Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 29, 2024, 21:31:29

Автор Тема: Коронавирус в България  (Прочетена 1048424 пъти)

0 Потребители и 33 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6000 -: Април 12, 2021, 12:09:35 »
Цитат на: 66
римски легионери оказали се срещу картечница.
Отклонение от темата: И стотинка не бих заложил за картечаря  :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8092
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6001 -: Април 12, 2021, 12:20:44 »
Цитат на: 66
римски легионери оказали се срещу картечница.
Отклонение от темата: И стотинка не бих заложил за картечаря  :smokin:
Може би през ноща, докат спи имат шансове, но на бойното поле паниката е единствения възможен резултат.
Може и нещо като "ваксините", некви муски осветени в храма на Юпитер да раздават.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6002 -: Април 12, 2021, 12:25:21 »
За аменеменема и 66:

"Лечението е подход в медицината, състоящ се от методи и средства за прекратяване на болестния процес и възстановяване на състоянието на здраве. Различават се:

    етиологично лечение - насочено е към премахване на причината, отключваща заболяването. Така се постига прекратяване на болестния процес. Този тип лечение се използва при инфекциозните заболявания, предизвикани от специфични причинители.

    патогенетично лечение - прилага се, когато не може да се повлияе причината за заболяването. Постига се коригиране на нарушените патогенетични механизми с цел нормалното функциониране на организма. Такъв тип терапия се провежда при диабетици. Дефицитът на инсулин в организма се коригира чрез екзогенното му въвеждане.

    симптоматично лечение - цели облекчаване на различните симптоми на заболяването. Типичен пример за такъв тип терапия е приложението на аналгетици за облекчаване на болката или на противокашлични медикаменти при кашлица."


Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6003 -: Април 12, 2021, 12:27:12 »
Цитат на: 66
Може ... некви муски осветени в храма на Юпитер да раздават.

Освен муски раздават и мн. добри щитове за първата редица и далекобойни лъкове за задните редици  :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6004 -: Април 12, 2021, 12:29:40 »
Цитат на: 66
римски легионери оказали се срещу картечница.
Отклонение от темата: И стотинка не бих заложил за картечаря  :smokin:
Казват, че и Марк Крас така викал - "аз и сестерций не залагам за стрелците с лък на партите".

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6005 -: Април 12, 2021, 12:38:02 »
Quote (selected)
Бе ти в коя пещера живееш.
Пръскаш в носа и той се отпушва, десетки и десетки медикаменти, без рецепта.
Ако не ти се занимава да одиш до аптека и люспа лук мое да натъпчеш
Извинявай, ама ти дори не разбираш за какво става дума. Отпушването на носа не е лечние на хрема – не премахва и не повлиява заболяването. И направата на протеза не е лечение на отрязан крак, да имаш предвид.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6006 -: Април 12, 2021, 12:52:58 »
Цитат на: Manrico
Казват, че и Марк Крас така викал - "аз и сестерций не залагам за стрелците с лък на партите".

Марк Крас е доказателство, че търговец и военачалник са две съвсем различни неща.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6007 -: Април 12, 2021, 12:54:22 »
Цитат на: аменеменема
Отпушването на носа не е лечние на хрема – не премахва и не повлиява заболяването.

Лечение е - симптоматично. Виж 2-3 поста по-нагоре.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8092
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6008 -: Април 12, 2021, 13:04:21 »
Цитат на: 66
Може ... некви муски осветени в храма на Юпитер да раздават.

Освен муски раздават и мн. добри щитове за първата редица и далекобойни лъкове за задните редици  :smokin:
По ино малко танкче и си стискаме ръцете.
Ф таа връзка то и извънземните на Кайлето, предполагам, могат напрят медикамент дето трепи коронавируси и не пречи, ама се стискат :smokin:
« Последна редакция: Април 12, 2021, 13:11:46 от 66 »

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6009 -: Април 12, 2021, 14:18:35 »
Quote (selected)
Лечение е - симптоматично. Виж 2-3 поста по-нагоре
Видях, но като казваме „лечение на хрема“, „лечение на рак“ и т.н. разбираме не третирането на симптоматиката. Ако пък държим да наричаме такива неща лечение, то значи и за ковид се отнася същото.
66 твърди, че не, ковид било нещо невиждано, уникално, срещу което нищо не можело да се направи. А сравнението му с картечен огън, спин и пр. са върховни глупости. Колко оздравели от спин има? А от картечен огън по гол корем?

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8092
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6010 -: Април 12, 2021, 14:35:39 »
66 коментира Паниката. А тя винаги и свързана с безпомощност, страх от непознатото и подобни фектори :smokin:

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6011 -: Април 12, 2021, 14:45:32 »
66 твърди, че паниката възниквала поради уникалността на ковид, срещу който нищо, ама нищичко не помагало:
Quote (selected)
Ситуацията с ковида напомня римски легионери оказали се срещу картечница.
Нищо на можеш да направиш. Опита дето имаш не помага.
ПАНИКАТА е единственият възможен резултат.
А като се паникьосат докторите, неизбежно са паникьосват и политиците, журналистите и популацията като цяло.
Ако имаше поне един медикамент действаш макар и частично срещу ковида, можеше да е различно.
Но няма
Което е абсурд. Двоен. Веднъж, защото ковид не е това, което му приписваш. Дваж, защото ковид не е причината за паниката.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8092
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6012 -: Април 12, 2021, 15:04:45 »
Може да вярваш ф каквото си искаш.
Един швайцарски банкер беше написал "Заговора срещу златото"
Ама той барем има интерес от тва.
 
А за паниката.
Вече съвсем обосновано се твърди, че миналата година 20-30 процента, че и повече,  починалите в Италия и Испания миналата пролет, са резултат от лекарски грешки.
Ил варианта Паника или просто докторите са последователи на Менгеле - Избери си?
« Последна редакция: Април 12, 2021, 15:08:31 от 66 »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6013 -: Април 12, 2021, 15:14:12 »
Днес за трети път удрям греда.
Предните два пъти 15 минути след потвърждаване дата, час и код за ваксиниране ми се обаждаха по телефона че няма Файзер и ако искам Астра няма проблем.
Вчера пак СМС с потвърждение днес качвам майка ми в колата и пред РЗИ Бургас.
Ядец!
Вчера имали зелен коридор и свършили ваксините, ако искаме Астра има за всички от сърце, ако искаме Файзер ново записване, вече за 22.04. надявам се поне годината да познаят.
Голяма шебешка гавра, ваксини няма, зелени коридори има.
Не съм фен на тази ваксинация, но другата част от родата настоява.
На пациент който  от години се лекува от сгъстяване на кръвта със скъпи медикаменти и още няколко съпътстващи заболявания, лаборантката учтиво предлага Астра с възможен проблем тромбоза, щото има да взема 10 лева на бод! :t0174:
« Последна редакция: Април 12, 2021, 15:16:16 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6014 -: Април 12, 2021, 15:29:52 »
А някой да знае какво става с изследванията за възможността за пренасяне на зараза чрез животни? Норки, котки, кучета, прилепи, панголини etc?

Нещо не виждам да се споменава за тях.

А и нали се сещате къде отиват всички тези мерки, които се налагат в момента, ако това категорично се потвърди?
the lamers club honourable member …

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6015 -: Април 12, 2021, 15:31:21 »
Quote (selected)
Може да вярваш ф каквото си искаш
Не съм вярващ – посочвам факти, преки и косвени. И нямаше нужда да сервираш поредната нелепост, неразличавайки паника от лекарска грешка.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6016 -: Април 12, 2021, 17:56:14 »
Quote (selected)
Който иска ваксина, различна от "АстраЗенека", т.е. иРНК ваксина, да изчака от месец май,
https://www.segabg.com/hot/ministur-angelov-koyto-iska-irnk-vaksina-da-chaka-may

Изборите минаха, правото на избор на депутати и ваксини приключи.
Сега ще сърбаме каквото е останало на дъното на казана.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8092
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6017 -: Април 12, 2021, 18:19:03 »
Quote (selected)
Може да вярваш ф каквото си искаш
Не съм вярващ – посочвам факти, преки и косвени. И нямаше нужда да сервираш поредната нелепост, неразличавайки паника от лекарска грешка.
При 30% и нагоре грешки виж възможните хипотези в предното ми мнение

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9574
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6018 -: Април 12, 2021, 18:44:23 »
За съжаление май съм познал, Израел: Южноафриканският вариант се среща при 1% от всички изследвани, но сред ваксинираните с две дози той е разпространен осем пъти повече, отколкото сред групата без ваксина, предупреждават учените, цитирани от агенция “Ройтерс”.


Мдам. То не е до познаване, то е до справка с предишните опити за ваксина срещу ковид.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9574
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6019 -: Април 12, 2021, 18:57:28 »
Бе ти в коя пещера живееш.
Пръскаш в носа и той се отпушва, десетки и десетки медикаменти, без рецепта.
Ако не ти се занимава да одиш до аптека и люспа лук мое да натъпчеш
Абсолютно същото е и с ковид. Парасетамол и да си стоиш вкъщи. Ама никой не ти пречи и люспи от лук да ползваш.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6020 -: Април 12, 2021, 19:07:16 »
Quote (selected)
Абсолютно същото е и с ковид. Парасетамол и да си стоиш вкъщи.
Пробвах. Не стана. Влоших се.
Ко прайм сетне спорет теП?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9574
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6021 -: Април 12, 2021, 19:07:39 »
А някой да знае какво става с изследванията за възможността за пренасяне на зараза чрез животни? Норки, котки, кучета, прилепи, панголини etc?

Нещо не виждам да се споменава за тях.

А и нали се сещате къде отиват всички тези мерки, които се налагат в момента, ако това категорично се потвърди?


Аз много пъти питах същото и никакъв отговор няма отникъде. Същото като и с факта, че ковид-19 е открит в Барселона през април 2019, начи не е възникването му така, както ни го говорят.


Буратино, аз мисля, че всички ваксини предизвикват тия проблеми, не само АЗ. Та ако сте решили, все тая с каква. Но е хубаво, че ви се затваря пътят и се отлаг ваксината, приеми го, че съдбата се намесва всеки път.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9574
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6022 -: Април 12, 2021, 19:15:35 »
Quote (selected)
Абсолютно същото е и с ковид. Парасетамол и да си стоиш вкъщи.
Пробвах. Не стана. Влоших се.
Ко прайм сетне спорет теП?
Квото правиш след всеки един лош вирус. Примерно, 2017 грип е отнесъл също бая хора, тогава какво си правил?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1230
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6023 -: Април 12, 2021, 19:17:45 »
Мярнах във в. Сега, че вече може да се правят тестове за вируса със смартфон. Аз ще почакам докато измислят и ваксинация по телефона....  :crying_with_laughter-3302:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6024 -: Април 12, 2021, 19:17:56 »
Quote (selected)
Буратино, аз мисля, че всички ваксини предизвикват тия проблеми, не само АЗ. Та ако сте решили, все тая с каква. Но е хубаво, че ви се затваря пътят и се отлаг ваксината, приеми го, че съдбата се намесва всеки път.
Вече писах че не съм фен на сегашните ваксини.
След консултация с лекуващите кардиолози и ендокринолози ( на които и аз се доверявам по семейно приятелска линия ) се стигна до този препарат като компромис при съпътстващите заболявания. Опитваме се да сведем рисковете до минимум.

Още не съм свършил, преди половин час загубих приятел ( по мой избор ) човек когото познавам и уважавам десетилетия.
Обади се да ми помогне наистина безкористно не мога да си кривя душата.
Предложи да ми съдейства да се ваксинираме аз и половинката, но за възрастни хора не можел да помогне.
Тряснах телефона и сега съм по-беден от към приятели.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6025 -: Април 12, 2021, 19:33:19 »
Quote (selected)
Пробвах. Не стана. Влоших се.
Ко прайм сетне спорет теП?
Влошил си се ти, но това не е правило. Много хора и не разбират, че са имали работа с вируса, други боледуват без белодробни усложнения. Помагат си с подръчни, достъпни лекарства и средства, у дома. Така че приказките на 66, че ковид е нечувано, неприличащо на нищо друго зло, срещу което нищо не помага, са пълни глупости.
« Последна редакция: Април 12, 2021, 19:39:24 от аменеменема »

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6026 -: Април 12, 2021, 19:36:35 »
Quote (selected)
При 30% и нагоре грешки виж възможните хипотези в предното ми мнение
Това са възможностите само в твоята глава.
А всъщност е пълно с неизвестни. Колко е по принцип процентът на лекарските грешки? Такива винаги има и процентът никак не е малък ако щеш и в Щатите. Колко са лекарските грешки в Италия м.г. – наистина ли 30% или нещо друго? Колко са били всъщност болните от ковид? Колко са починалите? И т.н. Достоверно знаем само, че година и нещо ни заливат с лъжи, така че хич няма да се учудя, ако някой сега се опитва да замаже част от тях с нови лъжи за лекарски грешки и други дивотии. Освен всичко друго обиждаш много тежко лекарите, а те не заслужават това – нито са паникьори, нито са психари, нито неуки говеда.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6027 -: Април 12, 2021, 19:40:19 »
Още не съм свършил, преди половин час загубих приятел ( по мой избор ) човек когото познавам и уважавам десетилетия.
Обади се да ми помогне наистина безкористно не мога да си кривя душата.
Предложи да ми съдейства да се ваксинираме аз и половинката, но за възрастни хора не можел да помогне.
Тряснах телефона и сега съм по-беден от към приятели.
Защо бе, джанъм?! Човекът е опитал с това, с което разполага. Отде той да ти знае хала?! Приятелите са малко, стават все по-малко с годините, трябва да се пазят от трясвания на телефона.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6028 -: Април 12, 2021, 20:16:39 »
Quote (selected)
Абсолютно същото е и с ковид. Парасетамол и да си стоиш вкъщи.
Пробвах. Не стана. Влоших се.
Ко прайм сетне спорет теП?
Квото правиш след всеки един лош вирус. Примерно, 2017 грип е отнесъл също бая хора, тогава какво си правил?
Ми нищо, щото не ме е хванал, ако беше - щях да споделя.
Апропо - правих и това, което ме съветваш, а и което ме съветваха лекари - не помогна.
Да чакам да ме отнесе нещо, че да решавам тогава ли?
Знаеш ли Кайли, при животните бъдещата опасност се диагностицира чрез инстинкта, при хората уж не е съвсем така.
Уж Божем се смятам за човек и се опитвам да си правя изводи не само от прочетено, но и от преживяно на собствен задник.
Споделих го даже и тук - не, че да съм се тръшнал, но си е неприятно, твърде неприятно преживяване и малко от малко си промених мнението.
Преди смятах да изчакам докато повечето се ваксинират, а и още, че да им видя резултата, сега вече не съм толкова сигурен.
И всичко това не от четене на статистики и мнения по интернет.Говорих си след изписването и с шефа на клиниката - много ерудиран човек, подложил се сам на получаване на естествен имунитет и то с мнооого, ама мнооого разбиране по въпроса. Разбрах не повече от половината от това, което обясняваше.
Нито той, нито повечето от работещите лекари в клиниката не бяха имунизирани /или не говореха за това/, но и нито един не спомена отрицание към имунизациите. Имаше такива към организация, тип ваксини и др. такива, но не и изобщо към имунизациите!
Е, на кого да вярвам - на приказки на теоретици или на практици?
 :bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9574
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6029 -: Април 12, 2021, 21:03:29 »
Аз вярвам само на факти. И фактите говорят, че 99% или колко там беше го карат като обикновен грип най-много.
А ваксините не са одобрени, не са изследвани, не са изпитани във времето и са чисто генетичен експеримент с неясни последици.
Така че изобщо нямам намерение да вярвам на чието и да било мнение.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6030 -: Април 12, 2021, 21:04:38 »
Цитат на: Giuseppe
... отрицание към имунизациите ...
Имаше такива към организация, тип ваксини и др. такива, но не и изобщо към имунизациите.

Aнджак! И аз не съм против имунизациите изобщо, но съм много против настоящите ваксини против САРС2 (особено тези с иРНК), и против прилагането им по време на масово заразяване.
(ще се въздържа да нарека това масово заразяване "пандемия")
И подкрепям доводите на Кайли.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6031 -: Април 12, 2021, 21:39:11 »
Quote (selected)
Така че изобщо нямам намерение да вярвам на чието и да било мнение.
Мъ моля ти се, н'съ считай за изнасилена и аз споменавам само факти и то не проченени, пък ако щеш ги наричай и "мнение".
 :bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Mae Ashi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1267
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6032 -: Април 12, 2021, 21:47:52 »
А някой да знае какво става с изследванията за възможността за пренасяне на зараза чрез животни? Норки, котки, кучета, прилепи, панголини etc?

Нещо не виждам да се споменава за тях.

А и нали се сещате къде отиват всички тези мерки, които се налагат в момента, ако това категорично се потвърди?

Ами има литература, но не се раздухва в медиите. Няколко линка за тези, които се интересуват.
Обобщение на данните за установени заразени с ковид-19 главно домашни животни (котки, кучета), но и диви (гризачи, земеровки, порове, примати, и др.):
Host Diversity and Potential Transmission Pathways of SARS-CoV-2 at the Human-Animal Interface (линк)

В повече случаи става дума за домашни любимци или животни, отглеждани във ферми. Засега единствен потвърден случай на заразени животни с последващ пренос на вируса обратно в човек, е този с фермата за норки в Холандия:
Transmission of SARS-CoV-2 on mink farms between humans and mink and back to humans (линк)

И още една интересна статия:
Zooanthroponotic potential of SARS-CoV-2 and implications of reintroduction into human populations (линк)

Quote (selected)
Infection in a new host provides opportunities for evolutionary changes in a virus, with potential consequences for transmissibility and pathogenicity in humans and effectiveness of a vaccine. Coronaviruses have a wide distribution in avian and mammalian species and exist as quasispecies in an infected host; there is a tendency for recombination when they co-infect the same host. This process can lead to the selection or generation of strains capable of switching hosts, posing a threat to human and animal health




 

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6033 -: Април 12, 2021, 22:23:50 »
Цитат на: Giuseppe
аз споменавам само факти

Кое наричаш факти ? Досега не съм прочел нито едно доказателство за безвредност на ваксините против САРС2 в средно- и дългосрочен период. Само заклинания от типа "вервайте ни".
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6034 -: Април 12, 2021, 22:28:53 »
За поста на Дантгуин:
Ако може да се пренася чрез прах от курешки, става зловещо. Орнитоза на н-та степен.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6035 -: Април 12, 2021, 22:38:19 »
Quote (selected)
Кое наричаш факти ?
Факти наричам тва, което съм преживял на собствен задник.
Не съм споменавал нищо за надеждност на ваксините.
Пази Боже, да си ги изпитват на него!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6036 -: Април 12, 2021, 22:49:56 »
Аз вярвам само на факти. И фактите говорят, че 99% или колко там беше го карат като обикновен грип най-много.
А ваксините не са одобрени, не са изследвани, не са изпитани във времето и са чисто генетичен експеримент с неясни последици.
Така че изобщо нямам намерение да вярвам на чието и да било мнение.
Сигурно имаме различни разбирания за значението на думата "факти". В моето, при 371 993 официално отчетени с ковид в България, 14 418 починали (официално с ковид) и 71 317 неприключили случая, излиза, че около 5% умират, което не си съответства с твърдението, че 99% го карат като обикновен грип. Да, заразените са доста повече от официалните, но и допълнително умрелите също са доста повече от официалните с ковид.
Ваксините са изследвани и одобрени, но не окончателно, а с временно разрешение за използване. Твърденията за неодобрени ваксини са обикновена лъжа, която колкото и да се повтаря не става истина. Какви са дългосрочните ефекти от ваксините не е ясно и няма как да е. Какви са краткосрочните е ясно - вече лъжците не споменават Великобритания и Израел, а се прехвърлят на други примери, докато и там не се натрупат достатъчно ваксинирани. Няма и смисъл да си припомняме, как до преди седмици през постинг се сочеха и Великобритания и Израел как ваксините не действат. Ами действат, поне краткосрочно, дългосрочно - ще видим.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6037 -: Април 12, 2021, 22:53:14 »
А тва са постнати факти - за мен непроверени, но пък доста показателни.
Quote (selected)
За изминалите 24 часа Индия отчете и 904 починали от коронавируса, с което общият брой смъртни случаи става 170 179.
При население около 200 пъти по голямо от мамковината.
При нас общо починалите колко бяха - към 10 000 май.
Умножавам по 200 и...кво излиза?
У нас е десетина пъти по голяма смъртността!
От Индия!
Тъмна Индия!
Аре действайте!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6038 -: Април 12, 2021, 23:08:46 »
А тва са постнати факти - за мен непроверени, но пък доста показателни.
Quote (selected)
За изминалите 24 часа Индия отчете и 904 починали от коронавируса, с което общият брой смъртни случаи става 170 179.
При население около 200 пъти по голямо от мамковината.
При нас общо починалите колко бяха - към 10 000 май.
Умножавам по 200 и...кво излиза?
У нас е десетина пъти по голяма смъртността!
От Индия!
Тъмна Индия!
Аре действайте!

Задействах се още преди година, когато доста си поиграх да съпоставям статистическите данни за заразени и умрели при различните народи. Няколко човека знаят, вкл. Ноя  :smokin:
Въз основа на това после заявих, че ноемврийският вирус е доста различен от пролетно-летния. Нещо, което официално с половин уста се призна месеци след мен  :smokin:

Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6039 -: Април 12, 2021, 23:11:55 »
Цитат на: Giuseppe
Quote (selected)
Кое наричаш факти ?
Факти наричам тва, което съм преживял на собствен задник.
Не съм споменавал нищо за надеждност на ваксините.

Не се съмнявам в нито дума от разказа ти за заболяването при теб.
Но то няма никакво отношение към вредността или безвредността на настоящите ваксини.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6040 -: Април 12, 2021, 23:15:48 »
официално отчетени с ковид в България
починали (официално с ковид)
и допълнително умрелите също са доста повече от официалните с ковид
Какви са дългосрочните ефекти от ваксините не е ясно и няма как да е

Което означава, че официалните данни в Б-я стават само да си избършеш задника с тях.

Впрочем, вече и на белоруските офиц. данни не вярвам.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9574
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6041 -: Април 12, 2021, 23:20:11 »
А тва са постнати факти - за мен непроверени, но пък доста показателни.
Quote (selected)
За изминалите 24 часа Индия отчете и 904 починали от коронавируса, с което общият брой смъртни случаи става 170 179.
При население около 200 пъти по голямо от мамковината.
При нас общо починалите колко бяха - към 10 000 май.
Умножавам по 200 и...кво излиза?
У нас е десетина пъти по голяма смъртността!
От Индия!
Тъмна Индия!
Аре действайте!


За Индия няколко пъти писах, че ваксинирането хич не върви толкова, но там открай време се лекуват с Ивермектин и нещо друго беше, даже при желание мога да изровя рецептата на лечение. И няколко пъти писах колко е странно, че Индия, страна пренаселена и с много ниска хигиена на живот, е с такава ниска смъртност, що корифеите на западната медицина не се поинтересуват как се лекуват индийците.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9574
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6042 -: Април 12, 2021, 23:28:58 »
Ваксините са изследвани и одобрени, но не окончателно, а с временно разрешение за използване.
---------------
дежурко, временно разрешени не значи одобрени
Тепърва събират данни и призовават всички да докладват, а докладвалите са, както следва:
COVID-19 MRNA VACCINE MODERNA (CX-024414) is 14,137 (up to 12/04/2021)
TOZINAMERAN is 137,249 (up to 12/04/2021)
COVID-19 VACCINE ASTRAZENECA (CHADOX1 NCOV-19) is 162,924 (up to 12/04/2021)
COVID-19 VACCINE JANSSEN (AD26.COV2.S) is 184 (up to 12/04/2021)

Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6043 -: Април 12, 2021, 23:30:11 »
Като се сравнява България с Индия или която и да е друга страна, да не се забравя дребничката подробност, че ние сме страна със силно застаряващо население. Следователно няма как смъртността изобщо или от нещо си конкретно да не е по-висока от другаде.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6044 -: Април 12, 2021, 23:34:07 »
Индия ф момента хич не е пример за следване, но теа неща са динамични.

https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6045 -: Април 13, 2021, 08:52:03 »
Шефовете на Пфайзер не се бяха ваксинирали със собствената си ваксина, за това не ги пуснаха да влязат в Израел, за мен това е повече от показателно.

Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6046 -: Април 13, 2021, 11:02:48 »
Шефовете на Пфайзер не се бяха ваксинирали със собствената си ваксина, за това не ги пуснаха да влязат в Израел, за мен това е повече от показателно.

Изкривяваш истината дотолкова, че тя се превръща в лъжа.

Pfizer CEO cancels Israel trip because he's not fully vaccinated

Quote (selected)
Pfizer CEO Albert Bourla has cancelled a planned visit to Israel as it emerged he had not been fully vaccinated against COVID because he 'didn't want to jump the line' - in a blow to his 'friend' Benjamin Netanyahu as he fights for re-election.

Bourla, 59, and some of his staff have received their first doses but are yet to receive their second, while others in his team have got both doses but have not completed the mandatory seven-day wait afterwards to develop an immune response.

https://www.msn.com/en-us/news/world/pfizer-ceo-cancels-israel-trip-because-hes-not-fully-vaccinated/ar-BB1ejhlL

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9574
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6047 -: Април 13, 2021, 11:08:59 »
Ваксините са изследвани и одобрени, но не окончателно, а с временно разрешение за използване. Твърденията за неодобрени ваксини са обикновена лъжа, която колкото и да се повтаря не става истина.
Това що не го напишеш на FDA?
https://www.fda.gov/media/144414/download?fbclid=IwAR3GEI79Zp5kr7v7eYClc7iYLalLAUZ7XcPgKQWTWyKAEQWT5dMaxOFZpYc
 There is no U.S. Food and Drug Administration (FDA) approved vaccine to
prevent COVID-19.
 There is no U.S. Food and Drug Administration (FDA) approved vaccine to
prevent COVID-19.
 There is no U.S. Food and Drug Administration (FDA) approved vaccine to
prevent COVID-19.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9574
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6048 -: Април 13, 2021, 12:03:54 »
"Исходя из того, что мы пока не знаем все ни о вирусе, ни обо всех возможных последствиях вакцинирования, а главное, опираясь на основную медицинскую заповедь "Не навреди", мы считаем, что в настоящее время нет необходимости в вакцинации детей, – уверены авторы коллективного письма. – И так как в настоящее время неясно, какой срок иммунитета обеспечивает вакцина и против каких штаммов коронавируса она наиболее эффективна, с нашей точки зрения, нет никаких оправданий массовой вакцинации детей с целью защиты групп риска".

"Кроме того, — уточняется в тексте, — в научном сообществе преобладает мнение, что вакцина не может привести к коллективному иммунитету".
https://www.9tv.co.il/item/26609
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8092
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6049 -: Април 13, 2021, 12:08:53 »
Значи или ваксините са доказано безопасни и се ваксинират всички.
Или не са и тогаз са резрешени за "извънредна употреба". Какъвто е случая със сегашните. МАй "временнно разрешение" ползваха като термин.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6050 -: Април 13, 2021, 12:59:27 »
Днес за трети път удрям греда.
Предните два пъти 15 минути след потвърждаване дата, час и код за ваксиниране ми се обаждаха по телефона че няма Файзер и ако искам Астра няма проблем.
Вчера пак СМС с потвърждение днес качвам майка ми в колата и пред РЗИ Бургас.
Ядец!
Вчера имали зелен коридор и свършили ваксините, ако искаме Астра има за всички от сърце, ако искаме Файзер ново записване, вече за 22.04. надявам се поне годината да познаят.
Голяма шебешка гавра, ваксини няма, зелени коридори има.
Не съм фен на тази ваксинация, но другата част от родата настоява.
На пациент който  от години се лекува от сгъстяване на кръвта със скъпи медикаменти и още няколко съпътстващи заболявания, лаборантката учтиво предлага Астра с възможен проблем тромбоза, щото има да взема 10 лева на бод! :t0174:
Днес нали съм трънче се забих да видя каква е тая шашма.
Тук там, познати лекари, па се оказа и познат манипулатор ваксинатор И:
Проста схема, но работеща.
Когато регистриран в системата получи второ потвърждение за дата, час и код на вксиниране, същата таблица пристига и в ваксинационния център.
Там дежурния комуникатор почва да звъни на ред и да обяснява че Файзер няма, ако искате Астра...
Отказалите се задраскват и същата гад взема друг списък на приятели и им звъни че утре има свободни ваксини, ако искат....
Те така с "дигитализацията", може всичко да е на световно ниво, но българина си знае как да бръкне в система с отвертка, да изчегърка електроните един по един и да ги пренареди пак!

Знам че има записали се колеги, не се оставяйте ако ви звъннат предния ден.
Отидете без да отказвате по възможност по-рано и си търсете ваксините!
« Последна редакция: Април 13, 2021, 13:07:55 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2587
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6051 -: Април 13, 2021, 13:37:40 »
Не считам и не вярвам, че не можело да има средства за профилактика и лечение. Па било и за "Короните на последните дни"... Просто има много заинтересувани за в различни вектори да мътят водата и да ловят риби. Не по единично, а на цели ята. Което и наблюдаваме.

Въпросът е с какви очила наблюдаваме.

Има факти има и слухове и най-вече дебели лъжи. Колкото за повече пари става дума, толкоз повече се лъже, а и психопатите-сатанисти се роят там най-вече.

Така, че всеки сам си отговаря и моята си вяра, на всеки, е здраво бронирана. Разликата е само в степента вакум из междуушията.

PS Само да спомена, че гриповете сезонни, са били много успешно интегрирани, чрез стандартната цифровизация или по-точно - статистики, в умопомрачителните хладилни камиони, ковчези и игрища за трупане на трупове.
« Последна редакция: Април 13, 2021, 13:44:20 от Eisblock »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6052 -: Април 13, 2021, 15:16:43 »
Quote (selected)
Изкривяваш истината дотолкова, че тя се превръща в лъжа.

Pfizer CEO cancels Israel trip because he's not fully vaccinated

На пръв поглед, изкривявам истината, но ако поразмислим, оправданията на Бурла и екипът на Пфайзер са лъжа, на 9.09.2020 г.  Европейската комисия приключи проучвателните разговори с дружеството BioNTech-Pfizer за закупуване на потенциална ваксина, а тя е готова много преди това, корифеите от Пфайзер са имали поне половин година време да се ваксинират и да покажат на цял свят личното си доверие към препарата си и да направят реклама на стоката си, ама не са го направили, не са и това е много съмнително, а и непочтено, според мен!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9574
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6053 -: Април 13, 2021, 20:46:53 »
Един човек е починал в резултат на тромбоза, а друг е в критично състояние след ваксинация с препарата срещу COVID-19 на „Джонсън и Джонсън” в САЩ, съобщи днес служител на американската Федерална агенция за лекарствата, предаде Франс прес.

Общо шест души на възраст между 18 и 48 години са проявили от 6 до 13 часа след ваксинацията симптоми на кръвни съсиреци в мозъка, придружени със спад в нивото на тромбоцитите в кръвта.
---------------------------------------
Много ми е интересно тия всички хиляди останали починали не ги ли отчитат никъде, че са се запънали за един-два случая? В момента на официалния сайт има
Found 2,342 cases where Vaccine targets COVID-19 (COVID19) and Patient Died
Добре, как прескачат 2342 починали и сега пищят за един?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8092
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6054 -: Април 13, 2021, 21:04:41 »
Явно тромбозите са общ ефект на РНК ваксините,
А не ефект от използвания аденовирус от АЗ

Но интересното предстои тромбозите са краткосрочен ефект
« Последна редакция: Април 13, 2021, 21:23:49 от 66 »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6055 -: Април 13, 2021, 21:13:34 »
Явно тромбозите са общ ефект на РНК ваксините,
А не ефект от използвания аденовирус от АЗ

Но интирсното предстои тромбозите са краткосрочен ефект
Адски краткосрочен, казват. След това си дълго и упоително умрял(а)!

Неактивен Mae Ashi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1267
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6056 -: Април 13, 2021, 21:31:29 »
Явно тромбозите са общ ефект на РНК ваксините,
А не ефект от използвания аденовирус от АЗ

Май така ще се окаже, въпреки че още не са успяли съвсем да разнищят какво се случва.
Quote (selected)
Две научни групи публикуваха в The New England Journal of Medicine резултатите от проучванията за патогенезата на тромбозата, развила се след коронавирусната ваксина, произведена от AstraZeneca. Авторите на двете проучвания са на мнение, че това състояние по своите механизми наподобява добре познатата хепарин-индуцирана тромбоцитопения.

https://nauka.offnews.bg/news/Novini_1/Koi-sa-mehanizmite-na-obrazuvane-na-trombi-sled-vaksinata-na-AstraZene_167644.html

В една от статиите се казва:
Quote (selected)
... the amount of adenovirus in a 500-microliter vaccine injection administered 1 or 2 weeks earlier would seem unlikely to contribute to subsequent platelet activation observed in these patients. However, interactions between the vaccine and platelets or between the vaccine and PF4 could play a role in pathogenesis. One possible trigger of these PF4-reactive antibodies could be free DNA in the vaccine. We have previously shown that DNA and RNA form multimolecular complexes with PF4, which bind antibodies from patients with heparin-induced thrombocytopenia and also induce antibodies against PF4–heparin in a murine model.

Между другото, тромбоцитопения е съобщавана и след РНК-ваксини, да не фъргат кал само по векторните:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8014568/

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8092
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6057 -: Април 13, 2021, 21:34:19 »
Ми те "векторните" са си РНК.
Интересно колко ваксини и пациенти требе "изгърмят" за да изтеглят разрешението за използване.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6058 -: Април 13, 2021, 21:37:40 »
Разрешението е "временно" една след друга почнаха да ги изтеглят от употреба.
Много трудно решение, ще започнат да се сипят обвинения, някой ще трябва да изгори и този път няма да се размине с колективно размиване на вината.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9574
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6059 -: Април 13, 2021, 21:43:05 »
Обяснете ми що има хиляди умрели на сайтовете за съобщаване на нежелани реакции, а никой гък не казва за това? Огромна част от докладваните случаи са от медицински лица, а не анонимен по телефона.
Случаите на сърдечни са много малко на фона на общия брой докладвани странични ефекти, а са се запънали за тях, пък за другите мълчат.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.