Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 19:26:15

Автор Тема: коронавирус - тема за коментари  (Прочетена 240936 пъти)

Дърт Вейдър и 20 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1380 -: Декември 26, 2021, 19:15:14 »
Quote (selected)
.....и аз продължавам да правя разлика между одобрена и условно одобрена.
това е твой проблем, пък и кво те интересува, ти няма да се ваксинираш поне още 5 години,
щото това е срокът за пълно одобрение на ваксина!
стой и кротувай до 26-та!:nuts: :smokin:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9563
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1381 -: Декември 26, 2021, 19:48:55 »
Чудя се гледаш ли се в огледалото, след такива лъжи и манипулации? Хайде, в добро настроение съм и може да си позволя няколко изгубени минути за поредния фейк.
Цитатът е от Ройтерс, даже съм го писала откъде е..
Ето това е казала в началото и това са сметнали адвокатите на ищеца, а и който и да е друг да е разделил едното число на другото, е сигурно получил същия резултат, независимо дали са ваксери, антиваксъри или хейтковци.
Айде малко по-адекватно, а?

The FDA has proposed to produce 500 pages per month which, based on its calculated
number of pages, would mean it would complete its production in nearly 55 years – the year 2076.
Until the entire body of documents provided by Pfizer to the FDA are made available, an .....

It took the FDA precisely 108 days from when Pfizer started producing the records for
licensure on May 7, 2021,14 to when the product was licensed on August 23, 2021.
15 We assume,
as the FDA has stated, that it conducted an intense, robust, thorough and complete review and
analysis of those documents in order to assure that the Pfizer vaccine was safe and effective for...

https://fingfx.thomsonreuters.com/gfx/legaldocs/egvbkaeggpq/vaccine%20foia%20status%20report.pdf
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1382 -: Декември 26, 2021, 20:06:09 »
Изумително! И на Коледа се влачат материали от интернет. За ваксините! Тва ако не е болест...

Честита Коледа все пак!  ;)

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1383 -: Декември 26, 2021, 20:25:23 »
Честита Коледа и на теб, Симпли! Ковидна, все пак :( :(

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1384 -: Декември 26, 2021, 20:25:44 »
Наблюдавам, че и ваксинираните, и неваксинираните във форума боледуват от една и съща болест. Уникална пандемия!

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1385 -: Декември 26, 2021, 20:34:45 »
Ти само наблюдател ли си? ;) Или си в пандемичната бъркотия „джаз“.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1386 -: Декември 26, 2021, 21:03:44 »
Изумително! И на Коледа се влачат материали от интернет. За ваксините! Тва ако не е болест...

Честита Коледа все пак!  ;)
Честита и на теб. Здраве, щастие и успехи на всички.
Поздрави и за модериращите темата. Наистина не би трябвало да се оставят препратки към официални документи в такива теми, нито коментари основани на такива документи. Само интерпретациите им, при това по-специфичните, са достойни да не отиват в кошчето.

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1387 -: Декември 26, 2021, 21:08:29 »
Споко, отдавна съм се декларирал какъв съм: патил! Преболедувах, оживях, сега съм тип-топ. Ваксинирах се и чакам 75-те лева. И отново ще съм тип-топ. Но не съм посветил остатъка от дните си за пропаганда на едната или другата теза. Ей богу, ако ми предоставеха избор: "Ковид или 1000 постинга", аз ще предпочета Ковида! Това, което се твори тука, наистина е болестотворно. Не мога да си представя древния форум, оня изконния, на който да са се събрали две тълпи и 24/7 да си доказват една на друга убежденията. А нашият форум се превърна точно в това.

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1388 -: Декември 26, 2021, 21:24:30 »
Ясно. Разбирам. Бъди здрав. Ако пиеш, и наздраве. :beer_:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9563
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1389 -: Декември 26, 2021, 21:58:27 »
Изумително! И на Коледа се влачат материали от интернет. За ваксините! Тва ако не е болест...

Честита Коледа все пак!  ;)
Ми като не моем да одим никъде да се забавляваме
Честита Коледа и здрава година
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9563
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1390 -: Декември 26, 2021, 22:02:14 »
ех, ако пиех, щях поне да се развличам с алкохолни пари..
Телевизия не гледам от години, откак една коледа, май беше 2012, пуснах новините да погледам нещо хубаво как празнуват хората по света и оттам ме облъчиха за пет минути за жена, хвърлила се под метрото в София, пожар нам си къде и някой извадил окото на някого другиго в с. Три уши, Задкаспичанско... та оттогава никва телевизия
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1391 -: Декември 26, 2021, 22:11:12 »
ех, ако пиех, щях поне да се развличам с алкохолни пари..
Телевизия не гледам от години, откак една коледа, май беше 2012, пуснах новините да погледам нещо хубаво как празнуват хората по света и оттам ме облъчиха за пет минути за жена, хвърлила се под метрото в София, пожар нам си къде и някой извадил окото на някого другиго в с. Три уши, Задкаспичанско... та оттогава никва телевизия
няма страшно, в нета те облъчват ежесекундно! :nuts: :smokin:

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1392 -: Декември 26, 2021, 23:02:22 »
Да беше по-скоро обърнал внимание на данните от статията и на цензурата, която големите корпорации налагат върху всяка информация, противоречаща на правата линия., като тук влизат и гугле, и туитер, и т.н.
Примерно, учени с десетилетия опит са затъмнявани, видеа с тях сваляни от тубата, устата им затваряна в туитър и фейкбук.
Щот той Интернета почва и свършва с фейсшита и твитера... Ама е по-лесно да хленчите.  :nuts:
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1393 -: Декември 26, 2021, 23:05:47 »
Кодовото название на тези строго засекретени научни изследвания беше - Харвардски проект.
Строго засекретени, известни на всеки хахавелник в Нета. :nuts:
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1394 -: Декември 27, 2021, 00:05:04 »
какъв трафик на сураттефтера ти се привижда? това е статия от bmj, цензурирана от сураттефтера.
Да де, и хленча е, че фейсбук и твитер цензурират каквото там са решили да цензурират. Ти си наясно - частен сайт, каквото реши собственика, това става.
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9563
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1395 -: Декември 27, 2021, 00:08:58 »
Щот той Интернета почва и свършва с фейсшита и твитера... Ама е по-лесно да хленчите.  :nuts:
Интересно ти къде си въобразяваш, че пишат известни учени, политици и подобни, само по симпозиуми и специализирани списания или надничат и във форуми като тоя?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1229
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1396 -: Декември 27, 2021, 06:02:52 »
Дърляме се ние тук, ама ето хората пИчелят световно признание...
https://www.segabg.com/hot/cnn-shefut-na-pfizer-e-direktor-na-godinata

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23774
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1397 -: Декември 27, 2021, 09:33:27 »
Quote (selected)
Германската полиция разследва над 11 хиляди души, които са си купили фалшиви сертификати за ваксинация срещу COVID-19, съобщи Berliner Tageszeitung. "Сделките" се договарят в социалните мрежи като Telegram, WhatsApp и Facebook, а също и през платформи за онлайн търговия.Само в Бавария фалшивите документи са над 3 хиляди, в Берлин - около 1028, а в Хамбург са над 720.
https://www.segabg.com/hot/i-germaniya-ima-epidemiya-falshivi-sertifikati
Като ни управляват Уманитарии дето не са чували за действието и противодествието резултатите ще са такива и в здравеопазването и в енергетиката.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1398 -: Декември 27, 2021, 10:25:16 »
Напротив, много добре познават и действието, и противодействието. Защото ваксината също е противодействие.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23774
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1399 -: Декември 27, 2021, 13:14:31 »
Имам една мислЪ и ще се радвам някой смислено да ме опроворгае.
От писаното вече имаме трети вариант по нищо не приличащ на предните два.
Заразява различно, проблемите които създава са различни, лечението различно, "ваксините" също деистват или не му действат различно, обаче ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ПОНЕ ТРИ ВАКСИНИ.
Имаме на практика "атипичен" сезонен грип, с висока смъртност предимно по политически, икономически,медийни и фармамафиотски причини.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1400 -: Декември 27, 2021, 13:27:35 »
предимно по политически, икономически,медийни и фармамафиотски причини.
Не съм съгласен с теб. Смъртността не се дължи на политически и медийни причини. Използвал си „предимно“. Моля, освен изброените по-горе причини /според теб/, кои са неспоменатите, пак според теб.

Ето единният международен класификатор за болестите /заболявания и външни причини/. Състои се от три тома с включени няколко справочника.
https://srzi.bg/bg/mejdunarodna-klasifikaciya-na-bolestite-10
 
« Последна редакция: Декември 27, 2021, 13:43:01 от Споко »

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1401 -: Декември 27, 2021, 13:31:40 »
Защото ваксината също е противодействие.
Така е. В случая с Ковид19 - противодействе срещу здравия разум.

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1402 -: Декември 27, 2021, 13:39:34 »
противодействе срещу здравия разум.
Хмм. Преди време Мае Аши /май/, или Енгелс, не си спомням кой, пусна всички видове/типове ваксини до момента-векторна, иРНК, протеинова, неактивен вирус, в т.ч. и произвежданите в Китай и Куба. Еле па я! е прав - всяка ваксина е противодействие на някакво заболяване.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23774
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1403 -: Декември 27, 2021, 13:39:42 »
Според мен икономическите проблеми са основните.
Политиците се опитват да отложат голямото БУМ  да не се случи в техния мандат, а каво ще стане след четири, пет години никой не се интересува ( навсякъде по света , не само нашите ).
Медиите вървят пред и след тях и бият тъпана.
Фармафиотите са случайните кеширащи, при "войната с терора" ВПК бяха печелившите  и успяха да захлебят достойно.
Много хора загинаха тогава прогонени от домовете си, сега загиват в лечебниците.
Политиците са "загрижени" преди отстраниха много човешки свободи, сега още малко затягат примката.
Няма значение каква "криза" ще борят, резултатите са важни и не са в наша полза.
И да имаме нов, по-смъртоносен грип и нямаме лечение срещу него, засега имаме само "мерки".
Живели сме хилядолетия с други вируси, ще преживеем и този.
Колкото по-малко са "мерките" по-бързо ще го преодолеем.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1404 -: Декември 27, 2021, 13:44:15 »
Колкото по-малко са "мерките" по-бързо ще го преодолеем.
С цената на какво?
Съгласен съм с това: „Политиците се опитват да отложат голямото БУМ  да не се случи в техния мандат, а каво ще стане след четири, пет години никой не се интересува ( навсякъде по света , не само нашите ).“

Може би е за темата „Кино“, но този филм - Don't look up, който случайно гледах наскоро по Нетфликс, ме наведе на много въпроси. И да, хареса ми. Имаше сатира, закачки, ирония, самоирония в представената апокалиптична ситуация. Не съм киноман и не мога да пиша за кино, както колегите от темата “Кино“ във форума.
Трейлър: https://youtu.be/RbIxYm3mKzI
https://www.digitalspy.com/movies/a38470251/dont-look-up-ending-explained-netflix/
« Последна редакция: Декември 27, 2021, 13:58:11 от Споко »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23774
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1405 -: Декември 27, 2021, 14:04:20 »
 Цената е винаги живота.
100 години в страх или няколко на свобода.
Всеки сам избира, накрая животът и в двата случая свършва.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9563
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1406 -: Декември 27, 2021, 14:07:43 »
С цената на какво?
Да, наистина... Какво се случва със стадото, ако всяка овца е изолирана в продължение на две години зад маски и разстояния? Не отслабва ли колективният имунитет към всякакви други зарази? Не създава ли стерилната среда повече възможности за лесно разболяване, понеже организмът не си е изградил имунитет?
Наистина, нека оставим ковида настрана, какво става с останалите бактерии и вируси, когато всяка овца е отделена и опакована в целофан за две години, а после внезапно съберем овцете като преди?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1407 -: Декември 27, 2021, 14:11:31 »
Имам една мислЪ и ще се радвам някой смислено да ме опроворгае.
А де... Няма кой да те опровергава, защото администрацията никак не ги обича тези работи. Само Правилната Линия, която е:

Ковид няма, това е някакво леко сезонно грипче, което повечето хора вече са прекарали, но отминава. (цитати на мангъров, на туитър, от фейсбук, картинки за Израел с текстове на руски...).

Няма умрели от ковид. Аргументация - няма аутопсия на всеки починал и заключение, че е умрял от ковид, а не от нещо друго. Цитати и препратки - Ibid.

Ако изобщо има някаква допълнителна смъртност, тя не е от отминаващото леко грипче, а единствено от занемаряването на болничната система и грижите за другите болести. Цитати и препратки - Ibid.

Т. нар. ваксини (всъщност суроватки някакви) не помагат срещу отминаващото леко грипче, а само вредят. Направени са само за да има печалби Фармата (е не цялата, само няколко компании, но все пак...). Не са тествани 30-40 години, следователно са вредни и с непредсказуеми последици. Само глупаците се ваксинират, а умните не правят такива простотии. На местата с много ваксинирани и умрелите и приетите в болници са повече, отколкото на местата, където такива простотии като ваксиниране са по-редки. Ваксинираните се разболяват и умират повече... Цитати и препратки - Ibid.

Информация за т. нар. ваксини (или поне за една от тях) ще се получи след 55 (вариант - 75) години. Внимание! Ако такива твърдения се нарекат лъжа, с фалшива аргументация от сорта на документи на щатски федерален съд, това трябва да отива в кошчето, а фалшификаторите използващи  такива неща - вероятно поне в Сибир.

Взел съм си четка за зъби и спален комплект...:smokin:

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1408 -: Декември 27, 2021, 14:12:23 »
накрая животът и в двата случая свършва.
Да бе, чели сме го това, върху един камък: "Човек и добре да живее, умира и друг се ражда." Само че има значение дали човекът ще умре в царски покои или като куче на бунището.

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1409 -: Декември 27, 2021, 14:27:18 »
Не отслабва ли колективният имунитет към всякакви други зарази?
Какъв колективен имунитет при този специфичен вирус? Ми в този форум са пускани бая статии от реномирани източници, че с този шибан вирус към момента не може да се постигне колективен имунитет.

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1410 -: Декември 27, 2021, 14:40:49 »
Информация за т. нар. ваксини (или поне за една от тях) ще се получи след 55 (вариант - 75) години. Внимание! Ако такива твърдения се нарекат лъжа, с фалшива аргументация от сорта на документи на щатски федерален съд, това трябва да отива в кошчето, а фалшификаторите използващи  такива неща - вероятно поне в Сибир.
Калинчо, Ярослав коректо и дал финала само на 28 т. от линка, който той самият беше приложил. Не подкрепям решението на паралелепипед да го замрази до 31122021. Bias. Всеки във форума има право на мнение и има право да цитира това, което той/тя намери за добре. Твърденията на другата страна не са лъжа, защото присъстват в няколко точки от същия документ, цитиран от Ярослав. Интерпретацията е на журналистите, но е следвала документа от съда в щатите. Там е посочено и основанието на FDA тотално да игнорира ищеца. Пропуснатото от Ярослав, има право, е 7 от 8-те приоритета се равняват на 12,000 стр. За останалите четири приоритета на ищеца,  съдът директно казва, че са inapt и невъзможни за постигане в искания от ищеца срок - 3 март 2022 г. Предвид ангажираните само 10 души, които няма как да прочетат и най-вече, затрият със сиво /redact/ конфиденциалните елементи в онези 329,000 страници.
ПП. Тази година Файзер продаваше достъпа до информацията за ваксината за 2 млн.+ шатски долара. От догодина, тарифата им е 3 млн.+щатски долара. Ищецът бе приложил в един Exibit оферта на външна фирма, която да направи прегледа и посивяването на документите на Файзер за месец-два срещу 100-150 хил. долара.
« Последна редакция: Декември 27, 2021, 14:45:54 от Споко »

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9563
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1411 -: Декември 27, 2021, 14:49:26 »
Информация за т. нар. ваксини (или поне за една от тях) ще се получи след 55 (вариант - 75) години. Внимание! Ако такива твърдения се нарекат лъжа, с фалшива аргументация от сорта на документи на щатски федерален съд
Мисля, че питах и писах, че става въпрос за всички останали вируси, не съм ли?

Калитко,
......
Информация за т. нар. ваксини (или поне за една от тях) ще се получи след 55 (вариант - 75) години. Внимание! Ако такива твърдения се нарекат лъжа, с фалшива аргументация от сорта на документи на щатски федерален съд.....
.......................
Калитко, твърдението не е лъжа и ти с нищо не го опроверга, освен с подигравка как антиваксърите разделили едно число на друго. Като че ваксърите ще го разделят другояче.
Не знам, ум не ми го побира как може да ти толкова нагъл?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9563
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1412 -: Декември 27, 2021, 14:58:54 »
и най-вече, затрият със сиво /redact/ конфиденциалните елементи
.............................
И какви са тия конфиденциални елементи при корпорация, набила ваксите си на половината земно население? Кой закон им позволява тая конфиденциалност, когато става въпрос за милиарди човешки животи?
Аз бях пускала видеото и няма да го търся повече, но ето, депутат от европарламента показва какво са получили депутатите в резултат на искането им за договора на фазер, текст няма, само почернено



Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен паралелепипед

  • Administrator
  • *****
  • Коментари: 383
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1413 -: Декември 27, 2021, 15:05:39 »
Калинчо, Ярослав коректо и дал финала само на 28 т. от линка, който той самият беше приложил. Не подкрепям решението на паралелепипед да го замрази до 31122021.


Айде стига обяснявали вместо мен защо съм направил и какво съм направил.
Ярослав замина за тролене, а не щото е борец за свобода. и не му е сефте

Тва борбата за правото да се създават конфликти поне у мен и поне на празниците ще предизвиква еднозначно поохлаждане на подстрекателите.


Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1414 -: Декември 27, 2021, 15:07:51 »
Айде стига обяснявали вместо мен защо съм направил и какво съм направил.
Ярослав замина за тролене, а не щото е борец за свобода. и не му е сефте

Тва борбата за правото да се създават конфликти поне у мен и поне на празниците ще предизвиква еднозначно поохлаждане на подстрекателите.

Правилно! Българинът има навика да спазва правилата, само и единствено когато това носи преки последствия и те са неизбежни!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1415 -: Декември 27, 2021, 15:12:27 »
Всеки във форума има право на мнение и има право да цитира това, което той/тя намери за добре. Твърденията на другата страна не са лъжа, защото присъстват в няколко точки от същия документ
Твърденията на "другата страна", които бяха оприличени на лъжа бяха от сорта "информацията е скрита за 75 години", "ще се предостави след 75 години" и от сорта. Има известна разлика с това информацията да се обработва и предоставя в продължение на 55 години. Това за начало. Положението с тези 55 (75) години е към септември 2021. До началото на декември 2021 има сериозно развитие и още доста (официална) информация по темата. За това е обръщано внимание (без квалификации), но твърденията за криене 75 години продължават и в края на декември 2021 г. Очевидно вече не е незнание, а как може да се нарече не бих искал да казвам. Явно правото е за фалшификати, а за опровергаването им - не.
Между другото, темата с "криенето на информацията за ваксината за 75 години" има доста интересно развитие и след началото на декември 2021 г. Пак с официални документи.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9563
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1416 -: Декември 27, 2021, 15:30:13 »
Калитко, факт е, че ФДА опита да скрие информацията, предлагайки по 500 страници на месец, и независимо какво се е случило впоследствие, това ѝ действие остава.
Няма да те уча наново на детската приказка как забит пирон се вади, ама дупката остава.
И какво, да не казвам, че за 108 дена дадоха разрешение, а сега не могат да представят документите, въз основа на които дадоха разрешение, в продължение на 55 години ли?
Ти си безкрайно, ама безкрайно нагъл в това отношение.
Да, как дадоха разрешение, като са прегледали, оценили, изследвали и т.н. всички документи за 108 дена, а сега не могат да ги само почернят поне същото време?
Усещаш ли се изобщо как затъваш?
И ако всеки от форума има право да цитира пасаж, който намери за добре, сещаш ли се, че това значи, че

всеки от форума има право да цитира пасаж, който намери за добре?!???
всеки значи всеки, сещаш ли се?

И последно, за 75-те години, аз не съм виновна, че ти не знаеш, че е искала и 75 години. Това, че ти не знаеш, не означава, че не го е искала, сещаш ли се?

Търси си информация, ето ти примерно заглавие

FDA Seeks 75 Years to Release Pfizer Vax Data
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1417 -: Декември 27, 2021, 15:34:16 »
И какво, да не казвам, че за 108 дена дадоха разрешение, а сега не могат да представят документите, въз основа на които дадоха разрешение, в продължение на 55 години ли?
Кайли, поне прочети основанията им. Технически не са в състояние да направят исканото от ищеца с наличните хора. Намекнах по-горе за различна дейност и време за одобряване, и различно време ред по ред да четат и посивяват информацията, която е конфиденциална.
ПП. Също казах, че ищецът е предложил наемане на външна фирма срещу 100-150 хил. долара да свърши работатата за 6-8 седмици.
Може и да бъркам, но от материалите по делото за достъп до информация от FDA датата на последните клинични изследвания беше 28 февруари, т.г. В едно от обясненията на Файзер прочетох, че фирмата изпраща ежемесечно информация до FDA за хода и резултатите от изследванията. Освен това, FDA ги беше задължила да правят бая изследвания с документа за одобрението на ваксината.
« Последна редакция: Декември 27, 2021, 15:41:07 от Споко »

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9563
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1418 -: Декември 27, 2021, 15:39:57 »
Ти сега искаш да ме убедиш, че една и съща агенция може за 108 дена да прочете, осмисли, анализира, провери за грешки, направи кросчек и всичко останало и да издаде разрешение, а после не може същия тоя текст само да почерни за 55 години?

Искаш ли да ти дам отнякъде 5 страници научен текст и да засечеш времето, за което ще го изчетеш, анализираш, чекнеш, осмислиш и вземеш решение, както и времето, за което после ще почерниш половината информация в него?
Кажи ми какво значи в случая конфиденциална информация и защо това не те притеснява?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1419 -: Декември 27, 2021, 15:42:36 »
Не рипай като някои други, моля. ;)
Пиша ти фактология и не си давам мнението. Което се различава от фактологията.

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1420 -: Декември 27, 2021, 15:44:47 »
Не обърна ли внимание на глагола, който използвах? Че съдът „отсвирва“ претенциите на ищеца :) и дава своите основания за това. Еми, не е мое мнение и отношение. :)

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1421 -: Декември 27, 2021, 15:48:58 »
Айде стига обяснявали вместо мен защо съм направил и какво съм направил.
Нищо не съм обяснявал. Казах си само мнението, което е неодобрително.
Стимул - - - празно - - - реакция ;)

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9563
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1422 -: Декември 27, 2021, 15:51:37 »
За останалите четири приоритета на ищеца,  съдът директно казва, че са inapt и невъзможни за постигане в искания от ищеца срок - 3 март 2022 г.
Да де, невъзможни за постигане до 3 март 2022...
Нерде 3 март 2022, нерде 2096, не ли?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1423 -: Декември 27, 2021, 15:54:12 »
Кайли, мило /по Firmin/. Не си права.
Офтопик. Та днес слушах една вселена душа в сегашно човешка тяло, особена реинкарнация. Когато ѝ се наложи, проговаря на португалски и руски. Иначе си е англоговоряща. Но, първият и единствен даунлоуд от Горе, е бил с испанския език ;)
Линк за Кайли. https://www.vbox7.com/play:bcc3f98cb6&pos=channelp_17 Наздраве, виртуално.
« Последна редакция: Декември 27, 2021, 16:51:43 от Споко »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1424 -: Декември 27, 2021, 18:06:42 »
Заместник-главният редактор на в. „Ню Йорк таймс“, отговарящ за новините от Азия, Карлос Техада умря на 49 години само ден след като се похвали в Инстаграм, че си е поставил бустерна доза на „Модерна“, за да се пази от страшния Омикрон. Преди това той се беше витаминизирал с две порции „Янсен“.

Причина за смъртта – сърдечен пристъп.

https://www.nytimes.com/2021/12/22/business/media/carlos-tejada-dead.html?fbclid=IwAR2eyF_Mzm3x5dojMakaNKUGuO1-rttzsf88xa7yWBpKO1I6EQzYRTLtJTA

Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9563
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1425 -: Декември 27, 2021, 18:28:27 »
Споко, видеото не се отваря на мойта територия, та не разбрах за кое не съм права. Обясни ми как могат за 108 дена да свършат сто пъти повече по обем работа, отколкото за найсе години.
Надявам се, че и ти смяташ, че да взимаш отговорно решение за живота на милионите американци, е по-отоворно от това да окомплектоваш документите по които си взел решението.

Don't look up и аз го гледах, таман навреме е излязъл, само дето не знам кометата ковидът ли я играе, или ваксината.
Ама за ненормалността на върховете едно към едно
« Последна редакция: Декември 27, 2021, 19:31:55 от kаily »
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9563
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1426 -: Декември 27, 2021, 18:41:49 »
Някой спореше за отрицателна ефективност, кас е пуснал в другата тема таблица от Англия за седмици 47-51.
Можете сами да видите къде е отрицателната ефективност
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23774
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1427 -: Декември 27, 2021, 19:05:09 »
Не знам защо е това натрупване на умрелите от различни щамове, по същество различни вируси с общ прародител.
Всеки е сам за себе си, в другата одая някой беше писал че са различни, преболедувалите от първите ненямат имунитет към новия омикрон.
Точно като грип, всеки сезон нещо ново със собствен подход къмимунитета.
Това че ние ги мятаме в едно чекмедже е доста ненаучно, но пък много помага за "старахуването" на стадото.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1428 -: Декември 27, 2021, 19:43:16 »
Ето я отрицателната ефективност последната колона в червено, в Англия по възрастови групи. Сравнен е броят заразени на 100хил души за ваксинирани и неваксинирани geimpft/ungeimpft.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1429 -: Декември 27, 2021, 19:53:44 »
Тия дни четох една статия писана още началото на 2021 и там точно това се подчертаваше - към коронавирусите няма как да се създаде траен имунитет поради техния характер, и затова ползването на ваксини е безперспективно. Сега с омикрона искат бустер всеки месец за да има достатъчно антитела, за делтата бустер на 3 месеца. Затова за ефективност на ваксината в случая изобщо не може да се говори, другия голям проблем е, че ваксината не е стерилизираща, и ваксинираният е приносител и разпространител на вируса. Така, че нека тая лъжа с ваксините да я сложим настрана. Те няма да решат проблема, то се и видя вече от случилото се последните няколко месеца.

Май тук я беше пуснал някой, много ценни и важни неща са написани в нея.
https://dversia.net/6340/covid-prez-2021-krai-ili-nachalo-na-krizata/
« Последна редакция: Декември 27, 2021, 19:59:12 от kas »

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9563
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1430 -: Декември 27, 2021, 21:22:13 »
19h22 : « Il faut augmenter le rythme de la vaccination encore, encore et encore »

Трябва да увеличим ритъма на ваксинирането още и още и още
Франция
От утре сабале бустерната доза е след три месеца
Пас санитер се трансформира в пас ваксинал, демек, няма да важат вече тестовете.
Възможна е четвърта доза
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1431 -: Декември 27, 2021, 23:26:18 »
Кайли, защо те учудва това augmentation du rythme de la vaccination? Увеличава ли се броят на заболелите сред неваксинираните? Увеличава се. Намалява ли броят на заболелите сред ваксинираните? Намалява. Изводът следва сам.
« Последна редакция: Декември 28, 2021, 00:14:49 от Еле па я! »

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1432 -: Декември 28, 2021, 00:10:50 »
Израел: ефективността на третата доза след 1 месец пада до 25%
https://tkp.at/2021/12/27/israel-bericht-3-dosis-wirkt-nach-einem-monat-nur-mehr-zu-25-prozent/

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1229
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1433 -: Декември 28, 2021, 02:47:01 »
Нещо от другата страна на океана:
https://news.yahoo.com/cdc-recommends-shorter-covid-isolation-213336599.html
За мен главното е:
"But the sheer number of people becoming infected — and therefore having to isolate or quarantine — threatens to crush the ability of hospitals, airlines and other businesses to stay open, experts say". Болднатото е мое
"Now, people who got their initial shots but not boosters are in the same situation as those who are partly vaccinated or are not vaccinated at all"!!!
Няма да преввеждам - тук има хора по-напред от мен в "ингилизкия", но все пак една творческа интерпретация:  Здрав или болен - трябва да се работи. А, и да се пази "здравеопазващата" система!...А на мен за "чей" ми е тази система изобщо и въобще, след като не ми върши никаква работа? Обаче си й плащам като поп!!! Примери - на поискване, но най-пресният: преди 10на дни закарах жената на лекар. Точно за Ковид - след позитивен тест и силно болна от вече 2-3 дни. След като излезе я питам: правиха ли ти рентген? А тя - не ме преслушаха дори със слушалка, ти за рентген питаш!!! Последно - в работата и казали, че за Ковид специални болнични не се полагат. Означава: ако вече си изразходил 5те дни полагащи се за годината, компенсираш или от платената отпуска (ако е останала) или взимаш неплатена.

Горното за срока на карантината НЕ отменя задължителната ваксинация на хората определни за такава по нареждане на президента. Даже и преболедуването не ти дава извинителна бележка!!! Преди около 10 на дни всички покрай мен всички се тръшнаха колективно (жената, дъщерята, а после и зетя). Слава богу вече вървят на оправяне. Та днес дъщерята се обадила на шефа си по този въпрос. Получила категоричен отговор: "Радвам се, че оздравяваш, но срокът за ваксинация е 15ти Януари"!


Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1434 -: Декември 28, 2021, 07:56:54 »
Човече, това не е шега работа! Как така няма да я прегледат? Ами ако има бронхопневмония? Имай пред вид, че започва без кашлица.

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1435 -: Декември 28, 2021, 10:39:44 »
266 са новоприетите в болници, като 87.22% от тях не са ваксинирани.
починали са 49 души, като от тях 95,92 не са ваксинирани.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1436 -: Декември 28, 2021, 11:14:04 »
8 млрд човеци, 280 млн. боледували, или болни в момента от Ковид-19. Починали 5.4 млн. Всичко това е официална статистика. В колко държави шикалкавят с броя на заболелите и със смъртните случаи? Едва ли сме единствени. Колко са безсимптомните които не се тестват, защото не считат това за необходимо, или не знаят, че трябва да го правят, защото нямат представа, че са заразени?.
120 000 заразени в Кралството за ден, 45 починали /данни преди Коледа/. И други европейски страни отбелязаха дневни рекорди в новите случаи от началото на пандемията при съотносимо много ниска смъртност. За какво е пак цялата тази истерия ?
----
Случайно попаднах на интервю на Костадин Костадинов по NOVA NEWS вчера. Това ли е единствения нормално мислещ за корона кризата български политик, джанъм?

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9563
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1437 -: Декември 28, 2021, 11:21:12 »
Кайли, защо те учудва това augmentation du rythme de la vaccination? Увеличава ли се броят на заболелите сред неваксинираните? Увеличава се. Намалява ли броят на заболелите сред ваксинираните? Намалява. Изводът следва сам.
С новия вариант се увеличава [size=78%]броят на заболелите сред ваксинираните[/size]
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1438 -: Декември 28, 2021, 11:36:10 »
Честито Рождество!
кайли, драга!
виждам, че не си си дала дори ден по светлите празници за да помислиш за делото си тук , добро ли правиш с него, зло ли?

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1439 -: Декември 28, 2021, 12:18:46 »
Лилиан, знанието носи свобода. Нищо лошо не прави Кайлито и онези които силно се интересуват от тази жизненоважна тема. Всички ние вече сме достатъчно добре осведомени за последиците от действието на вируса и на ефикасността и страничните действия на ваксините, и всеки може да прецени риска за здравето и живота си и да реши какви мерки да вземе за тяхна защита. В нашата ситуация големият проблем е, че властите в ЕС действат необективно и пристрастно, налагат с насилие един единствен избран от тях или спуснат им от другаде подход, който всички видяхме не работи така както им се иска на тях. Затова искаме или не е нужно това да се компенсира по някакъв начин, защото в крайна сметка ние не сме овце или безгласни роби и в 21 век е недустимо някой да си играе със здравето и живота на останалите по подобен неразумен начин.