Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 13:52:12

Автор Тема: местноизборната социология  (Прочетена 131499 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #840 -: Ноември 04, 2019, 16:53:05 »
Quote (selected)
Ето ти фактите - ако вземеш два избирателни района и в тях съотношението на гласовете на евроизборите за БСП е 1:2, то съотношението на преференциите за Станишев е 1:2.07. Следователно, преференциите за Станишев нарастват с вота за БСП, но по-бързо от него. В някои области е още повече в полза на Станишев. Но няма да ти кажа кои, че не заслужаваш. Следователно, организациите с най-голям принос в резултата на БСП в този избор имат още по-голям принос в преференциите на Станишев.

Айде да не ме учиш на елементарна математика, ако обичаш. Да не говорим пък за тълкуването на числата, като любезно отчиташ само тези за Станишев, при условие че опонентите му преразпределяха вот към  4 човека, а той събираше "опозицията" на едно. Всъщност ако имаше още една седмица за организация,  щеше да изхвръкне от листата, но ти щеше да бъдеш също толкова нахален. Гледай си твоя жабуняк и се виж какъв анализотор и стратег си в твоя район - щото сте повече от жалки и не ви е виновна Нинова. Местните ви се подиграват, ако не знаеш...ма иначе си много печен. Не можеш да се оправиш в три села, ама си с претенциите да даваш акъл на  национално ниво :smokin:

Доста глупости на едно място изтропани в типичния ти стил. Елементарна си ти, не математиката - щото хабер си нямаш за каква математика става дума, но пък ръсиш мозък. Хубавото е, че признаваш, че саботирахте Станишев по заповед от Позитано. И не време ви липсваше, а мозък. Защото не разпределихте правилно "саботажните" си преференции между Йончева и Златева. Понеже и за това сте некадърни, освен че сте негодници от най-ниска проба. Хабер си нямаш кой е "моят" район. Но пък си права. И в него са такива въздухари като теб начело. Дето са се родили научени. Имам неудоволствието да им гледам сеира на тъпните. На мен не ми се подиграват, щом искаш да знаеш. Местните тук добре правят разликата - кой е за подигравка, кой не е. Така и по други места.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #841 -: Ноември 04, 2019, 16:53:59 »
Ами прав е да се хили, бачи, щото нямаш представа какви скандали бяха по места при "номинациите" на Станишев. За по-големите организации става дума. Реално в Пловдив и Варна - няма организации. Пълен погром е и на двете места, включително и с отдръпване на активни членове и то от най-младите такива в БСП.
Пълен погром беше след предадения Виденов, пълен погром беше преди три години, сал един Ламбо идваше да кърпи стари знамена, ама и той си има човешки предели. И това в града на тютюноработниците, дето спретнали стачка през социализма, в града, където е преподавал Димитър Благоев! Къде да се доредят Враца, Видин и Варна!

Аааа, дореждат се, дореждат се. Групичката на Шаро е мноо талантлива, га реди далаверите и се окопава..и предлагат задниците на другарите си за собствени лични нужди

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #842 -: Ноември 04, 2019, 16:57:11 »
 
Quote (selected)
И в него са такива въздухари като теб начело. Дето са се родили научени. Имам неудоволствието да им гледам сеира на тъпните.

Сите въздухари, сал ти научен. И явно и проблемите ти на местно ниво са както и на национално. Недооценен си, значи, щото си много кадърен. Е, това обяснява злобата, дето сипеш по форумите. Да не би да не са пожелали да те издигнат някъде? Не ми отговаряй - най-вероятно е това :D

Quote (selected)
Хубавото е, че признаваш, че саботирахте Станишев по заповед от Позитано

И това не е вярно, но ти толкова и познаваш собствената си партия и собствените си другари. Не един път си го демонстрирал и после почваш да се гънеш бетер кючекиня
« Последна редакция: Ноември 04, 2019, 17:02:45 от Асол »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #843 -: Ноември 04, 2019, 16:58:36 »
Quote (selected)
В стратосферата метерологията е малко по-различна и малцина се занимават с нея.

Имам новина за теб, скъпи - физиката навсякъде е еднаква. Поне доде поглед стига. Включително и с "оптика" по-мощна от тази, с която си свикнал да наблюдаваш.

И, ако мога да вметна, когато обсъждате движението на въздушните маси, водещо до зараждане и развитие на полярните циклони, дали пък не е по-добре първо да обсъдите как те се движат на ширина, нежели на височина. Ъъъ ... Географска ширина. Да поясня.  ???

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #844 -: Ноември 04, 2019, 17:02:29 »
Quote (selected)
Недооценен си, значи, щото си много кадърен.

Не, мило. Оценен съм, защото съм много кадърен. От дете така, впрочем. Уважаван и обичан. От семейство, от приятели, от колеги. А дращя по форуми като този, защото мъката за БСП ми яде душата, понеже много от себе си съм вложил в тази партия и в лявата идея. А гледам как некадърни негодници я разсипаха и продължават.  ;D

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #845 -: Ноември 04, 2019, 17:02:34 »
Хубавото е, че признаваш, че саботирахте Станишев по заповед от Позитано.

Ай стига с тоя, твоя, Станишев! Станишев, та Станишев! Толкоз ви е акъла, да му се лендзите като общински писари.Креатура на Сорос и Паница!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #846 -: Ноември 04, 2019, 17:04:15 »
понеже много от себе си съм вложил в тази партия и в лявата идея. А гледам как некадърни негодници я разсипаха и продължават.




Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #847 -: Ноември 04, 2019, 17:05:53 »
Quote (selected)
А дращя по форуми като този, защото мъката за БСП ми яде душата, понеже много от себе си съм вложил в тази партия и в лявата иде

Ми да те изпратят делегат като си толкова уважаван на местно ниво - да излееш душата си пред всичките си другари. Други са взривявали и то съвсем наскоро залата с куп нелицеприятни изявления.. :smokin:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #848 -: Ноември 04, 2019, 17:07:18 »
Защо да е мой Станишев? Не е ли на всички? Председател на ПЕС, в която БСП членува. И което уставът определя като "неотменима предпоставка за успеха на нашата борба за социална справедливост и просперитет".

Станишев обсъждаме, защото тук някои си прокарват позитанските опорки как Станишев им е виновен за загубата на европейските избори. Което не кореспондира с фактите.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #849 -: Ноември 04, 2019, 17:11:47 »
Quote (selected)
А дращя по форуми като този, защото мъката за БСП ми яде душата, понеже много от себе си съм вложил в тази партия и в лявата иде

Ми да те изпратят делегат като си толкова уважаван на местно ниво - да излееш душата си пред всичките си другари. Други са взривявали и то съвсем наскоро залата с куп нелицеприятни изявления.. :smokin:

Бил съм и делегат. Сега, както сама добре знаеш, няма как да бъда.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #850 -: Ноември 04, 2019, 17:13:00 »
Quote (selected)
В стратосферата метерологията е малко по-различна и малцина се занимават с нея.

Имам новина за теб, скъпи - физиката навсякъде е еднаква. Поне доде поглед стига. Включително и с "оптика" по-мощна от тази, с която си свикнал да наблюдаваш.

И, ако мога да вметна, когато обсъждате движението на въздушните маси, водещо до зараждане и развитие на полярните циклони, дали пък не е по-добре първо да обсъдите как те се движат на ширина, нежели на височина. Ъъъ ... Географска ширина. Да поясня.  ???
Байче, а дръж си там Нинова за опашката и не се завирай в сложнотии.
Кво да ти обяснявам сега за фронтални маси, оклюзии и други дивотии...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #851 -: Ноември 04, 2019, 17:15:09 »
Quote (selected)
Байче, а дръж си там Нинова за опашката и не се завирай в сложнотии.
Кво да ти обяснявам сега за фронтални маси, оклюзии и други дивотии...

Я дай, дай ... Обясни. Шашни ме с познания.  :cool-1084:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #852 -: Ноември 04, 2019, 17:15:17 »
Тук 67 ми изпрати хабер. В него се съдържат купчина съдрани ризи и бележка. В бележката пише, че 67 ще се скъса откъм гърба, че не може да намери името на руския философ и математик, който като повечето философи и математици бил небрежен към политическите събития от практическа гледна точка и не се евакуирал навреме през началните дни на Втората Световна. Та той си седял под бомбите в Москва и от нямане на други занятия, правел математически анализи. Немците били на 20 километра от столицата, а той писал в дневника си, че те са загубили войната! Не, не веднага, но те нямат теоретични шансове да победят Съветския съюз от математическа гледна точка. В онези времена народът си датирал записките в дневниците, та могло да се установи точно кога е писано "пророчеството" и модела, който бил използван.
След този преамбюл, 67 пише, че с дълбоко прискърбие относно голяма част от изборните бонзи следва да съобщи, че анализът на Фирмин от 11 юни т.г (датиран от всемогъщия Гугъл, не този, който е дакел, а оригиналния) е АБСОЛЮТНО ТОЧЕН. Да го беше писал СЛЕД изборите, не можеше да го натъмани така. Изобщо да не говорим за екзит полове и други полове, графиките на изборните резултати потвърждават реченото от него. Фирмин без всякакво съмнение печели фланелката с надпис "Касандра". Личните му пристрастия са непричом, дето казва нашият народ, с което зело разсмива братски нам народ.
Толкот от 67, но можете да предадете тупаници през мен!   :smokin: :cool-1084:

 

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #853 -: Ноември 04, 2019, 17:16:32 »
Присъствието на Станишев в листата свали проценти на БСП и няма защо да си заравяш главата у песъко (кво ше каже ПЕС не пее сред членската маса на собствената ти партия, това би трябвало да го знаеш). На мен не ми пречеше присъствието на Станишев в листата и аз го считам за най-добрия премиер в по-ново време. Сам си е виновен за някои неща, обаче, щото си поверва, че заради ПЕС си струват нЕкои глупости...е не си струва! Както и да е - темата не е за Станишев.
Все пак трябва да отчетем, че в София се случи нещо - почти чудо, никога не е бивало досега тук. А пък това, че шебеците изтърваха почти всички най-читави райони на столицата е направо голЕм кеф. Зареждаме се с пуканки, щото сеирите тепърва предстоят. ТОЙ затова ходи като препикано мушкато и си изпуска нервичките..фандъцата си е фандъца, ама да изтървеш сите най-престижни квартали...уджаст :nuts:
« Последна редакция: Ноември 04, 2019, 17:26:27 от Асол »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #854 -: Ноември 04, 2019, 17:23:35 »
Quote (selected)
Накратко въздуха като изстине олеква, издига се, налягането пада и се образува полюсния циклон.
Обратно. Топлият въздух се разширява и олеква. В резултат на което се издига - термични комини, термики.
Това разбира се при положителен температурен градиент - около 2 градуса на километър и в условията на антициклон. И до границата на тропосферата. :)
В стратосферата метерологията е малко по-различна и малцина се занимават с нея.
Да ясно. Просто демонстрирам как от "факти" чрез подбор и непознаване на зависимостите се правят не просто не верни, но обратни изводи.
Щото е неоспорим факт че в височината температурата пада.
Също неоспорим факт е че по-високо въздупа е по-лек. Най малкото пада плътността.
При това са проверими факти. Можеш измериш сега, след седмица, след година .....
« Последна редакция: Ноември 04, 2019, 17:44:22 от 66 »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #855 -: Ноември 04, 2019, 17:25:25 »
67, както пише на бойните медали, "Не нам, не нам, а имени Твоему". Не аз, прочее, методът е добър. Добрият метод е, който дава добрия резултат. И хрумката, както знаеш, за прилагане на този метод при анализ на изборни резултати, дори не е моя. Аз само знам за нея, бидейки четящ и поглъщаш книжки Firmin.
Но ти благодаря за истината.  :blow_kisses-1105:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #856 -: Ноември 04, 2019, 17:26:20 »
Quote (selected)
Байче, а дръж си там Нинова за опашката и не се завирай в сложнотии.
Кво да ти обяснявам сега за фронтални маси, оклюзии и други дивотии...

Я дай, дай ... Обясни. Шашни ме с познания.  :cool-1084:
Синьоптичка ли ще ставаш ма? Зарежи! Тегава наука е...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #857 -: Ноември 04, 2019, 17:36:37 »
Но ти благодаря за истината.
Фактите са най-упоритото нещо. Все се сещам за братята Стругацки:
"Там е работата, че най-интересните и най-изисканите научни резултати винаги и навсякъде притежават свойството да изглеждат на непосветените свръхинтелектуални и страшно неразбираеми. В наше време хората, които се намират далеч от науката, очакват от нея само чудеса и практически не са в състояние да различат истинското научно чудо от фокуса или от някое интелектуално салтомортале. Науката по чародейство и магия не прави изключение. Мнозина могат да организират по телевизията конференция на знаменити призраци или да пробият с поглед дупка в бетонна стена, дебела половин метър, макар че това на никого не е необходимо, но то кара уважаемата публика, която трудно може да си представи до каква степен науката е преплела приказката и действителността, да изпада във възторг. Но я се опитайте да намерите дълбоката вътрешна връзка между пробиващото свойство на погледа и филологическите характеристики на думата „бетон“, опитайте се да решите тази мъничка частна проблемка, известна под името Великата проблема на Ауерс! Ойра-Ойра беше я решил, създавайки теорията на фантастичната общност и слагайки началото на съвсем нов раздел от математическата магия. Но почти никой не беше чувал за Ойра-Ойра, но за сметка на това всички прекрасно познаваха професор Вибегало. („Как? Вие работите в НИИЧАВО? Ами какво прави Вибегало, какво ново е сътворил?“) Това става, защото на цялото земно кълбо само 200–300 души са способни да проумеят идеите на Ойра-Ойра и между тези двеста-триста души има доста много членове кореспонденти и — уви! — няма нито един кореспондент."

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #858 -: Ноември 04, 2019, 17:40:30 »
Мики, що да е тегава, джанъм? Цялата се побира в един виц и наблюдения над местните патки! Вицът е за геолога и шамана, няма начин да не го знаеш. Местните патки днес пак ми осраха покрива, защото отлитат масово на юг, значи идва студ.
Останалото са дребни детайли, като новите моди в дизайна на лопатите за сняг, кой пак ми мръдна крайъгълния камък на градината и кой се опита да ми кълца розата, та си е оставил кръвните проби по нея.  :flower-1088:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #859 -: Ноември 04, 2019, 17:40:49 »
Що? Дойдоха ли? С колко процента, казваш, нарасна броят на общинските съветници в страната, избрани с листи на БСП или с нейно участие? С колко процента намаляха тези на ГЕРБ и на листите на местните им коалиции? Дочака ли, мързел, данните в машинно четим формат? Докладвай, да чуем. А какво е съотношението между тях, отворко нагъл?

лъжецо, няма какво да ти дочаквам аз. ръководството ти имаше поставена цел и рапортува, че целта е изпълнена. ти първо ехидничеше как си бил имал спазми от смях, а сега мина на персонални обиди. типично за теб. нямаш аргументи - ръсиш обиди.

та, ако държиш на прогнозата си, трябва ти да се постараеш да опровергаеш ръководството си. а не да искаш от мен данни, с които да докажеш тезата си.

давай, ти си :smokin:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #860 -: Ноември 04, 2019, 17:45:31 »
Председател на ПЕС, в която БСП членува. И което уставът определя като "неотменима предпоставка за успеха на нашата борба за социална справедливост и просперитет".

председател на пес, защото беше номиниран за този пост от бсп. и след като му изтече мандата ще трябва пак да дойде и да моли председателя на бсп за номинация.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #861 -: Ноември 04, 2019, 17:51:02 »
Може ... Набързо ... Да речем, ГЕРБ - от 31,6% (2015) към 31,8% (2019) от действителните гласове, подадени при произвеждане на избора за общински съветници. БСП - от 14% (2015) към 17% (2019). Те така. Да речем. Плюс-минус. Съотношение БСП:ГЕРБ - 2,25 (2015) към 1,86 (2019). Е? Как с 3% увеличение на относителния дял на гласовете се постига 50% увеличение на съветниците, че се не сещам? Ама може и да може. Знам ли ...  :image008: Ще взема да си дам труд да изброя и съветниците и да ти дам хистограмата в цвят.  ???

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #862 -: Ноември 04, 2019, 17:55:11 »
освен да демонстрираш първосигнални реакции.

Ама, разбира се, че са първосигнални. Само като се сетя, че Съсела изповядва едни и същи ценности с Йенс Столтенберг и реагирам първосигнално.
Живееш в някакъв измислен свят. България е член на НАТО, партията на Столтенберг е член на ПЕС. Няма конфликт на ценности.

Верно ли? Ще ме информираш ли, колко държави от ЕС (аре да е само в ЕС за по-лесно), в които също има партии членове на ПЕС не са в НАТО? И как се вписва това с техните ценности? :D
Не, няма. Грамотна си, владееш гугъл. Но ще ти дам жокер - малко са.
Пък и въпросът ти няма особен смисъл.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #863 -: Ноември 04, 2019, 17:56:37 »
Мики, що да е тегава, джанъм? Цялата се побира в един виц и наблюдения над местните патки! Вицът е за геолога и шамана, няма начин да не го знаеш. Местните патки днес пак ми осраха покрива, защото отлитат масово на юг, значи идва студ.
Останалото са дребни детайли, като новите моди в дизайна на лопатите за сняг, кой пак ми мръдна крайъгълния камък на градината и кой се опита да ми кълца розата, та си е оставил кръвните проби по нея.  :flower-1088:
Щото говорят на падагонски. Малко като докторите са...
Това метеоролозите де, после превеждат на нашенски и го дават на синьоптичките да го запомнят и изчуруликат по телевизорите.
Когато усмихнато изгукат: Утре в централна България ще превали и прегърми, възможни са градушки...
Е превод на: Бърз антициклон от север-северозапад измества бавни циклони, в централна България в оклюзионния фронт температурния градиент ще е над 3 градуса, вероятност за кумулунимбуси във високия нагрев на деня над 90%...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #864 -: Ноември 04, 2019, 17:59:00 »
България е член на НАТО, партията на Столтенберг е член на ПЕС. Няма конфликт на ценности.

Има конфликт! На мойте ценности, с ценостите на такива като теб, които приемат ценностите на Столтенберг и Станишев за свои.
А, твоите ценности ... Разбирам. Би ли ги конкретизирал с три-четири изречения ?
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #865 -: Ноември 04, 2019, 18:02:08 »
Когато усмихнато изгукат: Утре в централна България ще превали и прегърми, възможни са градушки...
Е превод на: Бърз антициклон от север-северозапад измества бавни циклони, в централна България в оклюзионния фронт температурния градиент ще е над 3 градуса, вероятност за кумулунимбуси във високия нагрев на деня над 90%...
"При этом так ругался по латыни, что скифы эти корчились в гробах!"

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #866 -: Ноември 04, 2019, 18:24:20 »
"При этом так ругался по латыни, что скифы эти корчились в гробах!"
Спасое балшибо! :t0328:
Ще взема да се абонирам аз, макар че не ми е тема.... Поне тубето да разреди малко топорите, че аман вече. Вчера пак се фукаха с един от големичките: РС-24 Ярс. Сега пък в Калуга.
Ама не пуснах линк че скука, пък и показваха само как се зарежда топора. Нямаше съспенс. :)
Майка ми вика - абе не ме занимавай с тия работи, освен ако над Червения площад не е прелетяла атомна подводница!
Владимир Высоцкий "Все не так ребята!"
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #867 -: Ноември 04, 2019, 18:30:07 »
Разбирам. Би ли ги конкретизирал с три-четири изречения ?

На тебе ли трябва да се изповядвам, отче Онуфрий? Хайде в неделя.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #868 -: Ноември 04, 2019, 18:35:05 »
Може ... Набързо ... Да речем, ГЕРБ - от 31,6% (2015) към 31,8% (2019) от действителните гласове, подадени при произвеждане на избора за общински съветници. БСП - от 14% (2015) към 17% (2019). Те така. Да речем. Плюс-минус. Съотношение БСП:ГЕРБ - 2,25 (2015) към 1,86 (2019). Е? Как с 3% увеличение на относителния дял на гласовете се постига 50% увеличение на съветниците, че се не сещам? Ама може и да може. Знам ли ...  :image008: Ще взема да си дам труд да изброя и съветниците и да ти дам хистограмата в цвят.  ???
Е ти съвсем през просото.
Вчера твърдеше за 11% спад при герберите.
 
Но това е без значение.
Кой се интересува от точния брой "съветници".
И ако съотношевието не е 1.86 или колкото е, а 1.46 какво променя това.
Точно така нищо. Абсолютно нищо.
 
С кметовете, особено "видимите" на областните центрове нещата обаче са различни.
Коренно различни.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #869 -: Ноември 04, 2019, 18:38:49 »
България е член на НАТО, партията на Столтенберг е член на ПЕС. Няма конфликт на ценности.

Има конфликт! На мойте ценности, с ценостите на такива като теб, които приемат ценностите на Столтенберг и Станишев за свои.
А, твоите ценности ... Разбирам. Би ли ги конкретизирал с три-четири изречения ?

Извинявам се че се меся, но като начало България е православна.
В допълнение е славянска държава.
 
Може ли едно въпросче, каква работа има България в съюз с рганизаторите на Берлинския конгрес, авторита на Ньойския договор ....
Благодаря предварително  :smokin:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #870 -: Ноември 04, 2019, 18:43:57 »
Може ли едно въпросче, каква работа има България в съюз с рганизаторите на Берлинския конгрес, авторита на Ньойския договор ....
Чака. :smokin:
Ама няма да кажа какво, шото фен-групата пак ще започне да ми пробутва кичозни тениски.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #871 -: Ноември 04, 2019, 18:56:03 »
каква работа има България в съюз с рганизаторите на Берлинския конгрес, авторита на Ньойския договор ....

Уместен въпрос. Хубаво го гледайте Столтенберг и ПЕС - квинтесенция на европейската социалдемокрация, която развърза две световни войни. А сега е на път да развърже и трета. И тея ще ми говорят за "ценности" и некъв цивилинамкъвси избор. Бррр!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #872 -: Ноември 04, 2019, 20:09:00 »
Корнелия Нинова: Промяната започна – тя беше трудна, но вече е необратима
https://www.youtube.com/watch?v=7160KGDEAQ0
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #873 -: Ноември 04, 2019, 20:22:22 »
Имам GOOD NEWS за Асол и съм точно по темата!  :aplause:

Преди малко гледах в "Още от деня" по БНТ с Поли Златарева СТОЯН МИРЧЕВ от БСП, който ми направи изключително приятно впечатление. Точен, но изключително "обран". Който на предизвикателния въпрос на Поли, КОЙ ТОЧНО загуби на местните избори в София, отговори:

Quote (selected)
В София загубиха софиянци.
  :t2017:
P.S. И дан'си помислите, че обръщам резбата!!!  :wacky-3318:

Освен това, там беше и Калин Славов, изпълнителен директор на "Прозрачност без граници" – организация, която е била натоварена с наблюдение на начина, по който се проведоха местните избори. Ще се опитам да обобщя:

Quote (selected)
•   Голям брой на НЕГЛАСУВАЛИТЕ, който на места е довел до участие само на 20-30% от хората.

•   Свободният сив ресурс за купуване на изборите е съсредоточен в сенчестия бизнес. Този път се е стигало до 200 лв. за глас!!!

•   Този феномен не е ограничен единствено до България. Например в Южна Италия има общини, в които изобщо не се провеждат избори. Там се назначава власт.

•   В България няма нищо по-грозно от местните избори!!!
:way_to_go-1308:

« Последна редакция: Ноември 04, 2019, 20:32:59 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #874 -: Ноември 04, 2019, 20:47:52 »
каква работа има България в съюз с рганизаторите на Берлинския конгрес, авторита на Ньойския договор ....

Уместен въпрос. Хубаво го гледайте Столтенберг и ПЕС - квинтесенция на европейската социалдемокрация, която развърза две световни войни. А сега е на път да развърже и трета.
Мики обаче твърди друго ... че нема да дойде оттам ...   :t1818:

А за тениските – баси кича!!!  :t2102:
« Последна редакция: Ноември 04, 2019, 20:53:33 от Джиджи »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #875 -: Ноември 04, 2019, 20:50:20 »
Може ... Набързо ... Да речем, ГЕРБ - от 31,6% (2015) към 31,8% (2019) от действителните гласове, подадени при произвеждане на избора за общински съветници. БСП - от 14% (2015) към 17% (2019). Те така. Да речем. Плюс-минус. Съотношение БСП:ГЕРБ - 2,25 (2015) към 1,86 (2019). Е? Как с 3% увеличение на относителния дял на гласовете се постига 50% увеличение на съветниците, че се не сещам? Ама може и да може. Знам ли ...  :image008: Ще взема да си дам труд да изброя и съветниците и да ти дам хистограмата в цвят.  ???
Е ти съвсем през просото.
Вчера твърдеше за 11% спад при герберите.
 
Но това е без значение.
Кой се интересува от точния брой "съветници".
И ако съотношевието не е 1.86 или колкото е, а 1.46 какво променя това.
Точно така нищо. Абсолютно нищо.
 
С кметовете, особено "видимите" на областните центрове нещата обаче са различни.
Коренно различни.

Аз не съм през просото. Вина нямам, че не четеш с разбиране. И че си лаик-кибик какво е и как работи местното самоуправление.

Първо, 11% спад имат ГЕРБ в своите действителни гласове за листите им, сравнено с 2015. Второ, мъдростите ти по отношение на общинските съвети не ща и да коментирам. Обидно ще ми е. Трето, "видими" са областните центрове за тези в София и другите, в чужбина. За хората в България видимото е пред вратата им, кога излезнат сутрин с метлата да сметат листата опадали. Четвърто, от точния брой съветници се интересуват тези, които са представлявани от тях. Но ти си над тия неща, щото си велик, нали? Пето, не си само ти на тоз акъл. И на нЕкои позитански корифеи толкова им е под шапките.  8)

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7437
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #876 -: Ноември 04, 2019, 21:15:25 »
На мен не ми се подиграват.
Оценен съм, защото съм много кадърен. Уважаван и обичан. От семейство, от приятели, от колеги.
:drooling_bouncy_smileys-959:
« Последна редакция: Ноември 04, 2019, 21:19:40 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #877 -: Ноември 04, 2019, 21:28:22 »
Ама няма да кажа какво, шото фен-групата пак ще започне да ми пробутва кичозни тениски.
Споко, Мики, отделът за борбата с продуктовото позициониране на тениски не дреме!  :t0328:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #878 -: Ноември 04, 2019, 21:28:51 »
Норчо и да се премяташ, и да се подмяташ - това са фактите. Като станеш на моите години, да даде Бог и на теб от същото. Аз съм доволен и спокоен от постигнатото. Ако е писано и имам още сили, ще добавя към стореното. Но сметката и днес ми излиза.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #879 -: Ноември 04, 2019, 21:38:14 »
Quote (selected)
Освен това, там беше и Калин Славов, изпълнителен директор на "Прозрачност без граници" – организация, която е била натоварена с наблюдение на начина, по който се проведоха местните избори. Ще се опитам да обобщя:

Джидже, да видиш, че съм добра. Знайш ли кой беше на мястото на гусина от Трансперънси по-рано? Аре да не съм лоша...името й е гужа Диана Ковачева, същата заместничка на госпожа Мая като омбудсман..и по настоящем :D

Да не ме разбереш погрешно. Не казвам, че човекът не е прав. Просто се опитвам да ти обясня, че поради пресъхване по ред причини на паричния поток, ветропоказателите сменят ориентацията. Въпрос на време е Мони Паси да завърти задника..йованчо кръстев и дайнов отдавна го изпревариха...БХК и даже илян василев се оказаха по-пъргави :nuts:
« Последна редакция: Ноември 04, 2019, 21:41:40 от Асол »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7437
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #880 -: Ноември 04, 2019, 21:52:38 »
Мики обаче твърди друго ... че нема да дойде оттам ...   :t1818:
Мики ще има да взема. Руснаците пак ще проспят началото. За съжаление.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #881 -: Ноември 04, 2019, 22:16:20 »
Мики обаче твърди друго ... че нема да дойде оттам ...   :t1818:
Мики ще има да взема. Руснаците пак ще проспят началото. За съжаление.
Значи ще е Ответно-встречный. Те и без това така си го представят...
Нищо че Върховния вкара едни авангардизми за Первый удар.
Нас тая работа не ни касае. И без това ще ни избият като пилци.
Имаме шанс (за някой и друг ден горница) само ако проспят PGS-а и автоматиката на Периметър работи само останките на РВСН.
А после са на ход хлебарките. :smokin:

Второй удар (Удар возмездия)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #882 -: Ноември 04, 2019, 22:21:02 »
Мики обаче твърди друго ... че нема да дойде оттам ...   :t1818:
Мики ще има да взема. Руснаците пак ще проспят началото. За съжаление.
Значи ще е Ответно-встречный. Те и без това така си го представят...
Нищо че Върховния вкара едни авангардизми за Первый удар.
Нас тая работа не ни касае. И без това ще ни избият като пилци.
Имаме шанс (за някой и друг ден горница) само ако проспят PGS-а и автоматиката на Периметър работи само останките на РВСН.
А после са на ход хлебарките. :smokin:

Второй удар (Удар возмездия)

А ти престани с глупостите за първи удар, война и секакви подобни, щото започна да мязаш на зИП-а и олекваш много...няма толкова луди, особено от изстрадал народ като руснаците, които да ти отговорят на фантазмите
« Последна редакция: Ноември 04, 2019, 22:23:09 от Асол »

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #883 -: Ноември 04, 2019, 22:44:05 »
Асол, имаме принципни разлики със ЗИП-че.
Аз за разлика от него не съм фен на реки от кръв и планини от трупове!
Нещо повече - аз съм възхитен как победиха в Сирия с... буквално с нищо!!! :)
Е, имаше няколко по-сериозни пукалки по брадатите мами, ама то беше показуха. И който трябва, където трябва разбра точно какво имаха изподнадпредвид.
След което продължиха да си точат новите топори, всеки от които много по-лош от другия.
И точно те ни дават надежда че Слънчо ще продължа да изгрява и глобално да ни стопля и нищо друго!
Никакви договори и никакви пазарлъци със западенците не струват и хартията на която са написани. Единствено смъртоносните оръжия. И колкото по-смъртоносни, толкова повече шанс за планетата.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7437
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #884 -: Ноември 04, 2019, 22:57:33 »
няма толкова луди, особено от изстрадал народ като руснаците, които да ти отговорят на фантазмите (към Мики)
Лудите кроят поредния блицкриг срещу Русия. И в техните сметки не влиза оцеляването на славяни и православни. А руснаците ще са глупаци, ако пак оставят да бъдат изпреварени.
« Последна редакция: Ноември 04, 2019, 23:00:42 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #885 -: Ноември 04, 2019, 23:24:30 »
Лудите кроят поредния блицкриг срещу Русия. И в техните сметки не влиза оцеляването на славяни и православни. А руснаците ще са глупаци, ако пак оставят да бъдат изпреварени.
Спокойно бре. Готвят се нещата, нищо няма да изтърват.
Туканка надух на хората главите кви диви милитаристи са, сал ти не разбрал!
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #886 -: Ноември 04, 2019, 23:57:51 »
България е член на НАТО, партията на Столтенберг е член на ПЕС. Няма конфликт на ценности.

Има конфликт! На мойте ценности, с ценостите на такива като теб, които приемат ценностите на Столтенберг и Станишев за свои.
А, твоите ценности ... Разбирам. Би ли ги конкретизирал с три-четири изречения ?

Извинявам се че се меся, но като начало България е православна.
В допълнение е славянска държава.
 
Може ли едно въпросче, каква работа има България в съюз с рганизаторите на Берлинския конгрес, авторита на Ньойския договор ....
Благодаря предварително  :smokin:
Можеш сам да си отговориш, като си припомниш че България доброволно и по собствено желание влезе в този съюз.

Забележка :Според някои генетични изследвания България не е славянска държава.
Забележка2: Виж последния коментар на серж Трой в току-що затворената тема.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #887 -: Ноември 05, 2019, 00:03:30 »
Можеш сам да си отговориш, като си припомниш че България доброволно и по собствено желание влезе в този съюз.
Това не е вярно. Чиста проба лъжа!
Както и забележките ти, ама не ми се занимава и с тях.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7437
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #888 -: Ноември 05, 2019, 00:14:02 »
Според някои генетични изследвания България не е славянска държава.
40-45 % траки, 30-35 % славяни, 10-15 % келти и 5 % малаки.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7437
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #889 -: Ноември 05, 2019, 00:15:09 »
България доброволно и по собствено желание влезе в НАТО.
Референдума да не съм го проспал ?
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #890 -: Ноември 05, 2019, 00:18:47 »
България доброволно и по собствено желание влезе в НАТО.
Референдума да не съм го проспал ?
Не си. Лъжат ни на дребно. Поне спряха да пцуват и да пробутват криви фланелки.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #891 -: Ноември 05, 2019, 07:20:00 »
Според някои генетични изследвания България не е славянска държава.
40-45 % траки, 30-35 % славяни, 10-15 % келти и 5 % малаки.

Викате да си поискаме Константинопол? Щото това е "Втория рим" - империя, основно тракийска.
Гърците са .... персонал по галерите.
 
При сички тея изследвания въпросът е от де са намерили афтентичен трак та да земат генетичен матрял.
Ко беха казалЕ египтиани друга раота.
 
Ся не ми обяснявайте. Наясно съм. Има истина, но не цялата и безусловната. Да кажем така - Дайте ми следващия програмен период аз да определям както реша парите за изследвания и ще получите доказателства че българите произлизат от как беше този любимец на Кайлето, дето контактуват с него.
« Последна редакция: Ноември 05, 2019, 10:19:56 от 66 »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #892 -: Ноември 05, 2019, 07:45:14 »
Quote (selected)
Пето, не си само ти на тоз акъл. И на нЕкои позитански корифеи толкова им е под шапките
Е щом го възприемаш лично ..... спирам.
 
Оставям на теб да обясниш каква е разликата между примерно 3 и 4 "съветника" в 11 членен общински съвет.
Администватна и управленска, щото ли„ностна има, ема и неква "политическа" в смисъл договорки на местно ниво .... За елементите в сиво не ми се коментира, щото не само местните избори са основно клиантелиски и "феодалти" избори, а и практикуването на местната власт.
 
И последно.
Подходът ти, да се концентрираш само в резултати от общински листи и неглизираш тези от кметските е крайно неточен, некоректен и  :t2407:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #893 -: Ноември 05, 2019, 08:41:49 »
Обяснявам ти разликата. Представи си общински съвет, в който никои две политически сили (представителствата им) не могат да формират мнозинство, не всеки три политически сили формират мнозинство, има четири политически сили, които не могат да формират мнозинство. А са общо пет. Прочее, шарен, силно сегментиран общински съвет. И в него си в опозиция на кмета, който, впрочем, не неглижирам като фактор, дори напротив. Очевидно е, че да компенсираш конкурентното му преимущество при формиране на мнозинство в подкрепа на проектите му за решения, се изисква много активна и иновативна работа. Къртовска работа. С пот на чело. И тогава всеки глас ти е на отчет. Не само да прокарваш решения, но и да ги ... блокираш. Защото власт не се взима. Власт се събира. Когато дванадесет години си бил в този режим, както съм бил аз, като председател на групата съветници на БСП и председател на постоянна комисия в общински съвет, това ти е до болка известна практика. Ако щеш вярвай, но с под 20% от състава на общински съвет сме налагали контрол върху работата му. Да, сформирайки мнозинства в опозиция на кмета на общината. Прокарвайки решения или блокирайки такива.

Фокусирам се върху резултата за съветници по една проста причина, която посочих неколкократно - това е ясният индикатор за организационно-политическото състояние на структурите на политическа партия по места. Не изборът на кмет, който е мажоритарен, на два тура. Там действащите фактори са многообразни. Например, доста косвена би била оценка за организационно-политическото състояние на структурите на БСП в София през факта на подкрепата на определящите се като десни избиратели за Манолова - "независим кандидат, с подкрепата на ...". Резултатът от партийния вот - членове и симпатизанти - за листата на БСП е доста по-пряка оценка. По това е глупаво да се спори. И който го отрича, дали на Позитано или тук, става смешен.

п.п. А на конкретния ти въпрос - с 4 от 11 съветника имаш блокираща квота спрямо решения, които се взимат с квалифицирано мнозинство от две трети. При 3 от 11 съветника нямаш такава квота. Разликата не е количествена, а качествена. Например, споразуменията за сътрудничество по чл.63 ЗМСМА. Както и решенията относно собствеността по чл.6 от Закона за общинската собственост - стратегически, ключови. Така и по чл.37 ЗОС. Така и по чл.39 ЗОС. Така и чл.40 ЗОС. Така и по 51б ЗОС. Направи си сам справка за какво става дума, с образователна цел. Което, надявам се, ще те наведе на мисълта, че нещата не са каквито ти изглеждат и да представляваш партията си в органа за местно самоуправление се изисква знание и опит. Восток дело тонкое.  8)
« Последна редакция: Ноември 05, 2019, 08:57:44 от Firmin »

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #894 -: Ноември 05, 2019, 09:44:48 »
Можеш сам да си отговориш, като си припомниш че България доброволно и по собствено желание влезе в този съюз.
Това не е вярно. Чиста проба лъжа!
Както и забележките ти, ама не ми се занимава и с тях.
Вярно е, мики, вярно е. Припомни си историята, не се самозаблуждавай.
За славяните - писах, че има такива теории, нищо повече. Разбирам, че това ранява в сърцето теб и другите, за които се отнася онзи коментар на сержанта, но - факт, има такива теории. Потърси, ако искаш.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #895 -: Ноември 05, 2019, 10:15:36 »
А докът не съм забраил

Дей "Малакия"?

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #896 -: Ноември 05, 2019, 11:08:37 »
Вярно е, мики, вярно е. Припомни си историята, не се самозаблуждавай.

Кое е вярно? Че България била влезнала доброволно в НАТО ли? Коя е тая "България"? Дай ѝ телефона да я питам как една държава може доброволно да направи нещо без да пита народа си за това. Липсата на масова реакция не прави нещо доброволно. Подчинение на принуда, изнуда, измама не узаконява нищо. В гражданското право подобни сделки са невалидни и се унищожават от съда.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #897 -: Ноември 05, 2019, 11:24:08 »
Quote (selected)
В гражданското право подобни сделки са невалидни и се унищожават от съда.

Айде пак се произнесе компетентно. Философ дървен, ти Конституцията си чел ли си я въобще?

Quote (selected)
Чл. 85. (1) Народното събрание ратифицира и денонсира със закон международните договори, които:
1. имат политически или военен характер;
2. се отнасят до участието на Република България в международни организации;

3. предвиждат коригиране на границата на Република България;
4. съдържат финансови задължения за държавата;
5. предвиждат участие на държавата в арбитражно или съдебно уреждане на международни спорове;
6. се отнасят до основните права на човека;
7. се отнасят до действието на закона или изискват мерки от законодателен характер за тяхното изпълнение;
8. изрично предвиждат ратификация;
9. (нова - ДВ, бр. 18 от 2005 г.) предоставят на Европейския съюз правомощия, произтичащи от тази Конституция.
(2) (Нова - ДВ, бр. 18 от 2005 г.) Законът за ратифициране на международен договор по ал. 1, т. 9 се приема с мнозинство две трети от всички народни представители.
(3) (Предишна ал. 2 - ДВ, бр. 18 от 2005 г.) Ратифицираните от Народното събрание договори могат да бъдат изменяни или денонсирани само по реда, посочен в самите договори, или в съответствие с общопризнатите норми на международното право.
(4) (Предишна ал. 3 - ДВ, бр. 18 от 2005 г.) Сключването на международни договори, които изискват изменения в Конституцията, трябва да бъде предшествано от приемането на тези изменения.

И не, не е гражданското право. Публичното право е. Международното право е. Международно публично право. И конституционното право. Все чужди тебе материи.  :m1708:


Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #898 -: Ноември 05, 2019, 11:37:38 »
Мое ли едно въпросче?
Как акт на Суверена, изразен с референдум може да се отмени с нещо друго освен с нов акт?
Ми тва протирореми на чл.1 на настоящата конституция, също  :nuts:
 
А кат "конституционалист" не ти ли направи впечатление прякото противоречи на алинея 1 и девет в цитирания от теб текст?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #899 -: Ноември 05, 2019, 11:49:00 »
Quote (selected)
А кат "конституционалист" не ти ли направи впечатление прякото противоречи на алинея 1 и девет в цитирания от теб текст?

Не са алинеи, точки са. И се тълкуват систематично с текста на ал.2 от същия член, определящ квалифицирано мнозинство. И няма противоречие, а напротив. Защото систематичното тълкуване е свързано и с текста на

Quote (selected)
Чл. 5. (1) Конституцията е върховен закон и другите закони не могат да и противоречат.
(2) Разпоредбите на Конституцията имат непосредствено действие.

(3) Никой не може да бъде осъден за действие или бездействие, което не е било обявено от закона за престъпление към момента на извършването му.
(4) Международните договори, ратифицирани по конституционен ред, обнародвани и влезли в сила за Република България, са част от вътрешното право на страната. Те имат предимство пред тези норми на вътрешното законодателство, които им противоречат.
(5) Всички нормативни актове се публикуват. Те влизат в сила три дни след обнародването им, освен когато в тях е определен друг срок.

Сега иде ред да питаш как не могат да противоречат, пък ако противоречат са с предимство. А отговорът е, че за да бъдат с предимство трябва да са ратифицирани по конституционния ред - със закон за ратификация. А този закон, като всякой друг, не може да противоречи на Конституцията. Те така.  :cool-1084: