Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 14:04:42

Автор Тема: КИНО  (Прочетена 186116 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: КИНО
« Отговор #180 -: Февруари 03, 2020, 14:38:29 »
Arschloch

По повод на поредния ВУЛГАРИЗЪМ, използван по повод на мой коментар от известен вече на всички тук  ЗЛОНАМЕРЕН КЪМ МЕН форумец, ще се отклоня малко от темата /която вече си е достатъчно отклонена!/.

 :t1207:

Като цитирам Радо /от „Питанки към модератори, администратори и пр."/, който влезе в „Керпеден” с летящ старт, но за жалост оттогава насам не се е появявал.  :sad-3295:

Quote (selected)
Откриването на теми във всеки форум е нормално явление, но влизане в свирепи пререкания, гарнирани с нецензурни изрази, нарушаващи нормалната полемика – НЕ!

Качественото държание е в резултат на растеж в семейство с възпитани родители, с подходящо образование и природен интелект.

Простакът в ежедневието си проличава веднага. А неговите протежета във форумите вършат  зулуми от всякакъв характер …
 
За озаптяване на нарушаващите законите в обществото индивиди са създадени полицейски органи и съдилища, а във форумите – респективно Модератори и Администратори. Последните често изпълняват лекарски функции, като хоспитализират "бунтовниците".

А лицата, които са получавали 11-метрови наказателни удари, най-често плюят по останалите участници /естествено избирателно!/.
:light_bulb-1377:
Пръц, пръц...
Докога ще търпим нейното "why the fuck" да стои в този уважаван форум?
Няма ли модератор?
А?

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #181 -: Февруари 03, 2020, 16:03:33 »
Три корнера - дузпа! За тези, които не са имали френски гувернантки, пояснявам, дузпа са дванайсет крачки назад.
Та, на Джиджи вежливо се казва, че всички коментари, в които има повече от един размер на шрифта и/или повече от един цвят, ще отиват автоматично в кръглия файл. Емотиконите са максимално два на пост, независимо от размера им. Това е заради четивността на форума от останалите участници, защото това е форум за изразяване на мислите писмено, а не картинно. Графичните дизайнери са свободни да си намерят графичен форум и да си споделят в него постиженията си, но у форума тук да пишат.

Енгелс бива замолен да мине на кратки, ама съвсем кратки цитати с връзка към основния материал. Смея да твърдя, че всички, ама всички участници тук знаят как се ползват хипервръзки и могат сами да си ги използват при интерес.

По стар обичай ще помоля да избягвате личните дребни заяждания, че се налага да ги трия. Отделно искам да река, че заявки за помощ в модерацията приемам на лични съобщения, благодарна съм и прочие. Дали ще взема под внимание заявката е вече следващ въпрос. За момента за добро или зло, модерирам аз. Оплаквания от това положение - към принца. Мястото е ветрено по умълчание.

Очертава ми се адски натоварена седмица поради стечение на обстоятелства извън мой контрол, нито едно от които не е приятно. Това може би обяснява злия ми характер и малкото време за разборки и триене на дребно. Смятайте, че съм си извадила голямата коса и карам наред през ливадата.

Искрено ваша, Ной


Arschloch

По повод на поредния ВУЛГАРИЗЪМ, използван по повод на мой коментар от известен вече на всички тук  ЗЛОНАМЕРЕН КЪМ МЕН форумец, ще се отклоня малко от темата /която вече си е достатъчно отклонена!/.

 :t1207:

Като цитирам Радо /от „Питанки към модератори, администратори и пр."/, който влезе в „Керпеден” с летящ старт, но за жалост оттогава насам не се е появявал.  :sad-3295:

Quote (selected)
Откриването на теми във всеки форум е нормално явление, но влизане в свирепи пререкания, гарнирани с нецензурни изрази, нарушаващи нормалната полемика – НЕ!

Качественото държание е в резултат на растеж в семейство с възпитани родители, с подходящо образование и природен интелект.

Простакът в ежедневието си проличава веднага. А неговите протежета във форумите вършат  зулуми от всякакъв характер …
 
За озаптяване на нарушаващите законите в обществото индивиди са създадени полицейски органи и съдилища, а във форумите – респективно Модератори и Администратори. Последните често изпълняват лекарски функции, като хоспитализират "бунтовниците".

А лицата, които са получавали 11-метрови наказателни удари, най-често плюят по останалите участници /естествено избирателно!/.
:light_bulb-1377:
Пръц, пръц...
Докога ще търпим нейното "why the fuck" да стои в този уважаван форум?
Няма ли модератор?
А?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #182 -: Февруари 03, 2020, 19:31:15 »
Надявам се, че темата е още за КИНО ... :D

Затова ще споделя тук радостта си от филмовите награди на Британската академия – БАФТА, присъдени на:

Рене Зелуегър – за най-добра женска роля /в "Джуди"/
 и
Хоакин Финикс – за най-добра мъжка роля /в "Жокера"/

Познах!!! :0008: :0005:
« Последна редакция: Февруари 03, 2020, 19:33:31 от Джиджи »

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: КИНО
« Отговор #183 -: Февруари 03, 2020, 19:41:48 »
...и аз се надявам все още да е за кино - та, тия дни носталгично ме налегна мисълта за грузинско-(съветското) кино, прерових си архива, имам само "Чудаки" и "Мимино", спомних си да един грузински филм, подобен на бълтарски по разказ на Хайтов, за майстор-бъчвар ...та, някои има ли в архива си пътечка към съветските филми от онова време? Във форума-майка някои беще пуснал пътечка към цяла съкровищница - българско и друго кино.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #184 -: Февруари 03, 2020, 19:49:24 »
Джиджи, опитай се да не дразниш формено и да напишеш нещо смислено, без злоупотреба с епистоларен боди ленгуич!
Не разбра ли, че твоята форма на изява просто дразни?
Горното го казвам съвсем добронамерено и без нотка заядливост, просто ако може МИР И ЛЮБОВ, МЕЙК ЛЪВ НОТ УОР!

О.К., Кептън:t0328:

Само че, за да разбереш кога и къдено най-вече ЗАЩО! – се загуби тук le bon ton, тъй като те нямаше доста време, очаквай от мен утре в ЛИЧНИ малко background information ...

А сега отивам да празнувам, тъй като днес ми се случи нещо, което очаквах от месец! :beer-405:
« Последна редакция: Февруари 04, 2020, 16:14:03 от Джиджи »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #185 -: Февруари 03, 2020, 20:34:52 »
...и аз се надявам все още да е за кино - та, тия дни носталгично ме налегна мисълта за грузинско-(съветското) кино, прерових си архива, имам само "Чудаки" и "Мимино", спомних си да един грузински филм, подобен на бълтарски по разказ на Хайтов, за майстор-бъчвар ...та, някои има ли в архива си пътечка към съветските филми от онова време? Във форума-майка някои беще пуснал пътечка към цяла съкровищница - българско и друго кино.
Мосфилм май изложи всичката класика в ютюбата. Може би оттам по пътечките, по пътечките и при бъчвичките и мечките?!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #186 -: Февруари 03, 2020, 20:41:12 »
Мосфилм май изложи всичката класика в ютюбата. Може би оттам по пътечките, по пътечките и при бъчвичките и мечките?!

Вие направо ме фърляте в жаза! Отивате на RUTRACKER, правите си регистрация (безплатна) и всичкото руско кино, книги, музика и квото ви дойде на акъла е там. Аз оттам съм свалял дори български фюлм, който не можах да открия никъде - Откраднатият влак. Няма нищо руско, което да не откриете там.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #187 -: Февруари 04, 2020, 10:32:17 »
аз приключвам сериала "Решаващият глас", за Роджър Ейлс, създател на Фокс Нюз, привърженик на либералите, медиен съветник на Никсън, Рейгън и Буш -младши и напуснал телевизията,която е създал, заради скандал със сексуален тормоз
 с обезщете ние от 40 млн. долара !
жесток във всяко отношение сериал - и като кино, и като информация, и като кастинг
и жесток с това ,че кадър след кадър нагнетява представата за създаване на новини и правене на политика по телевизията
Ръсел Кроу е в ролата на Ейлс, слава Богу,че остарая Ръсел и започнах да го харесвам, преди това беше един нафукан манекен 8)
сериалът е само седем епизода и може , даже трябва да се гледа!


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #188 -: Февруари 04, 2020, 16:28:54 »
*
« Последна редакция: Февруари 04, 2020, 16:40:27 от Джиджи »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #189 -: Февруари 04, 2020, 16:30:50 »
заявки за помощ в модерацията приемам на лични съобщения ...
Искрено ваша, Ной
ДОНОСИ, на Лични на Ной-ка?!  :scared-3306:

Ми то без доноси на Лични разкаляхте БЕЗ КОНКРЕТЕН ПОВОД терена в почти всички теми, а какво остава, както се очертава – в новата форумна ГЕШЕФТУРА?! :m1731:
Джиджи, всички претенции към стила ми на модериране следва да се отнесат в темата за питанки към администратори.
Всяко търпение има предел.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #190 -: Февруари 04, 2020, 16:38:05 »
заявки за помощ в модерацията приемам на лични съобщения ...
Искрено ваша, Ной
ДОНОСИ, на Лични на Ной-ка?! 

Ми то без доноси на Лични разкаляхте БЕЗ КОНКРЕТЕН ПОВОД терена в почти всички теми, а какво остава, както се очертава – в новата форумна ГЕШЕФТУРА?!
Джиджи, всички претенции към стила ми на модериране следва да се отнесат в темата за питанки към администратори.
Всяко търпение има предел.

О.К., изнасям то там.
Но и търпението на некои форумци вече се изчерпва ... :light_bulb-1377:
« Последна редакция: Февруари 04, 2020, 16:43:58 от Джиджи »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #191 -: Февруари 04, 2020, 16:56:53 »
заявки за помощ в модерацията приемам на лични съобщения ...
Искрено ваша, Ной
ДОНОСИ, на Лични на Ной-ка?! 

Ми то без доноси на Лични разкаляхте БЕЗ КОНКРЕТЕН ПОВОД терена в почти всички теми, а какво остава, както се очертава – в новата форумна ГЕШЕФТУРА?!
Джиджи, всички претенции към стила ми на модериране следва да се отнесат в темата за питанки към администратори.
Всяко търпение има предел.

О.К., изнасям то там.
Но и търпението на некои форумци вече се изчерпва ... :light_bulb-1377:

Това като заплаха ли трябва да се приема?

Защото и търпението на някои форумни администратори също се изчерпва.
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #192 -: Февруари 04, 2020, 17:07:53 »
заявки за помощ в модерацията приемам на лични съобщения ...
Искрено ваша, Ной
ДОНОСИ, на Лични на Ной-ка?! 

Ми то без доноси на Лични разкаляхте БЕЗ КОНКРЕТЕН ПОВОД терена в почти всички теми, а какво остава, както се очертава – в новата форумна ГЕШЕФТУРА?!
Джиджи, всички претенции към стила ми на модериране следва да се отнесат в темата за питанки към администратори.
Всяко търпение има предел.

О.К., изнасям то там.
Но и търпението на некои форумци вече се изчерпва ... :light_bulb-1377:

Това като заплаха ли трябва да се приема?

Естествено, че НЕ, тъй като никой, никога и никъде не ме е учил на това!!!

Но Ви моля, г-н Генерален модератор, да се върнете в темата "Питанки към ...", за да видите въпроса, който в момента оформям към г-жа Модераторката.

И ще Ви помоля да не избързвате, за да мога да формулирам спокойно въпроса си докрай.

За което Ви благодаря предварително!


P.S. И погледнете, ако обичате, как баш-интригантът в сий форум, е продължил "да пише тук по самата тема за кино", преди да успея да довърша този си пост. SgtTroy!!!
Който всъщност преди два дни предизвика всичко това!!! :lightbulb_idea-1364:
« Последна редакция: Февруари 18, 2020, 10:30:03 от Джиджи »

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #193 -: Февруари 04, 2020, 17:09:20 »
 :anvil_drop-2133: :anvil_drop-2133:

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #194 -: Февруари 04, 2020, 17:16:58 »
Мосфилм май изложи всичката класика в ютюбата. Може би оттам по пътечките, по пътечките и при бъчвичките и мечките?!

Вие направо ме фърляте в жаза! Отивате на RUTRACKER, правите си регистрация (безплатна) и всичкото руско кино, книги, музика и квото ви дойде на акъла е там. Аз оттам съм свалял дори български фюлм, който не можах да открия никъде - Откраднатият влак. Няма нищо руско, което да не откриете там.
Наистина с регистрация в RUTRACKER е много по удобно, но тези които не искат да се регистрират, могат да ползват магнитните линкове (magnet-ссылке) достъпни са и без регистрация.
Рутракера е номер 1 за филми, музика, програми, книги, картини и фотографии, езикови курсове и какво ли още не.
 :t2002:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #195 -: Февруари 10, 2020, 17:03:26 »
Какво ще кажете за победителя от оскарите ? Някой гледал ли го е ?
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #196 -: Февруари 10, 2020, 17:24:30 »
оня ден си го свалих, но още не съм го гледал

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #197 -: Февруари 11, 2020, 16:10:37 »
не съм го гледала и аз,обърнах внимание когато взе Златна палма и предположих,че ще вземе Оскар за чуждоезичен филм, но през ум не ми мина ,че ще получи и най-главния Оскар
аз съм серозен фен на корейското кино,почти колкото и скандинавското и наградата ми е по сърце, но нека видим все пак
наградите за мъжка и женска главна роля са очакваните, но много се зарадвах на Лора Дърн, много готина реакция имаше при награждаването
Рене Зелуегър и Хоакин Финикс изглеждаха много добре, но речите им бяха безумни, от желание за различност, предполагам
церемонията, доколкото можах да я видя ,беше доста по-монохромна , но елегантна,нямаше политкоректни бунтове и заклеймяващи смешки
само прекрасната Натали Портман носеше дреха, по ръбовете ,на която бяха избродирани пренебрегнатите от Академията жени -режисьори, но пак си беше прекрсана

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #198 -: Февруари 12, 2020, 02:52:11 »
гледах го. не бях гледал корейско кино преди тва.

гледа се лесно, ма малце тежък на финала, аз съм по по-леките дъвки за мозека, тва ми дойде твърде сериозно, че определено дава поводи за размисъл. ма не съм в такъв период  :smokin:

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #199 -: Февруари 17, 2020, 09:00:43 »
Загледах го и аз, ама някъде към 50-тата минута ми доскуча, та не съм стигнал до тежкото.

Чакам рецензията на Лили.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #200 -: Февруари 17, 2020, 11:14:36 »
Quote (selected)
Ruben Brandt, Collector (2018)

Four expert thieves attempt to steal every famous artwork that is haunting their mutual psychotherapist. A detective attempts to find out who the "Collector" is.

https://www.imdb.com/title/tt6241872/

Анимация е и не е за всеки.

На мен лично ми хареса това, което хванах по телевизията и мисля да го изровя целия за да го изгледам на спокойствие.
the lamers club honourable member …

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #201 -: Февруари 17, 2020, 14:55:36 »
Загледах го и аз, ама някъде към 50-тата минута ми доскуча, та не съм стигнал до тежкото.

Чакам рецензията на Лили.
не съм го гледала още
затова пък изгледах доста сериали:
Гениалната приятелка ,по роман на Елена Феранте, за живота на две жени от 50 -те години насам
гледах го, защото Феранте е много модна напоследък, аз не съм голям фен, разказва живота така, както преди нея го разказаха латиноамериканските писатели, детайлно, потънали в магически реализъм
Vera 10 сезон, традиционно добро ниво
Baptiste, кой знае защо обозначен като сезон 1, всъщност е продължение на Missing
Fleabag, британска направа, иска се нагласа ,за да оцениш хумора , хареса ми
много нашумелия TheOutsider започнах сега
еми това е положението, сложна култура никаква :smokin:

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #202 -: Февруари 17, 2020, 16:10:05 »
Quote (selected)
Vera 10 сезон, традиционно добро ниво
И аз бих го изгледал. Къде го има (с български превод) ?
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #203 -: Февруари 17, 2020, 20:37:46 »
има ги в Замунда и в Зелката
субтитри има тук
https://www.addic7ed.com/srch.php?search=vera&Submit=Search

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #204 -: Февруари 18, 2020, 09:47:57 »
Благодаря, Лили.
Приеми благодарности и за Sorjonen, който спомена в другия форум. В момента съм на втори сезон.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #205 -: Февруари 18, 2020, 12:06:08 »
Забелязвам, че никой тук не е съобщил още добрата новина от Холивуд.

Емоционалното кино „с човешко лице” отново е на мода!!!  :bravo-1290:

Има нова НОРМАЛНОСТ – без ЛГБТ, без феминизъм и без политкоректност.

А носителят на няколко Оскара – „Паразит”, е политически НЕкоректен филм.
Тъй като е представил бедния като лош, допускайки сам да остане беден. :ive_got_it-1379:
« Последна редакция: Февруари 18, 2020, 12:11:21 от Джиджи »

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #206 -: Март 20, 2020, 23:26:10 »
Тръгна новия сезон на Westworld.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #207 -: Март 23, 2020, 17:26:47 »
Гледам един отличен онлайн сериал, поне на мен много ми харесва. Криминален е, с историческа закваска и "странности". Добри сценарии на отделните епизоди. Могат да се гледат поотделно, но има и една обща нишка осъществяваща приемствеността с друг един герой - Евгений Пронин. Качеството е супер HD с невероятни снимки из Москва и околностите, основно забележителности. Казва се: "Московские тайны".

Отделните епизоди са означени като "сезони", но в същност всеки един се състои от по два епизода. https://rosserial.net/serial/moskovskie-tajny.html

От 5 "сезон" има нова главна героиня. И двете играещи главната роля са симпатични и добри в ролята. Първата обаче - Анна Старшенбаум, в краят на участието си - 4 "сезон", говореше много бързо, нервно... Не знам дали е според сценарият или е нещо друго. Но тя и така прекрати участието си.

Новата, Александра Богданова, е много по разбираема в изговора си, много повече ми допада... Мисля, че със 7 сезон (общо 14 части) сериалът свършва. Надявам се да се лъжа.

- Отбелязах си някои улици и с Гоогле маппс и спуснато човече върху картата на Москва, направих дълги разходки там - все едно бях на живо из града! Качеството на образа е много, много добро - сниманото е основно от 2019г. разбира се, монитора трябва да е с висока резолюция и достатъчно голям, за да се види всичко в детайл.
« Последна редакция: Март 23, 2020, 17:30:53 от Eisblock »

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #208 -: Март 23, 2020, 18:01:36 »
Fleabag, британска направа, иска се нагласа ,за да оцениш хумора , хареса ми
Преди време започнах да го гледам, но когато стигнах до втората серия поведението и действията на главната героиня ми дойдоха в повече, дотук имах впечетление, че нещата ще продължават в този дух и нататък, заради което се почувствах обезсърден. Тия дни реших въпреки всичко да продължа нататък. Всъщност бяха ме озадачили полоцителните оценки и на Лили, и въобще на публиката, та затова реших да превъзмогна създалото се впечетление. И се оказа не напразно - следващите серии разкриват подробностите и обясняват поведението и мотивите за действията на водещото лице. Иначе към откровения и искрен сценарии, като добавим страхотната игра на актьорите, получаваме нещо което рядко може да се види напоследък. Браво на това момиче и на колегите му! Третия сезон съм си го запазил за десерт:)

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #209 -: Април 03, 2020, 02:32:54 »
Най-търсеният филм сега в САЩ бил "Contagion".2011 Свалих го.
« Последна редакция: Април 03, 2020, 02:48:45 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #210 -: Септември 09, 2020, 10:37:44 »
Чета, Оттатъка пишат за Холивуд - шантавите искали "квоти" за участие в оскарите им...

Квоти? 

- Боже каква глупост. Ако гледаме така на нещата, само Мел Гибсън е истински представител на онези 94%... 

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #211 -: Септември 09, 2020, 14:23:32 »
  :beer-405:
« Последна редакция: Януари 18, 2021, 09:07:46 от Vançe »

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #212 -: Септември 09, 2020, 16:04:33 »
Ванче', молям те кът' заалади да прода'лжиш. Молим!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #213 -: Септември 10, 2020, 07:08:19 »
Quote (selected)
-Екранна актьорска игра и сюжетни линии, „като поне един от главните или поддържащи актьори е от недостатъчно представена расова или етническа група“
-Творчески ръководни позиции, ръководители на отдели и на екипи
-Платени стажове и обучение
-Публично разпространение и маркетинг
 
Тези изисквания ще се прилагат само за филми, направени през 2024 г. за церемонията по награждаването през 2025 г. и след това. Дотогава филмите от 2021 г. ще трябва да представят формуляр по стандартите на Академията за включване.
https://www.manager.bg/svyat/podgotvyat-novi-standarti-za-filmite-kandidatstvashchi-za-oskar

Ванче, горе-доле се вписваш в изискванията, само за зайката от Арманли требе да подбереш някой двуметров мустакат михлюз и за съавтор в творечекия колектив ще трябва да потърсиш нещо между 64-те пола и с цвят на кожата нещо от 10-те милиона цвята.

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #214 -: Септември 10, 2020, 08:23:36 »
Новите оскари.
Мнение от рунета

Quote (selected)
Я прям представил...

2024 год. Новый фильм о Джеймсе Бонде.

Джеймс Бонд "Ни шагу без костылей".

Бонд после ранения полученного в ходе акта однополой любви на инвалидной коляске проходит курс у штатного психолога MI6 по принятию себя, как маленькой трансгендерной арабской девушки. Антагонист - арабо-китайский чернокожий итальянец трансвестит планирует акцию по транслированию на всех экранах мира документального фильма о недопустимости пропаганды ЛГБТ.

МI6 прикрепляет к Бонду напарника - слепого пангендера. Вместе с ним они посещают ряд мест в которых знакомятся с болью, страданиями, притеснениями чернокожих, людей другой ориентации,  женщин-бодипозитивщиц на самом деле нет, но всем похуй, фильм, блядь, бомба. В течении фильма камера снимающая актёров всё время, блядь, падает, теряет ракурс, фокус на персонажах т.к. оператор в прямом слове особенный\солнечный  человек. Звуковая дорожка прерывается, имеются вклинения рэпа BLM. Монтаж осуществлен индусами не знакомыми с техникой монтажа. Возможно повторение одних и тех же сцен несколько раз. Периодически фильм прерывается роликами о принятии себя, кадрами счастливых однополых отцов, карнавалов деми\пан\андро и прочими сексуалами.

На деле основной герой не Бонд, а женщина бодипозитивщица которая борется за ношение миниюбки в офисе. При этом отращивает волосы на ногах и красит их в цвета ЛГБТ. У неё есть ребёнок с агрессивным расстройством личности которого притесняют и не берут в детский сад в общую группу к здоровым детям.

На фоне обязательно играет корейская\китайская музыка.

Протагонист умирает от гепатита С (который был получен в следствии большой однополой любви) в середине фильма т.к. негодяи врачи его притеснили и по медицинским показаниям не захотели выдать ему на трансплантацию новую печень.

Бонд уезжает в Швецию к своей новой любви израильтянину - андрогину.

Девушка Бонда не умирает в этой части т.к. соблюдаются рамки толерантности.

Еще 55 минут дополнительного времени документальный фильм о сложности жить в патриархальном мире.

UPD - умирает антагонист естественно. Ибо как Бонд уедет в Швецию то!?


Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #215 -: Септември 10, 2020, 17:34:37 »
  :beer-405:
« Последна редакция: Януари 18, 2021, 09:06:14 от Vançe »

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #216 -: Септември 10, 2020, 17:49:06 »
Любюмчанската филхармония и диригентът хи са оркестрирали " Хоро на Радостта"

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #217 -: Септември 10, 2020, 18:24:04 »
  по - нататъче..
Следя сериала с живо нетърпение! Давай още!  :aplause: :way_to_go-1308: :t0328:

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #218 -: Септември 12, 2020, 07:39:57 »
  :beer-405:
« Последна редакция: Януари 18, 2021, 09:05:21 от Vançe »

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #219 -: Септември 12, 2020, 09:54:20 »
Будущим оскароносцам на заметку:



P.S. Мен лично не спира да ме изумява самоуверената наглост на холивудските бозаджии, които си вярват, че ще са предпочитани и гледаеми, независимо какво миризливо афро-гейриканско л..о със знаменце в цветовете на дъгата сервират на публиката.
Изборът не сред най-добрите, а сред "правилните" е отрицателна селекция, от която резултатът може да е само един.
Всъщност е чудесна възможност за европейското кино.

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #220 -: Септември 14, 2020, 15:42:39 »
 
 :beer-405:
« Последна редакция: Януари 18, 2021, 09:04:16 от Vançe »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #221 -: Септември 17, 2020, 07:20:09 »
Новоговор, новомислене и го докарахме до новопренаписване.
"Изгарят се или се пренаписват книги, филми се цензурират или се свалят от екран.
Като почнахме от "безобидните" Том и Джери - мишките хилядолетна напаст станаха добри, пазителите на дома котките станаха лоши.
Дълъг планов процес на "смяна на чипа".
Гледам протестите у нас - пренаписахме старата приказка:
Триглавата ламя брани народа от "юнака" проснал туловището си напреки на извора.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #222 -: Септември 17, 2020, 13:22:16 »
Ванче, гениално!!! Молим, давай нататъка!
 :aplause: :way_to_go-1308: :t0328:

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: КИНО
« Отговор #223 -: Септември 17, 2020, 13:33:12 »
Ванче, гениално!!! Молим, давай нататъка!
 :aplause: :way_to_go-1308: :t0328:
г.н Ейсблок, от това става сериал, дълъг.
Да поощрим и подкрепим Ванчето, да му станем продуценти?
Или просто да инвестираме в него (сериала), а?
За съавтори не ставаме!

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #224 -: Септември 17, 2020, 15:41:26 »
Ванче, гениално!!! Молим, давай нататъка!
 :aplause: :way_to_go-1308: :t0328:
г.н Ейсблок, от това става сериал, дълъг.
Да поощрим и подкрепим Ванчето, да му станем продуценти?
Или просто да инвестираме в него (сериала), а?
За съавтори не ставаме!
А отговаряте ли на критериите? Кой ще бъде негър, кой - обратен, кой глух...?
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: КИНО
« Отговор #225 -: Септември 17, 2020, 16:20:21 »
Ванче, гениално!!! Молим, давай нататъка!
 :aplause: :way_to_go-1308: :t0328:
г.н Ейсблок, от това става сериал, дълъг.
Да поощрим и подкрепим Ванчето, да му станем продуценти?
Или просто да инвестираме в него (сериала), а?
За съавтори не ставаме!
А отговаряте ли на критериите? Кой ще бъде негър, кой - обратен, кой глух...?
Чии критерии?
И защо да отговаряме - нас ни няма, само даваме паричките и чакаме...

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #226 -: Септември 17, 2020, 16:36:05 »
Quote (selected)
И защо да отговаряме - нас ни няма, само даваме паричките и чакаме...

Все до техноментализма на Енгелс опираме.
ИИ Ванче да ни свърши работата ние само да цицаме. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #227 -: Септември 17, 2020, 17:08:10 »
Quote (selected)
техноментализма
Повеке мяза на менте-технологизъм.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #228 -: Септември 17, 2020, 17:47:21 »
Е да де!
На ментето ментето.
Обаче Ванче ги ниже като мъниста! :0007: :0007:
ЕС е вреден за вашето здраве!

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: КИНО
« Отговор #229 -: Септември 18, 2020, 08:35:37 »
Quote (selected)
И защо да отговаряме - нас ни няма, само даваме паричките и чакаме...

Все до техноментализма на Енгелс опираме.
ИИ Ванче да ни свърши работата ние само да цицаме. :t0328:
Кого да цицаме?
Нали първо ще му дадем - парички, творческата свобода, търпението, пък след това каквото ни предложи?
Ние сме по-скоро наивници (или оптимисти) на преклонна възраст, даге.

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #230 -: Септември 18, 2020, 17:21:07 »
   :beer-405:
« Последна редакция: Януари 18, 2021, 08:59:24 от Vançe »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #231 -: Септември 18, 2020, 17:30:07 »
Цитат на: Vançe
Казва: ще се включа от Пардубице, че да го объркате с Пардайз Маями..

ЧатАр с Торрррр
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: КИНО
« Отговор #232 -: Октомври 05, 2020, 11:56:44 »
...в края на септември пропуснахме да отбележим стогодишнината от рождението на Сергей Бондарчук – легенда на съветското кино, а и на световното, поне от времената му, когато още беше изкуство и търсеше човешкото у хората…

Сергей Бондарчук идва на бял свят на 25 септември 1920 г. в украинското село Белозьорка, Херсонска област в което живеят хора от всякакви етноси. Самият Бондарчук по-късно така шеговито обобщава родословието си: „Дядо ми е българин, баба ми – сръбкиня, в паспорта ми пише, че съм украинец, а пък аз съм руснак.” ......

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #233 -: Октомври 16, 2020, 21:51:24 »
Починала е актрисата Кончата Феръл, изиграла Бърта, любимият ми персонаж в „Двама мъже и половина”, Бог да я прости.
 
Вие си ги избрахте!

AnonimusBG

  • Гост
Re: КИНО
« Отговор #234 -: Октомври 16, 2020, 22:33:58 »
Погледнах "Джентълмените" на Гай Ричи(на руски).
http://jagvs.kinoco.in/11255-dzhentlmeny-2020-smotret-onlayn-hd.html
Ако някой иска да го гледа то на Смотреть плеер 2.
Докато не са го махнали.
Не е лошо, но все пак "Две димящи дула" и "Гепи" според мен са по-добри.
Ово си е класика.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #235 -: Октомври 23, 2020, 16:49:09 »
Снощи даваха "Prisoners", с Джейк Гиленхол и Хю Джакман. Гледал съм го някога и се изумих, че краят е друг, не е който си спомням, преди героят на Джейк Гиленхол се оглеждаше, видя старата кола и се сети да я премести, под нея е дупката, в която лудата богоборка и убийца на деца беше затворила Келър (Хю Джакман), в сегашния край, Джейк Гиленхол само се оглежда и си тръгва, няма хепи енд, внушението е че злото е победило.

Човек си мисли че не е наред, но не, Холивуд пренаписва историите, вероятно според как иска да влияе на стадото. Добре дошли в "1984" и "451 по фаренхайт"!
Вие си ги избрахте!

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #236 -: Февруари 03, 2021, 00:02:45 »
През последните месеци, малко по-случайност открих за себе си новото руско кино. В Amazon Prime без да искам попаднах на Содержанки, който ми допадна, а оттам вече сам поех по руските сайтове да диря интересни сериали. И така лека полека стигнах до Содержанки 2, от Мажор до Мажор 3, после Метод, а отскоро и Метод 2 който се излъчва всяка неделя по Първи, "Бывшие" трети сезон на който върви в момента, също "Лучше, чем люди". Последното попадение е "Топи" който подкарах вчера и на който с нетърпение чакам следващата серия. Като цяло филмите, сценариите, актьорите и играта им ми допадат, което значи, че ще продължа с търсенето и гледането.
На този сайт - rezka.ag - може да се видят както вече изброените така и много други, оказва се за последните десетина години руснаците са заснели няколко стотин сериала.
« Последна редакция: Април 19, 2021, 19:55:18 от kasapina »

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #237 -: Февруари 03, 2021, 11:50:37 »
Касапин, и ние отдавна открихме руските филми и сериали. Особено - сериалите. Когато има време, де. Някога не бих допускал, преди години, когато петъчната телевизия бе тук, че ще седна да гледам руски филми. Сега гледам с удоволствие. Дори напоследък изгледах и няколко сериала със сестрите Татьяна и Ольга Арнтгольц. Даже и мелодрами?!

- Не мога да се позная...
 :smokin:
Но сега, вече "другите" стандартни - не мога да ги понасям. Изключая SF и фентъзитата. Даже преди години си изхвърлих телевизора и вече нямаме кутията за изглупяване на плебсовете.

Пък и си спечелих обратното част от отреденото време за живот!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #238 -: Февруари 03, 2021, 12:19:47 »
От съвременните руски филми досега който съм гледал все е било грешка.
За някои се радвам, че съм прочел предварително и не се е стигнало до гледане.
Затова пък имам дълъг списък с линкове към съветски филми (и сериали) в тубата. Кино с форма и съдържание.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #239 -: Февруари 04, 2021, 15:25:43 »
Поредното свидетелство за дълбоката, неизлечима говняност на съвременното руско кино: филмът „Зоя“, излязъл съвсем наскоро.
Потърсете, ще разберете.
Гьобелс репа да яде.