Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 00:05:36

Автор Тема: Медицина, шарлатани, шамани, редови чакръкчии и чакри  (Прочетена 24645 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Една тема за медицина, алтернативна медицина и защо някой на смъртно легло оживяват, а други млади, задрави умират.

Quote (selected)
„Докторе, боли ме ухото!“

2000 г. пр. Хр. – „Ето, изяж тоя корен“

1000 г. сл. Хр. „Яденето на корени е езичество. Кажи тази молитва.“

1850 г. сл. Хр. – „Казването на молитви си е чисто суеверие. Изпий тоя еликсир“.

1940 г. сл. Хр. – „В този еликсир има змийско масло. Вземи това хапче.“

1985 г. сл. Хр. – „Това хапче не е ефективно, изпий този антибиотик“.

2000 г. сл. Хр. – „Този антибиотик е изкуствено произведен. Ето, изяж този корен!“

Годините са условни,може да ги променяте както искате по египетско, китайско или еврейско летоброене.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Тая тема е за наука и чародейство.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Ще помоля модераторите да изпълнят едно малко желание на Кайли да преместят темата.
Малко или много труд за тях.
Голяма радост за форумното човечество.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Mr. Blue

  • Гост
Имах други ангажименти и се позабавих-извинявам се!     :t1204:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Дано "ангажиментът" да е бил рус със сини очи и дълъг "стаж" като вас.

Благодаря за съдействието грешката беше моя.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Я глей ти каква изненада! А официалната медицина кво вика за билкарите?
Докторите рецептите за билки те ли ти ги дават? Прочела ли си изследванията за всяка една билка и ако науката е рекла, че не е установила лечебни ефекти, изхвърлила ли си тия билки?
Как изобщо ползваш билки за отхрачване, като има сиропи за тях? Официални, одобрени, предписани от доктор.
Официалната медицина вика различни работи за различните билкари, ще се изненадаш!
Познавам доктори, които не се гнусят от билките, познавам химици, които изследват билките, и съм постоянно любопитна кой какво е намерил.
Защо трябва да ползвам сироп за отхрачване, който е произведен някъде от някого и има консерванти и оцветители за да може дълго да "живее" на полицата в аптеката, когато мога аз да го спретна тоз сироп? Хем спестявам на природата цялата верига от събирането на съставките, през опаковката, логистиката, продажбата и изхвърлянето на опаковките. И природата, и аз сме на кяр.
Но всяко нещо с мярката си. Навремето наша дружка пострада зловещо от проблеми със съсирването на кръвта в краката. Работата вървеше с бързи стъпки към операция и ампутация, естествено, че всички приятели се бяхме юрнали да четем и търсим кой какво намери по въпроса. Попитахме доктора й дали няма да е против билкови рецепти от родната страна. Човекът пребледня, рече, че лошо в билките няма, но трябва да знае със сигурност какво и в какви дози пие пациентът. Щото така един индиец насмалко не го изпуснали при операция. Неговата рода надонесла противосъсирващи рецепти и го поила с ентусиазъм. Явно имали ефект лечебните им средства, защото по време на операцията кръвта отказала да се съсирва. Ама от думата "изобщо". Само героични усилия плюс кръвопреливане плюс купища други неща, които не зная как се казват, а вероятно вече не ги помня, успели да спасят момъка. Та кротко на завоите с алтернативната медицина, че и стандартната не винаги успява да реагира правилно и достатъчно бързо.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Е да де, ама тя официалната медицина вика различни работи и за хомеопатията.
Просто ти се удивлявам на начина на мислене.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Хомеопатията може да помага на медицината, както и някой шамар може да освести изпаднал в изпаднал в амок.
Всяко лечение според болестта.
Хомеопатия, диетология, класическа медицина, важното е лечителят да не вреди.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Е да де, ама тя официалната медицина вика различни работи и за хомеопатията.
Просто ти се удивлявам на начина на мислене.
Аз досега не съм срещала мнение на официалната медицина, което да подкрепя официално хомеопатията. На парче - да, в ограничени неща, отделни лекари, но цялостно - никога.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Да го речем простичко: ако утре отида в светая светих на местната официална медицина - клиниката Майо - и река, абе тук имам пришка на задника и искам да ми я излекувате хомеопатично, тамошните светила даже няма да ми разглеждат задника, а ще рекат, госпожо, ей там по-надолу по улицата сигурно има кабинет на хомеопат, ако не на нашата улица, на съседната или по-нататък, ние тук не я ползваме, благодарим ви за посещението, ей там е изходът.

AnonimusBG

  • Гост
Следащата тема е антиваксинацията.
Чакаме?

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Следащата тема е антиваксинацията.
Чакаме?
Че тя си влиза в медицината, поне засега!  :smokin:

Чок觧

  • Гост
Официалната медицина не вика различни работи за акупунктурата , билкарството , чакръкчийството , когато не се прилагат от шарлатани . Виж за хомеопатията негативните отзиви както и резултати от лечението са в пъти повече !

Налагало ми се е да се лекувам от различни заболявания през живота си . Почти винаги лекарите са ми препоръчвали един или друг вид билка , билкови чайове , настойки и прочие .
При счупване на ключицата отидох на лекар-чакракчия , работещ в спортния диспансер . Оправи ми ключицата без гипс, без нищо .
Когато получих схващане на пръстите на ръцете лекарите ми препоръчаха иглотерапия . След десет сеанса можех да си движа пръстите

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Сега да не зачекваме и тая тема, че влизаме в конфликт с правата на детето.
Някой да е виждал дете което с радост очаква да го боднат? :beer-405:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Чоки не разбрам защо разделяш хомеопатията от билките.
Само защото я практикуват различни по различни начини?
Същото като с иглите.
Може да те излекуват, може да ти изкарат окото.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
хомеопатията може /и трябва/ да бъде разглеждана единствено в комплект с шарлатанията.

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Quote (selected)
Чоки не разбрам защо разделяш хомеопатията от билките
Щот нямат нищо общо? Билколечението е да намериш билката с правилната активна съставка и да я извлечеш тая съставка в удобен за приемане вид. Лекуваш болеста, симптомите. Не "неправилно мислещото етерично тяло".
« Последна редакция: Март 16, 2019, 20:28:52 от Hateras »
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Чоки не разбрам защо разделяш хомеопатията от билките
Щот нямат нищо общо?

Имат повече общо от синтезираните в казан вещества.
Цялата история ми напомня за времената когато Библията не е могла да бъде написана на върха на иглата.
Е вече може, успяваме да я съхраним в такиваобеми.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Чок觧

  • Гост
Чоки не разбрам защо разделяш хомеопатията от билките.
Само защото я практикуват различни по различни начини?
Същото като с иглите.
Може да те излекуват, може да ти изкарат окото.
Защото билкарството е изпробвано стотици години и е емпирично доказано действието на една или друга билка .
Иглотерапията и акупунктурата е изпробвана хиляди години и е доказано действието им . Без да вадят на никого окото ! :)
Докато за хомеопатията не може да се каже нищо такова ! Достатъчно е да се сравнят резултатите от сполучливо излекуваните с билки , иглотерания , акупунктура и тия с хомеопатия !

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Докато за хомеопатията не може да се каже нищо такова ! Достатъчно е да се сравнят резултатите от сполучливо излекуваните с билки , иглотерания , акупунктура и тия с хомеопатия !

Предполагам имаш такава информация. :beer-405:
Щот аз като съм търсил няма, освен от агенция "Една жена каза".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Quote (selected)
Чоки не разбрам защо разделяш хомеопатията от билките
Щот нямат нищо общо? Билколечението е да намериш билката с правилната активна съставка и да я извлечеш тая съставка в удобен за приемане вид. Лекуваш болеста, симптомите. Не "неправилно мислещото етерично тяло".
В билковите сборове имаме реално измерими активни вещества. Във валериановия корен едно, в белия равнец друго, в жълтия кантарион трето. В хомеопатичните им "аналози" се вика "ходи я гони активната съставка, тя е три молекули на два кораба", и тя не лекува, а дава иширет на някакво етерично тяло то само да се излекува.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Някой да е виждал дете което с радост очаква да го боднат?

Не. Но пък и вече пораснал мъж не съм виждала такъв :D

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Предполагам имаш такава информация. :beer-405:
Щот аз като съм търсил няма, освен от агенция "Една жена каза".
Информация има с вагони, но предпогалам, че я търсиш на "изхода", а не на "входа". Биохимиците са сериозни люде, те имат разни колонки, разни спектрови анализи, разни опити с извлеци в различни среди - всичко това го има, но е среднодосадно за четене от средностатистическия човек, комуто като спиртен извлек най му е известна на баба му вишновката! (Велико откритие е вишновката, имам две бутилки за зъбобол, комерческо издание на поляците и се казва "Наливката на баба"!)
Но има и опити върху лабораторни мамути, пардон, мишки (олях се от другата тема за мамутите и мишките) и там пише за ефективността на препаратите. Има и изследвания върху двуноги доброволци и прочие. Дълго, дисциплинирано и с научна стойност. Зри в онзи (валерианов) корен!  :beer-405:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
В билковите сборове имаме реално измерими активни вещества.

Става все по забавно.
Имаме си уреди ще си ги мерим. :bigok:
Това като чука и проблемите.
В последно време покрай изобилието от китайски измервателни уреди наблюдавам с умиление как всеки мери "нещо".
То не бяха апарати за кръвно, крачкомери, домакински везни до 200 грама,електронни шублери и нивелири за еднократна употреба.
В чая има реално измерими активни вещества колкото силен го направиш, стомашната лигавица пропуска точно толкова колкото може да поеме, другото през ауспуха.
Изключвам редките отрови за които не е програмирана и могат да ни убият.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Quote (selected)
Имат повече общо от синтезираните в казан вещества.
Напротив, повечето "синтезирани в казан вещества" са сродни с наличните в билките.
Фармацефтите надлежно изучават билкарство, под зачуканото име "Фармакогнозия".
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Биохимиците са сериозни люде, те имат разни колонки, разни спектрови анализи, разни опити с извлеци в различни среди - всичко това го има,

Почти съм съгласен, с малка забележка.
Биохимиците нямат нищо освен знанията си, уредите са на тези дето плащат изследванията и искат "правилните" резултати.
Неправилните  ги няма  или просто не се публикуват в официозите, щото ако се даде глас, всяка втора страница с реклама отпада.
Ще бъде разрушен много милиарден бизнес.
Представаяш ли си свят в който няма манитол и аспартам, пастите за зъби са без флоурид, не се пие  кафе -такива са съпътстващите изисквания при прием на хомеопатия.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Е да де, ама тя официалната медицина вика различни работи и за хомеопатията.
Просто ти се удивлявам на начина на мислене.
Аз досега не съм срещала мнение на официалната медицина, което да подкрепя официално хомеопатията. На парче - да, в ограничени неща, отделни лекари, но цялостно - никога.

Ми аз веч двеста пъти писах тук ТУК, че във Франция има официални лекари хомеопати и за тях плаща здравната каса.
Ма ти не виждаш...сега видя ли го?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Напротив, повечето "синтезирани в казан вещества" са сродни с наличните в билките.

Като ментовият екстракт и манитола, като плодовото сладко и аспартама.
Kато часовник ROLEX за 10 000 долара и китайско менте за 3 долара? :m1731:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Е да де, ама тя официалната медицина вика различни работи и за хомеопатията.
Просто ти се удивлявам на начина на мислене.
Аз досега не съм срещала мнение на официалната медицина, което да подкрепя официално хомеопатията. На парче - да, в ограничени неща, отделни лекари, но цялостно - никога.

А освен това аз не съм срещала официалната цялостно да подкрепя и билкарството никъде.
Питам те що вярваш на некои билки и не верваш на некои хомеопатични, при положение, че официалната медицина не подкрепя ни едното, ни другото.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Вижте кво! Все още сме в простуден/окологрипав сезон, така че  две актуални рецепти от мен - усетиш ли, че ще ти "тръгва" носът - чай от липа, кантарион, риган (микс на око) с голяма лъжица мед и един аспирин (не е задължителен), памук, напоен с ракия в носа, горещ душ и разтриване с ракия.
При разстройство - отвара от подъбиче...пиеш поне три пъти през деня  :nuts:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Quote (selected)
Чоки не разбрам защо разделяш хомеопатията от билките
Щот нямат нищо общо? Билколечението е да намериш билката с правилната активна съставка и да я извлечеш тая съставка в удобен за приемане вид. Лекуваш болеста, симптомите. Не "неправилно мислещото етерично тяло".
всезнаещият се прояви
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
А освен това аз не съм срещала официалната цялостно да подкрепя и билкарството никъде.
сепак изучаването на билкарството подкрепа ли е или не?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Вижте кво! Все още сме в простуден/окологрипав сезон, така че  две актуални рецепти от мен - усетиш ли, че ще ти "тръгва" носът - чай от липа, кантарион, риган (микс на око) с голяма лъжица мед и един аспирин (не е задължителен), памук, напоен с ракия в носа, горещ душ и разтриване с ракия.
При разстройство - отвара от подъбиче...пиеш поне три пъти през деня  :nuts:

Баба ми много уважаваше и мащерката на печката винаги имаше чайник с мащерка.
Ходехме да берем с нея по поляните.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Quote (selected)
Напротив, повечето "синтезирани в казан вещества" са сродни с наличните в билките.
ндааа....
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
сепак изучаването на билкарството подкрепа ли е или не?

Изучаването на нацизма не е подкрепа, така че по-скоро НЕ.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
а изучаването с цел използване подкрепа ли е?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Пак ще повторя.
Опитите на Менгеле ( не го пиша доктор по морални съображения) са изучавани и използване до ден днешен от официалната наука, но не са подкрепяни.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
а изучаването с цел използване подкрепа ли е?
Пак ще постотна
ВЪВ ФРАНЦИЯ ХОМЕОПАТИТЕ СА ОФИЦИАЛНИ ЛЕКАРИ И ЗДРАВНАТА КАСА ПЛАЩА ЗА ТЯХ
Това подкрепа ли е, или не?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Още три бабешки рецепти
1. Бебешко дупе без значение дали е в памперси или пелени се маже с пречистена мас. Действа безотказно и никакви млека и лосиони не могат да се сравняват със свинския продукт
2. Пречистена мас добре размесена със стрит на фина прах цвят от невен е прекрасно мазило за кожата(особено за бременни жени) и те лишава от възможността да се сдобиеш с така  ненавижданите стрии. Ефектът е доста по-никакъв, ако вече са се появили - това е превенция  :nuts:
3. Поддръжка на лицето -  с обелките от всякакви плодове и зеленчуци преди се изхвърлят се маже лицето.
« Последна редакция: Март 16, 2019, 21:34:54 от Асол »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
а изучаването с цел използване подкрепа ли е?
Пак ще постотна
ВЪВ ФРАНЦИЯ ХОМЕОПАТИТЕ СА ОФИЦИАЛНИ ЛЕКАРИ И ЗДРАВНАТА КАСА ПЛАЩА ЗА ТЯХ
Това подкрепа ли е, или не?
кайли, бъди така добра първо да отговориш на зададения ти въпрос, а след това да подскачаш в посока погледа на третото око.

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Quote (selected)
Пак ще повторя.
Опитите на Менгеле ( не го пиша доктор по морални съображения) са изучавани и използване до ден днешен от официалната наука, но не са подкрепяни.
Правиш се на "ударен". Или по модерному - тролиш.
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Пак ще постотна
ВЪВ ФРАНЦИЯ ХОМЕОПАТИТЕ СА ОФИЦИАЛНИ ЛЕКАРИ И ЗДРАВНАТА КАСА ПЛАЩА ЗА ТЯХ
Това подкрепа ли е, или не?
Можеш да похилядниш - в Канада се плаща за чакръкчии, въпреки че не са официални лекари. В Канада се плаща на билкари, въпреки че не са официални лекари. НО САМО ОТ ЧАСТНИТЕ ЗАСТРАХОВКИ. Държавата за хомеопатия не плаща.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Пак ще повторя.
Опитите на Менгеле ( не го пиша доктор по морални съображения) са изучавани и използване до ден днешен от официалната наука, но не са подкрепяни.
Правиш се на "ударен". Или по модерному - тролиш.

Според мен това което прави фармацията е паразитиране върху идеята за билките.
Не продават билки, а синтезирани подобия на това което създава природата.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
а изучаването с цел използване подкрепа ли е?
Пак ще постотна
ВЪВ ФРАНЦИЯ ХОМЕОПАТИТЕ СА ОФИЦИАЛНИ ЛЕКАРИ И ЗДРАВНАТА КАСА ПЛАЩА ЗА ТЯХ
Това подкрепа ли е, или не?
кайли, бъди така добра първо да отговориш на зададения ти въпрос, а след това да подскачаш в посока погледа на третото око.
Не е.
Изучаването е изучаване, за да види дали да се подкрепи, или не.
Виж, официалното плащане от държавата за ползване на лекари-хомеопати Е.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Quote (selected)
ндааа....
Що мучиш? Не ти допада разделянето на хомеопатията от билколечението?
Ми факт - пълни противоположности са. И още един факт - билколечението е в основата на съвременната фармация. И като принципи /нищо общо с хомеопатията/, и като техники, и като източници на суровина.
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
а, някоя билчица дали има за увреден гръбначен стълб? :image008:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
а изучаването с цел използване подкрепа ли е?
Пак ще постотна
ВЪВ ФРАНЦИЯ ХОМЕОПАТИТЕ СА ОФИЦИАЛНИ ЛЕКАРИ И ЗДРАВНАТА КАСА ПЛАЩА ЗА ТЯХ
Това подкрепа ли е, или не?
кайли, бъди така добра първо да отговориш на зададения ти въпрос, а след това да подскачаш в посока погледа на третото око.
Не е.
Изучаването е изучаване, за да види дали да се подкрепи, или не.
Виж, официалното плащане от държавата за ползване на лекари-хомеопати Е.
аха. е, щом не е, аз бях дотук.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Пак ще постотна
ВЪВ ФРАНЦИЯ ХОМЕОПАТИТЕ СА ОФИЦИАЛНИ ЛЕКАРИ И ЗДРАВНАТА КАСА ПЛАЩА ЗА ТЯХ
Това подкрепа ли е, или не?
Можеш да похилядниш - в Канада се плаща за чакръкчии, въпреки че не са официални лекари. В Канада се плаща на билкари, въпреки че не са официални лекари. НО САМО ОТ ЧАСТНИТЕ ЗАСТРАХОВКИ. Държавата за хомеопатия не плаща.
Е, ама държавата Франция ПЛАЩА.
Кое не разбра?

И това беше отговор на твоята теза
–––––––––––––––––––––––––
Аз досега не съм срещала мнение на официалната медицина, което да подкрепя официално хомеопатията. На парче - да, в ограничени неща, отделни лекари, но цялостно - никога.
––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Е, плащането на държавата за такива лекари официална подкрепа ли е, или не?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Quote (selected)
Според мен това което прави фармацията е паразитиране върху идеята за билките.
Не продават билки, а синтезирани подобия на това което създава природата.
Бива, всеки има право на избор - чисто природни продукти или фармация.
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Ся, сериозно.
За мен пеницилинът, ваксините (тези в имунизационните календари на отделните региони, според спецификите им, плюс тези срещу болести, предавани от животни), хигиената(антисептичните средства и тяхното повсеместно приложение) и секциото са най-страхотните постижения в полза на човечество и не бива да има нормален човек, който да не го отчита. Аз си карам на бабини рецепти, но ако не действат след третия ден - следва доктор и евентуално антибиотик. Тва е положението

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Quote (selected)
Е, плащането на държавата за такива лекари официална подкрепа ли е, или не?
Не е задължително да е подкрепа по медицински показатели. Представяш ли си, има политици, които са склонни да харчат бюджетни пари, за да печелят популярност. И ако достатъчно избиратели настояват държавата да им плаща голата вода, наречена хомеопатия... ми що пък да не си дигнат малко популярноста? :nuts:
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
дрън дрън
Значи изследването е подкрепа, ама официалното разрешение и плащане от държавата не е подкрепа. Говориш, колкото да си браниш позицията, вместо да я трасформираш. Признак на високо его плюс закостеняло мислене, а това пък не е признак на интелект.
Така е и с всички учени, има цели книги, изписани по въпроса. Учените бранят позициите си, не бранят науката. Затова науката не е толкова обективност, колкото субективност, защото отразява не обективния свят, а субективните позиции върху обективния свят.
Ерго, науката няма как да е обективна, защото се пречупва през субективни глави.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Учените бранят позициите си, не бранят науката
Не. Учените са като журналистите. Бранят позициите на този, който им плаща.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Quote (selected)
Значи изследването е подкрепа, ама официалното разрешение и плащане от държавата не е подкрепа.
Смесваш две неща. Изучаването на фармакогнозия показва отношението на фармацията към билколечението.  И това отношение е положително. Не ми се препрочита темата, но мисля, че точно ти зададе подобен въпрос. Е, постарал съм се да отговоря аргументирано.
От друга страна, плащането на държавни пари за хомеопатия може да е медицински И/ИЛИ политически обосновано.

Останалата част от мнението ти са лични нападки и квалификации. Ако очакваш да постигнеш нещо с тях, значи съвсем си загубила връзка с реалноста.
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Hateras
Да се върнем на един от постулатите на фармацефтиката.
"Няма отрови има дози."
Това не те ли води към мисълта, че дозите имат не само горна, но и долна граница.
Къде е горната, къде е долната?
Все още пробваме не сме видели границите, не сме изучили всички действия на веществата върху живите организми или сме стигнали върха на знанието?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
 
Quote (selected)
Това не те ли води към мисълта, че дозите имат не само горна, но и долна граница.
Колегите фармацевти силно се интересуват от долната граница. Едно, заради цената /и печалбата/, и второ заради страничните ефекти. По правило, колкото е по-малка дозата, толкова по-слаби са нежеланите последици.
Където и да е долната граница, смело мога да предположа, че е далеч от разреждане "200С" колкото е при "Осцилококцинум". Ти нали знаеш какво е разреждане "200С"?
Още повече, че самите хомеопати говорят за коренно различен механизъм на действие, който не се базира на доза а на съвсем други неща.
« Последна редакция: Март 17, 2019, 12:00:24 от Hateras »
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Не подозирах, че химията в частност фамахимията е стигнала до пълното, крайно познание за веществата, че вече няма тайни какви са техните проявления, на ниво молекула, атом, субчастици- оппа,това вече е във физиката.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Не подозирах, че химията в частност фамахимията е стигнала до пълното, крайно познание за веществата, че вече няма тайни какви са техните проявления, на ниво молекула, атом, субчастици- оппа,това вече е във физиката.
В увреждането на рецепторите и в предизвикването на автоимунни заболявания фармамафията има сериозни успехи. Обаче от скромност избягва да се хвали.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Quote (selected)
Не подозирах, че химията в частност фамахимията е стигнала до пълното, крайно познание за веществата, че вече няма тайни какви са техните проявления, на ниво молекула, атом, субчастици- оппа,това вече е във физиката.
Добре, ще ти се вържа на акъла.
Кое те кара да подозираш подобни неща?
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Науката търси нови хоризонти, някой от тях са уж задънени улици, пък по някое време се отпушат.
В моя свят както вече писах на едно ниво хомеопатията работи, на друго ползвам традиционната медицина, ако се наложи ще прибягна и до акупунктура.
Никое о тези направления не ми дава пълно лечение, затова за различни проблеми ползвам различни инструменти.
1/200 разреждане може и да е немислимо в традиционната химия, но ако тя не знае всичко?
Освен това за скатулите например ако е 9 не се взема 1, а няколко по предписание, 3, 5, 10.
Статистически има голяма вероятност да получиш активно вещество.
ЕС е вреден за вашето здраве!