Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 29, 2024, 20:58:28

Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 565175 пъти)

kаily и 150 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 302
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15180 -: Април 08, 2024, 18:09:44 »
Ех, Буратино, на колко още престъпни работи и признания за такива бяхме свидетели през последните години...без каквито и да било последици.
А колко още има, които за нас остават скрити, ама за едни работещи органи не би трябвало да са скрити, ако са наистина работещи?!
Пък и как навременно се разболяват и излизат в болнични...
Мен ако питаш, ако се хванат да работят въпросните органи сериозно, ще трябва скоро да се приема закон за амнистия на всички дребни престъпници, които сега изтърпяват наказание ЛС, за да освободят място за новите ползватели на едни почивни бази към МПр  :))) 

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8896
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #15181 -: Април 08, 2024, 18:11:09 »
Този до Кирил Петков е Стефан Димитров – контрабандистът, който е подарил часовника за 50000 лв. на главния секретар на МВР Живко Коцев:

« Последна редакция: Април 08, 2024, 18:16:21 от lucho »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15183 -: Април 08, 2024, 18:36:29 »
Quote (selected)
Според разследващи не било напълно сигурно, че Коцев ще бъде обвинен. Причината била, че главният секретар е в болничен и не се чувствал добре. Затова можел и да поиска да се отложи повдигането на обвинението.
https://glasove.com/novini/glavniyat-sekretar-na-mvr-zhivko-kotsev-izleze-v-bolnichen-ochakva-se-da-mu-povdignat-obvineniya
За кокошкарите има затворническа болница, тия с часовници за 50 000 може да им разрешат да се лекуват в чужбина.
В ЮАР например.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15184 -: Април 08, 2024, 19:42:30 »
Лоша работа!
Преди имаше ред в краденето.
Мутрата-от магистралите, Плювню-от саниране, общинските кокошкари от местните ОП, отчисленията баха регламентирани, въобще, ако трябва да перефразирам Швейк, престъпността си вървеше нормално, докато не се намесиха ония от "харвард".
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.


Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15186 -: Април 08, 2024, 22:23:39 »
а волгин е приел да бъде ойродепутат.
Quote (selected)
Във връзка с номинацията му за кандидат в изборите за Европейски парламент през 2024 г., водещият на предаванията "12 плюс 3" и "Политически НЕкоректно" по програма "Хоризонт" на БНР Петър Волгин е в платен отпуск, считано от 8 април, съобщиха на сайта си от Българското национално радио.

Докато той е в отпуск, водещ на предаването "Политически НЕкоректно" ще бъде Силвия Великова.
с тази водеща това предаване се оттече.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15187 -: Април 08, 2024, 22:56:17 »
една питанка. има ли лесен начин да се гледа бетефау от чужбина на запис?

днес за втори път цензурират оная джофра от лицето в лице. предишния път беше края на март, когато овчаров я направи на трътка. сега асен генов и калоян методиев нещо се скриха. както слушаш тошко, цура обявява как идят при нея тези двамата, тошко почва да обяснява нещо за геновия, ама нъц - сичко прекъсва. и няма повече.

за предишния път - намерете предаването от 28 март от този линк: https://btvnovinite.bg/predavania/lice-v-lice/

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15188 -: Април 09, 2024, 00:09:06 »
една питанка. има ли лесен начин да се гледа бетефау от чужбина на запис?

днес за втори път цензурират оная джофра от лицето в лице. предишния път беше края на март, когато овчаров я направи на трътка. сега асен генов и калоян методиев нещо се скриха. както слушаш тошко, цура обявява как идят при нея тези двамата, тошко почва да обяснява нещо за геновия, ама нъц - сичко прекъсва. и няма повече.

за предишния път - намерете предаването от 28 март от този линк: https://btvnovinite.bg/predavania/lice-v-lice/

https://www.btv.bg/shows/lice-v-lice/?_ga=2.139737392.2095318737.1712610291-956092844.1712610291&_gl=1*1boamvd*_ga*OTU2MDkyODQ0LjE3MTI2MTAyOTE.*_ga_1B9Y263MTC*MTcxMjYxMDI5Mi4xLjEuMTcxMjYxMDMyNy4wLjAuMA..

 :ok:

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1230
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15189 -: Април 09, 2024, 03:29:33 »
 А дубрутру и гутинморгин. Статистиката винаги е била верен сбор от неверни данни.
[/quote]
Как беше там лафа: Един яде пържоли, друг постно зеле. Статистически и 2мата са яли свинско със зеле. :0005:

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1230
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15190 -: Април 09, 2024, 03:35:58 »
Quote (selected)
Министерството на отбраната (МО) обяви обществена поръчка, която включва извършване на основен/капитално-възстановителен ремонт (КВР) на шест двигателя РД-33, сер. 2, за самолети МиГ-29, за възстановяване на техния междуремонтен ресурс и междуремонтен срок на служба. Това показва информация в регистъра за обществени поръчки.
https://www.vesti.bg/bulgaria/armiiata-tyrsi-koj-da-remontira-dvigatelite-na-mig-ovete-6195739
За добро или лошо, единствените самолети на които можем да разчитаме са Миг. Оная сюрия Ф=тки я дойдат я не, я летят я не ( още нямаме летище за тях ), я имат въоръжение я не.
То ремонт и възстановяване - хубаво. Аз обаче имам затруднение да се сетя "кой и къде" ще извърши тези дейности?  :think: А за Ф-овете нема да отварям дума...как беше там "Човекът взе парите и каза ще видим". В същотро време ние си ремонтираме МИГовете, но това не може да продължава до безкрайност.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15191 -: Април 09, 2024, 07:31:45 »
В същотро време ние си ремонтираме МИГовете, но това не може да продължава до безкрайност.
До безкрайност не може. До 2029 г., когато изтича летаталната годност на планера, може . Законно. Може и след 2029, само че ще е незаконно и самоубийствено.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15192 -: Април 09, 2024, 09:45:22 »
Кой е Васил Коцев – легендата на българското външнополитическо разузнаване Началник на Първо Главно Управление на ДС и дядо на сегашния главен секретар на МВР Живко Коцев:too_funny-1052:

То сега има ли антикомунисти без тъмночервен произход?!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15193 -: Април 09, 2024, 10:03:08 »
Незабравимата Надя Тодорова:

Значи, така решихме да ги подредим на масата, роднина - милиционер, роднина - милиционер.  :)))

Тайната на българския "преход".
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15194 -: Април 09, 2024, 10:17:33 »
една питанка. има ли лесен начин да се гледа бетефау от чужбина на запис?

днес за втори път цензурират оная джофра от лицето в лице. предишния път беше края на март, когато овчаров я направи на трътка. сега асен генов и калоян методиев нещо се скриха. както слушаш тошко, цура обявява как идят при нея тези двамата, тошко почва да обяснява нещо за геновия, ама нъц - сичко прекъсва. и няма повече.

за предишния път - намерете предаването от 28 март от този линк: https://btvnovinite.bg/predavania/lice-v-lice/

https://www.btv.bg/shows/lice-v-lice/?_ga=2.139737392.2095318737.1712610291-956092844.1712610291&_gl=1*1boamvd*_ga*OTU2MDkyODQ0LjE3MTI2MTAyOTE.*_ga_1B9Y263MTC*MTcxMjYxMDI5Mi4xLjEuMTcxMjYxMDMyNy4wLjAuMA..

ха, ти да видиш, не се бях сетил да погледна там. благодаря!

лявата ръка не знае какво цензурира дясната :nuts:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15195 -: Април 09, 2024, 17:07:46 »
Quote (selected)
Лидерът на ГЕРБ изтъкна днес, че ако турболенциите в Министерството на вътрешните работи се окажат истина, той не би работил повече "със знакови лица" на "Продължаваме промяната - Демократична България".
https://epicenter.bg/article/Borisov--Bihme-mogli-da-rabotim-s-PP-DB--no-bez-znakovite-im-litsa-/346176/2/0
Капо ди тути капи, изпран, изгладен, напарфюмиран, с благ поглед и мъдри слова се гнуси от компанията на другата мафия.
Кресливата, умнокраставата, "демократичната", също толкова безскрупулна, с бели якички, мнооого претенции и също толкова противна.
В засада стои и гледа сеир третата - намагнитената и поставена в услужлива поза "Г" в правилната посока.
Тези трите мафии са конституционно мнозинство и могат да направят каквото си поискат.
Дали има все още нещо рационално, което може да се направи не знам и изглежда остава отчаяно да задаваме въпроса от тефтерчето на Левски.
Народе????
Точно така, с четири въпросителни.
 :eyes:
« Последна редакция: Април 09, 2024, 17:25:31 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15196 -: Април 09, 2024, 17:21:08 »
[
Дали има все още нещо рационално, което може да се направи не знам и изглежда остава отчаяно да задаваме въпроса от тефтерчето на Левски.
Народе????
Точно така, с четири удивителни.
 :eyes:
Не са удивителни, въпросителни са. Ама останалото е безпощадно точно. И ще си позволя да те цитирам тук - там...

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15197 -: Април 09, 2024, 17:27:06 »
Да, грешката със знаците си е мой минус - коригирах се, но малко емоционално трясках по клавиатурата и мислех за друго - как успяхме да се подредим до там?
 :t2618:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15198 -: Април 09, 2024, 17:54:32 »
https://glasove.com/novini/vas-otmeni-spiraneto-na-demontazha-na-pametnika-na-savetskata-armiya
Денеб, моля те, прочети това решение на ВАС и ако решиш да ми отговориш - би ли го направила с три-четири изречения от типа най много на "сложно съставно с подчинено определително" - давам и пищоФ-
https://ucha.se/watch/7276/slozhno-sastavno-s-podchineno-opredelitelno-izrechenie
Имам се за средностатистически гражданин, комуто два пъти се е случвало да навре къде им е мястото и то чрез съда на бир парче юридически ...хм...работници - последния път на ЛяфИнс, но в посочената статия просто реках - "пас"!
И още нещо си казах, но то е за по тесен кръг.
А въпросът ми е продължение на приятелското ни уеееко спречкване по въпросот " е ли наука правото и дори да je,кому служи"?
А може и да оставиш без последствие вопросот ми.
 :)))
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2977
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15199 -: Април 09, 2024, 18:02:22 »
Quote (selected)
Вероятно на Живко Коцев ще му бъде повдигнато обвинение, когато стомашният вирус отмине
https://epicenter.bg/article/Zhivko-Kotsev-v-bolnitsa--stomashen-virus-otlaga-obvinenieto-mu/346204/3/0

Пуделът глътнал часовника и хванал перитонит.
Сега ще му изфръкнат дзъркелите като на Кокорчо...
А мадам В. с какъв ентусиазъм пуща маята в кенефа само  :i_laughing:

Как беше...
Како Николинке, болна съм,
от баня ида, топла съм
Три калъпа Сапун съм изрилаа...
*********   ✹    *********

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15200 -: Април 09, 2024, 18:23:53 »
Киро глупака, продължава да рие и хвърля на гърба си!
Коцевия, с пачките не бил сам на снимките!
Имало и други!
С което, иска да поизчисти гъзъ си, изтаковал говното Коцев.
Горкият, откъде да знае, че ако има и други престъпници, то те, останалите не оневиняват посочения.
Абе въобще мисля си, че Harvard University би следвало да заведе солиден иск /те там винаги са такива/, към простокирото и да прибере като компенсация - колкото там са му налични на простокирото.
За уронване на престижа - там го могат това!
п.с. сам не мога се позная!
Къде се навирам и аз из т.н. "право"!
 :t2334:
« Последна редакция: Април 09, 2024, 18:44:31 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 302
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15201 -: Април 09, 2024, 19:14:40 »
https://glasove.com/novini/vas-otmeni-spiraneto-na-demontazha-na-pametnika-na-savetskata-armiya
Денеб, моля те, прочети това решение на ВАС и ако решиш да ми отговориш - би ли го направила с три-четири изречения от типа най много на "сложно съставно с подчинено определително" - давам и пищоФ-
https://ucha.se/watch/7276/slozhno-sastavno-s-podchineno-opredelitelno-izrechenie
Имам се за средностатистически гражданин, комуто два пъти се е случвало да навре къде им е мястото и то чрез съда на бир парче юридически ...хм...работници - последния път на ЛяфИнс, но в посочената статия просто реках - "пас"!
И още нещо си казах, но то е за по тесен кръг.
А въпросът ми е продължение на приятелското ни уеееко спречкване по въпросот " е ли наука правото и дори да je,кому служи"?
А може и да оставиш без последствие вопросот ми.
 :)))
Ох, видях резултата, четенето си го оставих за десерт довечера  :)))
Ни най-малко не приемам, че сме имали спречкване, просто  науката си е наука, приложителите и по-точно използвачите й са друга бира.
Днес науките се развиват и ползват от поръчителите на музиката за всеобща ни жалост.
В чистата наука аз доверие не съм загубила, в поръчковата и прилагането на обществените науки - да. 

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2265
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15202 -: Април 09, 2024, 19:34:01 »
Quote (selected)
В България корупцията и руската намеса вървят ръка за ръка, казва Денков за "Файненшъл таймс"

Тоя наглец е срам за всички български министър-председатели, министри на просвещението,  академици, професори,  физикохимици и обикновени българи в новата и най-новата българска история.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2154
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15203 -: Април 09, 2024, 20:31:46 »
Quote (selected)
Мидиите:"Пияни рускоговорящи трошат Голямата базилика".
Истината: Пияни украинци трошат базиликата в град Пловдив.
------------------
Фактологическа лъжа няма. Има само скриване на истината...
https://www.lentata.com/faktologicheska-lzha-nyama-ima-samo-skrivane-na-istinata

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8896
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #15204 -: Април 09, 2024, 20:55:06 »
https://glasove.com/novini/vas-otmeni-spiraneto-na-demontazha-na-pametnika-na-savetskata-armiya
Нямали били правен интерес!!! (Тази формулировка е много често използвана за оправдание на незапочването на дела.) А кой трябва да има правен интерес тогава?!?

Без вземане на властта нищо не става. Ама абсолютно нищо! След вземане на властта абсолютно всичко става. С изключение на забраненото от законите на физиката.


Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 302
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15206 -: Април 09, 2024, 22:24:25 »
Джузепе, погледнах набързо статията (решението не съм чела още), та ще опитам накратко:
Първо за правния интерес: Навремето (и от доктрината на първо място, и от КС) понятието "правен интерес" при оспорване на административни актове (при общи и нормативни, за индивидуалните има разлика) се тълкуваше по-широко и се считаше (най-общо), че за всеки гражданин правният интерес е самото издаване на законосъобразни административни актове, т.е. за прилагането на чл. 120, ал.2 от КРБ това е достатъчно. Има няколко дела на КС по този въпрос от 1995 г насам и след всяко все повече се стеснява съдържанието на понятието. Аз споделям първото тълкуване - от 1995 г, но никой не ме пита   :)))
В случая първо промениха статута на мемориала (миналата година, мисля) от публична държавна на частна държавна собственост, та отвориха пътя за следващи действия.
Намирам, че съобразно собственото ми и това на КС от 1995 г тълкуване на понятието, и относно конкретния акт обжалващите са имали правен интерес.
Има и друго основание обаче за прекратяване на делото - преди това решение дейностите по демонтаж са спрени с акт на инспектората на Министерство на културата, т.е. ефектът на спирането е постигнат с административен акт и жалбите се явяват безпредметни, защото имат същата цел.
Горното не означава, че действията са законосъобразни, а спорът, който е решен сега от ВАС е само относно спирането на действията по демонтаж. 
Дано е ясно, че по твоя молба бях наистина много кратка.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15207 -: Април 10, 2024, 01:26:57 »
Цитат на: Zeitgeist
Тоя наглец е срам за всички български
мин.-председатели, мин. на просвещението,  академици, професори,  физикохимици и обикн. българи
в новата и най-новата българска история

Прабаба ми сама беше изтъкала килимите, пътеките и покривките на леглата в старата ни къща.
И ги чистеше с правен от нея сапун на калъпи.
Беше със седмо отделение, но и тя щеше да се срамува от съчетаните простотия, злоба и наглост
на това лайно АкаДенко.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15208 -: Април 10, 2024, 06:21:58 »
Денеб, благодаря, всъщност само предпоследното изречение бе достатъчно. :)))
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15209 -: Април 10, 2024, 07:21:47 »
Навремето (и от доктрината на първо място, и от КС) понятието "правен интерес" при оспорване на административни актове (при общи и нормативни, за индивидуалните има разлика) се тълкуваше по-широко и се считаше (най-общо), че за всеки гражданин правният интерес е самото издаване на законосъобразни административни актове, т.е. за прилагането на чл. 120, ал.2 от КРБ това е достатъчно

Ами, неправилно се е тълкувало. И какво се е тълкувало по-широко? Законният интерес или правният интерес. Защото първият предпоставя втория. Правният интерес не може да е абстрактен, винаги е конкретен. В случая съдът правилно е решил

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 302
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15210 -: Април 10, 2024, 10:03:20 »
Навремето (и от доктрината на първо място, и от КС) понятието "правен интерес" при оспорване на административни актове (при общи и нормативни, за индивидуалните има разлика) се тълкуваше по-широко и се считаше (най-общо), че за всеки гражданин правният интерес е самото издаване на законосъобразни административни актове, т.е. за прилагането на чл. 120, ал.2 от КРБ това е достатъчно

Ами, неправилно се е тълкувало. И какво се е тълкувало по-широко? Законният интерес или правният интерес. Защото първият предпоставя втория. Правният интерес не може да е абстрактен, винаги е конкретен. В случая съдът правилно е решил
Хайде сега да видим степента на конкретизация при индивидуални, общи и нормативни административни актове и в този контекст съотношението между законен и правен интерес (без да правим тук правен разбор и анализ, че отиде темата).
И в конкретния случай според теб има ли въобще и за кои точно субекти правен интерес да искат спиране на действията на администрацията?
Апропо, още чакам отговор на стария си въпрос, но може и още да почакам. Надявам се на сегашния да получа все пак. Инак ще реша, че тенденциозно не ми отговаряш.



Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2154
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15211 -: Април 10, 2024, 10:06:33 »
Quote (selected)
Министерският съвет прие решение, с което предлага на Президента да издаде Указ за прекратяване правомощията на главния секретар на Министерството на вътрешните работи главен комисар Живко Коцев и за освобождаването му от длъжност.
https://epicenter.bg/article/Ochakva-se-ukazat-na-prezidenta-Radev-za-osvobozhdavane-na-Zhivko-Kotsev-kato-glaven-sekretar-na-MVR/346314/2/0
Асоциация:
Младият Бисмарк, в качеството си на следовател при Берлинския градски съд, се сопнал на един човек, когото разпитвал и който се държал нахално и невъзпитано:
- Господине, дръжте се както трябва, или ще ви изхвърля от залата!"
Председателят, обаче, се обърнал към младия следовател с лек укор:
- Господин следователю, изхвърлянето от залата не ваша, а моя работа!
Когато малко след това разпитваният отново го разсърдил, бъдещият държавен канцлер скочил на крака, ударил с юмрук по масата и извикал:
- Господине, дръжте се както трябва, или ще помоля господин председателя да ви изхвърли от залата!

 

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15212 -: Април 10, 2024, 10:22:56 »
И в конкретния случай според теб има ли въобще и за кои точно субекти правен интерес да искат спиране на действията на администрацията?

Нямат правен интерес, нали това казвам, Съдът е преценил правилно.
Нямам идея какъв въпрос си ми задавала, за да чакаш отговор.

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 302
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15213 -: Април 10, 2024, 10:37:40 »
И в конкретния случай според теб има ли въобще и за кои точно субекти правен интерес да искат спиране на действията на администрацията?

Нямат правен интерес, нали това казвам, Съдът е преценил правилно.
Нямам идея какъв въпрос си ми задавала, за да чакаш отговор.
Разбрахме, че инициаторите на производството нямат правен интерес според теб още от първия ти пост.
Аз обаче не питам това, а друго. Хем си цитирал въпроса ми дословно, пък отговаряш на такъв, който не съм задавала. Бих искала, ако е удобно, да ми отговориш именно на зададения въпрос.
Повтаря се ситуацията с първия ми въпрос (за който нямаш идея, но би добил, ако се върнеш малко назад в темата) - задавам ти конкретен въпрос, ти ми даваш "отговор" на незададен, като просто си повтаряш декларативно мнението. Ама твърдиш, че си отговорил.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15214 -: Април 10, 2024, 10:55:01 »
Като ви чета, дали правилно разбирам, че на мен като гражданин и/или група граждани, им е отнета юридически възможността да имат "правен интерес", ако едно административно действие не ги касае?
Може и да не съм се изразил точно, но предполагам ще разберете и простите лаишкият ми въпрос.
Ако предположението ми е верно, то не излиза ли, че в този случай, правото защитава нечии права - не знам точно кои и защо, но във всеки слечай не мои или на гражданите?
Имам и трети въпрос, но - едно по едно.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15215 -: Април 10, 2024, 10:56:56 »
Хем си цитирал въпроса ми дословно, пък отговаряш на такъв, който не съм задавала. Бих искала, ако е удобно, да ми отговориш именно на зададения въпрос.

Питаш ме "И в конкретния случай според теб има ли въобще и за кои точно субекти правен интерес да искат спиране на действията на администрацията?" - отговарям ти. Заявителите нямат правен интерес. Не знам кой е "старият ти въпрос".
Това "хайде сега да видим", по-горе, не е въпрос. Индивидуалините адм. актове изрично се нуждаят от конкретен правен интерес. Другите пораждат законови интереси, а от тях произтичат правни интереси.


Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 302
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15216 -: Април 10, 2024, 11:10:08 »
Хем си цитирал въпроса ми дословно, пък отговаряш на такъв, който не съм задавала. Бих искала, ако е удобно, да ми отговориш именно на зададения въпрос.

Питаш ме "И в конкретния случай според теб има ли въобще и за кои точно субекти правен интерес да искат спиране на действията на администрацията?" - отговарям ти. Заявителите нямат правен интерес. Не знам кой е "старият ти въпрос".
Това "хайде сега да видим", по-горе, не е въпрос. Индивидуалините адм. актове изрично се нуждаят от конкретен правен интерес. Другите пораждат законови интереси, а от тях произтичат правни интереси.
Ама вярно ли ми отговаряш наистина на зададения въпрос, който втори път цитираш?
Повтарям: разбрахме, че заявителите според теб нямат правен интерес още от първия ти пост и затова не те питам дали те имат или нямат, по този въпрос трети път пишеш без питане.
А питам: Според теб в конкретния случай има ли въобще лица/субекти/ с правен интерес и кои? Естествено, ако отговорът ти на първата част от въпроса е отрицателен, то няма нужда да отговаряш на втората част. 
Не вярвах, че ще се наложи между колеги да си болдваме части от въпросите, за да очакваме отговор на конкретен и ясно формулиран въпрос.
"Хайде да видим..." не е въпрос, да - просто акцентирам към разликата, която съм изрично отбелязала в първия си пост от снощи, защото от твоя не личи да си я провел.
"Старият" ми въпрос беше във връзка с погребението на Патриарха, ама не вярвам толкова да не си се сетил - пряката ни комуникация в тази тема е само по тези два въпроса.


Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15217 -: Април 10, 2024, 11:23:21 »
А питам: Според теб в конкретния случай има ли въобще лица/субекти/ с правен интерес и кои? Естествено, ако отговорът ти на първата част от въпроса е отрицателен, то няма нужда да отговаряш на втората част.

Ами, в конкретния случай доста се затруднявам да отговоря дали изобщо има субекти с конкретен правен интерес. Не знам на каква норма биха се позовали.
А за патриарха не знам какво си ме питала.

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 302
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15218 -: Април 10, 2024, 12:00:03 »
А питам: Според теб в конкретния случай има ли въобще лица/субекти/ с правен интерес и кои? Естествено, ако отговорът ти на първата част от въпроса е отрицателен, то няма нужда да отговаряш на втората част.

Ами, в конкретния случай доста се затруднявам да отговоря дали изобщо има субекти с конкретен правен интерес. Не знам на каква норма биха се позовали.
А за патриарха не знам какво си ме питала.
Да започна отзад напред - за патриарха лесно ще разбереш, ако се върнеш на съответната дискусия, няма да я повтаряме сега.
По главния въпрос - т.е. ти допускаш, че в правния мир съществуват общи административни актове и действия на администрацията спрямо имоти държавна собственост, за чието оспорване, респ. искане за преустановяване  въобще не съществува у никой правен субект правен интерес? И че за това е необходима изрична и конкретна правна норма? Извън нормите в чий интерес се стопанисва и управлява държавната собственост? За по-общите и за КРБ няма да говорим.
П.П. Искрено се надявам, че не си баш този прокурор от СГП, който при цитирана му законова норма относно правомощие на прокуратурата да протестира конкретен административен акт (ама наистина конкретно посочен в самата норма, не да се извлича чрез тълкуване и разбор на куп нормативни актове), ми отговаря черно на бяло, че прокуратурата не разполагала с това правомощие. Ама се касаеше за решение на Общински съвет, с което се одобряваше нищожна сделка във вреда на общината и нейните граждани. И той така заобикаляше въпроса - касае се за протестиране на решение на ОС за разпореждане с имот частна държавна собственост, за което решение с изрична норма е предвидено да се протестира от прокурора, а ми се отговаря, че сделката можела да се претендира като нищожна от страните
А страните естествено имаха интерес от сключването й и нямат правен интерес да я обявяват за нищожна. Да не говорим, че към момента на преписката с прокуратурата сделка още нямаше.
Пазя си този отговор - е, не е в рамка, но нямам и толкова стенна площ да разположа всички безумни и противоречащи на закона бисери, на които се натъквам в последните години, включително съдебни, а те са най-страшни.
И ей така стеснително по сходни казуси ВАС беше приемал, че видиш ли, гражданите на общината, дори и пряко засегнати от решението (поради съседство на собствените им имоти), нямали правен интерес от оспорване. Сега, надявам се, разбираш колко е пагубно това стеснително тълкуване, когато се касае за държавна и общинска собственост, която по закон се управлява и стопанисва в интерес на същите тези граждани. Дали? 
Така именно стават възможни далаверите и кражбите и няма кой да ги спре.
Така права по Конституция се превръщат в законови задължения и КС с абсурдни аргументи не вижда нищо противоконституционно в това...да не продължавам, може да няма и смисъл, ако като юрист не го виждаш.
Джузепе, аз моето мнение вече го казах в първия си пост, след последния на отврат ти е станало ясно, че да, явно според някои е възможно общи административни актове или действия, касаещи държавна собственост, да се окажат неоспорими, защото нямало никой с правен интерес.
И по повод стария ни разговор: науката "Право" не казва това и не е това. Това са пишман тълкувателите и приложителите й.   

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15219 -: Април 10, 2024, 12:21:39 »
т.е. ти допускаш, че в правния мир съществуват общи административни актове и действия на администрацията спрямо имоти държавна собственост, за чието оспорване, респ. искане за преустановяване  въобще не съществува у никой правен субект правен интерес?

В конкретния случай допускам, че няма субект, който може да аргументира правен интерес, за да спре "ремонта" на един "опасен за здравето на гражданите паметник". Според официалната постановка. А досежно собствеността - самата държава, в лицето на областния управител, (ако не греша) се е разпоредила със своята собственост.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8092
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15220 -: Април 10, 2024, 13:06:30 »
т.е. ти допускаш, че в правния мир съществуват общи административни актове и действия на администрацията спрямо имоти държавна собственост, за чието оспорване, респ. искане за преустановяване  въобще не съществува у никой правен субект правен интерес?

В конкретния случай допускам, че няма субект, който може да аргументира правен интерес, за да спре "ремонта" на един "опасен за здравето на гражданите паметник". Според официалната постановка. А досежно собствеността - самата държава, в лицето на областния управител, (ако не греша) се е разпоредила със своята собственост.
Само да вметна. В България има представителна демокрация.
Тоест държавните органи, областен оправител .... само представляват гражданите.
Няма като как представляващия да има повече права от представлявания.
А ченгесарското сборище КС, ДГД  :smokin:
« Последна редакция: Април 10, 2024, 13:14:05 от 66 »

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 302
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15221 -: Април 10, 2024, 13:17:21 »
т.е. ти допускаш, че в правния мир съществуват общи административни актове и действия на администрацията спрямо имоти държавна собственост, за чието оспорване, респ. искане за преустановяване  въобще не съществува у никой правен субект правен интерес?

В конкретния случай допускам, че няма субект, който може да аргументира правен интерес, за да спре "ремонта" на един "опасен за здравето на гражданите паметник". Според официалната постановка. А досежно собствеността - самата държава, в лицето на областния управител, (ако не греша) се е разпоредила със своята собственост.
Ашколсун! Просто се разпоредила "държавата" в лицето на "...".
Зад тези "аргументи" може да се скрие всяка злоупотреба и всяко превратно действие, при това абсолютно безконтролно. Странно защо самият инспекторат на министерството е спрял действията в такъв случай? 
Така е, когато се гледат откъслечно някои факти (включително времето и начина на действие), връзки и т.н.
Значи паметникът бил опасен от години, също от години се водела кореспонденция за състоянието и ремонта му, ама никой не го е обезопасил като опасен за гражданите през всичкото това време, не го обозначил, оградил или по какъвто и да било начин ограничил достъпа в опасната зона, не сложил дори табела за това.
Наистина ли не се питаш защо така?
И в хода на цялата фактология виждаш ли наистина със загриженост за гражданите и паметника (като историческа памет и авторско произведение) да се предлага и действа по ремонта му, което ако беше действително така, никой нямаше да гъкне, а щеше да подкрепи и общината, и областната управа?
Вместо това ето какво се мъдри в "мотиви" отпреди 3-4 години, писани от общински съветник: "Бих искал да помоля гражданите и гостите на София, които посещават Княжеската градина да избягват големия монумент, построен през 1954 г от обявения за престъпен комунистически режим, в прослава на окупационната армия на СССР ("Паметник на Съветската армия")..."  И това не е някой сульо в сураттефтера, ами цял общински съветник - властта, в момента член на постоянна комисия на нам какво си, който издържаме с данъците си. 
Ако се касае само за безопасността и ремонта на паметника дали така щяха да изглеждат тези "мотиви", ммм? Дали щеше да има грозни и инфантилни тортени вакханалии, съпътстващи "ремонтните дейности"?
Колко мармота виждаш да завиват шоколад?
Хората не са малоумни, колега отврате, по мотивите им ще ги познаят и ги познаха, затова и спорят. Как беше с превратното упражняване на компетентност, помниш ли, че и това се учеше? И ако актовете и действията са израз именно на такова превратно и със странична на закона цел упражняване на власт, какво се правеше?
Иначе нищо не ни пречи от години всеки ден да се движим по опасни пътища и тротоари (с дупки като пещери), да не говорим за опасните сгради общинска и държавна собственост, ама нито държавата, нито общините се загрижили, че са опасни, ерго, не предприемат никакви действия да ги ремонтират, нито дори обезопасят по подходящ начин. И да видим сега колко души пострадаха от състоянието на паметника (не че трябва да пострадат, за да се вземат мерки, но са могли да ограничат достъпа при всички случаи, щом са установили опасност, инак са в престъпно бездействие) и колко  - от състоянието на пътищата и тротоарите (не е призив за броене към теб, реторичен е въпросът, отговорът го знаем всички)?
Значи при вече нанесени невъзстановими вреди, (здраве и човешки животи) т.е. настъпили вредоносни резултати от бездействието и на държава, и на община, същите не намират за необходимо да вземат мерки, но на първо място намерили пари и необходимост да режат (и то как и по кое време от денонощието?!) паметник.
Ако и горното (то е малка част само от всичко изписано и изговорено от "отговорни длъжностни лица" по темата покрай "ремонта") не може да те ориентира за това що е превратно упражняване на власт, злоупотреба и беззаконие, то положението е наистина неспасяемо. 
       
 

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15222 -: Април 10, 2024, 14:42:06 »
големия монумент, построен през 1954 г от обявения за престъпен комунистически режим, в прослава на окупационната армия на СССР ("Паметник на Съветската армия")..."  И това не е някой сульо в сураттефтера, ами цял общински съветник - властта, в момента член на постоянна комисия на нам какво си, който издържаме с данъците си.

Ето това е основната причина, заради която този паметник трябва да бъде възстановен и да не бъде повече пипан, освен за освежаване - да напомня на всички блатни твари и останалата паплач около тях защо България е била окупирана след втората световна война.
the lamers club honourable member …

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 302
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15223 -: Април 10, 2024, 15:11:33 »
https://glasove.com/novini/voenna-politsiya-proveryavala-v-sbzh-publikatsiya-sreshtu-todor-tagarev
Затрудних се с подходящия емотикон, а думи нямам...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15224 -: Април 10, 2024, 18:27:24 »
Quote (selected)
НС отхвърли промените в закона за канабиса
Със законопроекта се даваше възможност за преработката на индустриален коноп
https://www.vesti.bg/bulgaria/ns-othvyrli-promenite-v-zakona-za-kanabisa-6195924
Ми така де!
Някакви искали да садят и добиват законно коноп, после да го предават законно на фармацията.
Никакви такива!
Направо ще затрият нелегалните производители.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15225 -: Април 10, 2024, 18:47:40 »
Quote (selected)
Парламентът слага край на зеления рекет
С промени в Закона за насърчаване на инвестициите се слага край на възможностите на зелени екологични неправителствени организации да бавят и обжалват процедурите по одобрение на обектите от национално значение.

Такива са изграждането на 7 и 8 реактор на АЕЦ Козлодуй,
https://glasove.com/ikonomika/parlamentat-slaga-kray-na-zeleniya-reket
Колко навременно!
Точно кога ще ги ..... трудно ми е да кажа построят, но поне ще осребрят въпросните "блоци" един Господ знае Уестингхаус чия собственост е - японка, американска, канадска... пък може отзадзе да наднича и някой нашенски корпулент.
И Баце и Шишии имат финасите, не знам дали имат мерака.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15226 -: Април 10, 2024, 18:51:34 »
Днес купона бил голям:
Quote (selected)
Васил Божков се обединява за изборите с изгонените от "Възраждане"
https://glasove.com/novini/vasil-bozhkov-se-obedinyava-za-izborite-s-izgonenite-ot-vazrazhdane
Отделно "мандаЛоносителя" на ПП, Нестимир го налазили "приятелски" брюкселски гавази.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2587
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15227 -: Април 10, 2024, 18:54:56 »
Ако и горното (то е малка част само от всичко изписано и изговорено от "отговорни длъжностни лица" по темата покрай "ремонта") не може да те ориентира за това що е превратно упражняване на власт, злоупотреба и беззаконие, то положението е наистина неспасяемо.

Без да съм юрист, си позволих да коментирам там, под статията:
Quote (selected)
Eisblock 09 Апр 2024 17:37ч.
Казуалните увъртания пречат да се схване същината на въпроса. А той е, че определени ангажирани не с преките си задължения държавни чиновници, постановяват демонтажа. В отговор има - "постановен административен акт за прилагане на принудителна административна мярка от Закона за културното наследство на главния инспектор на "Главна дирекция инспекторат по опазване на културното наследство". С него е наредено на Областната администрация незабавно спиране на действията по демонтажа на паметника до изясняване на законосъобразните обстоятелства във връзка с изискванията по Закона за културното наследство. Със същото разпореждане е разпоредено на Областната управа незабавно да разпореди на изпълнителя на демонтажните работи да спре всички дейности, извършвани на обекта". (край на цитата)...

- Това, че мошениците от "сглобката" не изпълняват Административният акт и продължават рушенето на Паметника е вина точно на "Областната администрация". Срещу нея е трябвало да се заведе дело или дори сега - още не е късно. Лицата не изпълнили административните си обязаности и са проточили спирането на вандалския акт. Те подлежат на Прокурорска намеса, съд и ефективна присъда! Също лицата ангажирали вероятно на частен, приватен принцип криещите лицата физиономиите си работници с флексовете, също подлежат на съд за самоуправство и нанасяне на щети на Държавно имущество.

Интересно е дали разните плямпала цвилещи из и в разните партии, обществени институции и пр. биха употребили енергията си активно, за да има поне ВЪЗМЕЗДИЕ, ако не и възстановяване на Паметника!?...

Това зависи и от заспалият плебс, който пак и пак ще се свива страхливо и ще крие очите си. Така, че всичко е заслужено и справедливо което се задава на световния хоризонт за да се струпа върху всички нас.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15228 -: Април 10, 2024, 19:10:33 »
Наистина ли не се питаш защо така?

Няма нужда да се питам, защото прекрасно знам защо така. Но в случая говорим за една констатация на съда, която, за съжаление, е правилна. Защо трябва да изпадаме в лирични отклонения? Събарянето е оформено като "ремонт" и за съда е ремонт. Какъв правен интерес може да има някой да спре "ремонта"? Трябва просто да признаем, че хитро са го измислили.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15229 -: Април 10, 2024, 20:45:18 »
Quote (selected)
Служебният министър на отбраната Атанас Запрянов: Без военен парад на 6 май тази година
Решението е взето поради съвпадането на тазгодишните великденските празници с Гергьовден и Деня на храбростта и българската армия
https://epicenter.bg/article/Sluzhebniyat-ministar-na-otbranata-Atanas-Zapryanov--Bez-voenen-parad-na-6-may-tazi-godina/346413/2/0
То няма и с какво.
Едно черошово топче пазим в музея, ама старичко, пък и дървено, ако вземе да завали докато го лангъркат по рехавите жълти павета....
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8896
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #15230 -: Април 10, 2024, 21:26:53 »
Има и друго основание обаче за прекратяване на делото - преди това решение дейностите по демонтаж са спрени с акт на инспектората на Министерство на културата, т.е. ефектът на спирането е постигнат с административен акт и жалбите се явяват безпредметни, защото имат същата цел.
Горното не означава, че действията са законосъобразни, а спорът, който е решен сега от ВАС е само относно спирането на действията по демонтаж.
Спиращият демонтажа акт на Министерството на културата оспорван ли е в съда и ако не е, не е ли още в сила, а ако е, какво е положението в момента с този спор?

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8896
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #15231 -: Април 10, 2024, 21:31:43 »

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 302
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15232 -: Април 10, 2024, 22:54:37 »
Наистина ли не се питаш защо така?

Няма нужда да се питам, защото прекрасно знам защо така. Но в случая говорим за една констатация на съда, която, за съжаление, е правилна. Защо трябва да изпадаме в лирични отклонения? Събарянето е оформено като "ремонт" и за съда е ремонт. Какъв правен интерес може да има някой да спре "ремонта"? Трябва просто да признаем, че хитро са го измислили.
Ако си се запознал действително с документите по делото, щеше да си наясно, че нищо хитро не са измислили. Оплели са се като пилета в кълчища, защото и акълът им е толкова, но ако на теб това ти изглежда хитро, друг въпрос. 
Действията по рязането на фигурите не се основават на административен акт - толкоз.  Това е достатъчно да са незаконосъобразни по смисъла на АПК. Има заповед на Гл. архитект за демонтиране на компрометирани плочи, ограничаване на достъпа до паметника и обследване с цел преместването му (не с цел ремонт!), не за рязане на фигурите и практическото унищожаване на паметника.
И в нито един от обсъжданите административни актове, въз основа на които уж са предприети действията, не става дума за ремонт, ама в нито един. Така че приказките ти за това кой имал правен интерес да спре ремонт и колко хитро са го измислили са абсолютно празнословие.
Истината е, че с тези действия изпълниха една политическа поръчка и нищо повече, и то по най-вандалския начин, не дори с формално законни действия, знаейки, че дори и действията да са незаконни, каквито са, обществото ще е поставено пред свършен факт, а целта - постигната, извършителите - безнаказани.
Последиците от такъв подход са страшни (не толкова и не само за конкретния паметник или вещ), а още по-страшно е, че се намират юристи (наистина ли такива?), според които не се случва нищо в разрез със закона, просто проявили хитрост.
И сега си представи какво се случва, след като отпадне основанието за налагане на ПАМ от страна на инспектората - всички действия (явно годни за изпълнение административни актове на тях не им трябват, за да действат), законни или не, според теб не ще подлежат на никакъв контрол, ще изключим направо приложението на чл. 250 и сл. АПК, защото нямало лица с правен интерес, държавата просто се разпоредила в лицето на...
Сега отнеси тази си теза към цялата държавна и общинска собственост, а и не само към собствеността - днес е този паметник, утре ще е друго. Какъв резултат виждаш? И него ли мислиш, че е преследвал конституционният законодател, когато е предвиждал обща клауза за обжалване на административните актове (визирам нормативните и общите, за индивидуалните е ясно)?


Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15233 -: Април 11, 2024, 01:28:11 »
Напоследък много мошеници и крадци ( и политици ), та се сетих за един хубав филм за оправяне на настроението :0007:

https://www.bing.com/videos/riverview/relatedvideo?q=operation%20petticoat%20full%20movie&mid=EE65E6326858A76AD330EE65E6326858A76AD330&ajaxhist=0

https://my.mail.ru/mail/gavileo12/video/276/2103.html?related_deep=1

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8896
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #15234 -: Април 11, 2024, 10:44:58 »
https://dis.mod.bg/НОВИНИ:149.html
Quote (selected)
Във връзка с твърденията на господин Атанас Атанасов по национална медия от 27.03.2024 г., че е разработван от военното разузнаване, считаме за целесъобразно да отбележим, че по закон Служба „Военно разузнаване“ не разработва български граждани в смисъла, който влага в интервюто си господин Атанасов.

Най-вероятно конкретното изявление е породено от сигнала, който Служба „Военно разузнаване“ подаде до компетентните органи относно предполагаем опит на външни лица за склоняване на служители на българското военно разузнаване към престъпления по смисъла на Наказателния кодекс за осъществяване на нерегламентиран достъп до класифицирана информация.

За пореден път се прави опит за уронване на престижа на българското военно разузнаване и накърняване на достойнството и безспорния професионализъм на всички служители, изпълняващи задачите си в сложната среда за сигурност.
"Външното лице" е самият Атанасов, но няма да му направят нищо, защото е на "Козяк".

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8896
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #15235 -: Април 11, 2024, 10:52:41 »
Но в случая говорим за една констатация на съда, която, за съжаление, е правилна. Защо трябва да изпадаме в лирични отклонения? Събарянето е оформено като "ремонт" и за съда е ремонт. Какъв правен интерес може да има някой да спре "ремонта"? Трябва просто да признаем, че хитро са го измислили.
Това изказване е като лакмусова хартийка; капка вода, в която се отразяваш целия; късче от холограма, която те представя целия, произволно парче от нея – също.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15236 -: Април 11, 2024, 17:28:22 »
Quote (selected)
Преди обиските в офисите на Ананиев е имало и друго искане от Белгия
Съдът веднъж отказва да одобри претърсването, но при втория опит на прокуратурата се съгласява
Претърсването и изземането, което се случи вчера в офис, свързан с депутата от ПП-ДБ Настимир Ананиев, е било във връзка с втора европейска заповед за разследване, получена от Белгия. Това научи "Сега" от свои източници в държавното обвинение. С първото искане е търсена информация за конкретни физически лица и търговски дружества - за тяхно имущество, банкови сметки и пр. За целта са събрани данни от Търговския и Имотния регистър, от мобилни оператори и т.н.

След като тази заповед е изпълнена от Софийската градска прокуратура, през октомври м.г. постъпва втора.
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/predi-obiskite-ofisite-na-ananiev-e-imalo-i-drugo-iskane-belgiya
Предното искане е било лятоска, ама тогава ППДБ бяха на върха на сладоледа.
Заради кметските избори са го оставили да живурка, ама сега като не е на власт гилотината падна.
Нестимирски работи, да бе мирно седяло и лапало каквото му изпадне реши че може да оближе направо сладоледа Му.
Е, успя!
Ама то не било ванилов сладолед....
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8896
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #15237 -: Април 11, 2024, 19:10:21 »
Половинчасово вчерашно интервю на Петър Волгин с проф. Дарина Григорова (първите 6 минути са монолог на Волгин):

https://www.youtube.com/watch?v=oiNpuTvCTUk

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 302
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15238 -: Април 11, 2024, 19:50:40 »
Quote (selected)
Преди обиските в офисите на Ананиев е имало и друго искане от Белгия
Съдът веднъж отказва да одобри претърсването, но при втория опит на прокуратурата се съгласява
Претърсването и изземането, което се случи вчера в офис, свързан с депутата от ПП-ДБ Настимир Ананиев, е било във връзка с втора европейска заповед за разследване, получена от Белгия. Това научи "Сега" от свои източници в държавното обвинение. С първото искане е търсена информация за конкретни физически лица и търговски дружества - за тяхно имущество, банкови сметки и пр. За целта са събрани данни от Търговския и Имотния регистър, от мобилни оператори и т.н.

След като тази заповед е изпълнена от Софийската градска прокуратура, през октомври м.г. постъпва втора.
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/predi-obiskite-ofisite-na-ananiev-e-imalo-i-drugo-iskane-belgiya
Предното искане е било лятоска, ама тогава ППДБ бяха на върха на сладоледа.
Заради кметските избори са го оставили да живурка, ама сега като не е на власт гилотината падна.
Нестимирски работи, да бе мирно седяло и лапало каквото му изпадне реши че може да оближе направо сладоледа Му.
Е, успя!
Ама то не било ванилов сладолед....
Ще разбера, че Държавата се е върнала, когато разкрития и законни процесуални действия се извършат срещу действащи длъжностни лица, а не след излизането им от властта.
Независимо, че и сега може да са обективни, редовната практика действията да се предприемат, едва след като лицата не са на власт (кампанийно), не може да не породи едно чувство за постоянен и явно ефективен натиск върху правозащитните органи, щом до този момент са си траели. От друга страна този подход подхранва и приказките (основателни или не) за реваншизъм и поръчковост, което не ползва нито правосъдието, нито обществото, нито държавата. А после керванът пак си върви...   

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15239 -: Април 11, 2024, 21:14:03 »
Quote (selected)
При подадените гласове резултатите биха били следните:
ГЕРБ-СДС биха взели 27,4%,
ПП-ДБ – 17,9%,
ДПС – 15,2%,
"Възраждане" – 14,9%,
БСП – 10,5%,
ИТН – 5,2%.

Останалите гласове остават за други по-малки формации.
Декларативната сигурност на гласуване е ниска - 37,4%.
Това от Епицентър.
Ще опитам малко сметки.
Ако това остане верно, а то ми изглежда че ще е, то:
Първи извод - определено гласуват само твърдите ядра. Гъбарите отново са около 60%. Дори да сменим броя на всички избиратели с реалния - то едва ли избирателната активност ще скочи до 50%.
Втори извод - твърдите ядра избират следния брой депутати в случая за тези партии:
ГЕРБ-СДС биха взели 66 депутата
ПП-ДБ – 43
ДПС – 36
"Възраждане" – 36
БСП – 25
ИТН – 12
Или общо 218 депутата. Останалите 22 им ги подаряват пропорционално разни правещи се на интересни особи.
Трети извод-
Само при 20% по висока избирателна активност, при която е почти сигурно, че едва ли гласовете ще отидат при горните партии - те така и така вече са обрали гласовете на симпатизантите си, то депутатите на трите досега управляващи партии, вместо 145, ще паднат до около 117. Смятам грубо и на ум.
Е?
Народе????
Ако не промяна, то поне не става ли непосилна задачата на Галя?
И още един въпрос - кого щели сме били да легитимираме?
И още един - нямало смисъл от гласуване ли?!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.