Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 18:06:29

Автор Тема: КИНО  (Прочетена 186145 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #1560 -: Октомври 27, 2021, 18:25:00 »
Ай-ай-ай, задължителното четиво за през лятото не си прочел. Застани в ъгъла! Пол има и дъщеря - близначката на Лето Ганима. Която си има потомство. Част от което потомство е Сиона Атридес - носител на специалните гени, които са толкова значима част от Златния път! И генното инженерство е абсолютно забранено, единствено чрез селекция я карат.

Налага ли се да пофтарям квото вече написах?

1. Също като баща си Монио, Сиона е продукт на генетичния проект на Лито.
2. Сиона е фторостепенен герой ф God Emperor of Dune, където главен герой е...биологичният син на Пол, Лито Две.
Хронологично слет Лито Две въф фселената на Дюн нема естествено произведен Атрейдес. Фсички са некви проекти.



Kaizer Soze

  • Гост
Re: КИНО
« Отговор #1561 -: Октомври 27, 2021, 19:41:08 »
от Дюн(вече и с добро качество при пиратите)гледах десет минути....по технически причини. батерията на таблета свърши, нямам представа как съм напълнил слота за зарядното с тютюн, а след като си осветих очите нося очила за близко-които не вършат никаква работа на ел крушка за чегъртане с игла по разни джаджи,компа беше зает, а не си струва на телефон. Все пак е по-добре от версията на Линч. Д ейсън Момоа беше малко разминаващ се с Дънкан, Пол- анемичен, но има цяла поредица да растеДжесика плоска, а бенджъритските вещици с абсурни воалетки....Харконен си бяха ОК. Утре ще го гледам

Памфуций

  • Гост
Re: КИНО
« Отговор #1562 -: Октомври 27, 2021, 19:41:18 »
Налага ли се да пофтарям квото вече написах?

1. Също като баща си Монио, Сиона е продукт на генетичния проект на Лито.
2. Сиона е фторостепенен герой ф God Emperor of Dune, където главен герой е...биологичният син на Пол, Лито Две.
Хронологично слет Лито Две въф фселената на Дюн нема естествено произведен Атрейдес. Фсички са некви проекти.

Но Сиона, от друга страна, е точно решението за спасяването на човечеството, по-точно втория елемент от спасяването, заедно със смъртта на Лито. Саможертвата на Лито няма смисъл без Сиона и потомството и.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #1563 -: Октомври 27, 2021, 19:57:29 »
да, щото именно Лито специално я е развъдил сцел
1.Тя и потомството ѝ да имат естествен имунитет срещу пророци(като Лито и Пол), разкъсвайки примката на причинения од пророците пагубен за човечеството детерминизъм.
2. Лито също така прожектира фглавата на Сиона пророчеството си за Златната Пътека, допълнително индоктринирайки я да изпълни определената ѝ од него роля.

Тоест, Лито бие детерминизма с...детерминизъм. Което е ноо интересен парадокс и което е ефективно кулминацията и развръската на епоса. Следващите книги са повече или по-малко доиграване на мача и къртене на петолефки.

Въопще, цялата поредица до God Emperor of Dune(фключително) е силно древногръцка. Теа Атриди не се казват така случайно.
« Последна редакция: Октомври 27, 2021, 20:11:03 от wreckage »

Памфуций

  • Гост
Re: КИНО
« Отговор #1564 -: Октомври 27, 2021, 20:36:33 »
Да, може и тъй да се каже, но двете последвали книги на Хърбърт старши си идват съвсем на място, мисля. Домът на Ордена за мене също толкова логичен край, колкото Бог-Император за теб.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #1565 -: Октомври 27, 2021, 20:42:30 »
аз говоря за арките на двамата най-мощни пророци ф рода, чиито персонални трагедии се дължат на осъзнаването, че спророчествата си двамата генерират ена изцяло детерминистка фселена. Пол е безнадеждно Еврипиден, а Лито си решава проблема, ставайки Исусоиден.

Начинът по който двамата се справят с гмежта од чужди съзнания фглавите си също е ноо интересен. Реално Пол не се справя и е фперманентен кошмар, докато Лито решава да си управлява главата посретством назначен од него комитет од приятелски настроени персони.
« Последна редакция: Октомври 27, 2021, 20:48:28 от wreckage »

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1360
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #1566 -: Октомври 27, 2021, 21:14:43 »
Да, може и тъй да се каже, но двете последвали книги на Хърбърт старши си идват съвсем на място, мисля. Домът на Ордена за мене също толкова логичен край, колкото Бог-Император за теб.
Всъщност спомнете си как завършва Домът на Ордена. Двамата старци - Марти и Даниел, които наблюдават сякаш отгоре излитащия не-кораб. Още тогава ми се стори леко недовършено. И се оказа, че имало дащо. После споменаването на Бътлеповия Джихад, Норма Ценва. Роботската глава. Все артефакти, които нямаха обяснение в книгите на Франк.

Памфуций

  • Гост
Re: КИНО
« Отговор #1567 -: Октомври 27, 2021, 22:17:20 »
Всъщност спомнете си как завършва Домът на Ордена. Двамата старци - Марти и Даниел, които наблюдават сякаш отгоре излитащия не-кораб. Още тогава ми се стори леко недовършено. И се оказа, че имало дащо. После споменаването на Бътлеповия Джихад, Норма Ценва. Роботската глава. Все артефакти, които нямаха обяснение в книгите на Франк.

Това е загатване за бъдещите сюжети, отколкото незавършеност. Домът на ордена би могъл да е логически завършек на сагата за освобождаването на човечеството от детерминизма, за която Рекидж говори.
Както ще да е. Поредицата е наистина зашеметяваща като размах и - предвид времето си - впечатлява с набора от теми - евгеника, екология, изкуствен интелект, (психо)стимуланти , връзка между власт и контрол на ресурси, при това доста добре вплетени.
« Последна редакция: Октомври 27, 2021, 22:58:09 от Бонго »

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #1568 -: Октомври 27, 2021, 22:26:51 »
Тези не съм ги чувала.
Аз гледам  Синбад, или Сармат

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #1569 -: Октомври 27, 2021, 22:34:26 »
Поредицата е наистина зашеметяваща като размах и - предвид времето си - впечатлява с набора от теми - евгеника, екология, изкуствен интелект, (психо)симуланти , връзка между власт и контрол на ресурси, при това доста добре вплетени.
апсолютно

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1360
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #1570 -: Октомври 28, 2021, 07:16:54 »
Поредицата е наистина зашеметяваща като размах и - предвид времето си - впечатлява с набора от теми - евгеника, екология, изкуствен интелект, (психо)стимуланти , връзка между власт и контрол на ресурси, при това доста добре вплетени.

И да не забравяме - бактериологично оръжие. Толкова съвършено, че действа върху определен индивид, без да засяга околните и срещу което няма лек.

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #1571 -: Октомври 29, 2021, 11:33:12 »
На мен, като непредубеден зрител, който не е чел книгите, Фондацията ще ми хареса, първи епизод е обещаващ.
Нямам идея кой герой от книгата е мъж, кой жена, кой е бял, черен, резедав или на шотландско каре, историята започва добре, кастът е добър, спецефектите и котюмите са на ниво, така че в тая кино суша очаквам приятни часове. :smokin:

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #1572 -: Октомври 29, 2021, 14:07:29 »
Снощи гледах Army of Thieves, който се явява нещо като прикуел на Army of Dead и който се оказа също толкова забавен, колкото Army of Dead.

Освен тва пофторих Дюн. Ретко пофтарям един филм толкова скоро слет сефтето, но опщо-взето не съжалих. Фсъщност одкрих доста повече визуално родство между тоа Дюн и оня на Линч/ДеЛаурентис, одколкото засекох на първо гледане. Най-вече ф редакцията и особено фоптиката и символизма на некои кадри.


Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #1573 -: Октомври 29, 2021, 16:22:03 »
Снощи гледах Army of Thieves


Гледам, следователно съществувам  :0005:

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #1574 -: Октомври 29, 2021, 16:27:32 »
да, тва е един од индикаторите за съществуване. Има и други.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #1575 -: Октомври 29, 2021, 16:32:06 »
Също така е индикатор за пълно мозъчно сплитане. Тва е фазата, в която субектът не знае изобщо къде се намира, щот черпи данни изцяло от тва, което "гледа".  :smokin:

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #1576 -: Октомври 29, 2021, 16:50:57 »
Способносттта на мозъка на дадено лице да реагира на сигналите, идващи од рецепторите му за светлинни дразнители, не е индикатор за мозъчно сплитане, квото и да значи тва, а тъкмо напротиф, тва е индикатор, че мозъкът и рецепторите на лицето са нарет.

Същотака, когато един мозък, реагирайки на дразненията, предизвикани од обектите на темата "Кино", успее да изпрати електрически сигнали към генериращите механични колебания органи, извесни като "пръсти", така щото теа "пръсти" при контакта си с клавиатурата да превърнат механичните колебания обратно фелектрически сигнали и, благодарение на магията на персоналните компютри и интернEта, въф възприемани од зрителните рецептори и съответно мозъците на гражданите информационни масиви( извесни като "коментари фтемата "Кино"), можем да сме напълно сигурни, че на мозъка му нема нищо.

За разлика од други мозъци, които од деликатност нема да посоча.
« Последна редакция: Октомври 29, 2021, 17:30:47 от wreckage »

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1360
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #1577 -: Октомври 29, 2021, 17:18:38 »
Способносттта на мозъка на дадено лице да реагира на сигналите, идващи од рецепторите му за светлинни дразнители, не е индикатор за мозъчно сплитане, квото и да значи тва, а тъкмо напротиф, тва е индикатор, че мозъкът и рецепторите на лицето са нарет.

Същотака, когато един мозък, реагирайки на дразненията, предизвикани од обектите на темата "Кино", успее да изпрати електрически сигнали към генериращите механични колебания органи, извесни като "пръсти", така щото теа "пръсти" при контакта си с клавиатурата да превърнат механичните колебания обратно фелектрически сигнали и, благодарение на магията на персоналните компютри и интерната, въф възприемани од зрителните рецептори и съответно мозъците на гражданите информационни масиви( извесни като "коментари фтемата "Кино"), можем да сме напълно сигурни, че на мозъка му нема нищо.

За разлика од други мозъци, които од деликатност нема да посоча.
:m1248:

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #1578 -: Октомври 29, 2021, 18:16:45 »
Казах ли ви колко ми хареса Калмарите? :th_up:

Kaizer Soze

  • Гост
Re: КИНО
« Отговор #1579 -: Октомври 29, 2021, 19:30:41 »
пропуснах го. напоследък търся нещо в стил деветдесетте. ефектите вече бяха прилични , а още плащаха на добри сценаристи.Може би рецензията при пиратите ме отказа

Kaizer Soze

  • Гост
Re: КИНО
« Отговор #1580 -: Октомври 29, 2021, 19:33:16 »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #1581 -: Октомври 29, 2021, 19:50:22 »
Казах ли ви колко ми хареса Калмарите? :th_up:
и на мен
сега чета, че освен всичко друго, в сериала има отпратка към олимпийските игри в Сеул 1988 год.
има  статии, че преди тези игри улиците на Сеул са прочистени от бездомници и безпризорни деца, които са изпратени в лагери
изселени са много бедни хора и разнебитените им къщи са съборени
ресторантите ,които предлагат кучешко са затворени
трафикът е регулиран, гражданите могат да карат колите си през ден
не знам кое от тези неща е вярно, източникът ми е DW
https://www.dw.com/bg/%D0%B4%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%BE-%D0%BF%D0%B0%D0%B7%D0%B5%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D1%82%D0%B0%D0%B9%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D1%8E%D0%B6%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%B5%D1%8F/a-19215636
за събарянето на къщите много се съмнявам, защото корейските драми се развиват основно в такива, момичето е бедно,скромно и неугледно, но с прекрасна душа, поради което идва принцът  :)))
за България съм чела,че е имало прочистване на улиците по време на Младежкия фестивал през 1968 год.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #1582 -: Октомври 29, 2021, 19:52:14 »
аз съм забила нос в един шведски хорър Черно езеро, три сезона
не ми е много по вкуса, но ще го изгледам

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #1583 -: Октомври 29, 2021, 20:03:50 »
пропуснах го. напоследък търся нещо в стил деветдесетте. ефектите вече бяха прилични , а още плащаха на добри сценаристи.Може би рецензията при пиратите ме отказа
Абе загледай го.

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #1584 -: Октомври 29, 2021, 20:12:21 »
има  статии, че преди тези игри улиците на Сеул са прочистени от бездомници и безпризорни деца, които са изпратени в лагери
изселени са много бедни хора и разнебитените им къщи са съборени
-------------------------------
И в "Изгубени", и в "Паразити", и в Калмарите, а и в още няколко корейски филма, които съм гледал, има сериозен акцент върху класовите разделения   в наглед лъскавия живот в Корея, така че подобни мерки, целящи да излъскат имиджа на страната, са напълно възможни и целесъобразни от гледна точка на държавата.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #1585 -: Октомври 29, 2021, 20:20:31 »
за България съм чела,че е имало прочистване на улиците по време на Младежкия фестивал през 1968 год.

аре са, още малце ше кажеш. че и задължителни бригади е имало едно време  :bigok:

южна корея е също доста йерархична държава, където си има хора в мизерия, така че не бих се учудил наистина да е било така.

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #1586 -: Октомври 29, 2021, 20:26:50 »
И аз съм чувал, че е имало мерки, чак за прочистване не знам, но в МВР са били привиквани познатите на милицията "хулигани" и момичетата с упадъчно поведение.
« Последна редакция: Октомври 29, 2021, 22:15:15 от Ловkия »

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #1587 -: Октомври 29, 2021, 22:07:01 »
И аз съм чувал, че е имало мерки, за прочистване не знам, но в МВР са били привиквани познатите на милицията "хулигани" и момичета с упадъчно поведение.
А федин по-ранен исторически периот България е имала фиксация върху вазите, за което свидетелстват думите на протосингела, фпослетствие патриарх на българската литература И.Вазоф:

Quote (selected)
България цяла сега вази гледа!

Ноо странна история.




Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #1588 -: Октомври 29, 2021, 22:14:29 »
 :nuts:

Kaizer Soze

  • Гост
Re: КИНО
« Отговор #1589 -: Октомври 29, 2021, 22:31:57 »
ми изглядай го бре, Ловки. става. а калмарите- само пържени в италиански стил8

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #1590 -: Октомври 29, 2021, 22:45:26 »
Ми изгядах го, нали вчера писах точно за него, ти в коя тема си?

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #1591 -: Октомври 29, 2021, 22:46:59 »
Те, оня ден
« Отговор #1537 -: Октомври 26, 2021, 13:49:26 »
Quote (selected)
The Many Saints of Newark / Светците от Нюарк е много приятна предистория на "Сопрано", направена от същите хора, дано има продължение, защото фабулата го подсказва.
Намерили са актьори за ролите на образите от сериала като млади, като най-добре са се справили с момчето, което играе Тони.
 :smokin:

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #1592 -: Октомври 29, 2021, 22:49:32 »
България цяла сега вази гледа!
-----------------------
Вази може да идва от "вазирай", днешното "възирай", възрожденски начин да се каже на турските поробители да си бият камшика.
Знам ли... :m1708:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #1593 -: Октомври 29, 2021, 22:51:56 »
"вазо, ле, вазо", както пееха тоника  :0007:

Kaizer Soze

  • Гост
Re: КИНО
« Отговор #1594 -: Октомври 29, 2021, 23:24:43 »
чакам табу(тату) мандолорианеца и нова версия на Марлоу след поредните Спасители на Галактиката. На мен ми стига.

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #1595 -: Октомври 30, 2021, 13:18:27 »
Лили, видях кратката ти кореспонденция с наказващия орган.
Брагодаря! :)))

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #1596 -: Октомври 30, 2021, 19:51:45 »
 :)))

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #1597 -: Октомври 31, 2021, 20:34:32 »
почвам да гледам The Green Knight, одзивите за който са добри.

 Доколкото разбрах, филмът е базиран върху "Сър Гауейн и Зеленият рицар" на Кретиен дьо Троа, скоето произведение не съм запознат и неам никво намерение да се запознавам, од страх, че текстът е също толкова нечетима тесла, колкото Le Morte D'Arthur на сър Томас Малъри, която творба прочетох почти до половината, преди да реша, че е най-добре завинаги да спра да я чета.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #1598 -: Октомври 31, 2021, 20:36:23 »
асса най-сетне ше легна дагледам дюн  :0007: :0005:

Kaizer Soze

  • Гост
Re: КИНО
« Отговор #1599 -: Октомври 31, 2021, 22:14:09 »
рицарският роман е жанр класика. надявам се даскалката ми по литература, не от цру, а от робърт колидж(няма майтап, ма наистина седемдесетте станало дамско училище)да е още жива и здрава и да разчитам на рецензията и сведени до пет часа в оня незабравим срок, в който замалко не станах първият повтарял класа в историята на гимназията....

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #1600 -: Октомври 31, 2021, 22:29:19 »
асса най-сетне ше легна дагледам дюн  :0007: :0005:
Аз реших да го гледам на голям екран, 3Д. Може пък и да ми хареса, знам ли  :t1816:
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #1601 -: Октомври 31, 2021, 22:31:23 »
аз съм страшен фен на книгата.

гледам го с прекъсвания, че върша и други неща, струва си.

а на 3д не мога, боли ме глава.

Kaizer Soze

  • Гост
Re: КИНО
« Отговор #1602 -: Октомври 31, 2021, 22:39:26 »
https://filmisub.com/filmi/drami/56676-the-north-water-season-1-severni-vodi-sezon-1-2021.html


всъщност е по мотиви  на Джек Лондон. Паралелите са натрапчиви.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #1603 -: Октомври 31, 2021, 22:42:13 »
...който разказва за обезчестен военен медик...

жижи ли превежда?

Kaizer Soze

  • Гост
Re: КИНО
« Отговор #1604 -: Октомври 31, 2021, 22:56:56 »
май. възбуждащо звучи

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #1605 -: Октомври 31, 2021, 23:02:12 »
The Green Knight е ноо добър, but this does not constitute an endorsement, фслучай че некой го гледа и реши да ми мрънка, че съм го бил подвел.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #1606 -: Октомври 31, 2021, 23:03:40 »
май. възбуждащо звучи

Dishonourable (discharge) e дисциплинарно уволнение од армията, най-общо казано.

Но ако жижито не го знае като термин, ше го преведе като обезчестен  :bigok:

Kaizer Soze

  • Гост
Re: КИНО
« Отговор #1607 -: Октомври 31, 2021, 23:07:59 »
джиджито винаги звучи възбуждащо. дори теябва да предупреждават че е възможна епилепсия ако дълго се загледаш в подскачащите и емотикони

Неактивен ogopogo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 529
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #1608 -: Октомври 31, 2021, 23:54:18 »
https://www.youtube.com/watch?v=vgT4Y30DkaA&list=PLR33SAV-w6IwisOP3plSIFZYnZkNV0LY7
Един натуралистично направен по-зиповски апокалиптичен мууви. Суммаризира всички 80-тарски страхове на хората от малкото прогизнало островче. На мен ми хареса понеже не обичам англичаните и ги остъклиха страховито но непредубедения зрител може да получи само кошмари нощно напикаване и ПТСД стрес от гледането му.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #1609 -: Ноември 01, 2021, 04:20:33 »
Знаем, ти обичаш "совки".

Те обаче излизат само на Хелоуин...

 :nuts:

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #1610 -: Ноември 01, 2021, 07:59:53 »
Дюн ми хареса, естествено, немаше как иначе.
Актьорите играят стабилно, Ребека Фъргюсън е много добра, жалко че Джош Бролин даде фира.
Стелан Скарсгаард заслужава Димитровска награда за сека своя роля, неговият Владимир /да, така се казва героят/ Харконен е блестящ злодей.
Зендайчето е адски бледа, играе като че ли са я взели от "Скъпи наследници" или некоя друга родна тъпня.
И в този филм, както и в много други от жанра, недоумение буди това, че всички участници разполагат с технологии да летят в Космоса и със секакви други фантастически джаджи, но се бият с мечове, докато дузина добре смазани лъскави Gatling-чета щеха да направят сардукарите на татарски бифтеци.
Енергийните щитове на Атреидите са менте, онея изклаха всички добри, които нямаха и един пистолет за цяр...
Но това са бели кахъри, филмът е епичен и мащабен, като цяло се придържа към книгата /с изключение на дразнещия и нелеп двубой на финала/, ще чакам продълженията.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #1611 -: Ноември 01, 2021, 08:12:00 »
Актьорите играят стабилно, Ребека Фъргюсън е много добра, жалко че Джош Бролин даде фира.

бъркаш, джош бролин играе гърни халик и в книгата, и във филма остава жив. умира дънкан айдахо (изигран от джейсън момоа), но само до третата (а може още и във втората) част.

Енергийните щитове на Атреидите са менте, онея изклаха всички добри, които нямаха и един пистолет за цяр...

наистина не си чел книгата -- енергийните щитове могат да бъдат преодолени с бавно движение на ножа, но спират всичко, което се движи бързо, затова и се бият с ножове, сатъри и други такива сечива.
the lamers club honourable member …

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #1612 -: Ноември 01, 2021, 08:15:28 »
Бъркаш, Джош Бролин играе Гърни Халик и в книгата, и във филма остава жив. Умря Дънкан Айдахо (изигран от Джейсън Момоа), но само до третата (а може още и във втората) част.
Да, прав си, не знам що така, ставайки днеска, бех с усещането, че е убит... :t0135:

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #1613 -: Ноември 01, 2021, 08:19:43 »
И не бъркам за щитовете - нито един защитник, оборудван със щит, не оцеля.
Бързо, бавно, остриетата на вразите ги повалиха до един, значи са неефективни. :smokin:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #1614 -: Ноември 01, 2021, 08:23:42 »
И не бъркам за щитовете - нито един защитник, оборудван със щит, не оцеля.
Бързо, бавно, остриетата на вразите ги повалиха до един, значи са неефективни. :smokin:

абе бъркаш :)))

според авторския замисъл, сардукарите са най-добрите бойци в империята, поне докато свободните не излизат на сцената и то след обучението им от пол. така, че поне за мен няма нищо изненадващо в това, което описваш.
the lamers club honourable member …

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #1615 -: Ноември 01, 2021, 08:24:56 »
аз съм страшен фен на книгата.

гледам го с прекъсвания, че върша и други неща, струва си.

а на 3д не мога, боли ме глава.
Не мога да гледам филм на части. Губи ми се.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #1616 -: Ноември 01, 2021, 08:32:36 »
абе бъркаш :)))

според авторския замисъл, сардукарите са най-добрите бойци в империята, поне докато свободните не излизат на сцената и то след обучението им от пол. така, че поне за мен няма нищо изненадващо в това, което описваш.
Е, и аз не съм изненадан, разбирам идеята на автора, просто не обичам когато добрите умирват така лесно. ;)

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #1617 -: Ноември 01, 2021, 08:35:34 »
И още две забележки - "еколожката" е подигравка с всички нас, които помним величествения Макс Фон Сюдов в тази роля и особено пронизващите му сини очи.
Защо очите на новите герои посиняват по тоя странен начин, не знам...

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #1618 -: Ноември 01, 2021, 09:24:19 »
Е, и аз не съм изненадан, разбирам идеята на автора, просто не обичам когато добрите умирват така лесно. ;)

е, това е друго нещо :)))
the lamers club honourable member …

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #1619 -: Ноември 01, 2021, 09:30:46 »
И в този филм, както и в много други от жанра, недоумение буди това, че всички участници разполагат с технологии да летят в Космоса и със секакви други фантастически джаджи, но се бият с мечове, докато дузина добре смазани лъскави Gatling-чета щеха да направят сардукарите на татарски бифтеци.
Ся, това Франк Хърбърт си го е измислил доста добре. Щитовете спират всеки бързо движещ се предмет, поради което огнестрелните оръжия, дори и лъкове и прашки са безполезни. А уцелени от лазерен лъч, експлодират със сила като на ядрен взрив. Поради което и лазери не се използват във войните. А ядрените оръжия са забранени от законите на Империята - всеки Дом си има, но ако ги използва, всички биха се обърнали срещу него. Поради което се тепат с ножове и мечове.