Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 19:06:30

Автор Тема: Предават се, мамо, белите манастири, хлъц, предава се, форумци, форум, тоз, тука  (Прочетена 43130 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8588
    • Профил
    • Личен сайт
Сума сумарно не повече от 360 лв годишно (120 лв на месец) по актуални в момента цени.
Това не е ли 30 лв на месец, а не 120?

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
Понеже стана въпрос за разходите на форума, за разлика от плямпалата тук, аз компетентен професионалист и на база текущ опит направих бърз разчет, та мога да споделя следното :
....Сума сумарно не повече от 360 лв годишно (120 лв на месец) по актуални в момента цени.


Грешно, по 30 лева месечно, струва ми се малко предвид 24-часовото включване на системата. Останалите сметки са верни (цената на тока под въпрос).

Има следното решение - онзи, който поеме форума, може да пуска сървъра само нощно време, да работи по ниската тарифа. Алтернативно - може да въведе "присъствено време" - например сутрин от 8:00 до 10:00 и вечер от 19:00 до 21:00.
За останалото време участниците ще трябва да се стискат, тамън ще намалее желанието за....
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2714
    • Профил
Колко би струвало ако сървърът е на облак? Все пак Amazon и Google и други станаха милиардерски компании защото фирмите си качват сървърите на "облаци". Никой не държи вече сървъри в климатизирани помещения със противопожарни защити помещения.

Тогава ежегодният разход за ток изчезва.
Ще съм благодарен ако някой отговори.

много различни са цените, но примерно нормален 4ядрен сървер (ендюзерската, без връзкарски преференции) с 1 Gbps гарантирана скорост е в порядъка 500-700лв месечно
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Backspacer

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 34
    • Профил
Бъди си ги пише от негова гледна точка и сметки. Най-скъпото не е железарията и годишните плащания. А времето, отделено от Госингер и модераторите.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
"...струва ми се, че група английски момчета — англичани сте, нали! — биха могли да се представят малко по-добре — ако разбирате какво искам да кажа… "

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8588
    • Профил
    • Личен сайт
Бъди си ги пише от негова гледна точка и сметки. Най-скъпото не е железарията и годишните плащания. А времето, отделено от Госингер и модераторите.
Това е вярно. Времето е най-ценният разход. А иначе е по-добре да е на собствен сървър, отколкото в "облачен".

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
Колко би струвало ако сървърът е на облак? Все пак Amazon и Google и други станаха милиардерски компании не защото продават книги и джунджурии, а заради облачните услуги. Никой не държи вече сървъри в климатизирани помещения със противопожарни защити помещения.

Тогава ежегодният разход за ток изчезва.
Ще съм благодарен ако някой отговори.
Версия 01 на този форум беше създадена през 2011 без ползването на сървъри и домейн услуги - някакъв сайт предлагаше тази услуга, правиш си форума, единственото условие беше периодически (мисля, че беше на три месеца) да има поне един нов запис (пост).

След разхлабването на рестрикциите на форума на газетата един от тези срокове беще пропуснат, за съжаление, там бяха публикувани интересните приказки на сестра Грим, безвъзратно загубени, наред с други неща.

Това направи необходимо създаването на нов форум, с нов софтуер,  изборът беше направен от Артур, счете се, че собствен хостинг ще е от полза и т.н., останалото е история.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Backspacer

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 34
    • Профил
500-700лв месечно
За какъв трафик става въпрос?

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2714
    • Профил
Бъди си ги пише от негова гледна точка и сметки. Най-скъпото не е железарията и годишните плащания. А времето, отделено от Госингер и модераторите.

сметката на бъди за хардуера е абсолютно коректна. да не влизаме и в повече подробности, и на него форума дължи благодарности.

да, времето, което преди давах с чиста съвест и с удоволствие, а сега се оказа че съм го отнел бадева от жената, децата, внука - те затова се нерва и не мога да възприема  групичката рейдери.

тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Backspacer

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 34
    • Профил
А иначе е по-добре да е на собствен сървър, отколкото в "облачен".
И защо да е на собствен сървър, дедикейтид и т.н. Много пари...

Неактивен Backspacer

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 34
    • Профил
Сметката на Бъди е ОК. Въпросът е с избора и решението, Секуко.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2714
    • Профил

За какъв трафик става въпрос?
писал съм
1 Gbps гарантирана скорост

това не е сериозно търговско проучване, просто маркирам мащаба на цените
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Backspacer

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 34
    • Профил
Ааа, ОК, разбрах. За 1Gb/s.

Неактивен Mae Ashi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1265
    • Профил
При ползване на облачна услуга, кой е собственик на форума и защитени ли са данните за потребителите? Профили, постинги?  :think:

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Аз си мисля, че цената зависи главно от паметта която се отделя за сървъра. Но аз съм lamer по въпроса.
Признавам си без бой.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
При ползване на облачна услуга, кой е собственик на форума и защитени ли са данните за потребителите? Профили, постинги?  :think:
Собственик е ясно, който плаща. Данните ти са защитени по начина по който са защитени кредитните карти като пазаруваш от Амазон, или по-добре (ако си плащаш).
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2714
    • Профил
с две думи

вариант 1 - купуваш сървер, ups, плащаш месечно ток -
вариант 2 - наемаш сървер в облак с месечна такса.

ако си се преборил като хората на около 2-3 години разхода е съпоставим.
след това вар.1 е по-евтин, то и риска да си отиде желязото е по голям

администриране и при двата варианта има, с различни предимства и недостатъци за трудещите се

за крайните потребители изглежда еднакво
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
да, времето, което преди давах с чиста съвест и с удоволствие, а сега се оказа че съм го отнел бадева от жената, децата, внука - те затова се нерва и не мога да възприема  групичката рейдери.
Защо "бадева"? Било ти е интересно довреме поне!  :t0328:

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
По мое скромно мнение разходът за сървър е необходим, за да не се плаща за хостинг, а само домейн и секюрити сертификат. Собствен сървер/облак. От опит мога да споделя, че устройства базирани на собствен сървър работят по-надеждно, на облак може да се качва архив, база данни … Тази година имах една хотелска програма за контрол на достъп  на облак, която изведнъж спря и за да не се блокира хотела се вадят ключовете за аварийно отваряне или на всеки гост се прави акаунт на мобилния и му се дава достъп, за да влиза в хотела (не обслужваема рецепция) и в стаята си.
Правилна е забележката за месечен разход, SORRY!
В калкулацията съм пропуснал разхода за интернет достъп, понеже мисля от собствения сайт, където ползвам неограничен фирмен трафик и е разход на фирмата. Цялата ми калкулация е на база фирмения ми сайт и за това три годишни плащания и сие за максимални отстъпки.
Несериозно е форумът да не е денонощен, защото има участници от различни таймзони.
Естествено безценно е времето за обслужване и модериране! ТУК Е ЗАРОВЕНО КУЧЕТО! Това, което се купува с пари не е проблем, а разход. ПРОБЛЕМ СА ХОРАТА, А ЧИТАВИ МАЛКО!

Неактивен Backspacer

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 34
    • Профил
с две думи

вариант 1 - купуваш сървер, ups, плащаш месечно ток -
вариант 2 - наемаш сървер в облак с месечна такса.
Няма ли вариант 3? По-евтин и неангажиращ спрямо горните два. Питам само.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2714
    • Профил
При ползване на облачна услуга, кой е собственик на форума и защитени ли са данните за потребителите? Профили, постинги?  :think:

ами освен форумните администратори достъп ще имат и служещите в дата центъра.

то същото ако физически сървер в къще ти го поддържа непознат срещу месечна такса :)
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2714
    • Профил
Няма ли вариант 3? По-евтин и неангажиращ спрямо горните два. Питам само.

теоретично вариант 3 е да си купиш сървер и да го сложиш в дата център
не мислиш за нет, ток зад юпс и т н; но желязото си е твоя грижа.
не ме кефи
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Backspacer

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 34
    • Профил
Естествено безценно е времето за обслужване и модериране! ТУК Е ЗАРОВЕНО КУЧЕТО! Това, което се купува с пари не е проблем, а разход. ПРОБЛЕМ СА ХОРАТА, А ЧИТАВИ МАЛКО!
Съгласен. Сложно е, но хората са си различни. Как да ги вкарш в калъп, или да сложиш етикет. За мен е много сложно. Всеки опит да определям други хора е завършвал с мой провал, да не кажа фиаско ;)

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2714
    • Профил

Естествено безценно е времето за обслужване и модериране! ТУК Е ЗАРОВЕНО КУЧЕТО! Това, което се купува с пари не е проблем, а разход. ПРОБЛЕМ СА ХОРАТА, А ЧИТАВИ МАЛКО!

абсолютно.
да пасеш желязото непрекъснато и да не се сещат за теб щот всичко работи... у бг (и не само) бързо става - ти по цял ден нищо не правиш, я пренеси тия кашони и прекопай тая градинка и не ми казвай да не трия тва, щот съм началник и ти после сичко ще оправиш....

майтап
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

AnonimusBG

  • Гост
Не съм чел какво сте писали и не искам да ви чета.

Принце поклон до земята за това което създаде и го търпя три и повече години.
Би било хубаво да го продължиш.
Но ако поради някакви лични причини не можеш още веднъж сполай ти за тези три и половина години.
Беше интересно.
Ако измислиш нещо ново пиши на e-mail.
Отвреме навреме го проверявам.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11067
    • Профил
Абе да го web@, от съ прайте на неразбиращи?
Да се е оплакал до ся принца за сървър, трафик, облак, тоци моци и др. шменти гъзос?
Намерило се е решение и ниииищичко от това три години и кусур не му е пречило толкова, че да хвърли кърпата.
Троленето, тролчетата, мрънкалниците...и вся остальная му е дошла в повече /и моя милост тук, вкл. вероятно!/
И ся правите анкети - ела принце!
Не се връщай човеко, не си слагай отново таралеж в гащите, освен ако не се разправите /извинявам се на модераторите за болдваното против новите правила/ с тролетариата и подобни.
Разправите!
 Не оправите, оправия няма с тези.
И нататък не сгъстите цедката така, че да няма тиня.
Но пък не знам за такъв успех някъде, така че - весело посрещане на НГ и късмет.
Дигнах си шапката още преди Коледа, не смятах да участвам и в баталиите, но на - не се стърпях, щот пак под вола теле се търси.
Успех и на новите сайбии, дано успеят - колкото могат.
Здрави нерви и на читавите форумци - все пак са 90% от това, някога приятно място.
Нали сте готови  за :t0140:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Естествено безценно е времето за обслужване и модериране! ТУК Е ЗАРОВЕНО КУЧЕТО! Това, което се купува с пари не е проблем, а разход. ПРОБЛЕМ СА ХОРАТА, А ЧИТАВИ МАЛКО!

Ми те читавите ко да праят на заблатено място? То като в Сега, в началото имаше много интересни личности, после не знам кво стана и кой виновен, ама се навряха само тролове, ботове, спамъри и квото друго там и читавите се ометоха. На всеки му се случва да си изпусне нервите, ама някои непрекъснато с това се занимават и вмирисват обстановката. Визията на форума каква е? Чата на ская ли ще бъде там с всичките простотии и мръсни снимки, ская ли почти като чата, началото на Сега ли ще бъде, интелигентен ли ще бъде, просташки ли... Предават се, мамо, белите манастири, хлъц...ето как е поднесена най-сериозната новина за форума.
хлъц
цирк
Сериозни неща, поднесени циркаджийски
На клоуни ли ще се правим, за да се забавляваме със сериозни неща, които притесняват други пишещи? От дома ли са ни изгонили и сме дошли тук да мрънкаме, че да се разтоварваме? Дошли сме да обменим информация? Дошли сме да поседим около печката, да пийнем по ракийка и да си побъбрим?
Какво място е тоя форум?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
« Последна редакция: Декември 31, 2021, 09:40:08 от Alois Alzheimer »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Пак да го кажа. Форумът е нещо като динозавър. От времето когато "мрежата" беше място за обмен на информация.
Сега е нещо като билборд на гуглясалите и не само на тях.
 
Аз се сещам за още два-три без тъпи реклами. И всички са с бая висок абонамент.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
И понеже, по новите правила, НЯМАМ ПРАВО да употребявам на коментар повече от едно емоджи, завършвам с

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Пак да го кажа. Форумът е нещо като динозавър

А ти лично, 66, ще се включиш ли с "ДА" за оставането на Принца на позицията, на която си беше и до момента?!? :t1815:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
БАФМААМУ !!!

Подредихте и преразпределихте "наследството" на Принца", ама все още не сте определили КОЙ пръф от вас ше премине през ени неизбежни движения, като например тези  :erotic3:

« Последна редакция: Декември 31, 2021, 12:45:30 от Alois Alzheimer »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
А ти лично, 66, ще се включиш ли с "ДА" за оставането на Принца на позицията, на която си беше и до момента?!

Отправям същия си въпрос и към Джузепе, който все още не се е произнесъл по него ...

Като вече едва ли не финализирам списъка си ...


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Баси, жива да не бях!!! :16:

Такваз обърквация със съдбата на форума – с "компетентни" мнения оттук и оттам, с новите Правила, а и с за пръв път строгото нашокване на канчетата на некои досадници, че към 4.00 hrs. тази нощ отворих съвсем неочаквано очи /нещо, което не беше ми се случвало през живота!/ и усетих, че тук има нещо FISHY ...  :lol:

Не можах да заспя отново, поради което започнах да чета тая тема отзад напред, след което ПОЧТИ ВСИЧКО ми се изясни ... :)))

Сега отивам да си доспя ...

Което пък няма да ми попречи по-късно сутринта да си довърша започнатото със СПИСЪКА с желаещите завръщането на г-н Принца, който пък списък да му изпратя след това НАДЛЕЖНО ...
Да си знай!!!

« Последна редакция: Декември 31, 2021, 05:44:12 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Понеже съм предимно читател в този форум - удоволствие беше да ви чета (е не винаги и не всички) и ако наистина се развали заверата, много ще съжалявам!
Благодаря на собственици, администратори и модератори - бяха човеци и вероятно затова не издържаха. Поклон!


Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Аз мисля, че отговорните хора вземат отговорни решения. Ако се допусне един свободен форум пълен не само с дървени пурфесори ами и със хора свободолюбиви, макар и по-прости по техните критерии, заради две дузини неврастеници да бъде съсипан, ще бъде много жалко за положения досега труд. Трябва да се намери начин форумът да се запази, при по-строги правила без компромиси. Да се зарязва една готова работа не ми се струва най-доброто решение. Нека да се опитаме да сме рационални. Трябва да има стимул, и една разумна цена всеки би понесъл. Ако се прецени и под формата на дарения. Не бива да се руши с лека ръка създаденото.
..................
Ще ми се форумът да е достъпен още доста време и всеки да си каже мнението.
...............
Бидейки мнителен, не изключвам мераците на някои партийни гурута, толерирайки индивиди, да бастисат хубавия форум.
..................
Останете със здраве и да не избързваме с решенията!
« Последна редакция: Декември 31, 2021, 13:04:07 от dabedabe »

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Аз не разбирам как Принца е допуснал, хора които стоят ниско в морално отношение да му се месят в живота и да му дават направление. За мен е очевидно, че целия форум стои зад него и го подкрепя и в случая онези които са против нека имат достойнството да го кажат пред всички и да си събират багажа. Доколкото знам този форум не е създаван с идеята да бъде трибуна за индивидуални изяви на такива. Това, че някой се е регистрирал тук и е почнал да пише не му дава никакви права, привилегии или преимущества нито пред останалите, още по малко пред собствениците и администраторите. Никой не е длъжен да го търпи и секунда, ако нарушава системно елементарни правила за поведение. Ако има нужда нещо да се помага казвайте какво точно ще помагаме с каквото можем.

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1215
    • Профил
1.  Доколкото знам този форум не е създаван с идеята да бъде трибуна за индивидуални изяви на такива. Това, че някой се е регистрирал тук и е почнал да пише не му дава никакви права, привилегии или преимущества нито пред останалите, още по малко пред собствениците и администраторите. Никой не е длъжен да го търпи и секунда, ако нарушава системно елементарни правила за поведение.
2. Ако има нужда нещо да се помага казвайте какво точно ще помагаме с каквото можем.
1. По моето скромно мнение привилегиите развалят нещата. Писах вече за участието си в различни форуми отсам океана. Ами има си правила и се спазват на 100%. За всяко нарушение отиваш в Аляска ... по-близо е.
2.  :thup: Аз съм За! Иска ми се да има форум - ако мога да допринеса с нещо, ще се включа.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11067
    • Профил
ЧНГ на всички! Живи и здрави, а с кусурите - секи сам да се си се справя!
Пак се включвам, за да не стане късно и се затвори кръчмата.
60-стина юзъра амен-амен активни изброих, по 5 лева - ше има и за консумативи и за по ено каве за трудещите се - админи, модератори и вся остальная.
Месечно, ако е верна сметката на Бъди.
Малко е криво със сметката и сигурността - но секи сам да му мисли. ДСК има виртуални карти, вервам и други - колкото сложиш - толкова могат ти дръпна дори и майсторите - пробвано! Не повече!
Анонимността - малко криво, но и там може да се барне.
За модерацията - нека бъдат, даже от сега ми аресват, пък ако ще и да съм първия потърпевш - че кво ме извисява над остальная?
Връщам се към стара моя идея - анкета, дали открита, дали закрита - и секи юзър гласува един път месечно - тоя не ми харесва - вън, за седмица, месец и т.н.
Как може и дали е осъщствимо - не знам.
Детайли - също.
Искам да се въведе - глас народен...
Без разбира се да се отнема крайното решение на модераторите - щот нъъълии - те са Божествата!
Но ще имат и ена хартия за гъз - народа демек.
Тук наистина спирам и само ше чета.
 :bigok:
п.с. докато се ориентирам де.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Delius

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 201
    • Профил
"а босилека наближава с огромна скорост"

Те тоа босилек го чепкаш и дъвчеш от памтивека.
На корен да изсъхне и босилек скоро да не подушиш.

Честита 2022 на сичките тука.
Да се олабат сите свити душици и без ного впрегации за дуднене и щуротии.

 :t0301:
Палосич! Палосич!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Честита Нова Година!
Да сте здрави, живи, усмихнати, понякога благоразумни и да ви радва това, което правите!
Босилекът се отглага за неопределено време.
Принцът ни помоли с администраторите да останем още малце и да осигурим плавен преход, което означава, че някакво решение е намерено. За това ще има отделно уведомление от администрацията в подходящо време.
Наздраве!
 :t0328:




Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Това е радващо. На този етап. Ще станем хора ний. Честита Нова Година!

Неактивен p-k Lukash

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 312
    • Профил
Те тоа босилек го чепкаш и дъвчеш от памтивека.
На корен да изсъхне и босилек скоро да не подушиш.
велик сте, колега :)
чудя се защо другарката от Пловдив (всички сме за Пловдив) ми премести конструктивния пост в по-читаемата част.
аз всеки ден вземам хапчета да не би да взема да се обеся като Шопарата.

Неактивен Delius

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 201
    • Профил
Бог да прости Попарата.
За неговата болест нема открити хапове и той не беше овца, дето позитивно се самозалъгва.
Затова реши да съкрати финалния епизод и метна шнура.
Да почива в мир.
Палосич! Палосич!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Ч.Н.Г.  на всички тук и от мен!!!

Защото основното, което имам да кажа, го постнах току-що в отворената от мен тема – „ЗА” връщането на Госингер, ака Принца ...”.

Тук обаче имам да кажа и 2-3 думи по предложението на Джузепе:

60-стина юзъра амен-амен активни изброих, по 5 лева - ше има и за консумативи и за по ено каве за трудещите се - админи, модератори и вся остальная.
Месечно, ако е верна сметката на Бъди.

Аз съм съгласна да плащам не само по 5 лв. на месец, а и много повече, стига да се върне старата Управа на „Керпеден” …

Quote (selected)
Връщам се към стара моя идея - анкета, дали открита, дали закрита - и секи юзър гласува един път месечно - тоя не ми харесва - вън, за седмица, месец и т.н.

Твърдо – НЕ!!! Нещо, което съобщих по рано и на Принца на „Лични” и той явно се съгласи.

Защото достатъчно сме вече разделени тук, а едната част е … как да кажа – доста „потентна?", че само това ни остана …

И накрая – НАЗДРАВЕ НА ВСИЧКИ! – но най-вече на Ной и „на старата ѝ престилка”! :t0328:


« Последна редакция: Януари 01, 2022, 13:53:41 от Джиджи »

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
стига да се върне старата Управа на „Керпеден” …
Ако беше писала с езика на едно племе в Амазония, нямаше да те разбера. Мета-историите на Чомски са невалидни за това племе. Не съм съгласен да плащам на месечна база, тъй като това оскъпява нещата. 5 лв. на месец е равно на 60 годишно. За мен не е ОК, сиреч, малко е. ОК съм за годишно и еднократно плащане между 64-256 лв. Гонсингер не вярвам да се върне - като администратор, поддръжка, модератор. Е, ако реши да си е само потребител-принц, пак добре дошло :)

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Не съм съгласен да плащам на месечна база, тъй като това оскъпява нещата.
5 лв. на месец е равно на 60 годишно.
За мен не е ОК, сиреч, малко е. ОК съм за годишно и еднократно плащане между 64-256 лв.

О.К. Аз съм даже "ЗА" годишно и еднократно плащане от 500 лв., че и отгоре – за мен лично това няма проблем!!!

А по-горе съм казала "не само по 5 лв. на месец, а и много повече". Като съм турила и точка, без повече обяснения!

Тъй като от няколко дни насам, откакто НИ редактира г-н Алцхаймер – не триейки, а зачерквайки НЕПРИЕМЛИВОТО на всички, вече си знам ясно – какво МОЖЕ и какво НЕ може!!!

Затуй вече НЕ влизам "с бутонките напредЕ", както най-често се изразява ена коуешка тъдява ...
:lol:


Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Честита Нова Година  :))).
Виждам, че упорито си правим сметките без кръчмарите, даже е почнало нещо като наддаване на циганска сватба. Какво ще стане с този форум, могат да решат само собствениците му. Дали ще вземат под внимание мнението на нас, безплатните ползватели - божа работа. Не са длъжни.
Желая на всички здраве и спокойствие. Да спи зло под камък.

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Дали ще вземат под внимание мнението на нас, безплатните ползватели - божа работа. Не са длъжни.
Съгласен съм с теб, Здравче. Надявам се не се сърдиш как съм написал иметото ти. На Фирмин се „издърви“ за „мило“-то.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Обръщенията ''Здравче'', ''Здравке'' и ''Здраве'' са абсолютно ОК за мен. Преди време помолих Firmin да не ме нарича ''мило'' и той джентълменски се съобрази с това. Някои разбират от дума, други не. Свят като цвят казваше мама, Бог да я прости.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Имам усещането, че картинката ти дразни с наперената поза. Преди това нямаше проблеми.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Драги dabedabe, животът ме научи, че няма смисъл да се ядосвам за незначителни неща. Обаче...смъкна ли забралото на шлема, яхна ли оная метла, дето лети с ядрено гориво, 'найш ли колко ми пука кой се бил дразнил от новия ми аватар.  :smokin:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Дръж се! Няма излагаме морето.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
За протокола. Северното Черно море, няма нищо общо с Южното.
Южното е the best. Вие си общувайте за варненски и по-горни прелести и т.н. ;)

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Шопите да бягат на юг и да ни оставят на мира. Толкоз. Харесвам бургазлии, ама са меки Марии. Шоплука окупира държавата. А това не е на добре. Нам е остро нужна реална децентрализация.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Драги dabedabe, животът ме научи, че няма смисъл да се ядосвам за незначителни неща.
Обаче...смъкна ли забралото на шлема, яхна ли оная метла, дето лети с ядрено гориво, 'найш ли колко ми пука кой се бил дразнил от новия ми аватар.

Ми то, тук останахме вече само двама-трима, дето НЕ се дразним от нищо и НЕ намираме маана ...

МОДА какая то ...  /Excuse my Russian .../

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Ай ся и тука ли доморасъл патрЕотизАм :t26157: Кой бил the best, first, super i ала бала :tongue_: Я да гушваме по една картонена кофа с пуканки и да си гледаме рахата.  :popcorn:
----
Хубава вечер на всички.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Джиджи, дръж се, ама такова ... внимавай де.