Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 16, 2024, 17:12:30

Автор Тема: САЩ  (Прочетена 545449 пъти)

0 Потребители и 29 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2100 -: Януари 17, 2021, 12:30:19 »
Quote (selected)
Новоизбраният президент на САЩ Джо Байдън обеща да подпише серия от укази още през първия си ден на поста, в сряда, предадоха Асошиейтед прес и Франс прес.
С тях той ще встъпи отново Америка в Парижкото споразумение за климата, заяви снощи началникът на канцеларията на бъдещия президент Рон Клайн. С това ще започне 10-дневна серия от декрети, с които Байдън ще се опита да промени курса след президентството на Доналд Тръмп.
....
Използването на президентски укази избягва необходимостта да се изчаква одобрение от двете камари на Конгреса на САЩ, отбелязва АФП. Освен това така Сенатът на САЩ ще може да се посвети изцяло на процедурата по импийчмънт на Тръмп.
https://www.manager.bg/goreshchi-tochki/baydn-podpisva-seriya-ot-ukazi-oshche-v-prviya-si-den-kato-prezident
Ще бъде феерично.
Либерастите са освирепели няма да оставят необърнат камък.

Абе той – бае ти Тръмп, е малко труден за обръщане, като голем камък ... :D

Ама ти не бери грижа, ше обърнат и него ...  :too_happy-1067:



Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8076
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2101 -: Януари 17, 2021, 12:42:54 »
Тея са по зле и от наште седерунгели.
Нема забравя седерунгелите спечелии избори, напраили правителство .... и както както ломотят нещо в Парламента, некой казва "баретите идват". При което сичкуту управляващ дупетат скача и хуква в паника към изхода ....  :yes-1289:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2102 -: Януари 17, 2021, 13:46:35 »
Тея са по зле и от наште седерунгели.
Нема забравя седерунгелите спечелии избори, напраили правителство .... и както както ломотят нещо в Парламента, некой казва "баретите идват". При което сичкуту управляващ дупетат скача и хуква в паника към изхода ....
:D

А пък тъй като отвъд Големата локва не са седерунгели, виж за какво са се сетили:

Quote (selected)
Засилени мерки за сигурност влязоха в сила във Вашингтон
17 Ян. 2021 г.



Между 15,000 и 25,000 войници от Националната гвардия са разположени в столицата на САЩ - около 10 пъти повече от наличните войски на страната в Афганистан.

За момента мисията на военните се ограничава до логистична подкрепа на местната полиция и те ще бъдат оторизирани "само в краен случай" да извършват арести, ако ситуацията излезе извън контрол.

Десетки улици в центъра на града са затворени за движение. На места булевардите са преградени. Конгресът е ограден с бодлива тел. По автобусните спирки са поставени снимките на издирвани американци-екстремисти. Полиция проверява документите дори на излизащите от града.

https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/zasileni-merki-za-sigurnost-vlyazoha-sila-vuv-vashington
:too_happy-1067:

P.S. На вниманието на Ной!

В оригинала горният текст представлява само ЕДИН ПАРАГРАФ. Разделила съм го за по-голяма прегледност.

Затова МОЛЯ да не се пипа!!!!!!
:nuts:

« Последна редакция: Януари 17, 2021, 13:50:31 от Джиджи »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8076
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2103 -: Януари 17, 2021, 14:30:03 »
Мда. Шубето е голем страх  :nuts:
 
Иначе "бананизацията" върви ударно. До миналата година тва моеха са кадри от Гондурас, Гватемала, Гаити .....
 
Впрочем при безредици значение има морската пехота. На който се подчинява, той има реалната власт.
 
Доколкото помня последно "ситуация" имаше при президента на Египет. Когато в някои части полицията зе да играе по свирката на муслимските братя на Килъри/Пелоси. Та ген. Сиси използва армията. Некои полицаи беха отстреляни, повечето изхвърлени (през прозорците) на участъците и всичко се кротна  :smokin:
« Последна редакция: Януари 17, 2021, 15:03:48 от 66 »

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4124
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2104 -: Януари 17, 2021, 17:44:13 »
Мда. Шубето е голем страх  :nuts:
 
Иначе "бананизацията" върви ударно. До миналата година тва моеха са кадри от Гондурас, Гватемала, Гаити .....
 
Начи не искам да звучи като malicious joy, ама е нормално каквито цветни ветрове сееш, такива бури да ти завеят дóма. Imperial boomerang effect

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4124
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2105 -: Януари 17, 2021, 22:40:00 »
‘America is back’: Biden fills State Department slots with more Obama vets, including Ukraine ‘coup plotter’ Victoria Nuland

https://www.rt.com/usa/512763-biden-appoints-nuland-sherman/

  :nuts: Курабийки с шоколад Рошен

Да не стане фък ди юс тоя път, щото народа е казал, че със стари такова, нов кабинет не се прави  :nuts:

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2106 -: Януари 18, 2021, 00:07:14 »
« Последна редакция: Януари 18, 2021, 06:07:23 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8076
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2107 -: Януари 18, 2021, 00:30:02 »
http://IMG-ac7d82f76f58729a3e0b33396a9a703c-V
Бъч не се отваря. В линка липсва адреса на сайта. Само идентификационния код на изображението, предполагам е сложен
 
Същото. Сега е ИК на некъв клип. Само че ftp:
 
Там трябва да има име напр [http://butch]\(и тогава ИК) или вместо адрес на сайт става и с IP [http://1.2.3.4]\(и тогава ИК), даже нема требе обръщение към DNS
« Последна редакция: Януари 18, 2021, 01:11:26 от 66 »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2108 -: Януари 18, 2021, 00:35:59 »
Уча се да вкарам снимка и клип, но не ми се получава. Преди години вкарвах снимки. Забравил съм.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8076
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2109 -: Януари 18, 2021, 00:40:34 »
Мисля че тук не може. Тоест може но изображението трябва да е на някакъм публичен источник качено предварително и тогава да се даде линк към него.
Предполагам причината е че такива неща са обемисти, а това компактен, бърз и чист от реклама частен сайт.
Сравни например с тромавия и неудобен сайт на сегащниците.
 
ПС: примерно von-а използва https://imgur.com/.
Аз лично не качвам информация по публични сайтове и не съм компетентен какво е добро.
« Последна редакция: Януари 18, 2021, 03:33:04 от 66 »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2110 -: Януари 18, 2021, 06:22:05 »
Suggestion:
https://vm.tiktok.com/ZMJTu8rEo/

 :yes-1289:
« Последна редакция: Януари 18, 2021, 06:41:24 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2111 -: Януари 18, 2021, 11:01:51 »
Мисля че тук не може. Тоест може но изображението трябва да е на някакъм публичен источник качено предварително и тогава да се даде линк към него.

Предполагам причината е че такива неща са обемисти, а това компактен, бърз и чист от реклама частен сайт.

Може -- вижте "Прикачени файлове и допълнителни опции" под прозореца, в който пишете коментарите си, но ще се виждат само от регистрирани потребители. И има ограничение за размер и брой на прикачените файлове, да знаете.
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2112 -: Януари 19, 2021, 16:49:31 »
Quote (selected)
Байдън и Тръмп влязоха в конфликт заради мерките срещу Covid-19
19 Ян. 2021



След като от Белия дом беше постановено, че забраната за влизане в САЩ за чужденци ще приключи на 26 януари, говорителят на новоизбрания президент Джо Байдън Джен Саки заяви в Туитър, че сега не е моментът мерките да се облекчават.


''По съвет на нашия медицински екип администрацията не възнамерява да отмени ограниченията на 26 януари. Всъщност ние планираме да засилим мерките", написа  Саки веднага след издаването на указа на президента Тръмп.

https://www.segabg.com/hot/sasht-otmenyat-nalozhenata-zaradi-covid-19-zabrana-za-vlizane-na-chuzhdenci

Остана само още един ден, а на бай Тръмп НЕ Е работа да решава какво ще става след 20-ти януари ...
:ive_got_it-1379:

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2113 -: Януари 19, 2021, 18:09:41 »
The Spectator: В САЩ наистина имаше държавен преврат - как интернет гигантите свалиха Тръмп
https://dariknews.bg/novini/sviat/the-spectator-v-sasht-naistina-imashe-dyrzhaven-prevrat-kak-internet-gigantite-svaliha-trymp-2256661
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7359
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2114 -: Януари 19, 2021, 21:02:14 »
Цитат на: Джиджи
на бай Тръмп НЕ Е работа да решава какво ще става след 20-ти януари ... :ive_got_it-1379:

От Бай Тръмп ще бъдат решени още доста неща. А "демократите" ги чакат неприятни изненади  :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2115 -: Януари 19, 2021, 23:31:33 »
Тръмп може спокойно да умре днес - прощалната му реч ще влезе в историята.
Политик, та дрънка!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2116 -: Януари 20, 2021, 12:47:49 »
Днешен коментар по БТВ на Ясен Дараков от Вашингтон, започващ така:

„КРАЯТ НА ЕРАТА ТРЪМП”!!!

• 250,000 войници от Националната гвардия пазят ДЕМОКРАЦИЯТА на Тръмп в Америка.

• Вчера е извършен „трибют” с 400 запалени лампи в памет на 400,000-те жертви на Ковид-пандемията пред Мемориала на Линкълн.

• В случая самият Байдън изпитва „емпатия” поради трагедиите в личния си живот:

      – През 1966 г. в автомобилна катастрофа загива първата му съпруга – Нийла Хънтър, заедно с
        третото им дете – 13-месечната Наоми.

      – През 2015 г. на 47-годишна възраст от тумор в мозъка почива първородният му син – Джоузеф "Бо" Байдън.

      – А през февруари 1988 г. самият Байдън е опериран по спешност заради мозъчна аневризма и
        получава последно причастие от католически свещеник. Възстановява се след цели 7 месеца.

• Напрежението се усеща в цялата страна …

• За жалост процедурата по „импийчмънт” на Тръмп не е приключила.

• От 150 години не се е случвало бивш президент да не присъства на иногурацията на своя наследник.

• Байдън е традиционалист в американската политика и трябва да намери път за американската нация да се помири.

• Очаква се днешната иногурация да постави началото на помирението в Америка.

А от Байдън се очаква като първи – едва ли не символичен акт, присъединяване отново към Парижкото споразумение …



« Последна редакция: Януари 20, 2021, 13:00:51 от Джиджи »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7359
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2117 -: Януари 20, 2021, 14:55:06 »
Цитат на: Джиджи
Днешен коментар по БТВ на Ясен Дараков

Тоя значи е поредната "умнокрасива" мисирка. Ъ ?
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11129
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2118 -: Януари 20, 2021, 15:44:58 »
Тия няма да мирясат, докато светът не миряса тях.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2119 -: Януари 20, 2021, 16:52:23 »

• Байдън е традиционалист в американската политика и трябва да намери път за американската нация да се помири.

• Очаква се днешната иногурация да постави началото на помирението в Америка.

• Голямо търсене ще падне за тоз път, като онова за черната котка в тъмната стая, в която котка принципно нямало.

• Очакванията за начало на помирението вероятно ще бъдат разстреляни по един или друг начин. Една власт като почне да се пази от народа си - пиши я бегАла!


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2120 -: Януари 20, 2021, 17:34:44 »

• Байдън е традиционалист в американската политика и трябва да намери път за американската нация да се помири.

• Очаква се днешната иногурация да постави началото на помирението в Америка.

• Голямо търсене ще падне за тоз път, като онова за черната котка в тъмната стая, в която котка принципно нямало.

• Очакванията за начало на помирението вероятно ще бъдат разстреляни по един или друг начин. Една власт като почне да се пази от народа си - пиши я бегАла!

1. Казано е "да намери", а НЕ "да търси" път. Есть такая разница, nést ce pas  ???

и
2. Както винаги, мрачната "прогноза" е твоя, а г-н Дараков е изразил само положителни "очаквания".  :ive_got_it-1379:



« Последна редакция: Януари 20, 2021, 17:46:34 от Джиджи »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2121 -: Януари 20, 2021, 18:03:53 »
1. Казано е "да намери", а НЕ "да търси" път. Есть такая разница, nést ce pas  ???

и
2. Както винаги, мрачната "прогноза" е твоя, а г-н Дараков е изразил само положителни "очаквания".  :ive_got_it-1379:
Така е, защото Дараков е оптимист, а аз съм цинична реалистка. Мога да проверя дали аз или той има повече попадения. Все пак той е професионален предсказател, или "очаквател".

Да се намери нещо без да се търси е наистина интересна концепция. Понеже става въпрос за път, вероятността да падне от някоя висока лавица е много малка.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8744
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2122 -: Януари 20, 2021, 18:31:57 »
Дълбочинната държава /Deep State

https://www.lentata.com/page_20484.html
Вие си ги избрахте!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8076
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2123 -: Януари 20, 2021, 18:39:49 »
Обратното броена за САЩ започна  :smokin:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23650
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2124 -: Януари 20, 2021, 19:04:47 »
Сега го пуснах да го слушам.
Призовава да се забрави омразата ( без тази към Тръмп и белите мъже ), да се приемат различните ( без Тръмп и белите мъже ), щял да гарантира равенство на всички американци ( без Тръмп и белите мъже ).
Да му мислят белите булки, после иде техния ред. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2125 -: Януари 20, 2021, 19:12:27 »
Сега го пуснах да го слушам.
Призовава да се забрави омразата ( без тази към Тръмп и белите мъже ), да се приемат различните ( без Тръмп и белите мъже ), щял да гарантира равенство на всички американци ( без Тръмп и белите мъже ).
Да му мислят белите булки, после иде техния ред. :t0328:
Буратино, друже, белите булки отдавна мислят. Повечето от тези, които познавам, твърдо вярват във Втората Поправка и са съответно въоръжени. Даже знам една, на която мъжът й подари позлатен пистолет, а тя утепа с него гадината, която й събаряше кофата за боклук. Миеща мечка, миеща мечка, ама като заметеш след нея сто пъти, гепваш джепането и ...
« Последна редакция: Януари 20, 2021, 19:49:40 от Ной »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11129
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2126 -: Януари 20, 2021, 20:30:59 »
Начи, обединението на нацията им ще се получи след втората война, този път между крайбрежията и вътрешността.
Когато и да е тя.
Дано докато се тепат, светът да си отдъхне малко.
Бъч, съжалявам, но пиша каквото мисля, не го ли споменах наскоро?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2127 -: Януари 20, 2021, 20:46:39 »
Начи, обединението на нацията им ще се получи след втората война, този път между крайбрежията и вътрешността.
Когато и да е тя.
Дано докато се тепат, светът да си отдъхне малко.
Аз мисля, че малко поправки трябва да се внесат в твоите идеи. Войната ще е между няколко крайбрежни анклава и останалата част от страната. Точно по цвета на електоралната карта в последните избори, ама тази,  която е реална, а не тази, на която се позовава Байдън. И не вярвам да продължи дълго. В крайна сметка докато си изберат генералитет по паритет между 76-те официални пола и си разделят парите, ще свърши манджата. А както е известно, рънътъ праи бурбътъ. Кажи ми, как мислиш, колко от трийсет и шестия пол, който основно извършва сексуални действия с марулеви листа и тибетска сол, могат да държат оръжие по-тежко от химикалка? И как са обучени тези от шейсет и третия пол да следват заповеди от седемнайстиполовия си командващ офицер?

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11129
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2128 -: Януари 21, 2021, 09:08:52 »
Ооо, не ме претоварвай Ной, на мен след втория пол ми изключва бушона и цялата информация ми пропада.
Бъг някакъв имам галиба.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2129 -: Януари 21, 2021, 13:19:14 »
Ооо, не ме претоварвай Ной, на мен след втория пол ми изключва бушона и цялата информация ми пропада.

И на мен!!!  :pissed-891:

Снощи изгледах и изслушах внимателно цялата церемония по иногурацията, и това с половете – въпреки и не засегнато основно, беше единственото, което ме притесни, и то – сериозно!!!  :nuts:

Фактът, че в новата администрация има повече жени, а даже и един чернокож – първият чернокож в САЩ министър на отбраната, Лойд Остин, даже не ми направи впечатление. А новото прозвище на Джон Кери като "климатичния цар" даже ме развесели ...

Важното е администрацията да работи въз основа на стабилния политически опит, за който бе съобщено, че имат новите "администратори" на най-високо равнище.

А за Байдън бе съобщено, че самият той имал огромен външно-политически опит, както и множество лични връзки в резултат на предишните заемани постове. Като бе наблегнато също, че когато Тръмп е изтеглил Америка от Парижкото споразумение, мястото ѝ е било заето моментално от Китай ...

Някои български политолози обявиха снощи по българската ТВ, че се очаква завръщане към една "нормалност" - най-вече въз основа на 17-указа, подписани още вчера от Джо Байдън, Закона за емиграционна реформа, връщането отново към СЗО и the Paris Agreement, както и новото мото на страната:

"АМЕРИКА СЕ ЗАВРЪЩА", което би могло да сбъдне "американската мечта" на стотици хиляди хора – но не и моята, щото аз нямам такава ...  :cool-1084:

Quote (selected)
Бъг някакъв имам галиба.
А аз не само съм набъгена в конкретния случай, Бепе, а направо съм задръстена ...  :pulling_your_hair_out-875:
« Последна редакция: Януари 21, 2021, 13:28:05 от Джиджи »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7359
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2130 -: Януари 21, 2021, 13:23:57 »
Цитат на: Джиджи
"за който бе съобщено"

"А за Байдън бе съобщено"

"Като бе наблегнато също"

"обявиха снощи"

"Eксперт" до "експерта" и "авторитет" до "авторитета"  :nuts:

С послания и наставления към овцете и мисирките  :i_sheepish:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2131 -: Януари 21, 2021, 13:30:24 »
Цитат на: Джиджи
"А за Байдън, за който бе съобщено" ...  :nuts:

С послания и наставления към овцете и мисирките  :i_sheepish:

ИГНОР !!!
« Последна редакция: Януари 23, 2021, 21:55:02 от Джиджи »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8076
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2132 -: Януари 21, 2021, 13:33:59 »
Семнайсе указа? А иощ не е стигнал до бюрото си  :nuts:
Тоя май, май .... гледат да го ползват за последно  :smokin:
 
Жиже, тва "Велика ложа на игнорантите" ли ще е,
Или "Света игнорация"  :m1731:
« Последна редакция: Януари 21, 2021, 13:45:48 от 66 »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2133 -: Януари 21, 2021, 14:18:01 »
Семнайсе указа? А иощ не е стигнал до бюрото си
Тоя май, май .... гледат да го ползват за последно

Ако можеш да кажеш КОЙ, може да ти дадат и Нобелова награда ...
... или Орден за храброст!!! :giggle-3307:

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2134 -: Януари 21, 2021, 17:03:07 »

Призовава да се забрави омразата ( без тази към Тръмп и белите мъже ), да се приемат различните ( без Тръмп и белите мъже ), щял да гарантира равенство на всички американци ( без Тръмп и белите мъже ).
Некои съображения:
След като вече 30 години живеете в "демо"-то, трябва да сте разбрали, че думите на политиците в САЩ (а и навсякъде) нищо не значат. Те са само средство да ви бъркат по джобовете. Smoke & mirrors.
Ако Washington DC потъне в земята, или го залее Потомак, нищо няма да се усети по "провинцията". Там само консумират, нищо не произвеждат. Дори си имат министерство на образованието, макар че всеки щат финансира образованието по места, изготвя програми и т. н. Живота ще си продължи.
В конституцията на САЩ се използва думата "equal"*, която няма смисъла на "равенство" - който ѝ се дава в България (наследство от социализма)

От Google:
"adjective: equal
    1.
    being the same in quantity, size, degree, or value."

Струва ми се, че по-правилният превод е "еднакви" а не "равни". Никой в щатите не се смята за равен на друг, а и Бидона не смята да прави всички "равни".  :too_happy-1067:  То и дръндарският циганин говореше за "еднаквост".
Неговият син (на бидона) си е купил газопреносната мрежа на Украйна, която я строил целият СССР, а аз кацам в San Francisco s $230 в джоба. Как ще сме равни? Няма такъв филм. Никой не си и помисля идеята за равенство. Бил Г. бил най - големият "landlord" в САЩ, а аз съм виждал стотици чернилки и други изпаднали по опашки пред социални кухни близо до центъра на Сан Франциско. За какво равенство става дума?
Цялата идея на капитализма е да няма равенство. Ако го има, капитализмът би се спихнал на секундата.
Виждате как "грешен" превод може да ви изкриви перспективата.
А, да не забравя! Никаква война няма да има в щатите. Забравяте! Най-малкото защото няма "hate crime". Има незачитане на "другият", "различният", липса на тотално разбиране, че "цепльонок тоже хочет жить".
Има "Don't care".
Виж, има "разделяй и владей!". Нали не трябва да се пита защо USA не се справиха с ковида? Нали не трябва да се пита как 4-5 човека (неизбирани от никой) може да налагат цензура по цялата територия? Нали не трябва да се пита защо президент който не отвори война стана "най-слабият президент"? Нали нямаше алуминиеви ковчези да пристигат по летищата?

Припомнете си краят на "Killing them softly"!
https://www.youtube.com/watch?v=5zK-b0INu1k
« Последна редакция: Януари 21, 2021, 18:38:29 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23650
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2135 -: Януари 21, 2021, 18:46:05 »
Не знам Бъч.
Война и според мен няма да има, но разслояване до разпад е напълно възможно.
Едни източни, средни и западни САЩ са видими с просто око, без някакви политоложки или социални таблици.
Източните и западните демократи са адски различни.
Източните финансисти са зинали да лапнат Европа, западните са се влюбили в Азия, а по средата едни "хорица" гледат телета, царевица и ГМО соя.
За равенството приемам забележката, там "равни" и "средно статистически" няма всичко е "изключително" и "единствено" в краен случай "световно".
« Последна редакция: Януари 21, 2021, 19:00:59 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2136 -: Януари 21, 2021, 19:04:51 »
Най-много телета съм виждал в Калифорния. Всеки хълм е ограден и си пасят кравки на свобода.
Като караш по петицата от Sacramento към LA, минава се през една област със страшна смрад. Събрани хиляди и хиляди говеда, заградени (някакъв разпределителен пункт, за каране в кланиците). От 20-30 мили си мирише.
Тук Ной е права, че всъщност не са цели щати демократски. Има анклави около големите мегаполиси които са демократски, а останалите каунтита (окръзи) в конкретния щат  са републикански.
Ако разглеждате щатите като бизнес няма да сбъркате. Големите монополи искат "общност", "заедност". Те налагат идеята, че " We live in a community".  :too_happy-1067: Не искат  граници. Не им е в интереса. Точно те са за глобализацията. Затова и не очаквам разделяне. Виждате колко са силни. Могат да задушат президента. Да му вземат думата.
« Последна редакция: Януари 21, 2021, 19:16:44 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23650
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2137 -: Януари 21, 2021, 19:17:47 »
Quote (selected)
Междувременно Amazon предлага на президента  помощ за разпространението на ваксини срещу ковид-19, съобщи NBC News: "Готови сме да разпространим бързо ваксините, когато бъдат в наличност", написа Дейв Кларк, главен изпълнителен директор за потребилтески дейности. „Готови сме да помогне да постигнете целта да ваксинирате 100 милиона американци през първите 100 дни от Вашата администрация — пише той в писмото си. — Нашите мащаби ни позволяват да оказваме незабавно и съществено въздействие незабавно в борбата срещу ковид-19 и ние сме готови да се включим в това усилие“. Миналият месец Кларк поиска служителите, работещи в центровете за изпълнение на поръчки  на Amazon, които не могат да работят от вкъщи, „да получат ваксината възможно най-рано".
https://www.segabg.com/hot/kovid-19-ubi-poveche-amerikanci-vtorata-svetovna-voyna
Сега чакаме производителя на "Тесли" да обещае по една дръжка на всеки желаеш американец като помощ за връщането на САЩ в споразумението за климата и идилията ще е пълна. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2138 -: Януари 21, 2021, 19:26:29 »
Много ми "харесва" идеята на Безос. Сещам се за "Bleed the beast". Много искат да доят държавата (говермента).
For good!
I love this country!
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8076
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2139 -: Януари 21, 2021, 19:33:03 »
Те не са силни. Президента е слаб.
 

Сега чакаме производителя на "Тесли" да обещае по една дръжка на всеки желаеш американец като помощ за връщането на САЩ в споразумението за климата и идилията ще е пълна. :t0328:
Нема кво да се лигави. Направо по една теслА  :smokin:
И Хамерика минава на свещи  :smokin:
 
Не че на гейропци и проч. талиби и тогава че им доде акъла  :smokin:
« Последна редакция: Януари 21, 2021, 19:38:52 от 66 »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23650
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2140 -: Януари 21, 2021, 19:36:19 »
Много ми "харесва" идеята на Безос. Сещам се за "Bleed the beast". Много искат да доят държавата (говермента).
For good!
I love this country!
Доставката ще е съизмерима с цената на производител + манипулация извършена от професор по медицина.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2141 -: Януари 21, 2021, 19:56:39 »
Тук Ной е права, че всъщност не са цели щати демократски. Има анклави около големите мегаполиси които са демократски, а останалите каунтита (окръзи) в конкретния щат  са републикански.
Ако разглеждате щатите като бизнес няма да сбъркате. Големите монополи искат "общност", "заедност". Те налагат идеята, че " We live in a community".  :too_happy-1067: Не искат  граници. Не им е в интереса. Точно те са за глобализацията. Затова и не очаквам разделяне. Виждате колко са силни. Могат да задушат президента. Да му вземат думата.
Ама естествено! Нали някой трябва тези кравички да ги отгледа, да ги заколи, да ги разфасова и тогава да ги даде на мегаполиса да кльопа! Само дето този някой няма право на глас, щото мегаполисът нулира рядко населените места. Щатът Ню Йорк може да е червен, но градът е син и баста с гласовете на щата.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23650
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2142 -: Януари 21, 2021, 20:23:35 »
Те кланиците си функционират, могат да поемат всякакви добичета и свободно пасящи и свободно вегетиращи в мегаполисите.
Интересен ще е конфликта между гражданин изпитващ личностен конфликт при мисълта да счупи яйце и да се нахрани срещу фермер.
« Последна редакция: Януари 21, 2021, 20:30:16 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2143 -: Януари 21, 2021, 20:43:22 »
Те кланиците си функционират, могат да поемат всякакви добичета и свободно пасящи и свободно вегетиращи в мегаполисите.
Интересен ще е конфликта между гражданин изпитващ личностен конфликт при мисълта да счупи яйце и да се нахрани срещу фермер.
Абе нали някой това яйце трябва да го снесе, да го донесе до града и да го връчи на гражданина! Кой ако не фермерът?!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23650
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2144 -: Януари 21, 2021, 20:46:28 »
Те кланиците си функционират, могат да поемат всякакви добичета и свободно пасящи и свободно вегетиращи в мегаполисите.
Интересен ще е конфликта между гражданин изпитващ личностен конфликт при мисълта да счупи яйце и да се нахрани срещу фермер.
Абе нали някой това яйце трябва да го снесе, да го донесе до града и да го връчи на гражданина! Кой ако не фермерът?!
Забравих колко е травмиращо да заколиш маруля. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2145 -: Януари 21, 2021, 20:48:36 »
Забравих колко е травмиращо да заколиш маруля. :t0328:
Те само непросветените колят марулите - извисяването е в късането на ръка, без инструменти! И трябва да се внимава да не се души в процеса!  :m0941:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23650
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2146 -: Януари 21, 2021, 20:56:08 »
Това съм го гледал по кулинарните предавания как артистично да накъсаш листо и да го поставиш в чинията.
Тънкостта е да се обучи и уейтъра да постави чинията съобразно Фън Шуй. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23650
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Мелания Тръмп напуска Белия дом с 42% рейтинг на одобрение и 47% рейтинг на неодобрение, сочи последното проучване на CNN и SSRS. Както отбелязва CNN, това е най-високата оценка на неодобрение, която Мелания някога е имала. И това е най-лошия финален резултат на първата дама в историята на страната, се казва в статията.
...
„Разбира се, рейтингите на Пат Никсън, Бети Форд, Розалин Картър не бяха измерени през последния месец от властта на съпруга й и въпросите за популярността бяха формулирани по различен начин, отколкото в случая с Тръмп“, признава авторът на статията Хари Антен.

Преди Мелания Хилари Клинтън имаше най-лошото представяне: 52% я одобряваха, а 39% - не. Но Клинтън, дори при съпруга си-президент, беше избрана в Сената и показа голяма политическа активност, отбелязва CNN. А Мелания „не беше особено видима“.
https://www.manager.bg/svyat/melaniya-trm-vliza-v-istoriyata-kato-nay-nepopulyarnata-prva-dama-na-sashch

Ми не го утрепаха Тръмп докато беше президент, а САЩ така се нуждаеха от една нова Жаки!
Голям срам и разочарование за рейтинговите такова.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: САЩ
« Отговор #2148 -: Януари 22, 2021, 19:19:40 »
Чичо Фичо

Последния човекоядец (Тръмп) го изядохме вчера
https://glasove.com/categories/skandalyt/news/posledniya-chovekoyadets-trmp-go-izyadokhme-vchera

P.S. онци сори. Видях че си го дал на Джиджи в темата за изборите.
« Последна редакция: Януари 22, 2021, 19:42:21 от AnonimusBG »

AnonimusBG

  • Гост
Re: САЩ
« Отговор #2149 -: Януари 22, 2021, 21:30:54 »
Малко нумерология.
Само като любопитни факти.

Американските президенти: Проклятието на Текумзе
https://www.lentata.com/page_20517.html

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2150 -: Януари 22, 2021, 21:55:28 »
Малко нумерология.
Само като любопитни факти.

Американските президенти: Проклятието на Текумзе
https://www.lentata.com/page_20517.html

Quote (selected)
Франклин Рузвелт – 32-ият президент на САЩ. Избран е през 1940 година за трети мандат. Умира на 12 април 1945 година от инфаркт в стола си по време на почивка в Уоръм Спрингс, докато пише писма.

Би трябвало да е имало избори през 1944 г.? Или са били суспендирани заради войната?
the lamers club honourable member …

AnonimusBG

  • Гост
Re: САЩ
« Отговор #2151 -: Януари 22, 2021, 22:08:54 »
Малко нумерология.
Само като любопитни факти.

Американските президенти: Проклятието на Текумзе
https://www.lentata.com/page_20517.html

Quote (selected)
Франклин Рузвелт – 32-ият президент на САЩ. Избран е през 1940 година за трети мандат. Умира на 12 април 1945 година от инфаркт в стола си по време на почивка в Уоръм Спрингс, докато пише писма.

Би трябвало да е имало избори през 1944 г.? Или са били суспендирани заради войната?

Доколкото зная има.
Но ако вярваме на Текумзе важна е годината на избиране, а не кога президента отива при дядо Матейко.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8076
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2152 -: Януари 22, 2021, 23:03:42 »
Фпрочем и Ванга ги реди таквиз. За последния, черен .....
Тука съвпадат на 100 с индианеца.
Ама Ванга да беше споменала че освен черна и ще е жена, не да се чудим за Обонго  :bigok:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2153 -: Януари 22, 2021, 23:21:03 »
Малко нумерология.
Само като любопитни факти.

Американските президенти: Проклятието на Текумзе
https://www.lentata.com/page_20517.html

Quote (selected)
Франклин Рузвелт – 32-ият президент на САЩ. Избран е през 1940 година за трети мандат. Умира на 12 април 1945 година от инфаркт в стола си по време на почивка в Уоръм Спрингс, докато пише писма.

Би трябвало да е имало избори през 1944 г.? Или са били суспендирани заради войната?

Доколкото зная има.

Но ако вярваме на Текумзе важна е годината на избиране, а не кога президента отива при дядо Матейко.

Именно -- годината на последните спечелени избори от Рузвелт тогава трябва да е 1944, а не 1940. Или поне през 1944 година е трябвало да има президентски избори.
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2154 -: Януари 22, 2021, 23:21:42 »

Фпрочем и Ванга ги реди таквиз. За последния, черен .....

Тука съвпадат на 100 с индианеца.

Ама Ванга да беше споменала че освен черна и ще е жена, не да се чудим за Обонго  :bigok:

Камала Харис каква е :m1728:
the lamers club honourable member …

AnonimusBG

  • Гост
Re: САЩ
« Отговор #2155 -: Януари 23, 2021, 08:21:40 »
Все пак не ги взимайте насериозно тези пророчества.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23650
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2156 -: Януари 23, 2021, 17:33:50 »
Quote (selected)
Михайлов не вярва "тази администрация на престарелия Байдън да продължи дълго“.
"Камала Харис е напрегната като пантера да скочи на неговия трон в първия момент, в който усети разколебаване на силата му и подгъване на коленете му. Това е жена, амбициозно, елитарно, либерално ориентирана, която обслужва големите корпорации. Тя е авангарден либерал, мощно интегриран сред тези, които не се нуждаят толкова да управляват Америка, колкото света...
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/nikolay-mihaylov-borisov-e-politicheska-anomaliya

Демократите откровено се опитаха Майк Пенс да създаде пресен прецедент, после
камилата по-лесно щеше да мине през иглените уши. Сега сами ще трябва да си пробиват път през пъртината.
Ще се справят, за гадости те са незаменими, само стареца да кихне.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: САЩ
« Отговор #2157 -: Януари 23, 2021, 19:28:50 »
ОК
Мир.

AnonimusBG

  • Гост
Re: САЩ
« Отговор #2158 -: Януари 23, 2021, 19:49:35 »
Западните медии свенливо ни уведомяват, че сред войниците, охранявали инаугурацията в Капитолия, е пламнал коронавирус. Първо съобщиха за 100, после за 150, после за 200, а сега за "няколкостотин заразени гардове".

https://www.lentata.com/page_20536.html

Все пак да го има.

https://www.reuters.com/…/more-than-100-national-guard-in…
https://www.forbes.com/…/reports-over-100-inauguration…/
https://www.nytimes.com/…/national-guard-troops-who…
https://www.politico.com/…/national-guard-coronavirus-461340

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2159 -: Януари 23, 2021, 19:57:07 »
Западните медии свенливо ни уведомяват, че сред войниците, охранявали инаугурацията в Капитолия, е пламнал коронавирус. Първо съобщиха за 100, после за 150, после за 200, а сега за "няколкостотин заразени гардове".

https://www.lentata.com/page_20536.html

Все пак да го има.

https://www.reuters.com/…/more-than-100-national-guard-in…
https://www.forbes.com/…/reports-over-100-inauguration…/
https://www.nytimes.com/…/national-guard-troops-who…
https://www.politico.com/…/national-guard-coronavirus-461340
Па Байдън обеща, че ще умрат около 600 хиляди още, ето, изпълнява обещанията си.