Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 29, 2024, 22:37:45

Автор Тема: Коронавирус в България  (Прочетена 1048511 пъти)

0 Потребители и 40 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5880 -: Април 10, 2021, 00:21:30 »
Quote (selected)
не съм фнастроение за догматика
Ползваш хола за тоалетна и обратно?

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5881 -: Април 10, 2021, 00:33:02 »
не схващам връската, обясни, ако обичаш.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2587
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5882 -: Април 10, 2021, 01:15:38 »
Отзад - Напред:

- И на мен ми иска' бучка захар, рекох: - нямам. Вика: - дай си часовника. Дадох... И ойде коньот у ряката. От правоверен материалист-идиот, станах друг некакъв. Та, Тя ми каза сичко. А досието ми още тогава бе къде 1000 страници. Всичко знаеше. Сега то сигур е къде 2000, ама нея я няма...

От онзи ден: Преди 10-на дена говорим с познати на едно място, и със синът на една от тях. Думаме му, за ваксините, обеснявам какво има в тях, за Грипот дека веке го нема и пр. и пр. Обаче, младото муле знае си едно - науката, великиот запад, звезди сваля от небето! Онзи ден майка му се обажда. Той и булчето му, се ваксинирали и сега след седмица вече са болни, тя по-зле, той по-малко. Горят им кратуните- температура. Пълно щастие, сега им носи храна всеки ден а още в началото разтворен озон в дестилирана вода (майката е инж. химик). Седнах и екстра бързо им направих апарат за ... Да си се лекуват там и се оправят как могат.
- Отели ми се вола.

- Та некви мумици тръгнали да ме (ни) поучават щот сме едиоти дека се не ваксинираме. Давам и мойте ваксини да си ги заврат у ... там къде искат. Ако ГИ беше сатанистите грижа о човеку, да са направили каквото трябва за да лекуват. А не да трепят имунната система и да отварят сейфа на геномите ни!!! Да им ... и пр. и пр. на макя-шебешка.

При мен ефекта от цялата завера "пандемия" е, че съм бесен и съвсем малко ми трябва за да ми падне пердето и не знам тогаз какво правя по време на яростта си...

Има ли тъдява от многознайковците, та да кажат къде са грипните епидемии бе, КЪДЕ? Гиди ...

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5883 -: Април 10, 2021, 07:35:02 »
за Грипот дека веке го нема

Кога преди сме ходели с маски, пазели сме дистанция, дезинфекцирали сме себе си и всичко около нас, болни и контактни са били в изолация, учениците са обучавани дистанционно, кръчми и барове, кина, театри и концертни зали са стояли затворени с месеци, та грипният вирус да се разпространи? М?
Елементарно е.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5884 -: Април 10, 2021, 08:38:29 »
И що маските и дистанцията спират грипа, па не спират короната?! Летните грипове беха корони също, па миналото лето изчезнаха, а по-миналото ги имаше по 2-3 различни?
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5885 -: Април 10, 2021, 08:39:33 »
Eisblock  Днес в 01:15:38   :well_done-1299:
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11178
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5886 -: Април 10, 2021, 09:03:50 »
Споровете заприличаха като оня - кокошката или яйцето.
Само на руски съм чувал смислен отговор.
-Что было ранше - яйцо или курица?
-Ранше было всё.
 :bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5887 -: Април 10, 2021, 09:46:38 »
И що маските и дистанцията спират грипа, па не спират короната?!

Въпросът е некоректно зададен, щото маските и дистанцията вършат работа и за предпазване от короната, като същевременно короната не е сезонен грип.
« Последна редакция: Април 10, 2021, 09:49:08 от Simplified Solutions »

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5888 -: Април 10, 2021, 09:50:00 »
Споровете заприличаха като оня - кокошката или яйцето.

Не.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5889 -: Април 10, 2021, 09:57:35 »
Quote (selected)
не схващам връската
Това не е мой проблем.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5890 -: Април 10, 2021, 09:59:16 »
Quote (selected)
маските и дистанцията вършат работа и за предпазване от короната
Вършат съвсем друга работа.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5891 -: Април 10, 2021, 11:51:36 »
Отдавна не съм се включвала в тази тема. И то не заради безумната анти-Джиджи истерия, а защото ме интересуват и други неща и си имам и други занимания …

Но пък тази сутрин бях впечатлена от проф. Светлана Велизарова – педиатър и пулмолог, ръководител на Детското отделение в белодробната болница „Света София”.

На въпрос на Георги Любенов от БНТ, тя отговори съвсем обосновано, че след изборите в неделя няма да има скок на заразените с Ковид, тъй като едно гласуване било равносилно на едно пазаруване в магазина …

Говореше така логично и уверено в това, което казва, че още веднъж ми стана ясно защо предпочитам да гледам ТВ интервюта, вместо да търся безразборно информация в нет-а. И независимо от факта, че я виждах за пръв път, тя измести от първото място в личната ми класация проф. Мутафчийски, на когото досега вярвах безпрекословно ...

А ето какво още каза проф. Велизарова, което успях да запиша прилежно в преводаческия си тефтер:

•  Една съм от първите, ваксинирани с Пфайзер. А ако ваксинирането продължи до 10,000 на ден, до октомври-ноември ще имаме 2 милиона ваксинирани;

• Мнозина си правят тест, но не обявяват резултата в РЗИ. Което засилва скритата заболеваемост;

За хората над 65 години най-безопасна е АстраЗенека, тъй като там няма противопоказания за приложение;

При 85% от хората заразата протича почти безсимптомно, а смъртността у нас е 1%;

Не трябваше да отваряме на 1 март! Но сега трябва да отворим всичко и всички да тръгнат на училище.

• Доста странно е учениците да учат 2 седмици в клас, а 2 седмици не. Защото в това няма логика.

« Последна редакция: Април 10, 2021, 12:02:32 от Джиджи »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5892 -: Април 10, 2021, 13:01:13 »
Отдавна не съм се включвала в тази тема. И то не заради безумната анти-Джиджи истерия, а защото ме интересуват и други неща и си имам и други занимания …

Да започна ли и аз? Защото нали помниш какво ти писах преди време --WYCIWYG.


При 85% от хората заразата протича почти безсимптомно, а смъртността у нас е 1%;

Много ми е странно, когато се говори за болест без симптоми, най-вече заради долното определение:

Quote (selected)
https://www.merriam-webster.com/dictionary/disease

Definition of disease

1 : a condition of the living animal or plant body or of one of its parts that impairs normal functioning and is typically manifested by distinguishing signs and symptoms : sickness, malady

Има ли нужда да ти подчертавам, удебелявам, оцветявам или уголемявам ключовите думи от определението?

И още един въпрос, върху който да мислиш: дали ако си направиш тест за някой от другите вируси и той излезе положителен (например herpes simplex) дали ще си болна от него? Хайде, ако вируса на херпеса ти се струва сложен, помисли за останалите корона вируси, които предизвикват настинка -- дали при всяка настинка ти го прихващаш от някой друг или го носиш в себе си и той се активира при определени условия? Това прави ли те болна?
the lamers club honourable member …

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2977
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5893 -: Април 10, 2021, 13:25:07 »
Каквито и да са причините за внезапното изчезване на грипа категорично това, че сме били наваксинирани срещу него не е сред тях  :m1201:
*********   ✹    *********

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9574
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5894 -: Април 10, 2021, 13:36:34 »
за Грипот дека веке го нема

Има си го, аз съм болна в момента от него. Правих си антигенен тест - отрицателен. Разправят, че е пламнало тук от ринофарингит. Сополи, гърло, кашлица. Помня как у нас не искаха да направят тест за бактерии на щерката, като имаше вирусна пневмония и беше още малка. Сменяха антибиотици, докато уцелят на евтиния и най-древния, та се оправи детето. Тук докторката извади няколко шишенца, взе ми намазка от гърлото на място и след минута постанови, че нямам бактериална инфекция, вирус е. Другото как да е, ама май ме е ударило в ушите, та ми се вие свят и лежа.
Позната с леки симптоми, отрицателен тест, докторът ѝ казал, че независимо отрицателния е с ковид. В Испания приятелка се влачи две седмици, два теста и двата отрицателни, не била ковид, друг вирус бил.

Ама я да ви кажа, принц Филип бил се споминал, а помня, че тия дни четох, бил се ваксинирал. Четох назад във времето за разни величия дни след ваксината си заминават, а гръмко оповестяват как са се ваксинирали и как не боляло. Наш Коритаров и той така.

Рекиджа го оставете, той е ваксиниран и до дупка ще твърди, че ваксините са не само безопасни, но и полезни. До коя дупка е неизвестно.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5895 -: Април 10, 2021, 13:52:29 »
Рекиджа го оставете, той е ваксиниран и до дупка ще твърди, че ваксините са не само безопасни, но и полезни.

Което си е вярно, е вярно!!! :t0328:


Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5896 -: Април 10, 2021, 15:41:40 »
Quote (selected)
Ваксините на Файзер/Бионтех и Модерна са липидно опаковани рибонуклеинови киселини (РНК), носещи информация за антигена - вирусния шип на SARS-CoV-2. Ваксините на компаниите Астра Зенека, Джонсън и Джонсън, на Гамалея Института – Спутник V, са базирани на аденовируси, които внасят в клетките същата информация, но под формата на ДНК, от която ще се синтезира РНК за вирусните шипове.
От това следва, че аденовирусните ваксини трябва да преодолеят две бариери, а на Файзер/Бионтех и Модерна само една.
Лично аз съм подозрителен към ваксина която доставя чужда ДНК в ядрото на клетката.
Не че при мРНК няма подводни камъни.
Нуклеотидите на ДНК са аденин, тимин, гуанин и цитозин, на РНК - аденин, урацил, гуанин и цитозин.
Урацилът присъства много рядко в структурата на ДНК.
Когато Карико и Вайсман започват опити с мРНК и започват да инжектират опитни животни, започват мъчителни възпаления и някои животни умират.
Намират решение като заменят някои от нуклеотидните бази в състава им с техни аналози – например урацил с псевдоурацил. Така модифицирана, мРНК работи нормално в клетките, без да причиняват нежелани реакции. При разработването на ваксините срещу Ковид-19 и Модерна, и Пфайзер/Бионтех използуват същия подход. Тъй като има патентен проблем с използуване на модифицираните РНК-елементи - 5-метил-цитидин и псевдо-урацил (по метода на Карико и Вайсман), Moderna търси друг аналог с подобно действие. Така се стига до 1-метил-псевдоуридин, а след това и много други модификации с много добри показатели.
Ако ми се наложи да се ваксинирам и трябва да избирам ваксина.
От двата вида (ваксини) злини, бих избрал по-малката.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5897 -: Април 10, 2021, 15:42:27 »

Рекиджа го оставете, той е ваксиниран и до дупка ще твърди, че ваксините са не само безопасни, но и полезни. До коя дупка е неизвестно.

Кайле,

не треа да се лежи само на ено голо предубеждение, фсе пак треа да се съобразяваме и с фактите. Ти не се съобрази с тях* и си измисли неква история за мен.






----------------
*
1. Не съм се ваксинирал, немаше кога, щото фпонеделник излезох од карантината за ковида, който прекарах. Вече го споменах фтаа тема. Не съм се разбързал да се ваксинирвам, смятам че има ноо хора, които имат значително по-голяма нужда од ваксинация од мен и следва да получат предимство. Слет месец-два или три може и да се поинтересувам как, къде и с кво да се ваксинирам.

2  Лесно може да се провери, че не съм твърдял нищо за качествата на ваксините, щото нито ми е работа, нито вярвам, че интернетът ще ме образова до неопходимата за изразяване на компетентно мнение степен.

3. Фмомента съм постковиден и гълтам разни антибиотиции и простотии срещу пневмонията, която напраих и която май е на път да ми мине. 


Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5898 -: Април 10, 2021, 15:47:25 »
Quote (selected)
Слет месец-два или три може и да се поинтересувам как, къде и с кво да се ваксинирам.
За предпочитане е поне 2 месеца.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5899 -: Април 10, 2021, 15:52:44 »
Нещо витае във въздуха.
Мерките се олабват, карантините се оттичат, болните намаляват...
Вирусът изглежда се предаде.
Вятър духна нов, Станойке..

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5900 -: Април 10, 2021, 16:04:03 »
Quote (selected)
Слет месец-два или три може и да се поинтересувам как, къде и с кво да се ваксинирам.
За предпочитане е поне 2 месеца.
устройва ме.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5901 -: Април 10, 2021, 16:06:58 »
Quote (selected)
Вирусът изглежда се предаде.
Нима имаше избор – Боцата е насреща, спасителят на нацията.
А най-вече изборите минаха и няма нужда да лъготим за огромна заболеваемост. Вчера една тв дори си позволи да съобщи, че имало голям отлив от желаещи да се тровят с астро-шебека. Такава медийна разюзданост допреди няколко дни беше невъзможна.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5902 -: Април 10, 2021, 16:14:50 »
Quote (selected)
Слет месец-два или три може и да се поинтересувам как, къде и с кво да се ваксинирам.
За предпочитане е поне 2 месеца.

За чие предпочитане? Надявам се да имаш отговор на тоя въпрос.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5903 -: Април 10, 2021, 16:18:29 »
Въпросът нема нужда од одговор, щото Енгелс говореше на мен, а аз го разбрах.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5904 -: Април 10, 2021, 16:27:22 »
Въпросът нема нужда од одговор, щото Енгелс говореше на мен, а аз го разбрах.

Така си е. Въпросът нема нужда от отговор, аз имам.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5905 -: Април 10, 2021, 16:29:39 »
Въпросът нема нужда од одговор, щото Енгелс говореше на мен, а аз го разбрах.

Така си е. Въпросът нема нужда от отговор, аз имам.

по-горе каза друго:

Quote (selected)
Надявам се да имаш отговор на тоя въпрос.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5906 -: Април 10, 2021, 16:29:48 »
Quote (selected)
Вирусът изглежда се предаде.
Нима имаше избор – Боцата е насреща, спасителят на нацията.
А най-вече изборите минаха и няма нужда да лъготим за огромна заболеваемост. Вчера една тв дори си позволи да съобщи, че имало голям отлив от желаещи да се тровят с астро-шебека. Такава медийна разюзданост допреди няколко дни беше невъзможна.


Мъ-хъ!
Имаш ВМФ, имаш кораби, имаш подводници, имаш „Циркони„ и „Сатани„, - бориш вируса.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5907 -: Април 10, 2021, 16:30:35 »
Въпросът нема нужда од одговор, щото Енгелс говореше на мен, а аз го разбрах.

Така си е. Въпросът нема нужда от отговор, аз имам.

по-горе каза друго:

Quote (selected)
Надявам се да имаш отговор на тоя въпрос.

Казах същото. Надявам се. Не казах, че въпросът се надява.
« Последна редакция: Април 10, 2021, 16:34:09 от Дозирис 2.0 »

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5908 -: Април 10, 2021, 17:00:15 »
"The future is already here – it's just not evenly distributed."


Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5910 -: Април 10, 2021, 17:15:33 »
Colorado vaccination site shuts down early after 11 people have 'expected' adverse reactions to the Covid-19 vaccine, officials say

https://edition.cnn.com/2021/04/08/us/colorado-vaccination-site-pauses-adverse-reactions-trnd/index.html



Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5912 -: Април 10, 2021, 17:24:52 »
Explosive Eruption Rocks Volcano on Caribbean's St. Vincent

Сигурно се чудите кво общо има тва с Ковид или с ваксините? Е, няма да се чудите още дълго:

Gonsalves said people have to be vaccinated if they go aboard a cruise ship or are granted temporary refuge in another island.

https://www.usnews.com/news/world/articles/2021-04-08/st-vincent-warns-of-volcanic-eruption-orders-evacuations

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5913 -: Април 10, 2021, 17:28:54 »
Медийно се преекспонират страничните ефекти на А-З, мълчи се за разболели се и умрели от Пф_Б.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5914 -: Април 10, 2021, 17:32:33 »
Quote (selected)
Аденовирусните  ваксини видимо са подложени на сериозна атака.
Вероятно има защо. Ваксинирането с АЗ е 4 евро (2+2), с Янсен 7 евро (1х7), а с иРНК е около 30 (15+15). Има доста сериозна разлика и в цената на логистиката. Крайният резултат пък практически е еднакъв.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5915 -: Април 10, 2021, 17:37:11 »
Explosive Eruption Rocks Volcano on Caribbean's St. Vincent

Сигурно се чудите кво общо има тва с Ковид или с ваксините? Е, няма да се чудите още дълго:

Gonsalves said people have to be vaccinated if they go aboard a cruise ship or are granted temporary refuge in another island.

https://www.usnews.com/news/world/articles/2021-04-08/st-vincent-warns-of-volcanic-eruption-orders-evacuations
Май няма да се чудим дълго.
Ваксинационните паспорти ще заменят сегашните.
Няма да има снимка, а ДНК профил. :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9574
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5916 -: Април 10, 2021, 18:13:21 »

не треа да се лежи само на ено голо предубеждение, фсе пак треа да се съобразяваме и с фактите.
Ти наричаш фактите предубеждения, когато фактите не ти изнасят. Обяснява ти се, че за всяко лекарство има период на изпитване, ти твърдиш, че това са предубеждения.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5917 -: Април 10, 2021, 19:32:38 »
Няма общо с темата, а с горния ми коментар:

This is... St. Lucy, Barbados at 12:00 noon.

https://twitter.com/RashadRLB/status/1380913550726684672

Още едно видео:

https://twitter.com/PMBreakingNews/status/1380914012116897800

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9574
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5918 -: Април 10, 2021, 19:45:10 »
Слави е с корона.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5919 -: Април 10, 2021, 22:01:45 »

не треа да се лежи само на ено голо предубеждение, фсе пак треа да се съобразяваме и с фактите.
Ти наричаш фактите предубеждения, когато фактите не ти изнасят. Обяснява ти се, че за всяко лекарство има период на изпитване, ти твърдиш, че това са предубеждения.

тц, съопщих ти, че историята, която си разказала за мен, се оказва базирана върху изцяло неверни допускания. Имаш ли да кажеш нещо по тоа въпрос? Примерно

Quote (selected)
sorry, збъркала съм, не беше нарочно


...некви такива ралти.
« Последна редакция: Април 10, 2021, 22:12:31 от wreckage »

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9574
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5920 -: Април 10, 2021, 22:10:48 »
Още по-зле, не си се ваксинирал, а убеждаваш хората колко са добри ваксините срещу ковид и какво предубеждение е да се правят тестове, преди да излязат на пазара.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9574
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5921 -: Април 10, 2021, 22:19:09 »
Ето какво става при мешане на различни ваксини и какво става, като се обърне колата и почнеш да имаш симптоми по принцип
https://www.facebook.com/groups/allvaccinesarefake/permalink/219729956588506/

...and I will share with you the one thing they have reported to me over and over again. ‘ the vaccines were released on a emergency basis due to the pandemic, we honestly have no idea what possible side effects it can cause’ so to put it all plainly, they can’t tell me how long my symptoms will last, they honestly don’t know.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5922 -: Април 10, 2021, 22:20:31 »
Още по-зле, не си се ваксинирал, а убеждаваш хората колко са добри ваксините срещу ковид и какво предубеждение е да се правят тестове, преди да излязат на пазара.
Можеш ли да посочиш 1 (един) случай, фкойто убеждавам някой да праи нещо по некъф въпрос?

1. Не можеш.
2. Щото няма такъф случай.
3. Няма и извинения за тва, че си се объркала.

Кое од теа три неща има изгледи да ти предизвика реакция, фсмисъл на осъзнаване, че може би ми приписваш неща, неща които не съм казал, щото си си въобразила, че съм човек, който задължително ще каже точно теа неща, които си очаквала да каже?
« Последна редакция: Април 10, 2021, 22:25:37 от wreckage »

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9574
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5923 -: Април 10, 2021, 22:24:21 »
Ми като не убеждаваш никого в нищо, що спориш?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5924 -: Април 10, 2021, 22:27:53 »
Ми като не убеждаваш никого в нищо, що спориш?

Ами или заради истината (нали казват, че там се раждала тя) или заради това, че е флеймър по призвание :cool-1084:
the lamers club honourable member …

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5925 -: Април 10, 2021, 22:34:41 »
Quote (selected)
Ми като не убеждаваш никого в нищо, що спориш?

аз не споря, просто фкарвам допълнителен контекст, ъгъл, историческа перспектива и хоризонт. Хората постоянно праат така, когато се опитват да изяснят има ли разлика между действителността като такава и субективните им възприятия за тва, кво спорет тех лично стаа на терена.

Твоя работа си е дали ще прецениш да игнорираш теа неща, които съм споменал, или ще коригираш хипотезите си спрямо предложените од мен ъгли.

 Повечето догматици избират да ги игнорират.
« Последна редакция: Април 10, 2021, 22:50:05 от wreckage »

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9574
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5926 -: Април 10, 2021, 22:36:54 »
Хората спорят, за да убедят другите в своята истина. Иначе не спорят и пращат всеки да пасе. Няма спор без опит да убедиш другия в своята истина.


Реки, твоят допълнителен контекст изобщо не е контекст, ти отричаш цялата наука пр.к. а това си е революция в науката, заслужаваща Нобел.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5927 -: Април 10, 2021, 22:43:48 »
аз не споря. Ще ти го напомням фсеки път, колчем се опиташ да ми припишеш участие ф спор.

Спор, Акоерекългоспот, може да ни се случи само ако и двамата сме съгласни, че думите, които ползваме аз и ти ф контакта си, означават ено и също за секи един од нас.



Лично аз се надявам един ден да стигнем до тва ниво на взаимно разбиране, фкоето спорът като форма на комуникация би се оказал възможен.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5928 -: Април 10, 2021, 23:21:27 »
Хората спорят, за да убедят другите в своята истина. Иначе не спорят и пращат всеки да пасе. Няма спор без опит да убедиш другия в своята истина.


Реки, твоят допълнителен контекст изобщо не е контекст, ти отричаш цялата наука пр.к. а това си е революция в науката, заслужаваща Нобел.

И двамата сме съгласни, че най-важното нещо фсвета е човечеството да е добре, нахранено, здраво, образовано, умно и щастливо.

Разликата е, че ти потхождаш към решаването на таа задача од позицията, че фсички ние живеем ф един идеално организиран и подреден бетер швейцарски часовник свят, фкойто най-одгоре са Онеа, пот тех са елитите, медиите и разните други гадове, а най-отдолу са фсички останали, фтва число аз и ти.

Моето фпечатление е, че светът е доста по-объркан, комплексен и труден за опхващане.


Идеята, че за проблемите на хората са криви главно хората е ноо добра база за планиране и осъществяване на мероприятия фпосока подобрение на положението на хората, но предвит, че единствените, които имат интерес да решат теа проблеми, са именно хората, а фсички знаем кво праат хората фтакива случаи, тогава...

дали нема да е лошо да пробваме да разширим кръга, фкарвайки ф него некви различни од хората неща?
« Последна редакция: Април 10, 2021, 23:43:19 от wreckage »

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9574
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5929 -: Април 10, 2021, 23:56:50 »
Реки,
Съгласен ли си да си купиш кола, която не е преминала тестовете за сигурност?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5930 -: Април 11, 2021, 00:01:18 »
Цитат на: Джиджи
тя измести от първото място в личната ми класация ..., на когото досега вярвах безпрекословно

Важното е да се вЕрва безпрекословно, пък собствената глава ..., е, тя е за носене на шапки  :nuts:
« Последна редакция: Април 11, 2021, 00:15:52 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5931 -: Април 11, 2021, 00:15:14 »
Quote (selected)
Реки,
Съгласен ли си да си купиш кола, която не е преминала тестовете за сигурност?
зависи од цената. Ако фкарването на колата ф рамките на изискванията за сигурност плюс цената ѝ ми връзва, да. Иначе не.

Тва кво опщо има с ковида?
1. Ако мнозинството од гражданите по света бяха на твоето мнение, отношението на властите щеше да е ено и единствено.
2. Ако, какъфто е случаят нафсякъде по света, иаме достатъчно многобройни и гласовити групи, изразяващи различно мнение за тва кво треа да се прави по случая - иаме тва, което иаме. 

Иаме хора.

междудругото, сравнението ти не работи. Колата не е част од мен, тва е глезотия. Аз не съм кола плюс. И ти не си.

 Изборът кво да праа със себе си ф условия, които съм решил да преценя като екстремни, или въопще фквито и да било условия, е само и изцяло мой. Той ме определя като мен си.


Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5932 -: Април 11, 2021, 00:20:28 »
С фрекиджа не трябва да се спори, както не трябва да се спори и с пропагандна радиостанция. Просто трябва редовно да се посочва, че е едно досадно усукано дърдорещо нещо.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5933 -: Април 11, 2021, 00:23:19 »
кажи ми го флицето, не си търси съюзници.

Ние с Кайли сме на един акъл за 99% од нещата. И тя го знае, и аз го знам.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9574
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5934 -: Април 11, 2021, 00:38:34 »
Не те питах за кола на старо. Питах те за чисто нов модел, неминал никакви изпитания. Не се прави, че не разбираш.
Ще се качиш ли да те вози шофьор през Петрохан, който не е минал курсове за шофьор по редовния начин, а ги е минал за три дена, два теория и един на полигона, и никога преди не е сядал зад волана, освен тоя един ден на полигона?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5935 -: Април 11, 2021, 01:32:35 »
Не си ме питала за кола на старо и не съм ти одговорил за кола на старо.


Защо се опитваш да фкараш повече ф думите ми, одколкото аз самият съм сложил там?

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5936 -: Април 11, 2021, 02:32:26 »
Цитат на: wreckage
кажи ми го флицето, не си търси съюзници.

Първо, казвам го на другите, не на теб.
И второ, на мястото на което трябва да ти е лицето, ти имаш друга част на тялото.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5937 -: Април 11, 2021, 08:51:46 »
Quote (selected)
Дори руската ваксина срещу коронавируса да бъде одобрена в Европейския съюз, те ще бъде на разположение твърде късно. Това каза комисарят по въпросите на вътрешния пазар Тиери Бретон, който ръководи политиката за ваксинация в Европейската комисия (ЕК).
https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/evrokomisar-dori-es-da-odobri-ruskata-vaksina-tya-shte-doyde-kusno

То това си беше идеята да се забави дистрибуцията и да се наводни пазара с други пенкилери, после спутника един от всички, а не първи както беше създаден.
Не знам дали ваксината е оръжие за Путин, но еуропците пак негласно приложиха санкции на РФ и ефекта пак беше обратен, отнесе го европопулацията.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5938 -: Април 11, 2021, 09:28:09 »
Quote (selected)
10 365 души с COVID-19 са в болница. 801 от тях са в интензивните отделения, което прави 7,72% от хоспитализираните

https://www.segabg.com/hot/polozhitelnite-testove-za-covid-19-padnaha-pod-15
Новоткритите намаляват като брой и процент от тестваните, настанените в лечебни заведения растат, също и в интензивните сектори.
Малкото безмозъчно вирусче успешно се адаптира как да преодолее това което имаме като медицина и да си нанася пораженията.
От друга страна медицината и "светилата" ѝ са застинали в позиция от преди век и помпят антибиотици за всичко - далак, мерак, вирус, хемороиди докато чакат Бил Гейтс да ни отърве от тази напаст.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5939 -: Април 11, 2021, 09:40:28 »
А Гейтс вчера предрече нова "пандемия", с 35% смъртност.
Да не забравите да гласувате!  ;)