Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 26, 2024, 18:03:11

Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2085700 пъти)

Accipiter, Звездоброец и 169 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23757
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1200 -: Октомври 23, 2020, 20:57:47 »
Те ще го ядат, ама докато стигне до тях първо ние ще го пробваме.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Russia
« Отговор #1201 -: Октомври 23, 2020, 21:16:32 »
Quote (selected)
А путин да си стегне олигарсите в ЕР и да формулира активна политика.

Ъхъ.
Без да го оправдавам Путин, но съм сигурен съм че в момента в който изчезне фактора Путин(ако не успее да създаде приемник, който да овладее нещата до оттеглянето му) всичката блядь ще се кълне че са закърмени с либерални ценности и само Путин им е пречил да проявят педерастията си и са страдали страшно много в своите къщички по 1 000 кв. м.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1202 -: Октомври 23, 2020, 21:26:07 »
Прекалено много искаш от един полицай по същество. Каквото може, прави.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8090
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1203 -: Октомври 23, 2020, 21:40:17 »
Quote (selected)
А путин да си стегне олигарсите в ЕР и да формулира активна политика.

Ъхъ.
Без да го оправдавам Путин, но съм сигурен съм че в момента в който изчезне фактора Путин(ако не успее да създаде приемник, който да овладее нещата до оттеглянето му) всичката блядь ще се кълне че са закърмени с либерални ценности и само Путин им е пречил да проявят педерастията си и са страдали страшно много в своите къщички по 1 000 кв. м.

 
Зависи.
Кат гледам само "народни републики" възникват когато населението има думата.
Донецка, Луганска, Карабахска ..... Което според мен е фактор за пасивната даже страхлива политика.

(Пример - Грузия и Сакашвили. Гейропци правиха "разследване" по натофска линия, та един познат ми разказва. Руснаците не са срешнали нито един униформeн по пътя си. ДАже полицай, а са минали повече от половината Грузия. Та аз съм убеден че ще е същото и ако решат да се разходят и направят един парад в Баку. Ден-два работа. И по суша и по море)
 
Та мисълта ми е че не е ясно какво ще стане при турбуленции.
Според мен ще молят Путин за още един мандат


Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1204 -: Октомври 23, 2020, 22:02:48 »
Без да го оправдавам Путин, но съм сигурен съм че в момента в който изчезне фактора Путин(ако не успее да създаде приемник, който да овладее нещата до оттеглянето му) всичката блядь ще се кълне че са закърмени с либерални ценности и само Путин им е пречил да проявят педерастията си и са страдали страшно много в своите къщички по 1 000 кв. м.
Мисля, че сте пропуснали момента, момчета! Тази година през януари беше.
Държавният преврат беше осъществен в пълна тишина, никой от тръгналите на работа след триседмичното едене, пиене и празнуване даже не мигна когато обявиха, че господин Медведев е отстранен чрез повишение. Тогава правихме разборки на състава на новото правителство - тези по-лесно ще се качат на ешафода, отколкото да си признаят каквито и да било либерални ценности. Вирусът закъсня с малко, но безвъзвратно. Господин Медведев е достатъчно сведущ в руската история да знае какво става с фаворитите, които са изпаднали от милостта на ръководството, и затова с усърдие и постоянство осигурява димна завеса. Путин само ръчка клечки в огъня и прави четки на другаря Си.
Сега интригата е къде е мястото на Германия, която ще трябва да се оправя без Меркел. Кой ще бъде този, който ще поведе Германия по пътя към световното управление. Едно е абсолютно сигурно, този коментар на Путин не е изобщо безобиден майтап.
Ако да ме бяха налегнали тълкувателни мисли, щях да се отплесна в семантиката на родното място на господин руския премиер. Тази Лобня многозначително намигва в ъгъла...

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7432
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1205 -: Октомври 23, 2020, 22:50:00 »
Не виждам никаква разлика в поведението на Кремъл преди и след този януари.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1206 -: Октомври 23, 2020, 23:16:47 »
Не виждам никаква разлика в поведението на Кремъл преди и след този януари.
Абсолютно вярно. Това и беше целта на занятието - преход без вълнички.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23757
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1207 -: Ноември 19, 2020, 20:23:48 »
УМОМ РОССИЮ НЕ ПОНЯТЬ 2017 года.

https://www.youtube.com/watch?v=ayjNh0Dx7hw

 :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Russia
« Отговор #1208 -: Декември 04, 2020, 18:55:24 »
Много е сложно отношението ми към Горби.
Ясно е че трябваше нещо да се прави с деменцията на старците в ПБ, но на него явно не му стигна опит, усет, навици.......
Абе не беше за там.
Най-малкото можеше да изтъргува половин Европа по друг начин и да договори някакъв нов световен ред.
В смисъл финанси, търговия, достъп до технологии и какво ли не още.
Китайците вече 10 години му показваха как се прави.
Но линкът, който давам ме накара по човешки да го съжалявам.

К беспомощному Михаилу Горбачеву перестали приезжать родные
Экс-генсек в фильме Манского напомнил короля Лира, преданного дочерьми

Виталий Манский задает ему вопрос о том, неужели мужчине достаточно встретить любимую женщину, воспитать с ней детей, чтобы уже никаких других высоких целей перед собой не ставить.  Горбачев отвечает: а что может быть более ценного в этой жизни. Он бросит всего одну фразу  том, что теперь к нему внучки не приезжают, раньше приезжали, а теперь нет. Все! Никаких других слов не надо. Все ясно без них.

Мы видим брошенного родственниками человека, и все остальное воспринимаем в этом свете. Это приговор тем, кто это допустил. Дочь и две внучки живут в Германии, в Россию не приезжают. А Горбачев теперь в таком состоянии, что сам никуда выехать не может.


https://www.mk.ru/politics/2020/12/04/k-bespomoshhnomu-mikhailu-gorbachevu-perestali-priezzhat-rodnye.html

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23757
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1209 -: Декември 04, 2020, 19:06:07 »
Наистина е сложно.
Жалко за стареца, но няма жал за човека буквално съсипал родината си заради собственото его.
Промяна трябваше, не трябваше разруха.
Ако нямаш план за нова къща не събаряш колибата.
Дъщерите и внучките от неговото семе са със същия манталитет като него.
За единия кеф - да си гледат благополучието както те го разбират отсвирват всичко преди тях, родина, роднини, приятели.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Russia
« Отговор #1210 -: Декември 04, 2020, 19:39:05 »
Чужди хора да се грижат за него.
Най-вероятно за пари.
Не го пожелавам на никого.
Въпреки че в белите държави това си е нормално според тях.
Минал си срок на годност.
Не пречи на младите да правят кариера.
Ходи в резервата(пансионата) за такива като теб непотребни.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1211 -: Декември 04, 2020, 19:48:18 »
Не съжалявайте тоя мръсник и луд човек, казвам ви, лудостта е тази, която съсипва всичко, лудостта желае смъртта на всичко живо и читаво, тя е злото.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7432
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1212 -: Декември 04, 2020, 20:21:36 »
Съсипването СССР от най-високопоставените му пазители-предатели трябва да е урок за всички народи и за всички хора с власт, обичащи свободата и народа си.
От 20 г. в САЩ става същото - най-високопоставените там съсипват държавата и предават народа й.
В Европа - също.
Друг въпрос е, че 90 % от властващите и в СССР, и в САЩ, и в ЕС не са от основния етнос на държавата, ами са от "избраното" племе. Или са в зависимост от горните.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Russia
« Отговор #1213 -: Декември 04, 2020, 20:37:08 »
Нор
Значи етносите са си заслужили избраното племе.
А иначе според мен обяснението е просто.
В тъмните векове според тогавашните идиоти лихварството е било смъртен грях и племето(понеже на него му е било позволено) без да иска е съсредоточило сестерциите при себе си.
А като е усетило тяхната сила е глупаво да не се възползва.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
21 урока за 21-ви век
« Отговор #1214 -: Декември 04, 2020, 21:43:24 »
Интересно е да се види какво мислят някои от избраното племе за 21 век.
Quote (selected)
В свят, заливан от ненужна информация, яснотата е сила. На теория всеки може да се включи в дебата за бъдещето на човечеството, но да имаш ясна визия е много трудно. Често ние дори не си даваме сметка, че се води дебат или кои са основните въпроси. Милиарди от нас едва ли могат да си позволят лукса да се задълбочат, защото имаме да вършим по-неотложни неща, да се грижим за децата си или за възрастните си родители. За жалост, историята не прави отстъпки. Ако решението за бъдещето на човечеството бъде взето във ваше отсъствие, тъй като сте прекалено заети с това децата ви да са нахранени и облечени – и вие, и те, ще бъдете засегнати от последиците.
Целият откъс на български е тук:
 21 урока за 21-ви век   
Цялата книга на английски е тук:
https://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=5967903
Ето мнения за книгата:
Quote (selected)
Ако съществуваше нещо като задължително ръководство за политици и идейни лидери, "21 урока за 21-ви" век заслужава сериозно внимание. В този сборник от провокиращи есета Харари решава множество сложни проблеми в опит да отговори на един постоянен въпрос: какво се случва в света днес и какъв е дълбокият смисъл на тези събития?
- Бук Пейдж

Завладяваща книга… Важен глобален разговор за това как да се справим с проблемите на 21-ви век.
- Бил Гейтс, "Ню Йорк Таймс Бук Ривю"
:cool-1084:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7432
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1215 -: Декември 04, 2020, 22:10:08 »
Не виждам какво могат да направят виждащите и честни хора, когато властта е в ръцете на мафиоти, а мнозинството от хората (80 % да кажем), са ... мисирки, на които им харесва да ги управляват мафиотите.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23757
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
ООН определи Крим като дестабилизиран заради трансферите на Русия на оръжейни системи, ракети, разполагащи с ядрени оръжия, боеприпаси и военни на територията на Украйна.

https://www.manager.bg/svyat/oon-predupredi-rusiya-da-prekrati-vremennata-okupaciya-na-krim

Днес четох някъде, не е мое но ми хареса.
"На Путин му ушили панталон с три крачола че му писнало да си го мести само в два." :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7432
    • Профил
Цитат на: buratino
ООН oбвини Русия заради трансферите на оръжейни системи, ракети, разполагащи с ядрени оръжия, боеприпаси и военни на територията на Украйна.

И това ще стане, но след няколко години  :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8090
    • Профил
Quote (selected)
ООН определи Крим като дестабилизиран заради трансферите на Русия на оръжейни системи, ракети, разполагащи с ядрени оръжия, боеприпаси и военни на територията на Украйна.

https://www.manager.bg/svyat/oon-predupredi-rusiya-da-prekrati-vremennata-okupaciya-na-krim

Днес четох някъде, не е мое но ми хареса.
"На Путин му ушили панталон с три крачола че му писнало да си го мести само в два." :t0328:
Ъхъ. 63 е повече от 79  :nuts:
 
Па сеГащниците съфсем друсани с ойротлантически ценности. "резолюция" била таквоз. Само дето резолюции се приемат от СС на ООН, а при руснаци и Китайци против ..... :bluegrab:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23757
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1219 -: Декември 08, 2020, 18:53:51 »
В ООН има само една значима институция и тя не работи заради възможностите за вето на големите.
Залъгалките с ротацията на други членове в СС са смешни, в добрият случай ги ползват за стенографки.
Другите в по-голямата зала са още по-ниско - само "информирани слушатели".
« Последна редакция: Декември 08, 2020, 18:55:59 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8090
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1220 -: Декември 08, 2020, 19:07:00 »
Мдаа. Да допълня. Има трима "големи", два пудела и статисти  :smokin:
 
Междудругото къде сме ние?
Нещо нема информация  :-X Що тъй?

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1221 -: Декември 10, 2020, 14:03:18 »
Освежаваща е поклонническата вяра на обслужващият персонал на Началника и "Здравите сили" около него. Пардон - напоследък самото задлоквие се гърчи в преддверието на гражданска война и явно тримера от там не е достигнал и обхванал периферията...

В тази връзка, подвряскванията и излагането на собствената немощ с пореден опит за легитимиране на вродените апетити и агресии в очите на "световната общественост", звучат кухо, празно, жалко. Особено жалко, когато историческите преломи около Крим в столетията не са познати или умишлено се забравят. Още повече, когато едно държавно несъществуване и недоразумение, също разгледано във времето назад, бива използвано от същите "здрави сили" за мърсуванията им по света и в частност - което следва да интересува засилено обитателите в този провинциален ъгъл на Европа - не довeжда все още координатите тук до тотално фиаско. 

Но не, гъгнивият хор подобно рефлекса на Павлов започва да осъжда нещо, което - слава Богу - не се разви както бе планирано в сериозен конфликт: - украинският майдан, изцяло организиран, проведен, финансиран от САЩ не успя изцяло. 

Връщането на Кримската Автономна Съветска Социалистическа Република (КАССР) в рамките на Руската федерация, удобно пропусната или забравена при разпада на СССР, прехвърлена по-рано към УССР през 1954г. заради административни хватки (канала Волго-Дон), стана по напълно законен, прозрачен начин и  пряко козните на превратаджиите и господарите им в Киев.

Безсилието на "здравите сили" и на присъединеното бившe съдържание на Варшавският договор към "запада", в невъзможност да наложат военно решение срещу "окупацията" на Крим, се обхвана сега в една празнословна декларация, посрещната повече от хладно в ООН от мнозинството държави членки. Конструирането на необоснованата с факти "декларация" цели единствено продължаване и задълбочаване на провокациите и инсинуиранията най-вече от Дълбоката държава срещу РФ. Конфликта им у тях си е сблъсък между две фракции на бившия "световен хегемон". Фракции с различни концепции как да владеят света. Основанията за вековната завист и злост на англо-саксите е заради огромната територия, недостъпността към природните 'и богатства и ресурси. И че самото наличие на РФ в центъра на Евразия се явява фокус на континенталната 'и същност и силата на Хардленда...

Така, че докато не се осмелят да нападнат РФ директно, САЩ и присъединените 'и ще продължават с всякаквите си циркови номера, инсинуации и провокации, докато издаваните дисонантни звуци не обтегнат струните така, че един хубав ден те не вземата, та се скъсат.

- Вероятно предстои да го съпреживеем. 

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1222 -: Декември 10, 2020, 14:51:10 »
Освен геополитиката, освен интересите на САЩ, Запада, Украйна  и Русия има още нещо, за което рядко се сещаме: Какво искат хората, живеещи в Крим? Защото те, макар и неохотно, бяха приели факта, че са съветски граждани, живеещи в Украинска ССР. Но никога, ама никога не са искали да бъдат и всъщност не са били граждани на Украйна.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7432
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1223 -: Декември 10, 2020, 14:55:20 »
Цитат на: Eisblock
Така, че докато не се осмелят да нападнат РФ директно, САЩ и присъединените 'и ще продължават с ...

И с пускането на епидемии. Не е задължително да са по хората. Могат да са и по зърнените растения, ориза и картофите.

Завладяване на държавите отвътре, войни между държавите, глад и епидемии.
Конници. Бял, червен, черен и бледозеленикав.
« Последна редакция: Декември 10, 2020, 16:07:31 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7432
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1224 -: Декември 10, 2020, 14:59:00 »
Цитат на: Bacho Кольо
Освен геополитиката, освен интересите на САЩ, Запада, Украйна  и Русия има още нещо, за което рядко се сещаме:
Какво искат хората, живеещи в Крим?

Че кога на олигарсите им е пукало какво искат хората ?
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23757
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Один из сотрудников томского ФБК решил подшутить над своим начальством, вписав телефон пранкера в список телефонов сотрудников службы наружного наблюдения ФСБ, следивших за Навальным. Блогер начал обзванивать номера в этом списке от имени представителя главы Совбеза РФ и задавать вопросы об отравлении. Единственным, кто ему ответил, оказался пранкер Лексус, который разговаривал с Навальным более 30 минут и впоследствии опубликовал этот разговор на сайте prank.ru. Спустя сутки Столяров рассказал о том, как разыграл Навального, в своём Telegram-канале.
https://panorama.pub/54352-ofitserom-fsb.html

Става все по-забавно. :bouncy-1054:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил
Quote (selected)
Один из сотрудников томского ФБК решил подшутить над своим начальством, вписав телефон пранкера в список телефонов сотрудников службы наружного наблюдения ФСБ, следивших за Навальным. Блогер начал обзванивать номера в этом списке от имени представителя главы Совбеза РФ и задавать вопросы об отравлении. Единственным, кто ему ответил, оказался пранкер Лексус, который разговаривал с Навальным более 30 минут и впоследствии опубликовал этот разговор на сайте prank.ru. Спустя сутки Столяров рассказал о том, как разыграл Навального, в своём Telegram-канале.
https://panorama.pub/54352-ofitserom-fsb.html

Става все по-забавно. :bouncy-1054:

Ако е истина.

Quote (selected)
Сатирическое издание «Панорама». Все тексты на этом веб-ресурсе представляют собой гротескные пародии на реальность и не являются реальными новостями.
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23757
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1227 -: Декември 22, 2020, 23:25:17 »
Те па ония от британската агенция не са сатирици. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1228 -: Декември 22, 2020, 23:30:54 »
Те па ония от британската агенция не са сатирици. :t0328:
И те ли?! :giggle-3307:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Сатирическое издание «Панорама». Все тексты на этом веб-ресурсе представляют собой гротескные пародии на реальность и не являются реальными новостями.
:0005: :b0230: :0005:


Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8090
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1231 -: Декември 31, 2020, 15:11:42 »
Некой повни ли колко сателити на ниска орбита изведе Моторола в опит за изграждане на "мрежа" и колко струваше извеждането им от орбита?

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1232 -: Декември 31, 2020, 19:42:14 »
Некой помни ли колко сателити на ниска орбита изведе Моторола в опит за изграждане на "мрежа" и колко струваше извеждането им от орбита?

Не, но като започнат да е губят спътници заради тези дребни на ниска околоземна орбита, сам ще ги сваля.

А сега и совалки няма :m1731:
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1233 -: Януари 02, 2021, 18:04:37 »
Quote (selected)
Путин поздрави чужди лидери, Радев и Борисов не са сред тях
31.12.2020

Президентът на Руската федерация Владимир Путин поздрави с Рождество и настъпващата 2021 г. редица държавни глави и премиери, съобщи официалният сайт на Кремъл. Прави впечатление, че в списъка липсват имената на българския президент Румен Радев и премиера Бойко Борисов.



Сред поздравените са действащият американски президент Доналд Тръмп и избраният за държавен глава Джо Байдън

Първи в списъка са лидерите на държавите от бившия Съветски съюз ... Липсват държавните глави на Грузия и Украйна.

Сред поздравените са: президентите на Аржентина и Бразилия, папа Франциск, кралица Елизабет Втора и Борис Джонсън.

В посланието си до президента на ФРГ Франк-Валтер Щайнмайер и канцлера Ангела Меркел

Президентът поздравява краля и кралицата на Испания, президента и премиера на Италия, министър-председателя на Канада, френския президент, шведския премиер и др.

Руският лидер поздравява също така гръцкия премиер, унгарския, президента на Словения, държавния глава на Хърватия и президента на Чехия ...

В поздрава си до сръбския държавен глава

В телеграмата си до председателя на Китайската народна република ...

В поздравлението си до турския лидер ...

Сред другите лидери от списъка са премиерът на Израел, президентът на Венецуела, лидерите на Виетнам, Куба, Индия, Япония, Южна Корея, княжество Монако, Сирия, Финландия, ЮАР и др.

А сред бившите държавни и правителствени ръководители са Шиндзо Абе, Силвио Берлускони, Джордж Буш, Роберт Кочарян, Романо Проди, Серж Саргсян, Никола Саркози, Франсоа Фийон, крал Хуан Карлос I и Герхард Шрьодер.

Източник
: Официален сайт на Кремъл

https://glasove.com/categories/novini/news/putin-pozdravi-drzhavni-glavi-i-premieri-radev-i-borisov-ne-sa-v-spiska
:raspberry:
« Последна редакция: Януари 02, 2021, 18:07:08 от Джиджи »

AnonimusBG

  • Гост
Re: Russia
« Отговор #1234 -: Януари 02, 2021, 18:47:58 »
Джиджи
Тръмп или Байдън поздравиха ли ги нашите хора?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23757
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1235 -: Януари 02, 2021, 18:54:56 »
Знаково приветствие.
Тази година папестия франтишек се ската - наишиасен бил.
Предните години той се обръщаше към света.
Сега в всички тръпнат от словата на Путин. :t0328:
Бай Дън, Бай Тръмп, на кого му дреме за минали величия.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1236 -: Януари 02, 2021, 19:29:09 »
Джиджи
Тръмп или Байдън поздравиха ли ги нашите хора?

Балига ... да използувам характерен оДговор на един наш местен Велик ръководител ...  :cool-1084:

:t0328:


« Последна редакция: Януари 18, 2021, 14:59:57 от Джиджи »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7432
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1237 -: Януари 02, 2021, 19:40:14 »
Цитат на: Джиджи
Quote (selected)
Путин поздрави чужди лидери, Радев и Борисов не са сред тях

Липсват и държавните глави на Грузия и Украйна.

Президентът поздравява краля и кралицата на Испания

Правилно - колониалните назначенци не заслужават почести.

Интересна е обаче липсата на поздрав към премиера на Испания. Дали не ни чакат Независими Републики Баския и Каталония ?  :beer-405:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7432
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1238 -: Януари 02, 2021, 19:44:05 »
Цитат на: buratinob
Тази година папестия се ската. Предните години той се обръщаше към света.
Сега в всички тръпнат от словата на Путин. :t0328:

Для Городе Империи и для Мире  :t0328:

А как ли е на мандарин ?  :m1731:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1239 -: Януари 03, 2021, 05:44:50 »
Много е сложно отношението ми към Горбачов

Nah... Не мога да съжалявам това бясно куче. Каза си, че е искал да разруши социализма. Държавниците по Западна Европа го направиха соца. А на територията на бившия СССР 30 години братоубийствени войни. Балтийските "тигри", 404, Грузия, Чечня, Армения и Азербайджан... Загиналите там са на неговия account!
Господ е справедлив. Остави го да живее дълго, да види сам какви ги натвори. Ако може...
« Последна редакция: Януари 03, 2021, 05:48:20 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

AnonimusBG

  • Гост
Re: Russia
« Отговор #1240 -: Януари 15, 2021, 18:40:07 »
Русия се оттегля от Договора за открито небе
https://glasove.com/categories/novini/news/rusiya-se-otteglya-ot-dogovora-za-otkrito-nebe

Как го обясняват в Рашата?
Щатите  декември се дръпнаха от договора. Това беше известно от няколко месеца.
Руснаците септември или окомври пращат писмо с предложение до европейските "партньори" по този договор да гарантират писмено че няма да предават данни от полетите над Русия на американските другари и че няма да пречат на руските самолети да летят над американските бази в Европа.
Хъката-мъката досега отговор няма.
Ясно е че европейските "партньори"чакат какво ще каже Байдън-Харис.
С една дума педерастия(политкоректност).
От друга страна да се надяваме че някъде е останал малко здрав разум.

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
С нахалният "отровен" парцал, партньорите успяха да организират един жив труп за ново - екшън. Основание да си създадат и започнат поредната злостна кампания и подкарат безмозъчните си слуги, прислуга и сяпо-глухи фенове с хоров вой, лай и квичене.

От другаде, та да го запазя:
Quote (selected)
Този път РФ сама си е виновна. Заслужено.

- При наличие на явна, организирана провокация, просто го обявява за нежелан и му се отнема гражданството, за да не се допусне да влезе в страната. Нека шефовете на Нахални да си го дундуркат там.

С и без влизане в РФ, пак щеше да има същия организиран вой от главният кучъл и пуделите, за да се разсеят донякъде миазмите от собствените окъкани 4-буквия, изборни тревълнения и специалната акция "пандемия". Разбира се, верноподаниците на ЕАТЦ не протягат кунка за да поопипат и проверят сами как са...

Целият мизансцен е повече от гнусноват, отколкото имащ смисъл. Докато подлайванията с истерични, верноподанически нотки по темата, потвърждават стар биологичен експеримент - "Кучето на Павлов":

- Дразнител - Реакция - Лиги.
8)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23757
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1242 -: Януари 18, 2021, 19:27:02 »
Анонимус, голям гаф с тоя НаХални.
Не знам защо изобщо го приеха в РФ.
Уж Путин и Меркел си говорили на уше по телефона, а такъФ автогол.
Тоя сега ще си го гледат като парниково цвете поне докато стане на 100 години.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Russia
« Отговор #1243 -: Януари 18, 2021, 19:30:12 »
Що се отнася до Навални ето ви едно свястно материалче.
Поне според мен.

Логика Путина в деле Навального: что будет дальше
https://www.mk.ru/politics/2021/01/18/logika-putina-v-dele-navalnogo-chto-budet-dalshe.html

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11169
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1244 -: Януари 18, 2021, 20:01:49 »
Абе не съм съвсем сигурен, дали трябваше да го натирят.
Ся, не съм спецялис по китайски мъдрости, ама ми се върти нещо из глъвътъ, като-дръш приятелчетата си близо, а враговете си още по близо. Може би имат предвид - на Ена сапьорска лопата дистънз, рзбийш ли!
Чья ли е таз мъдрост?
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23757
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1245 -: Януари 18, 2021, 20:09:58 »
Quote (selected)
Кстати, западные политические стратеги, скорее всего, полностью осознают всю тщетность своих призывов. Еще раз повторюсь: политика — дело циничное. Реальная цель западных требований заключается не столько в освобождении Навального, сколько в их попытках использовать тему его задержания в качестве рычага давления на Кремль и инструмента раскачивания политической ситуации в России.

Боклуците са проблем навсякъде по света, предателите не ги харесват просто ги използват. Ще бъде дълга партия, Путин не отстъпи Крим едва ли ще отстъпи за Навални, санкциите вече са на изчерпване, ефект няма.
Ще се джафкат няколко години, Нахални ще го "помилват" шест дена преди да му изтече наказанието не като Ходорковски шест месеца.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11169
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1246 -: Януари 18, 2021, 20:11:12 »
Анонимус - добър анализ си постнал!
 :way_to_go-1308:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1247 -: Януари 18, 2021, 20:11:21 »
Какво толкова, в САЩ дисидентите направо ги рзстрелват, съвсем демократично, ако са журналисти, университетски преподаватели - уволняват ги.

Нали Америка ни е пример, защо Путин да не е като американците? Нито е по-дърт, нито по-грозен от байдън!

 :b0205:
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1248 -: Януари 18, 2021, 20:22:45 »
Анонимус, голям гаф с тоя НаХални.
Не знам защо изобщо го приеха в РФ.
Напротив, приеха си го, щото си е гражданин на Руската федерация. Пък какво ще си го прави Руската Федерация е вече въпрос втори.
Така не се създават "външни" дисиденти и страдалци. Той беше достатъчно навън да настъпи доста мотики, включително с подкрепата си за Тръмп. Така че ще го отсвирят неговите, а не руснаците. Освен това не е достатъчно харизматичен, от него водач не става, затова е и относително безопасен.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11169
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1249 -: Януари 18, 2021, 20:23:32 »
Че и любовницата му кат хората!
 :bigok:
« Последна редакция: Януари 18, 2021, 21:25:58 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23757
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1250 -: Януари 18, 2021, 20:32:33 »
Quote (selected)
Напротив, приеха си го, щото си е гражданин на Руската федерация. Пък какво ще си го прави Руската Федерация е вече въпрос втори.

Че го приеха видяхме, че го натириха от немско също.
Сам се постави в неизгодна позиция, да лаеш срещу два хегемона демократите и Путин не е здравословно.
Подхвърлят си го като горещ картоф и накрая ще го "забравят", такъв случай беше и Горбачов.
Поскита, поскита па се кротна и се сещат за него само кога го попържат.
Сега малко се ежат да запазят лице.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8090
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1251 -: Януари 18, 2021, 21:33:01 »
Мене нахалния не ме интересува, обаче отатъка мисля бая монитори че дадът фира. Такова фъргане на слюнка не е било скоро. Може би последно га руснаците аха, аха да обесят сакашвилиту е имало таквози слюноотделяне.
Секви седерунгели и гражданя с трас(тлантическо)съзнание са направо в Амок  :smokin:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1252 -: Януари 18, 2021, 22:45:53 »
Че и любовницата му кат хората!
 :bigok:

АТски важна подробност ... :thumbs_up-3334:

 :t0328:


« Последна редакция: Януари 18, 2021, 22:49:17 от Джиджи »

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1253 -: Януари 20, 2021, 14:52:27 »
- Фъргат слюнки, та се кинят!
 :smokin:
Ей на, да преповторя и тук:

Quote (selected)
Първата писаница съдържа фактологични и реални лъжи. Но поне две трябва да бодат очите на всеки честен доларофил:

* Как цяло отделение убийци пропускат богообразният нахален кумир да се измъкне жив - твърдение сякаш от първа инстанция на изпълнител...
и
* Как бил арестуван, щото бил на лечение нейде си?! А не, че отивайки в провинцията с някаква суспектна група "сътрудници", пиянства на воля с по-специална придружителка из хотелските стай и нарушава нагло, драстично съдебното определение да не напуска местоживеенето си!

От там нататък, глорифицирането на този дребен измекяр - сетете се как е злоупотребявал със многоцифрени средства на задграничните му бавачки и пр. подвизи (все неща известни от множество публикации) върви под плътната режисура на група не по-малки мошеници, лъжци и световни аферисти. И с това те предизвикват платени, псевдо оргазмени гърчове на т.н. "демократична" общност и нейните доморасли "фенове" и ставленици по места.

Така изливаната помия действително предизвиква гадене както бе отбелязано по-горе, но най-вече от непосредствената ни близост на миязмите, отколкото далечните, обхванати от либералната зараза бързо загниващи структури на света там. Т.е. втората писаница идва точно от тези "фенове" и ставленици из  "местопроизшествието". Петата, шестата търпени там колони на повсеместната глобална зараза.

И щом всички тези инсинуации, "санкции" и пр. простотии са търпяни, не е нужда да има чудене защо сценариите вървят един след друг без спиране. Колкото до самата Русия:

- Когато си приел позата на боксова круша и не разчистиш либералните обори у себе си, всичко останало е повече от ясно и логично.

PS Сега забелязах дебелшката фалшификация в снимката от подзаглавието. Като качество не е някакъв голям образец, Та дори изявлението на Тръм преди дни бе също така непрофесионално и набързо скалъпено - напр. ясно се виждаше как шията му се отделя на две места от яката на ризата...
« Последна редакция: Януари 20, 2021, 15:00:31 от Eisblock »

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1254 -: Януари 27, 2021, 11:26:30 »
Прегледах новините нейде си, та гледам притежатели на хладилници и сгъгнясали идеали са пак в захлас. Рекох си, дай да дадем малко свежа струя в едностранният крен на ЕАТЦ-лодката:

Quote (selected)
- Е и? Даже и да е на Путин, - ся к'во? Ще му броим семките и бонбонките ли? Из Чекмедженцата нещо ще надзъртаме? Пък и със сигурност "двореца" - хамбар не е на "този" Путин! Я се сетете, как надувахте велзевулите: - "Путин е сменен, ушите му други, ъгъла на наклон на фейса..." и пр. подобни шушумигски дъФки за правоверните ЕАТЦ фенове. И сега подхванахте ново, усърдно ритуално тръшкане... ДВОРЕЦА!!!

Как лесно се забравя, че същата сумитоха бе преди 10-на години със същите снимки и същите правоверни вопли на ощипани демократични госпожици от сорта ала-околовръстното. Удобно се забравя, че сателитите виждат даже какво чете някой плебсчанин от вестника си, за да се подквичава сега и разпръскват слюнки наоколо. Както и, че това миризливо *, нахално таквоз е хвърлено през "оградата" за да се използва точно по предназначение. Но кой да се сети? Неистовата омерзителна пропаганда цели само едно нещо:

- Да запали правоверен гняв в евро-атлантическите сърца, да се свалят страховете от ядрено възмездие и финален Армагедон... та с пяна на устите стадото да бъде принесено в жертва. Пък оня 1% ще изпълзи все някога от приготвените отдавна подземни убежища за да владее, владее, владее - вся и всьо с шепа слугиндаж и прислуга. Поне така си мислят едни от петата, шестата възраст с много пари и много, непоносимо много, власт! Останалите ли?

- Ами нито "Вие", нито "Ние" ще ни оставят да се джафкаме усърдно, да мърдаме и шавуркаме насам-натам. Даже и да не се стигне до ракетни удари, и пълно остъкляване, всички НИЕ сме предназначени да дадем ФИРА. Обявено е многократно, писано е многократно, издигнато е като Стели от камък и с ясни надписи отгоре, тренирани сме с филми и сериали - бол, казано бе и от превратаджиите напоследък на куклите на конци. Точно бледоликите нямат бъдеще... Даже няма да ни оставят за дамазлък, дори само за да целуваме заради нечии грехове от нявга си, всякакви краченца...

Разбира се, след усърдно цункане и на 4-буквия в изминалите десетилетия и столетия, на много малко прави впечатление на къде сега усилено се тласка света, какви са индициите в перспектива и какви са КРАЙНИТЕ ЦЕЛИ.

Или всички си мислят, че има само движение "насам-натам", без цели? Хайде бе! 

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7432
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1255 -: Януари 27, 2021, 17:21:00 »
Цитат на: Eisblock
Или всички си мислят, че има само движение "насам-натам", без цели? Хайде бе!
:way_to_go-1308:
Нищо не е безцелно и нищо не е случайно.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1256 -: Януари 28, 2021, 15:21:06 »
Quote (selected)
Протест на снежни човеци срещу Путин доведе до арест на екоактивистка
Елена Калинина е освободена след показания в полицията, а плакатите са отнети от "демонстрантите"
28 Ян. 2021




Руската екоактивистка Елена Калинина е била отведена за разпит в полицията, след като организирала в двора си своеобразен протест срещу Владимир Путин. За целта тя направила четири снежни човека, на които раздала лозунги с послания, насочени срещу държавния глава.


Акцията на екоактивистката дойде като продължение на повсеместните протести в Русия в подкрепа на опозиционера Алексей Навални, арестуван след завръщането му от Германия.

https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/protest-na-snezhni-choveci-sreshtu-putin-dovede-arest-na-ekoaktivistka?page=2
:t1817:


AnonimusBG

  • Гост
Re: Russia
« Отговор #1257 -: Януари 29, 2021, 19:41:39 »
Нещо малко по-сериозно от снежните човеци.

Дворец в Геленджике: борьба с номенклатурными привилегиями 2.0. Комментарий Георгия Бовта
https://www.bfm.ru/news/463574

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1258 -: Януари 29, 2021, 20:04:26 »
Крайно време е да се разбере от всички чугунени глави, че Русия е капиталистическа държава и като такава работи в интерес на капиталистите. Капиталистическата държава е обречена на корупция. Не може да бъде друга.
Явно някой не могат да се отърват от сантиментите по СССР.

BTW това с "протестите" на снежните човеци е оригинално. Приветствам! Грешка е, че не го е направила в имота си. Униформените (техните началници) глупендерски са се закопали като даначета с това закарване в полицията на еколожката. Кой ли пък очаква нещо друго от тях? ;D

PS Особено оригинално е лозунгите от началото на болшевишката революция.
« Последна редакция: Януари 29, 2021, 20:14:16 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1259 -: Януари 29, 2021, 20:11:23 »
Грешката е вярна, Бъч, такъв е наратива на пропагандата от Вашингтон, те мислят все пак, формулата е Русия = комунизъм = отврат, не върви Русия = капитализъм = отврат, не искат да ни асоциират чувството на отвращение с капитализма, тука даже се внушава, че всичката ни мизерия сега, се дължи на дългата комунистическа ръка на Кремъл, а ние от 30 г. правим само каквото каже Америка.

Ама стадото е тъпо и просто!
Да не забравите да гласувате!  ;)