Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 20:49:09

Автор Тема: Чичо Фичо за идиотите от ГЕРБ  (Прочетена 26591 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Чичо Фичо за идиотите от ГЕРБ
« Отговор #60 -: Февруари 05, 2019, 18:33:49 »
Quote (selected)
А ти не беше ли по принцип срещу „врявата”, тъй като всъщност играта „Ва Банк” си е „врява” par excellence?!
не знам защо така мислиш? досега не съм чувала да се употребява Vabanque като врява
винаги има смисъл на рисков ход , залагане на всичко
но ти си преводач, вероятно знаеш повече от мен

Пешо

  • Гост
Re: Чичо Фичо за идиотите от ГЕРБ
« Отговор #61 -: Февруари 05, 2019, 18:49:50 »
Quote (selected)
но не е ли добре в този период от БСП изцяло да се занимаят с номинациите за евроизбори
с публични дискусии ,ако трябва, да сменят модела на прикритост и дворцови интриги
да изкарат някой млад готин образ, да направят кампания  около него
 да разберат нагласите, да усетят кой е харесван, да се вкара елемент на изненада
да използват методите,които се харесват на интелигентните хора
Не. не е по-добре. Евроизборите не са конкурс за красота, че да търсят 'млад и готин'. Преди 10-на години Сергей ги опита тези номера с мотора, не хванаха дикиш.
Номерът с интелигентните хора е едно, че всеки има различно мнение (виж тук - има трима-четирима интелигентни и почти винаги са наразлични мнения), друго, че те са пренебрежимо малцинство.

БСП е най-добре да продължават да вадят скандали за Герб - това е, според мен, класическо опозиционно поведение.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Чичо Фичо за идиотите от ГЕРБ
« Отговор #62 -: Февруари 05, 2019, 18:51:00 »
на тази темичка й видяхме сметката  ???
Рискувам наистина да си помислиш, че си некъф фактор, щото едва ли не всички се занимаваме с теб, ама няма начин да пропусна

И другото, заради което заслужаваш да бъдеш коментирана и направо осмяна:

"...намирам примерно акцията "Ало , Банов съм" за същата безидейна, слабовата изява, която освен ,че не громи ГЕРБ, по причини ,които описах в други теми, омаловажава собствените им хора, губят лице набутани в тази гмеж
но това е политика - само възможното!
лошото е, че грам не води към Храма"


Впрочем за едно си права: "...и  на тази темичка й видяхме сметката" .  И твоят принос е безспорен.

Пропуснала съм да пофаля и Бачо Кольо за този му пост, сори!
Бачи,  :t2027:
« Последна редакция: Февруари 05, 2019, 18:54:57 от Джиджи »

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Чичо Фичо за идиотите от ГЕРБ
« Отговор #63 -: Февруари 05, 2019, 19:02:06 »
Quote (selected)
А ти не беше ли по принцип срещу „врявата”, тъй като всъщност играта „Ва Банк” си е „врява” par excellence?!
не знам защо така мислиш? досега не съм чувала да се употребява Vabanque като врява
винаги има смисъл на рисков ход , залагане на всичко
но ти си преводач, вероятно знаеш повече от мен
Се едно гледам Бри Вандекамп как гълчи неква мърлява чистачка.  :nuts:
« Последна редакция: Февруари 05, 2019, 19:04:10 от SgtTroy »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Чичо Фичо за идиотите от ГЕРБ
« Отговор #64 -: Февруари 05, 2019, 19:03:49 »
Quote (selected)
А ти не беше ли по принцип срещу „врявата”, тъй като всъщност играта „Ва Банк” си е „врява” par excellence?!
не знам защо така мислиш? досега не съм чувала да се употребява Vabanque като врява
винаги има смисъл на рисков ход, залагане на всичко
но ти си преводач, вероятно знаеш повече от мен

Не става въпрос за преводачество, Лиле.

Да, "Ва Банк" наистина "има смисъл на рисков ход, залагане на всичко".

Но ако този ход не е придружен с достатъчно шумотевица наоколо, което поради наличието на минимум две противостоящи си страни е невъзможно, няма да доведе до нищо!
А таз задължителна "шумотевица" направо си е "врява"!  :light_bulb-1377:

Аре, пак ЧАО, но временно ...  :bigok:
 
« Последна редакция: Февруари 05, 2019, 19:11:28 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Чичо Фичо за идиотите от ГЕРБ
« Отговор #65 -: Февруари 05, 2019, 19:14:26 »
Quote (selected)
А ти не беше ли по принцип срещу „врявата”, тъй като всъщност играта „Ва Банк” си е „врява” par excellence?!
не знам защо така мислиш? досега не съм чувала да се употребява Vabanque като врява
винаги има смисъл на рисков ход , залагане на всичко
но ти си преводач, вероятно знаеш повече от мен
Се едно гледам Бри Вандекамп как гълчи неква мърлява чистачка.  :nuts:

Забравил си да уточниш: като "отчаяна съпруга".  8)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23479
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Чичо Фичо за идиотите от ГЕРБ
« Отговор #66 -: Февруари 05, 2019, 19:15:00 »

Ето, и аз откога си пробутвам моя си кандидат - Момчил Неков! Любимец 15 (научих му номера най-сетне!) - млад годин образ, случайно попаднал на място и много на място оказал се! (Ето елементът на изненадата!)
И е време да спрем да подценяваме народа български. Интелигентните хора са навсякъде, да не се бъркат с интелектуалците по професия. Докато още има някакъв просвет.
 :D

Чист лобизъм си е твоето.
Ще ти се "агнешко" и така.
Виж местният агитатор колко по-уравновесено пробутва Станишев.
Улегнал, отворен от всякъде.
Стамбулската конвенция му е писана по негова мярка. :beer-405:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Чичо Фичо за идиотите от ГЕРБ
« Отговор #67 -: Февруари 05, 2019, 20:32:05 »
Твърдите електорати са свити до минимума си. Важни са колебаещите се дали и за кого да гласуват.
Станишев в листата на БСП ще отблъсне повече леви (в полит. смисъл) избиратели, отколкото леви (в другия смисъл) ще привлече.
« Последна редакция: Февруари 05, 2019, 20:38:58 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23479
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Чичо Фичо за идиотите от ГЕРБ
« Отговор #68 -: Февруари 05, 2019, 20:34:37 »
8
У нас … / Re: "Ало, Банов съм"
« -: Днес в 03:25:37 »
Не е мое, откраднато е!
"Сергей Станишев ще обезглави листата на БСП за евровота!"
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Чичо Фичо за идиотите от ГЕРБ
« Отговор #69 -: Февруари 05, 2019, 23:06:56 »
БСП е най-добре да продължават да вадят скандали за Герб - това е, според мен, класическо опозиционно поведение.
  :t2002:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Чичо Фичо за идиотите от ГЕРБ
« Отговор #70 -: Февруари 07, 2019, 11:44:18 »
Quote (selected)
БСП е най-добре да продължават да вадят скандали за Герб - това е, според мен, класическо опозиционно поведение.

Абсолютно съгласна! Това нещо го твърдя открай време. Единственият начин за отстрел на шебечеството е - непрекъснато бой по кофата. Културното пиене на чай/кафе с вдигнато малко пръстче и намеци е тотално неприложимо, когато си имаш работа с индивиди в неравностойно интелектуално положение :smokin:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Чичо Фичо за идиотите от ГЕРБ
« Отговор #71 -: Февруари 07, 2019, 12:15:24 »
Quote (selected)
Абсолютно съгласна! Това нещо го твърдя открай време. Единственият начин за отстрел на шебечеството е - непрекъснато бой по кофата.

Това е, защото абсолютно не разбираш с какво си имаш работа. С кой си ресурс, казваш, ще биеш целокупното шебечество по кофата? С бастунчетата на бабите и дядовците, дето БСП сбира на стъгди и читалищни салончета?

Ако има някакъв шанс БСП да бие ГЕРБ в това си състояние, то е шансът на овчарчето Давидко. С прашката. Което, обаче, изисква смелост, прецизност и верен анализ. В това, в което е силата на ГЕРБ, там е и слабостта им. Свръхцентрализацията. Неохотата, с която поемат инициатива и риск при сблъсък с политическия опонент. Трябва да се знаят слабите им места, да се атакуват яростно, бързо, синхронизирано, макар и с малки ресурси. Миямото Мусаши е наричал това "рухване". Всичко рухва. Само трябва да знаеш къде да удариш. Да пилееш оскъдните си ресурси с безразборна канонада - "непрекъснато бой по кофата" - е пагубно. Това прави Нинова в момента. Бъхта ги като боксова круша, с надежда да се сцепят и да си посипят пясъка. Умението да нанесеш удар не е просто умение. Китайците наричат това фа-дзин в бойните изкуства. Ако знаеш кога и къде да удариш, което е диан-ксюе (или дим мак, ако предпочитате) и ако ударът ти е фа-дзин, дори и лек - ефектът е опустошителен, чудовищен. Няма нужда да си боксьор тежка категория и да удряш със силата на парен чук.

Quote (selected)
https://www.youtube.com/watch?v=Odn8dgyPa1w

Забелязахте ли колко му е смешно на колежанчето в началото. А накрая? Колко е ефективен "боя по кофата", когато насреща не е кофа, а обучен боец.

Аз, обаче, знам къде да гледам. Гледам лицата на майсторите китайци. Щото те знаят какво стана.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Чичо Фичо за идиотите от ГЕРБ
« Отговор #72 -: Февруари 07, 2019, 12:28:07 »
Quote (selected)
С кой си ресурс, казваш, ще биеш целокупното шебечество по кофата?

Давам един малък пример:
С непрекъснатото навиране на гербавите в скандали и даването на публичност на далаверите и корупцията им - инструментът вече е налице (аз отдавна твърдя, че е крайно време БСП да си има собствена телевизия). В скандали шебеците сами се навират - номерът е да бъдат раздухвани, за корупцията същото не е толкова сложно - примерите за "дрийм тимове" са безчет - нужно  е просто постоянно да бъдат огласявани и коментирани и ако не възразяваш това също се води за корупция, поне според определението на регламент 1083 (тва определение е надлежно преписано в родния ни закон). Ролята на телевизията на БСП е непрекъснато да експлоатира двете теми - без почивка и без да се отклонява от целта. Вярвам, че подобно поведение и ти ще оцениш - би могло да се определи като "китайска капка" или като "ролята на пропагандата" по Гьобелс :nuts:

Пешо

  • Гост
Re: Чичо Фичо за идиотите от ГЕРБ
« Отговор #73 -: Февруари 07, 2019, 12:48:23 »
Quote (selected)
Абсолютно съгласна! Това нещо го твърдя открай време. Единственият начин за отстрел на шебечеството е - непрекъснато бой по кофата.

Това е, защото абсолютно не разбираш с какво си имаш работа. С кой си ресурс, казваш, ще биеш целокупното шебечество по кофата? С бастунчетата на бабите и дядовците, дето БСП сбира на стъгди и читалищни салончета?

Не, Фирмин, оказва се, че ти не разбираш (въпреки претенциите ти). Боят не е за вота на бабите и дядовците, те са общо взето константен електорат, кои вляво, кои - вдясно. Боят е за по-младите, за ония, които плащат данъци - на тях трябва постоянно да им се обяснява и доказва, че гербавите ги крадат като за световно. Крадат техните данъци, техния труд. И който има повече от два бръмбара в главата, може и да се замисли. Може и да не се, но сис трува да се опита.

По-нататъшните ти разсъждения са, както в повечето случаи, комично самохвални:

Китайците наричат това фа-дзин в бойните изкуства. Ако знаеш кога и къде да удариш, което е диан-ксюе (или дим мак, ако предпочитате) и ако ударът ти е фа-дзин, дори и лек - ефектът е опустошителен, чудовищен. 
 
Аз, обаче, знам къде да гледам. Гледам лицата на майсторите китайци. Щото те знаят какво стана.[/i]

Аз, АЗ, АЗ, БЕ !
 :mooning-448:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Чичо Фичо за идиотите от ГЕРБ
« Отговор #74 -: Февруари 07, 2019, 13:19:30 »
една гербава кретения от днес. от газетата, цък:
Quote (selected)
АПИ си призна, че интелигентна система на "Струма" още няма
Интелигентната пътна система на "Струма", обявена като готова при откриването на най-новия участък на магистралата преди месец и половина, тепърва ще се надгражда, а контролният й център още не съществува. Това става ясно от съобщение на Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ), с което тя се опитва да се оневини за тежката верижна катастрофа, станала при много гъста мъгла във вторник.

АПИ се засегна от "опитите за пореден път да се хвърли вина за тежък пътен инцидент върху пътната инфраструктура".
преди да се засегнат, беше хубаво от апи да погледнат какви са ги плещили. ето, от техния сайт, 17.12.2018 /цък/:
Quote (selected)
За първи път в проект за строителство на автомагистрален участък е изградена „Интелигентна транспортна система”, включваща станции за броене и управление на трафика, видео наблюдение, измерване на теглото на превозните средства и метеорологично наблюдение. Камери за видеонаблюдение са разположени на пътните възли „Сандански“ и „Струмяни“, както и в зоните за отдих. Диспечери от контролния център ще следят случващото се на пътя и при необходимост ще пренасочват трафика чрез пътни знаци с възможност за дистанционно изменение. Монтирани са информационни табла. На четири места са инсталирани преброителни пунктове на трафика, а на две са разположени пътни станции за измерване на теглото на превозното средство в движение. В участъка има и две метеорологични станции, които ще отчитат температурата и влажността на въздуха, типа и количеството на валежите, видимостта на пътя, скорост и посока на вятъра, дебелина на водния слой върху асфалта, точка на замръзване на пътната настилка в зависимост от третирането с луга и други химикали, температурата на повърхността на пътя и 5 см под асфалта. Данните ще дават възможност да се прогнозира кога може да настъпи заскрежаване, заснежаване или заледяване и снегопочистващите фирми ще се информират за необходимостта от обработване на пътната настилка.

на мен това "е изградена" ми звучи като нещо вече направено, а не като "тепърва ще се надгражда, а контролният й център още не съществува". интересно колко други неща са оставени за бъдещето.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Чичо Фичо за идиотите от ГЕРБ
« Отговор #75 -: Февруари 07, 2019, 13:32:28 »
Quote (selected)
на мен това "е изградена" ми звучи като нещо вече направено,

Личи си, че нямаш и не си имал нищо общо с гербавите методи на държавно управление и присъщата му терминология. Терминът "изградена" означава, че парите са платени и взети...нищо повече :D

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Чичо Фичо за идиотите от ГЕРБ
« Отговор #76 -: Февруари 07, 2019, 13:45:10 »
Quote (selected)
Не, Фирмин, оказва се, че ти не разбираш (въпреки претенциите ти). Боят не е за вота на бабите и дядовците, те са общо взето константен електорат, кои вляво, кои - вдясно. Боят е за по-младите, за ония, които плащат данъци - на тях трябва постоянно да им се обяснява и доказва, че гербавите ги крадат като за световно. Крадат техните данъци, техния труд. И който има повече от два бръмбара в главата, може и да се замисли. Може и да не се, но сис трува да се опита.

Назидателя, ще те изтърпя и този път, без да ти ...  :t2407: Айде да те питам, щото си разбирач, ТИ, ЛИЧНО, С ТВОЕТО ИМЕ, колко случая на корупция си разследвал? Колко сигнала до прокуратурата си изпратил за извършено престъпление, С ТВОЕТО ИМЕ, С ПОДПИСА ТИ? Колко години от живота си си отделил за тая работа, като представител на БСП? От какво си лишил, покрай нея, семейството и децата си? Какво си им причинил, пак покрай нея? Колко души, ТИ, ЛИЧНО, си обучил за превенция и противодействие на корупция?

Нищо от това, разбирача, дето си писал, не е така. В местни общности, например, в малките и средните, а дори и в големите, няма нищо скрито-покрито. Този период и мислене като теб го изживях като детска болест, в първия си мандат. Отне ми близо четири години. Да осъзная, че проблемът е не, че не знаят, те знаят, а че с безнаказаността толерантността им към корупцията расте. До степен, че се възприема като успешна житейска стратегия - лична и общностна. Защото този, де краде, е добре. А за да краде, примъква. И местните скудоумници са доволни от примъкнатото, сто пъти вече съм го обяснявал. И бръмбарите в главата им, а не дуварите, жужат "Машаллах, машаллах! Голям човек, умен човек."

И като цитираме Ботев, то

Quote (selected)
След един цял месец затвор не в магарешкия, а в божия рай кир Михалаки си дойде, но само без пари, без ум и с име, прекръстено от чорбаджи кир Михалаки на Михал.

И тръгна Михал да разказва на раята си за своя чорбаджилък и за своето вознасяние, и децата не бягат вече от него, а изскочи едно отпреде му, па го бодне с пръстче в шкембето и рече: "Какво имаш тук, Михале!" Михал каже. "Ами кога си ги изял? Когато беше чорбаджия ли?" А друго отзад плюне на пръстчето си, пък се затече и бъзикне чорбаджията. А дядо Обрешко се смее, смее, смее и дума: "Не стига на магарето крастата, ами и мухите го хапят."


За да пребориш корупцията, трябва да покажеш първо, че тя създава проблеми, а не ги решава. По ефективен и ефикасен начин трябва да покажеш, че да се краде е твърде кахърна работа, а не постоянен купон. Туй иска, като удариш, да прекършваш. От раз. Щото за втори път може да не получиш шанс. Което пък, ще рече, че трябва да си пишеш домашното, преди да удариш. Прилежно.

И да, да. Аз знам къде да гледам. А младите, дето ги сочиш като таргет група, не знаят. Те си гледат телефоните, като на клипчето. После се хилят глупаво. После се хилят нервно. После се смълчават. После пищят. А аз гледам знаещите и можещите. И по реакцията им разбирам колко е зле или не положението. Щото те ЗНАЯТ. И аз знам.

Дано си на години да знаеш, фукльо назидателен, че хората, които говорят аз, аз, аз, освен другото, нямат навика да стоят зад гърбовете на другите, когато стане напечено. Или пък настрани, подсмихвайки се, назидателни. Гръцкият термин е промахон. Воин от първата редица. Където трещят щитовете и кокалите. Дванайсет години поред не съм мърдал оттам. Така че  :pissed-891:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Чичо Фичо за идиотите от ГЕРБ
« Отговор #77 -: Февруари 07, 2019, 13:48:12 »
Quote (selected)
Айде да те питам, щото си разбирач, ТИ, ЛИЧНО, С ТВОЕТО ИМЕ, колко случая на корупция си разследвал? Колко сигнала до прокуратурата си изпратил за извършено престъпление, С ТВОЕТО ИМЕ, С ПОДПИСА ТИ?

А ти? Щото аз имам поне двайсетина...и нито един резултат :smokin:

Иначе,редовно се правят промени по законите...за улеснение на кражбите и никой не слуша експертите. Бих могла много лесно да го докажа. И, Фирмин, няма никакво значение кого на какво го обучаваш - ако си го правил, щеше да ни информираш, че аудиторията ти е задала следния въпрос "Как при съществуващата норма би било изобщо възможно да се докаже присвояване/корупция?" :smokin:
« Последна редакция: Февруари 07, 2019, 13:52:47 от Асол »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Чичо Фичо за идиотите от ГЕРБ
« Отговор #78 -: Февруари 07, 2019, 13:59:53 »
Quote (selected)
Вярвам, че подобно поведение и ти ще оцениш - би могло да се определи като "китайска капка" или като "ролята на пропагандата" по Гьобелс

Не. Това не работи. На всеки обявен от Йончева случай може да бъдат цитирани десет подобни. Но, освен, че е знак за системността на проблема, то води и до привикване, до повдигане на прага на чувствителността, до култивиране на патологична социална толерантност към корупцията и кражбите. За да привлечеш внимание, дори и заради чистата пропаганда, на преситения от информация, новини и скандали зрител-читател трябва да му посочиш нещо ново.

Ето, например, нещо "свежо":

Quote (selected)
https://www.segabg.com/node/49398

Разбира се, юридически, това е пълна бутафория. Но пък като пропаганден ход - с лично писмо, поименно и масово, да информираш гражданина за "дълга" му, солидарно, или пък за "дела" му в общо дължимото е доста интересна идея. Например, "по колко" му се падат от просрочените задължения на общината, "по колко" му се падат от надплатени на изпълнителя пари или от неизпълнени от него задължения за изпълнение и пр. и пр. Нека му върви личният "брояч", да си знае, че кражбите са и на негов и от негов гръб. В добавка на общия брояч, ако някой е имал хрумката да окачи на видно място такъв, пък властта не го е смъкнала и скрила.
На мен ми харесва.  8)

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Чичо Фичо за идиотите от ГЕРБ
« Отговор #79 -: Февруари 07, 2019, 14:05:35 »
Quote (selected)
На всеки обявен от Йончева случай може да бъдат цитирани десет подобни.

Съмнявам се и то много. Виж, ако депесарски - наистина може, шебечетата и глиганчетата са изключително добри партньори зад телевизора. Лентата с батко и братко  се изтърка, а най-забавното от всичко е, че героят на сагата ся е видна фигура в гешевско-цацаро-пеевско- цецо- боцевото извънредно правосъдие. Мащабите и циганиите са несъизмерими и това го казвам абсолютно сериозно и на базата на отвратителен професионален опит.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Чичо Фичо за идиотите от ГЕРБ
« Отговор #80 -: Февруари 07, 2019, 14:10:42 »
 
Quote (selected)
щеше да ни информираш, че аудиторията ти е задала следния въпрос "Как при съществуващата норма би било изобщо възможно да се докаже присвояване/корупция?

То не е тяхна работа. Аз не обучавам прокурори. А корупцията е престъпление по НК и се доказва със средства и способи, предвидени в НПК.

Учех ги да разпознават манипулираните поръчки и да откриват манипулацията. Нататък е работа на прокуратурата. Но някой трябва да я сезира. И то, по възможност и според обичая и, по възможно най-добрия начин. Прокурорите не обичат такива сигнали. И се почва - трябва едва ли не да му напишеш обвинителния акт, ведно с доказателствата към него, че да се помръдне. Из провинцията, това беше преди реформата със спецпрокуратурата, се пращаше за разследване на следователи, които най-често нямат капацитета да разберат механизма на престъплението. Те просто снемат едни обяснения. Другите контролни органи, които, предположително, имат капацитет - АДФИ, например - пък се оправдават с недостиг на хора и натоварен график. Или пък ги притискат. Или пък ги "мотивират", и това го има. Шансът ти е в това да направиш престъплението тъй видимо и еднозначно, че над корупционера да се свие разпънатия преди това чадър.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Чичо Фичо за идиотите от ГЕРБ
« Отговор #81 -: Февруари 07, 2019, 14:16:33 »
Quote (selected)
И се почва - трябва едва ли не да му напишеш обвинителния акт, ведно с доказателствата към него, че да се помръдне. Из провинцията, това беше преди реформата със спецпрокуратурата, се пращаше за разследване на следователи, които най-често нямат капацитета да разберат механизма на престъплението. Те просто снемат едни обяснения. Другите контролни органи, които, предположително, имат капацитет - АДФИ, например - пък се оправдават с недостиг на хора и натоварен график. Или пък ги притискат. Или пък ги "мотивират", и това го има.

Това е така от около десетина година на всички нива на управление и засега не виждам начин за промяна, освен тотално изриване на кочината ("локаут", знам че не е съвсем коректно, но това най-добре илюстрира необходимостта от конкретни действия). А капацитетът на АДФИ е сравнително преувеличен - отдавна са освободени едни от най-грамотните хора, а над останалите се упражнява тотален натиск!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Чичо Фичо за идиотите от ГЕРБ
« Отговор #82 -: Февруари 07, 2019, 14:17:42 »
Quote (selected)
На всеки обявен от Йончева случай може да бъдат цитирани десет подобни.

Съмнявам се и то много. Виж, ако депесарски - наистина може, шебечетата и глиганчетата са изключително добри партньори зад телевизора. Лентата с батко и братко  се изтърка, а най-забавното от всичко е, че героят на сагата ся е видна фигура в гешевско-цацаро-пеевско- цецо- боцевото извънредно правосъдие. Мащабите и циганиите са несъизмерими и това го казвам абсолютно сериозно и на базата на отвратителен професионален опит.
недей, виж какво казва димитър данчев в дума, последния въпрос, цък:
Quote (selected)
- БСП обяви, че почти всеки ден получава по около 5 сигнала за корупция. Да очакваме ли нови разследвания?

- Мисля, че едно от най-добрите неща, които успяхме да постигнем с г-жа Елена Йончева при представянето на случая "Ало, Банов съм!" е, че открехнахме вратата на порочния модел на управление и успяхме да пречупим страха на хората. В последните дни получихме множество сигнали за съмнителни маневри на представители на управляващите. Вече обмисляме възможността за създаване на център, който да обработва тези сигнали, защото за да се стигне до разкритие на определена схема, е необходимо да се прочете и провери огромна по обем информация.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Чичо Фичо за идиотите от ГЕРБ
« Отговор #83 -: Февруари 07, 2019, 14:19:02 »
една гербава кретения от днес. от газетата
АПИ си призна, че интелигентна система на "Струма" още няма.

Предаването беше вчера следобед при Цветанка – интервю с директора или зам.директора на Института за пътна безопасност – инж. Богдан Милчев.

Изключително интелигентен човек с ясна визия за това, какво трябва да се направи, но явно като такъв не го оставят "да се появи на светло", но най–вече да го чуят!!!  :m1708:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Чичо Фичо за идиотите от ГЕРБ
« Отговор #84 -: Февруари 07, 2019, 14:19:35 »
Quote (selected)
Шансът ти е в това да направиш престъплението тъй видимо и еднозначно, че над корупционера да се свие разпънатия преди това чадър.
сиреч гласност?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Чичо Фичо за идиотите от ГЕРБ
« Отговор #85 -: Февруари 07, 2019, 14:34:28 »
Quote (selected)
сиреч гласност?

Не само. Това, по правило, са патологични социопати и гьонсурати - ти го плюеш, него роса го ръси. Те не се страхуват от гласност, защото презират хората и общественото мнение. Трябва да бъдат силно притиснати, като натискът, всъщност, цели не толкова да им опълчиш чуждите, или пък да ги разколебаеш, а да загубят подкрепа от своите. Или, по друг начин казано, корупционерът да загуби тази "стойност", която мрежата, от която е част, му добавя.

Това, например, отлично се разбира от японците, в тяхната (престъпна) култура. При разследване, когато са хванати, те изолират един, който поема вината, и така запазват престъпната мрежа. Не се борят за уличения. Той го приема, такива са правилата, дори понякога го счита за чест, въпреки обществения позор и осъждане. При нас не е така. Хванатият опищява орталъка как е жертва на недобросъвестни, злобни и завистливи люде.

"Тричането" чрез гласност има ефект срещу разни случайници, като Банов. Те са инструменти. Пострадват от глупост, най-много от алчност. Но нямат, пак да цитираме китайците, образувайки нерви на мнозина, "планиращ отровен ум". Идиотите от ГЕРБ, щото тях обсъждаме, трябваше да преценят, че Банов няма качества да се бори със скандала. Писах и ще повторя - решението беше това по учебника: оставка и декларация за съдействие на органите на прокуратурата в проверката. Ама не.

Ето,

https://nova.bg/news/view/2019/02/07/239904/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%84-%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D0%B9-%D0%BE%D0%B2%D1%87%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B2-%D0%B1%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2-%D0%BD%D0%B5-%D0%B1%D0%B8%D0%B2%D0%B0-%D0%B4%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D0%B0-%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%BA%D0%B0/
« Последна редакция: Февруари 07, 2019, 14:41:22 от Firmin »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Чичо Фичо за идиотите от ГЕРБ
« Отговор #86 -: Февруари 07, 2019, 14:38:57 »
Quote (selected)
Съмнявам се и то много.

Няма какво да се съмняваш. Просто си направи оценка. Цитирах тук някъде оценката за загубите от просрочия при обществените поръчки. Лесно може да се провери в колко от случаите са "прибрани" гаранциите или, съответно, неустойките за забава. А в останалите? Ясно е. Разбрали са се. Със или без съпътстващото oil the palm.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Чичо Фичо за идиотите от ГЕРБ
« Отговор #87 -: Февруари 07, 2019, 14:42:16 »
Фирмин, може и да ти се стори невероятно, но всъщност цецото има своите опоненти в гербавата конструкция, които хич не го долюбват, ама хич. Така че другата възможност е  видима - избираш си едната групичка, съсредоточаваш атаката върху нея и оставяш другата да се разграничи от другарчето. Схемата е екстра, щото стеснява маймунската база...раймондите с тефтерчетата едва ли ще се размножат толкова много :nuts:

А! Не съм те разбрала. Аз помислих, че искаш да кажеш, че на разкритията на Елена, гербавите би могло да дадат примери за злоупотреби от страна на соцпартията. Затова ти казах, че разликата в мащабите е потресающа, дори и да притоплят всичко налично отпреди 10 години
« Последна редакция: Февруари 07, 2019, 14:44:31 от Асол »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11071
    • Профил
Re: Чичо Фичо за идиотите от ГЕРБ
« Отговор #88 -: Февруари 07, 2019, 14:56:04 »
Ама моля ви, вмъкнете и тук най накрая онази иконка, на рупащото пуканки от некква кофа човече!
Много липсва!
Особено когато гледаш как запънатото на моста магаре рИве, фърля къчове, тропа с копита и ръси "интелект" у лево и десно!
Кво друго да прай човек?
Схоу мъст гоу ооонн!
 :duh-1007:
Ама с пуканки - по добре!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Чичо Фичо за идиотите от ГЕРБ
« Отговор #89 -: Февруари 07, 2019, 14:57:03 »
Quote (selected)
Схемата е екстра, щото стеснява маймунската база...

Това, мило, е в известна степен пожелателно мислене. Не възлагай големи надежди.

За немалко "предприемачи" бизнесът с публичните ресурси - поръчки, концесии, ПЧП, съвместни участия и др. - е основен. Те много отдавна са се погрижили, чрез подходящи връзки, политическите трусове да не им развалят бизнеса. Просто в схемите и в собствеността са ортаци представители на основните политически сили или кланове. Омрежване. Имал съм два случая да притиснем работещи в тясна координация с корумпиран кмет съвсем не наш кмет изпълнители и да получим обаждане направо от Позитано. Да се спрем. Както тук обичате да ме призовавате, спри се!

Офтопик илюстрация: погваш Гергов за далаверата с панаира, стигаш до Нинова, като представител на държавата и член на ръководството, когато се наливаха основите, и, през Хохегер, до Станишев. И това са нашите. А плеяда херои на НДСВ там? А някои сини, до тъмносини, деятели? Всякакви. Което дава относителна сигурност, че един ден някоя политическа сила няма да стовари гнева на ограбената държава връз ... бизнеса. Нищо лично, де.

Подозирам, че митичната сила на Пеевски в голяма степен се крепи и на този феномен. Той знае за участията, но чрез тях, което е позорящото - за връзките, на партиите с общите им хранилки. Оттук и един от критериите за ожесточеност на политическа битка - когато, в беса си, някой нарушава правилата и погва обща хранилка. Тогава, или е време за ново раздаване (преразпределяне) или е време някой да се оттегли и, ако не слуша, да го оттеглят, на заслужен отдих. Отиум, както са казвали мъдрите римляни.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Чичо Фичо за идиотите от ГЕРБ
« Отговор #90 -: Февруари 07, 2019, 14:57:31 »
Quote (selected)
като натискът, всъщност, цели не толкова да им опълчиш чуждите, или пък да ги разколебаеш, а да загубят подкрепа от своите.
именно такъв ефект се получи примерно при джипи груп - почнаха масови разграничения.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Чичо Фичо за идиотите от ГЕРБ
« Отговор #91 -: Февруари 07, 2019, 15:00:38 »
Quote (selected)
Затова ти казах, че разликата в мащабите е потресающа, дори и да притоплят всичко налично отпреди 10 години

Това Чърчил вече го е казал - относно мащаба на развращаване, сравнен с мащаба на властта. БСП никога, включително и като БКП, не е разполагала с развращаващата ГЕРБ власт в такава пълнота. Комитет за държавен и народен контрол, Държавна сигурност, партиен контрол ... Здраво пипаха. Жестоко и без милост. пък нека Боце плаши със синя лампа. Плашипутарник.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Чичо Фичо за идиотите от ГЕРБ
« Отговор #92 -: Февруари 07, 2019, 15:04:14 »
Корупцията подобно на убийството може да бъде извършена по хиляди начини.
От малоумното и тъпо убийство с хладно или огнестрелно оръжие, до фините убийства с инсцениране на нещастни случаи има огромна разлика.
Така е и при корупцията.
Колкото и усилия да се прилагат за борба с корупцията, ще хващат само малоумните.
Решението е да се премахнат условията и предпоставките които пораждат корупция.
Но никой няма интерес от премахването на корупцията.
Корупцията е двигател на партийния живот.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Чичо Фичо за идиотите от ГЕРБ
« Отговор #93 -: Февруари 07, 2019, 15:20:08 »
Господа, темата е за идиотите от опг-то!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11071
    • Профил
Re: Чичо Фичо за идиотите от ГЕРБ
« Отговор #94 -: Февруари 07, 2019, 15:43:50 »

Quote (selected)
Господа, темата е за идиотите от опг-то!
Ааа, за от там ли!?
ОК!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Чичо Фичо за идиотите от ГЕРБ
« Отговор #95 -: Февруари 07, 2019, 17:34:34 »
Quote (selected)
Ааа, за от там ли!?
Че ... откъде от другаде?!?!
 ;D

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11071
    • Профил
Re: Чичо Фичо за идиотите от ГЕРБ
« Отговор #96 -: Февруари 07, 2019, 19:40:31 »
Намират се, не е като да няма.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11071
    • Профил
Re: Чичо Фичо за идиотите от ГЕРБ
« Отговор #97 -: Февруари 07, 2019, 20:03:57 »
Я да ви пусна нещо и аз, което ми харесва - от Хазанов.
https://www.youtube.com/watch?v=WjlkKb0vFH8
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Чичо Фичо за идиотите от ГЕРБ
« Отговор #98 -: Февруари 14, 2019, 13:04:03 »
Quote (selected)
Шансът ти е в това да направиш престъплението тъй видимо и еднозначно, че над корупционера да се свие разпънатия преди това чадър.
сиреч гласност?
:yes-1289:

И не само за да се свие чадърът.

А да се вадят един по един пред хората всички възможни случаи на корупция сред управляващите, независимо от това, с кои от тях се занимава  :t10502: ни прокуратура. Тъй като е всеизвестно, че няма да доведе нито един от тях доникъде.

А сепак хората са тези, които ще избират следващите властници.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Чичо Фичо за идиотите от ГЕРБ
« Отговор #99 -: Февруари 14, 2019, 13:34:25 »
Quote (selected)
Шансът ти е в това да направиш престъплението тъй видимо и еднозначно, че над корупционера да се свие разпънатия преди това чадър.
сиреч гласност?
:yes-1289:

А сепак хората са тези, които ще избират следващите властници.

Дали?
the lamers club honourable member …

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Чичо Фичо за идиотите от ГЕРБ
« Отговор #100 -: Февруари 14, 2019, 18:35:49 »
"Властниците" се самоизбират бодро и чевръсто! Ако някакви си избори биха могли да променят статуквото, те със сигурно биха били забранени!
 :bluegrab:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Чичо Фичо за идиотите от ГЕРБ
« Отговор #101 -: Февруари 15, 2019, 16:14:11 »
"Властниците" се самоизбират бодро и чевръсто! Ако някакви си избори биха могли да променят статуквото, те със сигурно биха били забранени!

А Радев като президент?  :t1811:
С това отговарям и на Ддантгуин по–горе. :smile-1081:

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Чичо Фичо за идиотите от ГЕРБ
« Отговор #102 -: Февруари 15, 2019, 16:46:10 »
Че каква власт има Радев сега ?
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Чичо Фичо за идиотите от ГЕРБ
« Отговор #103 -: Февруари 15, 2019, 16:48:20 »
"Властниците" се самоизбират бодро и чевръсто! Ако някакви си избори биха могли да променят статуквото, те със сигурно биха били забранени!

А Радев като президент?  :t1811:
С това отговарям и на Ддантгуин по–горе. :smile-1081:
Радев е статистическа грешка в разчетите. Идеята беше да няма устояли на плачещата дама, която има диплом(и) и на смъртния одър на баща си се кълне да мълчи, пък престъпя клетвата насам-натам. Но се оказа, че не само Москва не вярва на сълзи, и стана грешка в изборната машина на ЦвЦв.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Чичо Фичо за идиотите от ГЕРБ
« Отговор #104 -: Февруари 15, 2019, 17:09:27 »
Че каква власт има Радев сега ?

Говорехме си за това, дали с избори може да се промени статуквото.

В случая се промени статуквото в президентската институция. Което не е малко!

А Радев има «президентска власт» по Конституция.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Чичо Фичо за идиотите от ГЕРБ
« Отговор #105 -: Февруари 15, 2019, 17:15:09 »
"Властниците" се самоизбират бодро и чевръсто! Ако някакви си избори биха могли да променят статуквото, те със сигурно биха били забранени!

А Радев като президент? 

С това отговарям и на Ддантгуин по–горе.
Радев е статистическа грешка в разчетите.
:finger:
Като съ 'звинявам за средния пръст и настоявам за доказателства!!!
И този път аз тропам с краче.  :too_happy-1067:
« Последна редакция: Февруари 15, 2019, 17:19:21 от Джиджи »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11071
    • Профил
Re: Чичо Фичо за идиотите от ГЕРБ
« Отговор #106 -: Февруари 15, 2019, 18:02:19 »
Тропай, но се помъчи да разбереш смисъла, който е вложен.
Не обиждат Радев.
 :)
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Чичо Фичо за идиотите от ГЕРБ
« Отговор #107 -: Февруари 15, 2019, 18:36:08 »

Радев е статистическа грешка в разчетите.

Като съ 'звинявам за средния пръст и настоявам за доказателства!!!
И този път аз тропам с краче.
[/quote]
Няма нужда от други доказателства - Радев беше избран за почуда на съперничката му. Тя не очакваше такъв удар от джентълмена. Нито сработи картата "любовница" (щото се оказа съпруга), нито се намериха мръсни чаршафи, нито Радев плака на дебатите. То верно след Росен Плевнелиев магаре да бяха довели, щеше да е избираемо, но само в сравнение с него. А тук - Радев. Може да управлява самолет и носи униформа (чети дамският пол вече е припаднал и държи избирателната бюлетина в ръка със задраскано негово квадратче), два клипа със самолета довършват мъжката част, която си спомня военното обучение или войниклъка, младежката група е гепната от романтиката на самолетите. На този фон сълзите не стават. Виж, ако беше излязла за президент Йотова, тогава работата се огелпваше мощно. Но Корнелия разигра картите правилно.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Чичо Фичо за идиотите от ГЕРБ
« Отговор #108 -: Февруари 15, 2019, 20:46:22 »
Забравяш основното качество на Радев, скъпа, заради което беше избран.

Че щом си отвори устата, разбираш, че е държавник още от първия път.

Както тогава, така и сега. Не е мръднал на йота!!!  :yes-1289:

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Чичо Фичо за идиотите от ГЕРБ
« Отговор #109 -: Февруари 15, 2019, 22:35:19 »
Че каква власт има Радев сега ?
Говорехме си за това, дали с избори може да се промени статуквото.
В случая се промени статуквото в президентската институция. Което не е малко!
А Радев има «президентска власт» по Конституция.
Която власт е нищожна и не може да промени управленското статукво.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Чичо Фичо за идиотите от ГЕРБ
« Отговор #110 -: Февруари 15, 2019, 22:58:40 »
Забравяш основното качество на Радев, скъпа, заради което беше избран.

Че щом си отвори устата, разбираш, че е държавник още от първия път.

Както тогава, така и сега. Не е мръднал на йота!!!  :yes-1289:
напротив. в началото беше див новобранец, обаче се освести страшно бързо.

между другото, някъде бях чел, че нинова с него е изминавала между 500 и 1000 км дневно, за да го представя по села, махали и паланки. и това е точно нещото, в което бсп отстъпва на герб - тъщникът със специфичната форма на горния крайник ошетва мамковината постоянно.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Чичо Фичо за идиотите от ГЕРБ
« Отговор #111 -: Февруари 15, 2019, 23:57:32 »
напротив. в началото беше див новобранец, обаче се освести страшно бързо.

между другото, някъде бях чел, че нинова с него е изминавала между 500 и 1000 км дневно, за да го представя по села, махали и паланки. и това е точно нещото, в което бсп отстъпва на герб - тъщникът със специфичната форма на горния крайник ошетва мамковината постоянно.
:t0328: Изтърка ми се клавиатурата да го повтарям!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Чичо Фичо за идиотите от ГЕРБ
« Отговор #112 -: Февруари 16, 2019, 00:28:54 »
Забравяш основното качество на Радев, скъпа, заради което беше избран.

Че щом си отвори устата, разбираш, че е държавник още от първия път.

Както тогава, така и сега. Не е мръднал на йота!!!
напротив. в началото беше див новобранец, обаче се освести страшно бързо.

Стана ми интересно колко време ти е било необходимо, за да го осъзнаеш.  :cool-1084:

Щото на мен ми трябваше не време, а да го чуя само веднъж КАКВО и КАК говори по време на президентската кампания. И бях готова! От „тъмно синя”!!! И до днес не ме е разочаровал. Писала съм го тук и друг път.

А ти с тея хиляди километри, изминати заедно с Нинова, дан’би да намекваш, че това, което е в момента Радев, го дължи на нея?  :goofy-1071:
« Последна редакция: Февруари 16, 2019, 00:39:05 от Джиджи »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Чичо Фичо за идиотите от ГЕРБ
« Отговор #113 -: Февруари 16, 2019, 10:17:41 »
Quote (selected)
А ти с тея хиляди километри, изминати заедно с Нинова, дан’би да намекваш, че това, което е в момента Радев, го дължи на нея? 

Това ти намеква и е вярно. Нинова го представи на структурите си и те се хванаха яко за работа. Ако се позамислиш малко и си припомниш първия тур, може и да забележиш, че резултатите от него за Радев - силно се припокриват с гласовете, които БСП обикновено печели. Не е трудно, Джиджи, да се помисли малко...и точно поради изредените вече причини, веднъж вече ти обясних, че президентът никога няма да неглижира БСП в полза на някаква шепа "тъмносини", щото от вас нито е зависел избора му, нито пък ще зависи

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Чичо Фичо за идиотите от ГЕРБ
« Отговор #114 -: Февруари 16, 2019, 10:37:07 »
тъщникът със специфичната форма на горния крайник ошетва мамковината постоянно.

Ами, тъщникът (а и отчасти ДПС) сграбчиха онова, от което БСП сама се отказа след 10-ти. В герп е наложен абсолютен централизъм и дисциплина в най-добрите традиции на Отдел "Организационен"  на ЦК на БКП. То си е тяхна работа, но БСП се превърна в интелектуален либерален кръжец, където всеки Фирмин плюе по председателя си, вместо да работи за единството и  организацията на партията си.

МД, тази сутрин по Нова Цвъки  издигна логореята до невиждани висоти. Такова "ъъъ-ааа-ууу" му удари, че постави личен рекорд.
« Последна редакция: Февруари 16, 2019, 10:41:39 от otvrat »

Пешо

  • Гост
Re: Чичо Фичо за идиотите от ГЕРБ
« Отговор #115 -: Февруари 16, 2019, 10:42:18 »
Quote (selected)
А ти с тея хиляди километри, изминати заедно с Нинова, дан’би да намекваш, че това, което е в момента Радев, го дължи на нея? 

Това ти намеква и е вярно. 
Не е вярно.
Радев беше първоначално лансиран от БСП, но твърде бързо, да не кажа светкавично, придоби собствен авторитет. Заслуга за което е повече на г-жа Радева, която му беше PR, отколкото на Нинова.
А пък за 'това, което е в момента' въобще не може и дума да става заслугата да е на БСП.

Напоследък като че ли се забелязва някаква тенденция БСП да се присъединява към линията на Президента, а не обратно. Което, според мен, е добре.

_________
Вече писах, но ще се повторя - не може да се сравняват обиколките 'по места' на Флориан, с тези на Нинова и други БСП лидери. Фл обикаля и урежда местни проблеми на ниво 'по-горе' и раздава пари. Държавни. Нинова нито може да се обади и да разпореди на областния управител или на ресорния министър, нито може да раздава пари от хазната. Тя може само да обещава.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Чичо Фичо за идиотите от ГЕРБ
« Отговор #116 -: Февруари 16, 2019, 10:53:47 »
Тя може само да обещава.

Не, тя може и трябва да дисциплинира партията си. Просто не е нормално да се купуват членове на БСП в избирателните комисии. Ако трябва да обещава, да залага на кариеристи, но без партийна дисциплина нищо няма да постигне.
Радев е човек със силни леви убеждения и това е достастъчно за Нинова и БСП.

Пешо

  • Гост
Re: Чичо Фичо за идиотите от ГЕРБ
« Отговор #117 -: Февруари 16, 2019, 10:58:26 »
Тя може само да обещава.

Не, тя може и трябва да дисциплинира партията си. Просто не е нормално да се купуват членове на БСП в избирателните комисии. Ако трябва да обещава, да залага на кариеристи, но без партийна дисциплина нищо няма да постигне.
Радев е човек със силни леви убеждения и това е достастъчно за Нинова и БСП.
С какво ? Може само да отстранява недисциплинираните, което и прави. И което ѝ печели постоянни критики вътре в партията. Когато десет години си далеч от хранилката няма нищо изненадващо, че хората ти се продават.

Нинова разполага само с тоягата - морковът е на хоризонта и, както вече казах, е в сферата на обещанията.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Чичо Фичо за идиотите от ГЕРБ
« Отговор #118 -: Февруари 16, 2019, 11:05:27 »
Quote (selected)
Не е вярно.
Радев беше първоначално лансиран от БСП, но твърде бързо, да не кажа светкавично, придоби собствен авторитет. Заслуга за което е повече на г-жа Радева, която му беше PR, отколкото на Нинова.

Вярно е. Радева не е имала и няма никакво влияние върху структурите на БСП. Последните го докараха до втори тур!!! Без гласовете на БСП, никакъв пиар не върши работа. Съвсем не случайно президентът  "говори" на езика на БСП. В момента, в който реши да се харесва на разни беснодесни и душмани на левицата моментално оттича, ако ще и диамантен пиар да има. И съм сигурна, че го знаеш.  С останалото от текстовете ти съм съгласна

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Чичо Фичо за идиотите от ГЕРБ
« Отговор #119 -: Февруари 16, 2019, 11:06:44 »
А ти с тея хиляди километри, изминати заедно с Нинова, дан’би да намекваш, че това, което е в момента Радев, го дължи на нея?  :goofy-1071:
не го намеквам - твърдя го. и двамата много добре го знаят. нинова заложи авторитета си на радев - тогава всички я бяха налазили как можело да го предлага. включително и фирмин.