Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 15:09:09

Автор Тема: А Той рече: Тогава отдавайте Кесаревото на Кесаря, а Божието на Бога.  (Прочетена 102444 пъти)

0 Потребители и 11 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
И защо за нас тези времена са били наречени ЗАСТОЙНИ?

Терминът "застой" е измислен по време на перестройката от Яковлев и компания, за да описват периода на Брежнев. Той касае СССР. И догега никой не е обяснил какво значи "застой", след като тогава икономиката на СССР е правила по 6-7% годишен ръст. Естествено, всички безмозъчни папагали, като си харесат някоя модерна думичка, почват да я повтарят под път и над път.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Ай ,че се отплеснах.... тя ,пък Джиджи имала логорея , нямаш Джиджи ,  ей на туй мойто му се вика логорея!!!
:b0205:

Тук, в "Керпеден", логорея имат 3-ма души: Фирмин-а, Ной-ка, а вече – и ти.  :D

А ти прочете ли вчерашния ми коментар, дедо Керпи, където те питам, дали мога да те наричам така?

И още по-важно!!!

1. Където те поздравявам за прекрасния аватар с бела риза и вратовръзка – ааааТски е изискан!  :aplause:
А ако некой ден решиш да го смениш, разрешавам само с бела риза и папЬОнка!!! :smile-1081:

2. И където поздравявам и сина ти за ПРЕКРАСНИЯ ЕТИКЕТ на рекламираното от него вино.
Требе да се опита – некой ден в твойта кръчма ...   :roll-1076:
« Последна редакция: Декември 05, 2019, 13:05:17 от Джиджи »

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Последните години от Брежневата епоха бяха не просто застой, а истинско блато.
Най-вече в съзнанието на съветските хора -  апатия, демотивация, обезверяване...
 Заради това приеха с ентусиазъм квази-реформите на Андропов.
Да не говорим три години по-късно, когато Горбачов стана Генерален секретар, а Елцин  - първи секретар на Московския горком. Хората бяха петимни на видят и да чуят нещо ново, различно, добро...
« Последна редакция: Декември 05, 2019, 13:26:34 от Bacho Кольо »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил

И защо за нас тези времена са били наречени ЗАСТОЙНИ?  :image008:


Ако успееш да решиш следната задача, ще можеш да си отговориш на въпроса, който задаваш: един фермер имал 100 овце, 40 крави и 20 коня. Колко овце, крави и коне ще има фермерът, ако започнем овцете да наричаме коне, конете -- крави, а кравите -- овце?

Та ако стигнеш до верния отговор, ще разбереш и защо тези години се наричат застойни  :m1731:

А как седи тез дни въпросът с бройката на овцете, кравите и конете, драги - ако щеш наричай ги и водни кончета и божи кравички?  ??? Айде животновъдството да го оставим, че ти е далеч ...

Във времената на "застоя" на колко години бяхме след водещите в твоята област? Днес как е, прочее?  ???

Е, явно и ти си пропуснал да решиш задачата :)

Между другото, чукаш на отворена врата в момента ;)
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Ай ,че се отплеснах.... тя ,пък Джиджи имала логорея , нямаш Джиджи ,  ей на туй мойто му се вика логорея!!!
:b0205:

Тук, в "Керпеден", логорея имат 3-ма души: Фирмин-а, Ной-ка, а вече – и ти.  :D

Хайде преценката за това, кое е логорея и кое не, да я оставим на администраторите и модераторите, става ли?

Quote (selected)
1. Където те поздравявам за прекрасния аватар с бела риза и вратовръзка – ааааТски е изискан!  :aplause:

А ти видя ли какво точно представлява „вратовръзката“ :m1731:
the lamers club honourable member …

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил

И защо за нас тези времена са били наречени ЗАСТОЙНИ?  :image008:


Ако успееш да решиш следната задача, ще можеш да си отговориш на въпроса, който задаваш: един фермер имал 100 овце, 40 крави и 20 коня. Колко овце, крави и коне ще има фермерът, ако започнем овцете да наричаме коне, конете -- крави, а кравите -- овце?

Та ако стигнеш до верния отговор, ще разбереш и защо тези години се наричат застойни  :m1731:

А как седи тез дни въпросът с бройката на овцете, кравите и конете, драги - ако щеш наричай ги и водни кончета и божи кравички?  ??? Айде животновъдството да го оставим, че ти е далеч ...

Във времената на "застоя" на колко години бяхме след водещите в твоята област? Днес как е, прочее?  ???
И коя таз област?
Ако визираш елекроника тогава сме призвеждали па и изнасяли далеч-далеч по голям асортимент. Вкл. и военна елекроника.
Впрочем това без поправка на тема национален и брутен продукт.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Последните години от Брежневата епоха бяха не просто застой, а истинско блато.
Най-вече в съзнанието на съветските хора -  апатия, демотивация, обезверяване...
 Заради това приеха с ентусиазъм квази-реформите на Андропов.
Да не говорим три години по-късно, когато Горбачов стана Генерален секретар, а Елцин  - първи секретар на Московския горком. Хората бяха петимни на видят и да чуят нещо ново, различно, добро...
:way_to_go-1308:

Точно това очаквах да чуя – за ТАМ ...  :D

Щото май положението ТУК не беше много по-различно.  :cool-1084:

А сега очаквам некой да се престраши и да разкаже КАК СТОЯТ НЕЩАТА днес у нас.
 :m1731:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Ако имаш предвид че примерно либхер има завод за ладилници......
Ми имам 40-50 годишен "мраз" дето си работи като пушка. Един "либхер" колко ще изкара?
Гаранцията, пет, десет?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Ай ,че се отплеснах.... тя ,пък Джиджи имала логорея , нямаш Джиджи ,  ей на туй мойто му се вика логорея!!!


Тук, в "Керпеден", логорея имат 3-ма души: Фирмин-а, Ной-ка, а вече – и ти.

Хайде преценката за това, кое е логорея и кое не, да я оставим на администраторите и модераторите, става ли?
:t1817:

Quote (selected)
Quote (selected)
1. Където те поздравявам за прекрасния аватар с бела риза и вратовръзка – ааааТски е изискан!

А ти видя ли какво точно представлява „вратовръзката“ :m1731:

Чак сега се вгледах – и да, тук става!!! :t0328: 
« Последна редакция: Декември 05, 2019, 14:21:40 от Джиджи »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
... даже бях чула от Любомир Левчев, че синът му е ултраляв, чегеварист
много е комфортно да си дъщеря на министър от онова време, син на член на политбюро на БКП и да си сталинист, чегеварист,


Заинтригува ме, признавам!
 Умрем да знам коя "дъщеря на министър от онова време" или пък "син на член на политбюро на БКП" е сталинист или  чегеварист?

Колкото до Владимир Левчев, не знам какво е говорил баща му за него, но това , което виждам е по-скоро обратното на това, което твърдиш ти.

аз мисля,че отдавна пишеш в стария и новия форум, знаеш за съфорумката ни сталинистка
а срещата ми с Левчев беше много отдавна , бях ученичка още мисля, тогава  чух от него за Владимир
нямам против, нека всеки е какъвто си иска, но аз го смятам за поза

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Последните години от Брежневата епоха бяха не просто застой, а истинско блато.
Най-вече в съзнанието на съветските хора -  апатия, демотивация, обезверяване...
 Заради това приеха с ентусиазъм квази-реформите на Андропов.
Да не говорим три години по-късно, когато Горбачов стана Генерален секретар, а Елцин  - първи секретар на Московския горком. Хората бяха петимни на видят и да чуят нещо ново, различно, добро...

Не забравяш ли за най-важното -- споразумението от Бретън Ууд, което даде възможност на САЩ да дишат далеч по-спокойно от съветските ръководители от онези времена?
the lamers club honourable member …

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Лили
Ровете се. Търсете.
Сигурен съм че ще намерите това което искате да намерите.
Но накрая все пак се попитайте защо по дяволите ги няма 2 000 000 млади и умни хора в България?

А, и на тоя въпрос исках да потърсим оДговор.

Само че, ако може, без Ницше!!! ;) :P :-\
и със, и без Ницше отговорът е само един -защото отвориха границите за пътуване, защото има работа навън и защото да пътува и да търси е основата на човешката природа
не без значение е, че за пет години пред 90-те около милион души у нас са загубили работата си и вероятно доста от тях са потърсили път навън
тези, които сега са навън  обаче , не са същите от тогава, тези са други хора ,с други качества

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
... даже бях чула от Любомир Левчев, че синът му е ултраляв, чегеварист
много е комфортно да си дъщеря на министър от онова време, син на член на политбюро на БКП и да си сталинист, чегеварист,


Заинтригува ме, признавам!
 Умрем да знам коя "дъщеря на министър от онова време" или пък "син на член на политбюро на БКП" е сталинист или  чегеварист?

Колкото до Владимир Левчев, не знам какво е говорил баща му за него, но това , което виждам е по-скоро обратното на това, което твърдиш ти.

аз мисля,че отдавна пишеш в стария и новия форум, знаеш за съфорумката ни сталинистка
а срещата ми с Левчев беше много отдавна , бях ученичка още мисля, тогава  чух от него за Владимир
нямам против, нека всеки е какъвто си иска, но аз го смятам за поза

Нямам намерение да споря тук с теб, Лили, но, както писах по-горе, Владимир Левчев съм го виждала да говори два пъти на живо. А мисля, че съм го меркала и по телевизора. Държи се съвсем естествено, без никаква поза.

И едва ли не съжалявам за това, че когато преди време едно приятелче ми направи профил във Фейсбук, оттам се опитаха да ме свържат точно с него – вероятно защото ми е от махалата.  :D

А аз този профил не съм го ползвала нито веднъж. Защото, поне за мен, по-голяма простотия от Сураттефтеря няма ...

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Но накрая все пак се попитайте защо по дяволите ги няма 2 000 000 млади и умни хора в България?

Много просто - щото са като крокодила, дето е повече дълъг, отколкото зелен.  :nuts:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Лили
Ровете се. Търсете.
Сигурен съм че ще намерите това което искате да намерите.
Но накрая все пак се попитайте защо по дяволите ги няма 2 000 000 млади и умни хора в България?

А, и на тоя въпрос исках да потърсим оДговор.

Само че, ако може, без Ницше!!!

и със, и без Ницше отговорът е само един - защото отвориха границите за пътуване, защото има работа навън и защото да пътува и да търси е основата на човешката природа
:t2626:

Тук не се свеждат нещата само до пътуване, Лили. Защото човек пътува предимно за кеф!!! :ive_got_it-1379:

Виж, по-долу си дала донякъде отговор на тоя въпрос, който отговор аз ще се опитам да допълня – естествено доколкото мога.

Quote (selected)
не без значение е, че за пет години пред 90-те около милион души у нас са загубили работата си и вероятно доста от тях са потърсили път навън

Тези над 2 000 000 души са напуснали домовете си, т.е. ЕМИГРИРАЛИ СА. А не е лесно за никого да напусне дома си.

И защо са емигрирали? Защото тук не им харесва.

А защо не им харесва? Защото нямат перспектива за развитие /вземи например Асол!/.

А нямат перспектива, защото тук не се случва нищо. Защото държавата е оставена на самотек в ръцете на един единствен човек, който не знае какво да прави с нея.  :nuts:

А за некво стратегическо мислене или реформи ... просто няма смисъл да говорим.

Затова!!!  :t2412:

« Последна редакция: Декември 05, 2019, 15:21:15 от Джиджи »

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
 
 

 
Quote (selected)
 

А нямат перспектива, защото тук не се случва нищо. Защото държавата е оставена на самотек в ръцете на един единствен човек, който не знае какво да прави с нея.  :nuts:

А за некво стратегическо мислене или реформи ... просто няма смисъл да говорим.

Затова!!!  :t2412:
А-а-а,не!!!
Amicus Plato, sed magis amica veritas!
Тази държава е "в ръцете на този човек" от 2005. С някои важни но съществени прекъсвания!!! А двадесет години приблизително преди това младежите и "жадните " за свобода вече бяха офейкали. Той ,че Баце не е стока  не е ама и тъй ангро не бива според мене си.Не е редно да се стоварва всичко върху него. Той каквото можа направи. Т.е. анализът на това твърдение от моя страна не е съвсем положителен поради посочените причини.


Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
това от снощи при кикириза. Линкче искаш ли?
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
това от снощи при кикириза. Линкче искаш ли?

Нали се разбрахме да се трепем с ножове. Ти пак нечестно играеш и ми пробутваш вредно за здравето видео. Не е хубаво така.  ;D

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Последно с ножове ли? Тихо да не чуе Нойя! :)
Е поне имаш екстрите на записа - да спираш да си починеш, да събереш силици и пак. А мене питаш ли ме на живо на един дъх, че и без реклами...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
  Виртуални целувки за Битанем, Ной, Лили и Трой.. Заради темата..
       Джиджа да поака  още за милувка..
  На дедо Керпи стискам крепко ръка.. Той си е .. оригиналът..  Керпеден Баба..

  ППчетери деня  се втурвах тука , па не ме пускаше ваджиската сайта..

 

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
аз мисля,че отдавна пишеш в стария и новия форум, знаеш за съфорумката ни сталинистка
а срещата ми с Левчев
Владимир Левчев ми е от безинтересните типажи.

Колкото до Дорис, тя въобще не влиза в твоя калъп. Защото  неколкократно е писала с какви надежди и  ентусиазъм е възприела първоначалното СДС, как постепенно се е разочаровала от всичко това което ни се стовари на главите и какъв път е минала , за да стигне дотам,  да промени отношението си към Сталин.
Прочее, подобни трансформации претърпяха не един или двама мои познати и приятели. Чак отявлени сталинисти не станаха, но пък промениха мнението си към близкото ни минало от тотално отричане към едно нормално и даже положително отношение.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Quote (selected)
Колкото до Дорис, тя въобще не влиза в твоя калъп. Защото  неколкократно е писала с какви надежди и  ентусиазъм е възприела първоначалното СДС, как постепенно се е разочаровала от всичко това което ни се стовари на главите и какъв път е минала , за да стигне , за да промени отношението си към Сталин.
Ами не казаха -
Искате ли бездомници
искате ли клошари,
искате ли безработни,
........

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Прочее, подобни трансформации претърпяха не един или двама мои познати и приятели. Чак отявлени сталинисти не станаха, но пък промениха мнението си към близкото ни минало от тотално отричане към едно нормално и даже положително отношение.
Бачо, пиши ме и мен в тая групичка с твойте приятели. По принцип от към десни идеи бързо се проветрих.
От към Сталин нямах и нямам проблеми - твърде много знаех още от малък, който иска да си го мрази. А по принцип харесвам и Хрусчов, може и да е бил прост украински селянин, но също е направил вжни неща.
И все пак клъвнах на кукичката за ЕС - абе да влизаме, те европците ше ни оправят.
Е, оправиха ни... Ма то е друга тема.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
който иска да си го мрази.

Да си го мрази, но от какви позиции ще го мрази? От либерални, социал-шовинистични позиции? Като какъв раглеждат Сталин? като некъв селски кмет или като ръководител на държава, заплашвана от външни и вътрешни врагове. какво е трябвало да прави Сталин? Да ги гали с перце и да разруши държавата ли?

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Quote (selected)
какво е трябвало да прави Сталин?
Ти пък.
Ми белязания им е знаме.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Последно с ножове ли? Тихо да не чуе Нойя! :)
Аз съм човек кротък и миролюбив, но лопатката за торта ми е подръка винаги! Като оня брониран влак, нали се сещате!  :t0120:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Ми белязания им е знаме.

Знаме е. Всички, дето се правят на големи исторически анализатори, всъщност не разбират нищо от история. За историческите събития и за историческите личности не се съди от днешни конюнктурни идеологически или намкви си позиции, а според конкретната историческа обстановка, в която се е случило събитието, или е живяла личността. Ако наистина претендираш, че знаеш история, влизаш в ботушите на Сталин, преценяваш конкретната историческа обстановка, вътрешна, външна, виждаш какви опсности за държавата си е трябвало да преодолява - и тогава съдиш. Но от тази позиция, а не от твойта.
Великите държавници се съдят по това какво са направили за народите си, а не колко хора са вкарали в затвора. Сталин спаси държавата си от унищожение, индустриализира я, даде ѝ атомни бомби и ракети, направи я истинска велика сила. Какво значение има кой е пратил в лагер? Щото по тоя аршин нашият цар Борис 1 е долен сатрап и убиец на деца. Не стига че въвел неква чужда за нашите предци религия, ами убивал всеки, който не я харесва. Накрая затрил и намколко си боляри, барабар с целите им семейства. Как звучи тази интерпретация, а?

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Ега я у държавата, ако Тоз и е башът десет години и отгоре!  :pissed-891: :t2412:
От такова брашно - такъв хляб,  Firmin ! Ти какво очакваш,  Монтескьо или Жан Жак Русо да ни води напред.Караме я по схемата " Хакай ,Жилязко аз съм нещастна, моя й дюлгерин в Англия ,  после ша цалуваме!!!"А утре!?! Няма утре!!! Днес и веднага!!!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Quote (selected)
Ако си напълно материално задоволена - ОК, но уточнявай тези неща, за да знаем с кого говорим. Сит на гладен не вярва и в България не живеят само гринговци и жижита.

Тук съм съгласна с Маркс Отвратий Компликациус. :)
Ако си ляв, ако ще да си сит "по горло, до подбородка", мислиш и за другите, не ти харесва наоколо да има бедни. За мен това е основната характеристика на левите. В емпатията и солидарността левите си приличат с християните, преди това с питагорейците, сигурно назад чак до времето на динозаврите се делят така хората.

Не че имам нещо против Гринго и Жижи, но са типични десни. Нормално десни де, не крайнодесни. Крайнодесните май също са за солидарността и социалното равенство, но изключват решително големи групи от мечтания си рай.
« Последна редакция: Декември 05, 2019, 19:01:57 от Banshee »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Това с левите и десните съвсем ми се оплете.
Милиардери, жалеят за социална справедливост и буквално леви нрави.
Бедни и безработни са фенове на "американската мечта"и забогатяване по всевъзможни начини стига да не им се налага да станат буквално леви ( повечето).
Ляво дясно, кое ляво кое дясно?
Ваше или мое? :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: Banshee
Ако си ляв, ако ще да си сит "по горло, до подбородка", мислиш и за другите, не ти харесва наоколо да има бедни. За мен това е основната характеристика на левите.

 :way_to_go-1308:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Ми белязания им е знаме.

Знаме е. Всички, дето се правят на големи исторически анализатори, всъщност не разбират нищо от история. За историческите събития и за историческите личности не се съди от днешни конюнктурни идеологически или намкви си позиции, а според конкретната историческа обстановка, в която се е случило събитието, или е живяла личността. Ако наистина претендираш, че знаеш история, влизаш в ботушите на Сталин, преценяваш конкретната историческа обстановка, вътрешна, външна, виждаш какви опсности за държавата си е трябвало да преодолява - и тогава съдиш. Но от тази позиция, а не от твойта.
Великите държавници се съдят по това какво са направили за народите си, а не колко хора са вкарали в затвора. Сталин спаси държавата си от унищожение, индустриализира я, даде ѝ атомни бомби и ракети, направи я истинска велика сила. Какво значение има кой е пратил в лагер? Щото по тоя аршин нашият цар Борис 1 е долен сатрап и убиец на деца. Не стига че въвел неква чужда за нашите предци религия, ами убивал всеки, който не я харесва. Накрая затрил и намколко си боляри, барабар с целите им семейства. Как звучи тази интерпретация, а?
Аз си мисля , истинската история няма какво да се анализира, а трябва да се чете внимателно и да се пише още по внимателно. Уви , не става ! Кой както му отърва осветлява каквито си събития харесва и претендира за исторически принос.Историците са като ония слепци ,дето пипали слона от различни страни и го описвали. Историята не е роман , а съвокупност от дати и събития свързани с тия дати и хората причина за тези събития.  Но да седнат да ми  измислят кой какво искал да направи ,обаче не станало и се случила Вартоломеевата нощ, примерно  или клането в Нанкин.Сталин изтрепа маса народ и постигна чудеса .Факт. Въпросът е дали обществото ,страната приемат цената за правилна. Оказва се обаче , че я  питат постфактум! За мен историята  не е наука  защото  няма правила ,няма закони  като природните науки да речем. Както казах по- горе всеки пише и брише и има претенции ,че е написал истинската история . Че каква е тази наука дето всеки ден е различна!! Просто сфера от човешкото познание с елементи на регистрация и оценка. Особен модел счетоводство. Полезна е , няма спор , ма кое му е научното. Хипотези , хипотези на база намерени бележки ,предмети и какво ли не и айде да фантазираме какво е било преди пет хиляди години... Ми всичко е било,каквото им дойде на уста и перо... такива идиотски исторически книги има ,че свят да ти се завие...Съжалявам , ако засягам някои историци. Мнението ми е лично и нямам предвид конкретни лица!!!

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Ив. Костов:

"Дясното поставя акцент върху ценността на собствеността и сигурността. Лявото поставя акцент върху ценността на справедливостта и солидарността."
« Последна редакция: Декември 05, 2019, 19:19:43 от Bacho Кольо »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
 :way_to_go-1308:

Обаче:

Quote (selected)
Ми всичко е било,каквото им дойде на уста и перо... такива идиотски исторически книги има ,че свят да ти се завие.

Радвай се че едно друго К не те чете да ти обясни, че всичко е било така само в твоя триизмерен прозорец.
На другия N мерния се виждат всички "истини" на всички "историци".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Ив. Костов:

"Дясното поставя акцент върху ценността на собствеността и сигурността. Лявото поставя акцент върху справедливостта и солидарността."

Това значи ли, че лявото не е сигурно, а дясното не е справедливо?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: buratinob
Това с левите и десните съвсем ми се оплете.
Бедни и безработни са фенове на "американската мечта"и забогатяване по всевъзможни начини  ...

Toва е проблемът и на бълг. народ. Погрешно се мисли, че българите, щом са бедни (в огромната си част), значи са леви (политически). Всъщност почти всички българи са десни, защото са много завистливи и крайни егоисти, и искат да са богати, отгоре, а на другите - майната им. Мечтата на българина никога не е била всички да са добре и да са равни, а точно обратното - той да е чорбаджия, а другите да са му ратаи и да му се молят. По времето на соца българинът се преструваше, говореше политкоректно (за онова време) и не смееше да се разбунтува, и сега пак прави същото. Когато българинът псува върхушката, че крадяла, той не се ядосва, че някой краде, а че не е на неговото място.
Та така, не чакайте социална. революция от българина и борба за справедливост. Борбата на българина е за кокала. Заради този кокал ще си мълчи, ще лъже, ще угодничи, ще порти по-устатите и ще предателства.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
:way_to_go-1308:

Обаче:

Quote (selected)
Ми всичко е било,каквото им дойде на уста и перо... такива идиотски исторически книги има ,че свят да ти се завие.

Радвай се че едно друго К не те чете да ти обясни, че всичко е било така само в твоя триизмерен прозорец.
На другия N мерния се виждат всички "истини" на всички "историци".
Чакам я ази ,ма не довадя таз Йованка.  Толкова весело е с нея... :way_to_go-1308:

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Чакам я ази ,ма не довадя таз Йованка.

Да си призная, тя се появи, ама малко я настъпихме.
Особено аз. :walking_home_crying-1328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Не, българите като отделни личности са пребладаващо свестни, но като общество не ни се получава. Аз си го обяснявам така: социализмът хванал бедните у нас, нахранил ги, облякъл ги, образовал ги, дал им самочувствие и те взели, че одеснели масово.
Защо това не се е случило на руснаци, кубинци или сърби не знам, може би все пак трябва да признаем и някаква генетика...  :image008:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Сталин изтрепа маса народ и постигна чудеса .Факт. Въпросът е дали обществото ,страната приемат цената за правилна.

По времето на Сталин са я приемали. Народът е стоял зад него. Това е важно и трябва винаги дебело да се подчертава : по времето на Сталин, народът е стоял зад него. А не какво смята за Сталин некой сополив либерал. И защо само Сталин и винаги Сталин? Излиза, че в цялата човешка история единственият държавник, който "трепал хора" е Сталин. Ама, какви хора - няма значение. И Френската революция изтрепа сума ти народ, но никой не го дъвче от сутрин до вечер и постоянно я величаят. Наполеон не е ли трепал хора? Цезар колко народ е изтрепал? Някой кахъри ли се за галите? Нема нужда да изброявам.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Не мисля, че е генетика.
Върти ми се в главата едно друго - евгеника.
Само че обратна.
Пет века читавите българчета еничарчета, девойките ханъми.
После стотина години за възстановяване на генофонда и сега пак.
2 000 000 смята Джиджи, може и да е права.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Генетика и влияние от околните, но няма как да измерим кое каква част е от народопсихологията ни.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
но като общество не ни се получава.

Диалектика! Ако българите са били общество - отдавна да ги няма. Оцелели са под чужда власт единствено като индивиди. най-лошите човешки качества са ни спасили, но са останали завинаги. Затова нямаме сериозни въстания и борби за национално освобождение, защото те се правят от осъзнато общество и носят много жертви.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Не, българите като отделни личности са пребладаващо свестни, но като общество не ни се получава. Аз си го обяснявам така: социализмът хванал бедните у нас, нахранил ги, облякъл ги, образовал ги, дал им самочувствие и те взели, че одеснели масово.
Защо това не се е случило на руснаци, кубинци или сърби не знам, може би все пак трябва да признаем и някаква генетика...  :image008:
И аз мисля ,че българите са хубави хора , не са някои разбрани...
А по отношение на  леви и десни...ами туй са само етикети, като тези в аптеките : Venena A и Venena B ,, които плашат хората но изглеждат тайнствено , в повечето  случаи са изпразнени от съдържание ,поне за България . Най трудната работа у нас е да обясниш кое е ляво , кое е дясно ....каквото и да каже човек е сбъркал.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: Banshee
Защо това не се е случило на руснаци, кубинци или сърби не знам,
може би все пак трябва да признаем и някаква генетика...  :image008:

Анонимус може да каже как е при руснаците, Фирмин - за гърците, Ноя - за канадците и т.н..
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Quote (selected)
Затова нямаме сериозни въстания и борби за национално освобождение, защото те се правят от осъзнато общество и носят много жертви.

Ти виж колко българи са били готови да леят кръвта си за другите преди и по време на втората световна. И то образовани млади хора с бъдеще, като Адалберт Антонов например, за които не е да кажеш, че са били прости и наивни, като за балканските войни и първата световна.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Ноя - за канадците и т.н..

Това е голяма грешка.
Сега ще ти скочат да ти разясняват етноси, националности, религиозни, сексуални и други "особености на Канада". :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Quote (selected)
Фирмин - за гърците,

За гърците и аз мога да ти кажа, макар че не искам да дразнителствам... :) Обратното на нас - богати по нашите разбирания, но леви по разбирания, даже и десните.
« Последна редакция: Декември 05, 2019, 19:53:18 от Banshee »

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Kerpeden, много оригинален аватар.  :way_to_go-1308:

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Сталин изтрепа маса народ и постигна чудеса .Факт. Въпросът е дали обществото ,страната приемат цената за правилна.

По времето на Сталин са я приемали. Народът е стоял зад него. Това е важно и трябва винаги дебело да се подчертава : по времето на Сталин, народът е стоял зад него. А не какво смята за Сталин некой сополив либерал. И защо само Сталин и винаги Сталин? Излиза, че в цялата човешка история единственият държавник, който "трепал хора" е Сталин. Ама, какви хора - няма значение. И Френската революция изтрепа сума ти народ, но никой не го дъвче от сутрин до вечер и постоянно я величаят. Наполеон не е ли трепал хора? Цезар колко народ е изтрепал? Някой кахъри ли се за галите? Нема нужда да изброявам.
Нямали са нито право на избор , нито алтернатива. Но такива са били условията тогава. Абсолютно вярно е за останалите "трепачи на народи"  Пи Ар-ът не е от вчера....само победите и възходът се гледат всичко останало са колатерал демиджес или опираме до това ,че : Целта оправдава средствата! без да забравяме и другата архицинична формулировка: " Париж си струва една меса!!" или " Карайте наред ,Бог ще познае своите!"
Зависи от коя камбанария гледаш , какъв цвят е камбанарията и каква табелка има на вратата . И всичко е просто и ясно . Няма защо? Има : Ай стига , ве!!!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: Banshee
За гърците и аз мога да ти кажа, макар че не искам да дразнителствам... :)

Няма за какво да се дразня. И аз имам лични впечатления от гърците, но в ограничен аспект.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Нямали са нито право на избор , нито алтернатива.

Всъщност са имали. Болшевиките побеждават в Гражданската война, защото селяните застават зад тях. И срещу белите. Това е исторически факт. Който показва, че са имали алтернатива и избор.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Великата Отечествена също са имали избор. Как не са ги къпали немците - предайте се бе, при нас е кеф.
Не, бой до дупка. И после пак до последна капка кръв.
И сега имат избор - Нахални като слънце. Ама са се строили зад Върховния и точат топорите.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Който показва, че са имали алтернатива и избор.

Погледнато така всички имаме неограничен избор.
У дома и аз съм победил ( щото жената е на женско парти, като се върне ще видим).
Мога да правя каквото си искам, обаче комшията не мисли така та ще трябва да се съобразя с близкия космос.
Победили у дома, загубили световната война.
Какъв избор са имали?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Джиджи много се натиска за религиозно обучение.
Е имаше такова, повечето от нас списващите във форума са плод на такова обучение.
Ако някой си мисли, че 10 дете може да направи правдив анализ на теорията на Маркс, Енгелс и Ленин или на джедъра си е формен дебил.
Нас ни възпитаваха в една догма, сега проповядват друга.
Религиозно, по-слабите се фанатизират, някой успяват да се абстрахират от мейнстрийма, но са малко. Те са "луди", тях са ги затваряли разпъвали, изгаряли или изтриват сега от ФБ.
Лудите да са живи!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Погледнато така всички имаме неограничен избор.

Е, как да го погледнеш в една Гражданска война?

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Гражданската война е едно малко събитие на фона на процесите развиващи се след Първата световна война по света.
Ако мога да перефразирам един цитиран холивудски актьор:
Голяма крачка за Русия,малка за човечеството.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Quote (selected)
Е имаше такова, повечето от нас списващите във форума са плод на такова обучение.

Хм, който си е карал детството по времето на Сталин, може. За нас, по времето на "застоя", (правилното име е "разведряването") по-скоро беше като часовете по пеене, не го приемахме много насериозно Едва доста след това осъзнах какво са ни говорили.

Не знам Асол как не реагира, като я прати Жижи да е карала детство по времето на Сталин.  ;D

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Нещо от това фоново напяване остава в главата.
Никой от нас не е живял изолиран в пещера, а и там ги намират според старите писания.
Не вярвам да има живи от времето на Сталин.
Виж от времето на елинските ценности мисля, че имаме несмъртни.
ЕС е вреден за вашето здраве!