Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 17:33:08

Автор Тема: Резултати от изборите в САЩ за 2020 г.  (Прочетена 21459 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Резултати от изборите в САЩ за 2020 г.
« Отговор #120 -: Ноември 06, 2020, 22:21:11 »
На мен системата с електори ми прилича на застраховане на елитите, срещу изненади от страна на плебса, то хубаво демокрация, ама ако все ние сме отгоре. ;)  По-лесно ще натиснеш или купиш 500 електори, от колкото да излъжеш цял народ.

Какъвто и да е Тъмп, това е най-честния президент на САЩ, правеше каквото казваше, говореше каквото мислеше, това не се прощава от елита, не се харесва от плебса.
« Последна редакция: Ноември 06, 2020, 22:23:45 от Maximus II »
Вие си ги избрахте!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Резултати от изборите в САЩ за 2020 г.
« Отговор #121 -: Ноември 06, 2020, 22:30:08 »

Но най-вече простотията, арогантността, нарцисизма и магариите на Оранжевия клоун ...  :pissed-891:

You haven't seen anything yet!

Thks.
  :giggle-3307: :b0302:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Резултати от изборите в САЩ за 2020 г.
« Отговор #122 -: Ноември 06, 2020, 22:33:45 »
Фкъф смисъл да го предодврати? Нема прао да го предодвращава, щото гласуването по пощата е напълно законно и се практикува одпреди Гражданската. А пък фусловията на пандемия, фкоято имаш некви гиганстки количества заразени и умрели, само един пълен кретен и социопат би се опитал да предодвращава тая форма на гласуване. Оранжевият беше точно такъф кретен и социопат.
звинявай, ма да пратиш на всички регистрирани гласоподаватели бюлетини, без те да са заявили, че ги искат, лично на мен мноо ми мирише. а бе мирише ми, бе. при това за сефте на тези избори - вонята отива към непоносима.

как при дистанционно или пощенско гласуване гарантираш тайната на вота? онова нещо, дето му викат темна стаичка, дето отиваш да си пуснеш бюлетинката. как?

как предотвратяваш гласуването от името на починалия ти прадедо? а от твое име? отиваш в секцията и разбираш, че си гласувал по пощата. как?

не знам как е по щатско, там може и да е разрешено някой да гласува от твое име, дедазнайш ква демокраси точно са. щото по пощата става точно това.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Резултати от изборите в САЩ за 2020 г.
« Отговор #123 -: Ноември 06, 2020, 22:35:53 »
Не би било справедливо да не се признае и заслугата на републиканските легислатури и губернатори за налагането на кретенски, затрудняващи пощенското гласуване правила, като ена пощенска кутия на каунти с размера на половин България, два плика, ако немаш два плика. бюлетината е невалидна и т.н. и т.н.
ъхъ, тез същите искат и документи за самоличност, като отидеш да гласуваш, представяш ли си колко са нагли :bigok:

а при добрите демократи сичко може - казваш 'аз съм джон смит и живея на три мили от магистралата' и готово.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Резултати от изборите в САЩ за 2020 г.
« Отговор #124 -: Ноември 06, 2020, 22:44:09 »
Оооо Рекидж, уелкъм бак
Quote (selected)
Оранжевият беше точно такъф кретен и социопат.
Разбира се военнопрестъпник с неколко войни и "цветни" преврати зад гърба си е за предпочитане  :smokin:
Ко не беха таквизи ливади демократите поне техниа човек Хашим Тачи да измъкнат. Почтен гражданин на Вегас, мирикански паспорт и готово.
Според мен най паче не моат му простят че стопира (заедно с китайците) зелената далавера. На Тръмп. Ми тва са трилиони, може би десетки трилиони в правилните джобове.
 
А изборната система в САЩ може да е странна но отразява федералния характер на държавата.
Се пак и избирателната система и управлението е безкрайно по-логично от тва в псевдо конфедерацията гейропски съюз

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Резултати от изборите в САЩ за 2020 г.
« Отговор #125 -: Ноември 06, 2020, 22:44:31 »
пояснявам за тъмната стаичка - това е начин комисията, която ти приема вота, да е сигурна, че ти си гласувал и че докато си гласувал, не си бил под нечие влияние. сиреч вотът ти е таен.

нито по пощата, нито по интернет това може да се осъществи. може да защитят гласа ти във втори плик, ама няма как да знаят ти ли си го пуснал писмото и дали някой не ти е надничал през рамото, докато попълваш бюлетината.

между другото това са цецувите схеми. които не ги е измислил той - не вярвам някой да си представя, че цецу е способен на такова нещо. той е човек бачкер - казваш му "иди за десет дни да обиколиш страната и да основеш сто ппо-та" - отива и ги основава. казваш му "обиколи ги за седмица и набий на когото трябва канчето" - отива и набива. казваш му "качвай се на багера и копай трупове" - качва се и копа. казваш му "иди на закуска да се молиш" - отива, моли се, запомня какво му казват. човекът е изпълнител.

обаче сам да се сети за разни схеми - неееееее, не си го представям това. само като го погледна, и думички като "креативна личност", "творец" и "изобретател" ми изчезват.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Резултати от изборите в САЩ за 2020 г.
« Отговор #126 -: Ноември 06, 2020, 22:48:37 »
на мен "гласуване по пощата" ми звучи като:
1. тарторът на маалата обира личните карти
2. с личните карти отчита бройки и взема необходимите бюлетини
3. попълва ги, носи ги за проверка, праща ги.
4. плащат му.
5. връща личните карти с некой леф добавка.

чиста работа. ей сега слушам "за най-чистия жест използвайте хювасепт" или нещо такова. нема да се притесняваш дали някой не те е издънил в тъмната стаичка. сейф енд секюър.

AnonimusBG

  • Гост

AnonimusBG

  • Гост
Re: Резултати от изборите в САЩ за 2020 г.
« Отговор #128 -: Ноември 06, 2020, 22:59:45 »
Знаещите.
Помогнете на Бъч да си оправи кирилицата.
Пишете му на лични.
Той ще ви напише за проблема.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Резултати от изборите в САЩ за 2020 г.
« Отговор #129 -: Ноември 06, 2020, 23:06:00 »
Мда,
да се потретя.
Цецоу е кат младенец пред килъристите.
 
Но кат стана дума ... се присетих. Имам некъде по кашоните преводна книжка - "технология на превратите". И афтора  ингилиз, ъф коурс. Некъде къде 90-та издадена.


Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Резултати от изборите в САЩ за 2020 г.
« Отговор #131 -: Ноември 07, 2020, 00:11:21 »
Мани тия цифри. НЕ са интересни. Бюлетините ще се броят пак!. Впрочем в Джорджия се презастраховат и почват отначало и без Върховния съд да им нареди.
По интересно е републиканското мнозинство в сената кога ще се задейства и ще привика "на килимчето" телевизиите дето си позволяват да цензурират действащия президент. Ми това вони на опит за преврат. Та кой, как, кога, защо е наредил ..... а там показанията са под клетва ....
 :bluegrab:
 
рекиджа бегА. Не успе да спре ингилизите да отплуват ....
Но може па да успее на сътвори чудо, с байгън (баща)
« Последна редакция: Ноември 07, 2020, 00:25:24 от 66 »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Резултати от изборите в САЩ за 2020 г.
« Отговор #132 -: Ноември 07, 2020, 02:13:34 »
Аз ще повторя твърдата си прогноза, че ще има двама действащи американски президенти.
Един на RSA и един на DSA  :smokin:
Остава да видим само кои ще са новите ген. Лий и ген. Грант  :beer-405:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Резултати от изборите в САЩ за 2020 г.
« Отговор #133 -: Ноември 07, 2020, 08:58:28 »
В една от книжките на Вонигът („Фарс или ...“) се споменаваха още по-странни определения, като „краля на Мичиган“, „краля на Ню Йорк“ и „херцога на Оклахома“. Той може да си е правил майтап, но знае ли човек какво крои бъдещето.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Резултати от изборите в САЩ за 2020 г.
« Отговор #134 -: Ноември 07, 2020, 10:14:43 »
Може да са и по квартали. "Нашта маала срещу вашта маала"  :bigok:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Резултати от изборите в САЩ за 2020 г.
« Отговор #135 -: Ноември 07, 2020, 10:16:01 »
С страната на победилата демокрация, демократите скриват преброяването на бюлетините, от гласоподавателите!
https://twitter.com/GlbBreakNews/status/1324089825998315521

https://twitter.com/MattFinnFNC/status/1324084637010976769

Демократура!
Вие си ги избрахте!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Резултати от изборите в САЩ за 2020 г.
« Отговор #136 -: Ноември 07, 2020, 11:57:10 »
Тъй.
По видиму цветните преврати стигнаха и до хамериката.
Напрао се чюдя ка некой не се е изцепил "Кой не скача е червен!".
Съфсем на място лозунг.
 
Чини ми се че скочиха без парашут.
« Последна редакция: Ноември 07, 2020, 12:17:31 от 66 »

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Резултати от изборите в САЩ за 2020 г.
« Отговор #137 -: Ноември 07, 2020, 15:34:50 »
Гледах някакъв клип където работливи пчелички попълват и подпечатват серийно избирателни бюлетини за пощата... ТАМ. Сега пък излезе инфото, че в софтуера за преброяване на гласовете по избирателни окръзи имало вградена функция да премахва по 6000 гласа за тав. Тръмп, от всеки. Сумарно - ум да ти зайде... Инак поне аз не мога да си представя някой да гласува за някой вече и с двата крака в отвъдното... Препратките са започнали да трият в Сурат-тефтеря.
 :ive_got_it-1379:
Ей на, това е гениална работа! Умен народ! А тъдява купуват избирателните секции на ангро и после хамалите влачат чували да подменя бюлетините. Примитивизъм, туй-то.
 :smokin:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Резултати от изборите в САЩ за 2020 г.
« Отговор #138 -: Ноември 07, 2020, 16:11:29 »
Много имаме да учим от евроатлантиците.
Те все ни пращат наблюдатели по изборите и ни хокат че не се прави така, ама не вдяваме.
За следващите няма време, но за по-следващите може да автоматизираме процеса. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Резултати от изборите в САЩ за 2020 г.
« Отговор #139 -: Ноември 07, 2020, 17:12:36 »
Явно се задава зверска цензура.
Ся тва със софтуера може да е много малковероятно, но примерно сравнено със съобщенията де се готвел "пилотиран полет да Марс" е безкрайно по достоверно. Просто нивото на наст. технологии не позволява такъв и тва е лесно доказуемо. Е освен не става дума за некъф особено изчанчен начин за изпълнение на смъртни присъди, ма едва ли.
Но разбира се тва със цензуриране на изказването на действащ държавен глава е уникум.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Резултати от изборите в САЩ за 2020 г.
« Отговор #140 -: Ноември 07, 2020, 17:57:02 »
То на Брекзита замяза историята. Ще почнат едни съмнения... . Ша го видим и господина Байдъна, ако спечели.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Резултати от изборите в САЩ за 2020 г.
« Отговор #141 -: Ноември 07, 2020, 18:38:16 »
Quote (selected)
Дългото броене приключи - Байдън е президент на САЩ
07 Ноем. 2020



https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/dulgoto-broene-priklyuchi-baydun-e-prezident-na-sasht
:0008: :0005: :0008:

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Резултати от изборите в САЩ за 2020 г.
« Отговор #142 -: Ноември 07, 2020, 18:52:33 »
Доколкото знам, САЩ за пръв път избират за президент доказано корумпиран полутруп.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Резултати от изборите в САЩ за 2020 г.
« Отговор #143 -: Ноември 07, 2020, 18:53:44 »
Разбирам радостта на един грантаджия, но бибероните, какво значат?
Вие си ги избрахте!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Резултати от изборите в САЩ за 2020 г.
« Отговор #144 -: Ноември 07, 2020, 18:55:10 »
А-а, сетих се, значат че ще има цицане! Ама и аз какъв съм, бавно загряващ!  :b0230:

На печелившите, честито, останалите - това е пировата победа на клиничната лудост и дегенерацията, жал ми е за нормалните, спасявайте си душите, друго не остана.
« Последна редакция: Ноември 07, 2020, 18:58:57 от Maximus II »
Вие си ги избрахте!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Резултати от изборите в САЩ за 2020 г.
« Отговор #145 -: Ноември 07, 2020, 19:01:00 »
...избират за президент доказано корумпиран полутруп.

Колко подходяща метафора, на смъртта на една империя. 
Вие си ги избрахте!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Резултати от изборите в САЩ за 2020 г.
« Отговор #146 -: Ноември 07, 2020, 19:10:09 »
Quote (selected)
Колко подходяща метафора, на смъртта на една империя
Империя със забележително кратък живот. Не че вече я няма, но бързо се свлича. Колко време успя да се порадва на еднолично господство – няма и 30 години.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Резултати от изборите в САЩ за 2020 г.
« Отговор #147 -: Ноември 07, 2020, 19:17:29 »
Сега на Джи Ицето ще има финансиране барем да се докопа до дУпЕтатско място.
Разбираема е радостта ѝ, "Ще се цица! Яко ще се цица".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Резултати от изборите в САЩ за 2020 г.
« Отговор #148 -: Ноември 07, 2020, 19:18:42 »
Гласувалите за Байдън, жестоко ще съжаляват, това са предимно които живеят на социал, парите за социал ще свършат, защото светът все повече отказва да плаща данък спокойствие на САЩ, както съжаляват и идиотите, гласуващи за ГЕРБ, но не съм чул някой да си признае.
Вие си ги избрахте!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Резултати от изборите в САЩ за 2020 г.
« Отговор #149 -: Ноември 07, 2020, 19:23:06 »
Quote (selected)
Колко подходяща метафора, на смъртта на една империя.
Аз честно казано се страхувам от тази смърт, щото няма да е тихо, както се изпраща мъртвец.
Не знам с какъв апокалипсис бих могъл да го сравня, нямам толкова фантазия. Дори започвам да си мисля, че другите страни го разбират и не толкова страх от изпосталялия лъФ ги гони, а може би знаят какво може да се случи, пък нямат адекватно решение и затова държат намиращият се в клинична смърт полутруп, преливайки му от своята кръв и плащайки му апаратното дишане. Дано не стана свидетел на свършека.
Но и кръвопреливането не може да е безконечно.
Май полумъртвеца ще го изключат когато намерят решение как да се спасят от последствията. Или пък полумъртвеца стане по опасен със съществуването си и от самия апокалипсис.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Резултати от изборите в САЩ за 2020 г.
« Отговор #150 -: Ноември 07, 2020, 19:28:06 »
В тази посока - дали Бидона или Дончо е без значение.
Империите май умират, когато се натрупва управленска простотия достатъчно дълго време.
Поне в новата история май е така.
А каква по показателна поредица за натрупване на управленска простотия от последните президенти / и претенденти/ на краварите.
Или простотия, или немощ, или вземане на по насериозно, отколкото е възможно.
Или и трите заедно.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Резултати от изборите в САЩ за 2020 г.
« Отговор #151 -: Ноември 07, 2020, 19:29:14 »
Quote (selected)
Дългото броене приключи - Байдън е президент на САЩ
Е тва е класически пример за фейк.
 
В "изборния закон" мое пише фсичко но конституцията е категорична.
Президента на САЩ се избира не от гласоподаватели, а от електори.
Докато върховния съд не се произнесе по жалбите в оспорваните щати, такива не могат да бъдат излъчени там.
 
Ся на некой мое да не им аресва, но тва е положението.
Варианта е чемодан, вокзал .....
Или процедура за конст. промяна ..... ма тва е мноо съмнително. Бара се основата, федералния характер на държавата.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Резултати от изборите в САЩ за 2020 г.
« Отговор #152 -: Ноември 07, 2020, 19:31:32 »
Цитат на: Maximus II
Разбирам радостта на един грантаджия, но ...

Но е твърде прибързана  :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Резултати от изборите в САЩ за 2020 г.
« Отговор #153 -: Ноември 07, 2020, 19:53:59 »
Quote (selected)
Колко подходяща метафора, на смъртта на една империя.
Аз честно казано се страхувам от тази смърт, щото няма да е тихо, както се изпраща мъртвец.
Не знам с какъв апокалипсис бих могъл да го сравня, нямам толкова фантазия. Дори започвам да си мисля, че другите страни го разбират и не толкова страх от изпосталялия лъФ ги гони, а може би знаят какво може да се случи, пък нямат адекватно решение и затова държат намиращият се в клинична смърт полутруп, преливайки му от своята кръв и плащайки му апаратното дишане.
Дано не стана свидетел на свършека.

Немай никаква грижа ... Я глей кво кюрпе си е осигурил за вице:

:cool-1084:
Камала Харис

Quote (selected)
Негов вицепрезидент ще бъде Камала Деви Харис, досегашен сенатор от Калифорния. Камала Харис е юрист, тя е дъщеря на Доналд Харис - професор по икономика, емигрирал от Ямайка и Шаямала Гопалан - индийски учен и активист за граждански права.

https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/dulgoto-broene-priklyuchi-baydun-e-prezident-na-sasht
:0013: :0013: :0013:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Резултати от изборите в САЩ за 2020 г.
« Отговор #154 -: Ноември 07, 2020, 20:06:17 »
Всъщност залозите се вдигнаха.
Най вероятно една от двете партии управлявали от основаването на САЩ ще изчезне.
Или републиканците "клякат" (а в тях са и сената и върховния съд) и поемат при динозаврите.
Или пък не - тогава изборните фалшификации се доказват и изчезват демократите.
 
Но това не решава "президентския въпрос" си мисля.
 
Quote (selected)
Камала Харис
Слаба работа.
Моника къде, къде по го докарваше на устни.
« Последна редакция: Ноември 07, 2020, 20:09:08 от 66 »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Резултати от изборите в САЩ за 2020 г.
« Отговор #155 -: Ноември 07, 2020, 20:07:26 »
А Камалата от коя каста е ?
И саката ли е, транссексуална ли е, лесбийка ли е, или само е женена за извратен евреин-милиардер ?
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Резултати от изборите в САЩ за 2020 г.
« Отговор #156 -: Ноември 07, 2020, 20:09:26 »
Цитат на: 66
Всъщност залозите се вдигнаха.
Най вероятно една от двете партии управлявали от основаването на САЩ ще изчезне.
Или републиканците "клякат" (а в тях са и сената и върховния съд) и поемат при динозаврите.
Или пък не - тогава изборните фалшификации се доказват и изчезват демократите.
 Но това не решава "президентския въпрос" си мисля.

Кое е тяхното Дани Ръбъл с проект за нова констЕНтуция ?
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Резултати от изборите в САЩ за 2020 г.
« Отговор #157 -: Ноември 07, 2020, 21:00:06 »
В тази посока - дали Бидона или Дончо е без значение.
:t26102:

За нас – най-вероятно! – ДА.

Но по принцип не е, тъй като основният аргумент в полза на Байдън е, че е ПРЕДВИДИМ.  :way_to_go-1308:


Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Резултати от изборите в САЩ за 2020 г.
« Отговор #158 -: Ноември 07, 2020, 21:03:42 »
А Камалата от коя каста е ?
И саката ли е, транссексуална ли е, лесбийка ли е, или само е женена за извратен евреин-милиардер ?
От кастата на жени които нямат деца - като други лидерки от Европа. Но то е защото са били "busy" с кариерата. Но вие си ги мислете за нормални. Яловица в БГ език има отрицателна конотация, но сега е ново време. Zeitgeist  ;D
Избраха я на мястото на Barbara Boxer (пенсионира се) - майка на 2 деца. Гласувал съм за нея. Виждате как се променя демократската партия.
Защити на всякакви малцинства - разбирай непропорционално представителство.
Най-вероятно портрета ѝ ще виси по всички офиси и военни поделения. WTF Zeitgeist!
Голям зор да изберем за президент цветна и жена. Две в едно. Няма как директно, хайде с финт!

PS Горното не е за четене, защото е хейтърство. Дори не съм съгласен с това, горе.
Хайде още една нова дума в БГ език. ;D
« Последна редакция: Ноември 07, 2020, 21:45:36 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Резултати от изборите в САЩ за 2020 г.
« Отговор #160 -: Ноември 07, 2020, 21:17:10 »
Quote (selected)
Я глей кво кюрпе си е осигурил за вице
Освен, че думата не се пише така, това
https://napenalki.com/component/glossary/?id=5241
ли имаш предвид?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Резултати от изборите в САЩ за 2020 г.
« Отговор #161 -: Ноември 07, 2020, 21:30:57 »

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Резултати от изборите в САЩ за 2020 г.
« Отговор #163 -: Ноември 07, 2020, 21:33:39 »
А ЦЦ ще трябва да преименува новородената такова... партия. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Резултати от изборите в САЩ за 2020 г.
« Отговор #164 -: Ноември 07, 2020, 21:37:36 »
Quote (selected)
Каролев, часове преди вота: Да поемем дълбоко дъх и да кажем 'Тръмп е преизбран!
В заключение, мисля, че е време да поемем дълбоко дъх и да кажем „Тръмп е преизбран“ И още нещо – днес, 3 октомври 2020 г., в 19.17 минути българско време, след като написах Donald Trump и Joe Biden, в търсачката Google излязоха 891 хиляди резултата за Тръмп и 372 хиляди за Байдън, а в търсачката Microsoft Bing, респективно 146 хиляди и 45,1 хиляди. Защо това е важно ще обясня в следващ мой материал.
   
Quote (selected)
Малка е възможността резултатите да се обърнат в полза на Тръмп, смята икономистът Владимир Каролев. По негово мнение настоящият президент ще изгуби изборите.
   
Язък, сега няма да напише материал да ни обясни защо това е важно.
А на теб, защо ти беше важно да напишеш точно това?!  :hypnotised-3320:
Много си падам по Каролев и сега ми е мъчно, че няма да може да ни обясни защо това е важно.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."


Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Резултати от изборите в САЩ за 2020 г.
« Отговор #166 -: Ноември 07, 2020, 21:50:20 »
Джими Картър - провален? Не помня да отвори война някъде. Имаше една злощастна инвазия по пустинята на Иран. Да освобождава заложници. Пълен провал. Дори не успяха да влязат в бой и военните се върнаха. Оставиха старо желязо в пустинята.
Продължава да си живее най-скромно в старата си къщичка.
« Последна редакция: Ноември 07, 2020, 21:53:40 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Резултати от изборите в САЩ за 2020 г.
« Отговор #167 -: Ноември 07, 2020, 21:52:11 »
Quote (selected)
Доналд Тръмп е 11-ият в клуба на провалените президенти
Важното е, че не е сред провалилите се.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Резултати от изборите в САЩ за 2020 г.
« Отговор #168 -: Ноември 07, 2020, 21:55:54 »
Джими Картър - провален? Не помня да отвори война някъде. Имаше една злощастна инвазия по пустинята на Иран. Да освобождава заложници. Пълен провал. Дори не успяха да влязат в бой и военните се върнаха. Оставиха старо желязо в пустинята.
Под провалени имат предвид тези, които не са успели да спечелят втори мандат:
Quote (selected)
9. Джими Картър
Бившият губернатор на Джорджия губи президентския пост на изборите през 1980 година от Роналд Рейгън. Причината е само една - заложническата криза в Техеран и провалената операция за освобождаването на посолството там.
Въпреки проблемите си той е доста успешен след края на президенския си мандат. През 2002 година получи Нобеловата награда за мир.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Резултати от изборите в САЩ за 2020 г.
« Отговор #169 -: Ноември 07, 2020, 21:57:53 »
Quote (selected)
Joe Biden Is the President-Elect. Donald Trump Is a Loser
In a race that saw the highest turnout in more than a century, Biden has ousted Trump from the White House


President-elect Joe Biden and Vice President-elect Kamala Harris

The United States has escaped four more years of a Donald Trump presidency. In an election that saw the highest voter turnout in the last 120 years, Americans have elected former Vice President Joseph Robinette Biden, Jr., to be the 46th president.

--------
Biden’s victory ousts Trump after four years of governing by racial resentment, flagrant corruption, endless lying, and a disregard for the rule of law. Trump will go down as a one-term president who lost the popular vote in 2016, got impeached, and never once saw his approval rating rise above 50 percent. His ability to nonetheless win more than 67 million votes (and counting), suggests his particular brand of #MAGA bigotry will be an enduring theme of American political life for years to come.

The 2020 presidential race has also, again, revealed deep flaws in the American electoral system.
Despite once again losing the popular vote by millions, Trump had a real chance at reelection. Had turnout been slightly softer in a few key Midwestern states, and had a year’s worth of organizing by Arizona and Georgia activists not yielded results, America could have once again been left with a bigoted buffoon and aspiring autocrat. That this happened once and nearly happened again suggests that, so long as the archaic Electoral College system remains in place, presidential elections will double as American democracy’s quadrennial game of Russian Roulette.

https://www.rollingstone.com/politics/politics-news/joe-biden-wins-presidential-election-2020-1082440/
:firefrog:

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Резултати от изборите в САЩ за 2020 г.
« Отговор #170 -: Ноември 07, 2020, 22:05:24 »
Фкъф смисъл да го предодврати? Нема прао да го предодвращава, щото гласуването по пощата е напълно законно и се практикува одпреди Гражданската. А пък фусловията на пандемия, фкоято имаш некви гиганстки количества заразени и умрели, само един пълен кретен и социопат би се опитал да предодвращава тая форма на гласуване. Оранжевият беше точно такъф кретен и социопат.
звинявай, ма да пратиш на всички регистрирани гласоподаватели бюлетини, без те да са заявили, че ги искат, лично на мен мноо ми мирише. а бе мирише ми, бе. при това за сефте на тези избори - вонята отива към непоносима.

как при дистанционно или пощенско гласуване гарантираш тайната на вота? онова нещо, дето му викат темна стаичка, дето отиваш да си пуснеш бюлетинката. как?

как предотвратяваш гласуването от името на починалия ти прадедо? а от твое име? отиваш в секцията и разбираш, че си гласувал по пощата. как?

не знам как е по щатско, там може и да е разрешено някой да гласува от твое име, дедазнайш ква демокраси точно са. щото по пощата става точно това.
мисля, че споменах, че ф Щатите пощенското гласуване е законно, което означава, че ф техната конституция е ползвана интерпретация на "тайна на вота", различна од интерпретацията, заложена ф нашата конституция. За починалите прадедофци и другите работи си има съд, ако наистина е имало такива случаи и адвокатите на оранжевия са фсъстояние да зглобят некви смислени искове - успех.
 
Всъщност залозите се вдигнаха.
Най вероятно една от двете партии управлявали от основаването на САЩ ще изчезне.
Или републиканците "клякат" (а в тях са и сената и върховния съд) и поемат при динозаврите.
Или пък не - тогава изборните фалшификации се доказват и изчезват демократите.
 
Но това не решава "президентския въпрос" си мисля.
 
Републиканската партия е основана прес 1854г. Щатите са основани малко преди тва. Нема и сто години преди тва.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Резултати от изборите в САЩ за 2020 г.
« Отговор #171 -: Ноември 07, 2020, 22:13:22 »
Цитат на: Engels
Quote (selected)
Поздравявам Joe Biden и Kamala Harris!

Долу, горе Стамболов Доналд Тръмп !

"На маймуни ни обърнахте, да ви вземе дявола с маскари ... :pissed-891: "
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Резултати от изборите в САЩ за 2020 г.
« Отговор #172 -: Ноември 07, 2020, 22:17:51 »
Цитат на: Джиджи
Quote (selected)
Joe Biden Is the President-Elect. Donald Trump Is a Loser.
:firefrog:

Споменах ли, че прибързваш с радостното подскачане ?  :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Резултати от изборите в САЩ за 2020 г.
« Отговор #173 -: Ноември 07, 2020, 22:25:14 »

мисля, че споменах, че ф Щатите пощенското гласуване е законно, което означава, че ф техната конституция е ползвана интерпретация на "тайна на вота", различна од интерпретацията, заложена ф нашата конституция. За починалите прадедофци и другите работи си има съд, ако наистина е имало такива случаи и адвокатите на оранжевия са фсъстояние да зглобят некви смислени искове - успех.
 

рекидж, има и друг поглед.
Беше и е законен "absentee ballot".
https://en.wikipedia.org/wiki/Absentee_ballot
В последните избори направиха гласуването по пощата масова практика, без гаранция срещу фалшифициране. Оправданието с Ковид 19, не е много издържано.
Да оставим на адвокатите на Тръмп и съда да реши какво е по закон.
« Последна редакция: Ноември 07, 2020, 22:28:27 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Резултати от изборите в САЩ за 2020 г.
« Отговор #174 -: Ноември 07, 2020, 22:35:41 »
За всички които се кефят на новоизбрания алцхаймер, една китайска пословица:
"Only tears can bring a dreamer back to earth".

Като ходя по китайски заведения, си прибирам "fortune cookies"  с пословиците вътре. Не ги ровя от книгите. :bigok:

На гърба на миниатюрното листче има китайска дума. Ето как и напредвам с чайнизкия. В един момент ще съм готов за Новото време. ;D

« Последна редакция: Ноември 08, 2020, 01:16:11 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Резултати от изборите в САЩ за 2020 г.
« Отговор #175 -: Ноември 07, 2020, 22:49:12 »
Quote (selected)
Републиканската партия е основана прес 1854г. Щатите са основани малко преди тва. Нема и сто години преди тва.
Тва Федерацията или конфедерацията?
Но да некъде къде средата на 19 век може да се говори за САЩ в съвременното разбиране  :smokin:

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Резултати от изборите в САЩ за 2020 г.
« Отговор #176 -: Ноември 07, 2020, 23:13:29 »
Joe Biden е по-добрия вариант за Китай.
Quote (selected)
По времето на Тачър и Рейгън добродетелите на Запада изглеждат очевидни. За източноевропейците демокрацията на Запада и просперитетът на Запада изглеждаха неделими. Те възприемаха идеята, че една сложна, модерна икономика е несъвместима с диктатурата.
Отчасти благодарение на новите технологии, които правят държавния контрол над гражданите много по-ефективен, Китай доказва обратното. Пекин извади стотици милиони души от бедност и създаде нови продукти и компании, които са конкурентоспособни в световен мащаб, като същевременно поддържа все по-репресивна политическа система.
„Предизвикателството в лицето на Китай е ново и се различава от предизвикателството от Съветския съюз, тъй като Китай реализира видимо по-успешно икономическо общество“, коментира Питър М. Робинсън, учен от института „Хувър“ към Станфордския университет, бивш автор на речи за президента Рейгън.
По неговите думи китайците присъстват в цялата тъкан на Силициевата долина. Те инвестират, защото имат пари. Това никога не е било по времето на Съветския съюз.
В Китай комунистическата партия успява да елиминира до голяма степен коронавируса, използвайки драконовски мерки и мониторинг, който би бил немислим на Запад.
   
И преди съм го казвал:
С напредването на технологиите плановата икономика под контрола на държавата ще става все по-ефективна, за разлика от пазарната.
Пазарната икономика беше ефективна тогава, когато държавния контрол над гражданите и икономиката беше много по-неефективен.
Техноменталистите като Мъск също много добре си планират икономическите ходове, при това не с петилетен, а десетилетен план.

Техноментализмът и комунизмът са двете лица на една и съща монета.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Резултати от изборите в САЩ за 2020 г.
« Отговор #177 -: Ноември 07, 2020, 23:58:43 »
Quote (selected)
Техноментализмът и комунизмът са двете лица на една и съща монета
Монетата сигурно е новозеландска рубла – така тази дълбока мисла е особено достоверна.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Резултати от изборите в САЩ за 2020 г.
« Отговор #178 -: Ноември 08, 2020, 01:47:34 »
Цитат на: Engels
Техноментализмът и комунизмът са двете лица на една и съща монета.

Нищо подобно. При твоя техноментализъм властта е в ръцете на егоистична олигархия, която отделя себе си от човечеството. Комунизъм още не е имало, а при социализма соцвърхушката действаше така, че много повдигна жизненото равнище на своите народи. Китайската върхушка действа по социалистически - грижи се добре за своя народ, а не се съюзява с чуждестранните олигарси срещу народа си.
« Последна редакция: Ноември 08, 2020, 01:49:47 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Резултати от изборите в САЩ за 2020 г.
« Отговор #179 -: Ноември 08, 2020, 02:06:21 »
Quote (selected)
Техноментализмът и комунизмът са двете лица на една и съща монета
Монетата сигурно е новозеландска рубла – така тази дълбока мисла е особено достоверна.
Ето я монетата, съвсем прясно отсечена, дизайн 2019.
 :cool-1084:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."