Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 16:43:41

Автор Тема: Икономически новини  (Прочетена 98810 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #600 -: Ноември 28, 2020, 19:34:01 »
Е, Бъч, не съм съгласен, и Баце, и Стоичков са наемници на един елит, който ни докара до тук, те нямат значение, на друго ниво се взимат решенията и те не са добри за нас, ако не е Баце и Стоичков, ще са други простаци дефектни хора.

Специално професионалния спорт не го долюбвам, защото смятам, че е в услуга на елитите и за оглупяване на стадото.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #601 -: Ноември 28, 2020, 19:44:33 »
За да приключим: Не ми е интересно, да отварям окото на никой.
Има приказка: Никой не е станал пророк в свойто село. Идва още от джисъса. Не е станал пророк във Витлеем (откъдето е), а в Йерусалим.
Та и Стоичков, нямаше никой да го знае в Хаскьоу, но в Барса го уважават мнозина. Не заради английския. Той и не е важен, в случая.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #602 -: Ноември 28, 2020, 19:47:34 »
Стоичков си е частно лице и може да си говори какъвто иска английски. Пак ще го слушат. На развален английски.
Твай!

и ще му се смеят. с право. а разни ще го защитават. с което ще увеличават присмеха.
частни лица. два броя. сиреч, два броя смешници.
твай.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #603 -: Ноември 28, 2020, 19:50:30 »
Та и Стоичков, нямаше никой да го знае в Хаскьоу, но в Барса го уважават мнозина. Не заради английския. Той и не е важен, в случая.

първо: стоичков е от пловдив, не от хаскьоу. майна.
второ: ако не беше цска, никой нямаше да го знае. включително и барса.
трето: в барса и по цял свят го уважават мнозина, да. не заради английския. за английския му се смеят. и с право.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #604 -: Ноември 28, 2020, 21:05:33 »
Quote (selected)
не защото го казвам, а защото трябва да има конкуренция,
Ах, свещената крава на конкуренцията  :smokin:
 
Дали "пазаря" ще подбере ваксина? Едва ли. Това е един пример за естествените му ограничения. Не че решение взепо под паника няма да има тежки последствия, дано да съм лош пророк :smokin:, но едва ли.
 
Няма сценарий в който "пазаря" дава по добри и оптимални решения от планирането. Е може би при картофи и соя .......
 
Аз за бъдещето, какво щяло или не "да се върне" .... не съм пророк и незнам.
Но ми се струва че крахът на тази система ще е доста по "фееричен"  :smokin:
А той вече чука на вратата

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #605 -: Ноември 28, 2020, 21:33:14 »
А за Интел недей.
Техния процесор беше най куция от съществуващите тогава.
Само че IBM го наложи. А IBM ......

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #606 -: Ноември 28, 2020, 22:21:51 »
Quote (selected)
не защото го казвам, а защото трябва да има конкуренция,
Ах, свещената крава на конкуренцията  :smokin:
 

Няма сценарий в който "пазаря" дава по добри и оптимални решения от планирането. Е може би при картофи и соя .......
 
Аз за бъдещето, какво щяло или не "да се върне" .... не съм пророк и незнам.
Но ми се струва че крахът на тази система ще е доста по "фееричен"  :smokin:
А той вече чука на вратата
Нищо не съм споменал за "пазаря". Объркани са ви понятията. В капитализма си има планиране и то здраво. Може да е само в рамките на компаниите (магазините) но те са с хиляди поделения, клонове. Огромни. Ако си мислите, че в Walmart или Costco няма планиране, значи нищо не разбирате. Например, в началото на "пандемията" хайде да го наречем "паниката", свърши тоалетна и домакинска хартия. Но в рамките на една - две седмици се достави и вече няма дефицит. При прехваленият ви соц. имаше фабрика в Белово (може би още я има) и дефицита за тези и други хигиенни продукти особено в провинцията беше постоянен. През цялото време на цоциализма.  Да не споменавам, че в този капитализъм, няма разлика по отношение на качеството на живот и снабдяване в "провинция" и "столица".
А и това, че Стоичков е от Пловдив, не променя смисъла на това което писах. Колко от вас имат международно признание и ви знаят по света във вашата професия. Е, Стоичков е бил професионалист и е постигнал много в неговата професия. Трудно е да го преглътнете. Нали? Е, аз съм прост и ми е лесно...LOL ;D
В Барса пет пари не дават за вашata дребнава завист и се гордеят с него. Не ги брига това, че английският му е куц. Там където му е професията е бил "the best".
Хайде, останете със здраве и не се чудете, че Micky, а и други ви оставят.
« Последна редакция: Ноември 28, 2020, 22:38:03 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

AnonimusBG

  • Гост
Re: Икономически новини
« Отговор #607 -: Ноември 28, 2020, 22:41:10 »
Не съм от най-компетентните, но ми се струва, че Китай демонстрира не лош вариант на конвергенция(на времето имаше една книжка - "Конвергенция или дивергенция?" и заглавието ми е останало в главата).
Доста успешен според мен.
Навремето го прикоткаха, за да сринат СССР, а той взе че зае мястото на СССР и сега се чудят какво да правят с отгледаното от тях чудовище.
А може би чудовището се чуди какво да прави с тях?

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Quote (selected)
Нищо не съм споменал за "пазаря". Объркани са ви понятията. В капитализма си има планиране и то здраво. Може да е само в рамките на компаниите (магазините) но те са с хиляди поделения, клонове. Огромни. Ако си мислите, че в Walmart или Costco няма планиране, значи нищо не разбирате.
О има. Но всяка компания основно планира как да прецака останалите  :smokin:
« Последна редакция: Ноември 28, 2020, 23:22:16 от 66 »

AnonimusBG

  • Гост
Re: Икономически новини
« Отговор #609 -: Ноември 28, 2020, 23:08:25 »
Quote (selected)
Нищо не съм споменал за "пазаря". Объркани са ви понятията. В капитализма си има планиране и то здраво. Може да е само в рамките на компаниите (магазините) но те са с хиляди поделения, клонове. Огромни. Ако си мислите, че в Walmart или Costco няма планиране, значи нищо не разбирате.
О има. Но всяка компания основно планира как да прецака останалите  :smokin:

 :way_to_go-1308:

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #610 -: Ноември 28, 2020, 23:23:14 »
"О има. Но всяка компания основно планира как да прецака останалите" 
Това е едностранчиво. По-скоро всяка компания гледа да вземе по-голям дял от пазара. Компания която не може да си защити пазара е логично да загине. Те това е Дарвин.  ;D Те това е прогрес.
Вземаш по-голям дял от пазара с по-хубав, по-качествен продукт. Само с реклама е до време.
В крайна сметка и соца затова се спихна. Не можа да си защити пазара. Не аз или вие да живеете по-добре, а за да могат западните компании да влезат и завземат соц. пазара. Е, успяха. Вече няма Наркооп, има Лидл и Кауфланд, да изсмукват кръвта на БГ. Kакто казват тук "under new management".
« Последна редакция: Ноември 29, 2020, 00:14:08 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #611 -: Ноември 28, 2020, 23:43:17 »
Бях почнал да пиша, но се скапа.
Да има различни варианти да се онагледи.
 
примерно с хауса.
Все едно едно огромно множество от от вектори. Някои по-малки, други по-големи. Всеки със своя посока. За някои посоките са подобни, примерно от една компания. Като ги събереш са получава мижав до никакъв вектор за обществото като цяло. При това неустойчив.
При планова икономика, основната посока на векрорите е една. Е може да има отклонения, но те не са съществени. В резултат обществения вектор е несравнимо по-голям.
 
Другия подход е точно с еволюцията. Всеки гледа да оцелее, да "гепи" жената или парите на съседа .... или пък да се приспособи. Социалдарвенизма де факто е "темела" на капитализма. Въпреки че се отрича с пяна на уста.
Само че "естествената" еволюция е до време. Докато се появи разум, планиране .... тоест в социален аспект до възникване на плановата икономика.
 
Недей за пазара на соц. блок.
Еле па на фона на "защитата" на американския от КНР  :smokin:

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #612 -: Ноември 29, 2020, 00:00:47 »
Цитат на: AnonimusBG
Навремето прикоткаха Китай, за да сринат СССР, а той взе че зае мястото на СССР,
и сега се чудят какво да правят с отгледаното от тях чудовище.

Да го вържат с верига, изкована от:
корените на планините, брадите на жените, шума от котешките стъпки, слюнките на птиците, гласовете (дъха) на рибите и сухожилията на мечките ?

Мне, няма да стане. Нито "джуджетата" им (експертите по измами) могат вече да създадат такава сложна верига, нито китайският дракон ще им позволи да го вържат. Видя как подлъгаха и вързаха съветската мечка. Пък и последната, макар и изпосталяла, успя да се измъкне.

Затова тоя път войната няма да я започнат Русия и Китай, ами измамниците от "Сияйния град на хълма". С отчаяната надежда, че мечката и драконът все още са по-слаби и наивни от тях.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #613 -: Ноември 29, 2020, 00:13:09 »
още дума за Стоичков. Да, знам за синята му лампа на колата. Човешко е "to show off". Склонен съм да го разбера, не да го оправдая. Калпавата държава или липсата на такава е по-скоро виновна. Не си го е позволил в Барцелона или в Америка. Пак си е същият Стоичков.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #614 -: Ноември 29, 2020, 00:13:19 »
Пазарна икономика отдавна няма. Има планови икономики (маскирани като пазарни), замислени да служат на плановете на различни господари. И борбата между тях не се осъществява с пазарни методи, а с шпионаж, "санкции", вербуване на тайните служби и управниците на врага, и "демократизиращи бомбардировки". Последно с "пандемии" и пандемии.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Икономически новини
« Отговор #615 -: Ноември 29, 2020, 00:15:42 »
Цитат на: AnonimusBG
Навремето прикоткаха Китай, за да сринат СССР, а той взе че зае мястото на СССР,
и сега се чудят какво да правят с отгледаното от тях чудовище.

Да го вържат с верига, изкована от:
корените на планините, брадите на жените, шума от котешките стъпки, слюнките на птиците, гласовете (дъха) на рибите и сухожилията на мечките ?

Мне, няма да стане. Нито "джуджетата" им (експертите по измами) могат вече да създадат такава сложна верига, нито китайският дракон ще им позволи да го вържат. Видя как подлъгаха и вързаха съветската мечка. Пък и последната, макар и изпосталяла, успя да се измъкне.

Затова тоя път войната няма да я започнат Русия и Китай, ами измамниците от "Сияйния град на хълма". С отчаяната надежда, че мечката и драконът все още са по-слаби и наивни от тях.

Нор
Аз не разбирам защо упорито ги бутат към такъв съюз.
Ясно е че след всички санкции единствения вариант е някакъв антизападен съюз между Русия и Китай.
РусКит според ЗИП-а.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #616 -: Ноември 29, 2020, 00:17:28 »
Пазарна икономика отдавна няма. Има планови икономики (маскирани като пазарни), замислени да служат на плановете на различни господари. И борбата между тях не се осъществява с пазарни методи, а с шпионаж, "санкции", вербуване на тайните служби и управниците на врага, и "демократизиращи бомбардировки". Последно с "пандемии" и пандемии.
Тук няма да противореча. Точно така е.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #617 -: Ноември 29, 2020, 00:55:07 »
Цитат на: AnonimusBG
РусКит според ЗИП-а.

Според ЗИП отдавна вече е КитРус. Руснаците - военна каста, китайците - работническа и търговска. Не е ясно обаче кои ще са свещениците (идеолозите) и каква посока ще зададат на военните и администраторите.

Не мисля, че САЩ бутат Р. и К. към съюз. По-скоро разбират, че вече нито Русия, нито Китай  ще повярват на САЩ, и че съюзът между двата опонента на САЩ е неминуем. Затова форсират събитията - Капанът на Тукидид. Западащата Сила бърза да нападне изгряващите сили, докато не са уточнили взаимодействието си срещу нея.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #618 -: Ноември 29, 2020, 09:28:39 »
Вземаш по-голям дял от пазара с по-хубав, по-качествен продукт.

Далеч не е така на практика, ако беше, храната щеше да е вкусна и полезна, стоките щяха да са качествени, а дали автомобилите ръждясват сега по-малко, ами софтуертът...

Стоичков не е мразен в България, защото му завиждаме, това е елементарно и глупаво, в Испания той не си позволява да плюе испанците и за това там отношението към него е друго, ако беше казвал за испанците това, което е казвал за българите, да са го изхвърлили от там ...   има и други български успешни футболисти, защо не са мразени и осмивани у нас?
Вие си ги избрахте!

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #619 -: Ноември 29, 2020, 17:01:52 »
Смешно е да се джанкате заради Стоичков. В същност казвате едно и също нещо, а акцентирането е заради радостта да има репчене?!

Според мен е много глупаво. Харесвам ви всичките без изключение, даже и Бонго/Бонго когато се подвизаваше тук. И да, заяждах го понеже бе малко досаден (понякога), а той взе, че също побягна. Прекалено голямо его носят и разни други хора, а това е вредно. Ритайте се по кокалчетата, но не по самочувствието...
 :smokin:
Бих си поприказвал с Бъч и Онзи при случай, даже и за задлоквенският велик септември - големият Блъф за шарани... пък и за други работи. Просто ей така. Но много често всеки диалог се изражда в само-навиване и монолог за късо време, така, че ако има какво да се каже и то не пасва в собствената картина, ще е кауза пердута да се опитва човек да промени Вярата на другият...
 :t0328: :t0328: (в същност не пия, дори несериозно)

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #620 -: Ноември 29, 2020, 17:24:12 »
Виждам снимка на Стоичков и БХой. Трябва да е доста компрометиращо да се снимаш с министър-председател. Има снимки и със Силвестър Сталоун. И той ли е компроментиран?  ;D
Инфантилно е да се слагат двамата един до друг. Стоичков и БХ. Единият си е изкарал парите пред всички. За другия, историята ще каже.
Да, на Стоичков езика не е издържан. Прочут е с "мамата". Но милионите са го гледали на терена, те не са очаквали Майка Тереза.
С една дума, понасяйте по-леко чуждият успех! Аз успявам. ;D
« Последна редакция: Ноември 29, 2020, 17:37:10 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #621 -: Ноември 29, 2020, 17:42:55 »
Quote (selected)
те не са очаквали Майка Тереза.
С една дума, понасяйте по-леко чуждият успех! Аз успявам.

Аз и майка Тереза не харесвам.
Както Камата има право да бъде прост наглец, така и аз имам право да не го харесвам, а за "успеха" всеки си има собствени мерки.
По същия начин се отнасям и с петдесетте пола, не ми пречат ако не ми ги дават за пример.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #622 -: Ноември 29, 2020, 17:49:56 »
С една дума, понасяйте по-леко чуждият успех! Аз успявам. ;D

успяваш да лъжеш като разпран. ето ти едно твое мнение:
Търпите мутра и бандюга на ви е министър - председател.

от двата ти цитата следва, че или да станеш министър-председател не е успех, или ти си долнопробен лъжец, дето не помни кви ги е къдрил.

избери си сам което предпочиташ :bigok:

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #623 -: Ноември 29, 2020, 17:53:57 »
Има и друго. Не е задължително професионалистите в едно поприще да са харесвани отвсякъде. И да не търпят критика другаде. Ще ви дам примери:
Clint Eastwood, за мен велик артист, а и режисьор, продуцент...
Дори са го поканили за кмет на богатското градче Кармел в Калифорния "да покаже, че може да си кмет без да се краде". Бил е там кмет за година.
И този човек, след като е съсобственик на "Pebble Beach"* (едно от най-известните голф игрища), предложи преди доста години в Монтерей (съседно градче "Улица Консервна") да се направи още едно голф игрище и да се изсекат стотици дървета до брега на океана. Пресата го уби като писа, че няма нищо повече от голф игрища в Монтерей и да си укроти амбицията. Проектът му пропадна...
Друг случай:
Всички са гледали Арнолд Шварценегър. Хората го обичаха и го направиха губернатор. Е, в последният ден от службата си се изложи. Помилва сина на свой приятел. Съкрати му престоят в затвора, за сериозно престъпление.
Michael Connelly, известен писател писа в една от книгите си, че повече не би гледал негови филми (на Арни)(чрез думи на негов герой).
Та така...

PS Извинявам се ако се повтарям. С тези случки. Може и да съм ги писал  в другия форум или тук.

* Pebble Beach Resorts е частно, но за разлика от други голф игрища не е затворено за посетители които не са членове на клуба. Паркът е отворен. Чудесно място. Е, не се предполага да ходиш по тревата на голф игрището. ;D Освен ако не играеш там.


« Последна редакция: Ноември 29, 2020, 20:41:14 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #624 -: Ноември 29, 2020, 17:57:42 »
onzi,
аз не те чета. Но други те четат и ти "правят сметка на акъла". На мен не ми дреме. Вземи се в ръце!
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #625 -: Ноември 29, 2020, 18:50:39 »
Има и друго. Не е задължително професионалистите в едно поприще да са харесвани отвсякъде. И да не търпят критика другаде.

ти да видиш, какво можеш да измисли бъч :bigok: айде сега към тези примери да прибавиш и професионализма на камата в ритнитопката и критиката за безобразния английски, който не се свени да демонстрира, и за буркана на жипката.

и можем даже да стигнем до консенсус :too_happy-1067:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #626 -: Ноември 29, 2020, 18:57:36 »
и ако можеш, обмисли общите и различните неща в

Не е задължително професионалистите в едно поприще да са харесвани отвсякъде. И да не търпят критика другаде.

и

обществото определя както кой е значим, така и областта, в която е значим. компетенции в една област не означават мъдрост в друга и ако значимият в топкоритането почне да раздава акъл в други области е твърде вероятно да го отнесе.

не е задължително. само ако можеш.

ако не - здраве. което (здравето) според некъв френски философ е благо, а не ценност. както и богатството. и когато поставиш благо пред ценност като любовта например - ставаш нихилист.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #627 -: Ноември 29, 2020, 20:01:14 »
Онзи, критикувай мненията и идеите на хората, не хората, мисля че Бъч е добър и свестен човек, макар не винаги да съм съгласен с него.

Сигурно и ти си добър човек, но не бъди груб с колегите тук.
Вие си ги избрахте!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #628 -: Ноември 29, 2020, 20:05:34 »
именно в мненията на бъч си личи противоречие. което показва, че бъч лъже като разпран. или ако предпочиташ, че проявява двоен стандарт.

както и че след известно гънене някак си успява да стигне близо до моето мнение, въпреки че в началото го отрича.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #629 -: Ноември 29, 2020, 22:09:36 »
Убеден съм, че Бъч не лъже и не манипулира, затова различното му мнение не трябва да е проблем за никого.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #630 -: Ноември 29, 2020, 22:53:17 »
а, не бе, хич не манипулира със съответните лъжи.

дава примери как успешните клинт източногорски и арни чернонегров могат и са критикувани в области извън тези, в които са станали прочути. той самият критикува баци /никой не може да отрече, че да си 10г премиер си е успех/ за това, че е бандит и гангстер.

и същевременно този същия оправдава ицо стоичков както за простотията с буркана /която той самия намеси именно за да го оправдае/, така и за простотията с интервюто на английски. и не само го оправдава, а и яростно го защитава. с голи гърди на амбразурата изскочи.

това двоен стандарт ли е или да? това манипулация ли е или да? съответно поведението му лъжовно ли е или да?

отделно, че той си е той, та се почувства длъжен да тегли и проповед /верно кратичка/ за понасянето на чуждия успех.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #631 -: Ноември 29, 2020, 23:00:17 »
и да, бъч, изглежда нелепо да защитаваш камата, щото го били гледали милиони, и малко след това да одобряваш критиките към клинт и арни. се едно тях са ги гледали по 10 човека в кино-видео клубовете.

малце е спорно кой е най-гледаният от тримата - мръсния хари, конан варварина или камата мамата.

иначе може да отчетеш като плюс, че в испанско бяха почнали да поназнайват някои български думички.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #632 -: Ноември 30, 2020, 00:23:14 »
На Онци пак му се привиждат противоречия.
 
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #633 -: Ноември 30, 2020, 00:33:53 »
Само да вметна че бая преди историята с "лампата" доктор Мамата со се отбор имаха разправии за неплатени данъци. Тея върху премиите им. А тогава данъците си бяха сериозна цифра. Не знам "опростиха" ли ги и кой, щото май таквази възможност ..... Е вече по давност би требело дан ги дължат.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #634 -: Ноември 30, 2020, 08:56:45 »
енгелсе,

сички знайм, че мисленето не е силната ти страна. глей си там инвестора - може нова статийка за тесла да са пуснали.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #635 -: Ноември 30, 2020, 09:16:55 »
именно в мненията на бъч си личи противоречие. което показва, че бъч лъже като разпран. или ако предпочиташ, че проявява двоен стандарт.
Ади посмали малко ... или малко повече ...

Quote (selected)
както и че след известно гънене, някак си успява да стигне близо до моето мнение, въпреки че в началото го отрича.

:b0230:
« Последна редакция: Ноември 30, 2020, 09:18:59 от Джиджи »

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #636 -: Ноември 30, 2020, 16:51:33 »
енгелсе,

сички знайм, че мисленето не е силната ти страна. глей си там инвестора - може нова статийка за тесла да са пуснали.
Напълно разбирам раздразнението ти по повод Тесла, ако беше вложил спестяванията си (ако имаш такива) миналото лято в акции на Тесла, сега нямаше да ти се налага да бачкаш за германците.
 :cool-1084:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #637 -: Ноември 30, 2020, 17:03:44 »
Специално за Онци, новата икономическа статия на инвестор за Тесла:
 :cool-1084:

Китай даде зелена светлина на Tesla за Model Y
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #638 -: Ноември 30, 2020, 19:39:43 »
Не е икономическа новина, но спокойно може да бъде икономическа трагедия.

Quote (selected)
Слави Трифонов: Отиваме на изборите сами
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/slavi-trifonov-otivame-na-izborite-sami?page=1
Същата история като Камата и английския.
Чалгата и държавното управление.
Не се научиха, по тая пътека вече минаха Сидеров и Бареков.
Журналист, шоумен е доста различно от държавник.
Явно и пожарникар не става. :too_happy-1067:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #639 -: Ноември 30, 2020, 19:52:53 »
Не се научиха,

Това няма научаване, защото е емоция, не мисъл, манията за вличие е съвсем реална патология, властта ги привлича, като лампа нощните пеперуди, причинява се от манията за преследване, която на свой ред се дължи на потисната хомосексуалност.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #640 -: Декември 01, 2020, 09:05:24 »
Не е икономическа новина, но спокойно може да бъде икономическа трагедия.

Quote (selected)
Слави Трифонов: Отиваме на изборите сами
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/slavi-trifonov-otivame-na-izborite-sami?page=1

Същата история като Камата и английския.

Чалгата и държавното управление.
Не се научиха, по тая пътека вече минаха Сидеров и Бареков.
Журналист, шоумен е доста различно от държавник.
Явно и пожарникар не става.
:t2629:

И за дан'съ хАбя аз, щото ми е малко времето, виж кво е написал един УМЕН коУега оттатък:

Quote (selected)
Виждам от коментарите, че доста хора тук ненавиждат Трифонов, оттам и партията му. Но предполагам, че същите са следили през последните 20 години гостуванията на забележителни хора от целия свят в предаванията му. При това от всички области на съвременния живот. Напълно безплатно за тях, благодарение на забележително високия рейтинг на "Шоуто". Вероятно всички са наясно, че евентуалният гост, първо проверява рейтинга и едва тогава дава съгласие за участие или не.

Сега е лесно да плюеш, това е евтино и безплатно. Но обективният човек следва да отчете, че за да се задържиш толкова време на върха, да изградиш и запазиш великолепен бенд, балет и певци, да създадеш конкурси за деца, хорове, риалити проекти и какво ли още не, може да стане само с желязна дисциплина и ред.

И не с малце, а с ДОСТА АКЪЛ, бих добавила аз.  :way_to_go-1308: :too_happy-1067: :way_to_go-1308:
« Последна редакция: Декември 01, 2020, 09:08:32 от Джиджи »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #641 -: Декември 01, 2020, 13:31:53 »
Quote (selected)
И за дан'съ хАбя аз, щото ми е малко времето, виж кво е написал един УМЕН коУега оттатък:

Нидей!
Ни сЪ хаби, ората са измислили копи пейст - в много случаи замества двете мозъчни полукълба.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #642 -: Декември 01, 2020, 14:26:45 »
Quote (selected)
И за дан'съ хАбя аз, щото ми е малко времето, виж кво е написал един УМЕН коУега оттатък:

Нидей!

Ни сЪ хаби, ората са измислили копи пейст - в много случаи замества двете мозъчни полукълба.
А ти за "двете полукълба" също нИдей, щото фсеки има по подобни две и на друго място ...   :D :yes-1289: :D

Затуй по-добре кАжи какво мислиш за коментара на УМНИЯ коуега от оттатък, дето съм го постнала по-горе ... :t1814:

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #643 -: Декември 01, 2020, 15:35:05 »
Цитат на: Джиджи
ти за "двете полукълба" също нИдей, щото фсеки има по подобни две и на друго място

Затуй по-добре кАжи какво мислиш за коментара на УМНИЯ коуега от оттатък, дето съм го постнала по-горе

Мисля, че горният му чифт полукълба е доста гладък.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #644 -: Декември 01, 2020, 17:16:32 »
Цитат на: Джиджи
ти за "двете полукълба" също нИдей, щото фсеки има по подобни две и на друго място

Затуй по-добре кАжи какво мислиш за коментара на УМНИЯ коуега от оттатък, дето съм го постнала по-горе

Мисля, че горният му чифт полукълба е доста гладък.
:cool-1084:

Хубу, но нека не се занимаваме и с долния, щото отдавна не съм ходила ф Оймякон ... :too_happy-1067:

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #645 -: Декември 01, 2020, 17:57:55 »
A, долният чифт полукълба ме интересува, само ако е на млада слаба жена  :D
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #646 -: Декември 01, 2020, 18:52:28 »
Quote (selected)
Затуй по-добре кАжи какво мислиш за коментара на УМНИЯ коуега от оттатък, дето съм го постнала по-горе ... :t1814:

Предполагам че в неговия си свят коуегата е корифей, както и СлаФчо.
Просто обитаваме различни реалности.

Ще се наложа да припомня за Тодор Колев, гениален артист, любимец на българите на върха по-дълго от учиндолския - уви слаб човек в личен план, а като политик дипломат трагедия.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Джордж Сорос е променил мнението си за това как Европейският съюз трябва да финансира разходите по мерките за борба с пандемията от короанвирус, тъй като според него инвеститорите са изгубилия вяра в оцеляването на блока, пише Си Ен Би Си.
По-рано тази година милиардерът заяви, че ЕС трябва да емитира „вечни“ облигации – безсрочни дългови инструменти, при които не изплаща главницата на ценните книжа, а се обслужва само годишната лихва. За да има смисъл от този тип облигации обаче трябва да съществува вярването, че Европейският съюз няма никога да се разпадне и ще продължи да изплаща годишна лихва на кредиторите. Подобен „вечен дълг“ може да помогне на региона да финансира проекти срещу много ниски цени.
https://www.manager.bg/es/soros-s-nov-svet-za-finansiraneto-na-evropeyskite-razhodi-za-pandemiyata

Кой е Сорос че да прави надевропейски съвет за финанси?
За „вечен дълг“ облигациите просто нямам думи!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #648 -: Декември 02, 2020, 17:01:12 »
Наглостта на интернационалните финансисти, разбира се няма граници, но им пада маската на филанропи, за техните слуги става все по-трудно, да ги представят като някакви благодетели на човечеството.

Очакват ни интерсни времена.
Вие си ги избрахте!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #649 -: Декември 02, 2020, 17:54:18 »
Quote (selected)
БНБ разреши на банките да удължат кредитната ваканция до март

https://www.segabg.com/hot/category-economy/bnb-razreshi-na-bankite-da-udulzhat-kreditnata-vakanciya-mart

Разрешила им е ако искат да не притискат длъжниците барем до изборите. :bigok:

ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Икономически новини
« Отговор #650 -: Декември 02, 2020, 18:27:25 »
Не зная за тук ли е или за някоя политкоректна тема?

Ден след назначаването единствено на жени в екипа за комуникации на Белия дом американската компания притежател на фондовата борса NASDAQ предлага необичайно изискване към бордовете на директорите на повечето листвани компании. Nasdaq ще изисква в управлението им да има най-малко двама души, които не са бели мъже. Единият директор трябва да се самоопределя като жена, другият - като представител на малцинство (т.е. чернокож, латиноамериканец, гей, лесбийка, бисексуален, трансджендър).
https://offnews.bg/ikonomika/van-ot-borsata-nasdaq-izhvarlia-kompanii-upravliavani-samo-ot-beli-h-741472.html?fbclid=IwAR1kWFW8hYdaaBD0i4u5z1bd6-BT-61uBFon_rCeoCXU4zR-7vGptdfkqmI

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #651 -: Декември 02, 2020, 18:35:40 »
Голяма автогол!
Тия не си дават сметка колко бели мъже се определят като гей, лесбийка, бисексуален, трансджендър за да оцелеят някак си в тоя свят.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #652 -: Декември 02, 2020, 18:37:25 »
Quote (selected)
тъй като според него инвеститорите са изгубилия вяра в оцеляването на блока, пише Си Ен Би Си.
Айдеее, И дядя Шорош отписа ЕсССР  :nuts:

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #653 -: Декември 02, 2020, 18:56:50 »
Нищо чудно.
ЕС е започнат като икономически съюз за преодоляване на противоречията между съседни държави.
Сега е на съвсем друга орбита - зелено толерастна, никакви смислени политики само  "чака-рака".
Даже адептите му почват да страдат, а Шорош не е от тези дето са склонни да губят пари.
В синхрон с новоговора филантроп и канибал станаха синоними. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #654 -: Декември 02, 2020, 21:47:40 »
Quote (selected)
никакви смислени политики само  "чака-рака".
Тва ми ареса, особено - "чака-рака".
Ноо ми звучи като по народния термин за онаниране.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #655 -: Декември 03, 2020, 10:02:59 »
ЕС е започнат като икономически съюз за преодоляване на противоречията между съседни държави.
:way_to_go-1308:

Ъхъ, най-вече между Германия и Франция in the wake of the Second Worl War.

Където акцентът е върху непосредствено след ВСВ.

P.S. Отдавна не бях писала тук на английски /или изобщо!/ и вече ме сърбяха ръцете, но обещавам, че няма повече ...  :cool-1084:
« Последна редакция: Декември 03, 2020, 10:09:26 от Джиджи »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #656 -: Декември 03, 2020, 13:28:28 »

Ъхъ, най-вече между Германия и Франция in the wake of the Second Worl War.



P.S. Отдавна не бях писала тук на английски /или изобщо!/ и вече ме сърбяха ръцете, но обещавам, че няма повече ...  :cool-1084:

Поне да беше внимавала повече, докато си го правила :m1731:
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Икономически новини
« Отговор #657 -: Декември 03, 2020, 16:41:36 »

Ъхъ, най-вече между Германия и Франция in the wake of the Second Worl War.

P.S. Отдавна не бях писала тук на английски /или изобщо!/ и вече ме сърбяха ръцете, но обещавам, че няма повече ... 

Поне да беше внимавала повече, докато си го правила
:D
Праильна, вече съм тотално гроги, но няма да се оплаквам ...   :cool-1084:

Оправям го веднага:
 
Quote (selected)
... in the wake of World War II ... 
:ive_got_it-1379:
« Последна редакция: Декември 03, 2020, 16:44:16 от Джиджи »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: „Големият рестарт“ - диктатура на глобалния елит
« Отговор #658 -: Декември 03, 2020, 18:18:25 »
"...В днешно време политически аналог на интеграционната визия за „Велика Германия“ е глобалистката визия за подчиняване на света на глобално управление, подчинено на глобалния елит.
...Не слушайте пропагандата на глобалистките медии, в които анонимни „факт-чекъри“ с неясен образователен статус и още по-съмнителна компетентност, обявяват критиката към „Голямия рестарт“ за „конспиративна теория“. Нацистите също са обвинявали всеки, който поставя под съмнение тяхната идеология в „конспирация срещу Райха“

 Д-р Борислав Цеков
https://trud.bg/%D0%B3%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%BC%D0%B8%D1%8F%D1%82-%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%80%D1%82-%D0%B4%D0%B8%D0%BA%D1%82%D0%B0%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B3%D0%BB%D0%BE%D0%B1%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D1%82/?fbclid=IwAR0CeS956S218Z2XDXae2B-ZpoGUJZ1WnoXVvLRcc6XCfb1LS3-mWRH3Xvg
Вие си ги избрахте!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Икономически новини
« Отговор #659 -: Декември 03, 2020, 18:47:22 »
Мда.
Интересни паралели.