Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 15:58:52

Автор Тема: Как да се управлява държава без да се привлича вниманието на санитарите  (Прочетена 54435 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Интересно, кой е бил заместникът на Божков, визиран от Богомил Бонев.

Защото познавам един от тях, който не даваше и дума да се каже срещу Александър Божков :m1731:
the lamers club honourable member …

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Гринго, говорили са за злоупотреби в размер на 36 милиона.
Това са няколко завода за клечки за зъби.
Изглежда не схващаш какво съм написал. Нейсе.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

AnonimusBG

  • Гост
Не съм тръгнал да оправдавам Костов, просто ми мина през ума.
Всъщност коректното сравнение е с дефиницията за "в особено голям размер",
А в случая става дума за в порядъци повече.
Съгласен съм зюа особено големия размер. От друга страна, не е работа на минпред-а да се занимава с проблеми, които не са от особено голям размер. Един от проблемите на възхваляваната тук соц икономика беше именно там - че производството на клечки за зъби трябваше да се решава на ниво министерство. А може би - на ниво ЦК.

Ха-ха
Какво общо има убиецът на селскостопанските животни Филип Димитров и продавача на всичко Иван Костов с това което комунистите им оставиха.
Всъщност и комунистите са си същите  като тях.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Не уважавам четенето без осмисляне.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
От друга страна, не е работа на минпред-а да се занимава с проблеми, които не са от особено голям размер.

Просто не ти разбирам мерките.
36 милиона не са ли особено голям размер?
Това по кой НК?
Премиера може да ги подмине?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Мярката не е 36 милиона. Мярката е структороопределящо предприятие, в което бяха заети 10-15 хил. човека, което натоварваше две морски и едно речно пристанище, без което БДЖ - товарни превози едва не фалира. Предприятие, без което не можем да направим 12 км. водпровод за бедстващи българи, не можем да имаме конкуретно корабостроене, краностроене, котлостроене, тежко военно машиностроене.
Е за това нещо е ставало въпрос, а не з 36 млн лв., или долара, колкото струват три ритона и два шлема от колекцията на Черепа.
« Последна редакция: Февруари 22, 2020, 23:14:02 от Bacho Кольо »

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Quote (selected)
От друга страна, не е работа на минпред-а да се занимава с проблеми, които не са от особено голям размер.

Просто не ти разбирам мерките.
36 милиона не са ли особено голям размер?
Това по кой НК?
Премиера може да ги подмине?
Премиерът би трябвало да мисли в мащабите на държавния бюджет. Поне според мен. 36 млн са ниво зам министър.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Поне според мен. 36 млн са ниво зам министър.

Това във фалирала България?
Сега може да са джобни за някой калинки.
Тогава бяха много пари.
Страшно много, невъобразимо много!
Бачо даже и за мащабите на Кремиковци са страшно много и наистина са били разликата между работи и затваряме.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Не уважавам четенето без осмисляне.

Не зная.
Осмисляй ги тогава.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Нали не искате да кажете, че председателят на ДАНС или министърът на правосъдието също са знаели и също като мен са покровителствали грешното прилагане на закона за хазарта, пита финансовият министър

https://www.segabg.com/hot/category-economy/vlgoranov-dohodite-tozi-mandat-rastat-dvucifreni-razmeri

Още един дето като Гринго мисли, че половин милиард не пари за нивото на министър.

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Quote (selected)
От друга страна, не е работа на минпред-а да се занимава с проблеми, които не са от особено голям размер.

Просто не ти разбирам мерките.
36 милиона не са ли особено голям размер?
Това по кой НК?
Премиера може да ги подмине?
Премиерът би трябвало да мисли в мащабите на държавния бюджет. Поне според мен. 36 млн са ниво зам министър.

грингос, я погледни сумите в аферата Локхийд и ела тогава да си приказваме.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Едно време имахме какви премиери имахме. Не се занимаваха с 36 млн.
Даже и джипката не си караха сами. Камо ли да търсят телешки пържолки за кученца.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Quote (selected)
„Аз съм цял министър-председател, а вие ме занимавате с някакви 36 милиона“.
Ако става въпрос за милиони от преди деноминацията, репликата на Костов е съвсем уместна.

А ако манипулирането на данните за растежа на икономиката се окаже вярно, не очаквам да се случи нещо съществено. Гърците що нещо изманипулираха ...
нека видим какво ще кажат кредиторите, ако отчетите са манипулирани
това не е шега

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Quote (selected)
„Аз съм цял министър-председател, а вие ме занимавате с някакви 36 милиона“.
Ако става въпрос за милиони от преди деноминацията, репликата на Костов е съвсем уместна.

А ако манипулирането на данните за растежа на икономиката се окаже вярно, не очаквам да се случи нещо съществено. Гърците що нещо изманипулираха ...
нека видим какво ще кажат кредиторите, ако отчетите са манипулирани
това не е шега
Да, 2млрд евро не са шега. А кредиторите - при следващо искане на кредит ще ги видим.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
ГЕРБ хареса идеята на ДПС за ценоразпис за НСО
"Не знаем за такава практика по света", обясняват от службата защо са против предложението
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/gerb-haresa-ideyata-na-dps-za-cenorazpis-za-nso

Направо да дават службата на концесия!
Подобен трябва да е подхода и към другите силови и правоохранителни служби.
Да гласуват ценоразписа в парламента да го публикуват за информация на всички да няма дъмпинг.
Съдия - толкова лева на заседание, милиционер  толкова на час.
Прокурор на повикване...
Грешка, прокуратурата вече е на концесия.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
А спонсори и продуктово позициониране ще има ли?
Например при арест на задържания първо се прочита кратко рекламно съобщение от спонсора и след това се преминава към правата.
Прокурорът чете обвинението, прекъсва го на най-интересното място за да изпее песничката за "тоалетната хартия, която разпознавам със затворени очи" и продължава след рекламите.
И т.н.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
« Последна редакция: Април 24, 2020, 22:05:46 от Captain Buddy »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Иван Костов: Чакам извинение от българското общество
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/ivan-kostov-chakam-izvinenie-bulgarskoto-obshtestvo
НЯМАМ ДУМИ!

А аз, слушайки го по време на ТВ интервюто при Светльо Иванов вчера следобед, направо ОНЕМЯХ. Та до преди малко ...  :nuts:

И след всички зулуми, които направи тогава, аз намразих този "човечец" като най-смъртен враг.

Въпреки че по онова време бях още "тъмно синя" ...

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Слушайки го вчера се колебаех между предозиране с весели хапчета, старческа сенилност или вегетарианска манджа с неправилните гъби.

Та, може и да му се извинят. С тояги

AnonimusBG

  • Гост
Прокуратурата се самосезира по данните за корупция, ще разпитва Ханке, Стоянов и Костов
http://epicenter.bg/article/Prokuraturata-se-samosezira-po-dannite-za-koruptsiya--shte-razpitva-Hanke--Petar-Stoyanov-i-Ivan-Kostov/207675/3/0

Да видим какво ще стане?

AnonimusBG

  • Гост
И още нещо.

Прокуратурата на Република България се самосезира във връзка с изнесените на 21 февруари 2020 г. твърдения в статия на испанския вестник „Ел Периодико“ със заглавие: „Разследване за пране на пари в Барселона сочи към премиер-министъра на България“.
С цел изясняване на сочените данни за извършено престъпление от общ характер, по линия на механизма за международното правно сътрудничество, ще бъде поискана официална информация от испанските власти.

http://epicenter.bg/article/Prokuraturata-se-samosezira-za-publikatsiite-v-ispanskite-medii-za-prane-na-pari/207664/3/0

Но правосъният министър казва че не можем да искаме информация защото ще им  се намесим в разследването.

"Ако в това разследване има процесуална нужда разследващата страна би се обърнала към нас, тъй като в Европа правното сътрудничество е много силно. Важното в случая е дали има или няма такова разследване. Тоест, дали информацията на испанския вестник е вярна. Смятате ли, че е нужно да се задейства междудържавно сътрудничество по такъв въпрос", попита Кирилов.
"Ако ние запитаме сега има ли разследване това може да се разглежда като намеса или опит за се повлияе върху разследването", заяви той в интервю за Георги Коритаров.

http://epicenter.bg/article/Nyama-ofitsialna-informatsiya-za-razsledvane-za-prane-na-pari-sreshtu-balgarskiya-premier-v-Ispaniya/207636/2/0

Да видим какво ще стане?

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Само правист от килийната магнаурска школа може да разследва търговски сделки с над 10 годишна давност.
Всичките му разследвания до сега са на фаза пожелания до Иван Костов опрял. :smokin:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
А Бърни явно е чел нашите коментари вчера за УСА армията и се е впечатлил от:
"Don't ask, don't tell"
 :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Quote (selected)
Но правосъният министър казва че не можем да искаме информация защото ще им  се намесим в разследването
Искам да те поздравя, за попадението "правосъният министър". Като го слушам тоя мяукалник и ми се доспива.

Относно министерския бисер, че не можем да изискваме информация, какъвто министърът, такова и правосъдието - заспало, мудно и защитаващо неясно чии интереси.

AnonimusBG

  • Гост
Quote (selected)
Искам да те поздравя, за попадението "правосъният министър". Като го слушам тоя мяукалник и ми се доспива.
Не съм го забелязал, но май наистина е удачно.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Пролетно обостряне от чехските луди:

Quote (selected)
Площадът пред руското посолство в Прага ще носи името на Немцов

Така посолството в Прага се оказва четвъртото руско посолство, което се оказва в близост или на адрес в памет на Немцов, един от най-големите критици на Путин. На третата годишнина от убийството на опозиционера площадът пред посолството на Русия във Вашингтон бе прекръстен "Борис Немцов плаза".

Няколко месеца по-късно в столицата на Литва, Вилнюс, също предприе подобно действие. А миналата година в Киев се появи парк на името на Немцов, в близост до руското посолство.

В очакване съм родните евроатлантици да се задействат и да прекръстят нещо - как чудесно би звучал например парк-хотел Москва Немцов (не).
Или спирка на метрото Немцов, кой ти знае за Жолио-Кюри.
Даже още.по-добре е целият булевард Драган Цанков да стане булевард Немцов. Куул, мен.
 
https://www.dnes.bg/notifikacii/2020/02/24/ploshtadyt-pred-ruskoto-posolstvo-v-praga-shte-nosi-imeto-na-nemcov.440081

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Quote (selected)
Националният статистически институт (НСИ) призна за грешките, които е допуснал при изчисляването на брутния вътрешен продукт за миналата година.
След среща между ръководството на НСИ и Агенция „Митници“, двете институции разпространиха прессъобщение, в което признават, че предоставянето и консолидирането на данни води до подвеждащи резултати.

Припомняме, че миналия петък от БСП обвиниха правителството и националната статистика, че са манипулиратли данните за икономическия растеж на страната и лъжат обществото, че той е над 3%. По думите им реалните стойности са под 1%. Впоследствие за неконсистетността на статистическата ниформация потвърдиха и представители на академичните среди.

„Във връзка с новото съюзно митническо законодателство, от януари 2019 г. вносителите на определени борсови стоки, включително нефтопродукти, подават два вида митнически декларации – опростена и допълнителна. Разликата във времето на подаване на двете декларации е над месец (а понякога и повече), като НСИ използва само окончателните данни. Това означава, че внос, осъществен например в края на май, ще бъде отчетен статистически окончателно през юли.

За нуждите на статистиката, всеки месец НСИ изтегля данни от информационната система на Агенция „Митници“. Поради разминаването в графика на НСИ (изтеглянето се извършва до 28 дни след края на периода) с този на АМ, в тези масиви не се съдържат данните от допълнителните декларации. Данните за всички тримесечия се ревизират едва след края на годината. Това е и причината за разликите във вноса в тримесечната статистика за БВП“, съобщават то НСИ.

Цитатът показва няколко много притеснителни практики в работата на националната статистика. От една страна се признава, че с месец закъснение данните за конкретните месеци стават налични. Така например в края на май, вече може да се представи ясна статистика за първото тримесечие.

В края на август има информация за второто, в края на ноември за третото и в края на февруари за четвъртото тричесечие на предходната година. Въпреки това обаче, НСИ не ревизират своевременно подаваните данни, а чакат да приключи календарната година. Тоест, грешката от първото тримесечие на дадена година се пресмята и публикува с цели 12 месеца закъснение, пише iconomist.bg.

Това обяснение трябва да притеснява цялото общество, защото предполага правителстсвото да не разполага с навременна информация при подготовката на бюджета за всяка следваща година и прави плановете си върху много несигурни допускания.

Обратното е дори по-тревожно – управляващите да знаят, че икономиката вече се е забавила, може би дори в пъти (обществото още не знае със сигурностс колко точно), но не казват нищо и използват грешните високи стойности като повод за хвалба, знаейки, че не са верни.

Ако има нещо още по-притеснително, то е, че НСИ си поставят като срок да оправят хаоса в данните чак до октомври тази година, пише още изданието.


 :image008: :smokin: :D

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Quote (selected)
Това обяснение трябва да притеснява цялото общество, защото предполага правителстсвото да не разполага с навременна информация при подготовката на бюджета за всяка следваща година и прави плановете си върху много несигурни допускания.
Хайде на бас, че всичко е прямо наоборот. Правителството много добре знае и точно заради това НСИ смята накриво.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
« Последна редакция: Април 24, 2020, 22:05:30 от Captain Buddy »

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Атлантици: Премахнете паметниците на Съветската армия и комунистическите символи

Quote (selected)
От години се знае, че сред някои от организаторите на "Луков марш" стоят хора свързани с Руската федерация и нейните тайни служби. Известно е, че Кремъл създава, подкрепя и спонсорира както крайно леви, така и крайно десни движения и партии, водейки коварна хибридна война против Европейската цивилизация.

Спонсорирането на крайно-десни партии и движения от по същество неофашисткия режим на Путин от друга страна представя на днешната Руска федерация фалшивия ореол на "спасителка" на Европа от фашизма.
https://m.fakti.bg/bulgaria/449915-atlantici-premahnete-pametnicite-na-savetskata-armia-i-komunisticheskite-simvoli

Тия лудници нямат ли охрана? Бягат, бягат... :m1731:

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Водовземните съоръжения на ВиК за питейни битови води са общо 7400, като 40%, или 960 броя, се използват без издадено разрешително, което е проблем от 40-50 години, а 60% нямат определени санитарно-охранителни зони, посочи екоминистърът.  От думите му се разбра, че положението е "Параграф 22": "Съоръженията, които не  отговарят на закона, трябва да бъдат затворени. Но ако ние приложим закона, така както е приет, трябва да спрем водоподаването на половин България - на села, градове, старчески домове,  обясни Емил Димитров, известен в миналото с прякора Ревизоро.
https://www.segabg.com/hot/category-economy/emil-dimitrov-ako-prilozha-zakona-tryabva-da-zatvorya-vsichki-vik-firmi

Май ще е по-лесно да пренапишем или отменим законодателството във всичките му форми не само за водата. :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Quote (selected)
общо 7400, като 40%, или 960 броя
:nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Министъро го раздава ревизор. Учил се е да смята на око.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
... Учил се е да смята на око.
Камилско? С картофено пюре или с ориз? А, да, оризът беше с орел!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Що го кълнете РевиЗоро?
Такъв ни е капацитета на експертизата, той е оувър дъ топ ревизор, та греет одитор, башка родолюб, няма да се занимава с някаква математика?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Опа-а, арестуваха и общинския съветник от ВМРО в Пловдив Стефан Послийски. Той е областен председател на партията.

Пада им се на "патриотите", участваха в отстраняването на Атака и Сидеров, по поръчка на Козяк, сега дойде и техния ред! Малко книги са чели, не стават за политици, няма да оцелеят в политическата джунгла. Не става, само да продаваш български паспорти.
« Последна редакция: Февруари 28, 2020, 17:16:57 от Maximus II »
Вие си ги избрахте!

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Да видим сега дали Шкембе войвода ще го изключи от четата.

AnonimusBG

  • Гост
Да видим сега дали Шкембе войвода ще го изключи от четата.

Аз си мислех че Славчо Атанасов е техния човек във Филибето, но Панта Рей.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
„Атака“ поиска изслушване на Каракачанов заради продажбата на военни имоти
https://www.manager.bg/politika/ataka-poiska-izslushvane-na-karakachanov-zaradi-prodazhbata-na-voenni-imoti

ВМРО ще го отнесе, за едното евродепутатстване на Слабаков ще ги турят на ченгела и ще ги дялкат като свински бут.
Гешев е подкарал всички техни на копанята, бившите "другари" им ръфат крачолите.

ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Какво им пречи Слабаков?
На мен ми харесва.
Баща му още повече от него.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Какво им пречи Слабаков?
На мен ми харесва.
Баща му още повече от него.
:yes-1289:

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Слабаков младши не пречи и не помага на никого ( баща му беше невероятен ).
Не е заради него като личност, а за второто депутатско място.
Такива тенденции трябва да се изкореняват и това се случва. ГЕРБ и съратниците не прощават на навирилия гребен.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Какво им пречи Слабаков?

Наистина, с какво им пречи ? Слабаков младши е не особено кадърен простак.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

AnonimusBG

  • Гост
Какво им пречи Слабаков?

Наистина, с какво им пречи ? Слабаков младши е не особено кадърен простак.

Прави като мен.
Не го гледай.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Какво им пречи Слабаков?

Наистина, с какво им пречи ? Слабаков младши е не особено кадърен простак.

Прави като мен.
Не го гледай.
Ами, аз така и  правя. Ако не го беше споменал, нямаше да се сетя за него.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Можем да приемем до 10 хиляди мигранти
....
Приемателните центрове и лагерите, където се настаняват бежанци, в момента са запълнени на „почти нулев капацитет“, уточни експертът от Международната организация по миграция.

https://www.manager.bg/obshchestvo/mozhem-da-priemem-do-10-hilyadi-migranti-naprezhenieto-po-granicata-ostava

Баси нещастието!
10 000 легла за тризвездни туристимигранти са вакантни, няма държавни инжекции към фирмите осигуряващи Олинклузива.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Айде пак...  :t2412:
Щом чуя за "настаняване на бежанци" ме хваща ситен тремор и ми избива вена на челото. Всеки път, без изключение.
Тия управленски тикви имат дълг към мизерстващите пенсионери на България, а не към чужди "гости".

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Щом чуя за "настаняване на бежанци" ме хваща ситен тремор и ми избива вена на челото. Всеки път, без изключение.

Добре, де, къв ти е проблемът? Какво те брига ако тези бежанци бъдат настанени в охраняеми лагери, които не могат да напускат, докато се разглеждат техните молби за убежище? Само не ми говори за пари, защото и без имигранти няма да ги видиштези пари.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Проблемът ми е принципен - като започнем от фалшивото основание "бежанци" да се движат накъдето им кефне без документи и с недоказуема самоличност, щото за тях законите явно не важат, минем през причината да "бежанстват", а тя е да живеят някъде на пълна издръжка, и свършим с реализацията на настаняването - което е общежитие с безплатна манджа, брзплатни чистачи и аниматори социални работници, а не "охраняеми лагери".
И си става дума баш за пари, които не само аз, ами и всички, които ги заработват няма да видят.
Издръжката на един "бежанец" гони 2000 лв/мес. Пари с нулева икономическа възвръщаемост и с отрицателен социален ефект.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Quote (selected)
Издръжката на един "бежанец" гони 2000 лв/мес.
Можеш ли да посочиш източника на тази информация ? Щото аз търсих, но не намерих нищо по-ново от 2016 г, а там числата са много различни.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Quote (selected)
Издръжката на един "бежанец" гони 2000 лв/мес.
Можеш ли да посочиш източника на тази информация ? Щото аз търсих, но не намерих нищо по-ново от 2016 г, а там числата са много различни.
Като нищо може да е и повече в момента. Дирекции , помощни и контролни органи в общини и МВР, персонал в полупразни общежития за бежанци и лъжебежанци,   лагери за емигранти и кандидат-емигранти. Издръжката на всичкия този персонал, отнесена към малкия брой обслужвани може и да е доста повече от 2000 лв./чов.мес.

 П.С. Това са непреки разходи , разбира се. Но и преките не са никак ниски. При всички положения надхвърлят средната българскa пенсия
« Последна редакция: Март 03, 2020, 16:41:46 от Bacho Кольо »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Проблемът ми е принципен - като започнем от фалшивото основание "бежанци" да се движат накъдето им кефне без документи и с недоказуема самоличност, щото за тях законите явно не важат, минем през причината да "бежанстват", а тя е да живеят някъде на пълна издръжка, и свършим с реализацията на настаняването - което е общежитие с безплатна манджа, безплатни чистачи и аниматори социални работници, а не "охраняеми лагери".


Многоточието е от мен, за да не разводняваме темата и да не се разсейват опонентите :m1731:

Quote (selected)
§4(3) Прилагането на разпоредбите на настоящата Конвенция от страните, по-специално мерките за защита на правата на жертвите, трябва да бъде осигурено без всякаква дискриминация, основана на … статут на мигрант или на бежанец, или друг статут.

И това като допълнение към казаното от Kole.
the lamers club honourable member …

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Проблемът ми е принципен - като започнем от фалшивото основание "бежанци" да се движат накъдето им кефне

Aми, щом е принципен, трябва да знаеш, че по принцип "бежанец" е всеки, който бяга от нещо, без значение какво. И войната е само едно от тях. Може би ще се учудиш, но в средата и края на 90-те хиляди българи търсеха убежище в РЮА с клишираното официално основание "бягам от мафията. която ме преследва да плащам рекет за малкия си бизнес". Южноафриканците умираха от смях, но приемаха молбите "за разглеждане". Защото са длъжни да го правят според международните конвенции.
Ето това е проблемът с конвенциите. Щом си ги подписал и ратифицирал, си длъжен да ги изпълняваш. Затова трябва мнго да се мисли преди да се подписват конвенции, дори и в момента да няма проблем по въпроса в страната.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Без „синя“ и „зелена“ зона на 3 март в столицата

Това националните празници са удар под кръста за държавната и общинска финансова сЛабилност.
Вместо да въведат двойна такса.

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Quote (selected)
"бежанец" е всеки, който бяга от нещо, без значение какво
Ако реша да избягам от съседите на петия етаж ставам ли бежанец?
Каква е разликата между бежанци, мигранти и търсещите закрила? Нелегалните мигранти бежанци ли са? А икономическите мигранти? Преди "бежанецът" да получи статут на "бежанец" какъв е?

Хващаш се за семантиката, защото звучи логично. Ама не.
Не се заяждам. Има много въпроси. Не наричам "бежанските" потоци сива зона на правото, ама ако някой ме беше попитал, сигурно точно това щях да кажа. Уреденото в Женевската конвенция право на политическо убежище на бежанците е дублирано за по-сигурно и в декларацията на ООН от 1967 г (за териториално убежище), но това не променя факта, че совите бежанците не са това, което бяха.

Тук ще добавя, че в международното право няма утвърдено единно определение на термина "мигрант" (да не се бърка с е/имигрант) в светлината на мигрантски вълни, плискащи от 2015 г. бреговете на Европа, като личното ми подозрение е, че иначе някой ще трябва да обясни кво правим с нелегалното пресичане на граници.

Quote (selected)
Ето това е проблемът с конвенциите. Щом си ги подписал и ратифицирал, си длъжен да ги изпълняваш. Затова трябва мнго да се мисли преди да се подписват конвенции, дори и в момента да няма проблем по въпроса в страната
Една Истамбулска конвенция за мен, една Истамбулска конвенция за теб...

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Ако реша да избягам от съседите на петия етаж ставам ли бежанец?

Айде стига примитивизми! Нали поставяш "принципни" въпроси? Е, точно така стоят въпросите "принципно". И за семантиката се хващаш ти, а не аз. Ти "изследваш" смисъла на думите. Международоправните термини са "бежанец" и "закрила". Всеки може да иска закрила от нещо и става бежанец в този смисъл. Няма никакво значение, че лицето видно не е преследвано и видно целите му са други. Ратифициралите тези конвенции са длъжни да приемат всяко лице, което твърди, че търси закрила като бежанец и да разгледат молбата му. Никой не може да те задължи да му предоставиш заклрила, но си длъжен да извървиш този процес. Никой не ти и предписва къде и как ще настаняваш търсещите закрила. Някои ги слагат в лагери. други ги пускат да се оправят сами. Но трябва да извървиш процедурата и след разумен срок да му кажеш на това лице дали му даваш закрила или не. След това можеш да го екстрадираш. Така стои принципно въпросът.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Виждате, днеска е национален празник и всичките работят. Това е. Мо`е вече да обръща курса към София. С Дейвид Камерън идвахме заедно тука, той не беше идвал също - когато беше премиер. Виктор Орбан дойде и вика: "Бе, мо`е ли твойта ограда да е по-голема от моята?!" Викам: "Аз си мълча, не се фукам".

https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/borisov-pokaza-ogradata-na-shefovete-na-ek-ne-se-fukam

Лексиката запазена, познавате я, малко изтървах червеното лиснах повече с кофата.

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Такова оръжие би трябвало да е забранено от Женевските конвенции, ама от всичките!