Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 22, 2024, 11:20:53

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1917138 пъти)

0 Потребители и 109 Гости преглежда(т) тази тема.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1860 -: Април 22, 2021, 23:07:50 »
Пак бързаш с изводите. Манрико например се оказа Ниновист.  :smokin:

Както и Георги Марков - Николай.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7767
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1861 -: Април 22, 2021, 23:17:54 »
https://www.facebook.com/56460498309/videos/557239865244843
Видеото на "Дневник: от 49 мин насетне.

товаще го гледам утре. евентуално.

и? значи разликата е, че освен гешев, се викат и другите двама на върховните съдилища, така ли? и какво? прощавай, ама наистина не разбирам. искаш отчет от гешев - имаш го. какво се сополевиш?

а в това
Quote (selected)
Асол, разбира се, отново е дала невярна информация.
серизоно се съмнявам, най-малкото щото досега не си спомням асол да е давала невярна информация.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1862 -: Април 22, 2021, 23:19:04 »
Quote (selected)
Едва след това, както е по правилник, се гласува чл. 27 като цяло с вече направените промени. Той е приет от всички.

Демек трети път се гласува същото и то вече от всички. Точно, както го написах :nuts:

А БСП е виновна, щото е подкрепила два пъти преди това предложението и така ви е принудила да го гласувате третия път

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1863 -: Април 22, 2021, 23:19:57 »
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1864 -: Април 22, 2021, 23:20:37 »
Както и Георги Марков - Николай.


Страхотни сте, но жалко, че тея дни нямам време да ви следя, а камо ли да участвам ...  :lol:



Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1866 -: Април 22, 2021, 23:24:49 »
товаще го гледам утре. евентуално.

и? значи разликата е, че освен гешев, се викат и другите двама на върховните съдилища, така ли? и какво? прощавай, ама наистина не разбирам. искаш отчет от гешев - имаш го. какво се сополевиш?

а в това серизоно се съмнявам, най-малкото щото досега не си спомням асол да е давала невярна информация.

Във статията на "Сега", е обяснено пределно ясно:
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/geshev-pak-obedini-gerb-dps-i-bsp-parlamenta
"Пришиването" на председателите на двете върховни съдилища към главния прокурор не е нов похват. Бившият правосъден министър Данаил Кирилов например по същия начин закачи двамата съдии към процедурата по отстраняване и разследване, която трябваше да бъде въведена за главния прокурор заради всички европейски препоръки и заради все още неизпълненото решение на съда в Страсбург от 2009 г. "Колеви срещу България". Точно с оправданието, че "Европа така иска" ГЕРБ се опита да неглижира проблема с безконтролността на главния прокурор, като сложи в тази графа и шефовете на ВКС и ВАС. Венецианската комисия обаче разби на пух и прах това предложение и в крайна сметка то не мина.

Да, Асол за едно е права - заглавието не е вярно. Не Гешев обедини ГЕРБ, ДПС и БСП, а Дани Кирилов  :smokin:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7767
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1867 -: Април 22, 2021, 23:26:10 »
Quote (selected)
Много поздрави на гласувалите за тях - те са в ролята на балъците, дето едно време се връзваха на разни улични тарикати да залагат на "Тука има, тука нема". Оная мошеническа игра с топчето и трите чаши. Та и ИТН - тука има мажоритарна система, тука нема, кАде е топчЕто.

това като го прочетох, първата ми асоциация беше, че партията на слави трябва да се казва "и тука нема"

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1868 -: Април 22, 2021, 23:27:25 »
Бонго, недей да шикалкавиш! Аз написах, че два пъти е гласувано след предложението на Хамид, приело се е, имаше купища разправии и накрая всичките гласуваха текста! Ще ми обясниш ли какво по-различно като текст сте гласували всички в крайна сметка?

И какво по-различно в крайна сметка ти написа, освен че обвини БСП, но ти и преди това го направи същото, така че..

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1869 -: Април 22, 2021, 23:27:30 »
 Гешев пак обедини ГЕРБ, ДПС и БСП в парламента
Нещо много задружно, повечето медии са на едно мнение.
 :popcorn:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1870 -: Април 22, 2021, 23:29:07 »
Демек трети път се гласува същото и то вече от всички. Точно, както го написах :nuts:

А БСП е виновна, щото е подкрепила два пъти преди това предложението и така ви е принудила да го гласувате третия път

Още веднъж:
Прегласуване: ГЕРБ и ДПС "за", БСП 29 "за, 2 "против", 1 въздържал се.
С което предложението на Хамид Хамид е прието.
Да натъртя - ГЕРБ, ДПС и БСП подкрепят редакцията на Хамид. Другите три партии не, с изключение на 2ма от ИТН (1 "за", 1 "възд." на прегласуването).

Ако БСП беше гласувала с ДБ, ИТН и ИМВ против предложенията на Хамид - БСП имат 32 в зала, вместо със 121 гласа "за", предложението на Хамид щеше бъде отхвърлено със 111 гласа "против" срещу 90 "за".
Получи се тъй, че Ф. Попов от името на БСП уж подкрепи ДБ, а гласуваха за ДПС и заедно с ДПС и ГЕРБ.

   

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7767
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1871 -: Април 22, 2021, 23:29:19 »
Във статията на "Сега", е обяснено пределно ясно:
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/geshev-pak-obedini-gerb-dps-i-bsp-parlamenta
"Пришиването" на председателите на двете върховни съдилища към главния прокурор не е нов похват. Бившият правосъден министър Данаил Кирилов например по същия начин закачи двамата съдии към процедурата по отстраняване и разследване, която трябваше да бъде въведена за главния прокурор заради всички европейски препоръки и заради все още неизпълненото решение на съда в Страсбург от 2009 г. "Колеви срещу България". Точно с оправданието, че "Европа така иска" ГЕРБ се опита да неглижира проблема с безконтролността на главния прокурор, като сложи в тази графа и шефовете на ВКС и ВАС. Венецианската комисия обаче разби на пух и прах това предложение и в крайна сметка то не мина.

Да, Асол за едно е права - заглавието не е вярно. Не Гешев обедини ГЕРБ, ДПС и БСП, а Дани Кирилов

това продължава да не обяснява възпалителния процес, който те е обзел. дай да гледаме делата. искахте гешев - имате гешев. ако сравним с едни други дела преди около седмица - бсп искаха от вас мораториум, ама нямаше приет такъв.

та за какво в края на краищата се плюнчиш и лензиш? нали това, дето го искаш, е изпълнено? гешев нали е задължен да се явява по устав?

и кое точно е невярната информация на асол? така като гледам, ти само потвърждаваш нейните думи.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7767
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1872 -: Април 22, 2021, 23:30:34 »
Нещо много задружно, повечето медии са на едно мнение.

че те повечето медии са щастливи, ако могат да плзвнат по бсп. нищо ново не казваш. а ако досега не си го разбрал... е, аз кой знае колко високо мнение за аналитичните ти способности никога не съм имал.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1873 -: Април 22, 2021, 23:30:56 »
Демек трети път се гласува същото и то вече от всички. Точно, както го написах :nuts:

А БСП е виновна, щото е подкрепила два пъти преди това предложението и така ви е принудила да го гласувате третия път

Бонго, първо беше изчетен текста с предложението на ДБО, което правната комисия беше предложила да не се приема/разбирай да не се вика Гешеф! Последва редакция на текста от самия Ристю/усети се какъв точно ултиматум е спретнал/, като БСП каза, че ще подкрепи текста с ристювата редакция. Излезе Хамид и каза, че и те ще го подкрепят, но да се прибавят и шефовете на ВАС и ВКС. Т. е. направи се втора редакция на текста и Митева подложи на гласуване последната редакция - текста на ристю с допълненията на  на агите. Гласуваха го два пъти - ти там си го посочил. Последва разправията и вече целият текст - същият, заради който се скараха, отново беше подложен на гласуване - гласуваха го всичките в залата. Демек за трети път гласуваха едно и също,  само че последния път го подкрепиха всички. Аз изгледах целия този цирк
Ами не е същото. Т.е. не се е гласувало предложеното от Ристю, а се е гласувало предложеното от Хамид. След като то е минало с гласовете на тройката ГЕРБ-БСП-ДПС, едва тогава е било гласувано предложението за промяна на чл. 27 с Хамидовата добавка.
Тук вече гласуват всички за.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1874 -: Април 22, 2021, 23:31:17 »
Quote (selected)
и кое точно е невярната информация на асол? така като гледам, ти само потвърждаваш нейните думи.

Невярната информация, която съм дала е, че не съм обяснила, че БСП е виновна задето накрая всички са гласували текста! Ей това е!

Ами баш същото е, щото преди Хамид се наложи да си редактират текста, защото точно заради този текст правната комисия беше предложила да не се приема предложението, на Хамид е добавка. Точно това съм и написала. Текстът, към който Хамид си лепна добавката не е същият, какъвто беше изчетен в началото и който текст според правната комисия, трябваше да не се приеме. Баси! Не знам как по-просто да го напиша

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8143
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1875 -: Април 22, 2021, 23:34:49 »
Quote (selected)
и? значи разликата е, че освен гешев, се викат и другите двама на върховните съдилища, така ли? и какво? прощавай, ама наистина не разбирам. искаш отчет от гешев - имаш го. какво се сополевиш?
Бонгича замазва, или може би боядисва, гаф-а с закъснелия мораториум.
 
Бонго, тези неща се съгласуват предварително, когато искаш подкрепа.
Ристю дъл го е направил или "и той не си говори"?  :smokin:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7767
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1876 -: Април 22, 2021, 23:34:59 »
Ами не е същото. Т.е. не се е гласувало предложеното от Ристю, а се е гласувало предложеното от Хамид. След като то е минало с гласовете на тройката ГЕРБ-БСП-ДПС, едва тогава е било гласувано предложението за промяна на чл. 27 с Хамидовата добавка.
Тук вече гласуват всички за.

е кое не е същото? нали ристю иска гешеф? има ли гешеф - има. за какво се плюнчат при положение, че досега са дали основание само и единствено от парламентарната трибуна да им се тегли една дълга и по възможност без повторения?

или и ти не разбираш, че това е некво тотално опиянение? влезли на магия, с една лодка и един росенец, и от тех по-големи нема?

ми при едни предсрочни ще отекат пак където беха. още малко само да се осерат.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1877 -: Април 22, 2021, 23:37:55 »
Бонго, недей да шикалкавиш! Аз написах, че два пъти е гласувано след предложението на Хамид, приело се е, имаше купища разправии и накрая всичките гласуваха текста! Ще ми обясниш ли какво по-различно като текст сте гласували всички в крайна сметка?

И какво по-различно в крайна сметка ти написа, освен че обвини БСП, но ти и преди това го направи същото, така че..

Ти шикалкавиш. Предложението на Хамид е конкретно. Митова дори поиска от него да го прецизира. Точно това предложение е прието с гласуване и прегласуване. Точка. Финито. Толкова. БСП е подкрепила ГЕРБ и ДПС по тоя въпрос и с гласуването е изчерпен въпросът. 
Следва ново гласуване за нещо различно - приемане на целия текст на чл. 27 с вече приетата промяна. Няма смисъл да гласуват против. Попитай си твоите хора, защо са подкрепили редакцията на тоя толкова симпатичен човек Хамид, дето няма (вече) нищо общо с Пеевски. Барем ти обяснят и процедурата.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1878 -: Април 22, 2021, 23:39:42 »
е кое не е същото? нали ристю иска гешеф? има ли гешеф - има. за какво се плюнчат при положение, че досега са дали основание само и единствено от парламентарната трибуна да им се тегли една дълга и по възможност без повторения?

или и ти не разбираш, че това е некво тотално опиянение? влезли на магия, с една лодка и един росенец, и от тех по-големи нема?

ми при едни предсрочни ще отекат пак където беха. още малко само да се осерат.
Не само че не е същото, ами даже няма и много общо! Така заложената формула е за пряко попадение от КС - защото както вече беше обяснено, прокуратурата и съдът имат различни статути.
"Иска Гешеф" е гласувано компромисно в третото гласуване. А инак със златния пръст на БСП е гласувано изменението на Хамид, което вкарва другите двама в контрола.
За какво точно ще се отчита СЪДЪТ, може ли някой фантастичен правист да ми обясни кратко.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1879 -: Април 22, 2021, 23:39:47 »
Накрая целокупното население на територията под въздействието на медиите ще реши, че ГЕРБ, БСП и ДПС за пореден път заедно са образували тематична коалиция в защита на главния прокурор Иван Гешев.
 :cool-1084:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1880 -: Април 22, 2021, 23:41:11 »
Накрая целокупното население на територията под въздействието на медиите ще реши, че ГЕРБ, БСП и ДПС за пореден път заедно са образували тематична коалиция в защита на главния прокурор Иван Гешев.
 :cool-1084:
И най-смешното е, че ще бъде наистина право целокупното население в това си решение. Егати начина, по който истината може да му проблесне на целокупното населие, ама пощо има ТАКЪВ народ, такъв е и начинът.  :popcorn:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1881 -: Април 22, 2021, 23:41:35 »
Ми трябва да има отчетност, Бонго! Няма недосегаеми. Получихте ли подкрепа за Гешев,  получихте! И вие подкрепихте мораториума. Точка!

Какво ще отчита съдът могат да обяснят конституционните съветници на десните от ДПС. Онзи ден надълго и широко ни беше обяснено, колко са добри. А ти, 67, можеш да отвориш тема - подкрепете Лозан Панов срещу БСП! :smokin:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8143
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1882 -: Април 22, 2021, 23:51:13 »
Quote (selected)
За какво точно ще се отчита СЪДЪТ, може ли някой фантастичен правист да ми обясни кратко.
Може ли да опитам накратко без претенции.
ВКС има практика на тълкувателни решения които прецизират съдебната практика пе казусите. Би било полезно от една страна някои направо да си влязат като законов текст. От друга страна е полезно да се прецизират неяснотите в законовите текстове. Не че съм оптимист при този състав на парламента. Едва ли ще е по-добър от предния.
От друга страна АС се произнася по казуси, концесии, обжалвания на процедури и подобни, които пряко засягат обществения интерес. При това става дума за стотици милиони и милиарди. Така, че е крайно препоръчително ВАС да е на много къса сиджимка. :smokin:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7767
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1883 -: Април 22, 2021, 23:52:13 »
Не само че не е същото, ами даже няма и много общо! Така заложената формула е за пряко попадение от КС - защото както вече беше обяснено, прокуратурата и съдът имат различни статути.
"Иска Гешеф" е гласувано компромисно в третото гласуване. А инак със златния пръст на БСП е гласувано изменението на Хамид, което вкарва другите двама в контрола.
За какво точно ще се отчита СЪДЪТ, може ли някой фантастичен правист да ми обясни кратко.

напротив. пред кс се атакува само това, което се смята за конституционно неприемливо. така че ако на някого не му харесва, че върховните съдилища се отчитат - да атакува. то всяко нещо може да се атакува пред кс, достатъчно е да събереш групичка за сезирането му, е преди малко четох, че на гербавите не им харесва мораториума.

та пойнта ми е, че като са приети три неща, не пречи конст съд при желание да отмени две от тях, и пак на бонго въжделенитето ще е там. щото по този въпрос, че гешевия трябва да се отчита, две мнения няма.

а тва твойто е нещо в смисъл 'аз исках само "преспанските камбани", а ти си ми купил цялата тетралогия, и сега ще се цупя'.

та за какво бяха всички тези сополи в края на краищата?

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1884 -: Април 22, 2021, 23:52:20 »
Ми трябва да има отчетност, Бонго! Няма недосегаеми. Получихте ли подкрепа за Гешев,  получихте! И вие подкрепихте мораториума. Точка!

Какво ще отчита съдът могат да обяснят конституционните съветници на десните от ДПС. Онзи ден надълго и широко ни беше обяснено, колко са добри. А ти, 67, можеш да отвориш тема - подкрепете Лозан Панов срещу БСП! :smokin:
Памфуций го рече вчера - политиката "зависи според човека" е неправилна политика. Това, което всички, включително БСП, би трябвало да подкрепят, е независимостта на СЪДЕБНАТА институция. За да няма оправдания от типа "Ние ги хващаме, те ги пускат". За да не може прокурорите да кажат и една думичка преди доказателствата им да са представени в съда. За да е задължително прокурор, който си води медии за "ти си престъпник, на колене", да бъде уволняван на място от висшестоящия му началник без право на по-нататъшна работа в прокуратурата. За да не може информацията да тече като Ниагара през есенния сезон и да няма отговарящи от прокуратурата за лошо свършена работа. За да няма разбити професии и лично здраве на "доктори-убийци", докато съдът не отсъди, че са такива. Ама то това правовата държава става с право, а не с шуробаджанащина и "аз познавам човека"!
Докато мислите в категориите "Лозан Панов срещу БСП", българското право ще е точно там, където е!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1885 -: Април 22, 2021, 23:54:35 »
напротив. пред кс се атакува само това, което се смята за конституционно неприемливо. така че ако на някого не му харесва, че върховните съдилища се отчитат - да атакува. то всяко нещо може да се атакува пред кс, достатъчно е да събереш групичка за сезирането му, е преди малко четох, че на гербавите не им харесва мораториума.

та пойнта ми е, че като са приети три неща, не пречи конст съд при желание да отмени две от тях, и пак на бонго въжделенитето ще е там. щото по този въпрос, че гешевия трябва да се отчита, две мнения няма.

а тва твойто е нещо в смисъл 'аз исках само "преспанските камбани", а ти си ми купил цялата тетралогия, и сега ще се цупя.

та за какво бяха всички тези сополи в края на краищата?
В правото има такава една врътка, че ако в договор има клауза, която е противозаконна, не пада целият договор, а само противозаконната клауза. Така че ако КС реши, че член 27 е противоконституционен, той пада целият, а не "от изброените трима двама са свободни, третият да остане за проверка".

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8143
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1886 -: Април 22, 2021, 23:56:07 »
Само дето КС не е съд

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7767
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1887 -: Април 23, 2021, 00:00:00 »
обаче освен това в правото има 'в чл. 27 думите "не знам си кое си" се изтриват'. или се заменят със "знам си кое си".

шикалкавиш. първо, дабългаринът е внесъл дебилизъм, той затова и не е бил одобрен от правната комисия.

второ, предложението за отчетност на главпрокът, за което драпа ицето и наш бонго, е прието. с подкрепата на бсп. което е в тотално противоречие с подкрепата, която диванетата дабългари дадоха на въпросното бсп преди седмица. в случая бсп проявява благородство. не знам дали има някой от дебейците, способен да го оцени. май няма.

трето, аз продължавам да недоумявам за какво бяха тези 'ред сълзи, ред сополи' от бонго при положение, че искането им е подкрепено и влязло в сила. за мен тва десните се държат като ощипани.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7767
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1888 -: Април 23, 2021, 00:00:27 »
Само дето КС не е съд

ама излиза с решения, задължителни за съдилищата.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1889 -: Април 23, 2021, 00:11:06 »

I am coming and hell coming with me
   NO MERCY

 :cool-1084:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1890 -: Април 23, 2021, 00:12:50 »
ако сравним с едни други дела преди около седмица - бсп искаха от вас мораториум, ама нямаше приет такъв.

Не че имам надежда , но в момента гледам заседанието с предложенето на Нинова за прословутия мораториум.
Пропуснал съм момента, в който Атанас Славов (БД) и възразява, че е по-добре да бъде внесено като отделно предложение за отделно решение, за да може да бъде прецизирано , защото такава е практиката във предишните парламенти, защото материята е деликатна,  и защото решенията на НС за други подобни мораториуми са били атакувани в КС с различен успех ( това днес ГЕРБ впрочем обещаха, а аз се опасявам, че може и да успеят).
За предложението на Нинова в петък за Мораториум
https://parliament.bg/Gallery/video/archive-2021_04_16_2.mp4
1час 45 мин ->
Цялата ПГ на ГЕРБ е гласувала "за" (65 "за", нито един "против"), БСП (40 "за") - това са гласовете , които подкрепят предложението на др. Нинова за мораториума в петък 16ти.

За разлика от тогава, днес гербавите бойкотираха гласуването за  мораториума и излязоха от зала, а вечерта заявиха, че ще отнесат приетото решение към КС.
Може ли някой адепт на Нинова да обясни ЗАЩО в петък ЦЯЛАТА ПГ на ГЕРБ подкрепи предложението на Нинова за мораториума, а днес (по-скоро вчера) бойкотираха? 
« Последна редакция: Април 23, 2021, 00:57:17 от Памфуций »

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1891 -: Април 23, 2021, 00:13:13 »
Quote (selected)
не знам дали има някой от дебейците, способен да го оцени.

Има! Зайо цицин..и то сравнително прясно от националната ни уж божем телевизия
"Мразим всичко ляво и мразим всичко руско!"

И повече приказки как БСП пречи на секакви индивидуми да си живеят достойно, правово, цивилизовано и по европейски - на женския пазар!

Защо герб подкрепи днес привикването на Гешеф за отчет? Някой може ли да ми го обясни?

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1892 -: Април 23, 2021, 00:25:09 »
Quote (selected)
От няколко часа от момента, от който това решение стана публично известно, нашата парламентарна група, многократно е сезирана от Националното сдружение на общините, включително такива общини, които не се управляват от ПП ГЕРБ, защото в решението има точка по отношение на назначенията в държавната администрация",

Тва е едно обясненията/мотивите, които Деса изтъква като основание за атака на мораториума пред КС. Няма ли кой да й обясни, кой назначава служителите по общините за да не се тревожи излишно

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1893 -: Април 23, 2021, 00:39:10 »
Може ли да опитам накратко без претенции.
ВКС има практика на тълкувателни решения които прецизират съдебната практика пе казусите. Би било полезно от една страна някои направо да си влязат като законов текст. От друга страна е полезно да се прецизират неяснотите в законовите текстове. Не че съм оптимист при този състав на парламента. Едва ли ще е по-добър от предния.
От друга страна АС се произнася по казуси, концесии, обжалвания на процедури и подобни, които пряко засягат обществения интерес. При това става дума за стотици милиони и милиарди. Така, че е крайно препоръчително ВАС да е на много къса сиджимка. :smokin:

Те това е разбиране за правото.
В миналия парламент ВМРО и компания тричаха съда за Полфрийман. Подозирам, че сега ще тричат Панов за това, че редовно различни състави на ВКС забавят решения и мотиви с по няколко месеца. Работата, обаче , е че когато състав на ВКС забави решението си по протеста на Цаци за австралиеца половин година (при условие, че трябваше да е произнесе  в рамките на един месец) и на третия месец Панов излезе с публично обръщение към състава да не бавят решение по толкова елементарен казус, всички вкупом му вмениха вина, че се меси в работата на съда, че си бил превишил правата и какви ли не още дивотии. Разбираш ли параграфа 22 , в който попада? А проблемът всъщност е на ВСС.
По аналогия ВАС. Ти обжалваш в адм. съд акт на некоя гербава калинка, напр. областен управител. Как би могъл  административният съд да бъде арбитър между теб и изпълнителната власт на ГЕРБ, която е политическа и същевременно да му се упражнява политически контрол в правна комисия, която е доминирана от мнозиството , излъчило въпросната калинка?

Разберете, съдът не може да изпълнява "политика" и да се отчита пред властта. Той трябва да следва закона, какъвто са му дали от НС. Политиката е заложена в закона, а не в решенията на съда. Т.е. абсурдно е от арбитър да бъде контролиран от една от страните. Това наложи и разделянето на ВСС. Не може прокурори да участват в назначенията на съдии, че и да решават с гласовете си кариерното развитие на съдиите. Това прави съдиите зависими от прокурорите,   
« Последна редакция: Април 23, 2021, 00:52:09 от Памфуций »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1894 -: Април 23, 2021, 00:45:15 »
Защо герб подкрепи днес привикването на Гешеф за отчет? Някой може ли да ми го обясни?
Елементарно. Гущерът си откъсва опашката. Ако опашката е била читава, тя ще отвлече хищника и гущерът ще си отърве кожата, а впоследствие ще си докара нова опашка.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1895 -: Април 23, 2021, 00:45:47 »
СЛАВИ ПРЕД ПОРТИТЕ НА РАЯ
Кеворк Кеворкян
Quote (selected)
Имате си работа със свиреп противник, много подготвен и пр. – който няма нищо против леваците да го подценяват.
И какво – засега ви води с два на нула: ти избяга от мажоритарния вот и за утешение се задоволяваш да „бибипкаш“ по бронята на този човек. Безнадеждна работа.
Слави трябва да знае, че „материалът“ е наистина безподобен.
И никак не е ясно, какво ще предпочете той: донейде вулгарното бунтарство на песента му „Без милост“ – или призива на Падишаха „Работа, работа, работа“?
И освен това: Слави обещава да доведе със себе си Ада.
Ами после, ами Рая – него как си го представяш?
Изпей го някак.
:popcorn:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1896 -: Април 23, 2021, 00:49:10 »
Има! Зайо цицин..и то сравнително прясно от националната ни уж божем телевизия
"Мразим всичко ляво и мразим всичко руско!"

И повече приказки как БСП пречи на секакви индивидуми да си живеят достойно, правово, цивилизовано и по европейски - на женския пазар!

Защо герб подкрепи днес привикването на Гешеф за отчет? Някой може ли да ми го обясни?

Вие не сте леви. Вие сте крайнодесни и именно путинизмът ви и прехласването по "империята" го показват най-добре. Добре, че е отврат чат пат да ви умие лицето с некой ленинизъм.

На втория ти въпрос защо герб, за пореден път цитатът от "Сега":
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/geshev-pak-obedini-gerb-dps-i-bsp-parlamenta
"Пришиването" на председателите на двете върховни съдилища към главния прокурор не е нов похват. Бившият правосъден министър Данаил Кирилов например по същия начин закачи двамата съдии към процедурата по отстраняване и разследване, която трябваше да бъде въведена за главния прокурор заради всички европейски препоръки и заради все още неизпълненото решение на съда в Страсбург от 2009 г. "Колеви срещу България". Точно с оправданието, че "Европа така иска" ГЕРБ се опита да неглижира проблема с безконтролността на главния прокурор, като сложи в тази графа и шефовете на ВКС и ВАС. Венецианската комисия обаче разби на пух и прах това предложение и в крайна сметка то не мина.

Очевидно тази политическа и правна логика на Дани Кирилов е общият знаменател между ГЕРБ, ДПС и Ордена на Св. Корнелия. То неслучайно, че от вас се е прелял в ГЕРБ. Имитацията на "реформа" - имаш проблем с прокуратурата, прехвърляш проблема и на съда.


 
« Последна редакция: Април 23, 2021, 00:54:34 от Памфуций »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1897 -: Април 23, 2021, 00:57:17 »
обаче освен това в правото има 'в чл. 27 думите "не знам си кое си" се изтриват'. или се заменят със "знам си кое си".

шикалкавиш. първо, дабългаринът е внесъл дебилизъм, той затова и не е бил одобрен от правната комисия.

второ, предложението за отчетност на главпрокът, за което драпа ицето и наш бонго, е прието. с подкрепата на бсп. което е в тотално противоречие с подкрепата, която диванетата дабългари дадоха на въпросното бсп преди седмица. в случая бсп проявява благородство. не знам дали има някой от дебейците, способен да го оцени. май няма.

трето, аз продължавам да недоумявам за какво бяха тези 'ред сълзи, ред сополи' от бонго при положение, че искането им е подкрепено и влязло в сила. за мен тва десните се държат като ощипани.
Ами не, не можеш просто така да замениш вече гласуваното право. Ще ти се наложи да минеш през цялата процедура наново, което и е желанието на ГЕРБ в дадения случай. Печелят време, показват противниците като неадекватни - те се издигат до защитници на правото!
Ако да е имало желание, някой е щял да поправи "дебилизма" на дабългарите, а не да го изменя с помощта на г-н Хамид. Обаче и там корифеите са дали фира, не благородство. ГЕРБ ги е употребил в клещи с ДПС, а те дори не са разбрали, както се вижда!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1898 -: Април 23, 2021, 00:59:29 »
Вие не сте леви. Вие сте крайнодесни и именно путинизмът ви и прехласването по "империята" го показват най-добре. Добре, че е отврат чат пат да ви умие лицето с некой ленинизъм. 
Това тук е обществена тайна.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1899 -: Април 23, 2021, 01:01:54 »
обаче освен това в правото има 'в чл. 27 думите "не знам си кое си" се изтриват'. или се заменят със "знам си кое си".

шикалкавиш. първо, дабългаринът е внесъл дебилизъм, той затова и не е бил одобрен от правната комисия.


Верно? Ако е внесъл дебилизъм, защо Ф. Попов от името на ПГ на БСП заяви, че ще подкрепят същия този дебилизъм?
А. Славов внесе "дебилизма" , веднага след него хаджиТошко го подкрепи, след това Попов го подкрепи.
Това беше преди предложението за редакция на "дебилизма" от Хамид. И затова от ДБ и ИМВ поискаха прегласуване - стори им се невероятно, че БСП заявява подкрепа за предложението на Славов, а гласува за редакцията на Хамид. 
« Последна редакция: Април 23, 2021, 01:14:30 от Памфуций »

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1900 -: Април 23, 2021, 01:08:20 »
ГЕРБ ги е употребил в клещи с ДПС, а те дори не са разбрали, както се вижда!
Именно!
Кеворкян ясно го е казал на Слави:
Quote (selected)
Имате си работа със свиреп противник, много подготвен и пр. – който няма нищо против леваците да го подценяват.
Даже много се кефи когато го подценяват.
Не пропуска да се възползва от това.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1901 -: Април 23, 2021, 01:15:30 »
Quote (selected)
Водени вероятно от революционен плам час по-скоро да изпратят в историята ерата на Борисов, 151 депутати, гласували за мораториума, са пропуснали да прочетат онази част от основния закон на България, според която страната не може да остава без правителство. Дори и ако това е моментното желание на мнозинството в парламента. Или трябва да има редовно правителство, или кабинет в оставка, или назначен служебен от президента.
Така 151 депутати вързаха ръцете на правителството в оставка. Това, че е в оставка, не пречи по закон кабинетът да работи в пълния размер на своите правомощия. А парламентът има правото - пак по закон, да упражнява контрол над неговите решения, но не и да му пречи да работи. Справка - нека депутатите да прочетат внимателно мненията на юристите по конституционно право и да чакат решението на Конституционния съд.
А освен всичко друго цялата тази история с мораториума няма да свърши почти никаква работа - най-много няколко болници да останат без директори и летище Пловдив - без концесия. Струваше ли си тогава цялата пушилка! Нали можеше да дочакат ново правителство, пък после да разчистват сметки, а не да газят през полето. 
Баце не пропусна да се възползва и веднага ги даде на КС.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1902 -: Април 23, 2021, 01:27:24 »
Баце не пропусна да се възползва и веднага ги даде на КС.

Още в петък А. Славов предупреди за риска. Каза, че е много тегава работа.  Днес, в "Денят" при Дремджиев Ивайло Мирчев също спомена, че може би мораториумът ще падне в КС.
Поне са имали възможност за прецизиране и съобразяване с решението на КС от 2014 ....


Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1904 -: Април 23, 2021, 01:57:14 »
Кой ще хване горещия картоф?
Quote (selected)
Все по-ясно става, че ГЕРБ и Борисов са заложили предстоящи политически мини. Който понечи да стъпи, трябва да има добри сапьори.
Щедрите социални плащания са изчислявани до май месец. Но политически махането им е прострелване в слепоочието.
Проблемът с неявяването на премиера в парламента е голям, но той касае системна дисфункция в архитектониката на държавността - че де факто премиерът управлява парламента, защото контролира мнозинството. И това е очевиден факт. Но се решава през нова Конституция и не чрез увеличаване на властта му с прокуратура под негова опека.
:popcorn:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23971
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1905 -: Април 23, 2021, 07:48:29 »
НС и без мнозинство на ГЕРБ продължава по герберски.
Щели да викат конституционния съд да им се отчита.
И какво ще го питат?
- Що вие отхвърлихте наш закон след като едва събрахме 121 депутата за кворум и 61 от тях гласуваха "ЗА"?
Тази мания за контрол на контрола на контрола въведена повсеместно трябва да спре.
Прокуратурата е адвокат на държавата ( пази нейните закони срещу нарушители ) и ако не си върши работата адвоката се сменя. Няма място за независимост, мястото ѝ не е в съдебната система.
Няколко години НС не може да призове минпреда когото сама е избрала и "контролира" сега тръгнали да привикват и съдии.
Става както Бачо го е казал:
Quote (selected)
Българска работа. До вчера не идваше един път на четири години, от утре - един път на три месеца...
...от едната крайност , та на другата
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8865
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1906 -: Април 23, 2021, 08:01:24 »
"Мразим всичко ляво и мразим всичко руско!"

Това е за психиатрична диагноза. В него няма политика.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23971
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1907 -: Април 23, 2021, 08:04:54 »
Поздрав тип "Дюбрътру" за Онци. :bigok:
Quote (selected)
ха ха ха
БАТЕТО е ВЕЛИКАН на фона на днешните мижитурки!
https://glasove.com/categories/na-fokus/news/istinskite-stsenaristi-iskat-upravlyaem-khaos
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8865
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1908 -: Април 23, 2021, 08:06:09 »
Бабикян вчера окончателно ми падна в очите, за да си уредят някакви техни интереси, ни убеждаваше от трибуната на НС, колко било демократично, да могат депутатите да напускат и се местят, и създават нови парламентарни групи, никога не явявали се на избори!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1909 -: Април 23, 2021, 08:18:14 »
Quote (selected)
Прокуратурата е адвокат на държавата ( пази нейните закони срещу нарушители ) и ако не си върши работата адвоката се сменя. Няма място за независимост, мястото ѝ не е в съдебната система.

Това ще бъде повод за безкрайни скандали и къчове, разменяни между всекакви прависти от всякакъв калибър и не се знае точно как ще приключи.  Ристю вече е обвинен, че с промените, които предлага, връща "тодорживковската конституция". Обяснението, което е дадено от "Правен свят" е щото е бил от комунистическо семейство. Тежка е короната на "градските десни" :smokin:

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1910 -: Април 23, 2021, 08:22:32 »
Quote (selected)
дадено от "Правен свят"

Правен свят не го ли прилапа Шиши?

Опа! Бат Бойко за връщането на мандата - в домашна обстановка с икона и голям кръст на стената. Вместо в парламента.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1911 -: Април 23, 2021, 08:27:31 »
Правен свят не го ли прилапа Шиши?

Опа! Бат Бойко за връщането на мандата - в домашна обстановка с икона и голям кръст на стената. Вместо в парламента.

Така се говори. Говори се и че там списват основно гербаводепесарите от ВАС, като последният е почти изцяло превзет от тях

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1912 -: Април 23, 2021, 08:29:18 »
Може ли някой да ми отговори, какъв е проблема Панов да се отчита на НС? Има нещо да крие ли, прави нещо нередно ли, не спазва законите ли?
Утре може да не е Панов, а Иванов. Иванов от герб. Тогава какво правим?

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8865
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1913 -: Април 23, 2021, 08:32:29 »
Дончева - действащ адвокат, предлага промени в закон, касаещ нейни клиенти, Висшият адвокатски съвет сезира КС и той отменя 10-годишната давност в частта за заварените случаи, банките и колекторите ще продължат да притискат длъжниците до живот, пък конституцията защитава само граждански права, не и корпоративни, все пак не сме Америка, нали.

Трябва ли действащи адвокати да са депутати? Всичко си е по старому, елитът ни е прогнил, нищо няма да се промени.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1914 -: Април 23, 2021, 08:33:04 »
Симпли, дай резюме на скеча на Тиквата

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8865
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1915 -: Април 23, 2021, 08:35:17 »
А има ли "гимнастик" на кръста?  :smokin:
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1916 -: Април 23, 2021, 08:35:20 »
Връщали мандата.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1917 -: Април 23, 2021, 08:39:03 »
А, намерих си ГО. За първи път ГО гледам и слушам след президентските избори

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1918 -: Април 23, 2021, 08:39:58 »
Симпли, дай резюме на скеча на Тиквата

Бъркоч от всичко, което сме слушали след изборите досега плюс нещо за ЦарА, нещо за Гаврийски, ТЕ (в парламента) са адвокатите на мутрите, 50 лева за май, опит за преврат през лятото, те не знаят как се прави електронно гласуване, ако умишлено някой счупи 100 машини, ще ходим на извънредни избори, те няма да смеят да направят правителство, щото нямат капацитет, те искат да има мъгла, да излизат от сенките да лъжат, работете си в парламента, не се подвеждайте под тях, те много компромати направиха, прекрасно управлявате пандемията, така че ви благодаря, вижте там по границите какво предложи Каракачанов да ваксинираме българите и... Айде.  :nuts:

Велева веднага след това - много правилно са решили да върнат мандата и да не се гласува правителството в парламента. Те (другите) не му дават да си тръгне с техните действия.


Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8143
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1919 -: Април 23, 2021, 08:41:15 »
Quote (selected)
Опа! Бат Бойко за връщането на мандата - в домашна обстановка с икона и голям кръст на стената. Вместо в парламента.
Играе то добряк.
Мъчи се да предизвика съжаление.