Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 17:55:49

Автор Тема: САЩ  (Прочетена 537993 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1800 -: Ноември 22, 2020, 20:24:14 »
Цитат на: buratinob
Цитат на: Джиджи
Ми чети и мисли върху съжденията вместо веднага да фащаш цветните моливчета

Ба, ще се мъчи да мисли ... Ще чака някой плешив с титли и униформа да й сведе истината свише ...
  :P

Само че, по повод на buratinob, туй, с ПЛЕШИВИТЕ, почва вече да ме притеснява ...  :cool-1084:

« Последна редакция: Ноември 22, 2020, 20:47:29 от Джиджи »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23464
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1801 -: Ноември 22, 2020, 20:30:12 »
Quote (selected)
Само че туй, с ПЛЕШИВИТЕ, почва вече да ме притеснява ...  :cool-1084:

Както винаги успяваш да се съсредоточиш върху важното! :way_to_go-1308:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1802 -: Ноември 22, 2020, 20:42:13 »
Quote (selected)
Само че туй, с ПЛЕШИВИТЕ, почва вече да ме притеснява ...

Както винаги успяваш да се съсредоточиш върху важното! 

Йес, СЪР !!!   :jump_for_joy-951:
« Последна редакция: Ноември 22, 2020, 20:56:35 от Джиджи »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1803 -: Ноември 25, 2020, 20:21:16 »
  Грешката на мнозина е, че в БГ се взеха само калпави неща от Америка и се казва, че всичко в Америка е лошо. Не е съвсем така! Като писах за храните в другата тема, имах предвид, че в САЩ си има някакви стандарти, има си и действаща съдебна система и гладни адвокати (както навсякъде) които искат и успяват да осъдят нарушителите.

Наскоро слушах един умен писател, общественик и блогър в    тубата -  Николай Стариков. Дори и умни хора в желанието си да защитят някаква добра идея изкривяват действителноста в грешна посока. "Накланят масата към себе си".

Твърдеше, че президентът Кенеди е убит от ЦРУ. По повод слуховете, че Тръмп можел да разпусне (разформирова) ЦРУ. Стариков каза, че по-скоро ЦРУ ще "разпусне" Тръмп.
За убийството на Кенеди има далеч по-убедителна теза. Убили са го мафията (Unions), която е губила много милиони от загубата на Куба. На ден. Главно от загубата на казината.
А "вината" на Кенеди е била, че е оставил контрата да загине в Залива на Свинете, без въздушна подкрепа. Кастро ги разпедушини.
Тази теза се прокарва в книгата "The Irishman". Темата за загубите на мафията се засяга и в книгите на М. Пузо. Филмите отделно.
Съгласен съм с всяко твърдение което ще каже, че тези книги са "fiction".

« Последна редакция: Ноември 25, 2020, 21:23:06 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1804 -: Ноември 25, 2020, 20:46:27 »
Хм, Кенеди има много по-тежки "грехове"
Например че иска да печата долари със сребърно покритие. Ако го беше направил светът щеше да е различен.
Стариков мое си разправя каквото си иска, ама тея у Ленгли не са талибани. Меки им са задниците. Морската пехота разчиства за минути.
А за добрите практики в САЩ .... ми има. Едната е тази на съдебните журита. Щото сега некви гарги с тоги определят кой е виновен.
Другата практика е тази парите за армия и полиция в съответните ведомства. Така е ясно колко струват. Щото сега бая милиарди на година се крият чрез преводи към НОИ и не само. Опцията е че има добър "дисциплиниращ ефект". Сгазваш лука, изфърчаш от системата и губиш пенсия .....

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1805 -: Ноември 25, 2020, 20:58:36 »
Хм, Кенеди има много по-тежки "грехове"
Например че иска да печата долари със сребърно покритие. Ако го беше направил светът щеше да е различен.
Стариков мое си разправя каквото си иска, ама тея у Ленгли не са талибани. Меки им са задниците. Морската пехота разчиства за минути.


Аз не знам какво е искал Кенеди. Това обаче което е направил не кореспондира с конспиративните теории. Аз също ги обичам...LOL Конспиративните теории. Много ме развличат. Което не значи непременно, че са само теории.
Това е което е направил: Кенеди.
Executive Order 11110
https://en.wikipedia.org/wiki/Executive_Order_11110

"during the transition period under President Kennedy's plan to eliminate Silver Certificates and use Federal Reserve Notes.
"
Да елиминира сребърните сертификати и да използва "Federal Reserve Note"  тоест доларци. Хартиени. Съвсем не е да елиминира ФЕД.
« Последна редакция: Ноември 25, 2020, 21:18:00 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1806 -: Ноември 25, 2020, 21:22:14 »
Тоест правителството емитира долари.
Или аз нещо не схващам?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23464
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1807 -: Ноември 25, 2020, 21:28:05 »
Тоест правителството емитира долари.
Или аз нещо не схващам?
Нещо такова, което прави хипотезата за CIA като маша още по-правдоподобна.
ЕС е вреден за вашето здраве!

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: САЩ
« Отговор #1808 -: Ноември 26, 2020, 12:28:07 »
Тоест правителството емитира долари.
Или аз нещо не схващам?

Не.
Друг емитира доларите.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1809 -: Ноември 26, 2020, 13:06:42 »
Конспиративни теории...

- Дали някой сериозно може да вярва, че определени Групи свързани по интереси и влияние не правят НИКАКВИ планове, не кроят козни и нямат конкретни разписвания за действията им във времето?! Та трябва ние, простохульовците да ги смятаме за група първокласници в игра на фунийки?!
 :smokin:

Та дори за един пиклив продукт, някакъв апарат напр., някаква машина, се използват специални софтуерни продукти за контрол над отделните операции при разработката, детайлите със стиковката им във времето, за организиране и управление на работната сила, както и всички помощни действия и операции... И пр. и пр. - дори се-моа, скромен инженер водил и водещ проекти, съм ползвал и ползвам такъв софтуер - Project management.

Печатането на зелената шума е възложено на частна организация - фед, която бързо е завзела държавният прерогатив в печатането и дори тя дава тази шума на държавата да я ползва. Разбира се - не безкористно. Практически тази и подразделенията 'и Я владее. Тав. Джони прави грешката, че иска държавата да печата шумата и дори пуска една, две емисии - някъде м. септември. На банкнотите пишело съответно Кой е притежателят на купюрите. Така, че в резултат същият дава фира през м. ноември (ако не се лъжа) - няма и два месеца по-късно. Кое трибуквие е изпълнител на поръчката - това няма никакво значение. Инак за печалбите в казината на Куба звучи романтично, но те са семки и бонбонки в сравнение с притежаването на цяла една държава, та и малко отгоре...
 8)

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1810 -: Ноември 26, 2020, 13:40:52 »
Цитат на: Eisblock
Инак за печалбите в казината на Куба звучи романтично, но те са семки и бонбонки в сравнение с притежаването на цяла една държава, та и малко отгоре.
:way_to_go-1308:
Прехвалената италианска мафия не може да стъпи на малкия пръст на световната еврейска лихварска мафия.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1811 -: Ноември 26, 2020, 14:01:17 »
Конспиративни теории...



Печатането на зелената шума е възложено на частна организация - фед, която бързо е завзела държавният прерогатив в печатането и дори тя дава тази шума на държавата да я ползва. Разбира се - не безкористно. Практически тази и подразделенията 'и Я владее. Тав. Джони прави грешката, че иска държавата да печата шумата и дори пуска една, две емисии - някъде м. септември. На банкнотите пишело съответно Кой е притежателят на купюрите. Така, че в резултат същият дава фира през м. ноември (ако не се лъжа) - няма и два месеца по-късно. Кое трибуквие е изпълнител на поръчката - това няма никакво значение. Инак за печалбите в казината на Куба звучи романтично, но те са семки и бонбонки в сравнение с притежаването на цяла една държава, та и малко отгоре...
 8)
Не мога сега да проверя дали J F Kennedy пуска емисии на долари. Ако имате нещо което може да се види, някаква сламка, напишете!
Това което знам е, че и сега US Government прави физическото печатане на доларите. Чрез поделението на Department of Treasury - Bureau of Engraving and Printing. Монетите от US Mint.
Разбира се това става след като Federal Reserve разреши.
И друг път съм писал, че частното и федералното са така преплетени, че не може да се каже кой кое притежава. Дори си преливат кадри, както предишния шеф на ФЕД става сега The Secretary of the Treasury,
Janet Yellen.
Господ да дава здраве на Google-то! ;D
Отиваме да попитаме какви са задълженията на The Secretary of the Treasury. Да кажем "job description".
Отговор:
"The Secretary of the Treasury acts as a principal advisor to the President and the Cabinet on economic issues. The United States Department of the Treasury, which the secretary oversees, performs many important functions, including paying the nation's bills, printing money, and collecting taxes."

От друга страна знам, че дванадесетте банки на ФЕД са частни и няма как да си купиш акции от тях, не са public. Не са "листвани" на NYSE или друга борса. То и няма държавни банки в САЩ.
Но US Congress избира шефа на борда на ФЕД, по предложение на президента. И дори печалбата на ФЕД се връща в края на финансовата година в "US Treasury" в бюджета. Последното може да се провери.
Вярно е, че избира за шеф на борда, някой от шефовете на тези 12 банки.

Може да се спекулира, че ЦРУ организира убийството на президента, което означава, че са си убили шефа и те са били зад храстите на Grassy Knoll. :smokin:, но аз съм бил по това време в началното училище на друга галактика и няма как да го знам.
« Последна редакция: Ноември 29, 2020, 18:31:25 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1812 -: Ноември 26, 2020, 14:05:35 »
Цитат на: Eisblock
Инак за печалбите в казината на Куба звучи романтично, но те са семки и бонбонки в сравнение с притежаването на цяла една държава, та и малко отгоре.
:way_to_go-1308:
Прехвалената италианска мафия не може да стъпи на малкия пръст на световната еврейска лихварска мафия.

Не сте гледали внимателно "Once Upon a Time in America". Точно там показват, че еврейската мафия взема връх над италианската. В NYC. Гледането на продуктите на Hollywood-a е алфата и омегата на всяко сериозно знание. :too_happy-1067: Разбира се и Ватиканската библиотека.
Точно еврейчета губят от загубата на казината в Куба.
https://themobmuseum.org/blog/rise-castro-fall-havana-mob/

Meyer Lansky lost millions when Fidel Castro took over Cuba.
Името не е италианско.
« Последна редакция: Ноември 26, 2020, 14:22:11 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1813 -: Ноември 26, 2020, 14:45:12 »
Никой не казва "Happy Thanksgiving"!?

Хайде и малко храна за мразещите USA!
Като съм с teenager - ски акъл, си пускам понякога "Tik Tok". Проявих интерес към него като разбрах, че Тръмп му е мерак да го забрани. Та, там един другар за минута направи историческа справка, че всъщност се празнува избиването на около 600 индианци "native americans", в далечната 1621 година от нашествениците.
I love this country!

« Последна редакция: Декември 02, 2020, 17:09:21 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен von Newmann®

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 281
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1814 -: Ноември 30, 2020, 04:45:57 »
Правилно думаш. Индианците не са избити от американците, а от европейците.

Останалите са измрели от болести, пренесени тъдява от западналата и западаща Западна Европа.

Тук има един музей на "индианското движение" и утре, ако съм на кеф, може и да мръдна до там и да щракна по някоя фотка за из форума.

Иначе, ЕфБийАй продължава да държи здраво държавната сигурност.


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1815 -: Ноември 30, 2020, 08:55:31 »
Иначе, ЕфБийАй продължава да държи здраво държавната сигурност.


Не знам защо, но вероятно от ракурса на самата снимка, тамошното ЕфБийАй доста ми заприлича на нашето, на което обаче още не сме развели трикольора така волно …  :nuts:

А съм и почти сигОрна, че ако тръгна покрай него по тротоара направо, непременно ше изляза на „Графа” …  :0006: :ive_got_it-1379: :0006:
« Последна редакция: Ноември 30, 2020, 09:01:08 от Джиджи »

Неактивен von Newmann®

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 281
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1816 -: Декември 01, 2020, 03:01:42 »
Немой са кахъри!

На ена ноо голема поляна ф Куантико се намира ено ноо убаво фасилити.


Неактивен von Newmann®

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 281
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1817 -: Декември 01, 2020, 03:08:27 »
А ако сакаш да пуцаш, ке си оДпуцаш 25* часа ф денонощието.
---

* Денонощието за ЕфБиАйци съдържа 25 часа, щото они се събуждат един час по-рано.




Note Даже, ако ти прави фпичатление, не са си зачистили гилзиЙте от пистолетоджийницата, нихната.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1818 -: Декември 03, 2020, 17:23:53 »
Quote (selected)
Бивши президенти на САЩ ще се ваксинират срещу Covid-19 по телевизията
Барак Обама, Джордж Буш и Бил Клинтън искат да насърчат доверието в науката
03 Дек. 2020




https://www.segabg.com/hot/bivshi-prezidenti-na-sasht-shte-se-vaksinirat-sreshtu-covid-19-po-televiziyata

Но явно ше ваксинират и себе си, и антуража ...  :0004: C:-) :0004:
« Последна редакция: Декември 03, 2020, 17:29:00 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1819 -: Декември 03, 2020, 17:24:42 »
.
« Последна редакция: Декември 03, 2020, 17:30:27 от Джиджи »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23464
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1820 -: Декември 03, 2020, 17:42:52 »
Може, то тия тримата изроди дето запалиха половината свят, може направо с цианид.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1821 -: Декември 03, 2020, 18:19:45 »
Ще ги "ваксинират" с аква редестилата. Сеир за стадото.
Вие си ги избрахте!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23464
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1822 -: Декември 03, 2020, 18:28:15 »
Един колега оттатък доста добре вметна, че няма да е с дестилирана вода - тя може да причини спиране на сърцето.
В такива случаи като плацебо се ползвал физиологичен разтвор.
Склонен съм да му вярвам.
Това не променя същината на телевизионното евангелизиране.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1823 -: Декември 03, 2020, 19:58:13 »
Ха, Не виждам Jimmy Carter (между бившите президенти) но той е на 96, та може да ги е разкарал тези PR. Живее си в старата къща.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1824 -: Декември 03, 2020, 21:41:30 »
Ха, Не виждам Jimmy Carter (между бившите президенти) но той е на 96, та може да ги е разкарал тези PR. Живее си в старата къща.
Няма да се учудя изобщо! Той има глава на раменете и си я използва. За Буша ми е мъничко жал, щото казват, че може да е лош худжник, ама не е лош човек, как го е изпуснала неговата библиотекарка не знам.
За другите двама, абе добро нямам, та затова - нищо.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1825 -: Декември 04, 2020, 11:14:49 »
Ха, Не виждам Jimmy Carter (между бившите президенти) но той е на 96, та може да ги е разкарал тези PR. Живее си в старата къща.
Няма да се учудя изобщо! Той има глава на раменете и си я използва. За Буша ми е мъничко жал, щото казват, че може да е лош худжник, ама не е лош човек, как го е изпуснала неговата библиотекарка не знам.
За другите двама, абе добро нямам, та затова - нищо.

Абе
, приеми единия от другите двама като предшественик /през един ( :D)!/ на 46-тия избран за президент на САЩ, за да можеш да кажеш какво мислиш за него, въз основа на това, което е казал наследникът му, който така и така е бил негов вицепрезидент …  ;D

Quote (selected)
Байдън: Всички американци да носят маски в продължение на 100 дни
04.12.2020



Новоизбраният американски президент – Джо Байдън, заяви, че след като встъпи в длъжност, ще поиска от американците да носят предпазни маски в продължение на 100 дни. В първото си съвместно интервю след изборите на 3 ноември, заедно със заместника си – Камала Харис, той каза, че ще издаде заповед за носене на маски и на местата, където разполага с власт, като например сградите на федералната администрация.

Байдън съобщи, че е помолил директора на Института по алергични и заразни болести – Антъни Фаучи, да стане негов главен здравен съветник и част от екипа на администрацията му за справяне с Covid-19. Фаучи беше член на работната група към Белия дом за борба с коронавируса при Доналд Тръмп.


Джо Байдън заяви още, че би се ваксинирал срещу заболяването, веднага след като експертът заяви, че ваксината е безопасна.

https://www.plovdiv24.bg/novini/mejdunarodni/Baidun-Vsichki-amerikanci-da-nosyat-maski-v-produlzhenie-na-100-dni-1027826
:bravo-1290:
« Последна редакция: Декември 04, 2020, 11:17:24 от Джиджи »

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1826 -: Декември 04, 2020, 11:57:20 »
Цитат на: Джиджи
приеми единия от другите двама като предшественик през един на 46-тия избран за президент на САЩ, за да можеш да кажеш какво мислиш за него, въз основа на това, което е казал наследникът му, който така и така е бил негов вицепрезидент

Какъв изящен словесен изказ  :nuts: Направо поезия  :yes-1289: ... вогонска  :m1731:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1827 -: Декември 04, 2020, 12:00:14 »
Цитат на: Джиджи
Новоизбраният американски президент

Кога гласуваха електорите, избиращи президента на САЩ ? Да не съм пропуснал момента ?  :nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1828 -: Декември 04, 2020, 12:24:33 »
Абе, приеми единия от другите двама като предшественик /през един ( :D)!/ на 46-тия избран за президент на САЩ, за да можеш да кажеш какво мислиш за него, въз основа на това, което е казал наследникът му, който така и така е бил негов вицепрезидент …  ;D

Quote (selected)
Байдън: Всички американци да носят маски в продължение на 100 дни
04.12.2020



Новоизбраният американски президент – Джо Байдън, заяви, че след като встъпи в длъжност, ще поиска от американците да носят предпазни маски в продължение на 100 дни. В първото си съвместно интервю след изборите на 3 ноември, заедно със заместника си – Камала Харис, той каза, че ще издаде заповед за носене на маски и на местата, където разполага с власт, като например сградите на федералната администрация.

Байдън съобщи, че е помолил директора на Института по алергични и заразни болести – Антъни Фаучи, да стане негов главен здравен съветник и част от екипа на администрацията му за справяне с Covid-19. Фаучи беше член на работната група към Белия дом за борба с коронавируса при Доналд Тръмп.


Джо Байдън заяви още, че би се ваксинирал срещу заболяването, веднага след като експертът заяви, че ваксината е безопасна.

Да речем, че за момента ще изчакам, да не стане като със спартанците и пратениците.
Първом електорите да се произнесат, пък и съдилищата имат още какво да кажат. Засега Байдън е избраният президент на медиите, ама то и Ал Гор беше такъв цели 37 дни.
А и много ми е трудно да говоря за човек, който е явно болен, а го разкарват като мечка на синджир. Все пак нещо човешко би трябвало да е останало, даже у Камала Харис. Байдън се троши като си играе с кучето си, а пък като му се доиграе с червеното копче, я ще трябва да трием половин Европа, я да сменяме глобуса, ако има кой да го направи.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1829 -: Декември 04, 2020, 13:09:16 »
Джуджи - Таратунки: - с 46 президентин, ядец. Тръмп е 44-тият. Има един дето са го писали два пъти, нейде началото на ХХ век. Така, че ако предсказанието и клетвата на индианците се сбъдне, тав. Тръмпи ще е последният! После изгряват на Едгар Кейси редингс. Познал бе за Виетнамският дизастър, после разпада на СССР, сега остава следващото: - възхода на №2-то му издание.

- Ха, дано. Щото планетата има нужда от яко разчистване...

Инак - за ваксините: - "Те" до сега без пандемия и извънредни мерки тровеха плебса със съставка живак в тях + разни други смъртоносни ципури. Та сега ли ще им се вярва, след като над път и под път бръщолевят как хората били много и как трябва тези да се редуцират, щото те Им ядели ресурсите?! Въвеждат ускорено либерал-фашистка диктатура повсеместно, задължително ваксиниране (тук вече е вписано законово...) скоро ще го подхванат и лъжат както Супер-Херо-Роми.
 :peeing-2085:
Айде - нема нужда!
 :bluegrab:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1830 -: Декември 04, 2020, 15:04:00 »
Цитат на: Джиджи
Новоизбраният американски президент

Кога гласуваха електорите, избиращи президента на САЩ ? Да не съм пропуснал момента?

Не си пропуснал нищо, само лъжеш като дърт циганин!!!  :nuts:
Защото съм писала навсякъде "(ново)избраният ЗА президент" и нищо друго!!!  :too_happy-1067:

И трябва първо да се разберем всички тук за какво, или по-точно – ЗА КОГО говорим:

Quote (selected)
Английската фраза THE PRESIDENT-ELECT, която ще намерите или чуете по всички американски медии, се превежда на български език единствено като избраният ЗА президент в резултат на президентските избори, без да е одобрен още от когото и да било и без да е положил клетва.

Тук спор не може да има, защото ето какво казва и CAMBRIDGE Advanced Learner’s Dictionary:

Quote (selected)
president-elect/prime minister-elect, etc. = the person who has been voted to be president, prime minster, etc. but has not yet started work:

The President-elect has been preparing to take office in January.

За жалост обаче объркването в случая идва от Гугъля, където на сайта
bg.linguee.com › английски-български › president-elect от намколко си примера само № 4 и № 9 са верни – поне докъдето прочетох …
https://bg.linguee.com/английски-български/превод/president-elect.html   :t2102:


« Последна редакция: Декември 04, 2020, 15:41:47 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1831 -: Декември 04, 2020, 15:15:47 »
Ииии …

1. Норчо да сЪ научи да цитира ТОЧНО;

2. Ной дан’си измисля: „Засега Байдън е избраният президент на медиите”, което не е вярно; и

3. Джузепе дан’мЪ кара да броя президентите на САЩ: „Джуджи - Таратунки: - с 46 президентин, ядец. Тръмп е 44-тият.
Ако може, естествено …  :0006: :giggle-3307: :0006:
« Последна редакция: Декември 04, 2020, 16:30:48 от Джиджи »

AnonimusBG

  • Гост
Re: САЩ
« Отговор #1832 -: Декември 04, 2020, 16:43:00 »
Не е Джузепе.
Важното е лаф да става.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1833 -: Декември 04, 2020, 16:53:18 »
Знайм бе жиже  :smokin:
"Кой-не-скача-е-чер-вен" :bluegrab:

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1834 -: Декември 04, 2020, 18:39:55 »
Цитат на: Джиджи
Новоизбраният американски президент
Кога гласуваха електорите, избиращи президента на САЩ ? Да не съм пропуснал момента?
Не си пропуснал нищо, само лъжеш като дърт циганин!!!  :nuts:
Защото съм писала навсякъде "(ново)избраният ЗА президент" и нищо друго

Не е нито ново, нито старо избран  :smokin:
Виж там пийни едно tee-че да съ успокоиш и н'съ мъчи с превода  :cool-1084:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23464
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1835 -: Декември 04, 2020, 18:45:37 »
Що бе Нор!
Ще е интересен превода!

Quote (selected)
P.S. Отдавна не бях писала тук на английски /или изобщо!/

С английския и гуглето ми върши работа, обаче на "или изобщо" запецва. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1836 -: Декември 04, 2020, 21:32:04 »
2. Ной дан’си измисля: „Засега Байдън е избраният президент на медиите”, което не е вярно; и
Днес наистина нямам време за образователна програма по въпроса "Що е то президент на САЩ и как се избира". Из нета щъка достатъчно информация за самообразование.
И преобладаващата част от нея е на английски, така че предполагам няма да преставлява за Джиджи кой знае какъв проблем с разбирането. :happy-3336:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1837 -: Декември 04, 2020, 22:12:33 »
Днес наистина нямам време за образователна програма по въпроса "Що е то президент на САЩ и как се избира". Из нета щъка достатъчно информация за самообразование.

Пак не си разбрала НИЩО от това, което коментирам аз.
А то е повече от просто, но проблемът сепак е ЕЗИКОВ, където НЕ ТИ е силата …  :b0205:

Английското „the president-elect” не може да бъде преведено на български с НИЩО ДРУГО, освен с:

Quote (selected)
"избрания(т) ЗА президент"
Тчк.!!!  :tongue-out:
« Последна редакция: Декември 04, 2020, 22:48:03 от Джиджи »

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1838 -: Декември 04, 2020, 22:21:24 »
Цитат на: Ной
преобладаващата част от нея е на английски, така че предполагам
няма да преставлява за Джиджи кой знае какъв проблем с разбирането. :happy-3336:

С четенето може би няма да е проблем, ама виж, за разбирането, и на български й е трудно  ;D
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1839 -: Декември 04, 2020, 22:25:01 »
Цитат на: Джиджи
но проблемът сепак е ЕЗИКОВ

Проблем няма. Има законов ред. А той е в юридическата сфера, не в мисирешката преводаческата  :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1840 -: Декември 04, 2020, 22:28:45 »
Цитат на: Ной
преобладаващата част от нея е на английски, така че предполагам
няма да преставлява за Джиджи кой знае какъв проблем с разбирането. 

С четенето може би няма да е проблем, ама виж, за разбирането, и на български й е трудно
А пък ТИ, н'съ бъркай там, където не разбираш нищо и където изопщо не ти е работата ...   :t0135: :raspberry: :t0135:
« Последна редакция: Декември 04, 2020, 22:45:53 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1841 -: Декември 04, 2020, 22:37:02 »
Цитат на: Джиджи
но проблемът сепак е ЕЗИКОВ

Проблем няма. Има законов ред. А той е в юридическата сфера, не в мисирешката преводаческата 
  :b0706: :b0707: :b0706:
« Последна редакция: Декември 04, 2020, 22:40:25 от Джиджи »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1842 -: Декември 04, 2020, 22:49:51 »
Английското „the president-elect” не може да бъде преведено на български с НИЩО ДРУГО, освен с:

Quote (selected)
"избрания ЗА президент"
Тчк.!!!  :tongue-out:
Явно и българският е труден - като казвам, че Байдън е избран за президент от медиите, това и имам предвид. А дали ще го избере народът и дали на народа ще му позволят да си го избере или отритне - това дано да доживеем да видим.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1843 -: Декември 04, 2020, 23:02:41 »
Английското „the president-elect” не може да бъде преведено на български с НИЩО ДРУГО, освен с:

Quote (selected)
"избрания ЗА президент"
Тчк.!!! 
Явно и българският е труден - като казвам, че Байдън е избран за президент от медиите, това и имам предвид. А дали ще го избере народът и дали на народа ще му позволят да си го избере или отритне - това дано да доживеем да видим.
БАЙДЪН е вече отдавна офицЯлно the president-elect!!!  :bravo-1290:
А кой на какво се надява да доживее и види, си е лично негова работа ...  :t2824:
« Последна редакция: Декември 04, 2020, 23:11:13 от Джиджи »

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1844 -: Декември 04, 2020, 23:08:40 »
Надявам се да видя да проумееш нещо от нещата, които четеш, ама надали  :nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1845 -: Декември 04, 2020, 23:09:32 »
Байдън е отдавна the president-elect!!!  :bravo-1290:
А кой на какво се надява да види, си е лично негова работа ...  :t2824:
:t2412: Ако аз нарека тиквата "каляска", от това тиквата не се изменя. Виж, като дойде феята и я цапне с електоралното събрание, тогава става. Дотогава са само мокри сънища и медийно нагаждачество.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1846 -: Декември 04, 2020, 23:16:37 »
Надявам се да видя да проумееш нещо от нещата, които четеш, ама надали 

Най-умният за мен колега оттатък – sine_metu, каза по едно време по повод на някого следното:
"Не чети повече. Просто не ти помага ..."   :b0230:
« Последна редакция: Декември 04, 2020, 23:20:00 от Джиджи »

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1847 -: Декември 04, 2020, 23:30:22 »
Цитат на: Ной
Ако аз нарека тиквата "каляска", от това тиквата не се изменя.

Много сложно говориш. Кажи го тъй, че и Жижи да те разбере  :nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1848 -: Декември 04, 2020, 23:36:25 »
Байдън е отдавна the president-elect!!! 
А кой на какво се надява да види, си е лично негова работа ...   
Ако аз нарека тиквата "каляска" ...

Пред БЕЛИЯ ДОМ няма тикви, мила, нито каляски ...

:ive_got_it-1379:

А от мен – ЛЕКА  :D
« Последна редакция: Декември 04, 2020, 23:39:27 от Джиджи »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1849 -: Декември 04, 2020, 23:44:35 »
Надявам се да видя да проумееш нещо от нещата, които четеш, ама надали 

Най-умният за мен колега оттатък – sine_metu, каза по едно време по повод на някого следното:
"Не чети повече. Просто не ти помага ..."   :b0230:

ай ся нойес цванциг - лянчата бил най-умния  :bigok:

той верно еволюира, ама има досадната способност да си навие нещо на пръста и да го повтаря до откат, сиреч докато омръзне на всички.

обаче да е най-умния...

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1850 -: Декември 04, 2020, 23:46:05 »
Виж там пийни едно tee-че да съ успокоиш и н'съ мъчи с превода  :cool-1084:

нема те разбере - тва tee е на германски  :ive_got_it-1379:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1851 -: Декември 04, 2020, 23:54:15 »
обаче да е най-умния...

Завиждаш ли, завиждаш ли?! 
:b0205:
Зат'ва – ЛЕКА от мен ...  :smile-1081:
« Последна редакция: Декември 04, 2020, 23:56:25 от Джиджи »

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11067
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1852 -: Декември 05, 2020, 00:22:32 »
Джиджката е попрехвърлила тази вечер, ама кво пък?
Фсеки има право щастие!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1853 -: Декември 05, 2020, 08:41:58 »
Наскоро срещнах нов израз в последната книга на Michael Connelly. "Bleeding the Beast". Изразът е дошъл от църквата на мормоните, но автора по-горе го използва като понятие за източване на бюджета US Government.
Излишно е да пиша, че тук "The Beast" e = на US Government.
Практиката от израза е станала масов национален спорт. Примери може да се пишат от сега до Нова година и няма да покрием дори 1 %.
Сещам се за работата на Robert Mueller, назначен да разкрие "руската връзка" в избора на Тръмп. Потроши 48 милки и резултат нула. Не понесе никаква отговорност за похарчените пари.
BTW това е същия Mueller който беше шеф на FBI, когато се случи 11.9.2001.
ВПК практикува "Bleeding the Beast" и дори по-успешно го прави фармацевтичната мафия. Сещате се за ваксините...
Тук поставям и Elon Musk с неговите 133 милиарда (изкарани с пот на челото" ;D, "зелени революции", "Solyndra"- компания правеше слънчеви панели и банкрутира 2011г, но не преди да похарчи 500 милки федерални пари...
Не е само до големите. Всеки "refugee" го прави. Да не споменавам, че маса народ си мъкне от чужбина старите родители, които не са работили и ден, но получават medical, dental и food stamps, платени квартири и т.н.
Има голяма промяна от "Ask not what your country can do for you..."на J F Kennedy до "Bleeding the Beast".
Затова съм малко скептичен за "светлото бъдеще" на САЩ.

« Последна редакция: Декември 05, 2020, 08:49:24 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1854 -: Декември 05, 2020, 11:34:49 »
Цитат на: Butch
Затова съм малко скептичен за "светлото бъдеще" на САЩ.

Челичната вяра на Фона обаче не можеш да я пробиеш с никакви куршуми.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1855 -: Декември 05, 2020, 20:57:24 »
Долу ръцете от Фона. Подозирам, че ми е градски и от френската гимназия в града е стигнал до такива висини, да стане емигрант във великите USA.  ;D А и масон... Гледаме го със светнали очи.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23464
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1856 -: Декември 05, 2020, 20:59:56 »
Високо е стигнал.
Гледам на самолет се качил и снима. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23464
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1857 -: Декември 06, 2020, 10:07:29 »
Quote (selected)
Насочено микровълново лъчение е вероятната причина за разболяването на американски дипломати в Куба и Китай. Това се посочва в заключенията на комисия на американската Националната академия на науките, която имаше за цел да установи причината за загадъчната болест, започнала да се появява в края на 2016 г. сред дипломатическия персонал в Хавана.
https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/kuba-i-kitay-sa-obluchvali-amerikanskite-diplomati-mikrovulni
Ще увеличават щата на посолствата с един мармот - вместо шоколади ще завива фунии от станиол.
ЕС е вреден за вашето здраве!

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: САЩ
« Отговор #1858 -: Декември 06, 2020, 10:44:35 »
Долу ръцете от Фона. Подозирам, че ми е градски и от френската гимназия в града е стигнал до такива висини, да стане емигрант във великите USA.  ;D А и масон... Гледаме го със светнали очи.
...съмнявам се да е брат, пуснал е картинка от достъпна зала-музей, не от работилница ... иначе съм съгласен, свобода за Мюлер фон Нойман, руки прочь...

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #1859 -: Декември 06, 2020, 11:53:49 »
Цитат на: Фелдкурата
Мюлер фон Нойман ...

Той не ще да е Нойман. Предпочита поанглийченото (демек поциганено) Нюмън.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.