Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 17, 2024, 01:29:34

Автор Тема: местноизборната социология  (Прочетена 131095 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

AnonimusBG

  • Гост
Re: местноизборната социология
« Отговор #1140 -: Ноември 07, 2019, 17:29:02 »
Quote (selected)
Къде ти е списъка бе бегач по тъч линията.
Опре ли до конкретика излиташ във висините където си недосегаем.
Хората ти посочиха къде загуби БСП.
Там където останаха Станишевците.

О, опре ли до конкретика, в сравнение с твоето разбиране за изборни резултати и анализ, аз съм в стратосферата, драги.
Доста "Станишевци" ще да са останали в БСП по твоята логика, като гледам загубите в преминалия избор. А "Ниновците"? Де им победите, да ми ги покажеш?  ???

Което само потвърждава твоите стратосферни виждания.
Конкретика и СПИСЪЦИ все още няма.
Ха-ха анализатор хренов.
Ставаш само за стратосферата.
И за бегач по тъч линията.
Като всички комсомолски секретари.
Най-вероятно на ниво ФК.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1141 -: Ноември 07, 2019, 17:29:38 »
Ами аз точно това казах - че заплахата е да се оттегли подкрепата за правителството. Т.е. - правителството пада. Толкова ли е труднодостъпно ?

труднодостъпно ти е на теб. с тази срамна постъпка станишев се одупи на дпс. които го консумираха, когато пожелаха.

споразумение с изнудвач - това беше пеевски. и никой не знае в пълнота какви изнудвания са текли след това. ясен е само края - бсп все още не може да се възстанови от въпросната срамна постъпка.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8076
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1142 -: Ноември 07, 2019, 17:29:59 »

та така.
Моели толку нетактично  :nuts:
Некои наскоро се пенеха на тема "колективни органи"  ......  :smokin:

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1143 -: Ноември 07, 2019, 17:30:08 »
Quote (selected)
За различните писти може и да си права, Лили, макар че има и други мнения. По-важното, обаче е, че мнозинството споделя пистата на Нинова, а тя е поела линия на увеличаване електоралната тежест на БСП, не на превръщане на партията в клуб по интереси.
кое мнозинсво имаш предвид?
а не се ли питаш зашо БСП се бои за посочи собствен кандидат на най-сериозните избори?
Мнозинството от избирателите.
Едва ли БСП "се бои", това са фирминизми. Предполагам, че подкрепата на Манолова беше стратегически ход за получаване на по-широка подкрепа на изборите. Едва ли един чисто партиен кандидат би събрал толкова гласове, как мислиш ?
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1144 -: Ноември 07, 2019, 17:32:17 »
Ами аз точно това казах - че заплахата е да се оттегли подкрепата за правителството. Т.е. - правителството пада. Толкова ли е труднодостъпно ?

труднодостъпно ти е на теб. с тази срамна постъпка станишев се одупи на дпс. които го консумираха, когато пожелаха.

споразумение с изнудвач - това беше пеевски. и никой не знае в пълнота какви изнудвания са текли след това. ясен е само края - бсп все още не може да се възстанови от въпросната срамна постъпка.
Не е нужно да ръсиш глупости за да затвърдиш излагацията си.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

AnonimusBG

  • Гост
Re: местноизборната социология
« Отговор #1145 -: Ноември 07, 2019, 17:32:23 »
Quote (selected)
В актива на Станишев не забравяй да добавиш Пеевски начело на ДАНС.
Това е нещо, което вече шест години се интерпретира първосигнално и с което се спекулира. Много добре е известно, че Пеевски беше кандидатура на ДПС и тъкмо оттам бе наложена на Станишев. Със заплахата, че иначе ДПС може да оттегли подкрепата си за правителството Орешарски.

Е и?
Какво стана след това?

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1146 -: Ноември 07, 2019, 17:34:07 »
Quote (selected)
В актива на Станишев не забравяй да добавиш Пеевски начело на ДАНС.
Това е нещо, което вече шест години се интерпретира първосигнално и с което се спекулира. Много добре е известно, че Пеевски беше кандидатура на ДПС и тъкмо оттам бе наложена на Станишев. Със заплахата, че иначе ДПС може да оттегли подкрепата си за правителството Орешарски.

Е и?
Какво стана след това?
Не знаеш ли ? Потърси из мрежата.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1147 -: Ноември 07, 2019, 17:35:17 »
Аз бих заложил на "а". Тук спорът е не за Гешев, а кой шъ кара влакъ  :D
Мммм ... Вариантът б) с изход повторен избор на Гешев ми се вижда по-елегантен начин да се демонстрира кой кара влака.
Но - да видим. Напоследък много се приказва, че Борисов дава на заден.

Вариант "б" е отстъп от заявени и аргументирани прежни позиции. Елегантността въобще не е цел в случая. Две алфи се гледат в очите и въпросът е кой първи ще мигне или ще отклони поглед.

Тежкият проблем е вътре в самата съдебна власт. Външни на нея фактори нямат шанс за ефективно действие (разбира се, в рамките на правилата). Трагичният факт е, че във ВСС няма трима на брой, които дори номинално да посочат алтернатива на Гешев, за да има поне привидност на избор. Това е брутална демонстрация на сила. Няма да създам, казва тя, дори привидност на избор, защото нищо не го налага. Формулата "един е Аллах и Мохамед е неговият пророк" не предполага никакви привидности. Един бог, един пророк. Без "излишества".

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1148 -: Ноември 07, 2019, 17:37:30 »
Quote (selected)
Нинова и народът, особено активният , интелигентен, образован, чувстващ се добре в кожата си, без затова да му е необходимо да мрази различните и чужденците , народът ,който дърпа напред останалите, са на  различни писти.

тоя бисер сега го видех. кви различни писти бе, лиле? това звездите ли ти го говорят?

щото фактовете казват, че манолова е подкрепена от по-голям процент висшисти и по-малък процент неграмотници.


https://www.gallup-international.bg/42357/electoral-profiles-local-elections-2019-second-round/

AnonimusBG

  • Гост
Re: местноизборната социология
« Отговор #1149 -: Ноември 07, 2019, 17:38:07 »
ГериО*Хара
Интересна ми е твоята интерпретация.
Ти оправдаваш Станишев в случая.
Затова питам какъв е резултата от далаверката.
Кой какво спечели?
И кой какво загуби?

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1150 -: Ноември 07, 2019, 17:42:09 »
Quote (selected)
Трагичният факт е, че във ВСС няма трима на брой, които дори номинално да посочат алтернатива на Гешев, за да има поне привидност на избор. Това е брутална демонстрация на сила. Няма да създам, казва тя, дори привидност на избор, защото нищо не го налага. Формулата "един е Аллах и Мохамед е неговият пророк" не предполага никакви привидности. Един бог, един пророк. Без "излишества".
А не е ли това по-честната позиция ? Вместо фиктивно състезание с предварително известен победител ?
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1151 -: Ноември 07, 2019, 17:46:43 »
ГериО*Хара
Интересна ми е твоята интерпретация.
Ти оправдаваш Станишев в случая.
Затова питам какъв е резултата от далаверката.
Кой какво спечели?
И кой какво загуби?
Станишев просто нямаше избор. Не е могъл да бъде сигурен, че ДПС-то блъфират и не е бил готов да поеме отговорността за проваляне на току-що спечелени, макар и на кантар, избори.
Какво сложно има тук ?
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8076
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1152 -: Ноември 07, 2019, 17:48:39 »
Мноо му станаха "кантарите" на Съсела.
Некой помни ли "първото примиерство", дето беше към минута и половина.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1153 -: Ноември 07, 2019, 17:50:50 »
Quote (selected)
Вместо фиктивно състезание с предварително известен победител ?

Кое прави състезанието фиктивно? Предизвестеният победител? Скоро имаше избори, победителят бе предизвестен. Но изборът се състоя. Или поне така ни се иска да мислим.

Доста пъти стана да цитирам днес Талеб, но де го този доблестен правник, дето да рече "аз ще "да заложа своята кожа" и ще изляза срещу Гешев и неговото разбиране за право" и да го направи? А двама или трима други във ВСС други да се престрашат да се опълчат. Няма такива. Следователно отрицателната селекция си е свършила работата на всички нива. Е, това вече наистина прави изборът фиктивен. Включително и този на Гешев.  ???

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1154 -: Ноември 07, 2019, 17:51:14 »
Станишев просто нямаше избор. Не е могъл да бъде сигурен, че ДПС-то блъфират и не е бил готов да поеме отговорността за проваляне на току-що спечелени, макар и на кантар, избори.
Какво сложно има тук ?

напротив. имаше избор. и избра да се надупи.

нищо сложно, наистина  :bigok:


а това, че според теб не е имал избор, говори... за теб :too_happy-1067:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1155 -: Ноември 07, 2019, 17:53:59 »
Quote (selected)
Станишев просто нямаше избор. Не е могъл да бъде сигурен, че ДПС-то блъфират и не е бил готов да поеме отговорността за проваляне на току-що спечелени, макар и на кантар, избори.
Какво сложно има тук ?

Не мога да се съглася. По-скоро, зле посъветван от някои, реши, че "ще повикат, ще повикат ден-два, па ще им мине".

Но не това е проблемът. Проблемът е начинът, по който парламентарната група на БСП го последва в това. Ето това вече е проблем, голям.

AnonimusBG

  • Гост
Re: местноизборната социология
« Отговор #1156 -: Ноември 07, 2019, 17:55:06 »
ГериО*Хара
Интересна ми е твоята интерпретация.
Ти оправдаваш Станишев в случая.
Затова питам какъв е резултата от далаверката.
Кой какво спечели?
И кой какво загуби?
Станишев просто нямаше избор. Не е могъл да бъде сигурен, че ДПС-то блъфират и не е бил готов да поеме отговорността за проваляне на току-що спечелени, макар и на кантар, избори.
Какво сложно има тук ?

Няма нищо сложно.
Той просто *** мамата на БСП за години напред, а сам се скри знаем къде.
Сега когато други издърпват БСП от ямата той няма морално право да мъца и да иска дивиденти.
По-скоро трябва да плаща лихви.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1157 -: Ноември 07, 2019, 17:57:45 »
Quote (selected)
Едва ли един чисто партиен кандидат би събрал толкова гласове, как мислиш ?
да де, това е проблемът
защо  кандидати на ГЕРБ си печелят спокойно, а на БСП -не?
аз мисля, че докато БСП не излъчи собствени кандидати , докато не покаже спокойно и уверено поведение и управленски капацитет, няма шансове
а не знам дали могат да го направят, струва ми се,че не са наясно как да се справят с миналото си, нито как да привлекат хора ,от които зависи бъдещето
 

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1158 -: Ноември 07, 2019, 18:00:17 »
Quote (selected)
Станишев просто нямаше избор. Не е могъл да бъде сигурен, че ДПС-то блъфират и не е бил готов да поеме отговорността за проваляне на току-що спечелени, макар и на кантар, избори.
Какво сложно има тук ?

Не мога да се съглася. По-скоро, зле посъветван от някои, реши, че "ще повикат, ще повикат ден-два, па ще им мине".
Едва ли. Щото Пеевски се оттегли точно на третия ден. Ако беше както пишеш, щяха да изчакат поне седмица.

Quote (selected)
Но не това е проблемът. Проблемът е начинът, по който парламентарната група на БСП го последва в това.
Тъкмо парламентарната подкрепа ме кара да мисля, че блъфът (ако въобще е било блъф) е бил крайно убедителен.

Предполагам, че твоята позиция в случая е нещо от рода "да правим каквото трябва, пък да става каквото ще". Е, вече съм писал, че това не е позиция на държавник, според мен.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1159 -: Ноември 07, 2019, 18:04:07 »
Quote (selected)
Едва ли един чисто партиен кандидат би събрал толкова гласове, как мислиш ?
да де, това е проблемът
защо  кандидати на ГЕРБ си печелят спокойно, а на БСП -не?
аз мисля, че докато БСП не излъчи собствени кандидати , докато не покаже спокойно и уверено поведение и управленски капацитет, няма шансове
а не знам дали могат да го направят, струва ми се,че не са наясно как да се справят с миналото си, нито как да привлекат хора ,от които зависи бъдещето
Струва ми се, че правиш сериозната грешка като допускаш, че ГЕРБ и БСП влизат в изборите от равнопоставени стартови позиции, а това е много далеч от истината.

Хора, Лили, се привличат преди всичко с пари и власт, не с някакви магически умения.

ПП. Пък и ако ГЕРБ печелеха 'спокойно', дали щеше да има такива впечатляващи резултати в циганските квартали ? Може би вярваш, че мургавите просто обичат Бойко ?
« Последна редакция: Ноември 07, 2019, 18:06:49 от g_ringo »
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1160 -: Ноември 07, 2019, 18:11:07 »
Отправям три хиляди петстотин и осемнайстото китайско предупреждение! Ще трия всички призиви "да се разберем като мъже на една ръка разстояние" - това метод не е изясняване на позиции между интелигентни мъже, а между глигани! Сапьорните лопатки от всякакъв вид и размер моля да се държат в домашния сейф/закачени на стената (по Чехов) или да се използват като във великата руска страна, за печене на палачинки. Срещи на една ръка разстояние могат да се уреждат в тукашния форум само с цел опиянчване в предназначени за това заведения или по домовете! Всякакви призиви от типа на "Ти мен уважаваш ли ме?!" ще бъдат безпощадно трити или събирани в съответната рубрика "Кипиш" та после да може да се срамувате като си ги четете на свежа глава.
Надявам се да съм се изяснила деликатно, щото мога и инак.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11129
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1161 -: Ноември 07, 2019, 18:13:32 »
Quote (selected)
Нинова и народът, особено активният , интелигентен, образован, чувстващ се добре в кожата си, без затова да му е необходимо да мрази различните и чужденците , народът ,който дърпа напред останалите, са на  различни писти
Кого включваш тук в понятието "народ", можеш ли да се конкретизираш? Изброй няколко, поне 2-3-4 партии представляващи "народа" според теб. В сегашно време.
Имам нещо да те питам след това, щото.
Башка, мноо драго ми става, като почне някой да говори от името на народа - демек и мен да включва без да ме е питал. Например - народът Уиуи казва, че си била патка.
Как сме?
За мен щото не си, ама...народът...
« Последна редакция: Ноември 07, 2019, 18:18:18 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1162 -: Ноември 07, 2019, 18:24:04 »
Тва е се едно шкембелията да иска ВМРО да се върне към корените си.
Ми то ако има начин Даме, Яне .... да станат от гроба, он че увисне на първото дърво.
Ууу, де таз гора, 66, де таз гора, дето първото дърво може да издържи тоз министър! Той столетен дъб ще огъне яко фиданка!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1163 -: Ноември 07, 2019, 19:28:13 »
Quote (selected)
Нинова и народът, особено активният , интелигентен, образован, чувстващ се добре в кожата си, без затова да му е необходимо да мрази различните и чужденците , народът ,който дърпа напред останалите, са на  различни писти
Кого включваш тук в понятието "народ", можеш ли да се конкретизираш? Изброй няколко, поне 2-3-4 партии представляващи "народа" според теб. В сегашно време.
Имам нещо да те питам след това, щото.
Башка, мноо драго ми става, като почне някой да говори от името на народа - демек и мен да включва без да ме е питал. Например - народът Уиуи казва, че си била патка.
Как сме?
За мен щото не си, ама...народът...
с"народът ми" цитирах Нинова
няколко пъти съм чувала да казва това, а веднъж го прочетох, забравих конкретния повод, за съжаление
аз лично имам  големи колебания какво точно е  "народ", но да приемем, че нашата родово опредена група е обозначена така
"народ" е  доста преесконирано, романтизирино и претрупано от сантимент нещо,
група ,към която да принадлежиш е лесно, не се изисква никакво усилие, вътре си по рождение и кой знае защо си горд с това
виж нацията е друго нещо

AnonimusBG

  • Гост
Re: местноизборната социология
« Отговор #1164 -: Ноември 07, 2019, 19:42:04 »
Лили
Някак си пропусна забележката за Станишев и Пеевски.
Разбирам го.
Това няма как да се обясни.
Другите неща някой може и да измисли как да ги обясни.
Опитайте се модерни леви.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11129
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1165 -: Ноември 07, 2019, 20:57:32 »
Аха, добре изкуството "изуйгащи" е по старо и от Сун Дзъ и изглежда го вледее не само едно нещо из тойзи форум!
Фсе пак ще опитам, дори и тогава.
Quote (selected)
Нинова и народът, особено активният , интелигентен, образован, чувстващ се добре в кожата си, без затова да му е необходимо да мрази различните и чужденците , народът ,който дърпа напред останалите, са на  различни писти
В случая поставяш Нинова  и "народът" в различни писти!
Нормално, Тя не е "народът"!
За останалите да си кажем две думи тогава.
Кои са те?
Образованите...интелигентните...хубавите...умните...красивите...
Ами да - гаче ли тях визираш!
Ами те тези не бяха ли от ДБГ?
А, не фсички!
Да, така си е!
Има и такива, дето са само образовани и интелигентни.
Кой ли ги представя тях?
А, да, дрът съм и забравям!
Май беше оня, новият, дето имА глупостта да направи така, че сега само той да е общински съветник, вместо да има група от 6-7 души там и да се намесва наистина в решаването на "комитетските дела на оПщината"!
Нейсе - млад човек, пропуснал, но онези дето го подкрепиха и тях да обвиняваме, че не са разбрали какво правят? Едва ли?
И така - кво става сетне?
Ами сетне 2/3-и от този "народ"взема, че подкрепя Мая, т.е. и избора на същата тази Нинова, дето била на другата писта!?!?
Въпреки, че до сега ТАКОВА НЕЩО БЕ НЕМИСЛИМО!!!
Е, ти за кой народ говориш Лили?
За оня, дето подкрепи мутрата ли?
О, да, засега, той е повече!
Така си е!
Знаеш ли Лили, какво бе съотношението на 10-и ноември. !989 г.?
10 000 към 1!
Запомни тези числа Лили, преди пак да цитираш аргументи за и включвайки "народа"!
Пък ако можеш и ги осмисли, преди да пишеш патетики.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1166 -: Ноември 07, 2019, 22:04:31 »
"народ" е  доста преекспонирано, романтизирино и претрупано от сантимент нещо,
група ,към която да принадлежиш е лесно, не се изисква никакво усилие, вътре си по рождение и кой знае защо си горд с това
:giggle-3307:

Ареее, пак се почнА ...  :D
А "НАРОДЕЕ!!!" И то ли е същото?!   :b0230:
« Последна редакция: Ноември 07, 2019, 22:13:05 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1167 -: Ноември 07, 2019, 22:10:37 »
В случая поставяш Нинова  и "народът" в различни писти!
Нормално, Тя не е "народът"!
За останалите да си кажем две думи тогава.
Кои са те?
Образованите...интелигентните...хубавите...умните...красивите...
Ами да - гаче ли тях визираш!
Ами те тези не бяха ли от ДБГ?
А, не фсички!
Да, така си е!
Има и такива, дето са само образовани и интелигентни.
Кой ли ги представя тях?
А, да, дрът съм и забравям!
Май беше оня, новият, дето имА глупостта да направи така, че сега само той да е общински съветник, вместо да има група от 6-7 души там и да се намесва наистина в решаването на "комитетските дела на оПщината"!
Нейсе - млад човек, пропуснал, но онези дето го подкрепиха и тях да обвиняваме, че не са разбрали какво правят? Едва ли?
И така - кво става сетне?
Ами сетне 2/3-и от този "народ"взема, че подкрепя Мая, т.е. и избора на същата тази Нинова, дето била на другата писта!?!?
Въпреки, че до сега ТАКОВА НЕЩО БЕ НЕМИСЛИМО!!!
Е, ти за кой народ говориш Лили?
За оня, дето подкрепи мутрата ли?
О, да, засега, той е повече!
Така си е!
Знаеш ли Лили, какво бе съотношението на 10-и ноември. !989 г.?
10 000 към 1!
Запомни тези числа Лили, преди пак да цитираш аргументи за и включвайки "народа"!
Пък ако можеш и ги осмисли, преди да пишеш патетики.

  :way_to_go-1308: :sleazy-422: :way_to_go-1308:

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4333
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1168 -: Ноември 07, 2019, 22:21:11 »
А "НАРОДЕЕ!!!" И то ли е същото?!

Не е с три удивителни , а с четири въпрсителни.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1169 -: Ноември 07, 2019, 22:49:45 »
Не е с три удивителни , а с четири въпросителни.

Прав си. Но и с 3 удивителни или 4 въпросителни смисълът остава същият.

Просто има дребен нюанс ф интензитета на чуфствата.

Но не това беше пойнтът ми тук! :D

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4333
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1170 -: Ноември 07, 2019, 22:51:41 »
ОК. Давай сега да видим и пойнта!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1171 -: Ноември 07, 2019, 22:55:15 »
ОК. Давай сега да видим и пойнта!
Аааа, не! Въпросът съм задала аз. И чакам одговор.  :bounce-946:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8076
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1172 -: Ноември 07, 2019, 23:08:58 »
Тва е се едно шкембелията да иска ВМРО да се върне към корените си.
Ми то ако има начин Даме, Яне .... да станат от гроба, он че увисне на първото дърво.
Ууу, де таз гора, 66, де таз гора, дето първото дърво може да издържи тоз министър! Той столетен дъб ще огъне яко фиданка!
Е нема страшно. Бае Ви Тодар е сложил стълбове. Кремиковска стомана. Че издържат.
 
Бе четохте ли Боко?
Малии, се едно цецовия псалм па е дал накъсо и разряда го е пернАл.
Споменавам що некой се интересуваще от тълкуване на изборните резултати
« Последна редакция: Ноември 07, 2019, 23:19:27 от 66 »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1173 -: Ноември 08, 2019, 09:00:29 »
Много обичам, когато някой се заупражнява на тема "народа". Става ми любопитно. Защото е много показателно. Това е фундаментална концепция от нивото, едва ли не, на концепцията за "времето". Но нея да оставим. Да се върнем на "народа".

И така, "народа". Лист, молив ... Нарисувайте ми го. Искам да видя вашата представа за "народ". Е?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1174 -: Ноември 08, 2019, 09:22:07 »
Много обичам, когато някой се заупражнява на тема "народа". Става ми любопитно. Защото е много показателно. Това е фундаментална концепция от нивото, едва ли не, на концепцията за "времето".
:D

Ми то затуй темата "Глобалното затопляне" надхвърли вече /май?/ 1,500 коментара и се напълни с "разсъждения", които направо да ТИ НАПЪЛНЯТ ДУШАТА ...  :P

Quote (selected)
Да се върнем на "народа". И така, "народа". Лист, молив ... Нарисувайте ми го. Искам да видя вашата представа за "народ". Е?

Voilà!!!  :bouncy-1054:

Първо е материално! И е много по-прегледно и нагледно от родената снощи крилата мисла:

Quote (selected)
"народ" е  доста преекспонирано, романтизирино и претрупано от сантимент нещо"
:b0230:

N.B. Без нищо лично!!!
« Последна редакция: Ноември 08, 2019, 09:28:06 от Джиджи »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8076
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1175 -: Ноември 08, 2019, 09:58:24 »
Ся. Кратичко е.

Чл.1. на Конституцията.
 
И не не е добре да се проверява на практика. Има разни странични ефекти като декапитации .....
« Последна редакция: Ноември 08, 2019, 10:04:35 от 66 »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1176 -: Ноември 08, 2019, 10:08:19 »
Ами, ето ти и пример за ambiguity - аз имах предвид "времето" като физично понятие - четвъртото измерение на пространствено-временния континуум, не като метеорологично понятие.
Илюстрирам. Когато стане дума за година (време), аз си визуализирам елипса, изправена и леко наклонена, като, не знам що, голямата и ос е между есен-пролет, а малката зима-лято. По нея месеците, разпределени. А аз - наблюдател, встрани :image008:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1177 -: Ноември 08, 2019, 10:10:03 »
Ся. Кратичко е.

Чл.1. на Конституцията.
 
И не не е добре да се проверява на практика. Има разни странични ефекти като декапитации .....

Гледаш, демек, на народа (единствено) като източник на власт и чрез това го дефинираш?  ???

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8076
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1178 -: Ноември 08, 2019, 10:15:45 »
Не драги, суверенитет е нещо много повече от власт.
Да разяснявам ли?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1179 -: Ноември 08, 2019, 11:28:30 »
Не драги, суверенитет е нещо много повече от власт.
Да разяснявам ли?

Quote (selected)
Чл. 1. (1) България е република с парламентарно управление.
(2) Цялата държавна власт произтича от народа. Тя се осъществява от него непосредствено и чрез органите, предвидени в тази Конституция.
(3) Никоя част от народа, политическа партия или друга организация, държавна институция или отделна личност не може да си присвоява осъществяването на народния суверенитет.

... само че ние обсъждаме не суверенитета, а народа. Който в посочения от теб текст е посочен като източник на "цялата държавна власт". Дори да добавим и качеството "носител на суверенитет", то изчерпва ли дефинирането на народа?


Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4333
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1180 -: Ноември 08, 2019, 11:35:06 »
Трудно е  да се дефинира "народ". Може би заради това не го ебават за две жълти стинки.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1181 -: Ноември 08, 2019, 11:50:37 »
Зависи. Лаская се от мисълта да принадлежа към традиция, която от 26 века прилага формулата и принципа

Ἔδοξε τῶι δήµωι
  :D

... и ако наистина е трудно да се дефинира "народ", то как да определим, тогава, източникът на "цялата държавна власт" и "носителят на суверенитета"? Не става ли тъй самата държавна власт в целостта си проблемна, а и що става със суверенитета, щом там условието е цялото, а отрицанието - частта?  :D
« Последна редакция: Ноември 08, 2019, 11:55:33 от Firmin »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1182 -: Ноември 08, 2019, 11:54:28 »
трудно е  да се дефинира "народ".

Кое му е трудното? Народ е населението (гражданите или поданиците) на една държава. В политически смисъл. В разговорен смисъл народ е група хора, надвишаваща 10 души.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1183 -: Ноември 08, 2019, 11:57:51 »
Настина ли е толкова лесно? Поданиците на падишаха в османския халифат бяха ли български народ преди да си имат държава, щом е тъй лесно?   :sad-3295:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1184 -: Ноември 08, 2019, 12:01:43 »
Настина ли е толкова лесно? Поданиците на падишаха в османския халифат бяха ли български народ преди да си имат държава, щом е тъй лесно?   :sad-3295:
Не. Та се е наложила лакърдията Руско-Турска Освободителна война.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1185 -: Ноември 08, 2019, 12:06:34 »
Хайде да подскажем малко, тогава. Особено за otvrat, който, честно казано, ме изненада, че очаквах повече.

Та, нека помислим за "народа", търсейки, за целите на дефиницията, връзка и отношение. Може пък да произлезе нещо читаво ...  ???

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1186 -: Ноември 08, 2019, 12:09:32 »
Quote (selected)
Не. Та се е наложила лакърдията Руско-Турска Освободителна война.

Прочее, Левски няма спроти кого да вопие със своето "Народе"? Или пък не съвременниците си пита, а потомците?  ???



Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1187 -: Ноември 08, 2019, 12:15:19 »
Quote (selected)
Зависи. Лаская се от мисълта да принадлежа към традиция, която от 26 века прилага формулата и принципа

Ἔδοξε τῶι δήµωι

Ади пак отново и отново от същото - нагърбил се с ролята да просвещава по-нисшите от него и не пропуска сам да се поласкае. Никога ли не си задаваш въпроса, защо "тъпанарите" не те харесват? Отговорът е много прост - от самоласкаене, не остава място и за другите ....безпросветните. И между другото на трамвай ще стана, ако си в състояние да си проследиш родословието 26 века! назад. Колкото и да си древен и археолозите не могат ти смогнат на произхода :D


Глей ся! Един съвет от по-нисшата каста - никой и никъде не харесва самохвалковците и лаладжиите, които цял живот това работят - да поучават другите. И като казвам никъде - означава - никъде!  Даже и в "Евроатлантика", която днес е любимата ти поза. Вземи да се поомешаш там с населението, ама не по семинари, където може да са те пратили комнадировка, а да се пробваш да пробиеш сам...ей тъй...като си скъсаш зандика от работа, например

Упс! Пък сега и Левски тълкува. Ама да отговоря (то за да тълкуваш Левски, се иска и да имаш в резерв нещо/някого близо до него във времето и делото) - в конкретния случай Левски пита съвременниците си, а не потомците....не е бил толкова наивен :smokin:
« Последна редакция: Ноември 08, 2019, 12:18:53 от Асол »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1188 -: Ноември 08, 2019, 12:22:22 »
Зависи. Лаская се от мисълта да принадлежа към традиция...

не се ласкай. не принадлежиш. тва е поредната ти лъжа, след 75% грък, като гаранция даваш само за бабите си 3-4 поколения назад, а това може да те направи не повече от 50%.

отделно, че не си гръцки гражданин. а всеки с родител грък става гръцки гражданин по рождение, процедурата въобще не е сложна.

ти си толко грък колкото делиорманските турци са турци. е, не са. пийват си ракия, хапват си свинско, мислят се за турци. ама не са.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1189 -: Ноември 08, 2019, 12:27:16 »
Quote (selected)
Ади пак отново и отново от същото - нагърбил се с ролята да просвещава по-нисшите от него и не пропуска сам да се поласкае.

Много ще ме изненадаш, ако се окаже, че знаеш за надписа от Истрия и какво пише на него. Тази формулировка показва, че местното самоуправление - понеже скоро имаше избори за органи за местно самоуправление, де - по онези места е на 26 века, при това със сериозна предистория в местата, откъдето са дошли практикуващите го. При много сложно обществено устройство, впрочем. Навярно и ти не можеш да си проследиш родословието 26 века назад, но пък по моите места камъните на 26 века говорят на езика на майка ми, на майката на майка ми и на нейната майка, както и на майка и. Което все е нещо ... Надявам се, също така, невъзможността да си проследиш родословието да не ти пречи да се чувстваш част от традиция на просветена демокрация. Защото силната формула по-горе това значи - "народът реши". От времена, в които народът е решавал. Впрочем, както изглежда, без разлика според етнос.

Колкото до "тъпанарите", не знам тях как дефинираш, но ако е нещо близко до това, което аз имам предвид, нали се сещаш през къде ми е дали ме харесват?  ???

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1190 -: Ноември 08, 2019, 12:28:35 »
колкото делиорманските турци са турци.

E, не са. И не само те. В България няма турци. Манафи, демек чисти турци. Манафите си тръгнаха с турските войски след като руския цар ни окупира, за да ни пороби. Тук останаха всякакви потурчени черкези, арнаути, даалии, кърджалии, помаци и т.н. И се мислят за турци, но в Турция не ги приемат за такива и им викат ченгенета. Демек цигани.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1191 -: Ноември 08, 2019, 12:35:31 »
Quote (selected)
не се ласкай. не принадлежиш. тва е поредната ти лъжа, след 75% грък, като гаранция даваш само за бабите си 3-4 поколения назад, а това може да те направи не повече от 50%.

отделно, че не си гръцки гражданин. а всеки с родител грък става гръцки гражданин по рождение, процедурата въобще не е сложна.

ти си толко грък колкото делиорманските турци са турци. е, не са. пийват си ракия, хапват си свинско, мислят се за турци. ама не са.

Де да знам ... Знам например, че във военната книжка на дядо ми, издадена от българската държава и армия, е записано народност гръцка. При все това, че баща му, без съмнение, е българин. Да се чуди човек на кого да вярва ...

Тъпнята за делиорманските турци не знам дали да я коментирам. Свинското не е халал според исляма. Но пък кой ти рече, че турчин е равнозначно на мюсюлманин? Или, може би, това че си хапваш сланинка е което те прави българин? Не бях се замислял. Може и тъй да е.  :image008:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1192 -: Ноември 08, 2019, 12:35:51 »
Quote (selected)
Навярно и ти не можеш да си проследиш родословието 26 века назад

Разбира се, че не мога. Стигнала съм само Дибич Балкански..по- назад е мъгла. За теб - също, ама и камъните ти вършат работа за по форумите..Боже! Това не е истина..а имаш и претенции :D

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1193 -: Ноември 08, 2019, 12:37:53 »
Quote (selected)
даалии, кърджалии, помаци

Днеска ти е ден да ми взимаш акъла с невежеството си. Ни едни от споменатите не са етнос.  ???

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1194 -: Ноември 08, 2019, 12:40:34 »
Quote (selected)
За теб - също, ама и камъните ти вършат работа за по форумите..Боже! Това не е истина..а имаш и претенции :D

До Дибич Балкански и метрическите книги вършат работа. Няма нужда да се надигат камъни. Нямам претенции. Имам (само)съзнание. Родова памет. Чувство за принадлежност. Такива едни неща. Ти мислиш да ми ги оспориш ли? Горкичката ... А, недей.  ???

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1195 -: Ноември 08, 2019, 12:41:37 »
Стигнала съм само Дибич Балкански

Верно? Това е много назад. Той нали е германец?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1196 -: Ноември 08, 2019, 12:51:52 »
Де да знам ... Знам например, че във военната книжка на дядо ми, издадена от българската държава и армия, е записано народност гръцка. При все това, че баща му, без съмнение, е българин. Да се чуди човек на кого да вярва ...

и това те прави грък, така ли? смех :smokin: точно толко си грък, колкото разградските турци са турци.

Quote (selected)
Но пък кой ти рече, че турчин е равнозначно на мюсюлманин?
при положение, че цру твърди:
Quote (selected)
Nationality:
noun: Turk(s)
adjective: Turkish
Ethnic groups: Turkish 70-75%, Kurdish 19%, other minorities 7-12% (2016 est.)
Languages: Turkish (official), Kurdish, other minority languages
Religions: Muslim 99.8% (mostly Sunni), other 0.2% (mostly Christians and Jews)
https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/geos/tu.html#People

то да, турчин е равнозначно на мюсюлманин.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1197 -: Ноември 08, 2019, 12:57:51 »
Quote (selected)
Имам (само)съзнание. Родова памет. Чувство за принадлежност.
И шкафче с пътъци. И лопатка.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1198 -: Ноември 08, 2019, 13:00:21 »
Quote (selected)
И шкафче с пътъци. И лопатка.

Споменатите бяха държавни. Но и мои си имам.

Което ме подсеща да се запитам - аз ли съм грък повече или пък ти руснак  :image008:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1199 -: Ноември 08, 2019, 13:07:15 »
Quote (selected)
и това те прави грък, така ли? смех :smokin: точно толко си грък, колкото разградските турци са турци.

Почвам да се чудя теб кое пък те прави българин. Сланината вече я отметнахме. Давай нататък.