Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 14:14:02

Автор Тема: Алтернатива:  (Прочетена 51320 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Алтернатива:
« Отговор #240 -: Януари 15, 2022, 19:10:03 »
Като стана въпрос за ловци.

https://www.youtube.com/watch?v=ByuDPxG_H88

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #241 -: Януари 15, 2022, 19:20:00 »
Quote (selected)
Цитат на: buratinob в Днес в 17:46:32

    Красив ни е езикът.
    Позволява да го загладиш, да го търкулнеш като скала

Башка, патка преводачка да го опревдовачи и забатачи.. и да ни са смеят и пингвинити от Антарктида

Абе явно тая преводачка ти е бръкнала яко в джигеря, ама май и на теб не ти е много ясно ЗАЩО ...

Да не би щото – както е рекъл за теб Команча на стр. 8, #434 от темата "Предават се, мамо ..."

Quote (selected)
Ванче, който само туря бисери пред СВИНЕТЕ ...
си очаквал да видиш СРЕД СВИНЕТЕ и тая преводачка, ама не си я видял?!? :crying_with_laughter-3302:

Ами няма как да я видиш там, щото тя е на съвсем ДРУГО, неразбираемо за теб МЯСТО ...

И нИ сЪ напъвай повеке, щото накрая можеш и ДА СЪ ИЗСИПЕШ ...   :m1273:

NB - пак търсите интрига там където няма, трябва ли да се охлаждате за да спрете?

« Последна редакция: Януари 15, 2022, 20:22:33 от Джиджи »

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #242 -: Януари 15, 2022, 19:40:32 »
Визуално обяснение. Може и да не е смислено, но не отправя към „змийско гнездо“.

Ей Богу! Не знам кой си било преди, Споко, дали си нов, дали си стар - не ме интересува. Интересува ме какво се прави на момента. Чета по-гореи се чудя - какъв ти е проблема? Бяха ритнати на студено твой приятели ли? Искаш възмездие ли или е само за "спорта"? Каква е целта? Принципи ли? А как са ориентирани те, спрямо какво - принципи, друго? Има толкоз други теми за които може да се говори споделя дискутира. Дай да се концентрираме там.

Онези на студено прекалиха, увлякоха се, нямаха спирачки. Късно разбрах, че Принцът им се вързал и се отказал?! Не схващам. Приемам, че има възпитани, деликатни хора и простащините са им отвратителни. Но след като всичко е в твой ръце, защо се оставят да ти се качат на главата? Не критикувам никого, Принца и Ото Кац до него са ми симпатични, държа на тях и ги уважавам - Не зная кои - кои са, може да бъркам. Но основно съм си говорил с проф. Дървингов . В това число на уважение и симпатии има още много от старите и останалите форумци - Бъди, Алиса Ванче, Буратино, Здравка, Анонимус, Отврата, Максимус, Бъч... и всички останали - трябваше да копирам масово списъка... И затова донякъде преживявам ситуацията -  абсурд бе да оставите всички на няколко задника да дрискат отгоре ни.

Бонго и той с остена се мярка да подръчка гюбрето малко... Всичката им тайфа омръзна на всички. И сега чета и се дивя - пак не разбирам:

- Откъде на къде, ще се предава Форума в ръцете на Врекиджа ей така? За какви заслуги, изявени качества, за какво? За да се гаври шайката им с останалите верни на ИДЕЯТА?

Ако искате да ПОДАРЯВАТЕ некому  форума, ами мисля, че най-подходящ за момента е Сайта на "Гласове". Дали ще искат е друг въпрос. Друг кандидат би бил - Ганета (сп. Осем).

Ако ще се подарява нещо така ценно - най-добре е да се даде в ръцете на доказано достойни хора! А не на виновниците за дизастъра тук!

Те така.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #243 -: Януари 15, 2022, 19:55:41 »
Джиджи, защо не сложиш малко спирачки? Хубаво е и е полезно. Кога пуши някъде, не е добре да се разпалва.

Премълчаването е по-добро от влизане в клинч. Остави Ванче, може ли малко по-така? Помисли каква е ползата ако всеки се втурне с рогата напред...


И да, не ми отговаряй. Хубава вечер.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #244 -: Януари 15, 2022, 20:00:55 »
До: г-н ПАПАЛЕЛЕПИПЕД и г-н Alois Alzheimer :

Какво правим с ВАНЧЕ, който ме нарича „ПАТКА ПРЕВОДАЧКА”, без да има или да съм му дала някога някакво основание за това?!?

NB - участник "Ванче" никъде не Ви е нарекъл "патка-преводачка", ако Вие се разпознавате зад този израз, проблемът не е на модераторите.
Тъй като бяхте предупредена няколко пъти да не търсите и създавате интриги, получавате наказание от 168 часа


И не е ли това „ОТВРАТИТЕЛНА ПРОСТАЩИНА /по Eisblock/ по горе?!?  :t26115:

« Последна редакция: Януари 15, 2022, 20:49:39 от Alois Alzheimer »

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #245 -: Януари 15, 2022, 21:06:15 »
Прост и глупав са различни неща. Ако си прост, но упорит, трудолюбив, предприемчив, ще постигнеш в живота това към което се стремиш, дори да си в състояние само името и адреса си да напишеш без правописна грешка. ''Прост'' си понеже си отраснал в такава среда. От това има измъкване стига да искаш и да не губиш пътя към целта.  Прост в никакъв случай не е синоним на простак.
Да си глупав е друга работа. Това е генетично заложено. Не помага това, че стената зад бюрото ти е покрита с дипломи и сертификати. Със зубрене се постигат някои неща. Глупостта е като цвета на очите - не можеш да я промениш с грим.  Цветните лещи са повърхностен козметичен ефект. Дипломите в този случай също.
-----
Който разбрал, разбрал. Винаги приветствам и други мнения с всякакъв знак.


Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #246 -: Януари 15, 2022, 23:59:01 »
Много добре, Здравке! То тез неща са ясни, ама е добре да си ги припомняме честичко.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #247 -: Януари 17, 2022, 19:39:29 »
Чета ви форумните баталии, а пред очите ми оня разказ на Нушич - дет' назначи бабалък си за портиер на фабриката си, а той после не го пускаше в нея...
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #248 -: Януари 18, 2022, 15:13:00 »
и да ни са смеят и пингвинити от Антарктида
Пингвините не се „смеят“ ;) Виж, хиените озвучават и правят нещо, което прилича на „смях“. Имаше едни американци, които изследваха хиени 20-30 бр., и записваха звуците им. После публикуваха нещо, което твърдеше че става въпрос за звуци с различна честота, които поведенчески определят къде се намира всяка една хиена от гледна точка на йерархията и правото да яде от мършата или открадната плячка от други хищници. Много започнах да уважавам хиените, тъй като бяха в състояние звуково да комуникират ранк, права, сила и др. ;)
пп. Като чуя за звук и честота, се хващам за кобура. При мен нещата са ограничени. Чувам /макс/ до 10.8 kHz. После настъпва тишина, тишина. Имам и някакъкво дропване /кратко/ между 8 и 9 Khz, което със сигурност се дължи на увреждане в ушите ми.
Последна редакция: бебетата до към 2 години са в състояние да чуят към 20 килохерца. Пак докъм 2 години може яко да ги обучавате и да станат „абсолютисти“ (perfect pitch-ъри). След това, само ако Бог е дал да разпознават красотата на различните звуци при наличие на атмосфера. Щото в Космоса звуци не могат да се чуят. :)
« Последна редакция: Януари 18, 2022, 15:23:46 от Споко »

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #249 -: Януари 18, 2022, 19:23:52 »
  Анонимус се объркал... :smokin: Наистина пингвините не се смеят!

  Ама човешко е да се объркаш!
    :t1207:

  Те аз, вчера сабайля разхождам Минчо... Тъмна тъмница.. Ветър дуа, Минчо не ака.. ..И пред една аптека, един набор вика: Артик, това куче нали е пумеранг, ама си го остригал?? 
  -Бъркаш, Минчо е мопс.
  - Ама комшийката има същото, ама космато. Пумеранг е, признай си, ама си го остригал да не събираш косми у вас!Защо не си кажеш??

  п  Те, и Команчът се объркал.. Арно, че Джиджи ми обърна внимание на безобразното твърдение на Команча, че хвърлям бисери на земята.. Ако ходех в Софиа, па да го срещна, па да го халосам с дебела книга, дебела колко Библия...    :smokin:

  :t1233:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #250 -: Януари 18, 2022, 19:31:27 »
Ако ходех в Софиа, па да го срещна, па да го халосам с дебела книга, дебела колко Библия...    :smokin:
С такъв точен удар се лекува т.нар. библейска киста. Питай ме откъде знам! От едни том събрани съчинения на Конан Доил и едни събрани шекспирови пиеси. Мина ми като на Минчо!

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #251 -: Януари 18, 2022, 20:05:05 »
  Ное, Ное !
 Жива да си! Здрава да си!!
 
п  Команча ще го пожаля, една друга преводачка, ми каза, че ми направил фалба.. Джиджи не разбрала... пак.

 П А, лека поека, всеки си свие съ/а/рмите, и додеме до уважение.
 

 

Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #252 -: Януари 18, 2022, 23:11:56 »
Амчи... то... те тва е правилнио пат!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #253 -: Януари 24, 2022, 15:28:01 »
До: г-н ПАПАЛЕЛЕПИПЕД и г-н Alois Alzheimer :

Какво правим с ВАНЧЕ, който ме нарича „ПАТКА ПРЕВОДАЧКА”, без да има или да съм му дала някога някакво основание за това?!?

NB - участник "Ванче" никъде не Ви е нарекъл "патка-преводачка", ако Вие се разпознавате зад този израз, проблемът не е на модераторите.
Тъй като бяхте предупредена няколко пъти да не търсите и създавате интриги, получавате наказание от 168 часа

Преводачка в сий форум има само една, г-н Алцхаймер, а ник-ът ѝ е Джиджи!

От Профила на Ванчестр. 2, № 114 /в момента!/:

Quote (selected)
Цитат на: Джиджи в Август 22, 2021, 19:22:57
   
Ами да, единствената ЛИНГВИСТИЧКА съм, въпреки че никой не ме е.ава за слива ...

Като „лингвистичка” включва естествено и женски род, и „преводачка”

И независимо от това, че малко по-долу самият Ванче се опитва да заплете ИНТРИГА с някаква друга преводачка, каквато тук всъщност няма, а и никога НЕ Е имало:

Команча ще го пожаля, една друга преводачка ми каза, че ми направил фалба.. Джиджи не разбрала... пак.

И отново … Джиджи
:blurry_drunk-2127:

« Последна редакция: Януари 24, 2022, 15:35:12 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #254 -: Януари 24, 2022, 17:44:17 »
И още малко по същия казус …

Преди доста време, големият Михаил Булгаков беше казал следното:

„Не можеш да се харесаш на човек, който НЕ ТИ харесва …”

Вярно!

Аз НЕ харесвам Ванче, поради което никога, ама никога не съм влизала в разговор с него … просто не съм му обръщала никога каквото и да е внимание …

Обаче от Профила на Ванче става ясно, че той е бил едва ли не ОБСЕБЕН от мен, което ще докажа с редица „извадки” от същия този негов профил – в „обратен ред” и по номера /към днешна дата!/:

№ 6

Quote (selected)
Цитат на: Здравка в Януари 15, 2022, 17:36:58
Някой, различен от Джиджи

Аман.аман ..да не е някой..  серсемин серсем..
Нека да е някоя..
Ноя, Симплия, Здравка, Кайли .. Лили.. Ще хвана на тях вяра..

№ 12

Да помола в новия сайт да има отделни пътечки...
 За  Жиджа-Миджа  :i_sheepish: :lol: :i_sheepish: най-одоле место ...

№ 14 /Темата за „Връщането на Принца” е затворена, така че копирам директно!/

Да се възгащиства /възгечтиства/, демек, Асол...Което ѝ го пожелавам и аз... /не значи, че я пожелавам, а ѝ пожелавам нещо/

 Пояснението е за ДЖ..
 Четки на Принца няма да правя. ..


№ 17 /Също затворена тема!/

Е.. имало една Джиджа тука... па у живота ми имам двесте Джиджи.. Ха да клекна.. па да рЕва ли..


№ 24

Хубава работа... !!  Стига де.. Какво се джавкате.. 

Един знае едно, друг-друго, ....трета  па, емотикони разметва..

Малко покрай изборите ме беше забравил ... ама преди това – пак същото!!!


№ 79

Легнах, легнах, па скочих от постелята   Не ни стига Джича, ами и Лили се набърква в политика

№ 82


Нема. Нема да се хващаме за думи..  Ни за твоте, ни за Джичкините..

№ 89

Казере, дали и аз не съм мислил за Джи като за казъм, па съм писАл кузум??

№ 90

Ама откъде накъде, моля ви се??
Цитатът ми е от Джиджи, па е изписано в сайта , че е от дедоБ..

И т.н., и т.н., и т.н. ... :t1815:

« Последна редакция: Януари 24, 2022, 17:53:30 от Джиджи »

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #255 -: Януари 24, 2022, 17:48:18 »
Защо пак те изтърваха санитарите....

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #256 -: Януари 24, 2022, 17:59:30 »
А накрая – и от „Форумните правила за обсъждане” /от 4 април/:

Vançe
, « Отговор #41 -: Април 07, 2021, 16:04:27 »

Quote (selected)
Да се забрани  правДопис по Рекидживискиму.

Ама в никой случай на Рекидж, ами на епигоните му ..хеля на епигонка, дето има снаха  полякьиня.. /което не я оправдава/ …


« Последна редакция: Януари 24, 2022, 18:21:41 от Джиджи »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #257 -: Януари 24, 2022, 18:02:22 »
Млъкни ма  :i_sheepish:
Може ли само с твоите обсесии да пълним форума?

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #258 -: Януари 24, 2022, 18:14:26 »
N.B. А с цитатите по-горе бих искала също да покажа, че когато НЕ обръщаш внимание на някого и изобщо НЕ ГО ЗАБЕЛЯЗВАШ – с игнор или без игнор! – ТОЙ или ТЯ ...

Виждате какво става по-горе!!!
:t2619:

И никой тук НЕ Е ЗАСТРАХОВАН срещу това!!!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #259 -: Януари 24, 2022, 18:20:57 »
Ти като ходи на алерголог що не му каза всичко?
Пробвай без емотикони, може да мине алергията та барем се ваксинираш и да мирясаме всички.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #260 -: Януари 24, 2022, 18:26:49 »
Лошото е че при някои луди игноро не помага. Ти го игнорираш, то върви след тебе и кукурига. Някак си преводачески кукурига.
А едно време какви луд имаше, е-хееее... Я Наполеон, я Сталин, а сега - преводачка.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #261 -: Януари 24, 2022, 19:13:32 »
С убеждение трябва. Иначе поне половината ставаме за преводачи. Не е обидно, искам да кажа.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #262 -: Февруари 01, 2022, 00:06:12 »
Иначе поне половината ставаме за преводачи. Не е обидно, искам да кажа.

Ми то, не само че не е обидно, ами даже е и похвално, имайки предвид ширещата се тъдява "дефиниция" на ПРЕВОДАЧ:

„Лице, превеждащо овцете от един баир на друг …”


И колкото по-високи двата баира, толкова по-добър преводачът или преводачката!!! :notworthy:

А не като „Ленче-Кремче” – бившата преводачка на бае ви Тодар, дето след това стана най-добрият български посланик в САЩ цели два дълги мандата (2002-2008 г.) и (2010-2016 г.)

Само че при тея преводачи „на входа” мерят Ай-Кюто (IQ)!!!


И говорят на чужди езици, като например “Хау ду ю ду?”  :lol:


Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #263 -: Февруари 01, 2022, 11:06:55 »
Quote (selected)
“Хау ду ю ду?”
Ня което, в по провинциалните части на Русия обикновено следва отговор -"дую...но плохо" .
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #264 -: Февруари 01, 2022, 13:01:29 »
...Ванче става ясно, че той е бил едва ли не ОБСЕБЕН от мен
:giggie:
-Анджак, бе! Радвай се, фъргай шапото нагоре, поискай Му портрет с афтограф... Радвай се, колко хора те харесват, че ще гониш някой залетял от симпатии след теб, поклонник? Не ритай късметя си...
 :suicide:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #265 -: Февруари 01, 2022, 13:07:12 »
Та се сетих за "Михал Мишкоед": "И га паднах у кала, тя съ засмя и аз разбрах, че Радка мъ либи.".
.................
Съжалявам, че няколко пъти съм бил в Жеравна, а не се наканих да посетя къщата му. Човек в бързината все нещо пропуска.
« Последна редакция: Февруари 01, 2022, 13:13:18 от dabedabe »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #266 -: Февруари 01, 2022, 16:03:48 »
Анджак, бе! Радвай се, фъргай шапото нагоре, поискай Му портрет с афтограф...
Радвай се, колко хора те харесват, че ще гониш някой залетял от симпатии след теб, поклонник? Не ритай късметя си...
 

А ти какво – за НЕГОВ АДВОКАТ ли отново съ цаниш?!?

ЗАЩО?!? Може би не са ти достатъчни извадките от Профила МУ по-горе ли?!?

Или пък искаш да бъда изпратена за трети път заради него в Оймякон?!?

Спокойно, има поне още 5 пъти по толкова, но аз нямам повече нито време, нито намерение да се занимавам с  :t10520: ...

Просто си гледай ТВОЯТА работа и ни мъ дърпай допълнително за опашката, плиййз!!! :16:

« Последна редакция: Февруари 01, 2022, 16:31:51 от Джиджи »

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #267 -: Февруари 01, 2022, 16:23:40 »
Та се сетих за "Михал Мишкоед": "И га паднах у кала, тя съ засмя и аз разбрах, че Радка мъ либи.".
.................
Съжалявам, че няколко пъти съм бил в Жеравна, а не се наканих да посетя къщата му. Човек в бързината все нещо пропуска.
........................
Пооплескал съм работите. Къщата в Жеравна е на Сава Филаретов, също много достоен българин, за жалост починал твърде млад.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #268 -: Февруари 04, 2022, 14:58:49 »
При цензурата се губи логическата връзка между мненията. По-добре ги зачертавайте, или оцветявайте в червено. Не е нужно да ги тургате в коша. Мое мнение де. Щото всичко заминава и се забравя. Не се хабете нахалост.
« Последна редакция: Февруари 04, 2022, 15:07:44 от dabedabe »

Неактивен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 694
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #269 -: Февруари 04, 2022, 19:36:56 »
Като „лингвистичка” включва естествено и женски род, и „преводачка” …

Лингвистичка изобщо не означава преводачка, и обратното. Което не изключва една лингвистичка да е добра преводачка (не съв виждал такива, но може и да ги има). Най-добрите преводачи са най-добри затова, защото знаят родния си език (Валери Петров, Гео Милев, Константин Величков, и много други).

Съвременната лингвистика е трудна наука. Едно време от любопитство ходех на семинари по лингвистика в близкия университет, мислех че ще науча нещо интересно за езиците -- ами, нищо не разбрах от това което си приказваха. Но имам една позната лингвистичка (африкански езици, да я чуеш само как цъка и щрака с език -- направо чудо), с нея вече може да се говори на разбираем език, много интересни неща разказва.

Неактивен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 694
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #270 -: Февруари 04, 2022, 19:39:52 »
Прост и глупав са различни неща. Ако си прост, но упорит, трудолюбив, предприемчив, ще постигнеш в живота това към което се стремиш, дори да си в състояние само името и адреса си да напишеш без правописна грешка. ''Прост'' си понеже си отраснал в такава среда. От това има измъкване стига да искаш и да не губиш пътя към целта.  Прост в никакъв случай не е синоним на простак.
Да си глупав е друга работа. Това е генетично заложено. Не помага това, че стената зад бюрото ти е покрита с дипломи и сертификати. Със зубрене се постигат някои неща. Глупостта е като цвета на очите - не можеш да я промениш с грим.  Цветните лещи са повърхностен козметичен ефект. Дипломите в този случай също.
-----
Който разбрал, разбрал. Винаги приветствам и други мнения с всякакъв знак.

Здравче, отлично казано. Личи си варненката ;) всички от Варна сме хубави и умни.

Неактивен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 694
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #271 -: Февруари 04, 2022, 19:44:05 »
Те аз, вчера сабайля разхождам Минчо... Тъмна тъмница.. Ветър дуа, Минчо не ака.

Ха-ха, колко познато :) И аз мойто хайванче го разхождам вечер преди лягане, че да не се стиска милото цяла нощ до сутрешната разходка, старо е вече. Ама понякога не ще. Вечер по улиците, че в гората има скънкове. В гората само сутрин и следобяд.

Неактивен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 694
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #272 -: Февруари 04, 2022, 19:50:13 »
С убеждение трябва. Иначе поне половината ставаме за преводачи. Не е обидно, искам да кажа.

Тцъ. Добрите преводачи (като Джиджи надявам се) са рядкост. Сега ако искаш да насочиш чужденец към плажа, става. Мен като ме молят да превеждам на някого, го правя с неохота, само ако няма накъде.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #273 -: Февруари 04, 2022, 20:01:32 »
Бе малко се е поизхвърлила тя. Аз мисля, че у когото е заложен интерес към знанието, той малко или много напредва. Не бих категоризирал така смело хората. Животът е доста дълъг. "И най-умният си е малко прост.". Има моменти на просветление. И средата е важна. А и от чия гледна точка е всичко? От моя гледна точка комшията може да е прост, а от негова - аз. Нещата са относителни. Интересът към знанието е определящ. Добре би било и чувството за справедливост да върви ръка за ръка със знанието, което  уви не винаги се случва. Властта хептен изкривява раптите.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #274 -: Февруари 05, 2022, 00:31:55 »
Кучето на сина (боксер красавец, жив дявол) много искусно се подписва на плочките пред входа. Тарикат, много умно гледа и ни командори, само дето не мой говори завалията.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #275 -: Февруари 05, 2022, 11:13:32 »
Онзи ден валя сняг. Хубаво става наоколо, чисто и светло всред сградите - като не изписан лист бяла хартия. Затуй 'и казват, вероятно - снежнобяла!

Гледам от балкона тази красота и атавизма се пробужда, явно. Започват едни рошави мисли, някакво визуализиране ... срам!

Представата бе как се подписвам с едър шрифт - отгоре от балкона!

Цивилизованост?

Вероятно - да. Не го направих.

Неактивен mercury

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 80
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #276 -: Февруари 05, 2022, 16:12:22 »
Можел си да нарисуваш сърце на жена си. Щяха да ти простят варварството. Даже щяха да ти се възхитят.  :)))

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #277 -: Февруари 05, 2022, 16:55:20 »
Ма трябва да е тихо времето.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #278 -: Февруари 05, 2022, 17:01:35 »
Можел си да нарисуваш сърце на жена си. Щяха да ти простят варварството. Даже щяха да ти се възхитят.
  :th_up:

И с колкото ПО-ЕДЪР "ШРИФТ", толкоз по-добре ...  ;)


Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #279 -: Февруари 06, 2022, 00:10:52 »
да нарисуваш сърце на жена си

При следващият път със сигурност ще пратя такъв писмен поздрав на някои други желаещи разбиращи бурлеската. Идеята за сърца е добра, но пасва единствено и е оправдано при друг изразен начин. Особено съчетанието пък: кой - коя. В моят случай вече няма как: - Погребах я преди 30 години и 9 месеца. Така, че подобни поздрави съм оставил само за сърдечни "приятели"...

Бъдете здрави.

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #280 -: Февруари 06, 2022, 16:50:54 »
секуко, преди да отеба мордора, в който ти и още неколцина комплексари превърнахте това нелошо някога място, да ти кажа какво представляваш - ти си маймуна с картечница, повелител на мухите, това си ти! :smokin:
« Последна редакция: Февруари 06, 2022, 18:13:56 от Alois Alzheimer »

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #281 -: Февруари 08, 2022, 14:12:52 »
Ако някой колега иска да се включи в любезно отворения от мен Discord-сървър, да ми пише в "Лични".

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2714
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #282 -: Февруари 08, 2022, 15:26:43 »
секуко, преди да отеба мордора, в който ти и още неколцина комплексари превърнахте това нелошо някога място, да ти кажа какво представляваш - ти си маймуна с картечница, повелител на мухите, това си ти! :smokin:

ми мазньо толкова си може.
да обиди.
да пусне донос.
да мирише.

плувай.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

AnonimusBG

  • Гост
Re: Алтернатива:
« Отговор #283 -: Февруари 08, 2022, 15:51:55 »
Ако някой колега иска да се включи в любезно отворения от мен Discord-сървър, да ми пише в "Лични".

Това вече го имаше преди месец.
Явно поради това че Бонго/Памфуций се изнесе се налага да се повтори рекламната кампания.

Quote (selected)
Алтернатива:
« Отговор #1 -: Януари 08, 2022, 19:26:00 »
Quote (selected)
Рекиджът е направил алтернатива на този форум, по-скоро чатруум на Дискорд. Който има желание, може да се запише. Пишете ми или на лични за инструкции или на джимейл: pamphutius.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #284 -: Февруари 08, 2022, 16:05:41 »
Ако някой колега иска да се включи в любезно отворения от мен Discord-сървър, да ми пише в "Лични".
след тва кратко прекъсване, ще се върна на темата. Такаа...

Дискорд е скромна платформа, ползвана от има-няма 350 милиона души на тая планета и достъпът до нея става след отваряне на акаунт на сайта им. Достъпът до сървъра ми става посретством покана(във вид на хиперлинк), изпратена от мен или от някой оторизиран за тва колега на мейл-адреса на желаещия да се включи керпеденски колега/колежка.

На тоя етап на сървъра са се регистрирали 20 тукашни колеги.

Тва е засега.

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #285 -: Февруари 08, 2022, 16:06:24 »
Това вече го имаше преди месец.
Явно поради това че Бонго/Памфуций се изнесе се налага да се повтори рекламната кампания.
Е, хайде сега дребнавости.
Доколкото си спомням, рекиджа беше в бан и вероятно чак сега може да пише "in persona"
 :smokin:

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #286 -: Февруари 08, 2022, 16:12:47 »
точно така. Имах бан, който ми беше наложен, преди да е изтекъл предишният ми бан.
Както и да е. Важното е, че сега съм тук и съм в състояние да продължа апостолското дело на Бонго.

Quote (selected)
Ако някой колега иска да се включи в любезно отворения от мен Discord-сървър, да ми пише в "Лични".

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #287 -: Февруари 08, 2022, 16:14:59 »
точно така. Имах бан, който ми беше наложен, преди да е изтекъл предишният ми бан.
Както и да е. Важното е, че сега съм тук и съм в състояние да продължа апостолското дело на Бонго.
А какво пречи на самия Апостол да продължи делото си и тук?!?
« Последна редакция: Февруари 08, 2022, 16:22:39 от Bacho Кольо »

AnonimusBG

  • Гост
Re: Алтернатива:
« Отговор #288 -: Февруари 08, 2022, 16:20:56 »
Апостолът нещо не преуспя.
Можеш да почетеш реакциите на тези които мислеха да пробват.
Аз исках да погледна, но в секти със специални покани не учавствам.
Разказите на попаднали от любопитство там не ми направиха особено впечатление.
Всъщност дерзай.

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #289 -: Февруари 08, 2022, 16:22:10 »
А какво пречи на самия Апостол да продължи делото си?!?
Ако погледнеш, за Бонго (Памфуций) пише вече
Quote (selected)
Памфуций
Гост
Така е и при основателя на форума ddgantwin, и при всички, които са с изтрити регистрации във форума.
Те, предполагам, могат да четат, но едва ли могат да пишат без нова регистрация.
Така че хайде да минем без дребнави заяждания. Лично мнение, да не се засегне някой.
 :smokin:

AnonimusBG

  • Гост
Re: Алтернатива:
« Отговор #290 -: Февруари 08, 2022, 16:27:03 »
Ако погледнеш, за Бонго (Памфуций) пише вече Така е и при основателя на форума ddgantwin, и при всички, които са с изтрити регистрации във форума.
Те, предполагам, могат да четат, но едва ли могат да пишат без нова регистрация.
Така че хайде да минем без дребнави заяждания. Лично мнение, да не се засегне някой.
 :smokin:

И кой го накара апостола да си изтрие регистрацията?
Рекиджа не я трие.

NB - обръща Ви се внимание, че това е свободен форум и всеки може да коментира в рамките на правилата, да открива нови теми или да добавя мнения към всяка вече открита тема.

Участник "Рекидж" се ползва със същите права и задължения както всички останали, поради което е препоръчително да избягвате персонални нападки или упреци.
« Последна редакция: Февруари 08, 2022, 19:11:17 от Alois Alzheimer »

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #291 -: Февруари 08, 2022, 16:29:05 »
И кой го накара апостола да си изтрие регистрацията?
Рекиджа не я трие.
От едно време е казано - de gustibus non disputandum est.
PS. Докато тук открай време точно това е основен предмет на дискусия.
 :smokin:

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #292 -: Февруари 08, 2022, 16:33:32 »
изборът на Бонго да прави едно или друго нещо си е лично негова работа. Моята работа е да пиша в тази тема, придържайки се стриктно към нейния предмет, така както същият е формулиран в заглавието ѝ.

Quote (selected)
Ако някой колега иска да се включи в любезно отворения от мен Discord-сървър, да ми пише в "Лични".

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #293 -: Февруари 08, 2022, 16:40:26 »
Тука ни е добре, мисля. Не се борим за международна слава. За себе си казвам, де. И в 50 форума да си няма цъфнеш. По принцип де, за всеки се отнася. Времето фърка бързо.
« Последна редакция: Февруари 08, 2022, 16:50:41 от dabedabe »

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #294 -: Февруари 08, 2022, 16:46:55 »
Моето предложение е адресирано не до колегите, на които им е добре тук, а до колегите, на които не им е добре тук. По мои лични сметки става дума за 5-6 човека. Останалите 21 вече са в Дискорд. Където произвеждат тонове коментари по темите, които ги вълнуват.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #295 -: Февруари 08, 2022, 16:54:21 »
Дано това ги успокои. Не че не сме любознателни, ама и тук е отворено за всички мераклии.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #296 -: Февруари 08, 2022, 17:00:45 »
Дано това ги успокои. Не че не сме любознателни, ама и тук е отворено за всички мераклии.
хмм...интересно защо в такъв случай няма наплив от мераклии. Нейсе, тва не ми е работа. Работата ми е да предлагам алтернатива на нуждаещите се от такава.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Алтернатива:
« Отговор #297 -: Февруари 08, 2022, 17:04:24 »
Предложи я вече.
Стой си там и управлявай наплива.
Ставаш досаден.
« Последна редакция: Февруари 08, 2022, 17:13:53 от AnonimusBG »

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #298 -: Февруари 08, 2022, 17:12:05 »
Quote (selected)
интересно защо в такъв случай няма наплив от мераклии.
Предполагам, още не са разбрали, че 21 особи вече ги няма тук.
Примерно.
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #299 -: Февруари 08, 2022, 17:13:17 »
Предложи я.
Стой и управлявай наплива.
Ставаш досаден.
Не виждам, как мога да стана досаден, придържайки се към предмета на тема, която очевидно живо те интересува и в която вземаш активно участие.