Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 29, 2024, 21:19:14

Автор Тема: Коронавирус в България  (Прочетена 1048404 пъти)

0 Потребители и 25 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Mae Ashi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1267
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6060 -: Април 13, 2021, 21:43:28 »
Ми те "векторните" са си РНК.
Интересно колко ваксини и пациенти требе "изгърмят" за да изтеглят разрешението за използване.
ДНК са, но това в случая няма значение, де. Все се целят първо да окалят тези, дето не са иРНК. Да видим дали краткосрочния ефект с тромбозите ще ги дефектира всички.... И дали няма да се сетят за класическите ваксини, все пак в един момент.

Кайли, дай един линк за тези сайтове със странични ефекти, pls.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6061 -: Април 13, 2021, 21:47:49 »
Quote (selected)
Обяснете ми що има хиляди умрели на сайтовете за съобщаване на нежелани реакции, а никой гък не казва за това?

Щото има заговор, затва.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9574
    • Профил
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6063 -: Април 13, 2021, 21:56:11 »
Имунната с-ма усеща чуждите агенти и защитава макроорганизма както може. И понеже чуждият агент е с неестествена структура, имунният отговор се получава не съвсем подходящ и започват белите. Но големите бели ще са, когато чуждата РНК и ДНК успеят да се вградят в генома.
Не забравяйте обратната транскриптаза и вирусната рекомбинация.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6064 -: Април 13, 2021, 22:05:00 »
Quote (selected)
Не забравяйте обратната транскриптаза и вирусната рекомбинация.

никога не съм ги забравял, те са незабравими. Помня ги сякаш беше фчера...

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6065 -: Април 13, 2021, 22:18:55 »
А дали причината не е на фондовите борси, от  2019 г акциите на пфайзер не растат забележимо, въпреки че произведоха 2 милиарда дози ваксини?

Винаги е за пари.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6066 -: Април 13, 2021, 22:22:47 »
А дали причината не е на фондовите борси, от  2019 г акциите на пфайзер не растат забележимо, въпреки че произведоха 2 милиарда дози ваксини?

Винаги е за пари.
В цената на акциите анализаторите отчитат и възможни бъдещи рискове от предлагания продукт.
2 милиарда дози ако се окажат проблемни са 2 милиарда иска.
Поправка 1 милиард иска нали е двудозова.
« Последна редакция: Април 13, 2021, 22:29:32 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8092
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6067 -: Април 13, 2021, 22:23:29 »
Произведоха обещания за 2 милиарда ваксини.
Е прибрапха и бая "публични пари"

Неактивен Mae Ashi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1267
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6068 -: Април 13, 2021, 22:29:39 »
Кайли, благодаря!
Данните на сайта на EMA ги бях разглеждала и имам някакъв спомен, че май ЕМА ги отчита периодично.

Но на другия сайт има много случаи с доста възрастни хора, над 80-90 г., с придружаващи заболявания, с диабет, даже с положителен тест за коронавирус. Явно пресяват за публично оповестяване кои може да се дължат на ваксината, кои на нещо друго. Има и потресаващи случаи - такива дето умират буквално веднага след ваксинацията. Има и такива "Patient committed suicide in home"...

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8092
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6069 -: Април 13, 2021, 22:43:39 »
Ми те "векторните" са си РНК.
Интересно колко ваксини и пациенти требе "изгърмят" за да изтеглят разрешението за използване.
Ама и аз питам глупости.
Немогат да обяснят на колко вече 40-50милиона? ваксинирани по европа и на още неколкопъти по толкова техни роднини, че са ги натискали да се ваксинират с опасни ваксини!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6070 -: Април 13, 2021, 22:45:14 »
Но големите бели ще са, когато чуждата РНК и ДНК успеят да се вградят в генома.

Цъ. Големите бели ще станат като ни чипира Бил Гейтс. С ваксините. Досега си "чувах гласове" по 5G честотите. На извънземните. Очаквам да се включат рептилийте, свободните зидари и "Skull and Bones".
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9574
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6071 -: Април 13, 2021, 22:57:41 »
Mae Ashi
Е, аз при това положение питам при толкова много докладвани починали след ваксини що са се заяли само с тия и само с тромбозите? Това не разбирам.

66, някъде слушах, четох, помня ли вече, във Франция след ваксина има заведено дело, отскоро е, та слушах някой обясняваше официално, че в крайна сметка те са се ваксинирани доброволно и след като са подписали съдържание, че осъзнават риска.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6072 -: Април 13, 2021, 23:08:44 »
Въпрос. Само към професионалистите.
Тромбозите са специфични само за ковид ваксините, или изобщо за ваксините?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6073 -: Април 13, 2021, 23:10:58 »
Въпрос. Само към професионалистите.
Тромбозите са специфични само за ковид ваксините, или изобщо за ваксините?

По-скоро не само за тях.
the lamers club honourable member …

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6074 -: Април 13, 2021, 23:24:57 »
Quote (selected)
В ЕС интересно досега не намерих линк така накуп за умрелите, обаче има всякакви други разбивки
В линковете които си дала само трябва да зададеш правилното търсене.  :m1273:
Пфайзър - 256 умрели
АЗ - 67
Модерна - 47
Дали са умрели поради ваксинирането не е ясно, а само, че са умрели след ваксинирането.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6075 -: Април 13, 2021, 23:27:59 »
никога не съм ги забравял, те са незабравими. Помня ги сякаш беше фчера...

Поредното малоумно и лигаво дърдорене.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6076 -: Април 13, 2021, 23:30:49 »
Цъ. Големите бели ще станат като ни чипира Бил Гейтс. С ваксините. Досега си "чувах гласове" по 5G честотите. На извънземните. Очаквам да се включат рептилийте, свободните зидари и "Skull and Bones".

Такъв глупав пост очаквам от фрекидж, но не и от теб.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6077 -: Април 13, 2021, 23:40:13 »
Въпрос. Само към професионалистите.
Тромбозите са специфични само за ковид ваксините, или изобщо за ваксините?
Непрофесионално за тромбозите, но погледнах статистиката. 1 на 200 хил без ваксинирането. Тоест, за около 100 мил дози АЗ без влиянието на ваксината трябва да са около 500 човека, годишно с въпросните тромбози. За 4 месеца грубо около 170, а обявените случаи доскоро бяха 25. Пак да си кажа, ако някой иска да прави статистически шмекерии и маймунджилъци, от тези данни може да се прави и "заключение", че АЗ ваксината предпазва от тромбози.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9574
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6078 -: Април 14, 2021, 00:20:33 »
В линковете които си дала само трябва да зададеш правилното търсене.  :m1273:
Пфайзър - 256 умрели
АЗ - 67
Модерна - 47
Дали са умрели поради ваксинирането не е ясно, а само, че са умрели след ваксинирането.


Питах те стотина пъти в оня форум как точно зададе правилното търсене, ама стъпка по стъпка, и ти точно стотина пъти даде мъгляво обяснение, айде сега, бъди така добър да обясниш тук, където има повече мислещи оттам, за да се опитаме колективно да стигнем до твоите открития.


Аз лично намирам само за АЗ и само за General disorders and administration site condition
414 фатал
За файзер само и General disorders and administration site condition
1331
Модерна за General disorders and administration site condition
852



Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Mae Ashi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1267
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6079 -: Април 14, 2021, 11:12:27 »
Изследване на учени от Станфордския университет върху клетките на имунната памет (B-лимфоцитите) дава нови данни защо децата боледуват по-рядко и по-леко от ковид.
Quote (selected)
Интересното, което откриват, е, че кръвта, взета от деца преди пандемията, има по-висока честота на В-клетки, които могат да се свържат с SARS-CoV-2, отколкото кръвта на възрастни, въпреки че никога не са били изложени на този нов вирус.....
"Предполагаме, че предишните епидемии на човешки коронавирус могат да стимулират кръстосано реактивна памет и че подобни клонални реакции могат да имат най-високата честота в детството".
https://nauka.offnews.bg/news/Novini_1/Otkrita-e-kletachnata-razlika-koiato-predpazva-detcata-ot-COVID-19_167694.html

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8092
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6080 -: Април 14, 2021, 11:34:39 »
Непрофесионално за тромбозите, но погледнах статистиката. 1 на 200 хил без ваксинирането. Тоест, за около 100 мил дози АЗ без влиянието на ваксината трябва да са около 500 човека, годишно с въпросните тромбози. За 4 месеца грубо около 170, а обявените случаи доскоро бяха 25. Пак да си кажа, ако някой иска да прави статистически шмекерии и маймунджилъци, от тези данни може да се прави и "заключение", че АЗ ваксината предпазва от тромбози.
Не е баш тъй. Първите данни са на годишна база, вторите на база 1-2 седмици (след поставяне на ваксината).
Това е подобно на събиране/вадене на проценти на различна основа.
В конкретния случай  една корекция би била двайсе е нагоре пъти.
Но не тва е същественото Твърди се че са диагностицирали рядък и специфичен вид тромбози.
Освен това ефекта сепроявява несъмнено по пол и донякъде по възраст. Значи става дума зо привнесен,  не за естествен феномен.
Иначе тромбозите са често явление - Примерно при инсулт обикновено се твърди че тва е причината. Просто редко водят до смърт.
 
Но въпроса е друг. Като ти разбъркат кръвта с ваксина те абонират за несъмнено скъпи, но са сметка на това проблемно ефективни медикаменти.
Тоест ставаш роб на фармамафията.
 
Моето мнение е, че тва което требе да направят е скрининг на пациентите с поставена РНК ваксина. Да се види при колко кръвта е разджуркана, щото смъртните случаи най-вероятно са незначителн процент от засегнатите.
« Последна редакция: Април 14, 2021, 11:55:29 от 66 »

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9574
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6081 -: Април 14, 2021, 12:20:10 »
"Предполагаме, че предишните епидемии на човешки коронавирус могат да стимулират кръстосано реактивна памет и че подобни клонални реакции могат да имат най-високата честота в детството".
Звездите ми го говорят казват, че се раждат съвсем нови деца направо нова раса, доста по-различни от обикновената човешка. На база на това говорене аз пък предполагам, че вирусът проверява наличието на нови гени у хората, нещо като качествен контрол. Кой ги има, минава нататък, кой ги няма, заминава, кой ги има в определена степен, му се прави ъпгрейд.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9574
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6082 -: Април 14, 2021, 12:22:24 »

Но въпроса е друг. Като ти разбъркат кръвта с ваксина те абонират за несъмнено скъпи, но са сметка на това проблемно ефективни медикаменти.
Тоест ставаш роб на фармамафията.

Почти като при ГМОтата, като фермер засади веднъж ГМО и после цял живот сади ГМО и цял живот купува семена от производителя.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6083 -: Април 14, 2021, 12:26:55 »
И кво?
ЕС забранили две ваксини.
Скоро ваксинирането - само със Спутник

Памфуций

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6084 -: Април 14, 2021, 17:30:03 »
Малко извън темата за ваксините (да видим дали утре ще успея).
В момента мой близък (на 60 г.) е в "Пирогов" и онова, което чувам е ужасяващо. Постъпи преди 25 дни, след като две седмици експериментираха с различни лекарства, но категорично отказваха да го приемат. Накрая го закараха в "Пирогов" където чака повече от 12 часа за приемане.
Преди 4 дена го изписаха със сатурация в легнало странично положение 90, в къщи му пада на 75, звъни по телефона и лекуващата му лекарка, която се пада дежурба,  му казва да пие валидол.Обратно го закараха с тяхната кола и го приеха със сатурация 70 по-малко от 12 часа след изписването.
Днес на 25тия ден от първото постъпване и 4 след второто, прави сърдечна криза и за първи път изобщо решават да се запознаят със сърдечното му състояние. Правят консултация с кардиолог, стабилизират го и в резултат завяват . че "започвали да следят и сърцето", при условие, че той влиза с пълна документация за хронични сърдечни проблеми. Но при приемането анкетиращият лекар не искал да чуе за това, камо ли да погледне документите, а само повтарял - "Имате ли хронично високо кръвно налягане - да, или не? Отговаряйте само каквото ви питам!".
За пръв път чувам, че постъпване в болница да си носиш апарат за кръвно налагане, за да го следиш два пъти дневно Иначе веднъж дневно и само след упорито настояване) и термометър, за да можеш да си премериш тептературата освен двата пъти в денонощието, когато ти се полага.
Съпругата му, която е лекар, ми разправя тези неща и реве по телефона и ми повтаря "Моли се се за него!" 
Ето така си отиват хора "не от Ковид , а от "съпътстващи заболявания".

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6085 -: Април 14, 2021, 17:38:48 »
 :t23145: Дано се размине! Не зная дали болничното лечение е по-добро, особено ако има лекар до себе си.
Навремето баба ми със съпътстващо заболяване един доктор отказа да я приеме в болницата, просто рече на майка ми, за какво, тя няма и шест часа живот. Баба ми го надживя с няколко години.
Дано на твоя близък да му е писано дълъг живот. Че май това и молитвата останаха като надежда.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6086 -: Април 14, 2021, 18:37:35 »
начинът, по-който изразът "съпътстващо заболяване" беше популяризиран и нормализиран од властите фконтекста на ковида, ми напомня за...цецо и неговото "криминално проявен", когато го питаха що полицията се е однасяла така с некое задържано лице.

Сатурация од 80 надолу е хипоксия. Не може да оставят човек да стига дотам.



Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6087 -: Април 14, 2021, 18:58:33 »
И кво?
ЕС забранили две ваксини.
Скоро ваксинирането - само със Спутник
Скоро, скоро, колко да е скоро.. Може да е ефективна, но не е политически коректна, затуй едва ли ще е скоро.

Памфуций

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6088 -: Април 14, 2021, 19:19:41 »
начинът, по-който изразът "съпътстващо заболяване" беше популяризиран и нормализиран од властите фконтекста на ковида, ми напомня за...цецо и неговото "криминално проявен", когато го питаха що полицията се е однасяла така с некое задържано лице.

Сатурация од 80 надолу е хипоксия. Не може да оставят човек да стига дотам.

Не би трябвало човек, който една седмица е показал вариации в сатурация от 85 до 94, при това на кислород,  да бъде изписван.
Като ти кажат, че имаш сатурация 75 по телефона да не убеждаваш чавоека, че му трябва валидол, за да се упокои, а да пратиш линейка или поне да му кажеш да дойде до болницата.
Сърдечното му състояние е трябвало да бъде наблюдавано още от първия ден, при условие, че пие вивейс, небилет и не знам още какво.
===
Ной, конкретно за него не е по-добре. Жена му е гинеколог и тя самата е в постковид състояние. Изписаха я от "Токуда" в събота. Все още не е в състояние да се обслужва сама. Сетне, в подобно състояние, в което е той, ще му трябва и кислороден концентратор.   

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6089 -: Април 14, 2021, 19:25:52 »
Не би трябвало човек, който една седмица е показал вариации в сатурация от 85 до 94, при това на кислород,  да бъде изписван.
Като ти кажат, че имаш сатурация 75 по телефона да не убеждаваш чавоека, че му трябва валидол, за да се упокои, а да пратиш линейка или поне да му кажеш да дойде до болницата.
Сърдечното му състояние е трябвало да бъде наблюдавано още от първия ден, при условие, че пие вивейс, небилет и не знам още какво.
===
Ной, конкретно за него не е по-добре. Жена му е гинеколог и тя самата е в постковид състояние. Изписаха я от "Токуда" в събота. Все още не е в състояние да се обслужва сама. Сетне, в подобно състояние, в което е той, ще му трябва и кислороден концентратор.   
Тъкмо мислех дали в София града голяма няма компания, която доставя кислород по домовете. Маска, палатка, тръби в носа, все нещо!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6090 -: Април 14, 2021, 19:38:46 »

Питах те стотина пъти в оня форум как точно зададе правилното търсене, ама стъпка по стъпка, и ти точно стотина пъти даде мъгляво обяснение, айде сега, бъди така добър да обясниш тук, където има повече мислещи оттам, за да се опитаме колективно да стигнем до твоите открития.


Аз лично намирам само за АЗ и само за General disorders and administration site condition
414 фатал
За файзер само и General disorders and administration site condition
1331
Модерна за General disorders and administration site condition
852
Добре, щом още по-подробни обяснения са необходими, ще ги има.
Тръгва се от мястото, до което очевидно се е стигнало
https://dap.ema.europa.eu/analytics/saw.dll?PortalPages&PortalPath=%2Fshared%2FPHV%20DAP%2F_portal%2FDAP&Action=Navigate&P0=1&P1=eq&P2=%22Line%20Listing%20Objects%22.%22Substance%20High%20Level%20Code%22&P3=1+42325700
1. Отива се на последното меню от хоризонталния списък - Line Listing. Ако екранът е малък и не се вижда, натиска се >> в горния десен ъгъл, докато се види въпросното меню и се избере.
2. В Line Listing се избира падащото меню Reported Suspected Reaction (натиска се стрелката за падащо меню)
3. В падащото меню се избира (най-долу) More/Search (натиска се с мишката)
4. Има бутон Starts, който се натиска и се избира опцията Contains (втората отгоре надолу).
5. В полето за търсене се пише death и (с мишката) се натиска бинокълчето.
6. Появяват се всички опции завършили със смърт (освен една - fear of death).
7. С натискане (с мишката) на знака >> тези опции се прехвърлят в полето selected. След това се натиска (с мишката) бутонът OK в долния десен ъгъл.
8. Натиска се с мишката надписа Run Line Listing Report (намира се в средата под падащите менюта)
9. В дъното на страницата се натиска двойната стрелка за да се видят всички редове (all rows)
10. Броят на редовете показва броя на случаите завършили по търсения начин.
 :smokin:

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6091 -: Април 14, 2021, 19:46:48 »
Quote (selected)
Не е баш тъй. Първите данни са на годишна база, вторите на база 1-2 седмици (след поставяне на ваксината).
Това е подобно на събиране/вадене на проценти на различна основа.
В конкретния случай  една корекция би била двайсе е нагоре пъти.
Но не тва е същественото Твърди се че са диагностицирали рядък и специфичен вид тромбози.
Разбира се първите данни са на годишна база, но вторите не са на седмична, а на 4-месечна, тоест 1/3 от годината. Обявените случаи не са за една или две седмици, а за 4 месеца.
Данните 1 на 200 хиляди (годишно) са именно за въпросния рядък и специфичен вид тромбози.
Малко се разтърсих и миналия месец за Великобритания имаше 7 случая на такива тромбози след ваксиниране, при 18 милиона дози. Нормално без ваксиниране би трябвало да са около 22-23 (за 3 месеца, иначе за година - 90). Астра Зенека имат не трески, а планини от греди за дялане, но в случая с тромбозите явно някой ги трича.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6092 -: Април 14, 2021, 20:02:59 »
Според руското здравно министерство многоетапното пречистване на лекарството "изключва проникването на големи количества остатъчна ДНК във ваксината, което е рисков фактор за развитието на тромбоза", съобщава ТАСС.

Не е установен нито един случай на образуване на кръвни съсиреци след ваксинация срещу коронавирус със "Спутник V"

А се подиграваха с руската ваксина в Европа! Един глупак у нас се изцепи по ТВ: Щом е руска, знам че не струва, а друг: Путин се е ваксинирал, но с американска!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Памфуций

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6093 -: Април 14, 2021, 20:09:05 »
Тъкмо мислех дали в София града голяма няма компания, която доставя кислород по домовете. Маска, палатка, тръби в носа, все нещо!
Има компании, които продават и дават под наем и апарарти и бутилки. Поне в София знам 2

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6094 -: Април 14, 2021, 20:11:08 »
Обществото предполага се че кризата няма да свърши и през 2023 защото ЕС сключва договори за доставка на ваксини за тогава, а ЕС сключва договори защото обществото предполага че проблеми ще има поне до 2023. :crying_with_laughter-3302:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9574
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6095 -: Април 14, 2021, 20:16:32 »
Памфуций, те имат клинични пътеки и тия пътеки са с определени дни, над тия дни болницата не може да те остави. Мен така преди няколко години с отит и почти загубен слух ме изписаха, свършила клиничната пътека и оправяй се оттук насетне.
Днес четох и гледах за случай на 41-годишен мъж, майка му викала бърза помощ от 17 ч та до полунощ, а тя е с ковид и няма право да излиза. Последно ѝ казали да ляга да спи и на сутринта да ги вика, на сутринта било вече късно. Българи, София, България 2021.


А пък татко, Бог да го прости, като почина, паднал през деня, дошъл лекар да го види, приятели бяха, казал на майка ми, че няма да го взимат в болницата, щото на отиване линейка ще го закара, ама на връщане тя трябва да търси кола и да го връща обратно вкъщи, та да си остане вкъщи и там да умре.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6096 -: Април 14, 2021, 20:20:47 »
Има компании, които продават и дават под наем и апарарти и бутилки. Поне в София знам 2
Може би това да е част от решението! Само да избута до възможността да си е у дома под контрол. Стискам всички палци сърцето да издържи!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9574
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6097 -: Април 14, 2021, 20:33:58 »
Дежурко, точно това съм правила и аз с тая разлика, че накрая свалям екселския файл и него гледам. И го правех не от сега, а от 13 февруари - 23/02 - 27/02 - 06/03
За тоя период смъртните случаи при файзер бяха съответно: - 370;   462;   518;   157.И като виях, че както се покачваха, изведнъж паднаха с повече от 1/3, спрях да го следя. За същия период сериозните реакции при свален ексел не мръднаха от едно и също число - 14291, докато докладваните случаи нарастнаха от 54 000 на 102 000.
Значи докладваните случаи растат двойно, сериозните реакции не мърдат, а натрупаните смъртни случаи падат тройно.
Нещо не се връзва.
Отделно, както вече казах, само в Reaction Groups по eneral disorders and administration site conditions има 1331 фатал.

Сравни сега 1331 фатал с 256 умрели и ми кажи останалите над 1000 като са фатални, ама не са умрели, къде са?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8092
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6098 -: Април 14, 2021, 20:35:53 »
Quote (selected)
но в случая с тромбозите явно някой ги трича.
Съобщаваха за случи на смърт от тромбози 1-2 седмици след ваксиниране. Къде намери тези данни за наблюдение 4 месеца и има ле случаи след първия месец?
 
А за "тричането" и аз щях да кажа така.
При това АЗ с лесно използване и цена, просто изфърля другите от пазара.
Но ето втора РНК ваксина "изпада" по същия модел.
Струва ми се че става дума за проблем с "технологията- РНК ваксина" не с конкретните препарати.
 
При това никой не  проверява за какво става въпрос. Много е възможно ваксината да влияе на кръвта, липса на някакъв кофактор и подобни, а установените смъртни случаи да са върха на айсберга.
« Последна редакция: Април 14, 2021, 20:43:35 от 66 »

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8092
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6099 -: Април 14, 2021, 20:40:19 »
Извън темата.
С клиничните пътеки има и обратния проблем.
Мое си здрав, но не те пускат от болницата, щото гледат си изпълнат кл. пътека.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6100 -: Април 14, 2021, 20:41:32 »
Quote (selected)
Значи докладваните случаи растат двойно, сериозните реакции не мърдат, а натрупаните смъртни случаи падат тройно.
Нещо не се връзва.
Преди месец и нещо смъртните случаи в базата данни бяха под половината на сегашната бройка.
Не разбрах, успя ли да стигнеш до резултата, или още по-подробно трябва да се обясни? :image008:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6101 -: Април 14, 2021, 20:42:48 »
Мисля че всички са се съсредоточили в тромбозите защото там ефектите са бързи и видими по-трудно се покриват.
Какви са пораженията на други органи и даже на кръвта с по-дълъг период на проявления упорито се мълчи.
За вируса знаем че действа на различни органи и оставя разнообразни поражения, няма разумен довод ваксина с подобно действие да е с единствен страничен ефект тромби.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6102 -: Април 14, 2021, 20:43:51 »
Извън темата.
С клиничните пътеки има и обратния проблем.

Мое си здрав, но не те пускат от болницата, щото гледат си изпълнат кл. пътека.

Има го, но по-скоро те оставят да се пробереш и те водят фиктивно, че си в болницата.
the lamers club honourable member …

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6103 -: Април 14, 2021, 20:54:06 »
Quote (selected)
Съобщаваха за случи на смърт от тромбози 1-2 седмици след ваксиниране. Къде намери тези данни за наблюдение 4 месеца и има ле случаи след първия месец?
Общата бройка на тромбозите е натрупана за 4 месеца. Няма общо с това колко време след ваксинирането са докладвани.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6104 -: Април 14, 2021, 21:09:41 »
    Цъ. Големите бели ще станат като ни чипира Бил Гейтс. С ваксините. Досега си "чувах гласове" по 5G честотите. На извънземните. Очаквам да се включат рептилийте, свободните зидари и "Skull and Bones".

Такъв глупав пост очаквам от фрекидж, но не и от теб.
Брате,
Не гледай толкова сериозно на живота. Без друго никой не е излязъл жив от него.
А и малко се лаская да ме сравняват с рекиджа. Аз не го разбирам, но така ще си умра без да съм разбрал повечето (или всичко) в живота. :lol:
Предполагам прави някакъв "научен" експеримент, да види колко ще го последват. Във фък-ането. Има щото резултати вече.
Ще го видим после PhD.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9574
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6105 -: Април 14, 2021, 21:28:51 »
Преди месец и нещо смъртните случаи в базата данни бяха под половината на сегашната бройка.
Не разбрах, успя ли да стигнеш до резултата, или още по-подробно трябва да се обясни? :image008:


Ти четеш ли кво пиша? Става дума за 13 февруари - 6 март. И съм сваляла екселски файлове, демек имам файлове по въпроса.
Имам
Line Listing Report
на файл, свален 1 март - 518 смъртни случая точно по начина, по който ти си ги намерил.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9574
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6106 -: Април 14, 2021, 21:33:38 »
Докато датският лекарствен регулатор съобщаваше решението си за ваксината на „АстраЗенека”, директорът му припадна на пресконференцията и бе приета в болница.

Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6107 -: Април 14, 2021, 21:44:27 »
Quote (selected)
Цъ. Големите бели ще станат като ни чипира Бил Гейтс
Ай стига вече де, техничар си Божем!
Там ли като отиде те отвъртяха или щот си отвъртял тук отиде там?
Как бе джанъм тоя шибан чип ти нашепва кво да прайш, единственото за което се сещам е, да има празно пространство там, където обикновено човек би следвало да има нещо с което решава кво да прай и тоя чип пренасочва  онуй що се кани да излезе от ректума към празното пространство.
 (:)
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6108 -: Април 14, 2021, 22:15:19 »
Като се облекчи, дали ти олекна?

"any time you're throwin' dirt you're losin' ground"
« Последна редакция: Април 14, 2021, 22:40:06 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6109 -: Април 14, 2021, 22:23:17 »

Ти четеш ли кво пиша? Става дума за 13 февруари - 6 март. И съм сваляла екселски файлове, демек имам файлове по въпроса.
Имам
Line Listing Report
на файл, свален 1 март - 518 смъртни случая точно по начина, по който ти си ги намерил.
Нали не знаеше как става търсенето? Не си избрала добро място за продаване на евтини манипулацийки. Доста народ тук има познания далеч по-големи от елементарно търсене в база данни.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9574
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6110 -: Април 14, 2021, 22:40:44 »
Рожбе, търсила съм по тоя същия начин, пиша последен път -
ДАННИТЕ НЕ ОТГОВАРЯТ, ДАННИТЕ ОТ СВАЛЕНИЯ ЕКСЕЛ НЕ ОТГОВАРЯТ НА ДАННИТЕ ОТ ДОРИ ЕДНА ГРУПА, ВЯРНО Е, ЧЕ ТЯ Е НАЙ-ГОЛЯМАТА, НО ПАК Е 3-4 ПЪТИ ПОВЕЧЕ СМЪРТНИ СЛУЧАИ ОТ ДАННИТЕ В ЕКСЕЛА.

Готова съм да пратя файла, който имам, заедно с май, мернах, запазила съм един по-ранен файл от същата поредица, на всеки, който ми даде имейл.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9574
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6111 -: Април 14, 2021, 22:46:33 »
Освен разминаването текущото в данните между файла, получен по твоя начин, и три пъти повече умрелите от една единствена група,
Твърдя,
че в по-ранните файлове, отпреди 6 март има повече смъртни случаи, отколкото в последващите, след 6 март.
За което мога да представя два файла, свалени на 1 март и 23 февруари.
Другите съм ги изтрила очевидно.

А, освен това, съм свалила и поне два файла само на Сериозни. По същия начин, само че не търся смърт, а кликам май първото най-горе и избирам Сериозни.
Докато броят на случаи се покачва, тия пък остават непроменени.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6112 -: Април 15, 2021, 18:38:19 »
Националният оперативен щаб НОЩ е разформирован, считано от днес.

Баце работи, след нас и потоп.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Памфуций

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6113 -: Април 15, 2021, 19:25:01 »
Ваксинациятами и днес не стана. Имаха само на Астра.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6114 -: Април 15, 2021, 19:28:18 »
Ваксинациятами и днес не стана. Имаха само на Астра.
Отиде ли на място да провериш?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6115 -: Април 15, 2021, 19:32:13 »
Ваксинациятами и днес не стана. Имаха само на Астра.
Следи съобщенията за доставките. Обикновено са в нощта срещу понеделниците, което значи, че в София би трябвало да са разпределени още същия ден и да се намират най-много до вторник.
В Бургас ги получават и разпределят във вторниците и аз имах късмет, че бях записана за сряда сутринта, като още във вторник получих потвърждение.

Памфуций

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6116 -: Април 15, 2021, 19:39:39 »
Отиде ли на място да провериш?
Да.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6117 -: Април 15, 2021, 19:44:28 »
Да.
Не си бил "подготвен".
С добра дума само не става.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6118 -: Април 15, 2021, 20:40:20 »
Споко, аденовирусните ваксини отиват в историята.
https://www.segabg.com/hot/es-spira-da-kupuva-vaksini-astra-zeneka-i-yansen
А и китайците са успели вече да копират иРНК ваксините.
Скоро ще ги подкарат серийно и цената ще падне, както GigaDevice събори цените на STMicroelectronics като им копира почти цялата серия STM32.
:popcorn:
 
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Mae Ashi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1267
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6119 -: Април 15, 2021, 20:58:37 »
Quote (selected)
Споко, аденовирусните ваксини отиват в историята.

Е, хайде сега. Тъкмо докладваха, че след ваксиниране със Спутник няма никакви тромбози.
Quote (selected)
Важно е да се отбележи, че многоетапното пречистване на ваксината "Спутник V" с помощта на високотехнологична хроматография и микрофилтрация изключва проникването на големи количества остатъчна ДНК във ваксината, което е рисков фактор за развитието на тромбоза“, обясни Алла Самойлова. Тя също така отбеляза, че чуждите ваксини съдържат десетки пъти повече нуклеинови киселини от "Спутник V": 1-2 mcg в "Спутник V" срещу 50-100 mcg в чужди ваксини на други платформи.
https://glasove.com/categories/novini/news/v-rusiya-ne-sa-otkrili-nito-edin-sluchay-na-tromboza-sled-vaksinatsiya-ss-sputnik-v