Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 19, 2024, 06:17:13

Автор Тема: Европа, в която можем да вярваме...  (Прочетена 11338 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Европа, в която можем да вярваме...
« -: Януари 15, 2019, 10:41:20 »
Я виж ти, какви времена доживяхме!
Декларация, като тази в линка едно време се поместваше първа в онази газета, където и аз започнах да дращя! Сега - на съвсем друго място се появява.
И още нещо, ако това, което са представили консервативните интелектуалци, то май трябва да излезе, че и аз съм консерватор, макар да считам себе си като твърдо лявоориентиран...е, не, не интелектуалец чак, но поне ...човек!
 :lightbulb_idea-1364:
Горещо препоръчвам!
"Европа, в която можем да вярваме": манифест на консервативни интелектуалци
http://glasove.com/categories/vytreshni-glasove/news/parizhkata-deklaraciya-za-evropa-v-koyato-mozhem-da-vyarvame

п.с. Бих го постнал цялото, но ограниченията не позволяват.
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Европа, в която можем да вярваме...
« Отговор #1 -: Януари 15, 2019, 11:31:00 »
Quote (selected)
По време на предишното поколение все по-голям брой членове на нашата управляваща класа решиха, че ускоряване на глобализацията е благоприятно за техните интереси. Те се надяват да изградят наднационални институции, които ще могат да контролират, без да са подложени на неудобствата на народния суверенитет. Става все по-ясно, че “демократичният дефицит” в европейските институции е не просто технически проблем, който трябва да бъде решен с технически средства. Този демократичен дефицит съответства по-скоро на един ревностно защитаван основен ангажимент. Независимо дали е защитаван с аргументите на предполагаемата “икономическа необходимост” или с изискванията на международното право, произтичащо от човешките права, което се изплъзва на всякакъв контрол, наднационалните мандарини на Европейския съюз конфискуват политическия живот на Европа, отговаряйки на всички въпроси с технократски отговор: Няма алтернатива!
Арогантността на тази фалшива Европа става все по-очевидна, въпреки големите усилия, положени от привържениците й да поддържат удобните илюзии. Преди всичко, тази фалшива Европа е много по-слаба, отколкото се надявахме. Популярното развлечение и материалното потребление не могат да поддържат гражданския живот. Лишени от висши идеали и обезкуражени от мултикултуралистката идеология да изразят патриотичната си гордост, нашите общества трудно пораждат желанието да се защитават. Освен това приобщаващата реторика и безличната икономическа система, доминирана от големите международни фирми, няма да успеят да съживят гражданското доверие и социалната сплотеност. Трябва да го кажем откровено: европейските общества се съпротивляват зле. Достатъчно е да си отворим очите, за да видим необичайното използване на държавната власт, на социално инженерство и на индоктриниране в образователната система. Не само ислямският терор хвърля тежко въоръжени войници на нашите улици. Полицията за борба с безредиците вече е необходима, за да потиска протестиращите групи и дори да се справи с пияните тълпи от футболни фенове. Фанатизмът на феновете на нашите футболни отбори е отчаян знак за по-дълбоката човешка нужда от солидарност, нужда, която иначе остава неудовлетворена в тази фалшива Европа.
Ей това е най-важното и най-опасното!

Пешо

  • Гост
Re: Европа, в която можем да вярваме...
« Отговор #2 -: Януари 15, 2019, 13:00:48 »
Смесени чувства. Както гласи известния лаф - 'и ти си прав, ама и така не е'. На моменти имах чувството, че е писано от Фирмин.

Това ми хареса:
Quote (selected)
  Несъмнено университетите са едно от най-славните неща на европейската цивилизация. Там, където някога се стремяха да предадат на всяко ново поколение мъдростта на миналите векове, днес твърде често интелектуалците свързват критичната мисъл с опростенческо отхвърляне на миналото. Важен ориентировъчен знак на европейската мисъл беше строгата дисциплина на интелектуалната честност и търсенето на обективност. Въпреки това, през последните две десетилетия, този благороден идеал бе преобразен. Аскетизмът, който някога се стремеше да освободи духа от тиранията на господстващото мнение, се превърна в безразсъден конформизъм, предизвикващ ненавист към всичко, което е наше. Тази позиция на културно отхвърляне позволява без голям риск и трудност да бъдеш “критичен”. През последното поколение тя бе повтаряна в амфитеатрите, до такава степен, че се превърна в доктрина, в догма. Изповядването на това ново верую представлява знак за духовно издигане и позволява да бъдеш приет сред “просветените” умове. Нашите университети станаха движещи сили на културното разрушение.

При всяко положение - струва си внимателния прочит.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3570
    • Профил
Re: Европа, в която можем да вярваме...
« Отговор #3 -: Януари 15, 2019, 13:46:27 »
Единственото, което се разбира от този дълъг, объркан текст без цел и посока е, че някаква тайфа франсета – интелектуалстващи еснафи – един слънчев ден внезапно е почувствала смътно безпокойство, че рамките на уютния, охолен, ленив и никому ненужен животец, който водят от поколения, може би някак се нарушават. Те нямат и не биха могли да имат представа защо става така, понеже и аналитичното мислене, и интелектуалната почтеност, да не говорим за социална чувствителност или поне способност за ориентация, са чужди на лоясалите им сърца и мозъци. Те просто казват: добре си вървеше досега и искаме все така да бъде, ама нещо се размърда, мамка му.

Промените в света през 20 век, да не говорим за преди това, за тях са далеко в маранята на миналото и дори не са ги забелязали, камо ли пък осъзнали. Всъщност в мисленето на тези полусъбудени от дрямката им еснафи липсва каквато и да е историчност, напълно липсват обусловеност, систематичност – те просто долавят, че нещо – едва в най-последно време! – е взело да излиза от представите им. Защо е така, как се е стигнало дотук – такива въпроси не си и задават. Затова са толкова смешни и опитите им да формулират какво искат. Дори за това услие са неспособни да се съсредоточат и то остава напълно безплодно.

Между другото, обърнете внимание, има достатъчно индикации за това: когато те говорят за Европа, имат предвид само западната – е, хайде от тях да мине и централната, за малко колорит, а и защото в писанието участват един-двама оттам. И за християнство като говорят, а говорят неестествено, ненормално много, пак е само тяхното си, западното. За другото те нямат и бегла представа. Тази взряност в собствения пъп е още един, но дори сам по себе си взет – достатъчно показателен признак за това, колко повърхностно и ограничено е „посланието“ на тези хорица. А че някой го е забелязал и превел, то е защото дори такива бледи изблици са рядкост в мисловното еднообразие, което ни залива.
« Последна редакция: Януари 15, 2019, 13:50:52 от аменеменема »

Чок觧

  • Гост
Re: Европа, в която можем да вярваме...
« Отговор #4 -: Януари 15, 2019, 14:44:04 »
  аменеменема   :thumbs_up-3334:

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Европа, в която можем да вярваме...
« Отговор #5 -: Януари 15, 2019, 15:52:03 »
Рядко влизам вече и тук, но сега реших да зачестя с още един път, поне, докато не е доприпкал да ми обясни още нещо последователя на другата Европа, тази на Станищовия и кохорта.
Хора, не оценявайте този манифест като "прави едно, прави две..."
Няма вече кой да ви казва това. Умовете от 19-и и 20-и век отдавна умряха, малкото останали от тогава светли умове са на привършване.
Радвайте се, че все още има хора, които ако не с интелекта си, то със сърцето си, пък ако щете и със задника си, но оценяват, че даже щом настоявате - усещат подсъзнателно, че нещо не е наред.
И се опитват да направят нещо. Нека това нещо да е просто апел, опит да накарат слепците да прогледнат. Че се опитват просто да бият камбаната, а който иска да я чува. И както си иска - така да я чува.
Вие, ние, трети ще я чуе по този начин -"я па тия!". Други ще я чуят по друг начин и може да се усетят, а може и да надградят това, което са усетили тези хора. И не те са виновни, че разпростират виждането си /аз не усетих такива разграничения/, а ние, румънците, че и гърците, макетата, албанците част от бившата Югославия и нагоре стигайки до укрите, та ние сами сме си виновни, че отвръщат поглед от нас.Че кой да видят като погледнат насам? Мутри, мафиоти, бандеровци, селски тарикати, далавераджии, цигански мурафети и въобще всичко друго освен мислещи с главите си хора.
Строго погледнато, като чета манифеста и на определени места ми се привижда Корнелия. Не, че се е извисила нещо, но поне дава признаци, че май и тя се е усетила и бие шута на шутовете, сегашните шутове от Европа.
И още, и още...
И малко спам накрая, че едва ли пак ще си направя труда.
За тази същата, сегашната Европа не веднъж съм плюл, съвсем не така внимателно, както тези хора са го направили, ама те затова са интелектуалци, пък аз съм си даже толкова обикновен, че като ме срещне Сун Дзъ даже не ми обръща внимание, камо ли да ме поздравява.
Затова пък си пиша както ми е кеф.
И ми е кеф да си кажа, че говорейки си в една компания на поживели хора, доста дали на мамковината, стигнахме горе-долу до консенсус, че ако пуснат Станищовия по напред от 3-та,4-та позиция на евроизборите - да си ги гласуват тия избори.
Ей затова - заради горните прозрения.
Пък ако на някой му се вижда малко, или объркано или неправилно - е, да се фаща там за каквото има и да тръгва.
 
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Европа, в която можем да вярваме...
« Отговор #6 -: Януари 16, 2019, 00:03:04 »
– интелектуалстващи еснафи –
Това си го отнасям в кутийката с чудесата. За целия горен коментар на аменеменема обаче -  :aplause: :way_to_go-1308:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9483
    • Профил
Re: Европа, в която можем да вярваме...
« Отговор #7 -: Януари 16, 2019, 19:50:00 »
– интелектуалстващи еснафи –
ногу точно определение на немалка част от форумното присъствие ла ба и тъдява
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Европа, в която можем да вярваме...
« Отговор #8 -: Януари 16, 2019, 20:07:21 »
Да, бе! Всеки неприпадащ пред мутренския мускул...пардон, вече е атрофирала маса,  е интелектуален еснаф :smokin:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Европа, в която можем да вярваме...
« Отговор #9 -: Януари 16, 2019, 20:08:35 »
– интелектуалстващи еснафи –
ногу точно определение на немалка част от форумното присъствие ла ба и тъдява
  :t0301:

  аменеменема   :thumbs_up-3334:
  :clap-3332:

Пешо

  • Гост
Re: Европа, в която можем да вярваме...
« Отговор #10 -: Януари 17, 2019, 10:13:32 »
Quote (selected)
И ми е кеф да си кажа, че говорейки си в една компания на поживели хора, доста дали на мамковината, стигнахме горе-долу до консенсус, че ако пуснат Станищовия по напред от 3-та,4-та позиция на евроизборите - да си ги гласуват тия избори.
Не е ли твърде ниска топка да съобразяваме отношението си към евроизборите с една личност, пък бил той и самият председател на ПЕС ?

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Европа, в която можем да вярваме...
« Отговор #11 -: Януари 17, 2019, 10:21:19 »
Quote (selected)
Не е ли твърде ниска топка да съобразяваме отношението си към евроизборите с една личност, пък бил той и самият председател на ПЕС ?

Аз съм съгласна с теб. Нищо не бива да пречи на изритването на тиквите. Вторачването в Станишев е глупост, която ще ни струва много. Да не говорим, че и място за сравнение не може да има между него и мутрата. Какви ще да ги плямпа като шеф на ПЕС, за всеки нормален човек изборът е повече от ясен!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7373
    • Профил
Re: Европа, в която можем да вярваме...
« Отговор #12 -: Януари 17, 2019, 14:23:19 »
Хубаво, сложете пак Станишев, Пирински и Вагинин, и после питайте пак що само най-твърдият ви електорат гласува за вас.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Европа, в която можем да вярваме...
« Отговор #13 -: Януари 17, 2019, 15:04:51 »
Quote (selected)
Не е ли твърде ниска топка да съобразяваме отношението си към евроизборите с една личност, пък бил той и самият председател на ПЕС ?

А! Мъ нямаш ядове! :cool-1084:

Събират се седмина и регистрират Инициативен комитет за издигане на кандидатурата на Председателя на ПЕС г-н/др. Сергей Станишев - независим кандидат за член на Европейския парламент от Република България.

Те тогава ше да видите свинкя на джамия.  :cool-1084:

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Европа, в която можем да вярваме...
« Отговор #14 -: Януари 17, 2019, 15:08:16 »
Quote (selected)
Не е ли твърде ниска топка да съобразяваме отношението си към евроизборите с една личност, пък бил той и самият председател на ПЕС ?
Друже,
топката е ниска, но и положението ни не е розово.
Ако се изрита това нищо изобщо от листите, нали си представяш колко външни фронта си отваря БСП?
Отговарям и на Нор така.
Второ, нали виждаш и вътре как е - тук там виждам цитирате ученика на Сун Дзъ и разбирам, че ни най малко не е спрял да духа вятъра между ушите му, напротив- активизирал се е. Да не си мислиш, че е само един?
Знаеш, че не е, нали? Я го питай там за някоя ценна мисъл от Сун Дзъ, дали древния препоръчва едновременна борба на много фронтове, след като едва си се надигнал от калта, където са те заврели тия същите, които щеш не щеш трябва да сложиш в листите, поне за да нямаш още един активен враг.
И това също е отговор на последния пост на Нор1.
И трето - нали знаеш, че отстрани е много лесно?
Четвърто, предадох мнения на неколцина участници в разговор, който бе доста дълъг и пространен.
Мнението до което стигнахме бе, че в момента няма голям избор. Слаби карти, лош тренд в Европа, играеш на най малка загуба. Не, не за изборите, най малка загуба от решенията.
Сложи го на 3-та ,4-та позиция, колкото да не мрънкат евроджендърите от ПЕС, щото и с тях трябва да се работи, съседи и роднини не се избират.
Дано хората у нас разберат компромиса.
Хич не е лековато даже съобразяването с това момченце. Не заради него самото разбира се.
Много пъти в оня форум съм писал, че за БГ момченцето е повече от вредно. За Европа обаче, за ТАЗИ Европа - става! И още как!
Тук стои като свински муде в аптека, но за там си е баш на място!
Диалектика, кво да прайш?
Със здраве! 
« Последна редакция: Януари 17, 2019, 15:11:20 от Old_BG »
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Европа, в която можем да вярваме...
« Отговор #15 -: Януари 17, 2019, 15:20:43 »
Quote (selected)
Точно такъв фалшив социалист е и Фирмин - отявлен педалолюб и мангалолюб, и омразата му към Нинова е точно заради нейния отказ от хомоциганския курс на ПЕС.

Цитирам Nor1 от съседната тема. В контекста.

И така, както, хипотетично, посочих по-горе чл.151(1)т.2 ИК, като се съберем всички ... "педалолюби и мангалолюби" и подкрепим "хомоциганския курс на ПЕС" в лицето на неговия Председател, дали пък няма да го изберем, а? Какво сочат сметките? Хайде добре, вашето да е, не от любов към него, а заради омраза към Нинова?

И не ме плашете с устава "на Нинова". Аз, за разлика от размахващите го, съм го чел. Там пише така:

Българската социалистическа партия е член на Социалистическия интернационал и на Партията на европейските социалисти като неотменима предпоставка за успеха на нашата борба за социална справедливост и просперитет.(чл.3, ал.2 на Устав на БСП)

п.п. Така че Old_BG е прав. Старило и патило, по изключение, са на един акъл. Тези, които искат да подкрепят Станишев като Председател на ПЕС, ще намерят начин. Изборът е между това гласовете им да добавят подкрепа на листата на БСП или да отнемат. Да решават тези, на които им е работа - партийните органи. Съобразно целите, които си поставят в този вот (вж. Божидаров за сиренцето на Другото място).
« Последна редакция: Януари 17, 2019, 15:36:51 от Firmin »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7373
    • Профил
Re: Европа, в която можем да вярваме...
« Отговор #16 -: Януари 17, 2019, 15:37:25 »
Дано хората у нас разберат компромиса
Не! Никакви компромиси не трябва да се правят.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Европа, в която можем да вярваме...
« Отговор #17 -: Януари 17, 2019, 15:45:31 »
Ха! още един лъв, безкомпромисен!  :cool-1084:

Езоп:

Quote (selected)
Една мишка пробягала по тялото на един заспал лъв, но той се събудил, хванал я и се приготвил да я налапа. А тя му се замолила да я пусне, като казвала, че ако я остави жива, ще му се отплати. Той се засмял и я пуснал.

И случило се така, че скоро лъвът се спасил благодарение на признателността на мишката. Заловили го ловци и го привързали с въже за едно дърво. Мишката го чула да пъшка, дошла, прегризала въжето и го освободила, като прибавила:

— Ти тогава ми се присмя, че не очакваш да получиш от мен отплата. Сега разбери, че и мишката е в състояние да се отблагодари.

Баснята показва, че в превратностите на съдбата и най-могъщите хора могат да се нуждаят от помощта на по-слабите.

Когато ГЕРБ те сгънат, без никакъв компромис и те, с ясно намерение, гледай да не стане тъй, щото педалолюбивите и мангалолюбиви песоглавци да ти отърват задника.  :cool-1084:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7373
    • Профил
Re: Европа, в която можем да вярваме...
« Отговор #18 -: Януари 17, 2019, 15:59:51 »
Не съм нито педал, нито мангал, затова не чакам никаква помощ от песоглавци.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Европа, в която можем да вярваме...
« Отговор #19 -: Януари 17, 2019, 16:10:29 »
Quote (selected)
Не съм нито педал, нито мангал, затова не чакам никаква помощ от песоглавци.

А! Що не си разшириш рамката, както си тръгнал? То не е само PES, дето подкрепя Истанбулската конвенция (виж гласуването в Европарламента от вчера). И GUE/NGL са така. Но, разбира се, ти си тъй автентично ляв. И от тях си по-ляв. Какво тук значат някакви си PES, GUE/NGL? Ти си стандартът за ляво! "Булгар, булга-ар!". Ти, Нинова енд ко. Да не стесняваме излишно.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8078
    • Профил
Re: Европа, в която можем да вярваме...
« Отговор #20 -: Януари 17, 2019, 16:46:01 »
Quote (selected)
Не е ли твърде ниска топка да съобразяваме отношението си към евроизборите с една личност, пък бил той и самият председател на ПЕС ?

А! Мъ нямаш ядове! :cool-1084:

Събират се седмина и регистрират Инициативен комитет за издигане на кандидатурата на Председателя на ПЕС г-н/др. Сергей Станишев - независим кандидат за член на Европейския парламент от Република България.

Те тогава ше да видите свинкя на джамия.  :cool-1084:
Подкрепям. Да го нарекат ГЕС граждани за европейски соцялизъм или дори ГЕРС Граждани за европски развит соцялизъм.
 
За вътрешноориентираните избиратели да сложат гергов, а за външно тошибата
« Последна редакция: Януари 17, 2019, 16:58:41 от 66 »

Пешо

  • Гост
Re: Европа, в която можем да вярваме...
« Отговор #21 -: Януари 17, 2019, 17:10:36 »
Quote (selected)
Не е ли твърде ниска топка да съобразяваме отношението си към евроизборите с една личност, пък бил той и самият председател на ПЕС ?
Друже,
топката е ниска, но и положението ни не е розово.
Ако се изрита това нищо изобщо от листите, нали си представяш колко външни фронта си отваря БСП?
Тези евроизбори са важни за нас преди всичко и почти изцяло с ефекта, който ще имат вътре, така че БСП може да поеме риска, бих казал. Мен, понеже БСП ме интересува само като единствена реална възможност за сваляне на режима на тиквите, повече ме притеснява евентуалната реакция отвъд океана когато и ако тази смяна стане реалност. И си мисля, че тогава Станишев и Вигенин могат да се окажат положителен актив.
Отговарям и на Нор така.
Второ, нали виждаш и вътре как е - тук там виждам цитирате ученика на Сун Дзъ и разбирам, че ни най малко не е спрял да духа вятъра между ушите му, напротив- активизирал се е. Да не си мислиш, че е само един?
Знаеш, че не е, нали? Я го питай там за някоя ценна мисъл от Сун Дзъ, дали древния препоръчва едновременна борба на много фронтове, след като едва си се надигнал от калта, където са те заврели тия същите, които щеш не щеш трябва да сложиш в листите, поне за да нямаш още един активен враг.


Мен пък специфичната хиперактивност на фирмина ме радва. Мисля си, че щом така се е развихрил тук, вероятно няма друг форум, където даприемат идеите му ;)

И това също е отговор на последния пост на Нор1.
И трето - нали знаеш, че отстрани е много лесно?

Да де, ама в случая БСП се прицелва тъкмо в онова отстрани, в периферията, която трябва да бъде привлечена за изборите. В демоса, както уважително го нарича Баншито.

.....
Със здраве !

Здраве и на теб !


Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7373
    • Профил
Re: Европа, в която можем да вярваме...
« Отговор #22 -: Януари 17, 2019, 17:20:26 »
Какво тук значат някакви си PES, GUE/NGL? Ти си стандартът за ляво! "Булгар, булга-ар!"
Нищо не значат ПЕС, ГУЕ/НГЛ. Абсолютно нищо.
Защото сме българи, а не евроатлантически джендъри. Нито етиопски цигани.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Европа, в която можем да вярваме...
« Отговор #23 -: Януари 22, 2019, 15:32:26 »
Почна се!

http://epicenter.bg/article/Intelektualtsi-izdignaha-kandidaturata-na-Angel-Dzhambazki-za-evrodeputat/173469/2/0

Да видим дали ще стане епидемия.

В обход на партийни централи и партийни решения - инициативни комитети по чл.151(1)т.2 ИК.

Чувай, булка - сещай се, снахо!

 :angry-smiley-014:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Европа, в която можем да вярваме...
« Отговор #24 -: Януари 22, 2019, 15:40:34 »
... и продължава

Quote (selected)
Елена Йончева вече е с обвинение, потвърди пред NOVA пресаташето на БСП Жанет Пашалиева. Депутатката от левицата най-вероятно ще отговаря пред Темида за пране на пари. 

https://nova.bg/news/view/2019/01/22/238301/%D0%BF%D0%BE%D0%B2%D0%B4%D0%B8%D0%B3%D0%BD%D0%B0%D1%85%D0%B0-%D0%BE%D0%B1%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B0-%D0%B9%D0%BE%D0%BD%D1%87%D0%B5%D0%B2%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%B8/

Quote (selected)
Неприкосновеност на кандидатите
Чл. 160. (1) От деня на регистрацията до обявяване на резултатите от изборите регистрираните кандидати не може да бъдат задържани или привличани като обвиняеми, освен за извършено престъпление от общ характер и с разрешение на Централната избирателна комисия въз основа на мотивирано искане от главния прокурор.
(2) Разрешение за задържане не се иска при заварено тежко престъпление, като в този случай незабавно се уведомява Централната избирателна комисия.
(3) Ако регистрацията на кандидат бъде заличена, правата по ал. 1 се прекратяват от деня на заличаването.
(4) Разпоредбата на ал. 1 не се прилага, когато регистрираните кандидати са били задържани или привлечени като обвиняеми преди датата на регистрация.
(5) Централната избирателна комисия определя реда за издаване на разрешението по ал. 1.

Изборен кодекс

Мъ как! Що да не и свети лампата на "първата дама", дето въ хейтва.  :pissed-891:

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3570
    • Профил
Re: Европа, в която можем да вярваме...
« Отговор #25 -: Януари 22, 2019, 15:47:50 »
Quote (selected)
Почна се!
Конкретно този не е ли малко нещо фашишче? И още по-конкретно, не беше ли обявил, че всички от БСП били за разстрел? Тебе шта прескачат ли?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Европа, в която можем да вярваме...
« Отговор #26 -: Януари 22, 2019, 16:10:51 »
Quote (selected)
Тебе шта прескачат ли?

Почна се, рекох, надцакването и прецакването изборно. Аз не съм участник в тези избори. Сеирджия и кибик.

А малкото фашизоидно л...е да заповяда в удобно за него време.  :pissed-891:

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Европа, в която можем да вярваме...
« Отговор #27 -: Януари 22, 2019, 16:55:54 »
... и продължава

Quote (selected)
Елена Йончева вече е с обвинение, потвърди пред NOVA пресаташето на БСП Жанет Пашалиева. Депутатката от левицата най-вероятно ще отговаря пред Темида за пране на пари. 

обвинението на Елена Йончева, доколкото разбирам от супер мъгливия обвинителен акт, е че е получавала парични преводи , за които е била задължена да знае ,че източникът им е престъпен - пране на пари от източване на КТБ
доколкото познавам тази законова уредба у нас, никога не си длъжен да знаеш за някакво престъпление, може да се съмняваш и тогава си длъжен да уведомиш по определен ред държавни органи, в края на които стои ДАНС
има и критерии, които са посочени за съмнителни сделки
тук става дума и за офшорни фирми, с което замъгляването е пълно
и предполагам, че сумите получавани по тези сметки са по договорни отношения, в случая парична вноска за капитал на новоучредено дружество
чудя се обвинени ли са тези, които са наредили парите? доказано ли е ,че са източили КТБ, защото само е споменато за някакъв кредит?

абе много лошо става май...

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: Европа, в която можем да вярваме...
« Отговор #28 -: Януари 22, 2019, 17:25:38 »
обвинението на Елена Йончева, доколкото разбирам от супер мъгливия обвинителен акт, е че е получавала парични преводи , за които е била задължена да знае ,че източникът им е престъпен - пране на пари от източване на КТБ
доколкото познавам тази законова уредба у нас, никога не си длъжен да знаеш за някакво престъпление, може да се съмняваш и тогава си длъжен да уведомиш по определен ред държавни органи, в края на които стои ДАНС
има и критерии, които са посочени за съмнителни сделки
тук става дума и за офшорни фирми, с което замъгляването е пълно
и предполагам, че сумите получавани по тези сметки са по договорни отношения, в случая парична вноска за капитал на новоучредено дружество
чудя се обвинени ли са тези, които са наредили парите? доказано ли е ,че са източили КТБ, защото само е споменато за някакъв кредит?
абе много лошо става май...
Ся, значи, без да съм запознат с документацията, доказателства и пр., за мен ЕЙ е с двата крака...
Сигурно клепа с ресници (нямаме телевизия!) и говори задъхано, но да не се прави на паднала от Венера...

Тя сигурно не е чувала за офшорите и какво се прави там, да не говорим за самите договори между фирмите за нещо си - такли, макли, усукване, връзване и ръзвързване и всякаки мижи да те лажем и дръж ми шапката!
Абсолютни мошенгии! Не ти трябва нито да гледаш доказателствата, нито да четеш обвинителния акт! Едно око на тия договори и работата е ясна!

Дали заради егото си - да ни покаже и докаже колко е велика и от нищото (без грам стинка!) обикаля света и прави сензации и т.н. и т.н. или е в схема на Партията - не знам!

В нейна защита ще кажа, че това се отнася за всички партии и полит-гюбрето - без изключение!
Преди време голяма врескотня се дигна при сцепването на Автентичната "Атака", РЗС-то и т.н. Там работата заглъхна и се утече.
Няма да се изненадам, ако и с ЕЙ стане така, че започне ли да се разплита - няма нито един политик да остане извън затвора!

---
заб. признавам си без бой, че съм хокан защо не изпадам в умиление пред ЕЙ... Ми, на, затуй - няма да изпадам в умиление! (иконка: тропам с краче!!!)
« Последна редакция: Януари 22, 2019, 17:41:52 от Ганий »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Европа, в която можем да вярваме...
« Отговор #29 -: Януари 22, 2019, 17:37:14 »
самуил димитров дава подробности в медиапул /цък/
Quote (selected)
Прокуратурата твърди, че Йончева е знаела, че е изпрала пари, които са били източени от КТБ преди шест години.

Обвинението се крепи на факта, че на 17 април 2012 г. като едноличен собственик на "Авторска телевизия" ЕООД Йончева е взела решение за учредяване на съвместна компания с регистрираната на Британските Вирджински острови офшорка "Далий Трейдинг Лимитид". Общото им дружество е кръстено "Офроуд" ООД.

Фирмата на Йончева "Авторска телевизия" се е задължила да участва в общото дружество с 5000 лева, а съдружниците ѝ от "Далий Трейдинг Лимитид" – с 315 000 лева. Разликата между двете суми в размер на 310 000 лева трябвало да влязат във фонд "Резервен" на новоучреденото дружество "Офроуд". Отделно от това офшорната компания "Далий трейдинг" поела ангажимент до една година след учредяване на съвместната фирма в българския Търговски регистър да внесе още 250 000 евро при годишна лихва от 5 %.

Учредителното събрание на "Офроуд" избира Йончева за управител. След това тя сключва с "КТБ" договор за платежни услуги. Бившата журналистика е единствено лице, което има право да се разпорежда със сумите по сметките на "Офроуд" ООД. През юни 2012 година по сметката на "Офроуд" ООД са постъпили договорените суми, включително и валутен превод в евро от "Далий Трейдинг Лимитид". Тези данни бяха представени от прокуратурата при искането за снемане на имунитета на Йончева през миналата година. Те са взети от Търговския регистър и в тях няма някаква добавена стойност към разследването КТБ.

Ключовото условие в това дело е да се докаже, че Йончева е знаела, че изпира пари с престъпен произход. Към 2012 година Цветан Василев все още беше банкер и един от най-влиятелните хора в държавата. Банката му харчеше парите на държавните дружества, които бяха поставени в КТБ от първото правителство на ГЕРБ. През 2011 година той бе "Мистър Икономика", а през 2013 година бе "Банкер на годината".

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3570
    • Профил
Re: Европа, в която можем да вярваме...
« Отговор #30 -: Януари 22, 2019, 18:23:39 »
Quote (selected)
съм хокан защо не изпадам в умиление пред ЕЙ
Че не изпадаш в умиление е ясно. Обаче ясно е също така, че си силно пристрастен срещу нея. Някак си не мяза на обективно мнение твоето :nuts:

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Европа, в която можем да вярваме...
« Отговор #31 -: Януари 22, 2019, 18:28:19 »
Quote (selected)
Ганий
Абсолютни мошенгии! Не ти трябва нито да гледаш доказателствата, нито да четеш обвинителния акт! Едно око на тия договори и работата е ясна!
наистина ли? вече така ли правим, не ни трябва да гледаме доказателства?
и каква е тази ясна работа?

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: Европа, в която можем да вярваме...
« Отговор #32 -: Януари 22, 2019, 20:41:10 »
Че не изпадаш в умиление е ясно. Обаче ясно е също така, че си силно пристрастен срещу нея. Някак си не мяза на обективно мнение твоето :nuts:
наистина ли? вече така ли правим, не ни трябва да гледаме доказателства?
и каква е тази ясна работа?

Изправени сме въртели, въртележки, салта, малта и др. подобни правни фигури!

Бих похвали ЕЙ, ако бе сключила договор с някаква обща фирма между Британски и Американски Вирджински острови, да кажем, "Орден Заклятых Девиц" (наричана за краткост по договорите и тук "Орден/ът")

И да се сключи ясен и недвусмислен договор (примерно!):

Quote (selected)
"Орденът дарява/брои на ЕЙ еди-колко-си звонк срещу нейното задължение да напише Трилогия (сценарий; филм - цветен, широкоекранен, 3 серии) - с примерни работни заглавия:

1) Ганий - ранен период.
2) Ганий - Август!
3) Ганий - Гений!

И не само Ази - кой щеше да дръзне да я упрекне!? Написано черно на бяло за какво става дума!

Пък сега - кво!? Едни съмнения, кви са тия съдружия и участия, кви са тия управления, кви са тия дялове, кви са тия пълномощия.
« Последна редакция: Януари 22, 2019, 20:44:41 от Ганий »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23673
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Европа, в която можем да вярваме...
« Отговор #33 -: Януари 22, 2019, 20:47:37 »
Първо трябва да се потърси отговорност на произвелите го за мистър икономика, мистър банкер и други такива.
Това си е подвеждаща реклама. :beer-405:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: Европа, в която можем да вярваме...
« Отговор #34 -: Януари 22, 2019, 20:53:59 »
Покрай КТБ и ЦвеВас умереният Дневник тогаз направо съсипа Командиря и го хока така, както и Продев не го е хокал!
Направо ахнах!

Тогаз започна и Залезът на Радан (Знамето!) - и той държал Партийната Каса там...


Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Европа, в която можем да вярваме...
« Отговор #35 -: Януари 23, 2019, 12:40:06 »
http://epicenter.bg/article/Prokuraturata-Tvardeniyata-na-Elena-Yoncheva--che-e-rabotila-za-TV7--ne-namirat-opora-v-dokazatelstvata/173542/2/0

Обвинението срещу Йончева е очевадно негодно.

Което навежда на мисъл за брутална политическа репресия.

Или пък за "мостра без стойност" от Прокурор "ти си го избра 2.0" Гешев.

С оглед бъдещи усилни трудове на правната нива, начело на ПРБ.  :pissed-891: