Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 28, 2024, 01:34:52

Автор Тема: Не мога да не споделя!  (Прочетена 56192 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 705
    • Профил
Re: Не мога да не споделя!
« Отговор #540 -: Декември 08, 2023, 09:26:43 »
Тази сутрин по телефона получавам известие от 24часаПловдив, че на вчерашния ден е УМРЯЛ поетът Никола Вапцаров. Умрял бил! Па после децата се провалили на тестовете по четене. Реших да препрочета някой от стихотворенията  за по-бързо в Интернет. В сайт, с наименование "Словото" зачетох "Кино" и съзнанието ми се спъна в стих, който не ми звучеше:
Quote (selected)
Един размазан Джон
целува страстно Грета.
По устните му –
сладостна лига...
        С т и г а !

Отворих книжката си с избрани стихотворения от 1952 г. (Те всички са Избрани) и прочетох истинския текст на Поета:
Quote (selected)
Един размазан Джон
целува сластно Грета.
 По устните му
сладострастна лига...
Стига!

Чета на последната страница:
Quote (selected)
редактор: Божидар Божилов; технически радактор: Ал. Григоров; художник" Б. Ангелушев; коректори: С. и Хр. Василеви...
. А сега изкуствен интелект, с извинение и с омерзение!

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: Не мога да не споделя!
« Отговор #541 -: Декември 08, 2023, 11:00:38 »
"Словото" го правиха едни... хабилитирани, по проект. С идеята всеки отвсякъде да има достъп до българските автори (след затворените по села и паланки читалища и училищни библиотеки) и човек разчита, че професионално са си свършили работата... А и младите нямат твоя усет. Моите наблюдения обаче сочат, че в читанката като че ли по-хабилитирано действат  ;)

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Не мога да не споделя!
« Отговор #542 -: Декември 11, 2023, 17:22:47 »
Как беше- " не мога да не споделя " :rotfl:

Сочинение американского школьника по биографии Клинтона выставили в музее /politikus.info



Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: Не мога да не споделя!
« Отговор #543 -: Декември 12, 2023, 21:46:44 »
Попадна ми преди малко поредната класация за качество на живот в градовете по света. Любопитно ми стана да видя къде сме всъщност ние в нашата си част от Европа. Интересна класация, ако е обективна. Варна преди Варшава, Вроцлав. Краков, Будапеща, Москва... :thup: Интересна подредба на руски и украински градове...
https://www.numbeo.com/quality-of-life/region_rankings.jsp?title=2023-mid&region=151
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 718
    • Профил
Re: Не мога да не споделя!
« Отговор #544 -: Декември 13, 2023, 06:20:14 »
Сочинение американского школьника по биографии Клинтона выставили в музее /politikus.info

Ох господи, смял съм се с глас. Не знам да ли е истина или кодош, но както казват, и да не е истина, добре е измислено. И всичко е вярно, въпреки че учителят/ката е писала "не е вярно". Най ми хареса, че а правил секс забави без Хилари. Демек, ако беше и Хилари там, всичко щеше да бъде наред. И как наивно е написал Arkansaw  - както се чува (Аркансоо), а не както се пише. Adam G, шапка ти свалям - you made my day!
« Последна редакция: Декември 13, 2023, 06:25:20 от Звездоброец »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Не мога да не споделя!
« Отговор #545 -: Декември 13, 2023, 18:50:01 »
Quote (selected)
Екоминистърът Юлиан Попов ще зарибява Перловската река с шаранови риби
https://glasove.com/novini/ekoministarat-yulian-popov-shte-zaribyava-perlovskata-reka-s-sharanovi-ribi
ЕС е вреден за вашето здраве!


Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: Не мога да не споделя!
« Отговор #547 -: Декември 18, 2023, 09:36:10 »
Това вече забележителност ли се води или им е централното управление?
Всяка втора градинка се бори за това гордо звание.
Да жувей демокрацията прочее.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: Не мога да не споделя!
« Отговор #548 -: Декември 18, 2023, 09:46:09 »
Това вече забележителност ли се води или им е централното управление?
Вероятно е нещо централно, щом има дежурство. Там в ляво пише, че работи 24 часа.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: Не мога да не споделя!
« Отговор #549 -: Декември 18, 2023, 09:48:42 »
Цитат на: Zmeja в Днес в 08:15:48
Това вече забележителност ли се води или им е централното управление?
Всяка втора градинка се бори за това гордо звание.
Да жувей демокрацията прочее
Правилно се отбелязват на картата постиженията на демокрацията и правовия ред.
 Това е в интерес на гражданите и гостите на столицата -  за да се предпазят от тях.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Не мога да не споделя!
« Отговор #550 -: Декември 18, 2023, 09:56:36 »
Хм!
По "Малинов" и покрай тази част от "градинките" карам доста често и никога не съм видял да има някакво стълпотворение - разбирай повече от двама души вървящи нанякъде.
Верно, че си гледам в пътя, но все пак...да не би да е в проект по програма с еврофондове?
п.с.Пардон!
Чак сега се загледах - то било зад блоковете успоредни на "Малинов"!
Моооже! Може и със съфинасиране. Или изцяло от общината - по линия на евроатлантическите ценности нещо...
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Дърт Вейдър

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 292
    • Профил
Re: Не мога да не споделя!
« Отговор #551 -: Декември 21, 2023, 05:01:03 »
Госпожата от минута 15:05 заслужава Оскар ... :) ... Предложих на шефа да помогнем с каквото можем ... защото всички мразят скамерите :)
 https://www.youtube.com/watch?v=jUHFpfVPUYc
активен участник в Брауновото движение

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: Не мога да не споделя!
« Отговор #552 -: Декември 30, 2023, 09:30:36 »
Не е ново, но пък интересно:
https://www.youtube.com/watch?v=9pd3d7Y158g
ЗАГАДОЧНОЕ. 🛳🛸
"Тайна трёх океанов" В погоне за призраком.
Свидетельство моряков.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Не мога да не споделя!
« Отговор #553 -: Януари 06, 2024, 20:31:31 »
Quote (selected)
Как Колю Фичето спасил катедралата "Нотр Дам" през 1866 година
https://www.edna.bg/svobodno-vreme/kak-koliu-ficheto-spasil-katedralata-notr-dam-prez-1866-godina-4657422
Верно, повечето пускано тук е саркастично, но може да има и нещо положително за цвят.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 705
    • Профил
Re: Не мога да не споделя!
« Отговор #554 -: Януари 16, 2024, 09:46:29 »
Не е ново, но пък интересно:
https://www.youtube.com/watch?v=9pd3d7Y158g
ЗАГАДОЧНОЕ. 🛳🛸
"Тайна трёх океанов" В погоне за призраком.
Свидетельство моряков.
   Змей, това си е морски шах на извънземни създания. Нещо подобно е описал и великият Болгаков:
 
Quote (selected)
Той млъкна и започна леко да върти своя глобус, направен толкова изкусно, че сините океани по него се движеха, а шапката на полюса стоеше като истинска, ледена и снежна.
През това време върху дъската бе настанал смут. Напълно стъписаният цар с бялата мантия пристъпваше в полето си и отчаяно ръкомахаше. Три бели пешки — ландскнехти с алебарди — смутено гледаха офицера, който размахваше голата си шпага и сочеше напред, към съседните полета — бяло и черно, с черните ездачи на Воланд, яхнали двата буйни коня, които риеха полетата с копита.

Маргарита много се изненада и й беше интересно, че шахматните фигури са живи.

Котаракът свали бинокъла от очите си и леко побутна своя цар в гърба. Той пък отчаяно скри лицето си в шепи.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: Не мога да не споделя!
« Отговор #555 -: Януари 28, 2024, 14:29:12 »
Не зная изкуственоинтелектуални преводачи без последваща редакторска човешка намеса ли се ползват, или човешкият интелект е паднал до изкуствения, но ето го резултатът (в новината иде реч за пожара на покрива на Сатиричния театър в Москва, превод в "Критично" от ТАСС):

Quote (selected)
Движението по градинския пръстен в района на театъра е затруднено

Иде реч за Садовое кольцо и на някого трябваше да му светне поне през главното "С", че не става дума за градински пръстен около театъра.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: Не мога да не споделя!
« Отговор #556 -: Януари 28, 2024, 15:54:45 »
Ти като университетски преподавател не би трябвало вече, за съжаление,  да се учудваш на подобна потресаваща неграмотност. Виж нивото на влизащите в който и да е ВУЗ у нас и излизащите от където и да е висшисти. Виж филм с дублаж, или субтитри на български. Дори не и това, послушай някой петък малко парламентарен контрол.
Подлудявам от ''питайте ме друг въпрос'', наложено от Лена и другите харвардци, както и от незнанието кога се употребява ''хора'' и кога - ''души''.  Ти си тръгнала да придиряш на превод от чужд език.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Не мога да не споделя!
« Отговор #557 -: Януари 29, 2024, 18:12:51 »
Хайде нещо от "презряното WiKi!"
Бюст-паметникът на Христо Ботев в столицата на Китай, град Пекин е официално открит на 20 ноември 2006 г. в церемония, започнала с изпълнението на химните на България и Китай.

Бюст-паметникът е разположен в Алеята на великите личности към парка „Чаоянг“, намиращ се в близост до музея „Дзинтай", където са разположени и други 12 скулптури на велики личности от цял свят.
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D1%8E%D1%81%D1%82-%D0%BF%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%BD%D0%B8%D0%BA_%D0%BD%D0%B0_%D0%A5%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BE_%D0%91%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%B2_(%D0%9F%D0%B5%D0%BA%D0%B8%D0%BD)
« Последна редакция: Януари 29, 2024, 20:39:03 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: Не мога да не споделя!
« Отговор #558 -: Януари 29, 2024, 18:21:43 »
Не знам откъде си го взел това, при мен пише:
"Уикипедия все още не разполага със статия с точно това име."
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Не мога да не споделя!
« Отговор #559 -: Януари 29, 2024, 18:30:39 »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Не мога да не споделя!
« Отговор #560 -: Януари 29, 2024, 20:15:27 »
Не знам откъде идва това презрително отношение към WiKi.

Eто една "снимка":
Снощи си пускам филма "Poker Face" с Russell Crowe
"Съвсем случайно" камерата в началото се насочва за секунда към операта на Сидни.
Реших да проверя дали правилно съм видял и като не знам нищо за Австралия отидох на WiKi. Попрочетох малко... и:

"Following the loss of its American colonies in 1783, the British Government sent a fleet of ships, the First Fleet, under the command of Captain Arthur Phillip, to establish a new penal colony in New South Wales. A camp was set up and the Union Flag raised at Sydney Cove, Port Jackson, on 26 January 1788, a date which later became Australia's national day. The British did not feel it possible or necessary to enter into any formal agreements with the Indigenous inhabitants or otherwise have regard to any possible legal rights they may have. The colonists also brought diseases such as smallpox, contributing to a huge Indigenous population decline for 150 years[/b]"

https://en.wikipedia.org/wiki/Australia

Споделям удебеленото /bold/.

Англосакси, сър!
« Последна редакция: Януари 29, 2024, 21:12:14 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: Не мога да не споделя!
« Отговор #561 -: Януари 29, 2024, 20:17:11 »
Не знам откъде си го взел това, при мен пише:
"Уикипедия все още не разполага със статия с точно това име."

Бюст-паметник на Христо Ботев (Пекин)

Явно в хипервръзката нещо не е копирано като хората (imho), най-вероятно в нейния край.
the lamers club honourable member …

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Не мога да не споделя!
« Отговор #562 -: Януари 29, 2024, 20:40:35 »
Не знам откъде идва това презрително отношение към WiKi.

Oт чисто позьорство. "Аз знам всичко, а това е за идиотите". Но бъди сигурен, че презрението към Викито е обратнопропорционално на интелекта. За това, което имам претенциите че знам, Викито предлага сериозно инфо. Под някои дописки има по една страница референции.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Не мога да не споделя!
« Отговор #563 -: Януари 29, 2024, 20:41:28 »
Явно в хипервръзката нещо не е копирано като хората (imho), най-вероятно в нейния край.
Така е! Липсва последната скоба. Не можах да я сложа нито с copy-paste, нито s Ctrl-C, Ctrl-V Провалих се!
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: Не мога да не споделя!
« Отговор #564 -: Януари 29, 2024, 21:04:32 »
(imho)
А можеш ли да ми обясниш това какво е и ако е ин май хъмбъл опинион, всеки път ли го пишеш с букви, или има някоя иконка, която аз не виждам и при мен излизат само букви.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: Не мога да не споделя!
« Отговор #565 -: Януари 29, 2024, 21:08:17 »
Аз лично, откак разбрах, че 80% от руското уики се списва от украинци, и нещо го разлюбих. А българското се списува като че от дойче веле
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: Не мога да не споделя!
« Отговор #566 -: Януари 29, 2024, 21:35:50 »
(imho)
А можеш ли да ми обясниш това какво е и ако е ин май хъмбъл опинион, всеки път ли го пишеш с букви, или има някоя иконка, която аз не виждам и при мен излизат само букви.

Това е и всеки път го пиша с букви :cool-1084:
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: Не мога да не споделя!
« Отговор #567 -: Януари 29, 2024, 21:38:55 »

Явно в хипервръзката нещо не е копирано като хората (imho), най-вероятно в нейния край.

Така е! Липсва последната скоба. Не можах да я сложа нито с copy-paste, нито s Ctrl-C, Ctrl-V Провалих се!

Ай ся.
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: Не мога да не споделя!
« Отговор #568 -: Януари 29, 2024, 21:43:38 »
Не знам откъде идва това презрително отношение към WiKi.

Oт чисто позьорство. "Аз знам всичко, а това е за идиотите". Но бъди сигурен, че презрението към Викито е обратнопропорционално на интелекта. За това, което имам претенциите че знам, Викито предлага сериозно инфо. Под някои дописки има по една страница референции.

Е, а аз за това, което знам, не намерих информация там, та трябваше да я напиша сам. И да не разказвам какви тъпи спорове съм водил с „редакторите“ от българската секция. За това и си останах с една написана статия там. И две-три редактирани.

Отдавна съм казал, че уикипедията може да се ползва за начална точка на някакво търсене, но не е добра идея да се остава само с информацията от нея.
the lamers club honourable member …

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Не мога да не споделя!
« Отговор #569 -: Януари 30, 2024, 11:24:02 »
Quote (selected)
Не знам откъде идва това презрително отношение към WiKi.
Oт чисто позьорство. "Аз знам всичко, а това е за идиотите". Но бъди сигурен, че презрението към Викито е обратнопропорционално на интелекта. За това, което имам претенциите че знам, Викито предлага сериозно инфо. Под някои дописки има по една страница референции.
Това са т.н. "надеждни източници". Надеждни по отношение на господстващата в Западния свят (и най-вече в неолибералните среди) гледна точка. Уикипедията е просто инструмент на властта на глобалистите (т.е. на финансовия капитал) за налагане на "правилната линия". Не случайно руснаците си направиха собствена интернет-енциклопедия (http://руни.рф), защото рускоезичната Википедия се списва основно от нацистка Украйна (а от определението на Димитров е ясно, че фашизмът / нацизмът е власт на самия финансов капитал). Иначе по отношение на техническите статии Укипедията е полезна, особено когато дава обобщаваща информация (най-често във вид на таблици), която никой друг не дава. Така че трябва избирателен подход.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: Не мога да не споделя!
« Отговор #570 -: Януари 30, 2024, 13:01:25 »
Quote (selected)
Не знам откъде идва това презрително отношение към WiKi.
Oт чисто позьорство. "Аз знам всичко, а това е за идиотите". Но бъди сигурен, че презрението към Викито е обратнопропорционално на интелекта. За това, което имам претенциите че знам, Викито предлага сериозно инфо. Под някои дописки има по една страница референции.
Това са т.н. "надеждни източници". Надеждни по отношение на господстващата в Западния свят (и най-вече в неолибералните среди) гледна точка. Уикипедията е просто инструмент на властта на глобалистите (т.е. на финансовия капитал) за налагане на "правилната линия". Не случайно руснаците си направиха собствена интернет-енциклопедия (http://руни.рф), защото рускоезичната Википедия се списва основно от нацистка Украйна (а от определението на Димитров е ясно, че фашизмът / нацизмът е власт на самия финансов капитал). Иначе по отношение на техническите статии Укипедията е полезна, особено когато дава обобщаваща информация (най-често във вид на таблици), която никой друг не дава. Така че трябва избирателен подход.

---
 
Един пример в подкрепа на  lucho в горното твърдение от Укипедията:
 
Любомир Славов Николов е роден на 10 януари 1950 г. в гр. Казанлък.[3][4] Той е брат на писателя Сим Николов.[5] Женен е и има една дъщеря. Следва машиностроене в гр. Тула, Русия.[4] През 1977 г. завършва журналистика в СУ „Климент Охридски“.

По време на следването си работи в Българската телевизия, където заедно със свои колеги под псевдонима „Иван Славков“ прави предаването „По хълмовете на времето“.

 
Така лъжовно се е представил в "обективната" Уикипедия този дребен литературен шмекер/плагиат, който щеше даже да пише продължение на английски на "The Lord of the Rings" (Властелинът на пръстените), непризнавайки порядъчност и авторско право ... 

---
Много по-успешен литературен шмекер е също и политически коректният букър Георги Господинов, който си намери добре финансово обезпечено времеубежище.

Ето тест от неговия "Естествен роман" за вашето гадже дали става:
 
Ако можеш да издържиш миризмата на гаджето, което сере пред тебе, ако не ти е гадно, ако я приемеш като твоята миризма, щото от твоята не ти е гадно, нали, значи ти оставаш с тази жена. Разбирате ли. Може да го наречете голямата любов, единствената твоя половинка, точната жена, с която можеш да издържиш поне няколко години и пр. Това е. Тези неща не се случват толкова често. Само веднъж. И това е тестът.

В интерес на истината гигантско усилие ми струваше да прочета и другия му букър прайзд нашумял роман.
ПРОСТО ТОЗИ ПОСТ МОДЕРНИСТ НЕ СТАВА ЗА ЧЕТЕНЕ!

Който не ми вярва да ги прочете и сподели!


Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: Не мога да не споделя!
« Отговор #571 -: Януари 30, 2024, 13:05:22 »
Пропуснах да отбележа, че:

Твърдението на otvrat е вярно, но с обратен знак. Специално пък в него не съм забелязал следи от интелект, та за това така и разсъждава.
 
Birds of a feather flock together!


Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: Не мога да не споделя!
« Отговор #572 -: Януари 30, 2024, 13:54:02 »
Кептъне, тук


Любомир Славов Николов е роден на 10 януари 1950 г. в гр. Казанлък.[3][4] Той е брат на писателя Сим Николов.[5] Женен е и има една дъщеря. Следва машиностроене в гр. Тула, Русия.[4] През 1977 г. завършва журналистика в СУ „Климент Охридски“.

По време на следването си работи в Българската телевизия, където заедно със свои колеги под псевдонима „Иван Славков“ прави предаването „По хълмовете на времето“.

 
Така лъжовно се е представил в "обективната" Уикипедия този дребен литературен шмекер/плагиат, който щеше даже да пише продължение на английски на "The Lord of the Rings" (Властелинът на пръстените), непризнавайки порядъчност и авторско право ... 

---

и тук


Пропуснах да отбележа, че:

… Специално пък в него не съм забелязал следи от интелект, та за това така и разсъждава.

си прекалил с обидите.
the lamers club honourable member …

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Не мога да не споделя!
« Отговор #573 -: Януари 30, 2024, 14:48:10 »
Специално за "отврат" не съм съгласен с него. Виж, за Николов, съм.

Английското изречние "Birds of a feather flock together" не е ли като нашето "Краставите магарета и през девет баира се надушват"?



Един съученик, който следва в Унгария, ми беше казал, че името на унгарската банкова група "OTP" (Országos Takarékpénztár), която притежава нашата ДСК, се превежда точно като "Държавна спестовна каса". Чете сe нещо подобно на "орсагош такорикпинстар".
« Последна редакция: Януари 30, 2024, 18:02:41 от lucho »

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: Не мога да не споделя!
« Отговор #574 -: Януари 30, 2024, 15:17:33 »
Не съм прекалил с обидите,а просто съм болезнено откровен и споделям открито своето мнение.
 
 Just bluntly frank and open.
 

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: Не мога да не споделя!
« Отговор #575 -: Януари 30, 2024, 15:20:43 »
Не съм прекалил с обидите,а просто съм болезнено откровен и споделям открито своето мнение.
 
 Just bluntly frank and open.

Специално за Николов aka "Сократ-май" в стария форум надлежно съм доказвал обвиненията в плагиантство и лъжи.
 

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Не мога да не споделя!
« Отговор #576 -: Януари 30, 2024, 17:37:26 »
Това "кОлУтурата" вече не си заслужава и да се хванеш за кобура:
Quote (selected)
Скандалът се върти около снощното предаване по RTL (доколкото разбирам, нещо като "Германия търси талант"), в което млада дама от Австралия е излязла на сцената и е свирила на флейта. С вагината си. Без гащи.
https://www.lentata.com/h-twitter-vri-i-kipi
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Не мога да не споделя!
« Отговор #577 -: Януари 30, 2024, 18:01:01 »
Това "кОлУтурата" вече не си заслужава и да се хванеш за кобура:
Quote (selected)
Скандалът се върти около снощното предаване по RTL (доколкото разбирам, нещо като "Германия търси талант"), в което млада дама от Австралия е излязла на сцената и е свирила на флейта. С вагината си. Без гащи.
https://www.lentata.com/h-twitter-vri-i-kipi


21+
https://www.focus.de/kultur/kino_tv/intim-show-das-supertalent-teile-des-publikums-verlassen-saal-rtl-muss-vagina-auftritt-von-floetistin-zensieren_id_259615351.html

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: Не мога да не споделя!
« Отговор #578 -: Януари 30, 2024, 18:03:22 »
Който не ми вярва да ги прочете и сподели!
Кяптън, високо оценявам твоето търпение, но що си харчиш безценното време на тази земя с гюбрето на компрадорската интелигенция. Толкова стойностна литература ни е завещало човечеството от дълбока древност до 80-те години на 20 век...
Аз и на театър спрях да ходя, щото гимназиалните ми години минаха между театъра и филхармонията, а това тук-и-сега и при най-голяма добронамереност не го броя за Театрално изкуство.
Тия дни попаднах на интервю с Алла Демидова, която твърди, че зрителите, които наистина разбират от театър, в момента предпочитат да си четат книги вкъщи (и това е МХАТ!). Себепознах се във въпросните зрители.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: Не мога да не споделя!
« Отговор #579 -: Януари 30, 2024, 18:10:28 »
П.П. Към българската Уикипедия съм силно скептична, има поразяващи по своя пропаганден характер лъжи и спекулации. На студентите им забраняваме да я  ползват.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Не мога да не споделя!
« Отговор #580 -: Януари 30, 2024, 18:15:16 »
Който не ми вярва да ги прочете и сподели!
Кяптън, високо оценявам твоето търпение, но що си харчиш безценното време на тази земя с гюбрето на компрадорската интелигенция. Толкова стойностна литература ни е завещало човечеството от дълбока древност до 80-те години на 20 век...
Аз и на театър спрях да ходя, щото гимназиалните ми години минаха между театъра и филхармонията, а това тук-и-сега и при най-голяма добронамереност не го броя за Театрално изкуство.
Тия дни попаднах на интервю с Алла Демидова, която твърди, че зрителите, които наистина разбират от театър, в момента предпочитат да си четат книги вкъщи (и това е МХАТ!). Себепознах се във въпросните зрители.
Това се отнася не само за литературата и театъра, но и за музиката. И не само за изкуството и културата, а за всичко, всичко, всичко!!! Светът не можа да понесе мегапредателството на катастройчиците и то го обърна надолу с главата. После само някои успяха (и успяват в момента) да се изправят.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Не мога да не споделя!
« Отговор #581 -: Януари 30, 2024, 18:19:28 »
Може там да е проблемът.
Американска, немска, българска/македонска... укипедия.
Всяка държава е различна, всяка си пази историята (без наща).
Учебниците по история на съседни държави са противоположни.
Уикито е замислено като неутрален справочник, първоначално списвано от ентусиасти.
Колко да са неутрални като всеки си носи торбата с предразсъдъците.
Сега е част от пропагандната машина, точно толкова достоверна колкото всеки един от милионите сайтове.
П.П. Ние даже в мерните единици базирани на физиката ( еднаква в Австралия, Венецуела, Китай, Финландия) не можем да се уеднаквим, защо очаквате да сме единодушни за "истината".
« Последна редакция: Януари 30, 2024, 18:25:34 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Не мога да не споделя!
« Отговор #582 -: Януари 30, 2024, 18:59:50 »
Може там да е проблемът.
Американска, немска, българска/македонска... укипедия.
Всяка държава е различна, всяка си пази историята (без наща).
Учебниците по история на съседни държави са противоположни.
Уикито е замислено като неутрален справочник, първоначално списвано от ентусиасти.
Колко да са неутрални като всеки си носи торбата с предразсъдъците.
Сега е част от пропагандната машина, точно толкова достоверна колкото всеки един от милионите сайтове.
П.П. Ние даже в мерните единици базирани на физиката ( еднаква в Австралия, Венецуела, Китай, Финландия) не можем да се уеднаквим, защо очаквате да сме единодушни за "истината".

Според мен , техническата част е добре, но историческата, политическата и културната са много субективни и е добре да се знае кой ги е  създал и редактирал. Особено за неща от близките 200-300 години.

За мерните единици си има една международна система SI и на национално ниво всяка държава може да се присъедини. За ЕС тя е задължителна.
https://en.wikipedia.org/wiki/International_System_of_Units

Те и англосаксите май са се присъединили но изглежда само формално.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Не мога да не споделя!
« Отговор #583 -: Януари 30, 2024, 20:14:15 »
Уикипедия е либерален глобалистки проект, под надзора на ЦРУ, така че не чакайте от него някаква обективност и истинност, жалко за повярвалите му ентусиасти, така и не разбраха че ги използват за краудсорсинг. Според самата уикипедия, краудсорсинг е използването ресурса на тълпата. Да работиш за някого бадева, за едното потупване по рамото, да се почустваш готин, или woke!   :too_funny-1052:

А се присмиваха на бригадирското движение, тия идиоти!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Не мога да не споделя!
« Отговор #584 -: Януари 30, 2024, 20:30:27 »
Quote (selected)
Според мен , техническата част е добре
Е, не може всичко да е леш.
Друг е въпросът кое е техническо, кое пропаганда.
Пърият космонавт е Гагарин, обаче първият астронавт е Алън Бартлет Шепърд.
Те такива малки технологии на пропагандата.
Като арменската кайма - малко месо, малко лайна.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Не мога да не споделя!
« Отговор #585 -: Януари 30, 2024, 20:50:46 »
Quote (selected)
Според мен , техническата част е добре
Е, не може всичко да е леш.
Друг е въпросът кое е техническо, кое пропаганда.
Пърият космонавт е Гагарин, обаче първият астронавт е Алън Бартлет Шепърд.
Те такива малки технологии на пропагандата.
Като арменската кайма - малко месо, малко лайна.

Ами те това не е техническо, а история.
Оcвен това по изключение е и верно. Единият е космонавт а другият астронавт, и двамата първи. :giggie:

За арменската кайма има ли нещо в Викито , в кулинарните теми?
 :t0328:



Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Не мога да не споделя!
« Отговор #586 -: Януари 31, 2024, 10:52:17 »
 :t2619:
"Хетеросексът просто не е естествен": Феминистка призовава мъжете да се откажат от секса!

Журналистката, авторка и феминистка Лу Зукър смята, че хетеросексът е неестествен и вижда биологичните факти на своя страна. Детайлите.

https://www.msn.com/de-de/lifestyle/men/heterosex-ist-einfach-nicht-nat%C3%BCrlich-feministin-fordert-sex-abgabe-von-m%C3%A4nnern/ar-BB1hwOJm

PS
Едно обосновано подозрение ме тормози, че само извращенци са тук във форума :smokin:

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: Не мога да не споделя!
« Отговор #587 -: Януари 31, 2024, 11:00:02 »
Едно обосновано подозрение ме тормози, че само извращенци са тук във форума
Са?! Или Сме?! Или аз нещо не съм си доучила българската граматика драги Фют, или ти си Бог знае на кой бряг, че при това изобилие на полове... ;)
---
Не ви ли се струва, че още нищо не сме видели? Показва ни се само връхчето на върха на айсберга. Защо така откачи тоя свят бе маа му?
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: Не мога да не споделя!
« Отговор #588 -: Януари 31, 2024, 11:34:45 »
 
бе маа му
А защо само "бе маа му"? Ами "ма татко й"? Ами...? :)))

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Не мога да не споделя!
« Отговор #589 -: Януари 31, 2024, 12:00:35 »
Гледам на Фют линка и не вярвам на очите си!
Не, не че точно което виждам е невъзможно, а това че по немската ТВ се показва това и има хилещи се в журито преститутки.
Били поставили таралежче...ами наврете си таралежчето в задника бе вашта мама!
 :pissed-891:
п.с. вече съм почти сигурен, че все по малко време му остава на "цивилизования свят".
Все още се надявам, че не на целият, а само на "цивилизоващата част" от него.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Не мога да не споделя!
« Отговор #590 -: Януари 31, 2024, 12:05:59 »
Лошото е, че за разлика от фашизма, където е трябвало да се реже малка част, сега за да се изреже до здраво за да се предпазим от гангрената - няма да стигнат козметични решения.
Такива като НС!
Няма!
Около 25-30% е  гнилата плът.
Много е, как ще стане - не знам.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 302
    • Профил
Re: Не мога да не споделя!
« Отговор #591 -: Януари 31, 2024, 13:03:26 »
Лошото е, че за разлика от фашизма, където е трябвало да се реже малка част, сега за да се изреже до здраво за да се предпазим от гангрената - няма да стигнат козметични решения.
Такива като НС!
Няма!
Около 25-30% е  гнилата плът.
Много е, как ще стане - не знам.
Аз пък се опасявам, че докато мислим как да стане, гнилата плът ще затрие здравата. Гнилата е нечовешка, няма задръжки, няма скрупули, за разлика от здравата.   

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Re: Не мога да не споделя!
« Отговор #592 -: Януари 31, 2024, 14:25:23 »
Quote (selected)
„Те не са хора, които се опитват да ви помогнат, те са хора, които се опитват да ви навредят.
Всеки, който преследва децата ви, всеки, който насърчава да имате по-малко деца, се опитва да ви накара да изчезнете. Буквално, това е толкова просто.“
https://pogled.info/svetoven/takar-karlsan-vsichko-koeto-kazvat-che-e-v-imeto-na-obshtestvenata-sigurnost-vsashtnost-e-evfemizam-za-kraen-fashizam.165297

Цивилизоваността винаги е за сметка на възпроизводството.

Нали поредната вълна обезхристиянчени монах-содомити от Окцидента не си въобразяват, че изкуственоинтелектуалните им техноидоли ще ги замразят в епруветки за като слегне праха? Щото гнилото се лекува лесно. Без ток и аппчета.
Я с манарче, я с ятаган...
*********   ✹    *********

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: Не мога да не споделя!
« Отговор #593 -: Януари 31, 2024, 15:21:40 »
бе маа му
Сеа ще те накажат, следва да псуваш на - бе родител 1.

Много е, как ще стане - не знам
Климов какво викаше за дегенератите, църквата, Сталин и пр?..
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Re: Не мога да не споделя!
« Отговор #594 -: Януари 31, 2024, 17:06:11 »
Погледнах го тоя Климов.

И напраих нова тема.

На който му е интересно - херцлих вилкомен  :beer_old:
*********   ✹    *********

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: Не мога да не споделя!
« Отговор #595 -: Януари 31, 2024, 18:12:50 »
Нали поредната вълна обезхристиянчени монах-содомити от Окцидента не си въобразяват, че изкуственоинтелектуалните им техноидоли ще ги замразят в епруветки за като слегне праха?
Ще разтоварват планетата от себеподобни, с тежко имбецилната вяра, че правят добро. Гретенизми. Окцидента успешно се самозатрива, следвайки принципа, че Господ наказва чрез отнемане на акъла. И да не беше самоунищожителната либерастка идеология, в "белия свят" имаме много сериозен проблем с възпроизводството. Спадащ фертилитет, не само женския. Физиологично във всяко следващо поколение мъжкия фактор е все по-зле, като черната статистика вангува имплозия след 15 до 20 г.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Re: Не мога да не споделя!
« Отговор #596 -: Януари 31, 2024, 18:31:00 »
Ще разтоварват планетата от себеподобни, с тежко имбецилната вяра, че правят добро.

Баш.
Аман от добрините на идиоти-ентусиасти.
Извън Окцидента, най-тежко засегнати са хеви-окцидентални протекторати, що ли:

1. Южна Корея (шампиони)
2. Хонг Конг
3. Макао
4. Пуерто Рико
5. Сингапур
6. Малта
7. Украйна

https://data.worldbank.org/indicator/SP.DYN.TFRT.IN?most_recent_value_desc=false
*********   ✹    *********

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: Не мога да не споделя!
« Отговор #597 -: Януари 31, 2024, 20:15:40 »

https://data.worldbank.org/indicator/SP.DYN.TFRT.IN?most_recent_value_desc=false
О. Ле. Ле.
Изглежда, че с упоритост и слабоумие светът все пак ще бъде спасен. Само не е ясно от какво

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Не мога да не споделя!
« Отговор #598 -: Февруари 01, 2024, 00:20:11 »
Отдавна не бях слушал Фурсов. Интересни тези и разни информации по цялата палитра от Украйна до Ватикана  и оттатък.

https://www.youtube.com/watch?v=2c6mDEn2Wz4

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: Не мога да не споделя!
« Отговор #599 -: Февруари 01, 2024, 15:10:32 »
Сеа ще те накажат, следва да псуваш на - бе родител 1.
''Много поздрави на твоя родител 1'' достатъчно политкоректно ли е за европейски превод?
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...