaNFdk
Ако някой се чуди какво означава ДРГ, пожалуйста:
Диверсионно-разве́дывательная гру́ппа (ДРГ) — подразделение специального назначения, используемое для разведки и диверсий в тылу противника в военное и предвоенное время с целью дезорганизации тыловых учреждений, уничтожения или временного выведения …
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #2168 -: Юни 10, 2023, 16:08:07 »
За грешката се извиних... а на гол бастун се ловят тия, които се радват на бащата - че бил против Украйна, а срамежливо мълчат, че синът на същия тоя баща се сражава в Украйна на страната на украинците...
Сражава се къде?
Единия вариант е в некой бункер край Иванофранциск. Другия дето се сещам е по коктейли и при него мое от ноутбука му да извадят и по-голем скандал от синчето на бидона.
Въобще укрите не са идиоти, да влизат във война с ДП на краварите, ко нещо ..... а може и директно да подадът сигнал на охраната да се зачисти зеленски, правителство и обкръжение  :smokin:
И по добре. Щото Хари в афганистан беше ефективен колку отряд талиби. Цела база сковаваше с охраната си.
Та къде и как? Наглосаксите не са руснаци, синът на съветника на Путин да е на передовой във Вагнер. Друг свят са. Много друг

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #2169 -: Юни 10, 2023, 16:17:30 »
Здравке, от твоя линк в 6:30 този тъпак задава основния въпрос - защо ни бе тази война, след като тя започна да идва и у нас... и т.н.
Този тъпак, никога няма да разбере, че ако не бе започната тази война, НАТО щеше да се настани в 404 и да опре пистолета в слепоочието на Москва!
А тогава - само такива продажни тъпаци като този от линка ти, може би, МОЖЕ БИ щяха да останат доволни.
Но това разбира се не е за всяка кратуна - явно има такива навсякъде.
Дано стоплиш нещо.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #2170 -: Юни 10, 2023, 16:18:57 »
Иванофранциск
Ивано-Франкивск

От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #2171 -: Юни 10, 2023, 16:29:48 »
че ако не бе започната тази война, НАТО щеше да се настани в 404 и да опре пистолета в слепоочието на Москва!
Първото твърдение е вярно, второто не е!
С настаняването на Нато в прибалтийските републики вече "е опрян пистолета".
Разтоянието от Латвия до Москва е по-малко отколкото Харков до Москва. Времето за натовските ракети до Москва от Прибалтика е по-малко.
Погледнете си Google maps!
Сърдете се на Горбачов и на тримата предатели от Беловежката гора! На КГБ и висшите военни от СССР - ген Лебед... На КПСС също. Предателите не са един и два.

« Последна редакция: Юни 10, 2023, 16:43:26 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #2172 -: Юни 10, 2023, 16:31:43 »
Здравке, от твоя линк в 6:30 този тъпак задава основния въпрос - защо ни бе тази война, след като тя започна да идва и у нас... и т.н.
Уважаеми, ''тъпакът'' е един от най-популярните руски блогери с над 4 млн. абонати. Аз съм една от тях. За мен беше интересна еволюцията в изказванията на М. Симонян, известна с безусловната си и винаги декларирана поддръжка на т. нар. СВО. Продължавам да мисля, че РФ имаше целия ресурс на дипломацията за уреждане на конфликта в Донбас. Войната носи само смърт и за двете страни. Репутационните щети ги броя за страничен ефект.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #2173 -: Юни 10, 2023, 16:37:53 »
Уважаеми, ''тъпакът'' е един от най-популярните руски блогери с над 4 млн. абонати. Аз съм една от тях.
Ще го видя.
Всичко се изчерпва с една дума: "ДОГОВОРНЯК" Амонякът нали още се преточва към пристанището на Одеса? Търгуване с врага! Амонякът се използва за торове, но и за взрив с който се убиват руснаци.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #2174 -: Юни 10, 2023, 16:41:10 »
Quote (selected)
Уважаеми, ''тъпакът'' е един от най-популярните руски блогери с над 4 млн. абонати.
Уважаема, това го прави само - "популярен тъпак".
За малката ни държавица, такъв пример е Киро, с около 600 000 "абоната".
 :bigok:
Няма да отговарям на оня над теб, щото там въпросът е още по простичък - е, като лилипутите са в НАТО - то е място за едно осарматване, къде да разполагат ракети, а и какво - руснаците да стоят със скръстени ръце, щото е имало преди това предатели ли?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #2175 -: Юни 10, 2023, 16:44:20 »
Уважаема, това го прави само - "популярен тъпак".
Не ми е известно Варламов да се стреми към политическа кариера. А Киро простото, просто ви го натресе любимият на много съфорумци президент на РБ.
-----
Допълвам -  Илья Варламов е руснак, гражданин на РФ, обявен за ''чуждестранен агент''. Поне до момента не съм чула да е лишен от гражданство. Не знам къде се намира сега. Би било глупаво да е в Русия, най-вероятно ще бъде задържан за дълго.

А що се отнася до главната редакторка на тв канала РТ, Симонян Маргарита Симоновна, то тя прави забележителен завой във възгледите си относно т.нар. СВО.
« Последна редакция: Юни 10, 2023, 16:51:39 от Zdravka »
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

AnonimusBG

  • Гост
Re: Украйна
« Отговор #2176 -: Юни 10, 2023, 17:10:21 »
Здравке, от твоя линк в 6:30 този тъпак задава основния въпрос - защо ни бе тази война, след като тя започна да идва и у нас... и т.н.
Уважаеми, ''тъпакът'' е един от най-популярните руски блогери с над 4 млн. абонати. Аз съм една от тях. За мен беше интересна еволюцията в изказванията на М. Симонян, известна с безусловната си и винаги декларирана поддръжка на т. нар. СВО. Продължавам да мисля, че РФ имаше целия ресурс на дипломацията за уреждане на конфликта в Донбас. Войната носи само смърт и за двете страни. Репутационните щети ги броя за страничен ефект.

Ква дипломация, кви пет лева.
Забрави ли за признанията на Меркел и Оланд че Минските споразумения са били нужни само за да се даде време на Украйна да се въоръжи и че никой не е и мислил да ги изпълнява.
Единствената им мисъл явно е била да ги използват като пушечно месо.
Но както вчера писах след тях идва ред на Източна Европа. Дотогава съвсем ще ви промият мозъците и ще се биете на правилната страна.
Мислиш че е невъзможно. Та вече достатъчно поляци воюват в Украйна като "доброволци". И тук с малко повече контрадезинформация Тагарев като нищо ще сформира един "доброволчески" отряд.

Да не говорим за обещанията от 89-90 г.
Или епруветката на Пауъл.
Или арабската пролет.
Това всичкото е тяхна дипломация.
« Последна редакция: Юни 10, 2023, 17:27:33 от AnonimusBG »

AnonimusBG

  • Гост
Re: Украйна
« Отговор #2177 -: Юни 10, 2023, 17:21:49 »
Уважаеми, ''тъпакът'' е един от най-популярните руски блогери с над 4 млн. абонати. Аз съм една от тях.
Ще го видя.
Всичко се изчерпва с една дума: "ДОГОВОРНЯК" Амонякът нали още се преточва към пристанището на Одеса? Търгуване с врага! Амонякът се използва за торове, но и за взрив с който се убиват руснаци.

Амонякът не тече от 02.2022 г.
А преди 2-3 дни украинците взривиха амонякопровода.
Не че не може да се ремонтира.
Между другото руснаците строят терминал в Краснодарския край.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #2178 -: Юни 10, 2023, 17:28:22 »
Уважаеми, ''тъпакът'' е един от най-популярните руски блогери с над 4 млн. абонати. Аз съм една от тях.
Ще го видя.
Всичко се изчерпва с една дума: "ДОГОВОРНЯК" Амонякът нали още се преточва към пристанището на Одеса? Търгуване с врага! Амонякът се използва за торове, но и за взрив с който се убиват руснаци.
Аде още един радетел на тоталната война. Аде за теб и за оня детогонема да разясня.
Това е СВО, а не война от страна на руснаците. И доказателството за това е че водещото е да няма ефект за населението или поне за преобладаващата част от него.
Да наистина направиха неква мобилизация. Обаче в обем от 1% от мобилизационния си потенциал. Пустяки на практика. Редовната руска армия не участва в сраженията, основно ЧВО и доброволци, тоест наемен личен състав. Може да се каже че укрите участват със 120% от потенциала си, руснаците с 20%.
Което ясно показва как ще завършат нещата  :smokin:
На практика ефектите от събитията в БСРУ се усещат по силно в Европа и даже в САЩ, отколкото в Руската федерация.
И да се надяваме че са усвоили притчата с "лъжливото краварче". И няма да се подлъжат с некви "примирия" :smokin:
И когато приключи руснаците ще останат в плюс с милионен ескпедиционен професионален корпус, подготвен, натрениран и то в бойни условия. Което значи че във всички бивше съветски територии нещата ще се променят. Съществено. А защо не ив териториите на бившия съветски блок. Е те тогава може да дойде реда на балтийските скунксове. И НАТО нема им помогне.
« Последна редакция: Юни 10, 2023, 17:42:14 от 66 »

AnonimusBG

  • Гост
Re: Украйна
« Отговор #2179 -: Юни 10, 2023, 18:01:52 »
Ако някой може да се добере до руска медия, ще му бъда признателна да даде линкове към разказите на хора от левия /''руския''/ бряг на Днепър.
---
Едно за мен е ясно, два братски, славянски народа от тук нататък ще се ненавиждат докато свят светува. Сравнено с това, нашето с РСМ е разправия в пясъчника на детската градина.

Украинский телеканал случайно показал кадры спасения жителей Херсонской области сотрудниками МЧС России в результате разрушения Каховской ГЭС. Медиаэксперт Владислав Матяш подтвердил, что данный фрагмент попал в эфир телеканала. он подчеркнул, что причастные к этому сотрудники будут уволены.
"Насколько мне известно, кадр был. Произошла какая-то досадная ошибка — человеческий фактор. Но будет уволено большое количество людей", — заявил Матяш.

https://www.mk.ru/politics/2023/06/10/ukrainskoe-televidenie-sluchayno-pokazalo-kak-mchs-rossii-spasaet-zhiteley-khersonskoy-oblasti.html

AnonimusBG

  • Гост
Re: Украйна
« Отговор #2180 -: Юни 10, 2023, 18:07:13 »
Ако някой може да се добере до руска медия, ще му бъда признателна да даде линкове към разказите на хора от левия /''руския''/ бряг на Днепър.
---
Едно за мен е ясно, два братски, славянски народа от тук нататък ще се ненавиждат докато свят светува. Сравнено с това, нашето с РСМ е разправия в пясъчника на детската градина.

https://t.me/RVvoenkor/47020

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #2181 -: Юни 10, 2023, 18:07:20 »
Quote (selected)
Не ми е известно Варламов да се стреми към политическа кариера.
Чудесен аргумент - ако един тъпак не се стреми към политическа кариера, значи не е тъпак!
що се отнася до брътвежите ти, че руснаците са можели да си решат проблемите по дипломатически път - гледам вече са ти отговорили, само мога да допълня, че до последно проявяваха нерви като от въжета и кротко накрая заявиха на наглосакса блинкен, да си обират крушите до там до където са обещали на белязания престъпник .
Ехидно и с присмех им бе отговорено - т.е. "ние ще си правим всичко което поискаме". Е, този път гърнето се спука и не тези жертви които дават досега, а десетки пъти повече са оправдани за да си запазят държавата.
И те го знаят!
Не искат да го разберат само такива продажни душици като този тъпак, когото ми пробутваш и го правиш периодически.
Всъщност, не само той де, даже може и той да го разбира, но е избрал да си кешира.
Повече въпроси?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Украйна
« Отговор #2182 -: Юни 10, 2023, 18:14:01 »
Ако някой може да се добере до руска медия, ще му бъда признателна да даде линкове към разказите на хора от левия /''руския''/ бряг на Днепър.
---
Едно за мен е ясно, два братски, славянски народа от тук нататък ще се ненавиждат докато свят светува. Сравнено с това, нашето с РСМ е разправия в пясъчника на детската градина.

«Склад разлетелся, «Газель» — как решето»: что стало с бизнесом Шебекино
Владельцы и сотрудники предприятий Шебекино рассказали РБК о работе под обстрелами, прилетах на заводы и фабрики, судебных спорах о форс-мажоре и о том, как платить зарплату без доступа к собственной бухгалтерии

https://www.rbc.ru/society/10/06/2023/648371499a7947caf9d9b798?from=from_main_2

AnonimusBG

  • Гост
Re: Украйна
« Отговор #2183 -: Юни 10, 2023, 18:26:57 »

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #2184 -: Юни 10, 2023, 18:47:28 »
32 страни, сред които и България, съдят Русия за геноцид. Унгария отказа
https://glasove.com/novini/32-strani-sred-koito-i-balgariya-sadyat-rusiya-za-genotsid-ungariya-otkaza

Яаа, колко интересно.Тва май е за първи път

Суд ООН отказал в допуске США к делу по иску Украины о геноциде, заявил МИД. :t2334:
https://ria.ru/20230610/sud-1877412021.html

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #2185 -: Юни 10, 2023, 19:00:55 »
Quote (selected)
Президентът Володимир Зеленски каза в събота, че в Украйна се провеждат контранастъпателни и отбранителни операции, но добави, че няма да каже на какъв етап са те, предаде Ройтерс.
Тоя  и той стратег бил бе!
Съмтайм уин, съмтайм - люн!
Твай!
 :nuts:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Украйна
« Отговор #2186 -: Юни 10, 2023, 19:54:35 »
Ако някой може да се добере до руска медия, ще му бъда признателна да даде линкове към разказите на хора от левия /''руския''/ бряг на Днепър.
---
Едно за мен е ясно, два братски, славянски народа от тук нататък ще се ненавиждат докато свят светува. Сравнено с това, нашето с РСМ е разправия в пясъчника на детската градина.

И малко хронология колкото и да е неудобна за умните и красивите.

Летом 2022 г. ВСУ приступили к регулярным обстрелам г.Новая Каховка и ГЭС.
 11 июля 2022 г. по ГЭС нанесен удар из РСЗО «HIMARS».

 18 июля 2022 г. в результате удара по ГЭС была повреждена диспетчерская судоходного шлюза.

 24 июля 2022 г. станция подверглась обстрелу из РСЗО «HIMARS».

 26 июля 2022 г. в плотину ГЭС попали крупнокалиберные снаряды.

 В ночь с 29 на 30 июля 2022 г. по ГЭС вновь нанесен удар из РСЗО «HIMARS».

 5 августа 2022 г. ГЭС подвергалась массированному обстрелу. Удары наносились из РСЗО «HIMARS», РСЗО «Ольха» и ТРК «Точка-У».

 7 августа 2022 г. по станции нанесен ракетный удар из РСЗО «HIMARS».

 9 августа 2022 г. плотина ГЭС вновь подверглась обстрелу.

 12 августа 2022 г. в результате обстрела три из шести турбин станции вышли из строя. ГЭС перевели на работу в аварийном режиме (наполовину от проектной мощности).

 18 августа 2022 г. по плотине ГЭС были выпущены крупнокалиберные снаряды.

 19 августа 2022 г. станция подверглась обстрелу из РСЗО «Ольха» и ТРК «Точка».

 21 августа 2022 г. ВСУ нанесли ракетный удар по ГЭС.

 24 августа 2022 г. станция подверглась массированному обстрелу из РСЗО «HIMARS».

 27 августа 2022 г. по ГЭС нанесен удар из РСЗО «Ольха» и ТРК «Точка».

 28 августа 2022 г. из РСЗО «HIMARS» нанесен ракетный удар по плотине ГЭС.

 29 августа 2022 г. станция в очередной раз подверглась обстрелу из РСЗО «HIMARS».

 30 августа 2022 г. нанесен ракетный удар по ГЭС.

 1 сентября 2022 г. станция подверглась обстрелу из РСЗО «HIMARS».

 2 сентября 2022 г. по ГЭС были выпущены крупнокалиберные снаряды.

 5 сентября 2022 г. по станции нанесен ракетный удар.

 6 сентября 2022 г. нанесен ракетный удар по ГЭС из РСЗО «HIMARS».

 8 сентября 2022 г. региональные власти заявили об артобстреле ГЭС и подъездных путей к ней.

 10 сентября 2022 г. нанесен удар из РСЗО «HIMARS» по Новой Каховке и ГЭС. Попаданий в плотину не зафиксировано.

 18 октября 2022 г. командующий СВО С.В.Суровикин сообщил о повреждении Антоновского моста и дамбы Каховской ГЭС в результате обстрелов из РСЗО «HIMARS».

 21 октября 2022 г. Россия распространила в Совбезе ООН письмо, в котором призвала предотвратить провокацию Украины против Каховской ГЭС. В документе указывалось, что «ВСУ на протяжении пяти месяцев обстреливают город Новая Каховка в Херсонской области. В сутки прилетает до 120 ракет».

 24 октября 2022 г. по ГЭС и гражданской инфраструктуре в районе Новой Каховки нанесен удар из РСЗО «HIMARS» и «Ольха».

 6 ноября 2022 г. ГЭС обстреляна шестью ракетами РСЗО «HIMARS». Одна из них попала в шлюз дамбы, которая получила повреждения.

 17 ноября 2022 г. командование ВСУ заявило, что украинские войска вышли на правый берег Днепра на всем его протяжении, в том числе и в районе Каховской ГЭС.

Всего за лето-осень 2022 г. по Каховской ГЭС только из РСЗО «HIMARS» было выпущено более трехсот ракет.

29 декабря 2022 г. газета «The Washington Post» опубликовала следующее заявление генерал-майора ВСУ Андрея Ковальчука, командовавшего украинскими войсками в Херсонской области: «Украинцы нанесли пробный удар из РСЗО «HIMARS» по одному из шлюзов Новокаховской плотины, проделав три отверстия в металле, чтобы посмотреть, сможет ли вода Днепра подняться достаточно, чтобы заблокировать российские переправы, но не затопить близлежащие районы. Испытание прошло успешно». Дата удара не конкретизировалась.
14 марта 2023 г. глава Новокаховского района Владимир Леонтьев заявил, что ГЭС не только подвергается регулярным обстрелам, но и ДРГ ВСУ регулярно пытаются проникнуть на ее территорию и плотину. По его словам, активно также работают снайперы, не дающие проводить на гидротехнических сооружениях ремонтные и регламентные работы.


https://telegra.ph/Ob-udarah-VSU-po-plotine-Kahovskoj-GEHS-Hronologiya-06-10

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #2187 -: Юни 10, 2023, 21:37:18 »
Може ли незвисим източник да потвърди тази информация? Защото, съгласете се МВнР на РФ, не е такъв. Има достатъчно видеоматериали в мрежата за спасителни операции от украинска страна. Защо РФ не пуска служители на ООН и Червения кръст в окупираната част на Херсонска област, поне така се твърди.
« Последна редакция: Юни 10, 2023, 21:59:52 от Zdravka »
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Украйна
« Отговор #2188 -: Юни 10, 2023, 21:43:47 »
Може ли незвисим източник да потвърди тази информация? Защото, съгласете се МВнР на РФ, не е такъв.
Дошло е време разделно. Или си със САЩ, или си против. РФ, както и по-голямата част от хората и държавите на Земята, е против. Независими (по средата) просто няма.
Quote (selected)
Защо РФ не пуска служители на ООН и Червения кръст в опупираната част на Херсонска област, поне така се твърди.
Не е окупирана, освободена е – вж резултатите от референдума за присъединяване към РФ. А защо не пуска? Защото не са независими, много просто (вж по-горе).

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #2189 -: Юни 10, 2023, 22:03:13 »
Не е окупирана, освободена е – вж резултатите от референдума за присъединяване към РФ. А защо не пуска? Защото не са независими, много просто (вж по-горе).
Резултати от референдум в окупирана територия - кой може да докаже, че не са манипулирани? Не се наемам да съдя за ООН, но за Червения кръст не съм съгласна. Това е 100% хуманитарна организация.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #2190 -: Юни 10, 2023, 22:10:46 »
Окупирана беше от 2014 до 2022 г.. Вече не е.
Има още много, много земя и хора, които да бъдат освободени от окупация. Включително ние.

Отдавна няма независими и "чисто хуманитарни" международни организации. Всички са подчинени на САЩ, и то на психопатите от върхушката на ДП.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Украйна
« Отговор #2191 -: Юни 10, 2023, 22:18:14 »
Може ли незвисим източник да потвърди тази информация? Защото, съгласете се МВнР на РФ, не е такъв. Има достатъчно видеоматериали в мрежата за спасителни операции от украинска страна. Защо РФ не пуска служители на ООН и Червения кръст в окупираната част на Херсонска област, поне така се твърди.

Независими няма.
Всички са зависими.
Има логика
Но тя явно не работи когато на теб ти трябва независим(зависим) източник.
« Последна редакция: Юни 10, 2023, 22:27:00 от AnonimusBG »

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #2192 -: Юни 10, 2023, 22:48:55 »
Независими няма.
Всички са зависими.Има логикаНо тя явно не работи когато на теб ти трябва независим(зависим) източник.
Добре де, каква ни е ползата, руските богатири на бели коне, сармати или каквото там е на мода, ще ни освободят от зависимостта на САЩ. С това автоматично ставаме зависими от Русия. Смисъл от упражнението?! РФ е точно толкова недемократична, колкото и САЩ. Имат само културни различия. Нима някой си въобразява, че няма да играем по свирката на поредния актуален Голям брат?
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #2193 -: Юни 10, 2023, 23:03:17 »

Независими няма.
Всички са зависими.Има логикаНо тя явно не работи когато на теб ти трябва независим(зависим) източник.

Добре де, каква ни е ползата, руските богатири на бели коне, сармати или каквото там е на мода, ще ни освободят от зависимостта на САЩ. С това автоматично ставаме зависими от Русия. Смисъл от упражнението?! РФ е точно толкова недемократична, колкото и САЩ. Имат само културни различия. Нима някой си въобразява, че няма да играем по свирката на поредния актуален Голям брат?

Добре де, защо този въпрос не се задаваше преди 30+ години, а се крещеше фанатично „Кой не скача е червен?“. Не беше ли ясно, че автоматично ставаме зависими от Западна Европа и САЩ?

Имаме 33 години с Тодор Живков и 34 години „демокрация“ - ще се наемеш ли да направиш сравнение? Или да не питам? Вместо демокрация може да приемеш и реставрация.
the lamers club honourable member …

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #2194 -: Юни 11, 2023, 01:01:59 »
Добре де, каква ни е ползата, руските богатири на бели коне, сармати или каквото там е на мода, ще ни освободят от зависимостта на САЩ.
Ужас, нали! За късмет сега джендъри ни освобождават от национални ценности.

Quote (selected)
С това автоматично ставаме зависими от Русия.
Викаш по-добре американци да ни затрият, отколкото да сме зависими от Русия?

Quote (selected)
Смисъл от упражнението?! РФ е точно толкова недемократична, колкото и САЩ.
Освен това имат цели 2 политически партии, бомбят половината свят, водят войни за петрол, бият негрите и водят успешна борба срещу Християнството.

Quote (selected)
Имат само културни различия.
1. ххххх     (редактирам се, щото модераторите...)
2. Няма база за сравнение между държава с хилядолетна култура и история, и такава без.

Quote (selected)
Нима някой си въобразява, че няма да играем по свирката на поредния актуален Голям брат?
Точно затова "големите братя" се подбират по-внимателно.

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #2195 -: Юни 11, 2023, 09:42:06 »
Не е окупирана, освободена е – вж резултатите от референдума за присъединяване към РФ. А защо не пуска? Защото не са независими, много просто (вж по-горе).
Резултати от референдум в окупирана територия - кой може да докаже, че не са манипулирани? Не се наемам да съдя за ООН, но за Червения кръст не съм съгласна. Това е 100% хуманитарна организация.
На никого не са длъжни да доказват, най-малко пък на т.н. "демократична общност". Референдумите са факт, както и резултатите. Ако някой не ги харесва, това си е негов проблем. Светът стана многополюсен. 80% от държавите в света не подкрепят антируските санкции. Мисля, че по-добро доказателство от това едва ли има.

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #2196 -: Юни 11, 2023, 10:20:18 »

Моля, да спазвате правилната терминология, когато говорите за процесите в 404!

Забелязвам, че някой колеги във форума вече са ги изчели и активно ги прилагат на практика.


Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #2197 -: Юни 11, 2023, 13:30:24 »
Точно затова "големите братя" се подбират по-внимателно.
Коле, ти сериозно ли?!
Нашего брата не е бил питан кого избира за батко ни на Ялтенската конференция, ни когато тов. Горбачов свърши, каквото свърши.
----
Помня, че влязохме в НАТО през 2004 и Соломон Паси си поплака, когато пред центарлата на алианса издигнаха българското знаме. Нямам никакъв спомен от приемането ни в ЕС. През 2007 ли беше, после ще видя.
-----
01.01.2007. БГ става пълноправен член на ЕС.

« Последна редакция: Юни 11, 2023, 13:35:49 от Zdravka »
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #2198 -: Юни 11, 2023, 13:36:10 »
Точно затова "големите братя" се подбират по-внимателно.
Коле, ти сериозно ли?!
Нашего брата не е бил питан кого избира за батко ни на Ялтенската конференция, ни когато тов. Горбачов свърши, каквото свърши.
----
Помня, че влязохме в НАТО през 2004 и Соломон Паси си поплака, когато пред центарлата на алианса издигнаха българското знаме. Нямам никакъв спомен от приемането ни в ЕС. През 2007 ли беше, после ще видя.

А помниш ли поне, кой ти е направил държавата? Или и тогава не си имала право на избор? Как хубаво щеше да си живуркаш под  шалаварите и с черква вкопана в земята. Гади ми се от такива като теб. Не помни кой му е изул цървулите, ама носа му с говняна клечка не можеш докосна. Парвенюта :smokin:

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #2199 -: Юни 11, 2023, 13:40:16 »
Държавата ''ми'' са я  направили хан Аспарух, хан Крум, цар Борис Първи Покръстител, цар Симеон Велики...и след дълго прекъсване, едни луди глави през 19-ти век са обърнали погледите на света към нашата си педя земя. Списъкът е дълъг и предълъг. Обратите на историята ни също.
------
Срещу гадене препоръчвам Degasin. Преди употреба прочети листовката и се консултирай с твоя лекар, или фармацевт.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #2200 -: Юни 11, 2023, 13:45:28 »
Държавата ''ми'' са я  направили хан Аспарух, хан Крум, цар Борис Първи Покръстител, цар Симеон Велики...и след дълго прекъсване, едни луди глави през 19-ти век са обърнали погледите на света към нашата си педя земя. Списъкът е дълъг и предълъг. Обратите на историята ни също.
------
Срещу гадене препоръчвам Degasin. Преди употреба прочети листовката и се консултирай с твоя лекар, или фармацевт.

Неграмотна и нахална. "Качество", отличаващо всички родни мижитурки, скочили от цървула директно в маратонките. А, то все - цървул. Айде да дам пример и с любимата ви "английска ливада". То колкото и да го пудриш и пластмасова трева да му туриш, все троскот ражда

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #2201 -: Юни 11, 2023, 13:51:17 »
Асольче, пийни нещо успокоително, джанъм, че ще вдигнеш кръвно, сакън.
----
P.S. Маратонки не съм носила и на младини. Виж - гуменки и тогава, и сега - с удоволствие. Цървули в моето семейство не знам някой да е носил. Майка ми, бог да я прости, помнеше, че като бедно градско дете е носила галоши с каишка, имитиращи обувки.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #2202 -: Юни 11, 2023, 13:54:16 »
Асольче, пийни нещо успокоително, джанъм, че ще вдигнеш кръвно, сакън.

Не те бива като любител манипулатор, опитай да се държиш по-естествено, пробвай с истината . Разбирай го като - тъпа съм и/или зависима съм, ама не се пробвай да играеш игрички, в които си нещастен аматьор

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #2203 -: Юни 11, 2023, 13:57:15 »
Асольче, пийни нещо успокоително, джанъм, че ще вдигнеш кръвно, сакън.

Не те бива като любител манипулатор, опитай да се държиш по-естествено, пробвай с истината . Разбирай го като - тъпа съм и/или зависима съм, ама не се пробвай да играеш игрички, в които си нещастен аматьор
Пак те е ухапало някое гадно насекомо. Има едни, някои им казват щръклици, други конски мухи.  :0005: Спирам до тук раздумката с теб,  защото принца ще ни насмете и двете, при това основателно. Но не аз започнах първа с грубия език, нали?
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #2204 -: Юни 11, 2023, 14:06:19 »
Асольче, пийни нещо успокоително, джанъм, че ще вдигнеш кръвно, сакън.

Не те бива като любител манипулатор, опитай да се държиш по-естествено, пробвай с истината . Разбирай го като - тъпа съм и/или зависима съм, ама не се пробвай да играеш игрички, в които си нещастен аматьор
Пак те е ухапало някое гадно насекомо. Има едни, някои им казват щръклици, други конски мухи.  :0005: Спирам до тук раздумката с теб,  защото принца ще ни насмете и двете, при това основателно. Но не аз започнах първа с грубия език, нали?

Опитай нещо различно за разнообразие. Извън алгоритъма за "въздействие" на сороското общество. Ще го оценя, ако го видя. Иначе нямам проблеми да продължим да си разговаряме. Ти, очеизвадно имаш. Допускам, че сводките по веСниците ви не вършат работа, има и ниво на по-задълбочена подготовка  :smokin:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #2205 -: Юни 11, 2023, 18:20:31 »
Цитат на: Zdravka
погледите на света към нашата си педя земя

Светът погледнал, погледнал, па си издухал носа. И само руснаците дошли да ни "развалят османския рахатлък".

Срещу вас ще се ползват други неща, не антиеметици.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #2206 -: Юни 11, 2023, 18:35:52 »
Quote (selected)
погледите на света към нашата си педя земя

Дизраели

"В Бългаpия клане и сеч! -
вестяват някои газети,
но аз ви давам честна pеч,
че тyй са клевети, навети:
отдавна ние знаем веч
жypналите какво са цвете.

 Лъжа е чиста, yж че там
секат наpода без пощада,
че от тpи месеца насам
май много от ножа пада!
От Елиота1 точно знам:
въз Поpтата е тyй набяда!

 Не кpия тyк, че има (ах!)
и две-тpи села изгоpяли,
но тypци да бедим е гpях,
че тyй да стоpят са желали:
знам точно, че огъня в тях
сами са бълrаpте тypяли!

 А за жените? Може, да...
към тях са слаби османлийте;
но и жypналите всегда
дъpжат за капитал лъжите
и тез безбpой моми, деца
в колоните им са yбити!"

 Тъй нагло лоpдът с хладен вид
министерската pеч си каза -
и тих, циничен, звеpовит,
блъвна си стpашната омpаза
към нас и лъжейки без стид,
очите на света замаза.

 Но, о, афpонт! На тyй пpотест
от хиляди места се дава
и после таз гpъмовна вест
лъжлив пpед цял свят лоpдът става.
О, Английо, защо ли днес
бездyшен жид те yпpавлява?

AnonimusBG

  • Гост
Re: Украйна
« Отговор #2207 -: Юни 11, 2023, 21:05:34 »
Независими няма.
Всички са зависими.Има логикаНо тя явно не работи когато на теб ти трябва независим(зависим) източник.
Добре де, каква ни е ползата, руските богатири на бели коне, сармати или каквото там е на мода, ще ни освободят от зависимостта на САЩ. С това автоматично ставаме зависими от Русия. Смисъл от упражнението?! РФ е точно толкова недемократична, колкото и САЩ. Имат само културни различия. Нима някой си въобразява, че няма да играем по свирката на поредния актуален Голям брат?

Кво освобождение, кви пет лева?
Става въпрос за информация на която ти не вярваш защото не е от независим според теб източник.
А аз ти пиша да потърсиш логиката в случилото се.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #2208 -: Юни 11, 2023, 22:40:55 »
Украинските фермери блокирали найсе гранични пункта с Полша, протестират срещу забраната за износ на зърно.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Украйна
« Отговор #2209 -: Юни 12, 2023, 13:03:22 »
Видеодоказателство за работата на украинските заградителни отряди (2 мин., 18+, защото се вижда как укронацистите разстрелват своите войници, носещи ранен свой другар!)

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #2210 -: Юни 12, 2023, 16:25:12 »
Quote (selected)
УНИАН посочва, че в интернет се е появил видеозапис на ожесточена битка на Запорожкото направление на фронта, където в момента се провежда настъплението на украинските въоръжени сили. Отбелязва се, че по време на тази битка украинските войници са загубили танк "Леопард 2" и няколко БМП "Брадли". Въпреки това войниците са си помогнали взаимно да избягат и са се отървали без жертви сред личния състав.
Слава україні!
Дано успеят така и за колесниците, когато на Зеленото ше му помогнат взаимно да избяга.
Иначе много интересна конструкция има съобщението на УНИАН.
Значи - настъпващите укровойски взаимно са си помогнали и са успели да избягат!
 :nuts:
« Последна редакция: Юни 12, 2023, 16:40:23 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.


Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #2212 -: Юни 12, 2023, 17:09:55 »
Quote (selected)
украинските войници са загубили танк "Леопард 2"
Как се губи танк бе?
Да проверят на паркинга до детската градина, може да са го оставили там.
Quote (selected)
Грозев: Украйна може да победи Русия до края на годината
Грозев: Но ако всичко върви така, както го виждаме сега, то виждам кинетична победа на Украйна
https://www.vesti.bg/sviat/grozev-ukrajna-mozhe-da-pobedi-rusiia-do-kraia-na-godinata-6170354
Де бре, де бре!
Кинетична, тоя явно от школата на "английски учени/мисирки".
« Последна редакция: Юни 12, 2023, 17:39:47 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #2213 -: Юни 12, 2023, 18:27:27 »
 
Quote (selected)
Знаете ли, дори си мисля, че по-реално е да бъде освободен Крим, отколкото Донбас, защото мотивацията за украинеца е толкова силна по отношение на Крим, че съм убеден, че той ще бъде приоритет", смята журналистът.
Тоя миндил просто си е повярвал малко в повече.
Нищо, не е единствен!
За "загубения танк"-
Quote (selected)
Първите трофейни танкове Leopard бяха отведени в тила. Военните очакват да разгледат така мащабно разпиарената военна машина.
Това съобщи в своя канал в Телеграм военният кореспондент от РФ Александър Коц.
„Журналистите са в нисък старт, конструкторите също. А военните нямат търпение да усетят с ръцете си рекламния танк. Но може би най-вече милионите обикновени руснаци, които с тревога четат новините, искат да го опознаят по-добре“, пише той.
https://bgr.news-front.info/2023/06/12/prvite-trofejni-tankove-leopard-zaminaha-km-tila-na-ruskite-vojski/
Първо е ентусиазма, после следва разочарованието и накрая пустосването, като разберат че няма нищо кой знае какво в прехвалената немска техника.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #2214 -: Юни 12, 2023, 18:33:52 »
На САЩ Донбас им не требе - кюмюр и джилезо. Виж Крим ще им дойде дюшеш.
Тогава и Ердоган друга песен ще запее.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Украйна
« Отговор #2215 -: Юни 12, 2023, 19:00:32 »
Забележката е правилна! Но това не променя същността.
РОБЪРТ Кенеди Младши е кандидат за президент, а неговия син Конър се сражава на страната на Украйна
Сражавал се е за кратко, но вече не (явно е предпочел да остане жив, и правилно!). На страната не на Украйна, а на глобалистите, които използват Украйна като оръдие (те и САЩ използват като оръдие, че Украйна ли няма да използват?). Той и братът на Юрий Подоляка е на тяхна страна, но какво от това? Войната е гражданска навсякъде, тя не е между тая и оная страна, а между глобалистите и всички останали.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #2216 -: Юни 12, 2023, 19:37:46 »
Забележката е правилна! Но това не променя същността.
РОБЪРТ Кенеди Младши е кандидат за президент, а неговия син Конър се сражава на страната на Украйна

Сражавал се е за кратко, но вече не (явно е предпочел да остане жив, и правилно!). На страната не на Украйна, а на глобалистите, които използват Украйна като оръдие (те и САЩ използват като оръдие, че Украйна ли няма да използват?). Той и братът на Юрий Подоляка е на тяхна страна, но какво от това? Войната е гражданска навсякъде, тя не е между тая и оная страна, а между глобалистите и всички останали.

https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=807.msg266879#msg266879

И да знаеш, няма да ти отговори. Все едно не го познаваш.
the lamers club honourable member …

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Украйна
« Отговор #2217 -: Юни 13, 2023, 15:09:01 »
Украинската телевизия показа как украинските власти спасяват населението от наводнението поради разрушаването на част от язовирната стена на ВЕЦ "Каховка":



Но бдителни зрители обърнаха внимание, че на гърба на човека на преден план пише "МЧС России". Така укронацистките пропагандисти пак бяха хванати в лъжа.
« Последна редакция: Юни 13, 2023, 17:01:39 от lucho »

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #2218 -: Юни 13, 2023, 15:30:07 »
Всички виждаме какво представляват. Сега, поради невъзможност да противостоят на Освободителите, унищожават каквото е останало от държавата и го приписват на Русия. Сбъркан народ.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #2219 -: Юни 13, 2023, 18:07:11 »
Quote (selected)
Германският министър се обърна към медиите с молба за промяна на редакционната политика по отношение на танковете, унищожени в Украйна.
„Разберете, няма никакво значение къде какво се прави. Не казвате за вашия iPhone, че е американски или на Тим Кук. Казваш, че е твой. С танковете е същата история… германски в Германия, а тези са украински. И това, което правят с тях, не е наша работа“, каза Бърбок.
https://bgr.news-front.info/2023/06/13/ne-se-otnasya-za-nas-brbok-pomoli-da-ne-narichat-tankovete-leopard-germanski/
Ай, ай, ай...истински късмет е, че май не се е състояла катастрофа между баварец, мерцедес...и някой останал вехт екземпляр на москвич да речем!
Не, че предназначението на колите е такова де, ама се пак!
 :m1924:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.