Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 02, 2024, 02:37:18

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1874798 пъти)

0 Потребители и 78 Гости преглежда(т) тази тема.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2100 -: Април 23, 2021, 20:00:29 »
Идеално! Всяка коза за свой крак и не си говори с другите кози, освен да се лези във фейса . Закривай!

Какъв фейс, какви глупости? Аз го разбрах от бюлетина на търговско-промишлената палата.
Асол, независимо дали ми вярваш или не, аз не съм партиен кадър и никога не съм бил.
Като ме ругаеш, заплашваш и сипеш ругатни тук, обиждаш прост симпатизант на ДБ.

Тези синдикалисти и работодатели обикалят всички партии. 
« Последна редакция: Април 23, 2021, 20:07:46 от Памфуций »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23814
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2101 -: Април 23, 2021, 20:01:54 »
Бонго, "гипсово корито" беше буквално не в преносен смисъл.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2102 -: Април 23, 2021, 20:04:25 »
Какъв фейс, какви глупости? Аз го разбрах от бюлетина на търговско-промишлената палата.
Асол, независимо дали ми вярваш или не, аз не съм партиен кадър и никога не съм бил.
Като ме ругаеш, заплашваш и сипеш ругатни тук, обиждаш прост симпатизант на ДБ.

не бих могъл да го формулирам по-добре.

Може ли в бъдеще да използвам цитираното когато се обръщам към теб?

ах, да, наистина ми е интересно КАК можеш да громиш толкова активно и агресивно текст, който след ен коментара си призна че не си чел....
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2103 -: Април 23, 2021, 20:05:02 »
С тоз докторат по право нема да те земат за чистачка и у петричкия районен съд
Това е единият от докторатите му.
Иначе
https://www.thecompleteuniversityguide.co.uk/league-tables/rankings/law

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2104 -: Април 23, 2021, 20:05:58 »
Какъв фейс, какви глупости? Аз го разбрах от бюлетина на търговско-промишлената палата.
Асол, независимо дали ми вярваш или не, аз не съм партиен кадър и никога не съм бил.
Като ме ругаеш, заплашваш и сипеш ругатни тук, обиждаш прост симпатизант на ДБ.

Вярвам ти бе, човек! За това казах за козите...сбъркана работа. Сека си прави квот си иска и се лези пред собствената публика и Тиквоча се подиграва в преки предавания. Знаеш ли що се провали "царската партия"? Ще ти кажа, защото ги познавам повечето от хората - много умни и грамотни хора, всеки с голямо его, събрани на едно място. Ей тва беше причината! Тиквата си залага на простотията и е уцелил джакпота

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10104
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2105 -: Април 23, 2021, 20:06:53 »
Щерката разправя че било по "здравословни" причини,

Пак ли? Преди две години пак го беха изгърбили в емирствата. Така поне разправяха граждани в трамвая. Един спомена нещо, че дължал много пари покрай КТБ, но слязах на спирката и не чух цялата история.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23814
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2106 -: Април 23, 2021, 20:11:25 »
Щерката разправя че било по "здравословни" причини,

Пак ли? Преди две години пак го беха изгърбили в емирствата. Така поне разправяха граждани в трамвая. Един спомена нещо, че дължал много пари покрай КТБ, но слязах на спирката и не чух цялата история.
Тогава го бяха изгърбили.
Коментират се едни 300 милиона замразени от САЩ по закона за пране на пари.
Сега младите коментират това:
Quote (selected)
Спецназ пребили Пеевски в Дубай, кърпят го в Швейцария
https://fakti.bg/bulgaria/572852-specnaz-prebili-peevski-v-dubai-karpat-go-v-shveicaria
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7742
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2107 -: Април 23, 2021, 20:11:32 »
ето я разликата в подходите:
Quote (selected)
Затова правя 2 конкретни предложения за решения, които внасяме веднага в Народното събрание. Първото е парламентът да задължи Министерски съвет да внесе актуализация на бюджета, с която да се гарантират средства за антикризисни икономически и социални мерки до края на годината.

Второто е парламентът да задължи Министерски съвет да внесе в европейските институции в срок до края на април Плана за възстановяване и устойчивост. Той се нуждае от корекции и подобрения, за които БСП има конкретни предложения, но с оглед спазване на срока правителството на Борисов да поеме отговорността, за да не се допусне закъснение във финансирането на България“.

Синдикатите и работодателските организации се обединиха около тези предложения като най- правилни в този момент.

"Ще потърсим диалог с другите парламентарни групи, в името на това да защитим българския национален интерес”, заяви Нинова.
https://bsp.bg/news/view/19926-bsp_sindikati_i_rabotodateli_se_sreshtnaha_i_vzeha_dve_konkretni_resheniya.html

Quote (selected)
На депутатите беше заявено, че не трябва да се пропуска летния Европейски съвет и обсъждането му да мине в първия пакет.
...
На срещата с Демократична България присъстваха лидерите на работодателските и на синдикалните организации и 13 народни представители от партията.
...
От Демократична България обясниха, че са инициирали две заседания на Комисията за бюджет и финанси за обсъждане на този стратегически документ и всички присъстващи са поканени. Ще се състоят още срещи, за възможностите за подобряване на плана.
https://www.bcci.bg/news/17887

значи бсп предлагат действия, а дебе - обсъждане. при краен срок след седмица. по-горе бях писал едно нещо за спешностите. очевидно за дебейците понятията 'краен срок' и 'спешност' не са съвсем познати.

по някаква причина на сайта на дебейците такава новина няма.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7742
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2108 -: Април 23, 2021, 20:13:03 »
иначе хронологично дебейците са се срещнали на 20.04. очевидно синдикатите и работодателите са загрели за какъв зелен хайвер ги пращат, та са потърсили и бсп.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2109 -: Април 23, 2021, 20:14:11 »
Вярвам ти бе, човек! За това казах за козите...сбъркана работа. Сека си прави квот си иска и се лези пред собствената публика и Тиквоча се подиграва в преки предавания. Знаеш ли що се провали "царската партия"? Ще ти кажа, защото ги познавам повечето от хората - много умни и грамотни хора, всеки с голямо его, събрани на едно място. Ей тва беше причината! Тиквата си залага на простотията и е уцелил джакпота
Ма в случая не си права. Те обикалят всички партии. Бяха публикували едно обръщение към всички. Ганев ги покани на официална среща в комисията. Мисля, че е идния петък.

Сега пак слушам Боко: "Каква независимост на съдиите, що адвокатите ще ги викат в парламента да ги натискат"....

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2110 -: Април 23, 2021, 20:16:51 »
...
Сега пак слушам Боко: "Каква независимост на съдиите, що адвокатите ще ги викат в парламента да ги натискат"....

бе разбирам тиквата да не прави разлика между депутат и адвокат, ама ти да го мултиплицираш.....

Голем ти е зора да оправдаеш самоопределението си, май....
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2111 -: Април 23, 2021, 20:16:56 »
коя поправка визираш? и какво и е на поправката?
Върни се назад и прочети отново. Поправката, че НС задължава не само ГП, но и двамата върховни съдии да се отчитат на тримесечие пред НС.
Това й е на поправката - смесването на божия дар и омлета.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2112 -: Април 23, 2021, 20:18:26 »
Quote (selected)
*Избирателен район „Чужбина“ и право на сънародниците ни зад граница да гласуват с преференция
*Гласуване по пощата
* Гласуване само с машини в секциите с над 300 избиратели;
* Експериментално електронно дистанционно гласуване на президентските избори тази година;
* Увеличаване броя на секциите извън ЕС, които сега са с лимит от 35.
Толкоз тръшкане за десетина депутатски места, които ще дойдат от чужбина.
Това изобщо не е достатъчно за смачкването на ГЕРБ.
Пак подценяват Баце, а той няма нищо против да го подценяват.
 :popcorn:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10104
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2113 -: Април 23, 2021, 20:20:56 »
Сега младите коментират това:

Точно същото чух и тогава в трамвая. На слизане дочух ВТБ, КТБ и много стотин милиона. Явно не го е взел насериозно. Както викаше моят старшина, всеки гяволък на тоя свят се заплаща.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10104
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2114 -: Април 23, 2021, 20:22:15 »
Толкоз тръшкане за десетина депутатски места, които ще дойдат от чужбина.

От които шест от Турция.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2115 -: Април 23, 2021, 20:23:08 »
Госпожа, ти си мноо зле! Ама много! БСП няма да как да ги подаде, преди днешната подкрепа. Ако ги подаде в понеделник под формата на решение, във вторник се гласуват без проблем и тиквите нямат право на отказ - щото са длъжни да изпълнят решението. Аре глей си Канада и не законодателствай онлайн от разстояние
п. п. Тиквите вече отказаха актуализация на бюджета и да внесат Плана! Преди да се пробваш да иронизираш някого по някаква тема, поне се информирай за да не увисваш! Кво точно не ти е ясно, или как точно се процедира в Канада? Сподели правата линия от висотата на йерархията, в която се намираш. Дай акъл на туземците :smokin:

п. п. Единствената възможност да не ни се забавят парите е да се внесе гербавия пасквил в ЕК в срок и после да го изровим до неузнаваемост. Не можеш да даваш предложения на идиоти, дето за две години са сътворили - пълен булшит. Ама какво да ти обяснявам - таз материя ти е безкрайно чужда, въпреки че вече нямам никакви съмнения, че точно и по тази тема ще се постараеш да ме поучиш...
А, не, аз толкова дълго няма да живея, че да се занимавам с кауза пердута априори.  :smokin:

"п. п. Единствената възможност да не ни се забавят парите е да се внесе гербавия пасквил в ЕК в срок и после да го изровим до неузнаваемост." Значи, предлагаш съвсем по Андрешковски, да се замажат очите на ЕК с някакви си там планове, а те като се обърнат, зад гърба им да ги промените до неузнаваемост. И после що никой не искал да си играе с българите! При това положение как да стане?!

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2116 -: Април 23, 2021, 20:25:33 »
ето я разликата в подходите:https://bsp.bg/news/view/19926-bsp_sindikati_i_rabotodateli_se_sreshtnaha_i_vzeha_dve_konkretni_resheniya.html
https://www.bcci.bg/news/17887

значи бсп предлагат действия, а дебе - обсъждане. при краен срок след седмица. по-горе бях писал едно нещо за спешностите. очевидно за дебейците понятията 'краен срок' и 'спешност' не са съвсем познати.

по някаква причина на сайта на дебейците такава новина няма.

Да. разликата е в подходите. Нинова казва : аз ще ви стана адвокат. Ганев ги е поканил в комисията , за да изложат исканията си пред всички.
А, да, комисията е ПО БЮДЖЕТ И ФИНАНСИ, а Ганев и е председател Няма нищо общо с актуализация на бюджет и плана за въстановяване и устойчивост. Ама нищо ....

Ти верваш ли , че е възможна актуализация на бюджета СЕГА, ТУТАКСИ на момента. Ако има такава, ще е втората половина на май най-рано.
По плана - щем, не щем ще внесем на Томислав опуса.
И после, ако има парламент започва преработка по проектите и глупостите, дето са вкарани. 

ПП. Междувременно Асол е написала същото.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2117 -: Април 23, 2021, 20:26:03 »
Върни се назад и прочети отново. Поправката, че НС задължава не само ГП, но и двамата върховни съдии да се отчитат на тримесечие пред НС.
Това й е на поправката - смесването на божия дар и омлета.

съобщаваш ни хипотезата на герберския ексминистър като някаква абсолютна истина.
не допускаш ли че може да лъже? или дори да се лъже?





тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2118 -: Април 23, 2021, 20:27:59 »
съобщаваш ни хипотезата на герберския ексминистър като някаква абсолютна истина.
не допускаш ли че може да лъже? или дори да се лъже?
Допускам. Затова ще изчакам окончаталната стенограма. После ще сложим на тезгяха числата и формулировките. И ще го разгледаме отново. Остават няколко дни да публикват стенограмата, да се надяваме, че ще ги доживеем.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2119 -: Април 23, 2021, 20:31:23 »
иначе хронологично дебейците са се срещнали на 20.04. очевидно синдикатите и работодателите са загрели за какъв зелен хайвер ги пращат, та са потърсили и бсп.

Е, не - това е дори и под твоето ниво.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2120 -: Април 23, 2021, 20:31:43 »
Допускам. Затова ще изчакам окончаталната стенограма. После ще сложим на тезгяха числата и формулировките. И ще го разгледаме отново. Остават няколко дни да публикват стенограмата, да се надяваме, че ще ги доживеем.

Значи преди да излезе стенограмата всякакви приказки за божия дар и омлета са тотална манипулация, нали?

Особено от страна на хора, които не са следили какво става в парламента, но се изказват тук на база вестникарски интерпретации....

тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2121 -: Април 23, 2021, 20:33:00 »
Върни се назад и прочети отново. Поправката, че НС задължава не само ГП, но и двамата върховни съдии да се отчитат на тримесечие пред НС.
Това й е на поправката - смесването на божия дар и омлета.
Че кво им е на съдиите - гарги с тоги.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2122 -: Април 23, 2021, 20:33:24 »
Толкоз тръшкане за десетина депутатски места, които ще дойдат от чужбина.
Това изобщо не е достатъчно за смачкването на ГЕРБ.
Пак подценяват Баце, а той няма нищо против да го подценяват.
 :popcorn:
Абе вие чувате ли се? Какви интереси на българите в ЧУЖБИНА ще защитават тези депутати? Ще ходят да преговарят с местните парламенти? Ами ако аз съм Канада, а брат ми в Тувалу, и нашите интереси не съвпадат?
Кой парламент по света има депутати, избрани от гражданите му в чужбина? Какво ще стане, ако Турция обяви, че отпуска десет депутата от Меджлиса да защитават интересите на турските граждани в България? И не само обяви, ами ги прати да договорят преференциални условия за жителите на кърджалийските села? Ами ако се съберат руските жители на Поморие и поискат петима от Думата да им защитават интересите? И Думата прати два кораба и една подводница с бюлетини?

Вие сещате ли се каква кутия на Пандора се готви!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2123 -: Април 23, 2021, 20:34:27 »
Значи преди да излезе стенограмата всякакви приказки за божия дар и омлета са тотална манипулация, нали?

Особено от страна на хора, които не са следили какво става в парламента, но се изказват тук на база вестникарски интерпретации....
Бонго си направи труда да изгледа заседанието и да даде числата, които са се явили в предаването. Аз му вярвам.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2124 -: Април 23, 2021, 20:36:45 »
Че кво им е на съдиите - гарги с тоги.
Гарги не гарги, обаче адски независими гарги. И онази със завързаните очи държи меч, не само везна.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10104
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2125 -: Април 23, 2021, 20:37:02 »
Вие сещате ли се каква кутия на Пандора се готви!

Заради 10 000 гласа за либералната "десница". Ама те са такива, бе. Изобщо не им пука. Цуфлюфци!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7742
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2126 -: Април 23, 2021, 20:37:45 »
Да. разликата е в подходите. Нинова казва : аз ще ви стана адвокат. Ганев ги е поканил в комисията , за да изложат исканията си пред всички.
А, да, комисията е ПО БЮДЖЕТ И ФИНАНСИ, а Ганев и е председател Няма нищо общо с актуализация на бюджет и плана за въстановяване и устойчивост. Ама нищо ....

да бе, да. аз неслучайно сложих ей-това в цитата:
Quote (selected)
На депутатите беше заявено, че не трябва да се пропуска летния Европейски съвет и обсъждането му да мине в първия пакет.
айде да се помъчиш да обясниш как точно с обсъждане на комисия ще спазиш крайния срок.

Quote (selected)
Ти верваш ли , че е възможна актуализация на бюджета СЕГА, ТУТАКСИ на момента. Ако има такава, ще е втората половина на май най-рано.
вервам, че все някой гербав знае какво става. съответно като накараш правителството да внесе актуализация, при обсъждането може да я донатаманиш. и ще стане по-бързо, отколкото да хванеш некви депутати, да ги навреш в комисията и те оттук натам да тръгнат да се осведомяват кое и как.

Quote (selected)
По плана - щем, не щем ще внесем на Томислав опуса.
кой бе, бонго, ще го внесе? или забравяш, че баци отказа? а дебейците в датата, когато е крайния срок, ще гледат в комисия. кой ще го внесе? м? ама то 'краен срок' е некво непознато за дебе терминче, очевидно нищо незначещо, сепак друго си е да си обсъдим ние в комисията.

ей ти още един пример за дебейско малоумие при положение, че трябва да се действа по спешност и да се спази краен срок.

Quote (selected)
И после, ако има парламент започва преработка по проектите и глупостите, дето са вкарани.
с това съм почти съгласен. само че ако няма парламент - служебното правителство ще трябва и с това да се занимава. при всички положение недоношчето гербаво ще трябва да се разнищи и поправи.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2127 -: Април 23, 2021, 20:39:15 »
Бонго си направи труда да изгледа заседанието и да даде числата, които са се явили в предаването. Аз му вярвам.

прощавай, ама ТЕКСТА не даде. А спора е по ТЕКСТА, дето предложения бил конституционен, а приетия - не.

Спора не е и не е бил за гласовете, ако и да пробвате да го преместите натам.


тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2128 -: Април 23, 2021, 20:39:31 »
Гарги не гарги, обаче адски независими гарги. И онази със завързаните очи държи меч, не само везна.
Аде педерщини. Това не го е имало никъде, освен при светата инквизиция. Винаги суверена е държал меча.
С тейзи съдебни мании за величиенезависимост, може би е време да се върнем към практиките от едни по да кажем романтични времена. Да кажем Крум тук или Бети 1 в Англия. Запознавоането с брадвата на палача лекува безотказно мании.
И за да не се коментира кой век сме, мисля и че по 20 тояги на голо на площада вършат работа.

« Последна редакция: Април 23, 2021, 20:53:19 от 66 »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7742
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2129 -: Април 23, 2021, 20:40:57 »
Абе вие чувате ли се? Какви интереси на българите в ЧУЖБИНА ще защитават тези депутати?
никакви, естествено. по конституция веднъж избран, всеки народен представител е представител на целия народ, а не на някакъв определен район. толкоз.

не му придиряй на енгелса, по-добре му посъчувствай. касателно изразяването на мисли толкоз може.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2130 -: Април 23, 2021, 20:41:16 »
Quote (selected)
А, не, аз толкова дълго няма да живея, че да се занимавам с кауза пердута априори.

Не става дума за кауза пердута, а за липса на компетентност и професионализъм по обсъжданата тема - твои липси! Позволяваш си да се произнасяш по теми, по които си пълен лаик. Не по-високо от обувките! Позволяваш си прекалено много, при условие че нямаш никаква представа какъв човек е срещу теб. На всичкото отгоре преди няколко дни обясних какво съм работила. Можеш да ме спреш за няколко дни, ако желаеш, но няма ти позволя да се произнасяш по въпроси, по които си пълна дупка

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23814
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2131 -: Април 23, 2021, 20:46:04 »
Quote (selected)
Позволяваш си да се произнасяш по теми, по които си пълен лаик. Не по-високо от обувките! Позволяваш си прекалено много, при условие че нямаш никаква представа какъв човек е срещу теб.

То това е проблема и в НС.
Мерят си тока на обувките и колко са лачени, не какви ползи има тяхната дейност.
Асол, като ви гледам "специалистите" по надговаряне и затапване на опоненти до къде докарахте мамковината и ми иде първо с такива като вас да почна и да ви бия по главите с членове и членчета докато се осиферите.
То и Ад на бюроклатите трябва да ви организираме.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2132 -: Април 23, 2021, 20:50:33 »
Онци, планът отдавна вече е в Комисията и вече се разглежда и се обсъжда там. Комисията трябва да си даде мнението по него преди НС да задължи МС да го внесе в ЕК. (сравни процедурата с промените на правилника, по която се карахме - мнение на ресорна комисия е нужно. Залата може да се съобрази или не с него, но е необходимо)
По подобен начин с актуализация на бюджета - пак през тая комисия трябва да мине.
Ганев ги е поканил на обсъжданията в комисията, дето участват представители от всички партии.

Тая глупост, че се срещнали с БСП , защото не били доволни от срещата с ДБ , може да се пръкне  само в главата на пълен  :t2407:

 

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2133 -: Април 23, 2021, 20:54:49 »
Върни се назад и прочети отново. Поправката, че НС задължава не само ГП, но и двамата върховни съдии да се отчитат на тримесечие пред НС.
Това й е на поправката - смесването на божия дар и омлета.
Ной, завиждам ти на търпението, да обясняваш вече няколко пъти нещо толкова очевидно. При това си започнала да им го обясняваш още от вчера.
Обаче имам мрачното усещане, че дори да им го обясниш още няколко пъти, няма да имат съществен напредък в разбирането на това, което им обясняваш.

"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2134 -: Април 23, 2021, 20:58:01 »
То това е проблема и в НС.
Мерят си тока на обувките и колко са лачени, не какви ползи има тяхната дейност.
Асол, като ви гледам "специалистите" по надговаряне и затапване на опоненти до къде докарахте мамковината и ми иде първо с такива като вас да почна и да ви бия по главите с членове и членчета докато се осиферите.
То и Ад на бюроклатите трябва да ви организираме.

Нищо не меря! Много пъти сме коментирали тази материя и аз съвсем добронамерено съм обяснявала за какво точно става дума. Давала съм и достъчно странична и позволявам си да кажа и интересна информация. И изведнъж, когато има държавен казус по този въпрос, от далечна Канада ме поучават кво трябва да направя и как било редно. Смешна работа... Ами аре да си имаме уважението и да се усещаме...

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7742
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2135 -: Април 23, 2021, 20:58:08 »
Онци, планът отдавна вече е в Комисията и вече се разглежда и се обсъжда там. Комисията трябва да си даде мнението по него преди НС да задължи МС да го внесе в ЕК. (сравни процедурата с промените на правилника, по която се карахме - мнение на ресорна комисия е нужно. Залата може да се съобрази или не с него, но е необходимо)
По подобен начин с актуализация на бюджета - пак през тая комисия трябва да мине.
Ганев ги е поканил на обсъжданията в комисията, дето участват представители от всички партии.
а бе ти наистина си опериран от чувство за време. коя точно думичка от фразата 'краен срок' не разбра? ти не вдяваш ли, че комисията колкото и да си обсъжда, а ти самият каза, че срещата ще е другия петък, то ако се действа по малоумието на дебейците - планът просто няма да бъде внесен? наистина ли не вдяваш? имаш от една страна правителство, което категорично е отказало да изпълни задължението си по внасянето на плана; от друга страна имаш идиоти, маскирани като депутати, които могат да си обсъждат каквото и когато си искат и за които крайни срокове няма. е от тези двете неща няма как да се пръкне нещо хубаво. няма, бе. не може и толкоз.

Quote (selected)
Тая глупост, че се срещнали с БСП , защото не били доволни от срещата с ДБ , може да се пръкне  само в главата на пълен

ми аз като те гледам как защитаваш нищоправенето на дебейците... да не мислиш, че всички в тези организации са дебили? план, дето трябва да го внесеш до края на месеца, ти ги каниш да го обсъждат в комисия на 30.04?! алооооооооооу, чуваме ли се?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23814
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2136 -: Април 23, 2021, 20:59:18 »
Quote (selected)
В условията на масови фалити и всеобщ финансов недоимък всяка година чистата печалба на банките е над милиард. Този цинизъм е възможен тъй като предишни депутати приеха закони, които им дадоха права сами да си определят лихви, такси ИТН. Имало Такива Народни представители, има ги и сега. Мазохистично е да се гласува за такива депутати, но се случва когато малко се чете, а много се гледа телевизия. Неслучайно само у нас деня за размисъл е след, а не преди изборите.
https://e-vestnik.bg/33977/sledizborni-initsiali-v-stolitsata-na-humora-i-satirata/

Quote (selected)
Както казваше моя любимец, покойния д-р Тони Филипов: „Хората, които са изпреварили времето си, следва да го изчакат на определените за целта места”.
Пак от там.
На Ной и Енгелс  :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2137 -: Април 23, 2021, 21:00:20 »
Не става дума за кауза пердута, а за липса на компетентност и професионализъм по обсъжданата тема - твои липси! Позволяваш си да се произнасяш по теми, по които си пълен лаик. Не по-високо от обувките! Позволяваш си прекалено много, при условие че нямаш никаква представа какъв човек е срещу теб. На всичкото отгоре преди няколко дни обясних какво съм работила. Можеш да ме спреш за няколко дни, ако желаеш, но няма ти позволя да се произнасяш по въпроси, по които си пълна дупка

Извинявай, но ми се струва , че - поне що се отнася до НС - имаш мегдан за развитие, какъвто щеш човек да си и с когото щеш да си си контактувала.
Самият факт, че представи срещата на Нинова като нещо изключително го издава. Подобни срещи с всички партии поред има в началото на всеки парламент. 

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2138 -: Април 23, 2021, 21:03:24 »
любимо :)

сичкото оплювател на приетия текст не го чел, не го знае, но го отхвърля и го определя като противоконституционен.

че и почват да си се поздравяват един друг за смелостта да оплюват без да имат идея за какво иде реч....

ндаааа.....
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2139 -: Април 23, 2021, 21:04:25 »
Не става дума за кауза пердута, а за липса на компетентност и професионализъм по обсъжданата тема - твои липси! Позволяваш си да се произнасяш по теми, по които си пълен лаик. Не по-високо от обувките! Позволяваш си прекалено много, при условие че нямаш никаква представа какъв човек е срещу теб. На всичкото отгоре преди няколко дни обясних какво съм работила. Можеш да ме спреш за няколко дни, ако желаеш, но няма ти позволя да се произнасяш по въпроси, по които си пълна дупка
Защо да те спирам??? Ти си имаш право на мнение, и на самомнение също. Това е демократичен форум.
За представата... Ами каквато съм си изградила, такава е. Ако видя повод за промяна, ще си променя мнението - Памфуций ми е свидетел!
За компетенцията... Ами каквато съм си изградила, такава е. Резултат от различен опит, образование, самообучение, слушане с отворени уши. И понеже това е демократичен форум, имам право на мнение също. Както всеки един от колегите по форум, впрочем.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7742
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2140 -: Април 23, 2021, 21:06:05 »
Самият факт, че представи срещата на Нинова като нещо изключително го издава. Подобни срещи с всички партии поред има в началото на всеки парламент.

от тази среща, бонго, има конкретни, бонго, специално за некои повтарям отново, бонго, конкретни ангажименти, бонго, за конкретни действия, бонго.

които действия, бонго, се различават, бонго, от говорилнята, бонго, предложена от дебейците, бонго.

и които действия, бонго, могат да доведат до резултати, бонго. и са били, бонго, одобрени от въпросните организации, бонго. ето ти цитатче, бонго:
Quote (selected)
Синдикатите и работодателските организации се обединиха около тези предложения като най- правилни в този момент.

ферщеен?

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2141 -: Април 23, 2021, 21:10:06 »
никакви, естествено. по конституция веднъж избран, всеки народен представител е представител на целия народ, а не на някакъв определен район. толкоз. 
Ако ИТН смята с такива мижави промени да смачка ГЕРБ, сигурно са паднали до твоето ниво.
 :popcorn:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2142 -: Април 23, 2021, 21:10:25 »
Ной, завиждам ти на търпението, да обясняваш вече няколко пъти нещо толкова очевидно. При това си започнала да им го обясняваш още от вчера.
Обаче имам мрачното усещане, че дори да им го обясниш още няколко пъти, няма да имат съществен напредък в разбирането на това, което им обясняваш.
Енгелсе, то е като в стария форум - пишат трима, четат трийсет. Обяснението не е за тримата, които не искат да видят, а за тези трийсет, за които има някаква надежда. Аз не съм слънце да огрея навсякъде, затова слушам хората, които си знаят материята. Затова съм тук, да науча нещо повече, защото трийсет чифта очи са прочели трийсет пъти повече информация от моя чифт, трийсет глави са я обмислили, разсортирали и са ми я поднесли на табличка. Това е една от великите сили на форумите, ако да можеше да се насочи в положителна насока само, на Марс от петък щяха да цъфтят ябълки.  :ok:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2143 -: Април 23, 2021, 21:12:32 »
от тази среща, бонго, има конкретни, бонго, специално за некои повтарям отново, бонго, конкретни ангажименти, бонго, за конкретни действия, бонго.

които действия, бонго, се различават, бонго, от говорилнята, бонго, предложена от дебейците, бонго.

и които действия, бонго, могат да доведат до резултати, бонго. и са били, бонго, одобрени от въпросните организации, бонго. ето ти цитатче, бонго:
ферщеен?

Ключовата дума е "могат". А сега да видим какви резултати ще произведат тези действия. Какъв срок даваш на синдикалистите?

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2144 -: Април 23, 2021, 21:16:05 »
Ключовата дума е "могат". А сега да видим какви резултати ще произведат тези действия. Какъв срок даваш на синдикалистите?

о, да, дебе да ги внесе на комисия на народното събрание на датата, на която иначе трябва да се внесат в ЕС си е направо да свършим всички ДЕЙСТВИЯ накуп и да цъфнем и да вържем....

майтап....
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2145 -: Април 23, 2021, 21:16:51 »
Европейска практика, далеч не само българска.
Първи етап - прави се сбирщайн с общи положения следващи поредния регламент. Ползват се аналитични данни/за препоръчване общи/ подкрепящи секторите, в които ще правиш интервенция. На базата на данните даваш индикатори! Последното е мноо важно, щото по тях после ще ти отпускат парите - за изпълнение
И се почват флик флаците. Върху продукта се упражняват сички знайни и незнайни диджита в ЕК, като становищата им в общия случай се излючват взимно в съотношение 2 към 1 в полза все пак на фонда, който ти се явява основен финансов инструмент. Твоето диджи е най-конкретно и пише и брише най- много
Втори етап - караш по сламките на твоето диджи, като скипваш останалите, дето нямат отношение към твоите планове. Разгърваш аналитичната част и вече прецизираш стратегията и индикаторите.
Трета част - изпипване на детайлите
След гербавия каламитет сме на етап първи и то, когато е трябвало да сме най-късно в края на етап втори.
Забележка. България влиза в трети програмен период. За първите два периода стратегическите документи и програмите са били изготвени от колективи /БСП, ДПС, НДСВ и некои десни остатъци/. Кьорава калинка не е припарвала там.
Къде сме сега?
При насекомите
Надявам се да съм била изчерпателна

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2146 -: Април 23, 2021, 21:22:27 »
Аде педерщини. Това не го е имало никъде, освен при светата инквизиция. Винаги суверена е държал меча.
С тейзи съдебни мании за величиенезависимост, може би е време да се върнем към практиките от едни по да кажем романтични времена. Да кажем Крум тук или Бети 1 в Англия. Запознавоането с брадвата на палача лекува безотказно мании.
И за да не се коментира кой век сме, мисля и че по 20 тояги на голо на площада вършат работа.
Така, така! Стискаме си ръцете, одма скинваме тази република, дето не моем я удържим, назначаваме романтичен хан/цар/кесар, абе нещо романтично и почваме да се колиме! Става! Царо-хано-кесаря ще го избираме с джамахирия, или ще използваме този, дето сега е на Дондуков, да не се хаби ресурс?  :t0301: Хем романтично ще лети насам-натам, съгласявай се бързо!

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2147 -: Април 23, 2021, 21:22:49 »
Енгелсе, то е като в стария форум - пишат трима, четат трийсет. Обяснението не е за тримата, които не искат да видят, а за тези трийсет, за които има някаква надежда. Аз не съм слънце да огрея навсякъде, затова слушам хората, които си знаят материята. Затова съм тук, да науча нещо повече, защото трийсет чифта очи са прочели трийсет пъти повече информация от моя чифт, трийсет глави са я обмислили, разсортирали и са ми я поднесли на табличка. Това е една от великите сили на форумите, ако да можеше да се насочи в положителна насока само, на Марс от петък щяха да цъфтят ябълки.  :ok:

че дайте го най после тоя текст, дето толкова оплювате и толкоз искате да ни отворите очите по този въпрос :)))

а то иначе се привнесоха тук некви ябълки, божи дарове и омлети само и само да изместим темата КАК може да оплювате нещо, дето не се чели....

ко беше там, НЕ ЧИТАЛ, НО ОСУЖДАЮ.....

Дай да се повторя, че така наспамихте, че стана трудно откриваемо....

Нищо не си обяснил, само внасяш пушилка.

...

простичко е

даваш двата текста - предложения и гласувания. (Дотук - след доста зор - даде предложения.)

поясняваш КАК гласувания евентуално прецаква / отменя / прави порочен предложения.

тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7742
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2148 -: Април 23, 2021, 21:23:34 »
Ключовата дума е "могат". А сега да видим какви резултати ще произведат тези действия. Какъв срок даваш на синдикалистите?
ами говорилнята на десните тиквеници гарантирано няма да доведе до никакви резултати. 100% гаранция. не може да имаш краен срок за внасяне на плана края на април и да го обсъждаш в комисия другия петък, демек на 30.04. направо съм потресен, че трябва да обяснявам очевидни неща. знаеш ли например, че април има 30, а не 31 дни, така че каквото и да обсъдят във въпросната комисия, няма да могат да го внесат? м? а знаеш ли кой трябва да го внесе този план? м? а знаеш ли, че този, който трябва да го внесе, заяви че не иска? м? знаеш ли? а знаеш ли, че десните тиквеници въобще досега не са си и помислили да задължат баце ти да си изпълни задължението по внасянето на плана? или ако са си го помислили, то ги е досрамяло да го произнесат на глас.

иначе там в новината, която цитирах, нинова е казала
Quote (selected)
Затова правя 2 конкретни предложения за решения, които внасяме веднага в Народното събрание.
това 'веднага' май също ще се окаже трудна за усвояване думичка за десните, също като 'краен срок' и 'спешност'. предвид заявената необходимост от диалог с другите групи прогнозирам, че предложенията за решения ще бъдат внесени в късния следобед на понеделник или във вторник.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2149 -: Април 23, 2021, 21:26:12 »
ами говорилнята на десните тиквеници гарантирано няма да доведе до никакви резултати. 100% гаранция. не може да имаш краен срок за внасяне на плана края на април и да го обсъждаш в комисия другия петък, демек на 30.04. направо съм потресен, че трябва да обяснявам очевидни неща. знаеш ли например, че април има 30, а не 31 дни, така че каквото и да обсъдят във въпросната комисия, няма да могат да го внесат? м? а знаеш ли кой трябва да го внесе този план? м? а знаеш ли, че този, който трябва да го внесе, заяви че не иска? м? знаеш ли? а знаеш ли, че десните тиквеници въобще досега не са си и помислили да задължат баце ти да си изпълни задължението по внасянето на плана? или ако са си го помислили, то ги е досрамяло да го произнесат на глас.

иначе там в новината, която цитирах, нинова е казала това 'веднага' май също ще се окаже трудна за усвояване думичка за десните, също като 'краен срок' и 'спешност'. предвид заявената необходимост от диалог с другите групи прогнозирам, че предложенията за решения ще бъдат внесени в късния следобед на понеделник или във вторник.
Що чак във вторник? Ако се внесат във вторник, колко дни остават за действие?

И кои десни тиквеници да са мислили да задължават Баце ти? Те в миналия парламент не участваха, ако правилно помня, а виж БСП там беше. Или този план се е родил завчера?

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2150 -: Април 23, 2021, 21:29:21 »
о, да, дебе да ги внесе на комисия на народното събрание на датата, на която иначе трябва да се внесат в ЕС си е направо да свършим всички ДЕЙСТВИЯ накуп и да цъфнем и да вържем....

майтап....
Аз не те питах за ДБ, а за действията на синдикалистите.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7742
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2151 -: Април 23, 2021, 21:32:01 »
Що чак във вторник? Ако се внесат във вторник, колко дни остават за действие?
повече, отколкото ако оставят да се обсъжда в петък в комисия. или и за това трябва да прилагам хронограма или график на гант? защо трябва да се правиш на ментално ощетена?

Quote (selected)
И кои десни тиквеници да са мислили да задължават Баце ти? Те в миналия парламент не участваха, ако правилно помня, а виж БСП там беше. Или този план се е родил завчера?
отново същия въпрос: защо трябва да се правиш на ментално ощетена? какъв минал парламент?

Quote (selected)
09.04.2021 17:40;

Вицепремиерът Томислав Дончев няма да внася в правителството за одобрение последния вариант на Националния план за възстановяване и устойчивост, който ще позволи в държавата да влязат 12 млрд. лв. европейски пари. Това трябвало да направи следващият кабинет, заяви самият Дончев на дебат за зеления преход.

Крайният срок за внасаня не плана за одобрение от ЕК обаче е 30 април
правописът на часовите сайтове запазен, особено в последното изречение :bigok:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7742
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2152 -: Април 23, 2021, 21:33:05 »
помниш ли докога беше миналия парламент и датата 09.04 там някъде ли е или по-нататък?

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2153 -: Април 23, 2021, 21:35:59 »
Quote (selected)
Виж, Фандъкова, какво приеха вчера нашите депутати в българския парламент. Казвам “нашите”, защото те са на целия народ, излъчен там.
Как па първото решихте да викате съдиите! Това не мога да ви го простя.
Борисов нарече викането на съдии в парламента "абсолютен абсурд". Той не спомена конкретно кой според него е отговорен за тази поправка, но през цялото време насочваше гнева си към новите политически сили - "Има такъв народ", "Демократична България" и "Изправи се! Мутри вън!".
Какви обаче са фактите
Първоначалното предложение на депутати от "Демократична България" предвиждаше само главният прокурор да бъде изслушван на всеки три месеца. Тогава ДПС обаче поиска да се допълнят и председателите на висшите съдилища.
Предложението беше прието със 121 гласа "за" от депутатите на ГЕРБ-СДС, "БСП за България" и ДПС.
Депутати от "Изправи се! Мутри вън!" и "Демократична България" се опитаха да обяснят, че има разлика между главния прокурор и председателите на висшите съдилища.
"Съдът е арбитър, прокуратурата е страна", каза Николай Хаджигенов ("Изправи се! Мутри вън!").
"Видя се мнозинството на главния прокурор", каза след гласуването Христо Иванов ("Демократична България").
Предложението на ДПС беше подкрепено от трибуната с изказване на председателката на БСП Корнелия Нинова. С гласовете си подкрепа дадоха и депутатите от ГЕРБ. Без техните гласове това нямаше да бъде възможно.
Ден по-късно Борисов се ядоса на новите партии.
 
:popcorn:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2154 -: Април 23, 2021, 21:42:18 »
 
Quote (selected)
Ако се внесат във вторник, колко дни остават за действие?

Абе мила госпожо, какво значи понеделник или вторник, или време за действие? Няма време за никакво действие, освен да натресем гербавото недоразумение у ЕК и после да го търбушим! Тва, мила госпожо, не е ори, мели, яж, а работа, която на подготвени хора отнема поне 3 месеца, ако нощуват на работните си места. Ако искаме пари навреме, ще трябва да преживеем корекции на всеки първи ред. Да, ще почнем отначало, но ще си спестим половин година "липса на внимание и коментари". Фатяш ли? Заради калинките ще танцуваме две в едно, но ще спечелим време и пари. Нервите на хората, дето ще им оправят мизериите са безплатни и в полза на неграмотото българско общество, дето е петимно да си избира простаци

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2155 -: Април 23, 2021, 21:42:55 »
Ето "нефелното" предложение на Славов, което комисията отхвърли, сетне БСП каза, че подкрепя и накрая се отметна


Така става ли?
https://www.facebook.com/dnevnik/videos/557239865244843/
Заседанието
от 48-та минута нататък.
По-ясно от това не може да бъде.
Въпросът ми е защо се гласува направо предложението на Хамид, вместо да се гласува оригиналното предложение.
на 1:00:41 можеш да видиш кой как е гласувал и сам да си повториш урока по математика, дето Памфуций ти го направи.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2156 -: Април 23, 2021, 21:45:56 »

Абе мила госпожо, какво значи понеделник или вторник, или време за действие? Няма време за никакво действие, освен да натресем гербавото недоразумение у ЕК и после да го търбушим! Тва, мила госпожо, не е ори, мели, яж, а работа, която на подготвени хора отнема поне 3 месеца, ако нощуват на работните си места. Ако искаме пари навреме, ще трябва да преживеем корекции на всеки първи ред. Да, ще почнем отначало, но ще си спестим половин година "липса на внимание и коментари". Фатяш ли? Заради калинките ще танцуваме две в едно, но ще спечелим време и пари. Нервите на хората, дето ще им оправят мизериите са безплатни и в полза на неграмотото българско общество, дето е петимно да си избира простаци
Пак спасители на нацията, дето не заслужавала!
Питах дали това предложение е било подготвяно от вчера до днес, та сега екстрено трябва да се внася предложението да бъде задължен премиерът да го внесе до 30 април. Не можеше ли това гласуве да бъде предложено през февруари, да речем, а не прединфактно три дни преди крайния срок, това питам!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2157 -: Април 23, 2021, 21:49:31 »
Quote (selected)
Въпросът ми е защо се гласува направо предложението на Хамид, вместо да се гласува оригиналното предложение.
на 1:00:41 можеш да видиш кой как е гласувал и сам да си повториш урока по математика, дето Памфуций ти го направи.
Ами защото такава е възприетата практита, А и "правилника го пише". Първо са гласуват поправките и допълненията :smokin:

Така, така! Стискаме си ръцете, одма скинваме тази република, дето не моем я удържим, назначаваме романтичен хан/цар/кесар, абе нещо романтично и почваме да се колиме! Става! Царо-хано-кесаря ще го избираме с джамахирия, или ще използваме този, дето сега е на Дондуков, да не се хаби ресурс?  :t0301: Хем романтично ще лети насам-натам, съгласявай се бързо!
Джамахирия не може. Приключили сме с племенната организация преди 12-13 века.
И защо да променяме конституционното устройство? То и сега си има суверен. Има даже и представители на суверена когато не се произнася пряко.
Така че не виждам проблем в "явяването".
И "независимастта не е проблем. Истинска "независимост" както споменах е имало само при светата инквизиция. Те са се имали за "инструмент на Бог". Апропо от де ли ми е познато туй. Само че тези практики ги е ликвидирал "дребния корсиканец". При това крайно бързо и икономично. НЕ се е занимавал с палачи а е ползвал мушкетите на армията.
« Последна редакция: Април 23, 2021, 21:58:42 от 66 »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2158 -: Април 23, 2021, 21:51:51 »
Амеи защото такава е възприетата практита, А и "правилника го пише". Първо са гласуват поправките и допълненията :smokin:
Така де! Значи първо трябва да се гласува за текста на ДБ, а след това за този на Хамид, по реда на постъпването. Къде е гласуването за първия текст?

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2159 -: Април 23, 2021, 21:54:58 »
Quote (selected)
Не можеше ли това гласуве да бъде предложено през февруари,

Тва не е истина просто! И кой щеше да ти го гласува февруари? БСП може би, сама срещу 2/3 управленци. И що да гласуват, като са на власт и това си бяха техни разчети? Що не се съсредоточиш в бульона  в Канада и да не се излагаш по географията?

Повтарям за последно - единственият вариант държавата България да успее да вземе авансите по Плана е НС да задължи гербавите неграмотници да вкарат в срок недоразумението си в ЕК. Поразиите им ще се оправят в движение, предния път им ги оправя правителството на Орешарски - за една година се справи с всичко! Служебно правителство също може да свърши тази работа без абсолютно никакви проблеми!