Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 11, 2024, 07:20:21

Автор Тема: Коронавирус в България  (Прочетена 1059758 пъти)

0 Потребители и 46 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13560 -: Октомври 24, 2021, 22:08:24 »
Ето един, който вече е приел новото нормално. Няма рестрикции, де, прав си, бъркат ти в носа ката ден, маскираш се непрекъснато, ама то така си беше от незапомнени времена.

има вирус.

и докато отказваш да споделиш какво според теб тряа се направи в ситуацията, маските не ми се струват лош вариант. както и по-честото миене на ръце.

бъркаха ми фноса средно веднъж месечно, преди сертификатите, като ми се налагаше да пътувам.

одкакто има сертификати, съм си бъркал фноса сам на два пъти, фанглия. оцелях  :bigok:

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9002
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13561 -: Октомври 24, 2021, 22:09:08 »
Аааа - значи по вашему - дармоед...
Че то - тогава - излиза, че всички пенсионери са паразити...
Апропо - да ти кажа, ако не си научил вече - изстрелът на Аврора е бил халосен... Нищо, че още кънти тук там... ама и кънтежът му такъв - халосен....
Пенсионерите не са паразити, защото са работили няколко десетилетия и сега получават някаква отплата за това. Такъв пенсионер може и рентиер да е, но пак не може да се нарече паразит по същата причина.

Естествено, че изстрелът на "Аврора" е бил даден с халосен снаряд. Целта е била да гръмне, а не да порази цел на разстояние. Човек не е нужно да е артилерист, за да разбере това. Элементарно, Ватсон! А кънтежът му, щом още се чува, значи звучи вече над 100 години и ще звучи, докато съществува човечеството. Определението "халосен кънтеж" е нелепо.

Хайде стига толкова, че много се отклонихме от темата!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9666
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13562 -: Октомври 24, 2021, 22:12:12 »
Ситуацията с грипа през 2009 г.:
"По данни на СЗО и страните, в които епидемията достигна своя пик над 90% от случаите протичат леко и средно тежко и не се нуждаят от специфично лечение. Не повече от 8-10% от заболелите се хоспитализират, а 25% от тях се нуждаят от интензивна терапия и реанимация."
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9002
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13563 -: Октомври 24, 2021, 22:15:43 »
е, като за втори по значение български черноморски град не сте зле значи
Така е. И да, наистина сме втори по значение черноморски град, защото бургаското пристанище винаги е било по-голямо от нашето, а Атия, която беше най-голямата ни военноморска база, е по-близо до Бургас. А сега диспропорциите са още по-големи, защото Северна България много западна като цяло в сравнение с Южна.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13564 -: Октомври 24, 2021, 22:18:39 »
Частично не си прав. Кайла никога не се е изказвала за ползи от носенето на маски.

"Кайлетата и сникитата" е сборно понятие за умствено напредналата група колеги, която е на един акъл за всичко. Възможно е да има някакви дребни различия между тях, но who cares ...

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9666
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13565 -: Октомври 24, 2021, 22:20:49 »
ми издай си енциклопедичен речник де, на грънчарските малоумия, да сверяваме и да сме наясно какво ти жужи в междуушието
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9666
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13566 -: Октомври 24, 2021, 22:24:56 »
Pfizer’s Power
"The contracts offer a rare glimpse into the power one pharmaceutical corporation has gained to silence governments, throttle supply, shift risk and maximize profits in the worst public health crisis in a century."
https://www.citizen.org/article/pfizers-power/#_ftn14

фицер, монсантото на ваксърите
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13567 -: Октомври 24, 2021, 22:39:22 »
Според мен експириънса  в медицината дава ефест.
Не очаквай калинките да го схванат.
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13568 -: Октомври 24, 2021, 22:41:32 »
Лъжеш нагло, лъжеш безогледно, лъжеш арогантно, лъжеш миризливо
Ти пък...
Кажи му Калинчо и няма нужда от повече   :popcorn:
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13569 -: Октомври 24, 2021, 22:53:29 »
Дадох му на бананата шес часа аванс, като не го е пуснал, сори  :bigok:

https://www.youtube.com/watch?v=kQY3WGMBj-k

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13570 -: Октомври 24, 2021, 23:02:14 »
 :0007:

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13571 -: Октомври 24, 2021, 23:03:33 »
Бих разделил участниците в темата на два вида.
Хора, дето се опитват да информират за неща, които правителствата премълчават.
Хора (малко е пресилено), дето се опитват да ми пробутат правителствените политики от официозите.
На кои да се вярва?
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8845
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13572 -: Октомври 24, 2021, 23:10:44 »
„Световният икономически форум в Давос наистина участва в стратегическото управление на пандемията на коронавируса, с фокус върху използването на пандемията като катализатор за цифрова трансформация и глобално приемане на системи за цифрова идентификация . "
https://pogled.info/svetoven/za-edin-razvadnik-na-globalniya-elit-ili-kak-kadrite-reshavat-vsichko.135562

Питам се, кои са българската агентура на Световния икономически форум?  :smokin:
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен паралелепипед

  • Administrator
  • *****
  • Коментари: 383
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13573 -: Октомври 24, 2021, 23:21:16 »
ре: дедо Барми


оставям ти постовете, дето има каквото и да е смислено, па било тва и форвордване на писанията на ТАСС, или нещо друго

троленето рециклирам, в момента в който влезна във форума.

Нещо се опитваш да спориш с мен по това, как прилагам модерирането тук ли?

Правило но.1.

И не се прави на мъш. Не си.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13574 -: Октомври 24, 2021, 23:21:20 »
Световният икономически форум в Давос
нищо не ти пречи да прецакаш козните и кроежите на Световния икономически форум ф Давос, носейки маска, пазейки дистанция и ваксинирайки се срещу ковид.

Обратното е се ено ги оставяш да спечелят, щото реално единственият ни шанс да ги бием, е да се държим един за друг и да си помагаме.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13575 -: Октомври 24, 2021, 23:22:07 »
Хора, дето се опитват да информират за неща, които правителствата премълчават.
Факт.
Правителствата премълчават, че QR кодовете са познати още преди 79 г. сл. Хр.
Мръсни премълчатели.

Неактивен паралелепипед

  • Administrator
  • *****
  • Коментари: 383
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13576 -: Октомври 24, 2021, 23:22:27 »
 :t1207:  :t1233:


Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13577 -: Октомври 24, 2021, 23:41:50 »
Факт.
Правителствата премълчават, че QR кодовете са познати още преди 79 г. сл. Хр.
Мръсни премълчатели.
Знам бЕ!
Един индианец го откри!  :ive_got_it-1379:

Иначе си е чист бизнес!
Когато излязоха бар-кодовете - "компютрите" не можеха да разчитат текст.
Сега могат.
Ама друго си е с QR код
При толкова много индианци що да не?
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13578 -: Октомври 24, 2021, 23:47:36 »
:t1207:  :t1233:

Бива ли да получим насоки за топика?
1. ...
2. ...
3. ...
4. ...
etc.

Прочее от време оно всяка тема вечер обичайно се отплесва нанякъде и това не само е нормално, но и полезно, imho.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9666
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13579 -: Октомври 24, 2021, 23:52:21 »
нищо не ти пречи да прецакаш козните и кроежите на Световния икономически форум ф Давос, носейки маска, пазейки дистанция и ваксинирайки се срещу ковид.

Обратното е се ено ги оставяш да спечелят, щото реално единственият ни шанс да ги бием, е да се държим един за друг и да си помагаме.
Ми то точно това са му кроежите, бе. Две години нищо не разбра
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5257
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13580 -: Октомври 25, 2021, 00:04:43 »
Когато детето ми беше беше бебе, върлуваше свински грип, особено опасен за бебоците. Боцнах се  - едва не умрях в следващите три дни. Никога преди и никога след това не съм боледувала от грип в живота си. Тогава ми обясниха, че организмът ми образува много антитела. Било свръх имунен отговор - особеност . Та, Рекиджа кво точно ми предлага? Може би този път да пукна?

Към днешна дата - двама боцнати служители на Бърза помощ. Мъжът след трета игла на файзера- е Ок физически, но почти нема антитела. Колежката му, обаче, бие всички рекорди и след като е успела да оцелее некакси след 72 часа след поставянето на  ваксината, още държи рекордни нива. Той, обаче, имунитет  вече реално няма, щото след  6 месеца е под мининмума. Ама ще му дадат сертификат, въпреки че е доста по-опасен от мен за загрижените за кожата си граждани
« Последна редакция: Октомври 25, 2021, 00:16:31 от Aсол »

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13581 -: Октомври 25, 2021, 00:13:12 »
Ми то точно това са му кроежите, бе. Две години нищо не разбра
не разбрах нищо за две години, щото ти разтоварваш булшит ф темата едва од края на февруари тая година.  Губи ми се ена година разбиране.
« Последна редакция: Октомври 25, 2021, 00:33:11 от wreckage »

Неактивен паралелепипед

  • Administrator
  • *****
  • Коментари: 383
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13582 -: Октомври 25, 2021, 00:15:33 »
Бива ли да получим насоки за топика?

то си пише, Re: Коронавирус в България

Прочее от време оно всяка тема вечер обичайно се отплесва нанякъде и това не само е нормално, но и полезно, imho.

ако беше само дружелюбно отплесване - съгласен.
но простотии и самоцелни заяждания - като това ти безмислено заяждане с мен -- не е гот.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13583 -: Октомври 25, 2021, 00:26:55 »
Странно ми е нормален въпрос да се квалифицира като заяждане, но нейсе.
Темата "коронавирус в България" е (за мен) твърде обхватна, нестрогомедицинска, съдържа политически, социални, че и културни аспекти, предлага поле за сблъсък на виждания на различни хора, които - което е напълно нормално - се и дърлят помежду си и се надсмиват един над друг по различни поводи.
Именно затова аз не разбирам призивите за "бектутопик" и - ако има строго дефинирана тема и одобрена и безспорна методика за разработването й  - бих се радвал да ги видя изложени, така щото участниците да получат разбираеми и полезни Richtlinien за оформяне на изложенията си.

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13584 -: Октомври 25, 2021, 00:27:27 »
Когато детето ми беше беше бебе, върлуваше свински грип, особено опасен за бебоците. Боцнах се  - едва не умрях в следващите три дни. Никога преди и никога след това не съм боледувала от грип в живота си. Тогава ми обясниха, че организмът ми образува много антитела. Било свръх имунен отговор - особеност . Та, Рекиджа кво точно ми предлага? Може би този път да пукна?
Аз направих по-голяма глупост (с обикновения грип). И до ден днешен не зная тя ли имаше един определен ефект - не толкова страшен, вече преминал, та няма да го споменавам.

Относно днешните ваксини, слушам един лекар, самия той ваксиниран и допреди няколко години един от членовете на комисията одобряваща лекарствата в Европа. (И други разбира се, но мисля той най-добре го обяснява)
Преразказ:
Претегля се риска между нежелани ефекти и ползата от ваксинирането.
Ваксинират се - рисковите групи.
Рискови групи са възрастните и хора със заболявания.
Възрастни са не тези над 60 години, а тези на които тялото им е над 60 години (цифрите измислени). Някой може да е на 30 и да е амортизиран колкото 60 годишен, а друг може да е на 70 и физическото му състояние да отговаря на 40.
Ако сте на моите години (60+) и с моите заболявания за вас риска от ваксината е по малък отколкото от прекарването на болестта
Ако сте на 40 и напълно здрав - по-вероятно е да е обратното


п.п.
Да добавя.
Един от малкото специалисти и преподавател по клинична фармакология тук.
Наложи му се да дава обяснение пред прокурор за изказванията си.
Добре че не всички прокурори имат ума на индианци  :tongue_:
« Последна редакция: Октомври 25, 2021, 00:36:18 от try »
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Неактивен паралелепипед

  • Administrator
  • *****
  • Коментари: 383
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13585 -: Октомври 25, 2021, 00:34:58 »
...

ами написал съм. Още в предишния отговор.
подбъзикване - няма грижи. тролене и тормозене на другарчето - не стаа.


... а пропо, ти просто успя да се вмъкнеш преди да пусна  :t1207: :t1233:,
ма щом си го приел в свой адрес - твой проблем.
отнасяше се към по предните трима дръцкащи се, и повелите се по тях.


след два тотално тролски поста замразявам темата за 48 часа.

благодарностите отправяйте предимно към врекиджа, получи специален приз за най-трол.




« Последна редакция: Октомври 25, 2021, 00:40:20 от паралелепипед »


Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13587 -: Октомври 27, 2021, 16:40:04 »
The Lab-Leak Debate Just Got Even Messier

A new leaked document is stirring up another frenzy over the pandemic’s origins. What does it really tell us?

https://www.theatlantic.com/science/archive/2021/09/lab-leak-pandemic-origins-even-messier/620209/

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8845
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13588 -: Октомври 27, 2021, 19:59:33 »
The Lab-Leak Debate Just Got Even Messier

A new leaked document is stirring up another frenzy over the pandemic’s origins. What does it really tell us?

https://www.theatlantic.com/science/archive/2021/09/lab-leak-pandemic-origins-even-messier/620209/
:th_up: 
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13589 -: Октомври 27, 2021, 20:03:54 »
Ако можеше да прочетеш, кво са написали онеа ф Атлантик(джокер: нищо), щеше да знаеш, че нема на кво да дигаш палец.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8845
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13590 -: Октомври 27, 2021, 20:10:07 »
Ако можеше да прочетеш, кво са написали онеа ф Атлантик(джокер: нищо), щеше да знаеш, че нема на кво да дигаш палец.
Гледай ти акъл, ми прочетох го, не е нищо, димящ пистолет на местопрестъплението, мутации, които няма как да станат спонтанно, нито за 10-тина години.

И най-важното, таймингът с фалита на Запада, колко удобно! Всъщност, никога не съм се съмнявал, че биг мъни и биг дата стоят зад пандемията. Радвам се че и други пишат и мислят, за този голям проблем с девиантите.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
SARS-CoV-2 няма да изчезне, освен ако не го унищожим активно
« Отговор #13591 -: Октомври 27, 2021, 20:11:18 »
Quote (selected)
Налице е еволюционен потенциал за бъдещи версии на вируса, които да съчетават много висока заразност с по-висока смъртност при SARS-CoV-2.
Дълбоко притеснителното е, че SARS-CoV-2 е близък роднина на SARS-CoV-1, с общо взето същите аксесорни протеини, само че с много по-оптимизиран за човешкия организъм S протеин, но въпреки това смъртността при него е десет пъти по-малка.
Елиминацията на вируса е единствената възможна стратегия и това се разбира от всеки, който разполага с пълната информация по темата. Елиминационната стратегия е подходът към всяко опасно заразно заболяване от десетилетия насам и тя всъщност е една от дефиниращите характеристики на модерната цивилизация.
 За разлика от живеещите в т. нар. Трети свят, една от дефиниращите характеристики на който е точно обратното - широкото разпространение на такива патогени.
Случилото се през последните 20 месеца представлява доброволно зачеркване на тези постижения и тотално цивилизационно сриване на всички държави, които са решили да "живеят с вируса", към Третия свят.
Причината това да не се разбира от масовата общественост е, че обществото не разполага с нужната информация по две причини. Първо, имаше мащабна добре организирана пропагандна дезинформационна кампания по темата. Второ, повечето представители на научната общественост или най-страхливо си замълчаха и предпочетоха да се държат конформистки по въпроса, или проявиха просто липса на образованост по него.
Тъжният резултат от всичко това е, че много хора си мислят, че става дума за някаква измама, или пък за сравнително безобиден патоген, или че проблемът ще се реши от само себе си, или че нищо не може да се направи. Което няма нищо общо с истината.
Има алгоритъм за решаване на проблема и ако той се следва, проблемът ще бъде решен.
:popcorn:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8845
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13592 -: Октомври 27, 2021, 20:15:36 »
Капитализмът, западният финансов англосакскоюдейски, е смъртно болен, пуснаха ни вируса от отчаяние, без да отчитат че той ще помете освен света, и Тях!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13593 -: Октомври 27, 2021, 20:22:33 »
Quote (selected)
По мое мнение, реално 40 000 починали в България (у нас се отчитат само половината от починалите), които ще стават все повече, бяха умишлено умъртвени с цел много малката прослойка хора на върха на обществото да не се разделя с каквато и да било част от богатството си (което е така или иначе престъпно придобито в почти всички случаи).
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13594 -: Октомври 27, 2021, 20:28:15 »
Quote (selected)
Такъв ще бъде светът, в който се "живее с Ковид". Да, той няма да се свърши, както не се свърши и когато в Свазиленд продължителността на живота спадна от 60 на 40 години в резултат на ХИВ епидемията там. Но кой разумен човек би искал да живее с продължителност на живота от 40 години? Това буквално ни връща към Средновековието.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13595 -: Октомври 27, 2021, 20:35:00 »
Quote (selected)
Същите ограничения важат и за молнупиравира и за други такива медикаменти, които ще се появят. Ще трябва да се вземе рано, за да е ефективен. Това лекарство едва ли някога ще се продава в аптеката, като се има предвид, че струва $700. Като се имат предвид практическите реалности на здравните системи в повечето държави, колко и кои хора ще успеят да се доберат до лекарството навреме в рамките на няколко дни? И дори и тогава ефективността е пак само 50%.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8845
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13596 -: Октомври 27, 2021, 20:43:24 »
Това е едно от най-верните неща, които съм чел до сега по въпроса.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2590
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13597 -: Октомври 27, 2021, 20:50:40 »
Обръщение от Денис Иванов. Струва си: https://www.facebook.com/100000748000015/videos/4567860536569550

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2590
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13598 -: Октомври 27, 2021, 21:52:44 »
Цитат: Пресконференция отпреди броени дни на депутати от Европейския парламент. Такива новини няма да ги видите по централните канали на медиите колаборатори в геноцид. https://www.facebook.com/valdemor.shvabov/posts/3255481101405907

Поводът е въвеждане на "зелен сертификат" за работещи в ЕС служители и за депутати в ЕС?! Разбира се една по-голяма част от тях, като политкоректни следовници на престъпните властеимащи, вече са се "ваксинирали". Но същевременно се говори и за насилието и създаване на две класи хора в държавите от ЕС: - Едните -подчинилите се на диктата, маркирани за НСР и другите - втора класа, потискани, дискриминирани, изнудвани от престъпниците. Интересно е, че Сурат Тефтеря не трие този постинг с кадри от пресконференцията в ЕС. Естествено е също, че местните калинки не обелват и зъб по въпроса в тукашната преса...

Наскоро е заведено и дело от: - Проф. Люк Монтание, д-р Ричард Флеминг и голяма група международни адвокати в Международният Наказателен съд (ICC) в Хага срещу световни лидери и техните съветници за извършване на геноцид с използване на "КоВид-19" и инжекции. Номера на делото е "141/21" от 28.04.2021 г. Наскоро е подаден нов иск от адвокатите Мейн и МакКалъм до ICC в Хага. Присъединили са се адвокати от Франция, Чехия и Словакия. Екипът адвокати е получил подкрепа и от оцелели в Холокоста и други свързани организации. Които пък са изпратили писма до Европейската агенция за лекарствата (EMA) и Британския регулаторен орган по медицина (MHRA) с искане до се спре разгръщането на "ваксината" срещу "КоВид-19" след разрешение от FDA за нови партиди Pfizer...

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13599 -: Октомври 28, 2021, 00:06:19 »
Още през лятото беше ясно докъде могат да стигнат нещата:
Quote (selected)
Младият учен сподели, че наскоро е излязло изследване от Ню Йорк, където е секвениран вирус от отпадните води, срещан сред популацията от плъхове. Така че плъховете в Ню Йорк са се инфектирали с ковид и са генерирали нови варианти. Един от тези варианти е напълно резистентен към всички антитела, които се генерират от ваксините и от естествения имунитет. И вероятно ваксината не работи срещу него. Този вариант сега съществува сред плъховете и не се разпространява сред хората, но това показва, че такива варианти могат да се генерират много лесно. Изследвано е дали този вариант инфектира човешки клетки и се оказва, че той ги инфектира доста успешно. Така че вирусът има капацитетът напълно да избегне сегашните ваксини и няма да му е трудно да го направи, стига да има селекция в тази насока.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13600 -: Октомври 28, 2021, 00:14:03 »
Още през лятото беше ясно докъде могат да стигнат нещата:
:cool-1084: "За Бога, братя, не яжте плъховете си недостатъчно термично обработени!" , да? :t1815:

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13601 -: Октомври 28, 2021, 00:30:33 »
:cool-1084: "За Бога, братя, не яжте плъховете си недостатъчно термично обработени!" , да? :t1815:
Също и безопашати фъркати плъхове - прилепи.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11228
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13602 -: Октомври 28, 2021, 10:28:58 »
Quote (selected)
"За Бога, братя, не яжте плъховете си недостатъчно термично обработени!" , да?
Чувал съм, че плъховете успешно се бият с котки и кучета - се добашни любимци.
От там до човека е една крачка.
Но пък не знам кое ни убива повече - страха от вируса, самият вирус или разюзданото черногледство, паника и безпросветност /последните три - в комплект/.
 :nuts:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13603 -: Октомври 28, 2021, 12:06:20 »
Младият учен од Станфърд бива постоянно питан за най-лошия сценарий, а именно, вирусът да мутира въф ноо по-заразен и летален вариант. И той одговаря. Ако го беха питали кой е най-вероятният сценарий, младият учен най-вероятно щеше да каже, че най-вероятно вирусът ще мутира въф фсе по-лек и по-лек такъф.

Какъфто статистически и исторически е пътят на фсеки ендемичен вирус. Испанският грип не е изчезнал, той си бръмчи по света и доден днешен. Некой да чува нещо за него?

Вируси, както казва кайла, се появяват и ще се появяват винаги. Примерно теа птичи грипове, къде върлуват из птицекомбинатите по света и одвреме-навреме удрят работещите там човеци, са апсолютно генетично тото. Въпрос единствено на тираж е да ударим джакпота. При 20-30 милиарда пилета, населяващи планетата,  шансът е ноо добър.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13604 -: Октомври 28, 2021, 14:56:43 »
Младият учен од Станфърд бива постоянно питан за най-лошия сценарий, а именно, вирусът да мутира въф ноо по-заразен и летален вариант. И той одговаря

Въпросите:

Quote (selected)
- В каква насока са последните промени във вируса и какво в тях предизвиква притеснение у вас?

Quote (selected)
- Вие застъпвате тезата за стратегията "Нулев Ковид". Какво представлява тази стратегия и дали би постигнала резултат, за колко време и при какви загуби?

Quote (selected)
- Как Ковид би ограничил живота, ако продължим да живеем с него?

Quote (selected)
- Какво е мястото на ваксините в борбата с пандемията?

Quote (selected)
- Възможно ли е все пак този вирус да изчезне?

Quote (selected)
- Въпросът би ли се решил с лекарство?

Та ко викаш, wreckage, бил питан постоянно младият учен? Да не си преял с гъби?

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13605 -: Октомври 28, 2021, 15:05:56 »
Ас почти никога не викам.
Тези неща, които си цитирал, не опровергават твърдението ми.

Ако беше цитирал въпроса "Кой е най-вероятният сценарий за развитието на вируса?" и съответния му одговор, тогава можеше да говорим за опровержение.

Но сега не можем, щото такъф въпрос не е задаван и съответно не му е одговаряно од страна на младия учен од Станфърд..

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13606 -: Октомври 28, 2021, 15:07:11 »
Quote (selected)
The pill, called fluvoxamine, would cost $4 for a course of COVID-19 treatment. By comparison, antibody IV treatments cost about $2,000 and Merck’s MRK, -0.86% experimental antiviral pill for COVID-19 is about $700 per course. Some experts predict various treatments eventually will be used in combination to fight the coronavirus.
https://www.marketwatch.com/story/cheap-generic-antidepressant-shows-promise-in-treating-early-covid-19-01635375069?mod=home-page

 ааааапчих?
*********   ✹    *********

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13607 -: Октомври 28, 2021, 15:09:37 »
Тези неща, които си цитирал, не опровергават твърдението ми.

 :crying_with_laughter-3302:

Спри наркотиците овреме.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13608 -: Октомври 28, 2021, 15:38:31 »
Ако го беха питали кой е най-вероятният сценарий, младият учен най-вероятно щеше да каже, че най-вероятно вирусът ще мутира въф фсе по-лек и по-лек такъф.

Какъфто статистически и исторически е пътят на фсеки ендемичен вирус.
Така е, но само при естествено развитие на нещата.
При изкуствено развитие на нещата, когато имаш намесена ваксина, нещата протичат доста по-различно.
Тоест, ваксината се намесва в селекцията на вируса и резултатът не е същия, както при естественото развитие на нещата.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13609 -: Октомври 28, 2021, 15:42:39 »
Така е, но само при естествено развитие на нещата.

Има голяма вероятност тоя вирус да е създаден в лаборатория. Ако е така, няма естествено развитие на нещата.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13610 -: Октомври 28, 2021, 16:59:01 »

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13611 -: Октомври 28, 2021, 17:33:12 »
Така е, но само при естествено развитие на нещата.
При изкуствено развитие на нещата, когато имаш намесена ваксина, нещата протичат доста по-различно.
Тоест, ваксината се намесва в селекцията на вируса и резултатът не е същия, както при естественото развитие на нещата.
тва, срещу което възразяваш, е свободен цитат на думите на дамата Сара Гилбърт од Окфърд, шефка на екипа, създал ваксината  Oxford–AstraZeneca.

Covid will eventually become like the common cold, says Professor Dame Sarah Gilbert
https://www.standard.co.uk/news/uk/covid-coronavirus-vaccine-common-cold-astrazeneca-oxford-sarah-gilbert-b956846.html

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13612 -: Октомври 28, 2021, 18:02:54 »
тва, срещу което възразяваш, е свободен цитат на думите на дамата Сара Гилбърт од Окфърд, шефка на екипа, създал ваксината  Oxford–AstraZeneca.

Covid will eventually become like the common cold, says Professor Dame Sarah Gilbert
https://www.standard.co.uk/news/uk/covid-coronavirus-vaccine-common-cold-astrazeneca-oxford-sarah-gilbert-b956846.html
Не се подвеждай, създателите на ваксини не са еволюционни биолози.
Така че имат само бегла представа за еволюцията на един вирус.
Сигурен съм, че много по-добре от мен знаеш къде са най-добрите футболисти.
Аз пък знам къде са най-добрите еволюционни биолози, те са в Калтек и Станфорд.
А Георги Маринов е молекулярен и еволюционен биолог от департамента по генетика в университета в Станфорд.
 :cool-1084:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13613 -: Октомври 28, 2021, 18:10:48 »
Relatório da Direção-Geral da Saúde (DGS) indica que, em 24 horas, ​​​​​​foram confirmados 888 novos casos de covid-19 em Portugal. Há também a registar cinco mortes devido à infeção por SARS-CoV-2, indica o boletim epidemiológico desta quinta-feira (28 de outubro).

No que se refere à situação nos hospitais portugueses, os dados dão conta de 318 pessoas internadas devido à doença, ou seja mais duas que no dia anterior. Estão ainda 60 doentes estão em unidades de cuidados intensivos, menos um que no relatório divulgado na quarta-feira.

888 заразени
5 починали
318 хоспитализирани, од които 60 в интензивни отделения

при почти 90% ваксинирани

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13614 -: Октомври 28, 2021, 18:13:50 »
Не се подвеждай, създателите на ваксини не са еволюционни биолози.
Така че имат само бегла представа за еволюцията на един вирус.
Сигурен съм, че много по-добре от мен знаеш къде са най-добрите футболисти.
Аз пък знам къде са най-добрите еволюционни биолози, те са в Калтек и Станфорд.
А Георги Маринов е молекулярен и еволюционен биолог от департамента по генетика в университета в Станфорд.
 :cool-1084:

Енгелсе, дали да вярвам на твоя специалист или на историята на развитието на инфекциозните заболявания? Помогни ми като посочиш исторически примери за динамика ф мутациите на вирусите, поткрепяща прокобите на твоя човек и тогава ще се съглася стебе, че таа професорка е ена неосведомена жена, която не знае за кво говори.


Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13615 -: Октомври 28, 2021, 19:07:47 »
Quote (selected)
an oral polio vaccine containing the live, attenuated virus is used for vaccination campaigns in Africa and Asia because it is relatively cheap to produce and easy to administer, requiring just two drops of medicine in the mouth. However, the risk is that the attenuated live virus—in particular, type 2, which is at the root of all current vaccine-derived polio cases, the Associated Press reports—can mutate and become pathogenic. Fortunately, vaccination can protect against such vaccine-derived strains. “The solution is the same for all polio outbreaks: immunize every child several times with the oral vaccine to stop polio transmission, regardless of the origin of the virus,” the WHO states.

“It’s actually crazy because we’re vaccinating now against the vaccine in most parts of the world,” Vincent Racaniello, a virologist at Columbia University, tells NPR, “not against wild polio, which is confined to Pakistan and Afghanistan.”
https://www.the-scientist.com/news-opinion/polio-vaccination-causes-more-infections-than-wild-virus-66778

тука некъф вироз май таковал таковато, ама и него таковали с таковато...или още го таковат
*********   ✹    *********

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13616 -: Октомври 28, 2021, 19:10:39 »
https://www.the-scientist.com/news-opinion/polio-vaccination-causes-more-infections-than-wild-virus-66778

тука некъф вироз май таковал таковато, ама и него таковали с таковато...или още го таковат


Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13617 -: Октомври 28, 2021, 19:29:06 »
Енгелсе, дали да вярвам на твоя специалист или на историята на развитието на инфекциозните заболявания? Помогни ми като посочиш исторически примери за динамика ф мутациите на вирусите, поткрепяща прокобите на твоя човек и тогава ще се съглася стебе, че таа професорка е ена неосведомена жена, която не знае за кво говори.
Ако първо ти ми посочиш исторически пример за масова генетична терапия срещу РНК вирус с ∼30 000 нуклеотида и как това е повлияло на вируса.
 :popcorn:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23878
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13618 -: Октомври 28, 2021, 19:30:17 »
Не знам каква я мослите, ама ако "щадящите тестове" са с някаква гаранция, то всички други с бъркане до кръв в някой дупки са си варварство.
Нещо като операция без упойка.
По спомени "д-р" Менгеле е бил върл фен на такива интервенции.
Ако щадящите са Пунта Мара викам да не ги ползваме, ако са "ток и жица" всички да минават на тях. :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13619 -: Октомври 28, 2021, 19:32:20 »
Ако първо ти ми посочиш исторически пример за масова генетична терапия срещу РНК вирус с ∼30 000 нуклеотида и как това е повлияло на вируса.
 :popcorn:
няма "ако първо". Не сме фдецката градина.
Или сме?