Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 10:30:57

Автор Тема: Предават се, мамо, белите манастири, хлъц, предава се, форумци, форум, тоз, тука  (Прочетена 43106 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Backspacer

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 34
    • Профил
"Последното напомняне на сержанта за използването на ресурси на университета е показателно - въпрос на време евентуално да бъде ударен шалтера на този форум, ако не се намери техническо решение.“
Не разбирам за шалтера. В момента плащам 200+ лв. за хостинг. Какво би било техническото решение, според Вас? Да, има инвестирани средства в техника от двама добри човеци. Изобщо не коментирам поддръжка и модерация на също добри и много търпеливи хора. Нямам нищо против да плащам годишния хостинг спрямо техническите изисквания за този форум. Трансферът е фасулска работа. :), от физическа машина в Университета, към облака на доставчика.
Защо се случи точно това и по този начин, ми е малко трудно да разбера, или по-скоро да приема. Четящ съм, основно :) Сложно ми е с писането. Не виждам добре. Просто бих искал форумът да си остане, не удряйте шалтера, моля.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Последното напомняне на сержанта за използването на ресурси на университета е показателно
Донус?

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Малко късно се включвам. За връщането на Принца - бройте ме ЗА, твърдо.
+1

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9366
    • Профил
Аз, като конспиративен теорист, да разбирам ли, че сержанта или подобен е наклепал принца и оттам идват част от проблемите?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Струва ми се по-скоро, че сержанта се опитва да поднесе traceroute като "достъпна ОТ нета информация". Колко врява и интрижки, за да може wрескавото да си поства необезпокоявано лиготиите  :t2618:
*********   ✹    *********

Неактивен Backspacer

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 34
    • Профил
"Аз, като конспиративен теорист, да разбирам ли, че сержанта или подобен е наклепал принца и оттам идват част от проблемите?"
Изчитайки тази тема, мисля че се опитваш нещо да подбудиш, независимо от уж неутралната траектория!
***Далечен спомен, как човекът, създал и основно поддържал форума, се отнесе към мое питане :) Преди време. Само даде линк, и това беше :)

Неактивен Backspacer

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 34
    • Профил
Включвам се, защото усещам че може би е вероятно да не мога да чета този форум, догодина. Нямам желание да коментирам участници по никакъв начин. Такъв, май, бил животът ;)

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9366
    • Профил
Нищо не ти разбрах и не ме интересуват жалбите ви, честно, а и не те знам кой си. Аз в тоя и в старите форуми надушвам само и единствено калинко, не че го искам. Не следя чак толкова персонажите, че да им забелязвам прикривачеството по Кастанеда.
Можеш ли да спреш да се оплакваш и да кажеш кой си и кво си направил?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Backspacer

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 34
    • Профил
В ская и монитора си имаше психопати ;) Та по време на срещите, трасирани от жълтата подводница, си имаше много баталии ;)

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Доколкото разбирам, става дума за сержанта, да?
Не.
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Аз, като конспиративен теорист, да разбирам ли, че сержанта или подобен е наклепал принца и оттам идват част от проблемите?
Не.
По традиция нищо не си разбрала.
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
Какво значи техническо решение?
И би ли дал имената на този техник, работещ в Университета, който залашва да дръпне шалтера. Доколкото разбирам, става дума за сержанта, да?
Не става дума за сержанта.

Той няколко пъти услужливо напомня, че в досега сървърите на този форум се намират в университета.
След като се предлага форумът да се поеме от друг администратор за да продължи да съществува, е логично оборудването да се премести, това е техническото решение - няма нищо общо със сержанта.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9366
    • Профил
И какво става, ако сержанта услужливо напомня, че сървърите са в университета?
Ааа, някой чете, друг пише, трети клепа, всички знаят, въпрос на време да стигне до университета?....
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Backspacer

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 34
    • Профил
Няма да коментирам простотиите, написани от Кайли!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
И какво става, ако сержанта услужливо напомня, че сървърите са в университета?
Ааа, някой чете, друг пише, трети клепа, всички знаят, въпрос на време да стигне до университета?....
Университетът знае.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Предлагайте решения.

Щом се е стигнало до тук, или на Нова година си пожелаваме „Нова година, ново щастие„, или сме заедно във веселбата на следващата година.
А тя ще весела от към събития, от сега се вижда.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
тук стана някакъв Портокал с часовников механизъм :smokin:
неясни цели и език само за посветени
щеше да е хубаво и  просто да се каже - има проблем с поддържката на форума, не можем да продължим, не ни се занимава, уморихме се, все човешки неща
ама стана - спираме, щото вие, те, едни други са виновни
ами добре, ве :smokin:
~~~~~~
NB - Опитайте се да напишете горното на книжовен български език и прочетете правилата, които са задължителни.
Приемето това като официално предупреждение.
« Последна редакция: Декември 30, 2021, 18:11:59 от Alois Alzheimer »

Неактивен Backspacer

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 34
    • Профил
"Предлагайте решения."
Просто, замълчи. Възможно ли е? Директно ме вкарваш в невъзможното да те коментирам ;)

Неактивен Backspacer

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 34
    • Профил
"щеше да е хубаво и  просто да се каже - има проблем с поддържката на форума, не можем да продължим, не ни се занимава, уморихме се, все човешки неща"
Може, долнопробна работа. Дори не желая да анализирам подмолното в нея ;) Проблем с поддръжката на форума няма и ти го знаеш! Но се плъзгаш медузнооо
Добавям: Тук никога не е ставал портокал с часовников механсизъм, според мен и моите възприятия ;)

Памфуций

  • Гост
щеше да е хубаво и  просто да се каже - има проблем с поддържката на форума, не можем да продължим, не ни се занимава, уморихме се, все човешки неща
ама стана - спираме, щото вие, те, едни други са виновни


Изпревари ме.  :ok:

Весело посрещане на Новата година желая на всички!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
"щеше да е хубаво и  просто да се каже - има проблем с поддържката на форума, не можем да продължим, не ни се занимава, уморихме се, все човешки неща"
Може, долнопробна работа. Дори не желая да анализирам подмолното в нея ;) Проблем с поддръжката на форума няма и ти го знаеш! Но се плъзгаш медузнооо
Добавям: Тук никога не е ставал портокал с часовников механсизъм, според мен и моите възприятия ;)
извини ме, ама досега май не съм чела нещо от теб тук, може би съм пропуснала, може и да си с друг ник
защо се включи толкова активно сега?

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
След като се предлага форумът да се поеме от друг администратор за да продължи да съществува, е логично оборудването да се премести, това е техническото решение - няма нищо общо със сержанта.
Не е това предлагането.
Явно ще се предостави бекъп в някакъв момент на форума. В състоянието вероятно в което той ще е след спирането. Плюс правата за домейна и паролата за достъп и паролата за роот акаунта, за да може новият администратор да се регистрира и да поеме контрола.
Това значи нова машина, по възможност нова с ниска косумация и средна производителност. ЮПиЕса е препоръчителен.
Достъп да мрежа и елзахранване.
И най-важното, човекът който ще го администрира трябва да е грамотен. По възможност с експириънс в SMF. Допълнително с време и желание.
 
Да се изпълнят тези изисквания не е просто. Особено последното.
Просто е невероятно да стане за три дни. МИже би три месеца или поне месец и би имало шансове, сега ми се чини че просто утре се пускат кепенците.
Точно поради иекстремалните срокове изказах пхипотезата - Донос  :smokin:

Памфуций

  • Гост
"щеше да е хубаво и  просто да се каже - има проблем с поддържката на форума, не можем да продължим, не ни се занимава, уморихме се, все човешки неща"
Може, долнопробна работа. Дори не желая да анализирам подмолното в нея ;) Проблем с поддръжката на форума няма и ти го знаеш! Но се плъзгаш медузнооо
Добавям: Тук никога не е ставал портокал с часовников механсизъм, според мен и моите възприятия ;)

???

Последното напомняне на сержанта за използването на ресурси на университета е показателно - въпрос на време евентуално да бъде ударен шалтера на този форум, ако не се намери техническо решение.


Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
тук стана някакъв Портокал с часовников механизъм :smokin:
неясни цели и език само за посветени
щеше да е хубаво и  просто да се каже - има проблем с поддържката на форума, не можем да продължим, не ни се занимава, уморихме се, все човешки неща
ама стана - спираме, щото вие, те, едни други са виновни
ами добре, ве :smokin:
Лилиан, мисля, че го писах достатъчно ясно в ПЪРВИЯ пост още:
"Семейството ни няма желание и влечение да поддържа този форум." - това ми писа на Принца брат му.
Какво точно не е човешкото в него?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
тук стана някакъв Портокал с часовников механизъм
неясни цели и език само за посветени
щеше да е хубаво и  просто да се каже - има проблем с поддържката на форума, не можем да продължим, не ни се занимава, уморихме се, все човешки неща
ама стана - спираме, щото вие, те, едни други са виновни
:t26157:

НЕ !!!

Единствено поредни опити за забълбичкване на плебса и излишни приказки …

А Команча ви го е рекъл само с 3 изречения – на стр. 2, #113, Днес в 10:17:17 ч.

И аз съм го коментирала непосредствено под него под #117, за да стане по-ясно на всички ...

ПРОЧЕТИ

« Последна редакция: Декември 30, 2021, 16:47:36 от Джиджи »

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Quote (selected)
Хиляди пъти щях да бъда по-благодарен, братия, ако бяхте ме предали тогава на турците, отколкото да слушам сега, да бъда свидетел, да гледам, че нямате на мене и на моите другари апостоли за пара доверие. Сега именно, когато дойде време да ви се отплатим и ние, да познаете дали от сърце и душа сме били ваши братия и доброжелатели, да ви помогнем в тая критическа минута, когато имате най-много нужда от помощ, аз съм принуден за кефа на няколко тук присъствующи братия философи да ви напусна против волята си, заедно със своите другари! Сбогом, мили братия! Благодаря ви за гостоприемството, което показахте към мене! Простете ме, ако съм оскърбил някого, което е твърде възможно. Аз отивам в Батак да вдигам въстание, а вие правете, щото знаете. Нека господ ви помогне. Сбогом!…

Това каза Бенковски и тури крак да се преметне на коня си, който беше приготвен от по-напред и който държаха двама души малко настрана. Силно вълнение се повдигна изново между депутатите, но не против пълномощието, а за това, че Бенковски си отива. Мнозина, заобиколиха коня му, за да не може да потегли, и отвсякъде се чуваха гласове: „На кого ни оставяш, войводо? Ние без тебе не чиним нищо!“

Неактивен Backspacer

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 34
    • Профил
извини ме, ама досега май не съм чела нещо от теб тук, може би съм пропуснала, може и да си с друг ник
защо се включи толкова активно сега?
Провери какво съм писал и кога съм спрял. Това че нямаш спомен е бял кахър :) Нали не искаш тук, преди нова година да пускам разни простотии относно нагласи, изкривявания, болежкши или подобни неща? ;)

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Докъде я докарахме! Уж все хора с претенции. Ще съжалявам, ако форумът се пръсне като пилци. Желая на всички здраве и късмет догодина!

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Backspacer

А ти кой си?
Предпочитам да чуя отговори на въпросите от Фелдкурата
Защото и това оповестване с хлъц и пръц е леко казано подигравателно

Неактивен Backspacer

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 34
    • Профил
Алиса в страната на некакви фобии или подобни работи :)
Какво точно да коментирам, не разбрах. Ако е за конкретни форумци от Сега, нищо няма да напиша :)

Неактивен Backspacer

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 34
    • Профил
Backspacer

А ти кой си?

"I'm Nobody! Who are you?
Are you – Nobody – too?
Then there's a pair of us!
Don't tell! they'd advertise – you know!

How dreary – to be – Somebody!
How public – like a Frog –
To tell one's name – the livelong June –
To an admiring Bog!

Миряна харесваше тази странна горна поетеса- ОК - съвпадение с мен. Както и да е.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Backspacer

А ти кой си?
Предпочитам да чуя отговори на въпросите от Фелдкурата
Защото и това оповестване с хлъц и пръц е леко казано подигравателно
Технически можех да го почна със "Скръбна вест", но ми се стори тегаво.  :smokin:

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Има принц, има форум. Нема принц, всичко ще си такова майката.
На мен ще ми е тъпо.
 А на тия, които съзнателно или не, го разсипват?!?

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
Лилиан, мисля, че го писах достатъчно ясно в ПЪРВИЯ пост още:
"Семейството ни няма желание и влечение да поддържа този форум." - това ми писа на Принца брат му.
Какво точно не е човешкото в него?
Недоразумението е свързано с трите дни, появили се незнайно от къде - вероятно галиматията идва от загатнатото ти желание от Нова година да свалиш задълженията си като модератор, което се интерпретира като затваряне на форума, въпреки че секуко се опита да разсее тази грешна интерпретация.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
толкова трудно, толкова завоалирано
ако някой знае, дали може простичко да обясни какво се случва?

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Недоразумението е свързано с трите дни, появили се незнайно от къде - вероятно галиматията идва от загатнатото ти желание от Нова година да свалиш задълженията си като модератор, което се интерпретира като затваряне на форума, въпреки че секуко се опита да разсее тази грешна интерпретация.
Съгласна съм, вероятно има място за подобна интерпретация, която не е точна. Само аз ще си сваля модераторската престилка на Нова Година и ще си я окача на гвоздейче. Както Джиджи отбеляза, също така има нов администратор и модератор, така че форумът няма да остане без грижи. Но аз лично не зная колко време ще продължи изкуственото дишане.

Неактивен Backspacer

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 34
    • Профил
Лили,
Нищо и аз не разбирам)! Изчетох бая страници, но явно съм малоумен и не ги разбирам нещата с намеците.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
толкова трудно, толкова завоалирано
ако някой знае, дали може простичко да обясни какво се случва?
Нищо сложно и завоалирано. На Принца му писна капитално, затри си акаунтите и се отдаде на лично добруване.
Но понеже е добър човек, предложи някой да поеме форума, ако такъв се намери. Условията са описани - машината не се предава, останалото да.

Неактивен Mae Ashi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1265
    • Профил
Нищо сложно и завоалирано. На Принца му писна капитално, затри си акаунтите и се отдаде на лично добруване.
Но понеже е добър човек, предложи някой да поеме форума, ако такъв се намери. Условията са описани - машината не се предава, останалото да.

Простичък въпрос - и намери ли се такъв човек? Машината не се предава, значи да разбираме, че който е копал на хардуерната (и софтуерна) нива, пак ще копа и ще носи отговорността... без да е администратор. На мен не ми се вижда справедливо, но... сигурно е в интерес на форума.

Съгласна съм с Бачо Кольо. Напълно.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Простичък въпрос - и намери ли се такъв човек? Машината не се предава, значи да разбираме, че който е копал на хардуерната (и софтуерна) нива, пак ще копа и ще носи отговорността... без да е администратор. На мен не ми се вижда справедливо, но... сигурно е в интерес на форума.

Съгласна съм с Бачо Кольо. Напълно.
не, май е друго
за да има форум трябва да се намери нова машина

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
не, май е друго
за да има форум трябва да се намери нова машина
Машини под път и над път. Нито на Принца, нито на Кептъна не им е опряло до конкретната железария.
Но освен машина трябва да се намери хостинг, регистрация, обслужващ персонал, модератори и администратори.

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
Простичък въпрос - и намери ли се такъв човек? Машината не се предава, значи да разбираме, че който е копал на хардуерната (и софтуерна) нива, пак ще копа и ще носи отговорността... без да е администратор. На мен не ми се вижда справедливо, но... сигурно е в интерес на форума.
......
Онзи, който евентуално ще поеме този форум, ще има всичките права, които имаше Артур, всичките, вероятно ще трябва да смени името на форума, което е бял кахър.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Машини под път и над път. Нито на Принца, нито на Кептъна не им е опряло до конкретната железария.
Но освен машина трябва да се намери хостинг, регистрация, обслужващ персонал, модератори и администратори.
аз не разбирам много от тази работа и не знам къде са тези машини
скоро предложих тук да си плащаме под някаква форма, отново правя това предложение сега

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Нищо сложно и завоалирано.
На Принца му писна капитално, затри си акаунтите и се отдаде на лично добруване.

Да е жив и здрав!!!

Само че аз току-що отворих в раздел "Организационни" тема със заглавие:

"Гласове „ЗА” връщането на Госингер, ака Принца, на мястото МУ"


Където съм писала и следното:

Quote (selected)
Който желае, може да се включва тук кратко и ясно – по начина, по който започнахме още от снощи.

За момента краен срок не се предвижда …
А пък – кой знае, може да ни очаква изненада – дай Боже, ПОЛОЖИТЕЛНА …   :pray: :beer:

Дано да не е късно, защото, както е писал Бачо Кольо по-горе – нещо, с което съм напълно съгласна:

Има принц, има форум.
Нема принц, всичко ще си такова майката.

« Последна редакция: Декември 30, 2021, 18:46:11 от Джиджи »

Неактивен Mae Ashi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1265
    • Профил
Онзи, който евентуално ще поеме този форум, ще има всичките права, които имаше Артур, всичките, вероятно ще трябва да смени името на форума, което е бял кахър.

Освен всичките права, ще трябва да поеме евентуално и задълженията и отговорностите, че и да има качествата, както хубаво ги е описал 66 по-горе... Вярно, че е бял кахър името. :(

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Не знам дали има смисъл от платен абонамент. От една страна всички ще плащаме еднаква сума ежемесечно, или на годишна база, така няма да има неравенство. Само тия на които и без това трудно се слага юзда като захвърлят къчове наляво и надясно, да не възроптаят, че те си плащат, как така ще бъдат озаптявани против волята им. Разбирам всеки, който е окачил, или смята да окачи на пирона никове, профили, модераторски тегоби...Хем не ти плащат, хем търпиш народ всякакъв. Аз не бих могла. А съм човек цял живот работил с много и всякакви хора.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Много бързо се предавате нещо ...

А пък аз ПРИЗОВАВАМ всеки, който желае да се върне г-н Принца, да се включи в горния списък ...

Защото не боли ...
И защото евентуално може пък оттам да изскочи заека ...

« Последна редакция: Декември 30, 2021, 18:48:58 от Джиджи »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8577
    • Профил
    • Личен сайт
Сървър пó може да се намери, но трябва периодично да се плаща за регистрацията на име и да се работи със SMF. Чувствам как минават последните часове на този форум. Жалко, наистина! Беше хубаво! Твърде хубаво, за да издържи дълго :(

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
А пък аз ПРИЗОВАВАМ всеки
Късно е, либе, за китка.
Специално твоите лигни ги e търпял, когато всеки друг те е засилвал поне по 10 пъти в пешее эротическое путешествие.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Хора мили, толкова ли е сложно да се разбере?
Този конкретният форум съществуваше благодарение на доброто желание на Принца да го направи, поддържа, уговаря всички нас да бъдем цивилни и по-добри, отколкото иначе сме. Велик експеримент, дали в една отделна група може да се построи човечно общество в днешно време. Какво му е коствало на него в личен план - не смея да питам. Всеки един от нас има само по един живот, и да отдели от него за общото благо е скъпо удоволствие, защото от това време и енергия са лишени най-близките и човекът сам по себе си. Миряна Башева го направи само с консултантски функции в "Сега" и си плати по пълната програма. Опитът на Принца беше по на едро.
И двата доказаха едно и също. Ние не сме излезли от пещерата все още. Дали мамутът ще е наличен физически или виртуален, там сме си. Со все пера, боички по стените и шамански танци.
Затова и аз като традиционалистка ще си закача модераторската престилка на гвоздейче утре. Кралят го играе свитата му. В древните времена ненапразно са погребвали владетелите со все жени, коне и слуги. Епохата е приключила, слагаме камък на пещерата.
Имате все още малко време да речете на Принца не "Ела се върни да подгъзуваш още на всестранните ни интереси и обсесии!", а "Благодаря ти, че беше тук, че осигури това островче във времето, което ни отдели, за добрите моменти! Сполай ти и със здраве!"

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
"Благодаря ти, че беше тук, че осигури това островче във времето, което ни отдели, за добрите моменти! Сполай ти и със здраве!"
Това ми харесва, подкрепям напълно без лайкчета със среден пръст и проч плюЗчета.
Сполай ти Принце!
Беше твърде добър към нас.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
За две години селектира тук празногави и нагли уастници, отврати мислещите, толерира мъжки и женски Джиджита, подстрекава нападките им към паралелеипеда, така че като си „окачиш престилката„, предполагам  светът няма да свърши. Надявам се и форумът също

Simplified Solutions

  • Гост
Машини под път и над път. Нито на Принца, нито на Кептъна не им е опряло до конкретната железария.
Но освен машина трябва да се намери хостинг, регистрация, обслужващ персонал, модератори и администратори.
Ми господин паралелепипед, он же секуко, вече бодро публикува правилата на форум с различно название и дори съобщи в т.9, че тези правила са изготвени от Администрацията на форума и влизат в сила от момента на публикуването им, сиреч от вчера - декември 29, 2021, 11:07:46.

https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=1681.0

 С този свой акт остави впечатлението, че той самият охотно е приел предаваното, описано в началото на тази тема.
Та някакви съображения от Администрацията на този форум, ако все още функционира?  ;)

 

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
 "Mama always said that dying was a part of life.
I sure wish it wasn't
"

https://www.youtube.com/watch?v=c4Xzr92V0VA
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
За две години селектира тук празногави и нагли уастници, отврати мислещите, толерира мъжки и женски Джиджита, подстрекава нападките им към паралелеипеда,
така че като си „окачиш престилката„, предполагам  светът няма да свърши. Надявам се и форумът също

А ти най-добре си окачи за момент – а и за по-дълго! – "престилката" и са погледни ф ОГЛЕДАЛОТО ..
За да са видиш колко си 'УБАВА ... :crying_with_laughter-3302:


Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
За две години селектира тук празногави и нагли уастници, отврати мислещите, толерира мъжки и женски Джиджита, подстрекава нападките им към паралелеипеда, така че като си „окачиш престилката„, предполагам  светът няма да свърши. Надявам се и форумът също
И аз се надявам нито светът, нито форумът да свършат.
Аз ще се радвам, прелиствайки любими страници, като тази:
"Като каза това, той извади изпод пурпурната възглавница писмо и започна да чете:

— „Зная, о цезарю, че очакваш с нетърпение моето завръщане и че вярното ти приятелско сърце тъгува ден и нощ за мене. Зная, че би ме обсипал с дарове, че би ми поверил префектурата на преторията, а на Тигелин би заповядал да бъде това, за което са го създали боговете: мулетар в твоите имения, които ти наследи след отравянето на Домиция. Моля те обаче да ми простиш, задето — кълна се в Хадес и в сенките на майка ти, жена ти, брат ти и Сенека — не мога да дойда при тебе. Животът е голямо съкровище, скъпи мой, и аз умеех да избирам от това съкровище най-големите скъпоценности. Но в живота има също и такива неща, които повече не мога да понеса. Ах, не мисли, моля те, че ме е отвратило това, дето ти уби майка си и жена си, и брат си, дето запали Рим и изпрати при Ереб всички честни хора в твоята държава. Не, правнуче на Кронос. Смъртта е неизбежна участ на човешкия род, пък и от тебе не можеха да се очакват други дела. Но да осакатявам слуха си години наред с твоето пеене, да гледам домициевските ти хилави крака да се мятат в пирейския танц, да слушам твоето свирене, твоите декламации и твоите поеми, о бедни поете на предградията, това е, което превиши моите сили и ме накара да пожелая смъртта. Рим запушва уши, когато те слуша, светът ти се надсмива, пък и аз повече не мога и не искам да се червя заради тебе. Воят на Цербер, мой мили, макар да прилича на твоето пеене, ще ми бъде по-малко неприятен, защото не съм му бил никога приятел и не съм длъжен да се срамувам заради гласа му. Бъди здрав, но не пей, убивай, но не пиши стихове, отравяй, но не танцувай, подпалвай, но не свири на цитра, това ти пожелава и този последен приятелски съвет ти праща Arbiter elegantiarum.“

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8577
    • Профил
    • Личен сайт
Благодаря за възможността да споделяме тук интересни неща и да търсим заедно отговори на наболели въпроси! Това е благородно начинание, което заслужава да бъде продължено. Да се надяваме, че и това ще стане. Някой, някога, някак ще успее да го направи.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Понеже стана въпрос за разходите на форума, за разлика от плямпалата тук, аз компетентен професионалист и на база текущ опит направих бърз разчет, та мога да споделя следното :

Форумът може лесно едно към едно да се качи под Линукс на сървър Dell PowerEdge R620 17150 секънд хенд (1000лв), захранван с UPS (300лв) сума сумарно за около 1300 лв с ДДС.
Това е първоначалната инвестиция желязо.

Към това трябва да се добави текущ разход:
1. Домейн "***.com" за 3 години
2. SSL Сертификат "RapidSSL" за 3 години
3. Managed SSL за 3 години
Всичко с включен ДДС за 3 години около 270 лв или средно 90-100 лв годишно.
Към горния трябва да се добави разход електричество - около 25 лева на месец по текущи цени – грубо 260 лв годишно.
Сума сумарно не повече от 360 лв годишно (120 лв на месец) по актуални в момента цени.

Който поеме форума трябва да поеме и юридическата отговорност и извърши съответната регистрация (домейн, SSL). Най-удобно би било, негово действащо юридическо лице, за да не се плаща 20% ДДС и с горните разходи да си намалява печалбата.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Колко би струвало ако сървърът е на облак? Все пак Amazon и Google и други станаха милиардерски компании не защото продават книги и джунджурии, а заради облачните услуги. Никой не държи вече сървъри в климатизирани помещения със противопожарни защити помещения.

Тогава ежегодният разход за ток изчезва.
Ще съм благодарен ако някой отговори.
« Последна редакция: Декември 30, 2021, 20:07:41 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"