Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 23:48:48

Автор Тема: Как да се управлява държава без да се привлича вниманието на санитарите  (Прочетена 54463 пъти)

0 Потребители и 6 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Тоя виц много ми хареса:

Докъде я докарахме – родени през 90-те, да обясняват на родени през 60-те, колко лошо е било през 80-те…

Не бях се замислил, колко са промито - мозъчни и безмозъчни протестърите, Америка им изпи мозъка. Ще патят много,  о, пардон, ще трябва оная, дето превежда "Под игото", да им преведе думата патят, може би.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Никакъв виц не е. Вчерашен дрисльо, син на мой съученик, седна да ни убеждава, че тогава сме живели в диктатура. Обясни ни, че хората безкрайно страдали през социализма. :sniperer:
Налели му няколко клишета в пуберската кратуна и вече е убеден, че знае по-добре от нас какво е било.

Btw, mai 3a Da Te pa3beraT, TexTa TriabBa Da i3glejda gore-Dolu Taka. Ina4e TpyDHo ce pa3bira i H3*
====
* Не Знам

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
http://glasove.com/categories/na-fokus/news/d-r-nikolaj-mihajlov-amerikancite-izvyrshiha-patetichna-glupost-s-vyzpitatelna-cel

Вероятно вече сте го прочели, много добър психо анализ, на лудостта в България и света.
Вие си ги избрахте!

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Никакъв виц не е. Вчерашен дрисльо, син на мой съученик, седна да ни убеждава, че тогава сме живели в диктатура. Обясни ни, че хората безкрайно страдали през социализма. :sniperer:
Което си е пълна измишльотина - при соца бехме супер демокрация и щастливеехме на поразия.
« Последна редакция: Февруари 11, 2020, 22:13:42 от Ной »
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
ми отврат с дваесе лева си е плащал парното за три години или квото беше там  :smokin:


Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
е пълна измишльотина - при соца бехме супер демокрация и щастливеехме на поразия.
Супер демокрация нямаше. А щастливеенето, както се оказа,  не е функция на строя, нито на демокрацията, нито на липсата и...

П.С. "При соца..." ми харесва. Правоверните келбечисти винаги използват "при комунизма"

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
ми отврат с дваесе лева си е плащал парното за три години или квото беше там  :smokin:
Не е вярно. В Радомир парното го пуснаха през октомври  1988 г. и  през зимата струваше 15-20 лв./мес.

през октомври 1990 го спряха...
« Последна редакция: Февруари 11, 2020, 23:17:20 от Bacho Кольо »

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
ми отврат с дваесе лева си е плащал парното за три години или квото беше там  :smokin:
Не е вярно. В Радомир парното го пуснаха през октомври  1988 г. и  през зимата струваше 15-20 лв./мес.

през октомври 1990 го спряха...

о, аз знам, че не е вярно :)

то май варираше според района, но за нормален апартамент от 120 квадрата май наистина беше около 20, може би и малце отгоре на месец, тва с топлата вода.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
"При соца" "нормалният апартамент" не беше 120 кв. м. , а малко повече от половината...

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
При демокрацията масовите новостройки са "двустаен, 40 кв. м."

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Никакъв виц не е. Вчерашен дрисльо, син на мой съученик, седна да ни убеждава, че тогава сме живели в диктатура. Обясни ни, че хората безкрайно страдали през социализма. :sniperer:
Налели му няколко клишета в пуберската кратуна и вече е убеден, че знае по-добре от нас какво е било.

Btw, mai 3a Da Te pa3beraT, TexTa TriabBa Da i3glejda gore-Dolu Taka. Ina4e TpyDHo ce pa3bira i H3*
====
* Не Знам

А, нищо чудно. И аз да бях вчерашен дрисльо, като те чета, щях да съм убедена, че идваш не от народна демокрация (двойна демокрация  :D ), ами от върла диктатура. В която се заплюват под строй, стрижат на петно, недъгавите бебета ги хвърлят в море или язовир, а държавата строго следи с какви кукли си играят момичетата и счупените се конфискуват и изгарят ритуално на равноденствие, да не действат развращаващо на малолетните жени.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Ако четеше мен - пак добре. Тогава има шанс, макар и минимален, да регистрираш съществуването и на друга гледна точка освен твоята.
В случая младежът вероятно е попил схоластичната тараторика в часовете по история (предполагам  :m1731: ) и категорично отхвърля практическия експириънс на тейко си.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Гешев: Ако трябва, да се промени Конституцията и да има възмездие
https://segabg.com/hot/category-bulgaria/geshev-ako-tryabva-da-se-promeni-konstituciyata-i-da-ima-vuzmezdie

Quote (selected)
Не пожелавай жената на ближния си; нито да пожелаваш къщата на ближния си, нито нивата му, нито слугата му, нито слугинята му, нито вола му, нито осела му, нито каквото и да е нещо, което е на ближния ти.

Не се знае какъв наклон ще получи новата конституция.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Quote (selected)
Не се знае какъв наклон ще получи новата конституция.
Ако ще го определя 'юрист' като Гешев - към говното ще да е.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
« Последна редакция: Април 24, 2020, 21:50:35 от Captain Buddy »

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Интересно е и КОЙ ще действа от името на Божият гнѣв.

П.П. Ако гешефтарят използва думи като "възмездие" имам някои сериозни въпроси относно емоционалното му здраве и професионална пригодност.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Токът за бизнеса поскъпнал рязко заради софтуерен проблем

https://www.segabg.com/hot/category-economy/tokut-za-biznesa-poskupnal-ryazko-zaradi-softueren-problem

И компютрите не са това което бяха.
Развалиха ги и тях. :too_happy-1067:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Quote (selected)
поскъпнал рязко заради софтуерен проблем
Е, не... :t2412:
Ама чистете ги тия компоти компютри. Кой знае какви срамни буби са наловили в работно време


"Изстрелване на ядрени бойни глави Да - Не"

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
« Последна редакция: Април 24, 2020, 21:49:59 от Captain Buddy »

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Рашидов е екземпляр, който открито се гордее с простотията си, на принципа " аз съм от народа, дай ся ена цигара!". Досущ като идола си "аз съм прост и вие сте прости", само дето личи, че въоросните двама са дълбоко убедени, че ние останалите сме още по-прости.
Разбира се това не пречи да мимикрира и да гъзолиже силния на деня, към когото прозорливо се е присламчил, но не променя съществено ситуацията.

AnonimusBG

  • Гост
АКО ФИЛЧЕВ СИ БЕШЕ НА МЯСТОТО, СЕГА ЩЯХМЕ ДА ИМАМЕ ЛАБОРАНТ В ЦЕНТРАЛНИЯ

Водя му аз директора и зам. директора на Кремиковци. Дават му доказателства за корупция на зам. министър на Александър Божков (Бог да го прости!).
Циганинът седи и слуша, седи и слуша.
После вика: „Абе аз съм цял министър-председател,.. С някакви 36 млн. ли ще ме занимавате“.
Много са такива. Ако Филчев, който сега се пъне, си беше на мястото, сега щяхме да имаме лаборант в Централния.

Богомил Бонев


https://svobodnoslovo.eu/%D0%B0%D0%BA%D0%BE-%D1%84%D0%B8%D0%BB%D1%87%D0%B5%D0%B2-%D1%81%D0%B8-%D0%B1%D0%B5%D1%88%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D1%8F%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D1%81%D0%B5%D0%B3%D0%B0-%D1%89%D1%8F%D1%85%D0%BC/

AnonimusBG

  • Гост
Кратка президентска история на прехода

Наивен романтик на прехода – Желю
Парвеню на прехода – Пешо.
Овчарчето Калитко на прехода – Георги.
Идиот на прехода – Роско.
Мъж на прехода – Радев.
Хоук.

Богомил Бонев


https://svobodnoslovo.eu/%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%BA%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B7%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%8F-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D1%85%D0%BE/

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
https://www.facebook.com/boyko.borissov.7/videos/2679595698935150/?t=199
личен срам изпитвам от министър председателя ни, направо ми е неловко да го гледам :image008:

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
и не само - днес видях по тв директора на АПИ, ми той олигофрен, бе! :image008:

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил

личен срам изпитвам от министър председателя ни, направо ми е неловко да го гледам
Неотдавна разбрах, че вече има термин за  срам, породен от думи или постъпки на друг. Търсих из мрежата да го открия. Не можах.
« Последна редакция: Февруари 19, 2020, 11:32:23 от Bacho Кольо »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
"Шефът на АПИ тука ли е? Защо ми правите тези номерца, а, защо ми правите номера?!"
....
Той заръча на Терзийски: "Във всеки център на населеното място около София, отиваш лично днес, заставаш на площада и като едно време тея, глашатаите "Няма да има винетки", викаш по три пъти, обикаляш и се прибираш тогава, ясно ! И още един път, ако ми направите така, така да се задъхам преди Министерски съвет, ще бъде много критично за вас, много бързо критично !", заяви Борисов и после разпореди: "Свободен си!".  Терзийски веднага напусна заседанието.

https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/borisov-izgoni-shefa-na-api-da-opravya-burzo-kashata-vinetkite

Строг, но справедлив! :t0118:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
- Ааа, и то затова е така... Вместо да го спасиме... Айде, да вървим - завърши размишленията си премиерът.
Толкова недовършени неща и все на Него чакат, ей на Апостола не свари да помогне заради някакви шефчета в АПИ дето му образуват нерви.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
и не само - днес видях по тв директора на АПИ, ми той олигофрен, бе! :image008:
Гьонсурат. След това, дето му го изрече Борисов, всеки що-годе свестен човек незабавно би хвърлил оставка.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
По-късно днес от АПИ съобщиха, че Георги Терзийски е посетил Бистрица и Панчарево. Не е викал на площадите три пъти "Няма да има винетки", но се е срещнал с кметовете -

Сигурен съм че е викал на ум. :t0328:



ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Финландия експериментира с мъже и жени в общи казарми

https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/finlandiya-eksperimentira-muzhe-i-zheni-obshti-kazarmi

Този опит трябва да го попием!
У нас едното бивш вицеприемер по неволя патрЕот отговаряше за демографията.
Другото патрЕотичен толуп още е баш машала аскер бей ( не е паша щото е по софрите не е по патакламите ).
Та двамата за това се натискат за наборна армия.
Отбраната ясно вълците я яли, поне демографията да решат.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Финландия експериментира с мъже и жени в общи казарми
  :D :bubblegum: :D

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Ъъъ... Значи аз нищо лошо не искам да казвам за другарките от Суоми, но не бива да се бъркат с тройкаджийките от Свериге. Единственото общо може би е бесния феминизъм, който е характерен за северните ширини.
Обаче като се замисля, чувствителни мъже и корави жени под един покрив... Какво пък толкова може да се случи..  :m1731:

AnonimusBG

  • Гост
Малко размишления за крави, мляко, сирене и банички.

Царят на баничките и фермер Димитър Бакалов: Земеделското министерство обрече на гибел млечното животновъдство със субсидирането на глава добитък, интересуваше ги единствено да имат две уши
“Министерство на земеделието обрече на гибел и съсипа млечното животновъдство със субсидирането му на глава добитък. От второто тримесечие на 2007 г., когато България влезе в ЕС, в министерството престанаха да се интересуват дали кравите дават мляко или не, дали са ялови, дали са заплодени, дали са болни, имат ли “съд”, както се нарича вимето… Единственото изискване е животното да има две уши!”. Това заяви пред “Струма” благоевградският бизнесмен Димитър Бакалов, наричан Царят на баничките, чието семейство от около 35 г. е в животновъдния бизнес........

https://struma.bg/%D1%86%D0%B0%D1%80%D1%8F%D1%82-%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B8-%D1%84%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B5%D1%80-%D0%B4%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D1%82%D1%8A%D1%80-%D0%B1%D0%B0/

AnonimusBG

  • Гост
Quote (selected)
"Шефът на АПИ тука ли е? Защо ми правите тези номерца, а, защо ми правите номера?!"
....
Той заръча на Терзийски: "Във всеки център на населеното място около София, отиваш лично днес, заставаш на площада и като едно време тея, глашатаите "Няма да има винетки", викаш по три пъти, обикаляш и се прибираш тогава, ясно ! И още един път, ако ми направите така, така да се задъхам преди Министерски съвет, ще бъде много критично за вас, много бързо критично !", заяви Борисов и после разпореди: "Свободен си!".  Терзийски веднага напусна заседанието.

https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/borisov-izgoni-shefa-na-api-da-opravya-burzo-kashata-vinetkite

Строг, но справедлив! :t0118:

След яростта на Борисов - може ли от близките села да стигат до Пловдив без винетка?
Премиерът Бойко Борисов изля тази сутрин яростта си към шефа на АПИ Георги Терзийски заради исканите винетки от жителите на близките до София населени места. На практика ситуацията там е почти идентична като с Пловдив – големият град и близките населени места се разсичат от пътища, които са републиканска пътна мрежа.   Така до Ягодово например участъкът от Скобелева майка до табелата е 200 метра.
Хората обаче трябва да плащат винетка. По-малко от километър са участъците до Първенец, Браниполе и Брестник, Труд, Рогош и другите села на първа линия.  Навсякъде обаче има табели винетка.

https://plovdivnow.bg/obshtina-rodopi/sled-iarostta-borisov-mozhe-li-blizkite-sela-da-stigat-30490/

Ще се развихри ли Бойко и по Пловдив или ще важи само за Курило?
Те са по-далеч от София отколкото горните пловдивски села.
Чакаме да видим пловдивските селяни ще му създадат ли проблеми?

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
На байо ще му отива освен до Курило да проучи и пътищата до Наречен, Вършец и Карлуково. Ще го приемат като свой.
Как беше... "и за това се разбираме".

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Ще се развихри ли Бойко и по Пловдив или ще важи само за Курило?
Те са по-далеч от София отколкото горните пловдивски села.
Чакаме да видим пловдивските селяни ще му създадат ли проблеми?
  :D

Начи, с туй "Околовръстно" в София, Баце толкоз сЪ огелпи, че не е ясно дали туй няма да му коства ТРОНА.  :D

Щото – "или за всички, или за никого"!!!

А окръжните градове са толкоз в България, че могат спокойно да Му поизпразнят хазната.  :mooning-448:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Срещу Гебрев е имало 4 опита за убийство
Софийска градска прокуратура ги разследва
....
Установено е, че два от тези опити са станали извън пределите на България, без Емилиян Гебрев да е заявявал за тяхното извършване. Прокуратурата не дава подробности как и откъде се е сдобила с данните .

https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/sreshtu-gebrev-e-imalo-4-opita-za-ubiystvo

Гербев не разбрал, прокуратурата знае, разследва и даже е готова с обвинителен акт, ама и трябват две седмици да го преведе на арабски, а арабите да го преведат на руски и дадат на ГРУ. :bouncy-1054:
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Borisov, el Batman de los Balcanes
El carisma del primer ministro búlgaro y su vitola de hombre de acción le confieren un halo casi sobrehumano entre sus compatriotas

https://www.elperiodico.com/es/internacional/20200221/borisov-batman-balcanes-7827207

С кого свързват El Periodicо, което претопли скандала с "къщата на Борисов в Барселона"
“Ел Периодико” е най-авторитетното каталунско издание, което откровено подържа сепаратистката политика и опитите за откъсване на Каталуния от Испания. Тази политика се подкрепя активно от руските тайни служби.

http://epicenter.bg/article/S-kogo-svarzvat-El-Periodico--koeto-pretopli-skandala-s--quot-kashtata-na-Borisov-v-Barselona-quot--/207477/2/0

Може руснаците да са му пратили конска глава, но по-вероятното е нашите тъй наречени журналисти просто да са компилирали за да са в тренда на умните и красивите.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Пак любимите ми ллллуди. Един от Атака и групичка от ВМРО заформили екшън в парламента.

Quote (selected)
Павел Шопов, Юлиан Ангелов и Красимир Богданов буквално посегнаха да се хващат за гушите, заради изказване на Юлиан Ангелов от ВМРО. Квесторите и колегите им успяха да ги разтърват

"Г-н Председател, Вие бяхте свидетел лицето Юлиан, забравих му другото име, направен от Сидеров депутат, излиза пред вас и поне три пъти ме нарече... Как ме нарече? Настоявам да си понесе последиците", апелира народният представител от АТАКА Павел Шопов.
https://www.marica.bg/balgariq/boy-v-parlamenta-deputati-se-hvanaha-za-gushite

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
ШОГ!11!! БоНбА!!

Испания разследва Бойко Борисов
Прокуратурата го разследва в схема за пране на пари

Вай, вай!...

https://m.fakti.bg/bulgaria/448683-ekskluzivno-v-ispania-razsledvat-boiko-borisov-za-prane-na-pari-dopalnena

Там между редовете се чете и още нещо. Някой да не е татко на първокласничка, пък да не е почерпил, а?
« Последна редакция: Февруари 21, 2020, 18:41:08 от Kole »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Прокуратурата каза че няма нищо общо.
Испанците не са ги търсили или не са ги намерили на домашния адрес.
Баце не е стъпвал 15 години там "не могат да го пипнат" има алиби.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Машината у нас се завъртя. Испанският вестникар, публикувал информацията срещу бай Хуz, бил лош човек, син на фашист (!) и купувал вестници за да ги закрие.
Какво може да се добави тук, освен "той беше пълен импотент и курвар".
Сега очаквам с нетърпение поредния домашен скандал, който да ни даде традиционната дъвка за замазвазване на голямото оцапване.
Предположенията ми са: Божков, Русия, Президентът, някоя квартална кметица, корумпиран катаджия.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Гербев!
Атентатите станаха вече 4 и всичките от ГРУ, в 3/4 от тях лично полковник Путин е участвал в свободното си време.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Представям си го Гебрев как чеша тиквата и се чуди да се кръсти ли, че му се е разминало или да се радва, че не е разбрал.
Да, buratinob  :way_to_go-1308: От тая трънка ще наизскочат зайци като от на фокусник цилиндъра главен прокурор каскета.

AnonimusBG

  • Гост
Прокуратура Болгарии раскрыла личности троих россиян, которые были объявлены в международный розыск по факту покушения на болгарского бизнесмена Эмилиана Гебрева, его партнера и сына, сообщается на сайте ведомства. Речь идет о Сергее Викторовиче Павлове, Сергее Вячеславовиче Федотове и Георгии Горшкове.
Отмечается, что все обвиняемые находятся в Москве. Когда они бывают за границей, то используют поддельные документы. Данные лица никогда не совершали поездок за пределы РФ под своими настоящими документами.
Ранее российское посольство в Софии заявило, что не получало официальных обвинений в отношении россиян.

https://www.mk.ru/social/2020/02/21/sofiya-raskryla-lichnosti-rossiyan-pokushavshikhsya-na-bolgarskogo-biznesmena.html

Става интересно.
Предполагам че ДАНС са изкопали цялата информация.
Едва ли са ги викали на Козяк и са им казали за каво става въпрос.


Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Quote (selected)
Гешев: „Ако трябва, да се промени Конституцията и да има възмездие“
 
А как ще стане възмездието? Закон със задна дата?
Възмездието си върви. Учуден съм, че не го виждате.
Децата ви не ги приемат в болница с часове.
"Болно дете обикаля 5 часа болниците в София, докато бъде прието"

Къде е казано, че възмездието е върху виновните само? Май в библейските текстове всички го отнасят и виновни и невинни. Дори си мисля, че няма невинни - всички ние позволихме да окрадат държавичката и да я превърнат в кочина. И това почна не от "Времето е наше" и "45 години стигат". Почна още в 1984-1985 г. когато престана да се работи в БГ и "другарите" започнаха да мислят как да прехвърлят политическата власт в икономическа.

Бъдете живи и здрави!

PS. Скромното ми мнение е, че тиквата е пътник и дори скоро. Един колега форумец в "Сега" - добре пише, че ББ отрича да има къща в Барцелона, но се прави на талпа. Отрича нещо за което не го питат. Разследването е за пране на пари.

« Последна редакция: Февруари 21, 2020, 20:53:46 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Quote (selected)
Болно дете обикаля 5 часа болниците в София, докато бъде прието"
Поне са го приели.
През ноември м.г. едно 3 годишно дете почина след цял ден обикаляне по мъките. 3 болници отказали да го приемат.

А това "възмездие" е възможно най-неподходящият термин в устата на държавен обвинител.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
отдавна не бях чела любимата ми Любослава, но ето я отново в Редута
https://www.reduta.bg/%d0%bd%d0%b0%d1%87%d0%b0%d0%bb%d0%be%d1%82%d0%be-%d0%bd%d0%b0-%d0%ba%d1%80%d0%b0%d1%8f-%d0%bd%d0%b0-%d0%b8%d0%b4%d0%b8%d0%bb%d0%b8%d1%8f%d1%82%d0%b0/
Уф, не вървеше някак премиерът да извика от Брюксел, където го свари скандалът: „Просто нещастни, долни лъжци жълти! Мръсници! Лъжа след лъжа! Жалки, нещастни, долни лъжци мръсни!“, нали? Говорим за голяма и влиятелна медия, да повторя, не за informiran, където и сам той може да пусне нещастна, долна, жълта лъжа, за да сведе сетне всяка истина за себе си до такава. Но се намери решение, де, в това българският премиер е просто цар и няма равен – спусна опорките посредством предълъг монолог, тъй щото верни министърки да ги закаканижат нататък, а „мисирките“, както ги нарече с любов и омерзение, наостриха пера (и в двата смисъла на думата), за да клъвнат враговете на стабилността. Че и те, враговете, бол – с Радев ли да почнеш, с Путин ли да продължиш, или да свършиш с… Костов?


нищо няма да излезе от тази завера, но харесвам Любослава :smokin:

AnonimusBG

  • Гост
Богомил Бонев разказа тия дни една история, която ни отвежда направо в сърцевината на мръсотията, която учтиво продължаваме да наричаме „приватизация“.
Завел двамина при Костов да му разкажат, какви далавери се въртят около Кремиковци. Оня сумтял известно време и сетне прекъснал разговора с думите: „Аз съм цял министър-председател, а вие ме занимавате с някакви 36 милиона“.
Кога стана калайджия, кога ти почерня гърбът – би казал Народът в годините, когато все още можеше да разсъждава трезво и независимо, когато не беше объркан от дребни хитреци, от евтини шашмаджии.......

Наречете Грабежа – Грабеж докато все още има свидетели; онези автентични свидетели, които бяха съградили стопанските ни достояния – а сетне безсилно гледаха, как калайджиите ги превръщат в Боклук – като междувременно си пълнят търбусите.......


https://www.kevorkkevorkian.com/bg/fb&article_id=6884.html

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
ето и нещо по-сериозно, надявам се да не се окаже истина
https://www.banker.bg/obshtestvo-i-politika/read/bsp-iska-nezabavno-ostavkata-na-premiera-boiko-borisov-i-cialoto-pravitelstvo
БСП иска незабавно оставката на премиера Бойко Борисов и цялото правителство
Искаме незабавно оставката на премиера Бойко Борисов и цялото правителство заради манипулирането на данните за растежа на икономиката. Това заяви народният представител от парламентарната група на "БСП за България" проф. Румен Гечев в декларация от името на левите депутати.

от това, което прочетох, не е направена сериозна проверка, но ако се окаже истина, не ми се мисли за последствията
даже оставката на Борисов  няма да ни зарадва :image008:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Лилиан, това не е нищо ново.
Не знам на банкерите ако ви свалят прекомерната законова защита колко време ще изкарате на пазара.
Огледай се около себе си, колко нови стопански организации са възникнали, колко нови граждани са се пръкнали на територията да работят.
Данните се рзминават отдавна, сега са дали "добро" на Гечев от ул. Козяк, те също не са фенове на еврото, но много добре знаят на какъв хал сме.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Quote (selected)
„Аз съм цял министър-председател, а вие ме занимавате с някакви 36 милиона“.
Ако става въпрос за милиони от преди деноминацията, репликата на Костов е съвсем уместна.

А ако манипулирането на данните за растежа на икономиката се окаже вярно, не очаквам да се случи нещо съществено. Гърците що нещо изманипулираха ...
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Ако става въпрос за милиони от преди деноминацията, репликата на Костов е съвсем уместна.

Става въпрос за долари, наистина девалвираха малко, но скоро не са ги деноминирали.
Тогава бяха много пари, сега благодарение на "ръста" би ставало въпрос за 360 милиона. Не че нещо, ама.......
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Quote (selected)
„Аз съм цял министър-председател, а вие ме занимавате с някакви 36 милиона“.
Ако става въпрос за милиони от преди деноминацията, репликата на Костов е съвсем уместна.

А ако манипулирането на данните за растежа на икономиката се окаже вярно, не очаквам да се случи нещо съществено. Гърците що нещо изманипулираха ...

Комбинат за един долар
Автор: Едвин Сугарев

http://corruptionbg.com/Kombinat-za-edin-dolar

Бе то и БГА-то май отиде за толкова.

Навремето останалата от соца авиокомпания „Балкан“, крива-лява, имаше полети до всички европейски столици и по-големи градове, до Африка, Азия, и презокеански. И дори редовни полети до Ню Йорк, вече след 1990 г., но все още като държавна авиокомпания. Имаше и слотове на хубави места на най-големите летища. Апартаменти и офиси на представителствата в Париж, Лондон, Рим и др.
Да не каже някой, че пригласяме на главния прокурор Гешев за приватизацията, но Иван Костов и министърът му Муравей Радев продадоха авиокомпания „Балкан“ за цената на един апартамент в София.

https://e-vestnik.bg/31845/zashto-balgarska-aviokompania-ne-leti-do-sasht-i-nyakoi-osobenosti-na-darzhavata/

Гери О Хара
Не търси оправдание на мерзавците в деноминацията.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Не съм тръгнал да оправдавам Костов, просто ми мина през ума.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
бга-то отиде за 100 хилки, мисля. щатски.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
А после същата Гад съди България за 10 млн долара

https://money.bg/archive/balgariya-plashta-10-mln-za-provalenata-sdelka-za-bga-balkan.html

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Не съм тръгнал да оправдавам Костов, просто ми мина през ума.
Всъщност коректното сравнение е с дефиницията за "в особено голям размер",
А в случая става дума за в порядъци повече.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Не съм тръгнал да оправдавам Костов, просто ми мина през ума.
Всъщност коректното сравнение е с дефиницията за "в особено голям размер",
А в случая става дума за в порядъци повече.
Съгласен съм зюа особено големия размер. От друга страна, не е работа на минпред-а да се занимава с проблеми, които не са от особено голям размер. Един от проблемите на възхваляваната тук соц икономика беше именно там - че производството на клечки за зъби трябваше да се решава на ниво министерство. А може би - на ниво ЦК.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Гринго, говорили са за злоупотреби в размер на 36 милиона.
Това са няколко завода за клечки за зъби.
ЕС е вреден за вашето здраве!