Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 21, 2024, 01:17:12

Автор Тема: Взаимопомощ  (Прочетена 78665 пъти)

Eisblock, Bacho Кольо и 38 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1368
    • Профил
Re: Взаимопомощ
« Отговор #480 -: Май 20, 2024, 16:09:59 »
.
Сушене и закалване:
Оставете паркета да изсъхне добре. Времето за сушене зависи от типа масло и условията на околната среда.

Закалете паркета, като го изложите на светлина и топлина. ( изнесете го на балкона на чист въздух )Това ще укрепи покритието.

Помнете, че маслото за паркет е по-чувствително към влага и износване (т.че въздържайте се да ходите по него ), но с правилна грижа ще имате красив и естествен под. Успех! 🌿
  :well_done-1299:
Драги Фют, това само доказва, че ИИ не е най-умното нещо на света. Моят се старае и често е върло досаден, защото отговаря и когато не го питам, важното в случая е да се даде адекватен съвет на Кайли. Ако имаш идея сподели как да стане без циклене. За мен това е задължителен процес преди освежаване на паркет, но аз, естествено не съм експерт и не съм се борила с петна от стара влага върху него. Виж петна по таван от комшийско наводнение... :t2334:
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10127
    • Профил
Re: Взаимопомощ
« Отговор #481 -: Май 20, 2024, 16:17:40 »
За мен това е задължителен процес преди освежаване на паркет,

Пробвай с "Швепс". Всички твърдят, че освежавал добре.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8141
    • Профил
Re: Взаимопомощ
« Отговор #482 -: Май 20, 2024, 16:18:48 »
А продължавате.
Най доброто като износоустойчивост за паркет е епоксиден лак.
Преди него се нанася маслен лак. тъй че много поздрави на оргахим.
Вече никой не ползва щото втвърдителя е аминен. сега ползват разни полиуретанови, акрилатни и какви ли не още.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1368
    • Профил
Re: Взаимопомощ
« Отговор #483 -: Май 20, 2024, 16:24:51 »
За мен това е задължителен процес преди освежаване на паркет,

Пробвай с "Швепс". Всички твърдят, че освежавал добре.
За мен Швепс тоник е разредител на джина, или обратното, зависи от целта на експеримента. Не знаех, че става и за паркет. Век живи, век учись  ;)
----
Забавно ни е, но май не помагаме много на Кайли. Зорът е да се намери решение избягващо цикленето.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23965
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Взаимопомощ
« Отговор #484 -: Май 20, 2024, 16:31:03 »
Мани, мани!
Според ИИ е добре като го намажеш да го изкараш на терасата че да се втвърди.
После сигурно дървоядите ще го приберат и наредят. :133:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1368
    • Профил
Re: Взаимопомощ
« Отговор #485 -: Май 20, 2024, 16:41:08 »
И аз не съм фен на Изкуствените Изделия.  :t2618:
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 754
    • Профил
Re: Взаимопомощ
« Отговор #486 -: Май 20, 2024, 17:01:23 »
Всички викат, че няма боя, която да хване върху масло, пък и на мен ми се струва логично щом е разредител, да може и боя да хване отгоре.

Върху масло ще хване маслена боя. Един вариант е да тонираш маслена боя (или лак, както предложи Здравчето) която максимално да замаскира петната. Хубавото на маслените бои, е че попиват в дървото и по-лесно се поддържат с времето - просто боядисваш наново, без да има нужда да се сваля предишната боя. Но ако не е лак, ще се износва бързо ако се ходи много по паркета.

Ако наистина е много повреден от вода, може би е по-добре да помислиш за ламинат. Сега вече има много хубави.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1619
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Взаимопомощ
« Отговор #487 -: Май 20, 2024, 17:15:33 »

Драги Фют, това само доказва, че ИИ не е най-умното нещо на света. Моят се старае и често е върло досаден, защото отговаря и когато не го питам ( Твоят ИИ ще трябва да е женски  :giggie:), важното в случая е да се даде адекватен съвет на Кайли. Ако имаш идея сподели как да стане без циклене.   :t2334:

Ами евентуално паркетът да се пренареди, като отделните части се сложат от другата, чистата страна ( без следи ). Може и да стане :blurry_drunk-2127:
P.S. Друг вариант е да го полееш с вода, за да няма отделни петна, а всичко еднакво :smokin:
« Последна редакция: Май 20, 2024, 17:26:11 от Фют »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23965
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Взаимопомощ
« Отговор #488 -: Май 20, 2024, 17:19:33 »
Малко офтоп.
Спомних си времената кога имаше задължителна военна служба и как се "циклеше" спалното. :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1368
    • Профил
Re: Взаимопомощ
« Отговор #489 -: Май 20, 2024, 17:45:46 »
Твоят ИИ ще трябва да е женски 
Много вероятно е да си прав. Аз съм от ония демоде персони които признават само два пола. Значи ми се полага и женски ИИ. :smokin:
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3013
    • Профил
Re: Взаимопомощ
« Отговор #490 -: Май 20, 2024, 18:12:28 »
Имах едно време един откачен тъст, инжинер, дето все правеше някакви шантави ремонти, ама така джаста-праста и през просото, че свет да ти се завие. Та той също имаше паркет, дето беше в трагично състояние и твърдеше, че е неспасяем след някакво наводнение. И верно си изглеждаше ужасно.  Използва го вместо основа и му плесна отгоре един ламинат. Понеже стара кооперация, под паркета нямаше твърд под, а били някакви греди със сгурия (по-зле, пепелина) между тях (качествено предвоенно строителство, знаят сегашните майстори от кой да копират). И като ходиш по ламината той потъва. Аз си мислех че ще се сцепи за месец-два по шевовете и седя, бройкам дните и злорадствам. Не би - стои години наред и ич му не дреме, няма размествания, няма пролуки, само дето потъва, та хората се чудят какво има отдолу... Минаха години, сега и аз правя всичко джаста-праста без много да му мисля. Зараза, демек.

Просто продължавам мислата на Звездоброеца, де - бацни му един евтинджос ламинат (отгоре) и не се занимавай с щуротии.
« Последна редакция: Май 20, 2024, 18:18:19 от Banana Joe Maldonado »
*********   ✹    *********

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7425
    • Профил
Re: Взаимопомощ
« Отговор #491 -: Май 20, 2024, 18:46:55 »
Знам, че няма майстори тука, сите сме ентелегенция, ама ... случайно пък така - има ли боя, с която може да се намаже паркет, вече намазан с ленено масло?

https://www.osmo.com/ - тези продават масла за паркет и всякаква друга дървения.

Виж дали не предлагат нещо, което да ти свърши работа  – има доста тъмни масла на цвят, които евентуално биха скрили петната, които не ти харесват.
the lamers club honourable member …

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2335
    • Профил
Re: Взаимопомощ
« Отговор #492 -: Май 20, 2024, 18:49:13 »
Циклих плочка по плочка с елмашинка за шкуркане (нециклен и нелакиран с всевъзможни щети по него, а отгоре накован балатум, после пък го мазах и аз с някакво масло за открит дансинг) 47-годишен паркет, после грунд за дърво, после 2 или
 3 пъти, не помня вече, яхтен лак.  Не е мръднал оттогава и вода да разлееш. А, да, преди балатума редовно беше третиран с терпентин. Каквато и боя да намажеш, ще се изтрие в един момент. Другото - по-бързо и лесно - ламинат отгоре.
Останалото е губене на време.

Активен Accipiter

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 406
    • Профил
Re: Взаимопомощ
« Отговор #493 -: Май 20, 2024, 19:16:13 »
Ако по паркета няма деформация може да сложите винилова настилка.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11307
    • Профил
Re: Взаимопомощ
« Отговор #494 -: Май 20, 2024, 19:26:16 »
Кайле, я земи го асфалтирай!
Има и кого да питаш как се прай таа работа.
п.с.Избързай, че май след изборите, разправя - щял да е ноо зает!
 :bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9761
    • Профил
Re: Взаимопомощ
« Отговор #495 -: Май 20, 2024, 19:44:44 »
Паркетът е като качество перфектен, не скърца, не мърда, не е надут, май е лепен отдолу, проблемът е само визуален. Верно, ще звънна утре в Осмо да питам. Отгоре няма да слагам винил, аз го махнах заради паркета, сега да слагам друг тц.
Сетих се да погледна и шишето, намерих и кой е производител, ще се завлека на място да питам един ден.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?