Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 19, 2024, 02:55:55

Автор Тема: Корнелия срещу Баце  (Прочетена 273205 пъти)

0 Потребители и 6 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11131
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #2160 -: Януари 17, 2021, 08:56:22 »
А, сори, Онци ме е изпреварил, снощи писах поста но преди края ми изключи лаптопа щот батерията свърши и чак сега го постнах.
Няа значение.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2947
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #2161 -: Януари 17, 2021, 10:17:02 »
Не мога да разбера дали се правите на идиоти само заради спора или наистина ви идва отвътре.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23673
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #2162 -: Януари 17, 2021, 10:19:31 »
Не мога да разбера дали се правите на идиоти само заради спора или наистина ви идва отвътре.
При теб вътрешните дадености също вземат своя дан. :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #2163 -: Януари 17, 2021, 12:21:51 »
Не мога да разбера дали се правите на идиоти само заради спора или наистина ви идва отвътре.
При теб вътрешните дадености също вземат своя дан.

Тъкмо съм загряла в „езиковата тема” …  :D

Quote (selected)
дан

1. Само ед.ч., ж.р. Остар. Нещо, което трябва да се даде или върне; данък, дължимо.

      • Отдавам дан (на някого). Оказвам дължимата почит.
      • Плащам дан (на нещо). Не мога да се освободя от някакво влияние, понасям последиците от нещо.

2. м.р. Категория в джудото, която показва степента на владеене на техниката.

      • Като носител на първи дан, той има черен пояс.

http://www.onlinerechnik.com/duma/%D0%B4%D0%B0%D0%BD
:ive_got_it-1379:



Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #2164 -: Януари 17, 2021, 13:54:13 »
...
идиотизми, драги, плещиш само и единствено ти, съответно ако искаш да видиш кой се прави на идиот - погледни в огледалото.

специално за ментално нефункционални бивши бесно десни отломки:
1. в бсп има устав. нарушаването му е сериозно провинение, което се наказва строго, включително и с изключване - справка гергов.
2. в бсп има вътрешна опозиция, която беше разгромена на преките избори, но все още е изключително креслива. тя не може и няма да пропусне каквото и да е нарушение на устава.
3. бсп има лидер, който за първия си мандат:
3.1. показа, че има топки и може да отстоява мнението си. примери стамбулската, станишката и пес-женски джендъри. плюс кандидатурата на радев за президент.
3.2. показа, че се старае да изпълнява обещанията си, съответно се старае да не обещава неизпълними неща.
3.3. показа, че чува желанията на партийните членове, и ги отстоява. примери пак стамбулската, миграцията и прекия избор.
3.4. показа, че е способна да започне цялостна реформа в бсп. примери мандатността и прекия избор.
3.5. и същевременно нямам спомен да не се е подчинила на решение на колективните органи, които управляват бсп.

което прави бсп единствена и уникална в българското политическо пространство. знам, че за бивша синя отломка е трудно да го осъзнае, ама фактовете са си фактове. да им противопоставяш некадърно измислени инсинуации, измислени от некви журналя, говори за нивото на интелекта ти. тъжно. но фактовете са си фактове.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11131
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #2165 -: Януари 17, 2021, 16:56:54 »
Не мога да разбера дали се правите на идиоти само заради спора или наистина ви идва отвътре.
Каквото пиша, ми идва отвътре. Тва за протокола.Не правя справки в интернет /или само по изключение/, не чета предварително други мнения, независимо кой го изказва и т.н.
Що се отнася до идиотстването, когато поискам може и него да практикувам прилично, справка - оня форум, най вече при конвърсейшънз с тролчетата, щот ме кефят като цвилят.
Тук не е така, само продължавам да се чудя кво е станало с човека с който сме пили заедно ракията си.
И се чудя, дали ще се навиеш човеко, да седнем след година /живот и здраве/ да пием още по ена ракия, след като минат президентските избори?
Дали ще можеш да ме гледаш в очите - аз теб да, щото не изказвам крайно мнение, поне за Корнелините интервюта.
Апропо, ако се навиеш, аз ше донеса ракията, щот си мисля, че ще имам да черпя като познал.
А, да не забравя - и щото не ме впечатли твоята крушовица.
Тъкмо ще ти кажа И там къде си сбъркал.
Ъ?   
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #2166 -: Януари 19, 2021, 10:57:48 »
...да не се хабите, една писаница на журналиста Иван Бакалов (в първата версия на това си мнение Бакалов беше посочил и прогноза за броя на гласовете са съответните партии)

Quote (selected)
Иван Бакалов, журналист Ivan Bakalov - 16 януари в 20:40 ч.  ·

По-надолу са резултатите от изборите от 2009 насам, в брой депутатски мандати за една или друга партия. Накрая е мое предположение за изборите 2021 колко и за кого ще са мандатите.

Парламентарни избори 2009 г.
Мандати в парламента:
ГЕРБ             - 116
БСП (Коал. за България)- 40
ДПС             - 38
Атака       - 21
Синята коалиция     - 15
РЗС (Яне Янев)     - 10
Парламентарни избори 2013 г.
Мандати в парламента:
ГЕРБ      - 97 депутати
БСП (Коал. за България)- 84 депутати
ДПС     - 36 депутати
Атака     - 23 депутати

Парламентарни избори 2014 г.
Мандати в парламента:
ГЕРБ    - 84
БСП    - 39
ДПС    - 38
Реформат. блок   - 23
НФСБ-ВМРО    - 19
ББЦ (Бареков)    - 15
Атака    - 11
АБВ    - 11

Парламентарни избори 2017 г.
Мандати в парламента:
ГЕРБ             - 95
БСП             - 80
НФСБ,Атака,ВМРО - 27 (в момента са 21, има отделили се)
ДПС             - 26
Воля     - 12

Парламентарни избори 2021 г.
Мандати в парламента:
БСП               - 85 ?
ГЕРБ+ПатрЕоти       - 85 ?
ДПС                               - 28 ?
Има такъв народ       - 20 ?
Демократична България  - 12 ?
Граждани МаяМа, триото - 10 ?

Предвиждам ГЕРБ да направи коалиция с ПатрЕотите и СДС още преди изборите.
МаяМа и триото са на ръба, да влязат зависи и от избирателана активност и колко други ще отпаднат.
Като наближи и се очертаят коалиции - още прогнози. 🙂

Пепи, ти си по броенето?


Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2947
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #2167 -: Януари 19, 2021, 13:13:09 »
Несериозно.
Може и да съм пропуснал нещо, но във всички сондажи досега Герб (без партньори!) има малко повече от БСП, а Слави е доста над ДПС.

Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #2168 -: Януари 19, 2021, 13:20:44 »
Пепи, кое е несериозно?
Сондажите или мнението?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #2169 -: Януари 19, 2021, 13:28:22 »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #2170 -: Януари 19, 2021, 15:21:16 »
Онци, чак сълзи ми потекоха ...  :b0315: :b0230: :b0315:


« Последна редакция: Януари 19, 2021, 15:24:46 от Джиджи »

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2947
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #2171 -: Януари 19, 2021, 17:11:44 »
Пепи, кое е несериозно?
Сондажите или мнението?
Написал съм го достатъчно ясно, съжалявам, ако имаш проблем с разбирането. Или просто тролиш ?

Междувременно забелязвам един положителен (по мое мнение) ход на Корнелия -
Нинова кани Манолова и Трифонов за общ фронт за честни избори
Ако укроти амбициите си да бъде капитан на гемията, може да се получи нещо.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11131
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #2172 -: Януари 19, 2021, 20:40:16 »
Пешо, я пак?
Слафчу вече се изпльока.
Та кой ся викаш да укротява амбициите?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2947
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #2173 -: Януари 20, 2021, 09:06:08 »
Явно и ти не четеш с разбиране.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4337
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #2174 -: Януари 20, 2021, 10:41:12 »
Ако укроти амбициите си да бъде капитан на гемията, може да се получи нещо.

Въпреки, че е твърде далеч от идеала ми за водач на лява партия, ще кажа, че Нинова твърде добре капитанства гемията. Добре се ориентира в бурното море, в общи линии държи курс, периодично изхвърля ненужния баласт. Е,  понякога дава странни и леко противоречиви напътствия, приближава гемията до опасни рифове,  но все пак успява да я преведе през плитчините и завихрянията.

...за крайно и дълбоко неудовлетворение на сички пешовци.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11131
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #2175 -: Януари 20, 2021, 11:18:02 »
Явно и ти не четеш с разбиране.
Би ли хвърлил светлина в мрака на душата ми?
Дали само на мен ми се струва, че поканата към няколко опозиционни и ИЗВЪНПАРЛАМЕНТАРНИ партии за общи действия по контрол на честността на изборите е капитански напън или желание да приобщи неккви неясни все още, или поне недоказали се  субекти като поведение и възможности за участие в управлението на изстрадалата ни мамковина?
Дали изпльокването на учиндолския е мъдрост или желание да е "сам юнак на коня", неосъществимо толкова, че отсега да е съмнителен, или смешен, или и двете?
Една идея по предпазлив е Бойкикевия, както четем днес, но и той все още е само потенциален.
Е, при това положение, кой Пеше има напъни за капитанския мостик? Подалия ръка към лаладжиите намиращи се все още извън гемията или кресливите и все още недоказали се "кептъни" препускащи на брега и сипещи люти закани към тирана и отвреме на време оглеждащи се дали не крякат твърде силно, че да ги чуят на гемията и сетне...
Кой Пешо е по предпазливия? Кой е по смирения?
Пешо, имам едни съмнения, че май ти не разбираш написаното от теб, та едва ли са ти виновни четящите.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #2176 -: Януари 20, 2021, 12:22:12 »
  Аз за Баце и Корнелия не можем да се изкажем, те са Олимписки Божества..Светли Софянци. :aplause:

     Ама за герой - полубог,  по нашите села зная нещо.. Откъмто Баце е.. :too_happy-1067:
 
   Един такъв герой :too_happy-1067: оглави Държавна Служба -  награда за изборен принос.. Назначи 6 броя подгерои по такавa :sad-1321:, същата награда..
  Аха-аха, да стае и депутат, ама неби.  :sad-1321:

  Сега твърдо иска да стане 'народен представител'.. :bigok: Ама толко твърдо, че ми предлага Една Сума - Добра Сума,  да я раздавам... Мене ме кани???! Разкри некои тайни от Кухнята.. ама отказах му...  Пазач Импресионист съм...пък имам диагноз , високо кръвно и Старческо Слабоумие ..   
  .

  П То не е всичко верно, ама дето рекъл Хаджи Ахил ... :t0328:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #2177 -: Януари 20, 2021, 12:58:07 »
Ванче, :raspberry: :b0301:

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #2178 -: Януари 20, 2021, 13:00:11 »
 
 Въй! Пишпишман станах!!  :computer_smash-892:

     Да не арталаджаксах емотиконити :m1708:?? Или пишпишманийе олдум?
 

Ное :aplause:, да ме прощаваш.. Ама нали прост турчорски език  нямат думата съвсем

   Карат го на благозвучие.. бендем гьорем..
 
   базбая
  тертемиз
  каскоджа..
  бембеяаз

Па пишпишман.. ми аресва.. не знам защо.. :computer_smash-892:

 

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #2179 -: Януари 20, 2021, 13:05:15 »
Ни сЪ кахърѝ, Ванче, мноо си си ХАРЕН ... :b0302:

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #2180 -: Януари 20, 2021, 13:57:53 »
Явно и ти не четеш с разбиране.
Би ли хвърлил светлина в мрака на душата ми?
Дали само на мен ми се струва, че поканата към няколко опозиционни и ИЗВЪНПАРЛАМЕНТАРНИ партии за общи действия по контрол на честността на изборите е капитански напън или желание да приобщи неккви неясни все още, или поне недоказали се  субекти като поведение и възможности за участие в управлението на изстрадалата ни мамковина?
.....
Е, при това положение, кой Пеше има напъни за капитанския мостик? ...
Кой Пешо е по предпазливия? Кой е по смирения?
Пешо, имам едни съмнения, че май ти не разбираш написаното от теб, та едва ли са ти виновни четящите.
Бепе, аз разбрах поканата Нинова не като предложение за (предизборно) коалиране, просто като предложение за правене на нещоси та изборите да имат по-малко фалшификации (да са по-честни, каквото и да значи това).
Какво е разбрал Пепи не става ясно, той си е такъв, не обажда, сефте.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11131
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #2181 -: Януари 20, 2021, 15:42:04 »
Ми то Ото, направих едно бързо допитване до дечицата от най-малката група от съседното ОДЗ - просто те бяха навън.
И те така са го разбрали.
Надвечер ще прескоча за турска баклава, отвориха до нас едно магазинче - чудо!
Ако има излизащи по-големички и тях ще препитам.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #2182 -: Януари 20, 2021, 16:48:40 »
Па пишпишман.. ми аресва.. не знам защо.. :computer_smash-892:
Пък аз знам: заради пишманието! Нали си сещаш - който го е опитам, пишман е станал, който го е пропуснал - хиляда пъти по-пишман!  :t0328:
Много си е хубав езикът! Някой ден ще седна да напиша приказка защо джамията с 999 прозореца станала известна, а майсторът не направил хилядния джам!  :in_love-1101:

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2947
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #2183 -: Януари 20, 2021, 19:10:37 »
Ще приема, че наистина имате трудности с разбирането.
Обяснявам.
Инициативата на Нинова е добра, вече го казах. А ако успее да я прокара не като "инициатива на БСП" (тук внимание - това означава да не е капитан !), а някаква обща опозиционна инициатива, има по-големи шансове за успех.
Да обяснявам ли защо ?
Май трябва.
Защото де що има партии и партийки, всички бягат от обвързване с БСП.
Дали това ще се промени, ако БСП стигне по-близо до властта не е ясно. Има твърде много външни фактори.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23673
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #2184 -: Януари 20, 2021, 19:39:17 »
Quote (selected)
Кабинетът наистина ще мести "АЕЦ Белене" в Козлодуй
Ще строим и седми, и осми ядрен блок, бодро обеща премиерът Борисов

https://www.segabg.com/hot/category-economy/kabinetut-naistina-shte-mesti-aec-belene-kozloduy

След разцепените тротоари, магистрали, свлачища сега Бабуина тръгнал да цепи и атома.
Е сега ако тия подкарат да строят/ крадат/строят/крадат АЕЦ ще се сбъднат прозренията на Ванга че България е една благословена земя.
Благословена земя без човеци дето постоянно да я ровят, бутат, гърмят.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11131
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #2185 -: Януари 20, 2021, 20:41:48 »
Quote (selected)
Инициативата на Нинова е добра, вече го казах. А ако успее да я прокара не като "инициатива на БСП" (тук внимание - това означава да не е капитан !), а някаква обща опозиционна инициатива, има по-големи шансове за успех.
Така!
Значи аз излязох с инициатива Пешо, след година да се видим на чашка и ако ти си познал, аз да сведа гузно поглед, а ако аз съм познал - да черпя по едно от моето.
Но явно, че искаш ти да си капитан, или някой друг /за моята инициатива/, ОК, надявам се, че деменциите ще го забравят, че инициативата е моя, но първо- не ми е ясно как ще накараме и другите да почувстват, че е тяхна, а второ /ааах как ми липсва сега другият език!!!/, ми ако не са ракиджии какво правим?
Пешо, още един въпрос ме мъчи - ако все пак успеем да прекараме деменциите, че инициативата е обща - пак аз ли ще черпя?
(и тук внимание - това означава, аз не съм нито капитан, нито с претенции за такъв)
Пешо, моля, внеси светлина в душата ми, за втори път те моля.
« Последна редакция: Януари 20, 2021, 20:47:26 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #2186 -: Януари 20, 2021, 21:38:13 »
Инициативата на Нинова е добра, вече го казах. А ако успее да я прокара не като "инициатива на БСП" (тук внимание - това означава да не е капитан !), а някаква обща опозиционна инициатива, има по-големи шансове за успех.

тва бесно десните хич не сте нагли, неее. значи бсп организира, бсп кани, бсп събира навалицата, бсп ще увещава разни десни тикви, от бсп ще дойде основния ресурс /хора, време/, ама инициативата да не е нейна. баси кретенизма, баси нещото. а бе, ти наистина ли си вменяем? питам просто.

дясната идея цъфна с безпомощността си последно миналата година - искахте бсп да не се меси, бсп не се намеси. сгромолясахте се секви христоивановци и отровнотриовци. сега пак същата мотика.

Quote (selected)
Да обяснявам ли защо ?
Май трябва.
Защото де що има партии и партийки, всички бягат от обвързване с БСП.
Дали това ще се промени, ако БСП стигне по-близо до властта не е ясно. Има твърде много външни фактори.

тва е нова лъжа. когато бсп преразгледа коалиционната си политика и изхвърли тоя-оня, имаше много рев и вой, че и желание за "обвързване с БСП". ама ти тези неща удобно ги забравяш, нали. щото ти е по-лесно да излъжеш, отколкото да натаманиш фактите към обсесиите си.

ей ти линкове да си поприпомниш:
https://dnes.dir.bg/politika/koalitzia-bsp-kornelia-ninova-predsrochni-izbori-2017-25201170
https://starozagorskinovini.com/news/index.php/politika1/8286-elena-noneva-predsedatel-na-politichesko-dvizhenie-sotzialdemokrati-bsp-postapi-nekorektno
« Последна редакция: Януари 20, 2021, 21:40:18 от onzi »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #2187 -: Януари 20, 2021, 21:46:25 »
а ти, пешо, като пишман десен, можеш ли да артикулираш евентуалните причини разните десни диванета да откажат инициативата на бсп за честни избори? щото то си е ясничко - на единия бряг на реката е бсп с желанието си за провеждане на честни избори. на другия бряг е боко.

слави се определи на кой бряг е. десните могат ли да се надяват, че някой ще повярва на опозиционността им, след като са на брега на баци?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23673
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #2188 -: Януари 20, 2021, 21:52:07 »
Онци ще се изненадаш колко хора не търсят опозиция, а позиция.
Славчовите чалгари са ясни, но той е новата звезда, има шанс да бъде следващата "харизма" и явно няма да рита много срещу ББ.
Даже може да се опита да го замести без сътресения.
Цар 1,0, ББ 2.0, Слави 3.0 доста пет-шест волтови щъкат в мамковината.
Много измекяри ще го подкрепят именно от меркантилност, да си подсигурят сладка далавера.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #2189 -: Януари 20, 2021, 22:09:28 »
що да се изненадвам? сичкото десно първо се крие под леглото и трепери да не додат комунистите, и второ - като следствие от първото пристава сякак на боко. а това, че боко като комунист предпочете да напусне меверето, вместо да се деполитизира, се забравя - виж по-горе калкито как избирателно помни само това, дето му отърва.

славчу е ясен, той е поредната бокова патерица.

за мен единствената интрига в предстоящите избори е дали бсп + дпс ще имат повече от 50%. тогава дпс ще трябва явно да подкрепи боково правителство.

беснодесните и славчувците са повече от ясни.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #2190 -: Януари 20, 2021, 22:11:06 »
нямам кой знае какви надежди за десните. славчу като аматьор вече се издъни. интересно ми е десните с какви мотиви хем ще откажат да полагат усилия да направят изборите честни, хем ще се бият в гърдите, че искат честен вот.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #2191 -: Януари 20, 2021, 23:27:35 »
що да се изненадвам? сичкото десно първо се крие под леглото и трепери да не додат комунистите, и второ - като следствие от първото пристава сякак на боко. а това, че боко като комунист предпочете да напусне меверето, вместо да се деполитизира, се забравя - виж по-горе калкито как избирателно помни само това, дето му отърва.

славчу е ясен, той е поредната бокова патерица.

за мен единствената интрига в предстоящите избори е дали бсп + дпс ще имат повече от 50%. тогава дпс ще трябва явно да подкрепи боково правителство.

беснодесните и славчувците са повече от ясни.
Нищо не ти е ясно, дарлинг, такава каша ти е в главата ...  :crying-1315:

А ако утре ми остане време и намина пак тук, можем да се хванем на някакъв БАС :cool-1084:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #2192 -: Януари 20, 2021, 23:48:09 »
уф..

чирепите от седесето /строшените грънци сиреч/ подгъзуват ли на боко - подгъзуват. видният отсекъде еднакво алйо още е ойродепутатин от гербавата квота. руменът, дето в момента предвожда разбитите авари, се плюнчи за коалиция с баци.

да пускам ли пак снимката на славчу и баци - как се целуват по мъжки, или споменът за славчовото дупедаващо интервю е достатъчен?

ицето иванов беше ли министър на боку - беше. т.нар. коалиция остана ли след оставката му в управлението - остана. ето ти спомен от гербавите терзания за десебето:
Quote (selected)
ГЕРБ гони ДСБ от властта (обзор)
Автор: Труд
Политика 21:05 17.03.2016

“Парламентарната група на ГЕРБ настоява премиерът да дойде в Народното събрание. Ще искаме от него да ни обясни докога опозиционерите ще участват във властта. Настояваме премиерът да вземе мерки и да освободи от всички държавни постове представителите на ДСБ. ГЕРБ отказва да носи повече отговорност за действията на Радан Кънев и неговите съпартийци”, заяви зам.-шефката на групата на ГЕРБ

Александър Ненков цитира конкретни назначения на ДСБ. Той заяви, че Радан Кънев назначил в дружеството “Флотски арсенал” финансовия директор Тони Тодоров. Маргарита Христова е друг кадър на Кънев, парашутиран като управител в това дружество.

Недялко Янков и Радослев Бейков били спуснати от ДСБ за контрольори в ТЕРЕМ.

В МВР зам.-министърът Цвятко Георгиев също бил от хората на Кънев. Почти целият политически кабинет на външния министър също бил от квотата на тъмносините. Това са съветниците Георги Стойковски, Деси Прошкова, Мартин Табаков, Иларион Иларионов, Ирена Тодорова, Асен Агов. От същата квота са и зам.-министърът Христо Ангеличин, експертът в политическия кабинет Николай Ненов и секретарят на Христо Ангеличин - Диляна Боева.

В МРРБ за съветник е назначен Евгени Чачев, в енергийното ведомство ДСБ си имат заместник-министър Николай Николов, чиято съпруга работи в кантората на Радан Кънев.

Заместник областният управител на Габрово Добромир Валачев е лично назначение на лидера на тъмносините. Заместник-губернаторът на Варна Цветомир Петров също влиза в списъка с назначенията на ДСБ

раданчо може да си е отишъл, ама горецитираните са си папкали. хем във властта, хем на думи, като за джиджето, опозиция.

останаха ли нецитирани десни мравки?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #2193 -: Януари 20, 2021, 23:53:17 »
паметта периодично трябва да се опреснява. да не стане грешка неква, ей го пешо по-горе кви ги плещеше. слави и баци, снимка от услужливите 24часовци:

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4337
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #2194 -: Януари 21, 2021, 10:52:52 »
1. Избори ще има.
2. На тях ГЕРБ и БСП ще бъдат първите две сили.
3. Нито една от тях няма да има абсолютно мнозинство.
4. Ще има коалиция, на която "капитан" ще е или Борисов, или Нинова.

Когато някой от пазиБоже лидерите на останалите партии ви каже "Ние с БСП (ГЕРБ) няма да се коалираме за нищо на света" , просто не му вярвайте.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #2195 -: Януари 21, 2021, 11:24:27 »
специално уточнение за тези, които имат затруднения с осмислянето на писмен текст:
Quote (selected)
...По никакъв начин тези срещи не бива да бъдат тълкувани както обща заявка за управление или общо явяване на изборите, подчерта Атанас Зафиров. По думите му, фокусът ще бъде единствено върху осигуряването на честни избори.
...
За създаването на възможност за видеонаблюдение на броенето на бюлетините и активната регистрация ще бъде търсена и подкрепа в Народното събрание, увери Зафиров. Тези стъпки според него ще допринесат за прозрачността на вота и за изчистването на избирателните списъци от „мъртвите души“.

„Това ще бъде своеобразен тест за кого намеренията за честни избори са само декларативни и условни и кой в крайна сметка стои зад едни такива решения“, коментира Атанас Зафиров в предаването „Преди всички“
http://epicenter.bg/article/Atanas-Zafirov--Sreshtite-s-izvanparlamentarni-partii-ne-sa-zayavka-za-obshto-upravlenie/238427/2/0

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #2196 -: Януари 21, 2021, 13:38:09 »
1. Избори ще има.
2. На тях ГЕРБ и БСП ще бъдат първите две сили.
3. Нито една от тях няма да има абсолютно мнозинство.
4. Ще има коалиция, на която "капитан" ще е или Борисов, или Нинова.

Когато някой от пазиБоже лидерите на останалите партии ви каже "Ние с БСП (ГЕРБ) няма да се коалираме за нищо на света", просто не му вярвайте.

Паживьом, увидим ...
:cool-1084:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #2197 -: Януари 21, 2021, 14:06:03 »
паметта периодично трябва да се опреснява. да не стане грешка неква, ей го пешо по-горе кви ги плещеше. слави и баци, снимка от услужливите 24часовци:

Странна снимка, независимо от това, преди колко време е правена.  :D

Щото Бациту винаги е бил плешиФ, но не дотам, че целата му глава да лъщи ...


При Слави


Какво мислеше преди 15 години Бойко Борисов за групировките

:m1731:
След скандалния запис, още по-скандални снимки ...


« Последна редакция: Януари 21, 2021, 14:09:16 от Джиджи »

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2947
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #2198 -: Януари 21, 2021, 17:17:53 »
"Галъп": ГЕРБ - 22,9%, БСП - 19,2%

Това специално за дедо поп, да сравни с прогнозата на политолога Бакалов.

Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8078
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #2199 -: Януари 21, 2021, 18:12:13 »
На левио есер му съ дояли дренки.
Няма как да стане.  :smokin:
Даже и с "патерицата" Слафчо.
 
Моята прогноза е "служебно правителство" в сянка. В смисъл маскирано като експертно  :smokin:
А наесен, след президентските ще се гледа.
Считам че дотогава ще е "мандата"  :smokin:
 
Аде "пищофче"  :yes-1289:
Quote (selected)
както и заради цялостната тревожна обществена атмосфера.
Това е единственото съществено и неоспоримо изречение ф "прогнозата".
По точно половинка изречение.
Но и то е манипулативно. Обстановката не е тревожна. Тя е напрегната. Напрежението расте, недоволството също.
« Последна редакция: Януари 21, 2021, 18:19:54 от 66 »

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #2200 -: Януари 21, 2021, 20:45:18 »
"Галъп": ГЕРБ - 22,9%, БСП - 19,2%

Това специално за дедо поп, да сравни с прогнозата на политолога Бакалов.
...тъпо, Пепи, типично тъпо - защо да вярвам повече на Галъп (доказали се през десетилетията блюдолизци) отколкото на мнението на един жерналист? Ако помня добре, Бакалов в протнозата си не дава проценти, двамата социолози дават проценти с множество уговорки, та така... Пепи.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23673
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #2201 -: Януари 21, 2021, 21:07:34 »
Работата отива към Слафчу, ще изненада и ГЕРБ и БСП като първа "политическа сила".
Време е маските да паднат и да си го ударим на чалга и официални сценаристи. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2947
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #2202 -: Януари 21, 2021, 22:42:15 »
"Галъп": ГЕРБ - 22,9%, БСП - 19,2%

Това специално за дедо поп, да сравни с прогнозата на политолога Бакалов.
...тъпо, Пепи, типично тъпо - защо да вярвам повече на Галъп (доказали се през десетилетията блюдолизци) отколкото на мнението на един жерналист? Ако помня добре, Бакалов в протнозата си не дава проценти, двамата социолози дават проценти с множество уговорки, та така... Пепи.
Е, това вече е съвсем водевилно, дедо попе.
Аз излазям.


Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #2203 -: Януари 21, 2021, 23:59:42 »
Работата отива към Слафчу, ще изненада и ГЕРБ и БСП като първа "политическа сила".
Време е маските да паднат и да си го ударим на чалга и официални сценаристи. :t0328:

е, това също е прогноза, че и мнение. както е известно, мнението е като задника - всеки си го има. иначе, ако тази прогноза тръгне да се сбъдва, мога само да съм умерено щастлив, че съм на четирицифрено число километри.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8078
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #2204 -: Януари 22, 2021, 19:14:18 »
Да беше барем учиндолски сфинар,
а той нереализиран музицис.
 
Как е хавата по дойчофско? Ще разпускаме ли ХДСту?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23673
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Сега и Слави Трифонов, и Христо Иванов го играят опозиция на ГЕРБ и на БСП. Въпросът е – дали те искат наистина отстраняването на Борисов и ГЕРБ след 12-годишно управление? Защото това отстраняване минава през широка коалиция с програмно или експертно или както и там да го нарекат правителство. И за такова правителство няма да стигнат партиите на Слави и Христо Иванов. Те не искат да обсъждат с БСП дори общи действия за честността на изборите, какво остава за правителство.
Като не искаш да да правиш коалиция, не искаш да управляваш. И даваш на друг да прави коалиция.
И така може да очакваме ново правителство на Борисов.
https://e-vestnik.bg/33547/ne-shtem-koalitsia-s-gerb-ne-shtem-s-bsp-ne-shtem-s-dps-i-drugite-a-s-kogo/
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2947
    • Профил
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23673
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #2207 -: Януари 29, 2021, 19:33:09 »
Колко малко трябва човек да е "информиран" какво се случва "по света и у нас".
Един Белингкат да знаем за конвулсиите на ГРУ и Путин и един Пешо да ни осветлява какво става в БСП.
Без тях светът нямаше да е "познаваем".  :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #2208 -: Януари 29, 2021, 20:47:25 »
пешо, ти да четеш можеш ли? що ме караш да кликам по сайтове, които съм се отказал да посещавам?

нинова, както вече съм споделял, се подчинява на решенията на колективните органи на партията. когато има решение - то се изпълнява. точка.

мнението за парговия съм си го казал и ми е през тромпета дали ще е депутат или не: https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=99.msg95639#msg95639

що не си ходиш у гербо, дето квото баци каже - това става, той коли, беси и дере на живо?


единственото положително от дописката, върху която кликнах е, че адд-она все още работи. не съм го пипал /и не смятам/, обаче очевидно от сегабг.ко не смятат да променят нещо фундаментално по сайта.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11131
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #2209 -: Януари 30, 2021, 08:52:24 »
Таман Пешо е подал топката, да я обслужа, че повече не ми се занимава.
Quote (selected)
Това за Паргов си го бях предвидил - ред му беше и на тази мека китка. Ту така, ту иначе, ту на перпендек.

А за Анхел, Дъбоватия и неколцина други - отдавна им беше времето.

Виж за Дърдърева бих се въздържал - просто си е една разплетена дамаджана, но с голяма уста и с акъл.

Грешката и е, че се прави на по интересна отколкото може да е.

Но си е полезна за БСП.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23673
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #2210 -: Февруари 02, 2021, 18:47:58 »
Quote (selected)
Корнелия Нинова и Калоян Паргов са с най-много номинации за водач на листата в София за предстоящите парламентарни избори. Това стана ясно след като районните столични организации посочиха лицата, които да влязат в листите на социалистите за народни представители. На 6-и февруари предстои да се проведе и градската конференция на БСП-София.

https://www.manager.bg/politika/ninova-i-pargov-s-nay-mnogo-nominacii-za-vodach-na-lista-na-bsp-v-sofiya

Асол, Онци?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11131
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #2211 -: Февруари 02, 2021, 18:56:28 »
Аз от миманса само да се обадя, Буратино -  се пак прекия началник си е лошава работа, да му мътиш водата.
Глей пловдивската ППО.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23673
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #2212 -: Февруари 02, 2021, 18:59:45 »
Не се заяждам, Паргов не ми е терк за подражание.
Интересно ми е какво мислят "редовите" социалисти.
 :t0328:

П.П. Естествено, ако Нинова има 90 номинации, Паргов 3, останалите по 1 или нула може да се каже че Нинова и Паргов имат най-много номинации.
« Последна редакция: Февруари 02, 2021, 19:07:25 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #2213 -: Февруари 02, 2021, 19:14:12 »
аз мнението за паргов съм си го дал, виж по-горе. иначе номинациите не са като подредбата, сепак тя е приоритет на националния съвет:
Quote (selected)
ПРАВОМОЩИЯ НА НС НА БСП
Чл. 33. Националният съвет на БСП:
15. определя водачите на листи, местата на коалиционните партньори и гражданската квота. Приема решение за окончателното подреждане на листите за народни представители. Определените от НС места на коалиционните партньори се попълват по тяхно предложение, а местата на гражданската квота – по решение на Националния съвет;

естествено, гласът народен ще бъде чут.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11131
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #2214 -: Февруари 02, 2021, 19:45:13 »
Quote (selected)
Интересно ми е какво мислят "редовите" социалисти.
Всички гласували са "редови социалисти".
Преди трийстина години и аз бях такъв и уверявам те, ич не бяха много куражлиите.
Спомням си, че точно га бутаха стената, нашиот партиен секретар бе по нисък от тревата. Сетне, сърбах попарата на един пак партиен секретар от сорта - "пази Боже сляпо да прогледне".
В интерес на истината познавам поне трима партийни секретари, на които свалям шапка!
На двама от тях - посмъртно.
Ех!
Абе и аз искам да знам Асол кво мисли по вопросот, ама си е се по добре, соПствената ти глава кво мисли, дори и по въпрос, който привидно не те касае.
Quote (selected)
[20:4] Не си прави кумир и никакво изображение на онова, що е горе на небето, що е долу на земята, и що е във водата под земята;
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23673
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #2215 -: Февруари 02, 2021, 19:51:13 »
Винаги има редови и по-редови.
Ако БСП спечели или загуби изборите основен принос ще имат симпатизантите, не членовете.
Първите са в пъти повече от хората с партийна книжка - това за всяка партия по света, не за нашите.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11131
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #2216 -: Февруари 02, 2021, 20:17:39 »
И за нашите е така.
Естествено е, все пак партийните гласове у нас са към 3%, а избори се печелят с около 25%, поне в последните години е така.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23673
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #2217 -: Февруари 02, 2021, 20:21:28 »
Quote (selected)
не за нашите.
Исках да кажа :
Не само за нашите.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23673
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Доскоро за десните Радев беше льотчик, зелени чорапи, протеже на Решетников и пионка на Путин. Днес е голям опонент, алтернатива на статуквото, борец срещу корупцията и т.н. Има видима промяна в отношението на цялата дясна преса, която подкрепя умните и красивите. Виждат успешен и нормален лидер и го използват, което е съвсем логично и политическо. Ненормално е мълчанието на БСП, които сами се отказват от най-печелившия си политик в последните 15 години - да ме прощават лидерите им. Абсурдно е самоубийственото им упорство да кажат две прости думи - "да, Радев има успешен мандат, огромно доверие сред българите и ние ще го подкрепим, за да продължи".
Всякакви увъртания за процедури са нелепи. Румен Радев бе издигнат за първия мандат без никакви процедури в БСП. Никой от партията не знаеше кой е той. Корнелия Нинова просто му се обади и го покани да е кандидат, той се съгласи,  а тя го представи на електората.
https://glasove.com/categories/komentari/news/s-povedenieto-si-km-radev-bsp-shche-zagubi-katastrofalno-tezi-izbori
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8763
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #2219 -: Февруари 06, 2021, 22:41:22 »
Не мисля че има някакво значение, не мисля че зависи от нас, ние сме подмандатна територия, надеждата, че може и ние и господарите да сме добре е напразна, добруването на едни, се дължи пряко, на нещастието на други, богатствата на народите са скачени съдове, силата на едни, е слабостта на други.
Вие си ги избрахте!